طریقه هواگیری پکیج

ثبت درخواست "سرویس و تعمیر پکیج"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
طریقه هواگیری پکیج

هواگیری پکیج یکی از کارهایی است که باید پیش از شروع فصول سرد سال، برای راه اندازی سیستم گرمایشی و افزایش بازده آن، انجام داد. نحوه هواگیری پکیج، مراحل متعددی دارد و از طرفی متناسب با برند سیستم شما، روش هواگیری پکیج متفاوت است. به عنوان مثال، هواگیری پکیج ایران رادیاتور مدل m24ff با طریقه هواگیری پکیج بوتان مدل پرلا متفاوت است.

با ما همراه شوید تا ضمن آموزش طریقه هواگیری پکیج ایران رادیاتور، تاچی، ایساتیس و ... ، کارهای دیگری که برای افزایش بهره‌وری پکیج مفید است و همچنین نکاتی که باید بعد از هواگیری پکیج در نظر بگیرید را برایتان شرح دهیم.

 

چرا هواگیری پکیج لازم است؟

معمول‌ترین عیب مشاهده شده در پکیج‌ها وقتی است که پکیج روشن است، اما شوفاژهای موجود در خانه سرد هستند. با توجه به طرز کار پکیج، این امر به علت محبوس شدن هوا در داخل مدار آب گرم شوفاژ می‌باشد، بنابراین برای رفع مشکل باید اقدام به هواگیری پکیج نمود.

هواگیری پکیج ایران رادیاتور و سایر برندها، به معنی خروج هوای اضافی از دستگاه و تنظیم فشار آن است. این کار بسته به عمر پکیج و مدل آن می‌تواند در بازه‌های مختلفی انجام گیرد. با انجام به موقع هواگیری شوفاژ و به صورت اصولی می‌توانید طول عمر دستگاه خود را بیشتر کنید و هزینه‌های مصرف انرژی را تا حد زیادی کاهش دهید.

یکی از دلایل وجود هوا در لوله‌های شوفاژ، آزاد شدن گاز در لوله‌های فلزی است که در اثر مجاورت با آب و هوا اکسید شده‌اند. بنابرین در ساختمان‌های قدیمی که لوله کشی شوفاژ آن‌ها با لوله‌های فلزی است، نیاز به هواگیری پکیج و رادیاتور بیشتر است.

معمولاً پکیج طبقات بالایی آپارتمان‌ها، بیش از طبقه های پایین به هواگیری نیاز پیدا می‌کند؛ چرا که سطح آب در سیستم گردش آب گرم پکیج و رادیاتورها پایین تر است.

توجه داشته باشید که هواگیری موتورخانه مرکزی با شیر هواگیری اتوماتیک شوفاژ انجام می شود، و بیشتر از شوفاژهای معمولی نیاز به هواگیری دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مطلب هواگیری موتورخانه شوفاژ نگاهی بیاندازید.

 

نشانه‌های نیاز به هواگیری پکیج دیواری

هواگیری پکیج دیواری هم از جمله اقدامات ساده در سرویس پکیج است که با دیدن موارد زیر، انجام آن مشکل سیستم گرمایشی شما را حل خواهد کرد:

 1. آب به خوبی گرم نمی‌شود.
 2. رادیاتور و شوفاژها به صورت یکنواختی گرم نمی‌شوند و یا به طور کلی سرد هستند.
 3. پکیج و رادیاتورها زیاد صدا می‌دهند.

 

آموزش مرحله به مرحله نحوه هواگیری پکیج

در ادامه نحوه هواگیری پکیج را به صورت مرحله به مرحله شرح داده ایم، پس برای هواگیری پکیج مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. برای هواگیری پکیج ابتدا لوله آب گرم را باز کنید تا پکیج روشن شود.
 2. پیچ هواگیری پکیج را که معمولا در انتهای پمپ پکیج قرار دارد، پیدا کنید.
 3. پیچ هواگیری پکیج را با یک پیچ گوشتی باز کنید. پیچ را بر خلاف عقربه‌های ساعت بچرخانید تا باز شود.
 4. هنگام باز کردن پیچ پکیج، آب به همراه هوا از پکیچ خارج می‌شود. آب خارج شده بسیار داغ است. پس موارد ایمنی را برای جلوگیری از سوختگی رعایت کنید.
 5. برای جمع کردن آب خروجی، یک دستمال نانو یا میکروفایبر که میزان جذب بالایی داشته باشد را زیر پیج هواگیری پکیج قرار دهید؛ می‌توانید از یک سطل یا ظرف مناسب نیز استفاده کنید.
 6. خروج آب از پکیج با صدا همراه است، نگران نباشید، پس از این که صدا کمتر شد و فشار آب خروجی یکنواخت شد، یعنی هواگیری پکیج رو به پایان است.
 7. در این مرحله از هواگیری پکیج، پیچ پمپ را در جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید تا بسته شود. حتما پیچ را کامل محکم ببندید.
 8. هواگیری پکیج شما به پایان رسید.
 9. معمولاً بعد از هواگیری خود پکیج، رادیاتورهایی که در اتاق‌ها نصب شده‌اند هم باید هواگیری شوند.
 10. پس از هواگیری کل پکیج و رادیاتورها، حال بایستی فشار پکیج را مجدداً تنظیم کنید. 

 

نحوه هواگیری و تنظیم فشار پکیج ایران رادیاتور مدل m24ff

حتی اگر در خانه خود از بهترین پکیج دیواری موجود در بازار مانند پکیج ایران رادیاتور، پکیج بوتان و پکیج ایساتیس استفاده می‌کنید، باز هم به هواگیری نیاز دارید. از آنجایی که اساس کار آن‌ها تقریبا مشابه هم می‌باشد، برای آموزش نحوه هواگیری پکیج ایران رادیاتور کافیست مطابق روش زیر عمل کنید. بسیاری از معایب پکیج ایران رادیاتور با روش‌های ساده‌ای مثل ريست كردن پكيج یا اقداماتی مانند تعویض شیر بای پس پکیج ایران رادیاتور، رفع می‌شود.

طبق دستورالعمل سایت ایران رادیاتور برای هواگیری پکیج ایران رادیاتور باید مراحل زیر را انجام دهید. از این روش برای مدل‌های مختلف پکیج ایران رادیاتور از جمله پکیج ایران رادیاتور مدل m24ff می ‌توانید استفاده نمایید.

 1. ابتدا پکیج ایران رادیاتور را خاموش کنید.
 2. بعد از گذشت چند دقیقه از طریق پیچ هواگیری که بر روی هر رادیاتور قرار دارد هر یک را به صورت مجزا مانند مراحل بالا هواگیری کنید.
 3. فشار دستگاه را بین 1 تا 1.5 بار تنظیم کنید.
 4. در نهایت پکیج را روشن کنید، هواگیری پکیج ایران رادیاتور به اتمام رسیده است.

تنظیم فشار انواع پکیج از جمله تنظیم فشار پکیج ایران رادیاتور مدل m24ff، در مطلب نحوه تنظیم فشار پکیج مفصلاً شرح داده شده است.

 

نحوه هواگیری پکیج ایران رادیاتور

 

نحوه هواگیری رادیاتور پکبج

معمولاً بعد از هواگیری پکیج، لازمست تا رادیاتورهای نصب شده در اتاق‌ها و سرویس های بهداشتی هم هواگیری شوند. رادیاتورها، همان پنل‌های فلزی هستند که جریان آب گرم در آن ها هوای محیط را گرم می‌کند. اگرچه در مطلب جداگانه ای هواگیری رادیاتور شوفاژ را شرح داده‌ایم، اما اینجا هم به اختصار آن را بیان می کنیم.

برای هواگیری رادیاتور و یا هواگیری شوفاژ به روش زیر عمل کنید:

 •  یک ظرف در کنار رادیاتور قرار دهید تا آبی که از آن خارج می‌شود وارد ظرف شود و فضای اتاق را خیس نکند.
 • در مرحله اول هواگیری ابتدا با پیچ گوشتی یا پیچ مخصوص، پیچ بالایی رادیاتور را باز کنید و اجازه دهید هوای آن خارج شود.
 • دقت داشته باشید که، پیچ را زیاد باز نکنید زیرا آب زیادی از شوفاژ خارج می‌شود.
 • پس از اینکه مقداری آب از رادیاتور خارج شد پیچ را سفت کنید.
 • این کار را برای همه رادیاتورهای خانه که سرد هستند انجام دهید.
 • پس از هواگیری شوفاژ باید فشار پکیج دیواری چک شود و در صورت نیاز، مجدداً تنظیم شود.

 

نحوه و طریقه هواگیری پکیج

 

بعد از هواگیری پکیج چه کاری باید انجام داد؟

پس از هواگیری پکیج لازمست تا فشار آب پکیج را مجدداً تنظیم کنید؛ ما در یک مطالب جداگانه تنظیم فشار پکیج و دلایل افت فشار یا علت بالا رفتن فشار پکیج را توضیح داده ایم، که بصورت مختصر اینجا هم بیان شده است.

فشار نرمال برای اکثر پکیج‌ها بین 1/5 تا 2 بار است. در صورتی که فشار پکیج در خارج از این محدوده باشد لازمست به روش زیر فشار پکیج تنظیم شود.

 

روش بالا بردن فشار پکیج

در هنگام تنظیم کردن فشار پکیج بعد ز هواگیری، در صورتی که فشار پکیج کمتر از 1.5 بار باشد لازم است که فشار را بالا ببرید،  برای بالابردن آن، شیر کوچک آبی رنگی که در زیر پکیج وجود دارد را باز کنید. سپس به درجه فشارسنج روی پکیج نگاه کنید و تا زمانی که فشار به 1.5 برسد آن را باز نگه دارید، پس از رسیدن به فشار موردنظر، شیر آبی رنگ را ببندید.

 

روش پایین آوردن فشار بعد از هواگیری پکیج

اگر بعد از هواگیری پکیج ایران رادیاتور و سایر مدل های دیگر، به هر دلیلی فشار پکیج بالا رفت، برای پایین آوردن آن میتوان هواگیری رادیاتور حوله خشک کن را انجام داد. البته راه اصولی آن در مطلب تنظیم فشار پکیج توضیح داده شده است. معمولا در اکثر حمام‌ها یک رادیاتور وجود دارد که به حوله خشک کن معروف است. برای پایین آوردن فشار پکیج معمولا این رادیاتور را هواگیری می‌کنند.

برای این کار، پیچ هواگیری را باز کرده تا مقداری هوا و سپس آب خارج شود؛ پس از رسیدن فشار به حد موردنظر پیچ را ببندید. در این شرایط وضعیت مصرف گاز پکیج را چک کنید.

 

بهترین تعمیرکار برای هواگیری پکیج

در صورتی که به روش بالا نتوانستید هواگیری پکیج خود را انجام دهید، می‌توانید از یک متخصص کمک بگیرید. سفارش خود را ثبت کنید و بهترین تعمیرکار که به نحوه هواگیری پکیج ایران رادیاتور و مدل های دیگر تسلط دارد و  در نزدیکی محل شما هست را پیدا کنید.

پیاده سازی روش هواگیری پکیج مستلزم دانش و دقت بالایی است که بهتر است به یک کارشناس و یک تعمیرکار حرفه ای بسپارید. این کارشناسان، مهارت لازم برای تعمیر هر برندی را دارند؛ نحوه هواگیری پکیج ایران رادیاتور یکی از تخصص‌های آن‌ها است.

برخی مبدل‌های حرارتی با روش‌های خاصی همراه بوده که در این صورت می‌توانید با ما برای ارسال تعمیرکار مربوط به هواگیری پکیج در ارتباط باشید.

 

ویژگی‌های متخصصین هواگیری پکیج

 • هنگام ثبت درخواست در خدمت از ما، نیروهای متخصص برای هواگیری پکیج برای شما پیشنهاد قیمت ارسال می‌کنند.
 • تعمیرکار و سرویس کار فعال در خدمت از ما، تجربه فراوان در زمینه تعمیر و عیب یابی پکیج  و رفع معایب پکیج دارند و به تمامی مدل‌های پکیج تسلط دارند.
 • در صورتی که پکیج شما نیاز به تعمیر و تعویض قطعه‌ای داشته باشد، از قطعات اصلی و با کیفیت استفاده می‌کنند.
 • در پایان کار، فاکتور هزینه‌های تعمیر پکیج به شما تحویل داده می‌شود.
 • بعد از اتمام کار، تعمیرکار محیط شما را کاملا تمیز و بدون خرابی به شما تحویل می‌دهد.
 • قیمت هواگیری پکیج و هواگیری رادیاتور کاملا بر اساس نرخ اتحادیه تعیین می‌شود و سرویسکار هزینه اضافی نمی‌گیرد.

امیدواریم این نوشته که پیرامون هواگیری پکیج و همچنین شرح نکات مهم پیرامون نحوه هواگیری پکیج بود، برای شما مفید واقع شود. هواگیری پکیج ایران رادیاتور به طور مجزا در این مطلب توضیح داده شد؛ چرا که نحوه هواگیری پکیج ایران رادیاتور کمی متفاوت است.

شما می توانید برای دسترسی به بهترین متخصص جهت  تعمیر پکیج ایران رادیاتور در اصفهان، شیراز، تهران و سایر شهرهای دیگر، از طریق سایت "خدمت از ما" یه صورت رایگان ثبت سفارش کرده و به بهترین متخصص متصل شوید.

سرویس و تعمیر پکیج
برای سرویس سرویس و تعمیر پکیج از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading