علت گرم نشدن آب پکیج های ایران رادیاتور، بوتان و سایر برند ها

ثبت درخواست " سرویس و تعمیر پکیج "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
علت گرم نشدن آب پکیج های ایران رادیاتور، بوتان و سایر برند ها

هیچ چیز به اندازه دوش گرفتن با آب سرد آن هم در یک صبح سرد زمستانی نمی‌تواند حالمان را خراب کند. اگر با مشکل گرم نشدن آب پکیج یا سرد شدن آب پکیج مواجه شده اید، بهتر است که فکری به حال خرابی پکیجتان کنید.

در این مقاله از مجله خدمت از ما مفصلاً علت گرم نشدن آب مصرفی پکیج بوتان، علت گرم نشدن آب مصرفی پکیج ایران رادیاتور (از جمله مدل m24ff) و دیگر برندها را دسته بندی کرده ایم. سپس برای رفع علت گرم نکردن آب پکیج شما را راهنمایی خواهیم کرد.

 

چرا پکیج آب را گرم نمی کند؟ (سوالات متداول)

ممکن است به دلایل مختلف آب توسط پکیج گرم نشود در حالی که در ظاهر پکیج شما روشن و کار می کند. در موارد مختلف برای هر برند، مشکل سرد بودن آب یا دیر گرم شدن آب دلایل متفاوتی دارد.

شاید شما هم با داشتن یکی از سوالات زیر به این جا آمده اید:

 • علت گرم نشدن آب مصرفی پکیج ایساتیس ناشی از چیست؟
 • چطور علت گرم نشدن آب پکیج ایران رادیاتور را پیدا کنیم؟
 • گرم نشدن آب پکیج ایران رادیاتور به چه دلیل رخ می‌دهد؟
 • مهمترین علت گرم نشدن آب پکیج گلدیران از چیست؟
 • علت گرم نشدن آب مصرفی پکیج بوتان چیست؟
 • علت گرم نشدن آب مصرفی پکیج ایران رادیاتور چیست؟
 • چرا پکیج روشن است ولی رادیاتور گرم نمیشود؟
 • برای رفع عیب گرم نکردن آب پکیج مدل m24ff ایران رادیاتور چکار کنم؟

 

خرابی فلوسویچ پکیج

حتما مشاهده کرده اید که در اکثر پکیج ها آب گرم مصرفی را که باز می‌کنید؛ یک نشانگر شروع به چشمک زدن خواهد کرد و یا در برخی دیگر از مدل ها، یک علامت شبیه به شیر آب در صفحه نمایشگر چشمک می‌زند. اگر مشاهده کردید که این نشانگر به‌درستی عمل نمی‌کند، احتمالا گرم نشدن آب پکیج می‌تواند به دلیل خرابی فلوسویچ یا فلومتر باشد.

کارکرد اصلی فلوسویچ یا فلومتر پکیج برای تشخیص باز و بسته شدن آب گرم مصرفی پکیچ است. اگر علت گرم نشدن آب مصرفی پکیج به دلیل خرابی این قطعه باشد برای تشخیص آن یک روش وجود دارد؛ آن هم اینکه سیم های آن را اتصال کوتاه کنید. اگر پکیج روشن شد، پس یعنی اینکه فلوسویچ خراب است. البته توصیه می‌کنیم اگر تجربه و مهارت کافی ندارید اینکار را به یک تکنسین حرفه ای بسپارید.

 

گرم نشدن آب و خرابی سنسور دما NTC

ابتدا کمی در مورد سنسور دما یا NTC و نحوه کارکرد آن برایتان توضیح می‌دهیم. همانطور که گفته شد زمانی که آب را باز می‌کنیم؛ قطعه ای به‌نام فلوسویچ، باز شدن آب را تشخیص می‌دهد و در صورتی که دمای آب کمتر از میزان تنظیم شده بر روی برد پکیج بوتان و دیگر برندها باشد؛ پکیج بلافاصله بعد از آن روشن خواهد شد.

وظیفه قطعه NTC یا همان سنسور دما، تشخیص دمای آب است. از طرفی اگر سنسور دما خراب شده باشد و به‌درستی کار نکند، دمای اشتباه به برد پکیج ارسال خواهد شد و سیستم پکیج به اشتباهی فکر می‌کند که آب گرم است و همین می‌تواند علت روشن نشدن پکیج و در نتیجه گرم نشدن آب پکیج به شمار رود.

 

علت گرم نشدن آب مصرفی پکیج ایران رادیاتور و بوتان

 

معمولا تعمیرکاران برای چک کردن سالم بودن سنسور دما یک روش زیر را امتحان می‌کنند. ابتدا پکیج را خاموش کرده؛ دو سر یک اهم متر را به دو سر سنسور دمای پکیج وصل می‌کنند و سپس از طریق شعله غیر مستقیم دمای NTC را افزایش می‌دهند. مقاوت در دمای 25 درجه باید حدود 10 کیلو اهم باشد. با افزایش دما این مقدار اهم باید کاهش یابد.

همچنین اگر مشاهده کردید که روی یک اهم خاص گیر کرده باشد و یا اهم صفر را نشان می‌دهد، یعنی سنسور دما معیوب است. اگر تشخیص به خرابی سنسور دما باشد راه حل برطرف کردن گرم نشدن آب پکیج تعویض این قطعه است.

 

خرابی شیر سه طرفه موتوری در پکیج

ابتدا توجه داشته باشید که پکیج تک مبدل، شیر سه طرفه موتوری ندارد. معمولا در پکیج دو مبدل، اگر شیر سه طرفه گیر معیوب باشد و به درستی باز و بسته نشود، حتی اگر مشعل هم شعله بگیرد، به دلیل اینکه آب گرم وارد مبدل ثانویه نمی‌شود، آب پکیج گرم نخواهد شد و همین می‌تواند علت گرم نشدن آب پکیج ایران رادیاتور باشد.

برای تشخیص خرابی شیر سه طرفه موتوری، یک راه حل وجود دارد. قبل از شروع حتما از برق 220 ولت AC شیر سه طرفه موتوری اطمینان حاصل کنید. برای شروع پکیج را در حالت زمستانه قرار دهید، سپس محرک شیر موتوری را باز کرده و آب گرم را باز کنید.مطمئن شوید که زبانه های آن به‌درستی حرکت می‌کنند. در صورت نیاز آن را باز کرده و شستشو دهید تا رسوبات آن برطرف شود.

با توجه به اینکه شیر سه طرفه موتوری، درون آب داغ مدار گرمایش قرار دارد. نوع پلاستیکی آن با وجود اینکه استحکام کمتری دارد؛ اما به دلیل رسوی پذیری کمتر آن از نوع برنجی بهتراست.

 

خرابی سوپاپ بای پاس

اگر وظیفه سوپاپ بای پاس را بدانید به راحتی میتوانید به عیب یابی آن بپردازید. این قطعه در شرایط خاص کاربرد دارد. برای زمان های که مسیر گرمایش با افت فشار زیاد مواجه می‌شود و یا بطور کلی مسدود می شود، برای اینکه به پمپ پکیج فشار زیادی وارد نشود، سوپاپ بای پس در مدار تعبیه شده تا مسیر رفت و برگشت مدار گرمایش را به هم متصل کند و روند گردش آب راحت‌تر انجام شود.

اما چطور خرابی سوپاپ بای پاس می‌تواند علت گرم نشدن آب پکیج شود؟ زمانی که سوپاپ بای پاس، حالت خود را از دست داده و باز بماند، همواره مقداری از آب مدار گرمایش در مسیر سوپاپ اطمینان چرخش کرده و همین امر موجب می‌شود که آبگرم مصرفی دمای مطلوبی نداشته باشد و باعث سرد شدن آب پکیج شود.

راه حل چیست؟ چرا پکیج روشن میشود ولی آب گرم نمیشود؟ شما می‌توانید نسبت بهتعویض سوپاپ بای پس پکیج ایران رادیاتور و دیگر برندها اقدام کرده یا سوپاپ بای پاس را باز کرده و لوله مسی که درون قرار دارد را تمیز نمایید. توجه داشته باشید که در بیشتر مدل های پکیج دو مبدل، به جای مسیر بای پاس از مبدل ثانویه پکیج استفاده می‌شود.

 

5 علت دیگر گرم نشدن آب در پکیج

موارد گفته شده در بالا همه از علل اصلی گرم نشدن آب پکیج هستند که به  طرز کار پکیج و خود دستگاه مربوط بودند،

سایر دلایل گرم نکردن آب پکیج یا سرد بودن آب مصرفی لوله ها عبارتند از:

 1. یکی از علل ساده ای که ممکن است نادیده گرفته شود و بسیار در سرد شدن آب پکیج نیز موثر باشد، طولانی بودن مسیر لوله کشی‌ها پکیج است. به دلیل اتلاف حرارتی زیاد و مصرف گاز پکیج در حالت غیر طبیعی در طول مسیر دمای آب کاهش می‌یابد.
 2. یکی ازعلل زیرساختی گرم نشدن آب پکیج، پدیده ای است به‌نام کوپل بودن مدار آبگرم و آب سرد ساختمان، که به این معنا است که مسیر آب سرد ساختمان به مسیر آب گرم راه پیدا کرده است. در اینگونه موارد حتما باید از یک تکنسین مجرب کمک بگیرید.
 3. بالا بودن دبی آب سرد ورودی پکیچ، که در این صورت دمای آب سرد به اندازه کافی بالا نمی رود و از علل مهم گرم نشدن آب پکیج است.
 4. پایین بودن بیش از اندازه دمای آب سرد ورودی، نیز یکی دیگر از علل سرد شدن آب پکیج است.
 5. پایین بودن فشار گاز و موارد دیگری نظیر، کم بودن ارتفاع شعله مشعل و کوچک بودن قطر لوله گاز همگی می‌تواند از علل سرد شدن آب پکیج بشمار روند.

 

رفع عیب گرم نکردن آب پکیج مدل m24ff ایران رادیاتور

 

علت گرم نشدن آب مصرفی پکیج ایران رادیاتور

قبل از بررسی علت گرم نشدن آب پکیج ایران رادیاتور و رفع مشکل سرد و گرم شدن آب پکیج حتما توضیحات گفته شده در بالا را مطالعه کنید. در صورتی که مشکلات حل نشد نکات زیر در مورد علت گرم نشدن آب مصرفی پکیج ایران رادیاتور بسیار برایتان کمک کننده خواهد بود.

در اغلب موارد اولین موردی که برای کشف علت گرم نشدن آب پکیج ایران رادیاتور باید بررسی کنید، رسوب گرفتن مبدل پکیج ایران رادیاتور است. همین مورد می‌تواند دلیل گرم نشدن آب مصرفی پکیج ایران رادیاتور باشد که با اقداماتی مثل نصبرسوب گیر پکیج قابل پیشگیری است. البته توجه داشته باشید که باید هر دو سال یکبار رسوب زدایی پکیج را باید انجام دهید.

به نوعی نصب فیلتر رسوب گیر در مسیر جریان آب در لوله‌های ورودی پکیج در جلوگیری از رسوب گرفتگی و مشکلاتی مثل روشن نشدن پکیج و گرم نشدن آب تاثیر بسزایی دارد. پس نقش رسوب گرفتن مبدل را در علت گرم نشدن آب مصرفی پکیج ایران رادیاتور، دست کم نگیرید.

 

رفع مشکل گرم نکردن آب پکیج ایران رادیاتو مدل m24ff

در بین پکیج های ایران رادیاتور، پکیج مدل m24ff معمولا با مشکلات بیشتری در زمینه سرد و گرم شدن آب مواجه می شود. اگر از این نوع پکیج استفاده می کنید ترجیحا با نمایندگی تماس گرفته و همچنین می توانید موارد زیر را برای بررسی و عیب یابی گرم نشدن پکیج ایران رادیاتو m24ff دنبال کنید:

 • پکیج فرمان گرم کردن آب را دریافت نکرده است. (علت: خرابی فلو سوئیچ یا خرابی سنسور دمای ntc)
 • گرما به درستی به آب منتقل نمیشود. (علت: کم بودن شعله، کاهش فشار گاز یا رسوب گرفتن مبدل)
 • کاهش فشار آب و روشن نشدن پکیج. (علت: خرابی دیافراگم در مدل های دیافراگمی پکیج ایران رادیاتور الکسیا)

 

برخی از ارور های پکیج m24ff:

 • خطای روشن شدن چراغ 70 80: این ارور مربوط به شعله پکیج است که ممکن است تشکیل نشده و آب را گرم نکند.
 • خطای 50 70: این خطا مربوط به سنسور آب گرم مصرفی است که می تواند باعث سرد ماندن آب شود.
 • خطای 5080: سنسور آبگرم قطع است
 • خطای 3040: معیوب شدن برد الکتریکی

 

در صورتی که چراغ های 40 و 70 چشمک بزند، معمولا در این حالت نشانگر فشار به روی صفر می‌آید که ممکن است به‌دلیل کمبود فشار و یا باز بودن پیچ فشار آب باشد. برای حل این مشکل، فقط کافیست شیر آبی رنگ زیر رادیاتور را باز کرده تا آب وارد مدار گرمایش رادیاتورها شود. به محض اینکه فشار کمی از عدد 1 بیشتر شد، باید شیر را ببندید.

علت گرم نشدن آب مصرفی پکیج بوتان

برای بررسی علت روشن نشدن پکیج بوتان و گرم نشدن آب مصرفی پکیج بوتان و بطور خاص علت گرم نشدن آب پکیج بوتان اپتیما اول تمام نکات گفته شده در بالا را بخوانید سپس عوامل زیر را بررسی کنید.

 1. اولین نکته مربوط به علت گرم نشدن آب مصرفی پکیج بوتان، ممکن است ناشی از فشار پایین گاز باشد که در این صورت پکیچ توانایی ایجاد گرمای بیش از اندازه را ندارد و نمی‌تواند آب را داغ کند. اگر می‌خواهید بدانید چرا پکیج آب را گرم نمیکند، فشار گاز را بررسی کنید.(تعمیر پکیج بوتان)
 2. رسوب گرفتن لوله ها و مبدل حرارتی می‌تواند از علل تاثیر گذار در علت گرم نشدن پکیج بوتان باشد. البته توجه کنید که به دلیل جمع شدن کربن در داخل مبدل بهتر است بطور سالیانه پکیج بوتان سرویس شود.
 3. خرابی حسگرها و کنترل کننده ها نیز ممکن است از علل گرم نشدن آب پکیج باشد.
 4. علت سرد و گرم شدن آب آبگرمکن دیواری بوتان ممکن است، ناشی از تنظیم اشتباه دمای پکیج باشد. بنابراین بهتر است سریعا نسبت به سرویس پکیج بوتان در مدل‌های مختلف اقدام کنید.
 5. کوچک بودن قطر لوله گاز این مشکل است که مکن است زیاد به‌چشم نیاید اما توجه داشته باشید که قطر لوله ورودی گاز باید کاملا دقیق تعیین شده باشد.

تمامی موارد بیان شده در حوزه تعمیرات پکیج بوتان در مدل‌های مختلف قابل بررسی و اجراست.

نکته مهم در گرم نشدن آب مصرفی پکیج

گرم نشدن آب پکیج، مشکلی است که ممکن است زیاد با آن مواجه شویم. در بالا تمام نکات مهم برای بررسی علل سرد شدن آب پکیج را توضیح دادیم. توصیه می‌کنیم کد خطای پکیج هنگام مواجهه با مشکل گرم نکردن آب مصرفی یا آب رادیاتورها را در دفترچه راهنمای دستگاه جستجو کنید.

نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که تعمیرات برخی از وسایل برقی مانند پکیج اصلا شوخی بردار نیستند و یک خطای کوچک می‌تواند خسارات جبران ناپذیر جانی و مالی زیادی برای شما به‌همراه داشته باشد.

پس اگر تخصص و تجربه لازم را ندارید،برای جلوگیری از افزایش هزینه سرویس پکیج ایران رادیاتور و دیگر برندها از یک تکنسین حرفه ای کمک بگیرید. سایت "خدمت از ما" به شما برای پیدا کردن بهترین و مقرون به‌صرفه ترین متخصص ها کمک می‌کند؛ فقط کافیست که اولین درخواست خود را ثبت کنید.

 

سخن آخر

کشف علت گرم نشدن آب پکیج، معضلی است که به هرحال همه استفاده کنندگان از این سیستم، روزی دچار آن خواهند شد. در این مقاله، ابتدا بطور کلی علت گرم نکردن پکیج در برندهای مختلف را بررسی نمودیم. سپس علت گرم نشدن آب پکیج بوتان، علت گرم نشدن آب پکیج گلدیران وعلت گرم نشدن آب مصرفی پکیج ایران رادیاتور بر اساس ساختار هر مدل توضیح دادیم.

اگر حوصله یا مهارت کافی برای عیب یابی پکیج را ندارید، برای یافتن دلیل گرم نکردن آب مصرفی پکیج و حل این مشکل از یک تعمیرکار پکیج کمک بگیرید.

4.5 امتیاز از 1672 رای


سرویس و تعمیر پکیج
برای سرویس سرویس و تعمیر پکیج از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین