مراحل تنظیم شعله آبگرمکن

ثبت درخواست "سرویس و تعمیر آبگرمکن"
مراحل تنظیم شعله آبگرمکن

با سردتر شدن هوا، تنظیم شعله آبگرمکن یکی از اقدامات مهم و اصولی هنگام راه اندازی و استفاده از آگرمکن در منزل است. در بیشتر مواقع تنظیم شعله آبگرمکن مخزنی و تنظیم درجه آبگرمکن دیواری با هدف رفع علت کم بودن شعله آبگرمکن صورت می‌گیرد. یادگیری مراحل تنظیم شعله آبگرمکن در مدل‌های مختلف دیواری و مخزنی و همین طور برند‌های مختلف از مهمترین نکات برای استفاده اصولی از این وسیله است. 

برخی مواقع علت کم شدن فشار آب گرم در آبگرمکن دیواری و یا خاموش شدن بی دلیل شمعک آبگرمکن مخزنی از عدم تنظیم صحیح شعله آبگرمکن نشأت می‌گیرد. بنابراین با کسب اطلاعات کافی و دقیق در خصوص نحوه تنطیم شعله شمعک آبگرمکن مخزنی و همین طور تنظیم شعله آبگرمکن دیواری تا حد زیادی از مواجهه با این مشکلات جلوگیری کنید. یکی از نشانه‌های  بهترین آبگرمکن دیواری قابلیت تنظیم طولانی مدت شعله آبگرمکن برای تهیه آب گرم مورد نیاز است. 

تنظیم شعله آبگرمکن دیواری و مخزنی را می‌توانید وابسته به نوع و مدل آبگرمکن به راحتی انجام دهید. در این مقاله از مجله خدمت از ما با بررسی اهمیت تنظیم شعله آبگرمکن به شرح مراحل تنظیم شعله آبگرمکن مخزنی و تنظیم درجه آبگرمکن دیواری پرداخته شده است.

 

تنظیم شعله آبگرمکن دیواری و مخزنی

 

اهمیت تنظیم شعله آبگرمکن در عملکرد آن

تنظیم شعله آبگرمکن در روشن ماندن شمعک انواع آب گرمکن نقش اساسی دارد. عملکرد شمعک آبگرمکن دیواری و مخزنی در روشن ماندن آبگرمکن و در نتیجه تامین آب گرم مورد نیاز تاثیر مهمی دارد. شعله آبگرمکن دیواری تحت تاثیر گاز خروجی از نازل‌ها که وارد شیپوره مشعل شده ایجاد می‌شود.

 

اهمیت تنظیم شعله ابگرمکن

 

به دنبال این اتفاق مخلوط هوای مکیده شده به داخل مشعل با گاز موجود عمل احتراق و شکل گیری شعله را در آبگرمکن به دنبال دارد. از این رو تنظیم شعله آبگرمکن دیواری و مخزنی از اقدامات حساس در استفاده کاربردی این وسیله به شمار می‌آید. بررسی وضعیت قطعاتی مثل  پرشر سوئیچ هوا در ثابت نگهداشتن طولانی مدت وضعیت شعله انواع آبگرمکن دیواری تاثیر دارد. 

 

مراحل تنظیم شعله آبگرمکن دیواری و مخزنی

آموزش مراحل تنظیم شعله آبگرمکن دیواری و مخزنی برای استفاده کاربردی و اصولی از آبگرمکن در منزل از اهمیت بالایی برخوردار است. به دنبال ضرورت تنظیم شعله آبگرمکن برای بهره‌مندی از امکانات اصلی این وسیله مثل تهیه آب گرم مورد نیاز در این قسمت مراحل تنظیم درجه آبگرمکن را مشاهده می‌کنیم.

تشخیص  علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری و همین طور  علت روشن نشدن آبگرمکن دیواری برخی مواقع در گرو اجرای صحیح مراحل تنظیم شعله آبگرمکن می‌باشد. 

 

مراحل تنظیم شعله آبگرمکن مخزنی و دیواری

 

 1. رویه نصبی دستگاه آبگرمکن را بر دارید.
 2. پیچ‌ها را برای جدا کردن مشعل از چند راهه رگولاتور آبگرمکن باز کنید.
 3. مشعل آبگرمکن را با یک برس و آب گرم کاملا بشویید.
 4. برای اطمینان چند راهه مشعل و نازل‌های وابسته به آن را شستشو داده و در صورت شل بودن نازل‌ها آن‌ها را محکم کنید.
 5. واشر وصل شده به چند راهه را گریس کاری کرده و در صورت معیوب بودن این قطعه را تعویض کنید.
 6. مراحل پایانی را برعکس مراحل ابتدایی انجام داده و شروع به بستن مشعل به چند راهه کنید.
 7. برای یافتن نشت احتمالی گاز در اطراف لوله‌ها در ورودی و خروجی آبگرمکن دیواری از کف آب و صابون استفاده کنید.
 8. در این حالت اگر محل اتصال دو فلز را توسط شعله ای گرم کنیم بین دو سر دیگر ترموکوبل ولتاژی حدود ۲۰ میلی ولت تولید می شود.
 9. در این مراحله از تنظیم شعله آبگرمکن شمعک آبگرمکن بواسطه گاز خروجی از رگولاتور دائماً روشن بوده تا به محض باز شدن مسیر گاز، مشعل را روشن کند.
 10. در این مسیر از تنظیم شعل آبگرمکن به مسئولیت شیر مغناظیسی که مسیر عبور گاز به مجموعه پیلوت و مشعل اصلی را باز یا بسته می کند نیز می‌توان به یک عامل مهم در روشن ماندن شعله اشاره داشت.
 11. تجهیزات دیگری مثل کریستال‌ها که از جنس کوارتز هستند، با ایجاد جریان الکتریسته در روشن ماندن شمعک و فندک در آبگرمکن و همین طور تنظیم شعله آبگرمکن نقش دارند.

در این قسمت بطور مختصر به راه اندازی و تنظیم شعله آبگرمکن دیواری و مخزنی در کنار شرح نقش فعالیت برخی تجهیزات در تنظیمات شعله انواع آبگرمکن اشاره داشتیم. موارد بیان شده در  علت روشن نشدن مشعل آبگرمکن مخزنی گازی نیز می‌تواند در اجرای صحیح روند این تنظیمات تاثیر گذار باشد. 

 

ابزار مورد نیاز برای تنظیم شعله آبگرمکن

برای تنظیم شعله آبگرمکن دیواری و مخزنی نیاز به یک سری ابزارآلات مخصوص برای باز و بسته کردن قطعات مختلف در مسیر این کار داریم. لیست ابزار مورد نیاز برای تنظیم درجه آبگرمکن دیواری و شعله آبگرمکن مخزنی به شرح ذیل می‌باشد:

 • آچار تخت یک سری برای باز کردن قطعات
 • پیچ گوشتی چهارسو یک عدد
 • پیچ گوشتی دوسو یک عدد
 • برس سیمی یک عدد برای انجام پاک سازی
 • ظرف آبگرم یک عدد جهت شستشوی تجهیزات
 • گریس به مقدار لازم
 • اورینگ لاستیکی چند راهه یک عدد
 • واشر لاستیکی سوپاپ اصلی گاز یک عدد (طریقه تعویض سوپاپ بای پس پکیج ایران رادیاتور)
 • و دیگر موارد مورد نیاز وابسته به نوع آبگرمکن

 

ابزار تنظیم درجه آبگرمکن دیواری و شعله آبگرمکن مخزنی

 

عدم تنظیم دقیق شعله در آبگرمکن و سرد شدن آب از معایب ابگرمکن بدون شمعک و دیگر مدل‌های آبگرمکن بوده که باید در کوتاهترین زمان مورد بررسی و رفع قرار گیرد. برای اطلاع دقیق از ابزار مورد نیازتان در هنگام انجام تنظیم شعله آبگرمکن می‌توانید با افراد متخصص در این زمینه مشورت کرده و سپس برای تهیه لوازم اقدام کنید.

 

علت کم بودن شعله آبگرمکن دیواری و مخزنی

عملکرد نامناسب قطعات مرتبط به سوخته شدن گاز، مانند دهانه نازل یا شیپور در سیستم آبگرمکن‌های دیواری و مخزنی کم بودن شعله آبگرمکن را به دنبال دارند. در کنار این موارد تنظیم نبودن شعله آبگرمکن نیز می‌تواند از دلایل مهم کم بودن شعله در این دستگاه باشد.

 

علت کم بودن شعله آبگرمکن دیواری و مخزنی

 

شستن مشعل آبگرمکن که یکی از مراحل اصلی تنظیم شعله آبگرمکن بوده، در رفع مشکل کم بودن شعله در انواع آبگرمکن تاثیر بسزایی دارد. پس می‌توان یکی از دلایل پر اهمیت تنظیم درجه آبگرمکن دیواری را جلوگیری از ضعیف بودن شعله آبگرمکن در هنگام استفاده از این دستگاه دانست.

روشن کردن شعله آبگرمکن با پیچ تنظیم شمعک و فندک

باز و بسته کردن شمعک و فندک آبگرمکن و بعبارتی استفاده از پیچ تنظیم شمعک آبگرمکن از روش‌های کاربردی در تنظیم شعله انواع آبگرمکن می‌باشد. پیج تنظیم شمعک آبگرمکن دیواری در بیشتر مدل‌ها در زیر آن نصب شده و برای تنظیم شعله آبگرمکن از این قطعه نیز استفاده می‌شود.در حالت کلی رعایت اوصول  روشن كردن آبگرمكن ديواري بوتان و دیگر برندها در روند تنظیم شمعک این دستگاه تاثیر بسزایی دارد. 

 

تنظیم شعله شمعک آبگرمکن مخزنی و دیواری

 

ابزار مورد نیاز برای تنظیم شعله آبگرمکن دیواری از این طریق به شرح ذیل است:

 • پیچ گوشتی دوسوی متوسط یک عدد
 • پیچ گوشتی چهارسوی متوسط یک عدد
 • آچار تخت یک سری
 • کمپرسور
 • آچار فرانسه نمره ۸ یک عدد
 • نوار تفلون یک حلقه

 

با مشاهده روش‌های مختلف تنظیم شعله آبگرمکن دیواری می‌توانید بیشتر نواقص ناشی از ضعف در این قطعه را رفع کنید. به دنبال این مورد امکان استفاده کابردی از امکانات انواع آبگرمکن دیواری و مخزنی در منزل برای شما راحت تر خواهد بود. این مشکل در نوع پیشرفته آبگرمکن‌های دیواری برقی و گازی و همین طور انواع پکیج با اقداماتی مثل خاموش و روشن کردن مجدد و ريست كردن پكيج ايران رادياتور و مدل‌های دیگر پکیج نیز همراه است. 

سرویس و تعمیر آبگرمکن
برای سرویس سرویس و تعمیر آبگرمکن از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading