پکیج بهتر است یا بخاری؟

ثبت درخواست " نصب پکیج "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
پکیج بهتر است یا بخاری؟

اگر در انتخاب میان پکیج و بخاری مردد هستید؛ در این مقاله پاسخ سوال "پکیج بهتر است یا بخاری" را دریافت خواهید کرد و می‌توانید تصمیم نهایی برای خرید پکیج یا بخاری را انجام دهید. موارد مثل اختلاف قیمت بخاری با پکیج، مصرف گازی پکیج،طرز کار پکیج و بخاری گازی، طول عمر هر و ...، می‌تواند از جمله مواردی باشد که در تصمیم شما اثر مستقیم بگذارند.

همانند بررسی تفاوت پکیج و آبگرمکن در این حوزه نیز شناسایی و مطالعه در خصوص مزایا و معایب پکیج و بخاری در پاسخ به سوال پکیج بهتر است یا بخاری بسیار تاثیر گذار است. 

با مجله خدمت از ما همراه شوید تا با پکیج و بخاری و انتخاب گزینه مناسب برای خودتان، آشنا شوید.

پکیج

پپکیج را می‌توان جایگزین موتورخانه دانست؛ و تنها تفاوت در نوع پکیج ایستاده یا زمینی، در توان آن‌ها برای گرم کردن واحد مسکونی مدنظر است. مثلا برای خانه‌هایی بیش از 150 متر مربع، از پکیج زمینی استفاده می‌شود تا در طول پاییز و زمستان، خانه به خوبی گرم شود.

عملکرد پکیج و موتورخانه مشابه یکدیگر است. در موتورخانه یک دیگ برای ایجاد آب گرم، برای تمامی ساختمان قرار داده می‌شود؛ در صورتی که در پکیج، تنها یک مخزن کوچک برای همان واحد، در پکیج طراحی شده است.

انتخاب بهترین آبگرمکن دیواری و پکیج برای ساختمان یک امر ضروری و مهم است.اگر قصد خرید پکیج دیواری داشتید، می‌توانید اقدام به خواندن مقاله بهترین پکیج دیواری کنید؛ که شامل برندهای ایرانی و خارجی است.

 

بخاری

بخاری گازی یا برقی، یکی از مرسوم‌ترین سیستم‌های گرمایشی است که در اکثر خانه‌ها می‌توان آن را دید.  بخاری‌ها بهره‌وری بالایی دارند و اجازه نمی‌دهند گرمای تولید شده به راحتی هدر برود. بخاری‌ انواع مختلفی دارد. بخاری‌های گازی بیشترین محبوبیت را در کشور ما دارد که با گاز طبیعی یا گاز مایع کار می‌کند. شعله بخاری هوا را به‌طور موضعی گرم می‌کند و سپس به وسیله قانون انتقال گرما در هوا، کل هوای اتاق گرم می‌شود.

 

پکیج بهتر است یا بخاری؟

 

همانند پیچ تنظیم شمعک آبگرمکن مخزنی و دیواری در انواع بخاری نیز تنظیمات شعله و حرارت بیشتر مواقع با یک پیچ تنظیم امکان پذیر است.در ادامه با بررسی نکات قوت و ضعف بخاری و پکیج انتخاب را برای شما ساده‌تر خواهیم کرد. 

 

پکیج بهتر است یا بخاری گازی؟

راهنمای خرید پکیج و بخاری بهترین پیشنهاد برای مواقعی است که در بین انتخاب این دو وسیله گرمایشی سردرگم هستید. با توجه به آشنایی نسبی که تا به این قسمت نسبت به عملکرد هر دو وسیله داشتید با بررسی دقیق تری از عملکرد این شما را برای تشخیص اینکه پکیج بهتر است یا بخاری راهنمایی می‌کنیم. 

 

1. از نظر امنیت پکیج بهتر است یا بخاری؟

گفتیم که بخاری گازی با مصرف گاز مایع حرارت تولید می‎‌کند. از آنجا که گاز مایع به عنوان ماده‌ای شیمیایی می‌تواند خطرناک باشد، باید هنگام پاسخ به اینکه پکیج بهتر است یا بخاری، ایمنی آن را کاملا بررسی کرد. برای کاهش خطرات گازگرفتگی، بررسی منظم دودکش بخاری ضروریست.

همچنین، به دلیل اینکه بخاری باید توسط شیلنگ مخصوص به لوله‌کشی(همانند ورودی و خروجی آبگرمکن دیواری) یا کپسول گاز متصل شود، اتصال ناقص آن به شدت خطرآفرین است. یکی دیگر از معایب استفاده از بخاری گازی با کپسول گاز، احتراق ناقص بخاری و ایجاد آلاینده‌های تنفسی برای ساکنان است.

نکته دیگری نیز در پاسخ به اینکه پکیج بهتر است یا بخاری وجود دارد. اگر شما از بخاری برای خشک کردن لباس استفاده کنید، احتمال سوختگی و خرابی بافت آن وجود دارد. اما با استفاده از شوفاژ می‌توان لباس‌ها را بدون نگرانی در فصول سرد خشک کرد. البته اینکار به دلیل افزایش قبض گاز پکیج و میزان مصرف گاز پکیج 24000 توصیه نمی‌شود.

در مقابل، پکیج کار تولید گرما را صرفا با آب داغ انجام می‌دهد. به همین دلیل، مشخص است که از نظر امنیت پکیج بهتر است یا بخاری. هرچند امنیت پکیج بسیار بیشتر است، اما سرویس دوره‌ای آن را نیز نباید فراموش کرد. بررسی وضعیت قطعاتی مثل پرشر سوئیچ هوا و دیگر تجهیزات در سرویس دوره‌ای این قبیل وسایل بسیار ضروری و موثر است. 

 

2. از نظر هزینه پکیج بهتر است یا بخاری گازی؟

پاسخ به اینکه از نظر هزینه پکیج بهتر است یا بخاری، به دو دسته کلی تقسیم می‌شود: یکی هزینه‌های اولیه برای خریداری و نصب، و دیگری قبض گاز پکیج و میزان مصرف گاز پکیج 24000 در مقایسه با مصرف بخاری.

برای خریداری، هزینه پکیج بهتر است یا بخاری؟ مسلما قیمت خرید بخاری گازی در مقایسه با پکیج و شوفاژ بسیار مقرون به صرفه‌تر است. هزینه بعدی هنگام پاسخ به سوال پکیج بهتر است یا بخاری گازی، میزان مصرف سوخت برای تولید حرارت در این وسیله‌هاست.

پکیج برای تولید حرارت از برق و گاز استفاده می‌کند، اما بخاری تنها از گاز استفاده می‎کند. بنابراین مبلغ قبض برق و گازی که باید پراخت کنید، بالاتر از قبض گاز بخاریست. اما برخلاف تصور عمومی استفاده از پکیج باعث مصرف بیشتر آب نمی‌شود. آب مورد استفاده در شوفاژ همان آب لوله‌کشی و دائما در حال گردش است. همچنین، در صورت استفاده از پکیج دیگر نیازی نیست که هزینه‌ای برای تهیه آبگرمکن بپردازید. پکیج هم آب مصرفی ساختمان، و هم فضای آن را گرم می‌کند.

 

پکیج بهتر است یا بخاری گازی

 

3. از نظر بازده آیا پکیج بهتر است یا بخاری گازی؟

بازده حرارتی بخاری به دلیل سوخت گاز مایع بالاتر از رادیاتور پکیج است. البته می‌توان بازده حرارتی رادیاتور را با تنظیم پکیج بالا برد، ولی قبض گاز پکیج و میزان مصرف گاز پکیج 24000 به صورت تصاعدی بالا خواهد رفت. از طرفی چون آب گرم ایجاد شده در پکیج علاوه بر رادیاتورها در لوله‌های آب گرم مصرفی ساختمان هم مصرف می‌شود، می‌تواند در آب گرم با افت فشار همراه باشد.

 

4. از نظر نصب و را‌ه‌ندازی آیا پکیج بهتر است یا بخاری؟

برای نصب و راه‌اندازی بخاری تنها به یک لوله بخاری، مقداری شیلنگ و بست گاز نیاز دارید که می‌توانید با قیمتی بسیار پایین در مقایسه با وسایل لازم برای راه‌اندازی پکیج تهیه کنید. اما نصب و راه‌اندازی پکیج و شوفاژ به پیش‌نیازهایی مانند اجرای لوله‌کشی پکیج و شوفاژ احتیاج دارد.

بنابراین، مشخص است که از نظر نصب و را‌ه‌ندازی پکیج بهتر است یا بخاری. نصب و راه‌اندازی بخاری گازی در مقایسه با پکیج و شوفاژ بسیار راحت‌تر است. اما در مواقع بروز مشکلات تشخیص آن‌ها به دلیل امکاناتی مثل کد خطا و شرایط ريست كردن پكيج ايران رادياتور و دیگر برندها ساده تر می‌باشد. 

 

آیا پکیج بهتر است یا بخاری

 

همین طور تعمیرات بخاری در سخت ترین شرایط همانند تشخیص علت روشن نشدن مشعل آبگرمکن مخزنی گازی با بررسی چندین قطعه و تجهیزات ساده امکان پذیر است. اما در مقابل پیچیدگی و پیشرفته بودن سیستم پکیج بر روی عملکرد آن و نحوه راه اندازی آن تاثیر مستقیم دارد. همین طور تعمیرات قطعات مختلف مثل برد پکیج بوتان و دیگر برند‌ها در این وسیله نیاز به تخصص و دانش بیشتری دارد.

 

5. از نظر زیبایی پکیج بهتر است یا بخاری؟

امروزه مدل‌های متنوعی از بخاری گازی به شکل‌های فانتزی، کودکانه و ساده در بازار موجود است. اما با وجود تلاش‌های بسیار در ایجاد طراحی‌های زیبا و جدید برای بخاری گازی، این محصول نمی‌تواند با مدل‌های شیک رادیاتور شوفاژ رقابت کند. امروزه رادیاتورهای شوفاژ در مدل‌های مختلف از جمله رادیاتور پنلی، رادیاتور پره‌ای، رادیاتور قرنیزی و همچنین رادیاتور شیشه‌ای که آمیخته‌ای از مدرنیته و زیباییست، طراحی و تولید می‌شود.

بنابراین از نظر زیبایی پکیج بهتر است یا بخاری گازی؟ مطمئنا پکیج و رادیاتور. لازم به ذکر است که پکیج فضای کمتری را نیز اشغال کرده، و به نوبه خود در سادگی و زیبایی فضا تاثیرگذار است.

 

6. از نظر تولید آلاینده پکیج بهتر است یا بخاری؟

شوفاژ به علت جابجایی هوا باعث ایجاد گرد و غبار روی وسایل خانه می‌شوند. این کمترین میزان آلایندگی در یک وسیله حرارتیست، که می‌توان آن را با استفاده از سیستم گرمایش از کف به حداقل رساند.

اما بخاری گازی به دلیل احتراق گاز مایع سبب ایجاد دوده و سیاهی روی دیوارها و پرده‌ها می‌شود. در صورت نصب نادرست لوله بخاری و عدم رعایت فاصله آن با دیوار نیز، گرمای لوله باعث ایجاد لکه‌های زرد و در مواردی سوختگی دیوار یا کاغذ دیواری می‌شود.

4.5 امتیاز از 1330 رای


نصب پکیج
برای سرویس نصب پکیج از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین