تفاوت پکیج با آبگرمکن چیست؟

ثبت درخواست "نصب پکیج"
تفاوت پکیج با آبگرمکن چیست؟

بررسی تفاویت پکیج با آبگرمکن

تفاوت پکیج با آبگرمکن چیست؟ این سوالی است که ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد. اینکه پکیج بهتر است یا آبگرمکن به عوامل زیادی بستگی دارد از جمله میزان کارایی یا رده مصرف انرژی، قیمت، مساحت محیط و ... اگر به دنبال نصب آبگرمکن بجای پکیج هستید و یا نمی‌دانید پکیج بهتر است یا آبگرمکن این مقاله را از دست ندهید.

پکیج بهتر است یا آبگرمکن؟

همانطور که می‌دانید هر دو این دستگاه‌ها برای گرم کردن آب منزل بکار می‌روند و هر کدام مزایا و معایب خود را دارند در ابتدا بهتر است بدانیم که تفاوت پکیج با آبگرمکن چیست؟ آبگرمکن همانطور که از نامش پیداست، دستگاهی است برای تامین آب گرم مورد نیاز برای شستشو، حمام، شستن ظرف‌ها و … که امروزه مدل آبگرمکن‌های گازی و الکتریکی بیشتر استفاده می‌شوند و اساس کار آبگرمکن‌ها به این صورت است که بعد از ورود آب سرد لوله کشی به آبگرمکن و عبور از کویل‌های مسی داخل آبگرمکن با میزان حرارتی که از شعله آبگرمکن دریافت می‌کند، داغ می‌شود و در نهایت آب گرم وارد لوله کشی ساختمان می‌شود.

آبگرمکن‌ها در دو نوع شمعک دار و بدون شمعک موجود هستند که در نوع شمعک دار، شمعک آبگرمکن همیشه روشن می‌باشد و زمانی که آب گرم را باز می‌کنید، شمعک، مشعل را روشن کرده و ممکن است باعث ایجاد رسوب در دستگاه شود. در مدل بدون شمعک، زمانی که شما آبگرم را باز می‌کنید، مشعل توسط یک سیستم جرقه زن روشن می‌شود و آب را گرم می‌کند.


 

پکیج دیواری چیست؟

اولین وظیفه پکیج تولید آب گرم مصرفی است، اما مزیتی که نسبت به آبگرمکن دارد و می‌توانید با یک تیر دو نشان بزنید، این است که دیگر به بخاری نیازی نخواهید داشت. در واقع پکیج ترکیبی از آبگرمکن و بخاری است که علاوه بر تامین آب گرم مصرفی، فضای خانه را گرم می‌کند. به‌نوعی عملکرد آبگرمکن و بخاری را در قالب یک مجموعه ارائه می‌دهد.


 

پکیج دیواری چطور کار می‌کند؟

شاید برایتان جالب باشد که پکیج چطور کار می‌کند؟ هر پکیج در بالای مشعل خود لوله‌هایی دارد که از یک‌ طرف آب سرد به آن‌ها وارد و از سمت دیگر آب گرم خارج می‌شود و به سمت رادیاتورها هدایت می‌شود این آب گرم داخل رادیاتورها گردش می‌کند و از طریق گرم کردن رادیاتورها، باعث گرم شدن خانه می‌شود. با گرم کردن رادیاتورها دوباره آب مدار سرد می‌شود و باز برای گرم شدن وارد پکیج می‌شود و این روند بطور مداوم تکرار می‌شود تا محیط را گرم کند.

 

تفاوت پکیج با آبگرمکن

تفاوت پکیج با آبگرمکن چیست؟ تفاوت پکیج و آبگرمکن تفاوت آبگرمکن و پکیج آبگرمکن پکیج پکیج و آبگرمکن

 

10 تفاوت پکیج با آبگرمکن

در زیر به 10 مورد از تفاوت پکیج با آبگرمکن را مورد بررسی قرار داده‌ایم:

  1. پکیج بهتره یا بخاری؟ بطور کلی پکیج، یک موتورخانه کامل با بالاترين بازدهی و کیفیت و با کمترين مصرف انرژی و فضا می‌باشند و به صرفه‌تر از آبگرمکن‌های دیواری هستند؛ زیرا می‌توان از مزاحمت موتورخانه و شوفاژ راحت شد و همچنین اینکه به کمک پکیج علاوه بر تامین آب گرم مصرفی، گرمایش مطبوع نیز برای محیط فراهم می‌شود.
  2. ممکن است فکر کنید که پکیج‌ها به دلیل قیمت بالاتری که نسبت به آبگرمکن دارند، به صرفه نیستند؛ اما به این نکته توجه کنید که شما با خرید پکیج با یک تیر دو نشان می‌زنید و دیگر نیاز به پرداخت هزینه برای بخاری و آبگرمکن ندارید.
  3. حذف لوله کشی گسترده در ساختمان‌ها و استقلال واحدهای هر ساختمان از جهت تامین آب گرم مصرفی از مهمترین مزایای پکیج‌های دیواری است.
  4. اشغال فضای کم از دیگر مزیت‌های پکیج‌های دیواری و آبگرمکن‌های دیواری است، اما باید به این نکته مهم توجه کنید که پکیج را در محیط‌های کوچکتر از 60 متر نمی‌توانید استفاده کنید.
  5. آبگرمکن‌های بدون مخزن معمولا یک مشکل بزرگ دارند و آن این است که بطور ناگهانی آب سرد می‌شود و در فصل زمستان بیشتر شاهد آن هستیم، که این مشکل در پکیج‌های دیواری وجود ندارد.

 

پکیج بهتر است یا آبگرمکن

تفاوت پکیج با آبگرمکن چیست؟ استفاده از آبگرمکن بجای پکیج فرق پکیج با آبگرمکن پکیج آبگرمکن فرق پکیج و آبگرمکن

 

6. اگر در منطقه‌ای که زندگی می‌کنید با قطعی برق بطور مکرر روبه رو هستید، استفاده از آبگرمکن بجای پکیج را بیشتر به شما توصیه می‌کنیم، زیرا پکیج‌های دیواری کاملا از برق استفاده می‌کنند.

7. یک نکته مهم که در هر دو این وسیله‌ها وجود دارد این است که باعث می‌شوند که محیط شما خشک شود و هوای آن سنگین شود که این شرایط برای کوکان ممکن است خطرناک باشد. بهتر است هر از گاهی پنجره‌ها را باز کنید تا در محیط هوا رد و بدل شود.

8. در نهایت اگر می‌خواهید که یک پکیج با عمر طولانی و دوام بالا داشته باشید، بهتر است به دلیل رسوب گذاری املاح موجود در آب، بصورت دوره‌ای آن را سرویس کنید.

9. از نظر خطر پذیری هم بدلیل استفاده استانداردهای مطلق اروپایی و تامین گرمایش با آب گرم و رادیاتور، خطر پذیری ساختمان توسط بخاری و آّبگرمکن حذف شده و دیگر هیچ نیازی به آبگرمکن و بخاری در ساختمان نیست.

10. تعمیرات یک پکیج چندین برابر آسان‌تر از تعمیرات یک موتورخانه بزرگ و پیچیده می‌باشد. به همین دلیل در مصرف هزینه‌های تعمیرات بسیار صرفه جویی می‌شود.


 

نکته پایانی درباره تفاوت پکیج با آبگرمکن

تمام نکات مربوط به اینکه پکیج بهتر است یا آبگرمکن و یا اینکه پکیج بهتره یا بخاری را بطور کامل با هم بررسی کردیم و گفته شد که بهتر است بصورت دوره‌ای به تعمیرات این وسایل بپردازید و به این نکته توجه داشته باشید که حتما از یک تکنسین با تجربه برای تعمیرات وسایل خود کمک بگیرید تا علاوه بر تشخیص درست مشکل و صرفه جویی در زمان هزینه‌ی کمتری نیز بپردازید. با نصب اپیلکیشن "خدمت از ما" این امکان را دارید که به رایگان قیمت بگیرید و مناسب ترین متخصص را انتخاب نمایید.

نصب پکیج
برای سرویس نصب پکیج از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading