علت بالا رفتن فشار پکیج

ثبت درخواست "سرویس و تعمیر پکیج"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
علت بالا رفتن فشار پکیج

رایج‌ترین علت‌های بالا رفتن فشار پکیج دیواری

امروزه پکیج دیواری رکن اصلی سیستم گرمایشی منازل و آپارتمان‌ها است. پکیج‌های دیواری جای موتورخانه‌ها را گرفتند تا ما بتوانیم با هزینه‌ی کم‌تر و مصرف انرژی بهینه‌تر هوای خانه‌ خود را مطبوع، و از آب گرم استفاده کنیم. یکی از مشکلاتی که پکیج دیواری در مدت زمان استفاده ممکن است بهم بزند بالا رفتن فشار آن است. آیا علت بالا رفتن فشار پکیج و خطرات بالا رفتن فشار پکیج را می‌دانید؟ اصلا بالا رفتن فشار پکیج خطرناک است؟

در این مطلب علت بالا رفتن فشار پکیج، خطرات این مسئله، و روش تنظیم فشار پکیج را بررسی می‌کنیم و جدا از اینکه برند پکیج دیواری‌تان، پس از اتمام این مطلب درک بهتری از علت بالا رفتن فشار پکیج ایران رادیاتور، علت بالا رفتن فشار پکیج فرولی، علت بالا رفتن فشار پکیج بوتان، علت بالا رفتن فشار آب پکیج ایران رادیاتور و همچنین علت بالا نرفتن دمای پکیج خواهید داشت.

آیا بالا رفتن فشار پکیج خطرناک است؟

قبل از اینکه به‌دنبال بررسی خطرات بالا رفتن فشار پکیج باشیم، باید فشار نرمال پکیج دیواری را بدانیم. توجه کنید که فشار طبیعی پکیج‌های دیواری بین 0.7 تا 1.5 بار متغیر است. بهتر است که به صورت منظم (برای مثال هفته‌ای یکبار) فشار پکیج را بررسی کنید تا مطمئن شوید از بازه‌ی طبیعی خود خارج نمی‌شود. درصورتی که فشار پکیج در هنگام استفاده برای مدت طولانی و یا از حد طبیعی بیشتر باشد، موجب آسیب رساندن به قطعاتی مانند پمپ پکیج می‌شود. به همین دلیل بالا رفتن فشار پکیج خطرناک است. 

موارد زیر از خطرات بالا رفتن فشار پکیج هستند:

  • نم دادن دیوارها به دلیل نشتی آب از پکیج
  • خوردگی و پوسیدگی سیستم لوله‌کشی پکیج
  • وارد شدن خسارت به پکیج در صورت ادامه دار بودن فشار بالای پکیج

این موارد در طولانی مدت بعنوان معایب پکیج و آثار مخرب استفاده از این دستگاه در سیستم گرمایشی خانگی برشمرده می‌شود. بنابراین بهترین پکیج نصب شده در ساختمان نیز از نظر وضعیت ساختاری و تنظیمات تجهیزات نصب شده نیاز به سرویس مداوم دارد. 


 

6 علت بالا رفتن فشار پکیج

تنظیم فشار پکیج از سری اقدامات مهمی است که در روند صحیح عملکرد و طرز کار پکیج تاثیر بسزایی دارد. بالا رفتن فشار پکیج‌های دیواری دلایل متفاوتی دارد که در ادامه به بررسی رایج‌ترین موارد می‌پردازیم:

 

1. خراب بودن مبدل پکیج

در صورتی که از پکیج‌های یک مبدله استفاده می‌کنید، سوراخ شدن و خرابی مبدل می‌تواند علت بالا رفتن فشار پکیج باشد. خرابی مبدل ثانویه در پکیج‌های دو مبدله نیز می‌تواند علت بالا رفتن فشار پکیج ایران رادیاتور یا سایر پکیج‌ها باشد.

 

2. خراب شدن شیر تخلیه یا شیر اطمینان

علت بالا رفتن فشار پکیج ممکن خرابی قطعه‌ای در دستگاه به‌نام شیر تخلیه یا شیر اطمینان پکیج باشد. درصورتی که فشار آب در مدار گرمایش بیشتر از 3 بار شود، شیر اطمینان یا شیر تخلیه پکیج دیواری به‌صورت خودکار باز شده و فشار را با خارج کردن آب کاهش می‌دهد. طبیعتا با خراب شدن این قطعه، پکیج قادر به کاهش فشار نخواهد بود.

در این حالت باید ابتدا پکیج را خاموش کنید، و بعد شیر را به‌آرامی باز کنید تا هوا خارج شود. برای جلوگیری از خطرات بالا رفتن فشار پکیج در این حالت، باید به شیر اطمینان توجه کنید. اگر این شیر قبل از رسیدن فشار به 3 چکه می‌کند، باید آن را تعمیر و یا تعویض کرد. جهت ارتباط با متخصصان این حوزه و رفع این مشکل، می‌توانید از اپلیکیشن "خدمت از ما" استفاده کنید.

 

علت بالا رفتن فشار پکیج

 

به مرور زمان افزایش و کاهش مداوم فشار این دستگاه بر روی مصرف گاز پکیج و همین طور روند عملکرد دیگر قطعات مثل پرشر سوئیچ هوا و مواردی از این قبیل تاثیر نامطلوبی دارد. بنابراین برای بهینه سازی مصرف انرژی و جلوگیری از بروز اختلال در روند عملکرد قطعات مرتبط و غیر مرتبط به شیر اطمینان نسبت به سرویس پکیج بوتان و مدل‌های دیگر توجه بیشتری داشته باشید. 

 

3. خراب شدن شیر پر کن

علت بالا رفتن فشار پکیج می‌تواند خرابی شیر پر کن پکیج نیز باشد. اگر این قطعه نتواند وظیفه خود را به خوبی انجام دهد، شیر اطمینان چکه خواهد کرد و در نتیجه، فشار پکیج دیواری بالا می‌رود. تعویض شیر پرکن پکیج در این شرایط می‌تواند در روند عملکرد پکیج تاثیر مثبت داشته باشد. 

 

4. خراب شدن منبع انبساط

معیوب بودن منبع انبساط پکیج دیواری نیز می‌تواند علت بالا رفتن فشار پکیج باشد. حال از کجا متوجه خرابی منبع انبساط شویم؟ هنگامی‌که مدار گرمایش با آب پر شده باشد، اگر از قسمت شیر هواگیری مخزن انبساط آب خارج شود (به جای هوا)، منبع انبساط سوراخ شده و باید تعویض شود.

علت کم بودن شعله پکیج و همین طور علت گرم نشدن آب پکیج در برخی مواقع در اثر ایراد پیش آمده در عملکرد این قطعه بروز می‌دهد. از آنجایی که تغییرات فشار بر روی نحوه روشن شدن پکیج نیز بی تاثیر نبوده بنابراین بعضا علت روشن نشدن پکیج بوتان و دیگر برندها را نیز می‌توان در این اختلال جستجو کرد. 

توجه داشته باشید که فشار نرمال منبع انبساط زمانی که آب در مدار گرمایش نیست، بین 0.6 تا 2.2 است. با خراب شدن منبع انبساط فشار مدار گرمایش بالاتر از 3 بار رفته و از شیر تخلیه آب خارج خواهد شد. اندازه‌گیری فشار مخزن انبساط و تست سالم بودن آن احتیاج به تجهیزاتی مانند فشارسنج دارد. درنتیجه بهتر است هنگام بروز مشکل با سرویس‌کاران مجرب در تماس باشید.

 

5. خراب شدن پمپ یا برد پکیج

علت بالا رفتن فشار پکیج را می‌توان در خرابی پمپ پکیج و یا برد پکیج بوتان و دیگر برندها نیز جستجو کرد. یکی از مهم‌ترین نشانه‌های خرابی پمپ ثابت ماندن و بالا نرفتن دماست. درنتیجه علت بالا نرفتن دمای پکیج نیز می‌تواند این مسئله باشد.

در این حالت ابتدا باید پمپ تست شود تا راه‌ مناسب برای حل این مشکل مشخص شود. تست پمپ احتیاج به مهارت و تجهیزات خاصی دارد. پیشنهاد ما این است که در این حالت از یک متخصص کمک بگیرید.

 

6. خراب بودن مبدل پکیج

در صورتی که از پکیج‌های یک مبدله استفاده می‌کنید، سوراخ شدن و خرابی مبدل می‌تواند علت بالا رفتن فشار پکیج باشد. خرابی مبدل ثانویه در پکیج‌های دو مبدله نیز می‌تواند علت بالا رفتن فشار پکیج ایران رادیاتور یا سایر پکیج‌ها باشد. در این مواقع تعویض قطعه در روند تعمیر پکیج بوتان و دیگر برندها تاثیر گذار ترین اقدام برای تنظیم فشار پکیج است. 

 

علت بالا رفتن فشار پکیج

 

از نکات بارز پکیج، در هنگام تهیه تجهیزات برای تعویض قطعات معیوب و همین طور رفع ایرادات پیش آمده در سیستم پکیج نصب شده غافل نشوید. شما می‌توانید با اقدامات به موقع برای رفع مشکل بالا رفتن فشار پکیج در کاهش هزینه سرویس پکیج ایران رادیاتور و دیگر برندها تاثیرگذار باشید. 

 

هنگام بالا رفتن فشار پکیج دیواری چه کنیم؟

همان‌طور که مطالعه کردید، موارد مختلفی می‌تواند علت بالا رفتن فشار پکیج ایران رادیاتور، علت بالا رفتن فشار پکیج فرولی، علت بالا رفتن فشار پکیج بوتان، دلیل بالا رفتن فشار آب پکیج ایران، علت بالا نرفتن دمای پکیج و... باشد. اما در زمان بروز چنین شرایطی، راهکارهای ساده‌ای وجود دارد که با انجام آن می‌توانید فشار پکیج را کاهش دهید:

  1. شیر ورودی آب به پکیج را ببندید. حالا یکی از شیرهای آب گرم را باز کنید تا فشار مانومتر کاهش پیدا کند. بعد از بستن شیر آب گرمی که باز کرده بودید، شیر پر کن را هم ببندید. حالا ورودی آب سرد را باز، و فشار مانومتر را تنطیم کنید.
  2. پیچ هواگیری یکی از رادیاتورهایی که به پکیج متصل است را باز کنید (هواگیری پکیج) تا فشار پکیج تا حد نرمال آن کم شود. فراموش نکنید که شیر هواگیر رادیاتور را بعد از این کار ببندید تا موجب چکه و فشار پایین پکیج نشود.اقدامات لازم مشابه هواگیری پکیج، با تجهیزات فنی است. 

 

علت بالا رفتن فشار پکیج ایران رادیاتور و بوتان چیست؟

دلایل زیادی برای افزایش فشار پکیج ایران رادیاتور و بوتان وجود دارد که در بالا به بعضی از آن ها اشاره کردیم. اما با چند روش زیر می‌توان آن را برطرف کرد

  • بستن شیر ورودی
  • باز کردن شیر پرکن پکیج
  • باز نگهداشتن یکی از شیرهای خانه

اگر فشار مانومتر با تخلیه آب گرم از شیر تخلیه پایین آمد، شیر آب گرم مصرفی و شیر پرکن را ببندید. سپس ورودی آب سرد را باز کنید و دوباره فشار مانومتر را تنظیم کنید.

 

جمع بندی

حال که با خطرات بالا رفتن فشار پکیج آشنا شدید، درصورتی که راهکارهای پایین آوردن فشار پکیج دیواری و موارد بیان شده در راهنمای خرید پکیج و نصب آن به شما کمک چندانی نکرد، می‌توانید با مراجعه به سایت "خدمت از ما" یا اپلیکیشن آن درخواست خدمات موردنظر خود را ثبت کنید تا علت بالا رفتن فشار پکیج شما مشخص شود و متخصصان در اسرع وقت به آن رسیدگی کنند.

سرویس و تعمیر پکیج
برای سرویس سرویس و تعمیر پکیج از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading