پرشر هوا پکیج چیست؟

ثبت درخواست "سرویس و تعمیر پکیج"
پرشر هوا پکیج چیست؟

پرشر هوا پکیج یک قطعه مکانیکی به کار رفته در این وسیله‌ی گرمایشی است. در حالت کلی وظیفه‌ی پرشر هوا کنترل عملکرد فن در پکیج می‌باشد. استفاده از پرشر هوا در پکیج برای اطمینان از روشن بودن یا نبودن فن در هنگام عملکرد این دستگاه ضرورت دارد.

پرشر هوا پکیج در بالای محفظه احتراق و نزدیک به فن نصب شده و در این قسمت بنا بر طراحی صورت گرفته وظیفه کنترل این قطعه را بر عهده دارد. امروزه یکی از مراحل تست وضعیت انواع پکیج در زمان سرویس وابسته به مدل بررسی شرایط پرشر هوا پکیج ایران رادیاتور، پرشر هوا پکیج بوتان و مواردی از این قبیل است.

 

 

تست پرشرهوا در پکیج ایران رادیاتور، پرشر هوا پکیج بوتان، پرشر فن پکیج گلدیران و دیگر مدل‌ها و برندهای پکیج یک روش کاربردی برای بررسی نحوه عملکرد این قطعه در پکیج می‌باشد. در این مطلب علاوه بر مشاهده نحوه عملکرد پرشر هوا در پکیج با مراحل تست این قطعه در مدل‌های مختلف پکیج آَشنا می‌شویم.

 

 قیمت پرشر هوا پکیج بوتان

 

پرشر هوا پکیج چیست؟

پرشر هوا در پکیج در کنار دیگر قطعات نصب شده در این وسیله گرمایشی به انجام یک وظیفه برای عملکرد بهتر پکیج مشغول است. پرشر هوا پکیج در واقع یک سوییچ فشار است که با کنترل احتراق و همین طور فن نصب شده در پکیج سلامت این وسیله را تضمین می‌کند. نصب و تعبیه پرشرهوا در جلوگیری از ایجاد خطر پکیج در هنگام کار ضرورت دارد.

پرشر هوا در پکیج بعنوان یک وسیله هشدار و ایمنی نیز معرفی می‌شود. دلیل این تعبیر غیر فعال کردن پکیج توسط تجهیزات به کار رفته در پرشر هوا در هنگام عملکرد نامناسب فن و عدم خروج کامل دود تولید شده در این وسیله گرمایشی در هنگام فعالیت است.

 

پرشر هوا پکیج چیست؟

 

حساسیت کار پرشر هوا به اندازه‌ای بوده که دو مرحله توسط مادربرد دستگاه کنترل می‌شود. دلیل این امر اطمینان ایجاد شده توسط قطعه پرشر هوا در پکیج برای سلامت این وسیله می‌باشد. دیگر دلیل ضرورت سلامت این قطعه این است که کارکرد فن پکیج توسط پرشر سوئیچ که با یک شیلنگ سیلیکونی به ونتوری فن وصل شده کنترل می‌شود.

 

اهمیت کاربرد پرشر هوا در پکیج

اهمیت عملکرد صحیح پرشر هوا در پکیج در کنترل فن این وسیله برای انتقال دود ناشی از احتراق انجام شده در پکیج به خارج از ساختمان قابل مشاهده است. به عبارتی دیگر برای کنترل عملکرد مناسب فن و تجهیزات وابسته به آن مثل دودکش در پکیج از قطعه‌ای به نام پرشرهوا یا کلید فشار ایمنی دودکش در پکیج استفاده می‌شود.

 

اهمیت کاربرد پرشر هوا در پکیج

 

عملکرد پرشر هوا در پکیج ایران رادیاتور و پرشر هوا در پکیج بوتان بر اساس وظیفه کلی معرفی برای این قطعه در این وسیله گرمایشی صورت می‌گیرد. در این قسمت به توضیح مختصری درباره اهمیت کارکرد پرشرهوا پکیج ایران رادیاتور و پرشر هوا پکیج بوتان می‌پردازیم.

 

عملکرد پرشر هوا پکیج ایران رادیاتور و پرشر هوا پکیج بوتان

این قطعه قبل از اینکه مادربرد دستگاه فن را روشن کند چک می‌شود تا کاملاً باز باشد و در صورت بسته بودن در همین مرحله کار متوقف‌شده و دستگاه ارور داده و خاموش خواهد شد. در صورت باز بودن مدار پرشر سوییچ هوا برد دستور روشن شدن فن را صادر می‌کند و بعد از روشن شدن فن برد دوباره مدار را کنترل می‌کند.

 

پرشر هوا پکیج ایران رادیاتور و پرشر هوا پکیج بوتان

 

بعنوان مثال علائم خرابی پرشر هوا پکیج ایران رادیاتور با ارور ۴۰و۶۰و۸۰ مربوط بر روی برد پکیج نمایان می‌شوند.

 

نحوه تست پرشر هوا در پکیج

یکی از روش‌های پر اهمیت در سرویس پکیج در عیب یابی این وسیله گرمایشی در منزل توسط افراد متخصص تست پرشر هوا در پکیج است. علاوه بر این خود افراد نیز می‌توانند به سادگی با انجام چند مرحله معرفی شده در این قسمت وضعیت عملکرد پرشر هوا پکیج را مورد بررسی قرار دهند.

در این روش نسبتا ساده تست پرشر هوا در پکیج لوله آنت کنداکس را از قسمتی که به فن وصل بوده و همین طور دو سر سوکت متصل شده به پرشر هوا را جدا کنید. با دستگاه اهم متر مدار آن را کنترل کنید در این وضعیت باید مدار قطع شده باشد.

 

نحوه تست پرشر هوا در پکیج

 

سپس عمل کشیدن هوا از داخل لوله آنتی کندانس را با دهان انجام داده و با دست نگهدارید. در این وضعیت در صورت سلامت عملکرد این قطعه باید مدار پرشر سوییچ هوا در پکیج با مکش وصل شود.

 

نحوه تست پرشر هوا در زمان فعالیت وسیله گرمایشی

در این حالت اگر فن در وضعیت خاموش قرار داشته باشد با اهم متر باز بودن مدار پرشر هوا پکیج را کنترل کنید. و اگر فن در حالت روشن قرار دارد با اهم متر وضعیت بسته بودن مدار پر شر هوا در پکیج را کنترل و مورد بررسی قرار دهید.

 

نحوه تست پرشر هوا در زمان فعالیت وسیله گرمایشی

 

علائم خرابی پرشر هوا در پکیج

مشاهده نشانه‌هایی مانند پرشر هوا باز است اما فن کار نمی کند، یا مواردی در این ردیف نشان دهنده یک ایراد در وضعیت پرشر هوا و فن پکیج می‌باشد. با داشتن اطلاعات کافی درباره علائم خرابی پرشر هوا در پکیج سلامت کاربرد آن در منزل را تضمین و با سرویس به موقع عمر عملکرد این دستگاه را افزایش دهید.

 

علائم خرابی پرشر هوا در پکیج

 

چند نشانه اصلی معیوب شدن پرشر هوا در پکیج

  • روشن نشدن فن پکیج از آنجایی که برد قبل از استارت این قطعه وضعیت پرشر هوا در پکیج را چک و بعد فرمان شروع کار را به فن داده یک نشانه خرابی پرشر هوا به شمار می‌آید.
  • در زمان خاموش بودن فن با جدا کردن لوله آنتی کندانس فن عکس العملی نشان ندهد اما با کشیدن یکی از سیم‌های پرشر هوا در پکیج فن روشن شود.
  • اگر فن روشن است با جدا کردن لوله آنتی کندانس از قسمت فن و مکش آن اگر جرقه زن وارد عمل شود، پرشر هوا پکیج سالم وگرنه معیوب است.
به این مطلب امتیاز دهید

5.00 امتیاز از 6 رای

سرویس و تعمیر پکیج

برای سرویس سرویس و تعمیر پکیج از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با سرویس و تعمیر پکیج

مطالب مرتبط با گرمایشی

تعمیرکار آبگرمکن
تمیز کردن بخاری

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading