مزایا و معایب پکیج دیواری

ثبت درخواست " نصب پکیج "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
مزایا و معایب پکیج دیواری

بررسی مزایا پکیج دیواری و معایب پکیج دیواری

امروزه پکیج‌های دیواری، به‌عنوان یکی از رایج‌ترین وسیله گرمایشی، در اکثر خانه‌ها و آپارتمان‌ها پیدا می‌شود. اگر هنوز پکیج دیواری خانه خود را انتخاب نکرده‌اید، جمع‌آوری اطلاعات بیشتر در مورد پکیج‌ها و مزایا و معایب پکیج دیواری ایده‌ای بسیار هوشمندانه‌ است. حتی اگر هم‌ اکنون درحال استفاده از این دستگاه هستید، اطلاع از مزایا و معایب پکیج دیواری به استفاده بهتر از آن کمک خواهد کرد.

متداول ترین سوالات هنگام خرید پکیج دیواری مزایا و معایب پکیج دیواری:

 • پکیج آپارتمان چیست
 • سوخت پکیج چیست
 • کم صداترین پکیج دیواری
 • مزایا و معایب پکیج دیواری بوتان
 • مزایا و معایب شوفاژ (فواید شوفاژ)
 • پکیج دیواری بهتر است یا زمینی
 • بهترین و مناسبترین پکیج دیواری موجود در بازار ایران
 • تفاوت پکیج و آبگرمکن

 

مزایا و معایب پکیج دیواری: پکیج چیست؟

اگر تا به‌حال از خود پرسیده‌اید که پکیج آپارتمان چیست، یا طرز کار پکیج به چه صورت بوده، بهتر است بدانید که پکیج(در دو مدل دیواری یا زمینی) دستگاهی‌ است که جایگزین موتورخانه‌های مرکزی شده است. وظیفه پکیج، گرم کردن آب برای مصارف خانگی و تامین آب گرم شوفاژ است که به‌خوبی از پس آن برمی‌آید.

 

انواع پکیج دیواری:

پیش از بررسی مزایا پکیج دیواری و معایب پکیج دیواری، بد نیست بدانید که پکیج‌ها براساس نوع سوخت مصرفی در 4 گروه قرار می‌گیرند:

 1. پکیج برقی که در هر دو مدل دیواری و زمینی در بازار موجود و بدون صدا است. طبیعتا این پکیج نسبت به سایر پکیج‌ها برای محیط زیست مناسب‌تر است.
 2. پکیج گازسوز هم مانند پکیج برقی در هر دو مدل دیواری و زمینی در بازار موجود و بدون صدا است.
 3. پکیج دوگانه سوز یک پکیج زمینی است که می‌توان آن را هم در موتورخانه و هم خارج از واحد مسکونی نصب کرد.
 4. پکیج گازوئیل سوز نیز یک پکیج زمینی با امکان نصب در موتورخانه و خارج از واحد مسکونی است.

با نگاهی به موار بالا می‌توان متوجه شد که پکیج‌های برقی و گازسوز کم صداترین پکیج دیواری در میان سایر مدل‌ها هستند.

 

مزایا پکیج دیواری و معایب پکیج دیواری

 

مزایا و معایب پکیج دیواری

در اینجا به بررسی مهم‌ترین مزایا و معایب پکیج دیواری می‌پردازیم و سعی می‌کنیم به سوالاتی مانند مزایا پکیج دیواری و معایب پکیج دیواری بوتان پاسخ دهیم و به شما در انتخاب و خریداری بهترین و مناسبترین پکیج دیواری موجود در بازار ایران(با توجه به شرایط و نیازمندی‌هایتان) کمک کنیم.

1. مزایا پکیج دیواری و معایب پکیج دیواری

 • پکیج‌ها می‌توانند دمای آب را در حالت‌های مختلف مصرف و در هر لحظه به شما نشان دهند.
 • پکیج‌ها را می‌توان همراه با فن کوئل نیز به‌کار برد و از گرمای بسیار مطبوع‌تر(همرا با کاهش انرژی و هزینه) لذت برد.عملکرد قطعاتی مثل پرشر سوئیچ هوا در ایجاد این شرایط عملکردی تاثیر بسزایی دارد. 
 • اگر میزان مصرف گاز پکیج دیواری را به همراه دیگر سوخت‌ها با موتورخانه مقایسه کنیم، باید بگوییم که میزان بازدهی و راندمان پکیج بسیار بالاتر و مناسب‌تر است.
 • یکی دیگر از مزایای پکیج دیواری کم حجم بودن آن است. این دستگاه را می‌توان به راحتی در بالکن، گوشه آشپزخانه و حتی درون یک کابینت جای داد.
 • هر واحد مسکونی یک پکیج مخصوص به خود را دارد. این به آن معناست که ساکنان هر واحد در تنظیم دمای فضا و دمای آب استقلال و اختیار کامل دارد.
 • پکیج‌های دیواری در مصرف انرژی نیز بسیار بهینه هستند. برای مثال در این دستگاه‌ها به هیچ عنوان هدر رفتن آب را شاهد نیستیم(برخلاف موتورخانه‌ها در هنگام تعمیرات و تغییر فصل)
 • در ادامه‌ی مزایای پکیج دیواری، امنیت بالای آن را نیز نباید فراموش کرد. پکیج‌ها دارای سنسورهایی هستند که نه‌تنها خطر را تشخیص می‌دهند، بلکه در بروز چنین شرایطی می‌توانند خود را خاموش کنند (برای مثال جمع شدن دود). این قبیل خدمات تحت کنترل قطعه‌ی برد پکیج بوتان و دیگر برند‌ها صورت می‌گیرند. 
 • پکیج دیواری در تمام مراحل از جمله خریداری، راه‌اندازی و نگهداری، نسبت به موتورخانه یا سیستم گرمایشی مرکزی، هزینه بسیار مقرون به‌صرفه‌تر است. شروع هر فصل را در نظر بگیرید؛ دیگر احتیاجی به حضور یک تکنسین و راه‌اندازی سیستم و پرداخت هزینه نیست. تنها با چند کلید ساده می‌توانید پکیج را روشن و یا حالت آن را تغییر دهید. با استفاده از پکیج دیواری، نه تنها در هزینه‌ها، بلکه حتی در زمان خود نیز صرفه جویی خواهید کرد.

 

مزایا پکیج دیواری بوتان و معایب پکیج دیواری بوتان

 

2. مزایا و معایب پکیج دیواری

 • در مقایسه با سیستم‌های مرکزی، پکیج‌های دیواری عمر کمتری دارند.
 • یکی دیگر از معایب پکیج دیواری این است که در خانه‌هایی با متراژ بالا(بیشتر از 300 متر) کارایی کمتری دارد.
 • در صورتی که فشار آب ساختمان بالا یا پایین باشد، عملکرد پکیج دیواری مختل و با مشکل مواجه خواهد شد.علت کم شدن فشار آب گرم در آبگرمکن دیواری و پکیج باید در سرویس دوره‌ای این وسایل مورد بررسی و رفع قرار گیرد. 
 • اکسیژن و رطوبت هوا در محلی که پکیج نصب شده است، کاهش پیدا می‌کند. این مسئله می‌تواند برای کودکان و افراد مسن مضر باشد.
 • در صورت نصب پکیج در بالکن، ممکن است پرندگان در این دستگاه لانه بسازند. این مسئله می‌تواند باعث ایجاد مشکلات بهداشتی شده و حتی منجر به مرگ آن حیوان شود.
 • یکی از رایج‌ترین ایرادهای پکیج‌های دیواری آبریزش آنهاست. این مسئله نه‌تنها در آشپزخانه زیاد خوشایند نیست، بلکه بسته به محل نصب، می‌تواند به کابینت‌های ام دی اف آسیب جدی وارد کند.

 

نکته درباره مزایا پکیج دیواری و معایب پکیج دیواری

با یک نگاه کوتاه به لیست مزایا پکیج دیواری و معایب پکیج دیواری به‌راحتی می‌توان متوجه شد که پکیج مزایای بسیار مهم‌تر و بیشتری نسبت به معایب خود دارد که استفاده از آن را بیش از هر زمان دیگری موجه می‌کند. بعد از انتخاب و خریداری پکیج مناسب خود با توجه به مزایا و معایب پکیج دیواری، می‌توانید با کمک متخصصان "خدمت از ما" پکیج خود را در کوتاه‌ترین مدت نصب کنید و از هوای مطبوع و آب گرم لذت ببرید.

4.5 امتیاز از 3430 رای


نصب پکیج
برای سرویس نصب پکیج از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین