تعمیر پکیج تاچی همراه با جدول خطاهای پکیج تاچی اکو، اسمارت و...

ثبت درخواست " سرویس و تعمیر پکیج "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
تعمیر پکیج تاچی همراه با جدول خطاهای پکیج تاچی اکو، اسمارت و...

 تعمیر پکیج تاچی (TACHI) و یادگیری تنظیمات مخفی پکیج تاچی، امروزه دغدغه افرادی است که از این پکیج به عنوان وسیله گرمایشی ساختمان خود استفاده می‌کنند. اگر برند پکیج شما هم تاچی است و با انواع خطاهای پکیج تاچی مدل اسمارت و اکو مواجه هستید؛ یا متوجه خطاهایی که روی صفحه نمایشگر آن نشان می‌دهد نمی‌شوید، این مقاله به شما کمک خواهد کرد.

علاوه بر موارد بالا ما در این مقاله، تمامی نکات تعمیر پکیج تاچی برای رفع خطاها که به صورت روزانه ممکن است با آنها مواجه شوید، مانند نقص در احتراق، گرم نکردن و روشن نشدن پکیج تاچی و... را بررسی می کنیم. اگر با خواندن این مقاله مشکلات شما حل نشد، باید بدانید که تعمیر پکیج تاچی توسط تعمیرکاران کارآزموده، یکی دیگر از خدماتی است توسط "خدمت از ما" ارائه می شود.

پیدا کردن تعمیرکار ماهر برای عیب یابی و تعمیر پکیج تاچی این روزها تبدیل به دغدغه مهمی شده است. زیرا گاهی اوقات، تنها با استفاده از ارور و خطاهای پکیج تاچی نمی‌توان مشکلات آن را حل نمود. برای مثال، تنظیمات پکیج تاچی مدل اسمارت سخت است و نمی‌توان مثلاً ،فقط با مراجعه به دفترچه راهنما اقدام به رفع ارور پکیج tachi نمود. 

پس اگر برند پکیج شما تاچی است و با ارور و خطاهای پکیج تاچی مدل اکو (eco) و اسمارت مواجه هستید؛ در این مقاله با ما همراه باشید. 

 

بررسی تنظیمات پکیج تاچی

آشنایی با تنظیمات مخفی پکیج تاچی، از آن جهت که نیاز شما را در مدت زمان طولانی به تعمیر پکیج تاچی و افزایش هزینه های اضافی کم می کند، اهمیت دارد. در ادامه تمامی نکات مربوط به تنظیمات مختلف این پکیج را بررسی می کنیم.

تنظیم شعله

یکی از تنظیمات پکیج tachi، مربوط به تنظیم شعله ان است. زمانی که شعله پکیج تنظیم نیست و مدام بلند و کوتاه می شود، شما نیاز به تنظیم آن دارید. برای این کار طبق مراحل زیر، باید فشار گاز پکیج بررسی و در صورت لزوم تنظیم شود.

 • صفحه احتراق را باز کنید و برای جلوگیری از خطر، شلنگی که صفحه احتراق را به شیر گاز وصل می کند، جدا کنید.
 • حتما پکیج را روی حالت تابستان قرار دهید.
 • در پکیج تاچی دو پیچ برای تنظیم شعله پکیج وجود دارد، که یکی بالای شیر گاز و دیگری گوشه مکعب کلی دستگاه قرار دارد؛ ابتدا پیچ گوشه مکعب را شل کنید و شلنگ مخصوص تنظیم فشار گاز را به آن وصل می کنیم،  عدد مورد نظر باید نزدیک به 25 میلی بار باشد. 
 • اگر در مرحله بالا فشار گاز تنظیم بود، به سراغ پیچ بعدی رفته و تمام کارهای بالا را مجدد با این پیچ انجام می‌دهیم.
 • حالا باید هم شعله کوتاه و هم شعله بلند را تنظیم کنید، برای تنظیم شعله کوتاه، کافی است یکی از فیش های روی دستگاه را باز کنید و با آچار محکم نگه دارید.
 • یک پیج قرمز رنگ که مخصوص تنظیم شعله است را باید بچرخانید تا روی عددی بین 2 تا 2.5 میلی بار قرار بگیرد و بعد فیش را سر جای خود بگذارید.
 • در مرحله آخر باید پیچ قرمز رنگ را ثابت نگه دارید و شعله یلند را بین 8 تا 12 میلیبار تنظیم کنید.

 

روش تنظیم شعله پکیج تاچی

 

تنظیم دمای پکیج تاچی

از آنجایی که از پکیج در فصول سرما، علاوه بر گرم کردن آب مصرفی خانه، برای گرم کردن سیستم های گرمایشی هم استفاده می شود، به همین دلیل برای فصول مختلف این تنظیم دما متفاوت است. به همین دلیل پکیج ها حالت تابستانی و زمستانی دارند.

بهترین دما برای پکیج تاچی در فصل گرما، 60 درجه سانتی گراد است اما برای فصول سرد سال، جهت گرم کردن آب مصرفی، پکیج را روی 60 درجه و برای استفاده جهت سیستم های گرمایشی 75 درجه سانتی گراد تنظیم کنید.

 

نحوه تبدیل حالت تابستانی به زمستانی

برای تبدیل حالت تابستانی به زمستانی و برعکس، قبل از هرچیز باید پکیج را خاموش کنید، سپس شیرهای رادیاتور که در زیر پکیج قرار دارند را باز کنید و بعد از مطمئن شدن از این که فشار بار پکیج به درست تنظیم شده است ( 1.5 میلی بار) پکیج را روی حالت زمستانی قرار دهید. در نظر داشته باشید که لازم است قبل از باز کردن شیرهای رادیاتور، هواگیری پکیج و رادیاتور را انجام داده باشید.

 

تبدیل حالت تابستانه به زمستانه پکیج تاچی مدل اکو

 

آموزش نحوه ریست کردن پکیج تاچی

در برخی موارد مشکلات ناشی از پکیج با ریست کردن پکیج تاچی برطرف می شود. با ریست کردن تنظیمات به حالت اولیه بازگشته و در صورتی که تنظیمات به شکل نادرست انجام شده باشد، به حالت صحیح خود باز می گردد. 

در صورتی که بخواهید ریست پکیج را به صورت کلی برای خاموش روشن شدن پکیج تاچی انجام دهید، کافی است دکمه ریست را برای چند ثانیه نگه دارید تا پکیج ریست شود. دکمه ریست پکیج های تاچی در مدل های مختلف ممکن است در جای متفاوتی قرار گرفته باشد اما معمولا با یک علامت ریست مشخص شده اند ( با دکمه خاموش متفاوت است) و به رنگ نارنجی است. 

در برخی موارد نیاز است که بعد از فشار دادن دکمه ریست، پکیج به صورت کامل خاموش و از برق کشیده شود و سپس مجددا روشن شود تا به تنظیمات کارخانه بازگردد.

چرا تعمیر پکیج تاچی را به "خدمت از ما" بسپاریم؟

تعمیرکاران پکیج و سرویس کاران پکیج که در "خدمت از ما" فعالیت می‌کنند، دارای تخصص و تجربه در زمینه تعمیر انواع مدل‌های پکیج تاچی هستند. همه چیز از راه اندازی کلی و رفع ایرادات فنی را می‌توانید با خیالی آسوده به آن‌ها بسپارید. از دیگر مزایای خدمات "خدمت از ما" این است که شما، در کوتاهترین زمان می‌توانید بهترین و نزدیکترین تعمیرکار پکیج به محل زندگی خود را انتخاب کنید.

همچنین گروه پشتیبانی خدمت از ما، تمامی مراحل کار را پیگیری می کنند و از رضایت شما از کار مطمئن می‌شوند. اگر می‌خواهید تعمیر پکیج شما به بهترین شکل، کمترین زمان و منصفانه‌ترین قیمت انجام شود، درخواست خود را تحت عنوان تعمیر پکیج tachi و یا عیب یابی پکیج تاچی در سایت "خدمت از ما" ثبت نمایید.

لیست خطاهای پکیج تاچی مدلاکو 

همانطور که گفتیم یکی از روش های تعمیر پکیج تاچی، ارورخوانی و رفع خطاهای آن است، اگر شما هم از پکیج تاچی مدل اکو استفاده می کنید، با دانستن هر خطا و دلایل آنها، می توانید مشکل بوجود آمده را حل کنید. کدهای خطا در پکیج تاچی به سه نوع مختلف تقسیم شده است؛ که این سه نوع با حروف B ،A و C شناخته می‌شوند. در زیر می‌توانید جدول هر یک از کد خطاها، را به تفکیک مشاهده کنید.

خطاهای پکیج تاچی تیپ A

کد خطا عیب
E1 نقص در احتراق پکیج تاچی
E2 فیوز حد
E3 نقص در تهویه
E4 کمبود آب
E6 سنسور آب گرم بهداشتی G12
E7 سنسور گرمایش G18
E9 یخ زدگی

 

لیست خطاهای پکیج تاچی تیپ B

کد خطا عیب
E1 نقص در احتراق پکیج تاچی
E2 نقص در تهویه (connect)
E3 نقص در تهویه (disconnect)
E4 فیوز حد
E5 سنسور آب سرد ورودی ECO
E6 سنسور آب گرم بهداشتی
E7 سنسور گرمایش
E8 نقص برد الکترونیکی
E9 کمبود آب

 

لیست ارورهای پکیج تاچی تیپ C

کد خطا عیب
E1 نقص در تهویه
E2 سنسور گرمایش G18
E3 سنسور آب گرم بهداشتی G14
E4 فیوز حد
E5 مدار شیر گاز و میزان مصرف گاز پکیج
E6 نقص در احتراق پکیج تاچی
E7 نقص در شعله
E8 فشار گاز
E9 یخ زدگی
EB وجود شعله پس از خاموش شدن
EC نقص در برد الکتریکی
EP کمبود آب

 

تنظیمات پکیج تاچی مدل اسمارت

تعمیرات پکیج تاچی مدل اسمارت، در مقایسه با سایر مدل های دیگر آن داری پیچیدگی های بیشتری است ولی تمامی خطاهای گفته شده در جدول های قبل، برای ارورهای پکیج تاچی مدل اسمارت هم صدق می کند و شما به راحتی می توانید علت ارورهارا از جدول های بالا پیدا کنید، اما یکی از رایج ترین خطاها در مدل اسمارت این پکیج، ارور ep پکیج اسمارت است که در ادامه علت و راه حل ان را شرح داده ایم.

 

رفع خطای ep در پکیج تاچی

بروز خطای ep در پکیج تاچی که رایج ترین مشکل در این پکیج است مربوط به کمبود آب و نقص فشار آب در سیستم پکیج بوده که بعضا در لیست معایب این نوع پکیج قرار می‌گیرد. در صورتی که فشار آب دستگاه کم باشد، به سرعت شیر پر کن پکیج را باز کنید و این مشکل را رفع نمائید. در صورتی که فشار آب دستگاه مناسب است ولی همچنان ایراد دستگاه برقرار است، حتما از یک متخصص تعمیرات پکیج تاچی کمک بگیرید.

برای آشنایی با شیر پرکن پکیج و نحوه تعمیر و تعویض آن می توانید به محتوای شیر پرکن پکیج مراجعه کنید.

 

در هنگام تعمیر پکیج تاچی، بررسی دما بسیار مهم است.

 

مشکلات متداول پکیج دیواری تاچی (Tachi)

برخی دیگر از مشکلاتی که ممکن است برای پکیج تاچی شما پیش آید را به صورت یک لیست بیان کرده ایم، که در صورت ایراد در پکیج بتوانید راحت تر عیب یابی پکیج را انجام دهید. این مشکلات عبارتند از:

 • روشن نشدن پکیج تاچی
 • علت خاموش شدن پکیج
 • نشتی یا آبریزش از زیر پکیج
 • سر و صدای ناهنجار و بلند پکیج تاچی
 • گرم نکردن آب و شوفاژهای پکیج تاچی
 • نمایش کد خطا یا ارور و کار نکردن پکیج که می توانید با مراجعه به جداول بالا مشکل را حل کنید.
 • افت فشار مداوم

 

از مشکلات پکیج های تاچی می توان به روشن یا خاموش نشدن و مشکلات سرد و گرم شدن آب اشاره کرد.

 

رایج ترین ارورهای پکیج تاچی

 • رفع ارور e4 در پکیج تاچی
 • رفع ارور ep در پکیج
 • رفع نقص در احتراق پکیج تاچی
 • خطاهای پکیج تاچی مدل اسمارت
 • خطاهای پکیج تاچی eco
 • کد خطای پکیج تاچی مدل اکو

هزینه تعمیر پکیج تاچی

هزینه تعمیر پکیج تاچی به نوع خرابی پکیج و قیمت قطعاتی که نیاز به تعویض دارند، بستگی دارد. باتوجه به نوسانات ارز، بهتر است هزینه تعمیرات پکیج را از تعمیرکار پس از عیب یابی و بررسی پکیج بپرسید. اما در "خدمت ازما" می‌توانید حدود قیمت‌های تعمیر پکیج را از 5 متخصص دریافت کنید.

 

هزینه های تعمیر پکیج تاچی با توجه به میزان تعمیرات توسط متخصص تعیین می شود.

 

نحوه ثبت سفارش تعمیر پکیج تاچی در "خدمت از ما"

شما به راحتی می‌توانید درخواست تعمیر پکیج خود را در وبسایت و یا اپلیکیشن "خدمت از ما" ثبت نمایید. پس از ثبت درخواست تعمیر پکیج شما سرویسکاران حاضر در خدمت از ما برای شما قیمت پیشنهادی خود را ارسال می کنند و شما می توانید با مراجعه به پروفایل هر یک از میزان تخصص و مهارت آن ها آگاهی کسب نمایید و با توجه به قیمت پیشنهادی و میزان تخصص آن ها بهترین سرویسکار خود را برای عیب یابی و تعمیر پکیج tachi خود انتخاب نمایید.

 

جمع بندی

در این محتوا به یررسی کامل خرابی ها و نکات تعمیر پکیج تاچی پرداختیم و سه جدول از خطاها و ارور های مختلف پکیج تاچی مدل اسمارت و اکو را برای شما شرح دادیم. با خواندن این محتوا شما به راحتی می توانید مواردی که انجام آن برای شما راحت است و مشکلتان را برطرف می کند را شناسایی و رفع کنید و مواردی که برای تعمیر پکیج تاچی نیاز به کمک دارید را شناسایی و به تعمیرکار بسپارید.

4.5 امتیاز از 1764 رای


سرویس و تعمیر پکیج
برای سرویس سرویس و تعمیر پکیج از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین