تعمیر شوفاژ

آموزش هواگیری شوفاژ

آموزش هواگیری شوفاژ

امروزه تقریباً در تمام خانه  علاوه بر بخاری، سیستم گرمایشی شوفاژ وجود دارد. ممکن است هنگام راه اندازی شوفاژ در اوایل فصل سرد، واحد مسکونی یا اداری به خوبی گرم نشود و اگر شوفاژ را بررسی کنید متوجه می شوید که نیمی از آن گرم است و بقیه آن سرد یا قسمت بالای آن گرم و قسمت پایین آن سرد است. در صورت مواجهه با چنین مشکلی، علت آن هوا گرفتن شوفاژ است که با هواگیری شوفاژ می توان آن را رفع کرد. شما می توانید هواگیری شوفاژ منزل  و هواگیری شوفاژ قدیمی را به متخصص های ما در زمینه سرویس پکیج بسپارید. فاصله شما با متخصص یک ثبت درخواست است.هواگیری شوفاژ را جدی بگیرید

هوا گرفتن شوفاژ به این دلیل به وجود آمده که هوا در مسیر آب گرم گیر افتاده و مانع به جریان افتادن مناسب آب داخل شوفاژ می شود. اگر شوفاژ ها به طور مداوم هوا میگیرند ممکن است مشکل اساسی وجود داشته باشد و هوا از جایی وارد سیستم گرمایشی شود اما اگر هر سال فقط چند بار نیاز به هواگیری شوفاژ دارید، احتمالاً مشکل خاصی وجود ندارد.

یکی از علل هواگیری شوفاژ ها به طور مداوم می تواند این باشد که مدت زیادی از عمر شوفاژ ها گذشته باشد و اتصالات و لوله های آن دچار خوردگی شده باشند. در این مطلب آموزش هواگیری شوفاژ را توضیح خواهیم داد.

 

آموزش هواگیری شوفاژ

 

آموزش هواگیری شوفاژ

اگر سوال شما " هواگیری شوفاژ چگونه است " می باشد می توانید برای هواگیری شوفاژ با ما همراه باشید.

قبل از هواگیری شوفاژ باید سیستم شوفاژ خانه را از پکیج خاموش کنید.جهت انجام هواگیری ابتدا اگر فرشی زیر شوفاژ قرار دارد آن را کنار بزنید و کاسه یا قابلمه ای زیر شیر شوفاژ قرار دهید تا آبی که از شیر خارج می شود سرامیک یا فرش را خیس نکند. باید آچار مخصوصی برای هواگیری شوفاژ در اختیار داشته باشید. شیر هواگیری در قسمت بالای شوفاژ قرار دارد و باید با آچار مخصوص آن را باز کنید. بعد از باز کردن شیر هواگیری شوفاژ هوا به همراه آبی که در شوفاژ باقی مانده خارج می شود. تا وقتی که هوایی در شوفاژ باقی نمانده باشد، شیر را باز نگه دارید. مراقب باشید که پیچ هواگیری شوفاژ را زیاد باز نکنید چرا که در این صورت آب زیادی خارج می شود.

بعد از هواگیری شوفاژ، شیر خروج هوا را ببندید و از پکیج، شوفاژ را روشن کنید. احتمالاً مشاهده خواهید کرد که فشار شوفاژ ها پایین می آید. پکیج را خاموش کرده و برای افزایش فشار باید از شیر فشار پکیج که زیر آن قرار دارد استفاده کنید که جهت تنظیم فشار پکیج تعبیه شده است. بعد از باز کردن شیر، فشار پکیج افزایش می یابد و مراقب باشید که بیشتر از 2 نشود. بعد از تنظیم فشار پکیج، پکیج را روشن کرده و بعد از مدت زمانی شوفاژ ها به خوبی گرم خواهند شد.
اگر پس از هواگیری شوفاژ باز هم شوفاژ ها به خوبی گرم نشدند، ممکن است هواگیری شوفاژ به خوبی انجام نشده باشد یا مشکلی در پکیج یا سیستم شوفاژ وجود داشته باشد. در این صورت بهتر است به یک تعمیر کار با تجربه و متخصص مراجعه کنید.

 

آموزش هواگیری شوفاژ

 

هواگیری شوفاژ قدیمی

نوع شوفاژ ، قدیمی و جدید بودن شوفاژ در هواگیری آن تفاوتی ایجاد نمی کند. هواگیری شوفاژ قدیمی نیز از خدمات سامانه آنلاین درخواست خدمات خدمت از ما می باشد. هواگیری شوفاژ قدیمی دارای قلق های خاصی می باشد که باید توسط کسی انجام شود که در این کار تجربه دارد. اگر بدون تجربه قبلی بخواهید به امر هواگیری شوفاژ قدیمی بپردازید، باید حتما با دقت این کار را انجام دهید تا محیط کثیف نشود.


هواگیری شوفاژ قدیمی نیز از خدمات سامانه آنلاین درخواست خدمات خدمت از ما می باشد.


 

علت گرم نشدن شوفاژ بعد از هواگیری

همیشه پس از هواگیری شوفاژ نباید منتظر گرم شدن آن باشیم زیرا ممکن است مشکل از پکیج و یا رادیاتور ها باشد. علت گرم نشدن شوفاژ بعد از هواگیری را باید در عوامل دیگر سیستم گرمایشی جستجو کرد. به عنوان مثال کاهش فشار گاز ، رسوب گرفتن در مبدل ، خرابی سنسور گرمایشی ، مشکل در ورودی کاز ، اشکال در طراحی لوله ها و ... می توانند از علت های گرم نشدن شوفاژ بعد از هواگیری باشند.

 

علت گرم نشدن شوفاژ بعد از هواگیری

 

هواگیری پکیج دیواری

پکیج دیواری نیز همانند شوفاژ نیاز به هواگیری دوره ای دارد و به این عملیات هواگیری پکیج دیواری گویند. هواگیری پکیج دیواری باید با دقت انجام شود. گاهی اوقات پیش می آید که پس از هواگیری پکیج دیواری شوفاژ ها گرم نمی شوند، این مشکل باید توسط تعمیرکار پکیج دیگر بررسی گردد زیرا علت های بسیاری دارد.

 

3.00 امتیاز از 7 رای

تعمیر شوفاژ

تعمیر شوفاژ

ثبت رایگان سفارش

مطالب مرتبط

آموزش هواگیری شوفاژ

آموزش هواگیری شوفاژ

امروزه تقریباً در تمام خانه  علاوه بر بخاری، سیستم گرمایشی شوفاژ وجود دارد. ممکن است هنگام راه انداز...
loading