علت صدا دادن پکیج در حالت های مختلف و برطرف کردن آن

ثبت درخواست " سرویس و تعمیر پکیج "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
علت صدا دادن پکیج در حالت های مختلف و برطرف کردن آن

حتما برای شما هم سوال پیش آمده که چرا پکیج صدا میدهد؟ معمولا صدا دادن پکیج دلایل مختلفی دارد و ابتدا باید بررسی کنیم که کدام ناحیه از پکیج صدا می‌دهد و بعد از آن مشکل صدا دادن پکیج را رفع کنیم.

در این مطلب به زبان ساده به بررسی علت صدای زیاد پکیج ایساتیس، علت صدای پکیج ایران رادیاتور و صدای زوزه پکیج دیواری بوتان می‌پردازیم و راهکارهایی برای رفع مشکل صدا دادن پکیج معرفی می‌کنیم.

اگر پس از خواندن این مطلب، موفق به یافتن علت صدا دادن پکیج نشدید، بهتر است احتمال اختلال در قطعات اصلی مثل برد پکیج بوتان و دیگر برندها را در نظر گرفته و خودتان دست به کار نشوید و حتما از یک تعمیرکار خبره یا از اپلیکیشن های آنلاین خدمات کمک بگیرید. توجه داشته باشید که اگر پکیج خود را به صورت دوره ای سرویس کنید، کمتر شاهد بروز مشکلات این چنینی خواهید بود.

 

 

بررسی علت های صدا دادن پکیج و روش رفع آن

نیاز به سرویس و  تعمیر پکیج بوتان و سایر برندها ممکن است برای مجهزترین و بهترین پکیج نیز با گذشت زمان طولانی از استفاده آن پیش بیاید که امری معمول می‌باشد. حال اگر به دنبال پاسخ سوال چرا پکیج صدا می دهد هستید، لازم است به شما بگوییم که پاسخ‌های متفاوتی برای این سوال موجود است.

ما در ادامه به شرح رایج‌ترین عواملی که برای تشخیص علت صدای زیاد پکیج ایساتیس، علت صدای پمپ پکیج ایران رادیاتور و علت صدای زوزه پکیج دیواری بوتان باید بررسی شود، خواهیم پرداخت.

 • ناصاف بودن محل نصب پکیج: یکی از علل صدا دادن پکیج می‌تواند به خاطر ناصاف بودن محل نصب پکیج باشد و همچنین ممکن است قاب پکیج خم شده باشد و باعث چسبیدن به بدنه شود و سر و صدا ایجاد کند.
 • خرابی سوپاپ‌ها: خرابی سوپاپ‌ها می‌تواند علت صدا دادن پکیج باشد، که حتما باید سالم بودن سوپاپ ها و اوررینگ ها و در نهایت تعویض سوپاپ بای پس پکیج ایران رادیاتور و دیگر برندها توسط یک تعمیرکار حرفه ای چک شود.
 • خرابی فن پکیج: گاهی اوقات صدای فن ممکن است بسیار آزار دهنده باشد، زیرا فن وظیفهی مکش هوای گرم و دودها را به سمت دودکش دارد و ممکن است به دلیل سنگینی و وجود ناخالصی در اثر دوده گذاری ها کثیف شده باشد که باید فن و پروانه را کاملا تمیز کنید و چک کنید که فن محکم در جای خودش قرار گرفته باشد و بهتر است عایق صوتی فن هم مورد بررسی قرارگیرد.
 • رسوب گرفتگی مبدل اصلی پکیج: رسوب گرفتگی در این قسمت ممکن است موجب صدا دادن پکیج شود زیرا مبدل اصلی پکیج که از لوله های مارپیچ تشکیل شده به وسیله شعله گرم می‌شوند و وظیفه ی تامین آب گرم را بر عهده دارند و ممکن است رسوب بگیرند، برای رفع این مشکل باید مبدل را چک کنید و فشار ورودی و خروجی آب را اندازه بگیرید، در صورت وجود تفاوت باید مبدل را تعویض کنید یا نسبت به نصب رسوب گیر پکیج اقدام کنید.که نیاز به دستگاه مخصوصی به نام پاورفلو power flow دارید که اصولا تعمیرکاران حرفه ای این وسیله را دارند و توصیه می‌کنیم که حتما از یک متخصص مجرب و حرفه ای کمک بگیرید، تا از صدا دادن پکیج جلوگیری کنید.

 

علت صدا دادن پکیج

 

 • عدم هواگیری پکیج: وجود هوا در مدار می‌تواند علت صدا دادن پکیج باشد که برای حل این مشکل باید مدار هواگیری شود، برای این کار نیاز است که آب مدار گرمایش با آچار هواگیری شود و سپس محلول های inhibitor یا additive را باید اضافه کنید.
 • کم فشار بودن آب ورودی پکیج: در برخی مواقع کم بودن فشار آب و بالا بودن شعله در پکیج می‌تواند علت صدا دادن پکیج باشد، مخصوصا برای آب گرم مصرفی این مشکل شایع تر است.
 • ایرادات لوله کشی نامناسب: بسیاری از تکنسین های تعمیر پکیج عقیده دارند که مهمترین علت صدای تق تق در پکیج، لوله کشی نامناسب است. اینجاست که باید حتما برای لوله کشی رادیاتورهای پکیج از افراد متخصص و حرفه ای کمک بگیرید. زمانی که مسیر لوله کشی درست نباشد و لوله ها دارای قطر کم و باریک باشند، به پکیج فشار وارد می‌شود و لوله ها چون امکان انبساط و انقباض ندارند سر و صدا ایجاد می‌کنند. راه حل این مشکل این است که با عایق و یا نمد لوله ها را مهار کنید تا صدا از بین برود.علاوه بر این موارد در مصرف گاز پکیج و موارد دیگر انرژی نیز صرفه جویی می‌شود.
 • بیش از حد سرد بودن آب ورودی پکیج: گاهی اوقات در زمستان ممکن است آب با شدت سرمای زیادی وارد دستگاه شود و به علت گرم بودن محیط داخلی پکیج و بخاطر نوسانات دمایی سر و صدا ایجاد کند. پس حتما از متعادل بودن دمای آب ورودی پکیج اطمینان حاصل کنید.

 

صدای پکیج ایران رادیاتور و بوتان

 

صدای پکیج در حالت زمستانه و تابستانه

صدای پکیج در حالت زمستانه و تابستانه، از مواردی است که در زمان بررسی سر و صدای تولیدشده توسط پکیج، باید مورد بررسی قرار بگیرد. به صورت کلی تغییر حالت دستگاه در این مواقع، می‌تواند علت ایجاد صدا باشد. توصیه می‌کنیم که تغییر حالت پکیج را هم‌زمان با سرویس سالانه دستگاه انجام دهید تا یک تکنسین مجرب و کار بلد این کار را برای شما انجام دهد. در برخی از مواقع ممکن است در تغییر حالت تابستانه به زمستانه، گردش آب به صورت نامناسب انجام شود که این موضوع می‌تواند سر و صدای ناهنجاری به دنبال داشته باشد. در چنین مواقعی این موارد می‌توانند باعث بروز سر و صدای اضافی در دستگاه شوند.

 • بسته بودن شیرهای مربوط به رفت‌وبرگشت آب
 • خرابی و اختلال در عملکرد پمپ سیرکولاسیون
 • تمیز نبودن فن و پروانه دستگاه
 • هواگیری نکردن دستگاه
 • خرابی شیر برقی
 • آسیب مغزی شیر سه‌طرفه پکیج

به صورت کلی صدای پکیج در حالت زمستانه و تابستانه باید به صورت کامل مورد بررسی قرار گرفته و اقدامات لازم برای از بین بردن منبع صدا، انجام شود.

 

آیا صدای پکیج خطرناک است؟

معمولا بعد از شنیدن هرگونه سر و صدای اضافی از دستگاه، این سؤال برای افراد پیش می‌آید که آیا صدای پکیج خطرناک است؟ در ابتدا باید در پاسخ به این سؤال بگوییم که به هیچ عنوان جای نگرانی وجود ندارد؛ چراکه پکیج یک دستگاه هوشمند با سیستم‌های امنیتی مختلف است. این سیستم‌ها می‌توانند در مواقع لزوم و موردنیاز با خروج فشار اضافی از دستگاه از ترکیدن آن جلوگیری کنند. می‌دانیم که بروز این صداها می‌تواند به دلایل مختلفی باشد که شما با مشورت با یک تکنسین مجرب در این زمینه، می‌توانید اطلاعات کافی درباره آن‌ها به دست آورید.

 

صدای پکیج در حالت زمستانه و تابستانه

 

در برخی از مواقع ممکن است بروز صدا از پکیج به دلایلی مانند کاهش فشار و یا حجم آب سرد باشد. این موضوع کاملا طبیعی بوده و در برخی از مواقع رخ می‌دهد، به هیچ عنوان نیازی به نگرانی ندارد. گاهی اوقات نیز علت سر و صدا می‌تواند مواردی مانند ایراد در محفظه احتراق، عیب در سوپاپ، رسوب در مبدل و ... باشد. در چنین مواقعی به محض تشخیص اختلال به وجود آمده، باید برای ترمیم و تعمیر دستگاه اقدام کنید تا آسیب به سایر قسمت‌های آن وارد نشود.

 

صدای پکیج هنگام روشن شدن

علاوه بر صدای پکیج در حالت زمستانه و تابستانه، در مواقع دیگری نیز ممکن است صداهای ناهنجاری از دستگاه بشنویم که باید مورد بررسی قرار بگیرند. یکی از این مواقع، در زمان روشن شدن دستگاه است. ممکن است شما نیز با این حالت روبه رو شده باشید که در زمان روشن شدن دستگاه، صداهای عجیبی از آن خارج شود، این صداها می‌توانند به دلایل مختلف به وجود آیند. به صورت کلی دستگاه در حالت عادی نیز در زمان روشن شدن، صدای طبیعی از خود تولید می‌کند، اما اگر این صداها بلندتر از حد معمول شده و از حالت عادی خارج شوند، باید برای تعمیر دستگاه اقدام کنید.

 

عدم نصب صحیح پکیج

در صورتی که پکیج به درستی در محل مناسب خود نصب نشده باشد، در زمان روشن شدن صداهای ناهنجاری ایجاد می‌کند. بعد از روشن شدن دستگاه و به کار افتادن فن و یا پمپ، لرزش و ارتعاشی در دستگاه به وجودی می‌آید که باعث تولید صدای مضاعف خواهد شد. پس توجه داشته باشید بعد از نظافت و یا سرویس دوره‌ای، حتما دستگاه در محل مناسب خود نصب شود.

 

رسوب گرفتگی مبدل

رسوب گرفتگی مبدل را می‌توان یکی دیگر از دلایل صدای پکیج هنگام روشن شدن بدانیم. مبدل از لوله‌های مارپیچ تشکیل شده و معمولا مدتی بعد از استفاده رسوب می‌گیرد، در این حالت باید دستگاه را رسوب‌گیری کنید تا میزان سر و صدای آن در زمان روشن شدن و کار کردن نیز کمتر شود.

 

وجود هوا در رادیاتورها

هوا در رادیاتورها نیز از دیگر دلایل صدای پکیج هنگام روشن شدن است که باید موردبررسی قرار بگیرد. ازاین‌رو توصیه می‌کنیم که به صورت دوره‌ای در بازه‌های زمانی مشخص، با کمک آچار مخصوص هواگیری، رادیاتورها را هواگیری کنید.

 

آیا صدای پکیج خطرناک است

 

سوختن پمپ دستگاه

گریپاژ کردن و یا سوختن پمپ دستگاه را می‌توانیم به عنوان یکی دیگر از علت صدا در این زمان بدانیم. به صورت کلی پمپ یکی از مهم‌ترین قطعات دستگاه بوده که عملکرد آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. پس هرگونه آسیب و یا اختلال در این بخش، می‌تواند باعث ایجاد صدا هنگام روشن شدن دستگاه شود.

 

مسدود بودن مسیر دودکش

یکی دیگر از دلایل صدا هنگام روشن شدن دستگاه، مسدود بودن مسیر فن و دودکش است. این مسیر ممکن است به علت وجود برخی از اجسام خارجی مسدود شده باشد که شما باید از آن بازدید کرده و مانع موجود در مسیر را از بین ببرید.

 

هر نوع صدا در پکیج نشانه چیست؟

یکی دیگر از موضوعاتی که درباره سر و صدای پکیج باید بدانید، این است که هر نوع صدا در پکیج نشانه چیست؟ با شناسایی صداهای مختلف و علت آن‌ها، شما می‌توانید رد زمان مناسب برای تعمیر دستگاه اقدام کنید تا هیچ‌گونه آسیب مضاعفی به دستگاه شما وارد نشود. در این قسمت به صورت کامل به بررسی دلایل صداهای مختلف پکیج می‌پردازیم تا شما اطلاعات بیشتری در این باره به دست آورید.

 

صدای تق‌تق پکیج

یکی از صداهای رایجی که معمولا این دستگاه‌ها تولید می‌کنند، صدای تق‌تق است. این صدا می‌تواند دلایل مختلف داشته باشد که برخی از آن‌ها به شرح زیر هستند.

 • لوله‌کشی نامناسب
 • لرزش یا خرابی پمپ
 • سرد بودن آب ورودی
 • وجود هوا در سیستم
 • نیاز به رسوب‌گیری مبدل

 

صدای ضربه یا چکش

صدای دیگری که برخی از پکیج‌ها تولید می‌کنند و باید موردبررسی قرار بگیرد، صدای ضربه یا چکش مانند است. این صدا عمدتا به علت خرابی و یا لرزش در پمپ آب به وجود می‌آید که باید موردبررسی قرار بگیرد. حجم آب در گردش و سرعت پمپاژ آب نیز در این زمینه مؤثر هستند. در برخی از مواقع ممکن است این صدا به دلیل استفاده از لوله‌های با قطر کم در لوله‌کشی نیز باشد.

 

صدای پکیج هنگام روشن شدن

 

صدای جیرینگ جیرینگ

یکی دیگر از صداهایی که نشان‌دهنده نقص در دستگاه بوده، صدای جیرینگ جیرینگ است. در صورت شنیدن این صدا شما باید سریعا برای تعمیر دستگاه و از بین بردن عامل خرابی و اختلال، اقدامات لازم را انجام دهید. این صدا معمولا به دلیل وجود بخار در لوله‌های پکیج بوده و به همین دلیل در اولین قدم باید رادیاتورهای دستگاه موردبررسی قرار بگیرند. به عبارتی می‌توانیم این صدا را نشانه زیاد بودن گرمای داخل رادیاتورها بدانیم که باعث شده آب فرستاده‌شده به این قسمت، بخار شود.

 

صدای سوت

یکی از صداهای رایجی که معمولا از پکیج‌های دیواری شنیده می‌شود، برای اینکه بدانیم هر نوع صدا نشانه چیست، باید منشأ این صدای دستگاه را نیز موردبررسی قرار دهیم. با توجه به اطلاعات موجود در این زمینه باید بگوییم در چنین مواقعی به احتمال زیاد، دریچه‌های هوای موجود در رادیاتورها خراب شده‌اند. قبل از اینکه برای چک کردن این قسمت اقدام کنید، باید شیر ترموستات را بسته و سپس دریچه را تعویض کنید. حتما برای این کار از دستکش مناسب استفاده کنید، چراکه آب خراج شده از رادیاتور بسیار داغ بوده و می‌تواند باعث سوختگی شود.

 

هر نوع صدا در پکیج نشانه چیست

 

علت صدای بلند پکیج ایران رادیاتور

در ادامه پاسخ به سوال چرا پکیج صدا می دهد به بررسی علت صدای بلند پکیج ایران رادیاتور می‌پردازیم. برای رفع دلیل صدای ناهنجار پکیج ایران رادیاتور ابتدا باید تشخیص دهید که علت صدای تق تق پکیج ایران رادیاتور از کدام قسمت پکیج است.

سپس توصیه می‌کنیم نکات بالا را مطالعه کرده و بعد در صورت نیاز برای حل علت صدای بلند پکیج ایران رادیاتور و عیب یابی دقیق پکیج ایران رادیاتور حتما از یک تکنسین تعمیر پکیج کمک بگیرید تا از بالا رفتن هزینه سرویس پکیج ایران رادیاتور به دلیل عدم تشخیص به موقع خطاها جلوگیری کنید.

علت صدای زوزه پکیج دیواری بوتان

یکی از مشکلات رایج در پکیج دیواری بوتان، صدا دادن آن است. حتما توصیه می‌کنیم که ابتدا نکات بالا و راهنمای خرید پکیج را به درستی مطالعه کرده و در ادامه نکات زیر می‌تواند برای تشخیص علت زوزه کشیدن پکیج بوتان و علت سوت کشیدن پکیج بوتان برای شما مفید باشد. ابتدا قبل از انجام هر گونه تعمیر و سرویس بهتر است به دفترچه راهنمای پکیج رجوع کنید و مشخصات فنی و جدول عیب یابی دستگاه را مطالعه کنید، زیرا در تشخیص درست مشکل پکیج شما و عیب یابی آن کمک شایانی خواهد کرد.

پس از روشن كردن پکیج چراغ سبز روی صفحه نمایش دستگاه به معنای روشن بودن پکیج می‌باشد و روشن بودن چراغ قرمز نمایانگر وجود عیب و ایراد در دستگاه است، در صورت روشن شدن چراغ قرمز، کلید راه اندازی مجدد را فشار دهید. اگر همچنان چراغ قرمز روشن باقی ماند برای عیب یابی حتما از یک متخصص حرفه ای کمک بگیرید.

هنگام قطع شدن دستگاه، برای پیگیریعلت روشن نشدن پکیج بوتان دودکش و مسیر آن را بررسی کنید که دچار گرفتگی نشده باشد و در صورت نیاز دودکش را تعویض کنید و حتما از دودکش مناسب و اصل استفاده کنید.

 

کلام پایانی

در یک جمع‌بندی، عوامل متعددی می‌تواند در علت صدا دادن پکیج تاثیرگذار باشد. توجه کنید که یک متخصص حرفه‌ای و کاربلد در بررسی دقیق مشکل و تشخیص دلیل صدا دادن پکیج عامل مهمی است. اگر همچنان پاسخ سوال چرا پکیج صدا می‌دهد را نیافتید یا برای رفع آن به کم نیاز دارید، بهتر است حتما از یک تکنسین تعمیر و سرویس پکیج با سابقه کمک بگیرید تا به بهترین نحوه به رفع مشکلات پکیج شما بپردازد.

4.5 امتیاز از 1720 رای


سرویس و تعمیر پکیج
برای سرویس سرویس و تعمیر پکیج از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین