پکیج بهتر است یا بخاری؟

ثبت درخواست "نصب پکیج"
پکیج بهتر است یا بخاری؟

پکیج بهتر است یا بخاری؟ پکیج بهتر است یا آبگرمکن؟ پکیج بهتر است یا شوفاژ؟ پکیج بهتر است یا اسپلیت؟ تمام اینها سوالاتی هستند که هنگام اجرای تاسیسات گرمایشی از خود می‌پرسیم. در حالت ایده‌آل، بهتر است پاسخ به این سوال که پکیج بهتر است یا بخاری را تنها به قبض گاز پکیج و میزان مصرف گاز پکیج 24000 نسپاریم. در این مطلب ضمن معرفی کامل پکیج و بخاری (گازی) و نکات مثبت و منفی آنها، بررسی خواهیم کرد که پکیج بهتر است یا بخاری. با ما همراه باشید تا یکبار برای همیشه به این سوال پاسخ دهیم که پکیج بهتر است یا بخاری گازی؟

پیش از پاسخ نهایی اینکه آیا پکیج بهتر است یا بخاری، بهتر است این دو وسیله را معرفی کنیم:

پکیج بهتر است یا بخاری؛ پکیج

پکیج دیواری یا زمینی، دستگاهیست به جای موتورخانه مرکزی که آب گرم مصرفی و آب گرم شوفاژ را برای واحدهای مسکونی تامین می‌کند. عملکرد پکیج‌ها شبیه به سیستم موتورخانه است؛ با این تفاوت که در سیستم موتورخانه برای تمامی‌ واحدها از یک مخزن بزرگ استفاده می‌شود، اما در سیستم پکیج این مخزن به مخزن‌های کوچک‌تر تقسیم شده و در هر واحد یکی از آنها قرار می‌گیرد. پکیج به راحتی به جای یک کابینت دیواری یا زمینی نصب می‌شود.

 

آیا پکیج بهتر است یا بخاری؛ بخاری

بخاری یکی از قدیمی‌ترین و مشهورترین سیستم‌های گرمایشی در خانه است. بخاری‌ها بهره‌وری بالایی دارند و اجازه نمی‌دهند گرمای تولید شده به راحتی هدر برود. بخاری‌ انواع مختلفی دارد. بخاری‌های گازی بیشترین محبوبیت را در کشور ما دارد که با گاز طبیعی یا گاز مایع کار می‌کند. شعله بخاری هوا را به‌طور موضعی گرم می‌کند و سپس به وسیله قانون انتقال گرما در هوا، کل هوای اتاق گرم می‌شود.

 

پکیج بهتر است یا بخاری؟

 

پکیج بهتر است یا بخاری گازی؟

حالا که با این سیستم‌ها بهتر آشنا شدیم، از زوایای مختلف بررسی می‌کنیم که پکیج بهتر است یا بخاری:

 

1. از نظر امنیت پکیج بهتر است یا بخاری؟

گفتیم که بخاری گازی با مصرف گاز مایع حرارت تولید می‎‌کند. از آنجا که گاز مایع به عنوان ماده‌ای شیمیایی می‌تواند خطرناک باشد، باید هنگام پاسخ به اینکه پکیج بهتر است یا بخاری، ایمنی آن را کاملا بررسی کرد. برای کاهش خطرات گازگرفتگی، بررسی منظم دودکش بخاری ضروریست. همچنین، به دلیل اینکه بخاری باید توسط شیلنگ مخصوص به لوله‌کشی یا کپسول گاز متصل شود، اتصال ناقص آن به شدت خطرآفرین است. یکی دیگر از معایب استفاده از بخاری گازی با کپسول گاز، احتراق ناقص بخاری و ایجاد آلاینده‌های تنفسی برای ساکنان است.

نکته دیگری نیز در پاسخ به اینکه پکیج بهتر است یا بخاری وجود دارد. اگر شما از بخاری برای خشک کردن لباس استفاده کنید، احتمال سوختگی و خرابی بافت آن وجود دارد. اما با استفاده از شوفاژ می‌توان لباس‌ها را بدون نگرانی در فصول سرد خشک کرد. البته اینکار به دلیل افزایش قبض گاز پکیج و میزان مصرف گاز پکیج 24000 توصیه نمی‌شود.

در مقابل، پکیج کار تولید گرما را صرفا با آب داغ انجام می‌دهد. به همین دلیل، مشخص است که از نظر امنیت پکیج بهتر است یا بخاری. هرچند امنیت پکیج بسیار بیشتر است، اما سرویس دوره‌ای آن را نیز نباید فراموش کرد.

 

2. از نظر هزینه پکیج بهتر است یا بخاری گازی؟

پاسخ به اینکه از نظر هزینه پکیج بهتر است یا بخاری، به دو دسته کلی تقسیم می‌شود: یکی هزینه‌های اولیه برای خریداری و نصب، و دیگری قبض گاز پکیج و میزان مصرف گاز پکیج 24000 در مقایسه با مصرف بخاری.

برای خریداری، هزینه پکیج بهتر است یا بخاری؟ مسلما قیمت خرید بخاری گازی در مقایسه با پکیج و شوفاژ بسیار مقرون به صرفه‌تر است. هزینه بعدی هنگام پاسخ به سوال پکیج بهتر است یا بخاری گازی، میزان مصرف سوخت برای تولید حرارت در این وسیله‌هاست.

پکیج برای تولید حرارت از برق و گاز استفاده می‌کند، اما بخاری تنها از گاز استفاده می‎کند. بنابراین مبلغ قبض برق و گازی که باید پراخت کنید، بالاتر از قبض گاز بخاریست. اما برخلاف تصور عمومی استفاده از پکیج باعث مصرف بیشتر آب نمی‌شود. آب مورد استفاده در شوفاژ همان آب لوله‌کشی و دائما در حال گردش است. همچنین، در صورت استفاده از پکیج دیگر نیازی نیست که هزینه‌ای برای تهیه آبگرمکن بپردازید. پکیج هم آب مصرفی ساختمان، و هم فضای آن را گرم می‌کند.

 

پکیج بهتر است یا بخاری گازی

 

3. از نظر بازده آیا پکیج بهتر است یا بخاری گازی؟

بازده حرارتی بخاری به دلیل سوخت گاز مایع بالاتر از رادیاتور پکیج است. البته می‌توان بازده حرارتی رادیاتور را با تنظیم پکیج بالا برد، ولی قبض گاز پکیج و میزان مصرف گاز پکیج 24000 به صورت تصاعدی بالا خواهد رفت. از طرفی چون آب گرم ایجاد شده در پکیج علاوه بر رادیاتورها در لوله‌های آب گرم مصرفی ساختمان هم مصرف می‌شود، می‌تواند در آب گرم با افت فشار همراه باشد.

 

4. از نظر نصب و را‌ه‌ندازی آیا پکیج بهتر است یا بخاری؟

برای نصب و راه‌اندازی بخاری تنها به یک لوله بخاری، مقداری شیلنگ و بست گاز نیاز دارید که می‌توانید با قیمتی بسیار پایین در مقایسه با وسایل لازم برای راه‌اندازی پکیج تهیه کنید. اما نصب و راه‌اندازی پکیج و شوفاژ به پیش‌نیازهایی مانند اجرای لوله‌کشی پکیج و شوفاژ احتیاج دارد.

بنابراین، مشخص است که از نظر نصب و را‌ه‌ندازی پکیج بهتر است یا بخاری. نصب و راه‌اندازی بخاری گازی در مقایسه با پکیج و شوفاژ بسیار راحت‌تر است.

 

آیا پکیج بهتر است یا بخاری

 

5. از نظر زیبایی پکیج بهتر است یا بخاری؟

امروزه مدل‌های متنوعی از بخاری گازی به شکل‌های فانتزی، کودکانه و ساده در بازار موجود است. اما با وجود تلاش‌های بسیار در ایجاد طراحی‌های زیبا و جدید برای بخاری گازی، این محصول نمی‌تواند با مدل‌های شیک رادیاتور شوفاژ رقابت کند. امروزه رادیاتورهای شوفاژ در مدل‌های مختلف از جمله رادیاتور پنلی، رادیاتور پره‌ای، رادیاتور قرنیزی و همچنین رادیاتور شیشه‌ای که آمیخته‌ای از مدرنیته و زیباییست، طراحی و تولید می‌شود.

بنابراین از نظر زیبایی پکیج بهتر است یا بخاری گازی؟ مطمئنا پکیج و رادیاتور. لازم به ذکر است که پکیج فضای کمتری را نیز اشغال کرده، و به نوبه خود در سادگی و زیبایی فضا تاثیرگذار است.

 

6. از نظر تولید آلاینده پکیج بهتر است یا بخاری؟

شوفاژ به علت جابجایی هوا باعث ایجاد گرد و غبار روی وسایل خانه می‌شوند. این کمترین میزان آلایندگی در یک وسیله حرارتیست، که می‌توان آن را با استفاده از سیستم گرمایش از کف به حداقل رساند.

اما بخاری گازی به دلیل احتراق گاز مایع سبب ایجاد دوده و سیاهی روی دیوارها و پرده‌ها می‌شود. در صورت نصب نادرست لوله بخاری و عدم رعایت فاصله آن با دیوار نیز، گرمای لوله باعث ایجاد لکه‌های زرد و در مواردی سوختگی دیوار یا کاغذ دیواری می‌شود.

به این مطلب امتیاز دهید

0 امتیاز از 5 رای

نصب پکیج

برای سرویس نصب پکیج از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با نصب پکیج

مطالب مرتبط با گرمایشی

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading