نصب دودکش پکیج

ثبت درخواست " نصب پکیج "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
نصب دودکش پکیج

نصب دودکش پکیج با توجه به قوانین و استانداردهای مخصوصی که دارد، برای کارکرد مناسب پکیج لازم است. آشنایی با انواع دودکش پکیج مانند دودکش پکیج فن‌دار و بدون فن، اطلاع از فاصله دودکش پکیج از دیوار و سایر نکات ایمنی دودکش پکیج تنها بخشی از اطلاعات لازم برای نصب دودکش پکیج است.

برای بهره‌مندی کامل از امکانات بهترین پکیج نصب و راه اندازی صحیح آن نقش مهمی دارد. یکی از تجهیزاتی که رعایت اصول در راه اندازی آن بسیار ضرورت داشته دودکش پکیج است. یکی از موارد خدمات تعمیر پکیج بوتان و دیگر برندها بررسی وضعیت دودکش و رفع مشکلات ناشی از نصب غیراصولی و خرابی آن در مدت استفاده است. 

طرز کار پکیج و تجهیزات مهم وابسته به آن مثل دودکش قبل از نصب و راه اندازی باید برای افراد تفهیم شده باشد. در این مطلب قصد داریم جنبه‌های مختلف نصب دودکش پکیج را بررسی کنیم؛ از نصب دودکش پکیج فن‌دار گرفته تا دودکش پکیج بدون فن و ایمنی دودکش پکیج. با مجله خدمت از ما همراه باشید.

آموزش نصب دودکش پکیج فن‌دار

طراحی انواع پکیج دیواری فن‌دار به گونه‌ایست که به دودکش نیاز ندارد. این پکیج‌ها هوای لازم برای سوختن را از محیط آزاد می‌گیرند. به همین دلیل در نصب دودکش پکیج فن‌دار ایران رادیاتور و سایر برندها، از دودکش مخصوص دوجداره استفاده می‌شود. این دودکش باید حتما در فضای آزاد باشد، و نباید به داخل دودکش ساختمان متصل شود.داشتن اطلاعات کافی در خصوص تفاوت پکیج و آبگرمکن و همین طور توجه به راهنمای خرید پکیج در اجرای اصولی نصب دود کش تاثیر بسزایی دارد. 

در حالت کلی پرشر سوئیچ هوا که تحت کنترل کامل برد پکیج بوتان و مدل‌های دیگر بوده وضعیت خروج بدون نقص احتراق از این وسیله را مورد بررسی قرار می‌دهد. از این رو بخشی از عملکرد دودکش پکیج به صحت اجرای وظایف این قطعه وابسته است. 

قطر جداره داخلی این دودکش پکیج 6 سانتی‌متر است. دودکش پکیج فن‌دار دود دستگاه را از طرق لوله داخلی به محیط بیرون باز می‌گرداند. قطر جداره خارجی دودکش پکیج فن‌دار نیز 10 سانتی‌متر است. وظیفه این لوله تامین هوای تازه برای احتراق است. فراموش نکنید که هنگام دودکش پکیج فن‌دار ایران رادیاتور هرگز نباید جداره بیرونی دودکش را جدا کنید.

اگر فاصله پنجره یا دیوار خارجی تا پکیج از لوله دودکش دوجداره داخل کارتن بزرگتر است، و یا باید از زانو استفاده کرد، حتما در نصب دودکش پکیج از لوله رابط مخصوص دوجداره یا زانو استفاده کنید. حداکثر طول دودکش پکیج فن‌دار 4 متر افقی است. بنابراین باید به ازای هر زانو، 1 متر از 4 متر لوله دودکش کم کنید.

 

نصب دودکش پکیج

 

چون قدرت فن پکیج برای 4 متر طراحی شده است، اگر طول دودکش کمتر باشد، هوای ورودی بیشتر از نیاز محفظه احتراق بوده و پکیج سریع روشن نخواهد شد. برای رفع این مشکل باید از حلقه‌های فلزی درون کارتن استفاده کرد. این دو حلقه برای کاهش دبی هوای ورودی کاربرد دارند: حلقه 80 میلی‌متری برای لوله‌های کمتر از 1 متر، و حلقه 75 میلی‌متری برای لوله‌های 1 تا 1.5 متر.

همچنین، استفاده از کلاهک دودکش پکیج H شکل در پشت بام و در پروسه نصب دودکش پکیج ضروریست. از طرفی، به دلیل آنکه ارتفاع دودکش طبقه آخر ساختمان‌ها کوتاه‌تر است، باید حداقل 2 متر ارتفاع دودکش پکیج ایران رادیاتور را در پشت بام افزایش داد. زیرا ارتفاع کم انواع دودکش پکیج (فن‌دار و بدون فن) می‌تواند به پکیج آسیب بزند.

 

ایمنی دودکش پکیج فن‌دار

در صورتی که پکیج درون منزل نصب شده باشد و بخواهید دودکش پکیج فن‌دار را به سمت دودکش داخل دیوار هدایت کنید، اگر دودکش داخل دیوار دوجداره باشد، باید از دودکش دوجداره استفاده کنید. اما اگر دودکش داخل دیوار دوجداره نباشد، برای نصب دودکش پکیج کافیست سوراخی در دیوار مجاور پکیج ایجاد، و دودکش دوجداره را مستقیما به خارج دیوار هدایت کنید.

اگر پکیج درون منزل باشد، و از دودکش یک‌جداره در نصب دودکش پکیج بوتان و برندهای دیگر استفاده کنید، اکسیژن داخل ساختمان کاهش خواهد یافت. البته کاهش اکسیژن ساختمان به اندازه انتشار دی اکسید کربن خطرناک نیست. در این حالت می‌توان با کمی باز گذاشتن پنجره‌ای نزدیک به پکیج این مشکل را رفع کرد تا ایمنی دودکش پکیج هم حفظ شود.

روی پکیج‌های فن‌دار و کنار خروجی دودکش پکیج دیواری نیز دو قاپک با قطر 10 سانتی‌متر وجود دارد، که برای تامین اکسیژن از خارج ساختمان کاربرد دارند. برای اینکار کافیست یک دودکش با قطر 10 سانتی‌متر روی آنها نصب کرد تا اکسیژن لازم برای احتراق تامین شود. نکته آخر در ایمنی دودکش پکیج فن‌دار خم کردن نیز سر دودکش به اندازه 5 درجه به پایین به منظور جلوگیری از ورود آب باران است.

 

ایمنی دودکش پکیج

 

طریقه نصب دودکش پکیج بدون فن

برای نصب دودکش پکیج بدون فن، باید قطر حداقل 15 سانتی‌متر را برای دودکش درنظر گرفت. هنگام نصب دودکش پکیج بدون فن حتما باید از تبدیل افزایش قطر بعد از پکیج و قبل از دودکش نیز استفاده کنید، تا قطر دودکش پکیج بدون فن از قطر خروجی دود پکیج بیشتر باشد.

در نصب دودکش پکیج بدون فن، پیش از ورود دودکش به دیوار، ارتفاع دودکش باید حداقل 2 برابر میزان افقی آن باشد. حداقل ارتفاع توصیه شده برای دودکش پکیج دیواری در این حالت 30 سانتی‌متر است. عدم استفاده از دودکش مشترک نیز یکی دیگر از قوانین نصب دودکش پکیج است. در آخر نیز باید دودکش پکیج در تراس را با یک پوششی مناسب مانند فویل یا چسب فویل عایق‌بندی کنید.

 

 

طریقه نصب دودکش پکیج ایران رادیاتور

 

رعایت نکات نصب دودکش پکیج در نحوه عملکرد آن تاثیر بسزایی دارد. برخی مواقع علت روشن نشدن پکیج بوتان و دیگر برندها را می‌توان عدم انتقال صحیح گازهای تولید شده از لوله دودکش دانست. در نصب دودکش پکیج بدون فن، ارتفاع دودکش باید حداقل 4 متر باشد. در ادامه نکات ایمنی دودکش پکیج بدون فن برای دودکش پکیج بوتان، دودکش پکیج ایران رادیاتور و ... را بررسی می‌کنیم.

یکی از مواردی که در رعایت ایمنی استفاده از پکیج تاثیر بسزایی داشته بررسی وضعیت سلامت قطعات دستگاه است.اقداماتی مثل تعویض سوپاپ بای پس پکیج ایران رادیاتور و دیگر مدل‌های پکیج، ريست كردن پكيج ايران رادياتور و در نهایت اجرای نکات مربوط به سرویس پکیج بوتان و دیگر برندها در سلامت این وسیله تاثیر مستقیم دارند. 

 

ایمنی دودکش پکیج بدون فن

یکی از نکات مهم ایمنی دودکش پکیج بدون فن این است که کلاهک دودکش پکیج دیواری کاملا محکم باشد. همچنین، نصب دودکش پکیج بدون فن باید به گونه‌ای انجام شود که دودکش در برابر باد و بخار آب مقاوم باشد، و کلاهک دودکش پکیج نیز به راحتی سقوط نکند. همچنین، هرگز نباید پکیج دیواری را به شیر گاز یا دودکش مشترک وصل کرد.(مصرف گاز پکیج)

در استاندارد نصب دودکش پکیج بدون فن، ارتفاع دودکش پس از خروج از پشت بام باید حداقل 1 متر باشد. وجود کلاهک دودکش پکیج H شکل نیز در انتهای لوله دودکش ضروریست. دقت کنید که فاصله کلاهک دودکش پکیج دیواری با کولرهای آبی و دریچه‌های تامین هوای ساختمان حداقل 3 متر است.

علاوه بر این موارد، اگر داکت دور دودکش وجود دارد، باید از بالا به هوای آزاد راه داشته باشند. البته راه نداشتن این داکت به فضای داخلی ساختمان نیز از موارد مهم در ایمنی دودکش پکیج است. استفاده از لوله‌های انعطاف‌پذیر یا آکاردئونی نیز به عنوان دودکش پکیج نیز تحت هیچ شرایطی مجاز نیست. بنابراین برای بهره مندی از مزایا پکیج در ساختمان و مواجهه کمتر با ایرادات و  معایب پکیج حتما رعایت نکات اصولی نصب این دستگاه را در راس کار قرار دهید. 

در آخر نیز اگر نصب دودکش پکیج را در فضای آزاد انجام می‌دهید، برای ایمنی دودکش پکیج باید آن را با متریالی مناسب (مانند پشم شیشه) عایق‌کاری کنید. وقتی بدنه دودکش بخاطر هوای محیط سرد می‌شود، دود داخل آن نیز سرد می شود. این مسدله کشش دودکش را کاهش می‌دهد و دود به خوبی تخلیه نخواهد شد. در نتیجه، سنسور ایمنی دودکش پکیج عمل کرده و پکیج خاموش می‌شود.

بنابراین اجرای و نصب دود کش پکیج و مجموعه این وسیله گرمایشی پرکاربرد را بهتر است به افراد متخصص و آموزش دیده در این زمینه بسپارید. برای اطلاع از هزینه سرویس پکیج ایران رادیاتور و نصب برندهای مختلف این وسیله به راحتی می‌توانید با ثبت سفارش رایگان در سایت و اپلیکیشن "خدمت از ما" استعلام قیمت رایگان بگیرید. 

4.5 امتیاز از 1248 رای


نصب پکیج
برای سرویس نصب پکیج از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین