چرا پکیج صدا می‌دهد؟

ثبت درخواست "سرویس و تعمیر پکیج"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
چرا پکیج صدا می‌دهد؟

حتما برای شما هم سوال پیش آمده که چرا پکیج صدا میدهد؟ معمولا صدا دادن پکیج دلایل مختلفی دارد و ابتدا باید بررسی کنیم که کدام ناحیه از پکیج صدا می‌دهد و بعد از آن مشکل صدا دادن پکیج را رفع کنیم.

در این مطلب به زبان ساده به بررسی علت صدای زیاد پکیج ایساتیس، علت صدای پکیج ایران رادیاتور و صدای زوزه پکیج دیواری بوتان می‌پردازیم و راهکارهایی برای رفع مشکل صدا دادن پکیج معرفی می‌کنیم.

اگر پس از خواندن این مطلب، موفق به یافتن علت صدا دادن پکیج نشدید، بهتر است احتمال اختلال در قطعات اصلی مثل برد پکیج بوتان و دیگر برندها را در نظر گرفته و خودتان دست به کار نشوید و حتما از یک تعمیرکار خبره یا از اپلیکیشن های آنلاین خدمات کمک بگیرید. توجه داشته باشید که اگر پکیج خود را به صورت دوره ای سرویس کنید، کمتر شاهد بروز مشکلات این چنینی خواهید بود.

 

بررسی علت صدا دادن پکیج

نیاز به سرویس و  تعمیر پکیج بوتان و سایر برندها ممکن است برای مجهزترین و بهترین پکیج نیز با گذشت زمان طولانی از استفاده آن پیش بیاید که امری معمول می‌باشد. حال اگر به دنبال پاسخ سوال چرا پکیج صدا می دهد هستید، لازم است به شما بگوییم که پاسخ‌های متفاوتی برای این سوال موجود است.

ما در ادامه به شرح رایج‌ترین عواملی که برای تشخیص علت صدای زیاد پکیج ایساتیس، علت صدای پمپ پکیج ایران رادیاتور و علت صدای زوزه پکیج دیواری بوتان باید بررسی شود، خواهیم پرداخت.

  • ناصاف بودن محل نصب پکیج: یکی از علل صدا دادن پکیج می‌تواند به خاطر ناصاف بودن محل نصب پکیج باشد و همچنین ممکن است قاب پکیج خم شده باشد و باعث چسبیدن به بدنه شود و سر و صدا ایجاد کند.
  • خرابی سوپاپ‌ها: خرابی سوپاپ‌ها می‌تواند علت صدا دادن پکیج باشد، که حتما باید سالم بودن سوپاپ ها و اوررینگ ها و در نهایت تعویض سوپاپ بای پس پکیج ایران رادیاتور و دیگر برندها توسط یک تعمیرکار حرفه ای چک شود.
  • خرابی فن پکیج: گاهی اوقات صدای فن ممکن است بسیار آزار دهنده باشد، زیرا فن وظیفهی مکش هوای گرم و دودها را به سمت دودکش دارد و ممکن است به دلیل سنگینی و وجود ناخالصی در اثر دوده گذاری ها کثیف شده باشد که باید فن و پروانه را کاملا تمیز کنید و چک کنید که فن محکم در جای خودش قرار گرفته باشد و بهتر است عایق صوتی فن هم مورد بررسی قرارگیرد.
  • رسوب گرفتگی مبدل اصلی پکیج: رسوب گرفتگی در این قسمت ممکن است موجب صدا دادن پکیج شود زیرا مبدل اصلی پکیج که از لوله های مارپیچ تشکیل شده به وسیله شعله گرم می‌شوند و وظیفه ی تامین آب گرم را بر عهده دارند و ممکن است رسوب بگیرند، برای رفع این مشکل باید مبدل را چک کنید و فشار ورودی و خروجی آب را اندازه بگیرید، در صورت وجود تفاوت باید مبدل را تعویض کنید یا نسبت به نصب رسوب گیر پکیج اقدام کنید.که نیاز به دستگاه مخصوصی به نام پاورفلو power flow دارید که اصولا تعمیرکاران حرفه ای این وسیله را دارند و توصیه می‌کنیم که حتما از یک متخصص مجرب و حرفه ای کمک بگیرید، تا از صدا دادن پکیج جلوگیری کنید. (تعویض فیلتر رسوب گیر پیکج)

رسوب زدایی پکیج و اقدام منظم و دوره‌ای برای سرویس پکیج بوتان و دیگر برندها از بروز مشکلات این چنینی در گذشت زمان جلوگیری کرده و عمر استفاده از پکیج را افزایش می‌دهد. 

 

علت صدا دادن پکیج

 

  • عدم هواگیری پکیج: وجود هوا در مدار می‌تواند علت صدا دادن پکیج باشد که برای حل این مشکل باید مدار هواگیری شود، برای این کار نیاز است که آب مدار گرمایش با آچار هواگیری شود و سپس محلول های inhibitor یا additive را باید اضافه کنید.
  • کم فشار بودن آب ورودی پکیج: در برخی مواقع کم بودن فشار آب و بالا بودن شعله در پکیج می‌تواند علت صدا دادن پکیج باشد، مخصوصا برای آب گرم مصرفی این مشکل شایع تر است.
  • ایرادات لوله کشی نامناسب: بسیاری از تکنسین های تعمیر پکیج عقیده دارند که مهمترین علت صدای تق تق در پکیج، لوله کشی نامناسب است. اینجاست که باید حتما برای لوله کشی رادیاتورهای پکیج از افراد متخصص و حرفه ای کمک بگیرید. زمانی که مسیر لوله کشی درست نباشد و لوله ها دارای قطر کم و باریک باشند، به پکیج فشار وارد می‌شود و لوله ها چون امکان انبساط و انقباض ندارند سر و صدا ایجاد می‌کنند. راه حل این مشکل این است که با عایق و یا نمد لوله ها را مهار کنید تا صدا از بین برود.علاوه بر این موارد در مصرف گاز پکیج و موارد دیگر انرژی نیز صرفه جویی می‌شود.
  • بیش از حد سرد بودن آب ورودی پکیج: گاهی اوقات در زمستان ممکن است آب با شدت سرمای زیادی وارد دستگاه شود و به علت گرم بودن محیط داخلی پکیج و بخاطر نوسانات دمایی سر و صدا ایجاد کند. پس حتما از متعادل بودن دمای آب ورودی پکیج اطمینان حاصل کنید.

 

صدای پکیج ایران رادیاتور و بوتان

 

علت صدای بلند پکیج ایران رادیاتور

در ادامه پاسخ به سوال چرا پکیج صدا می دهد به بررسی علت صدای بلند پکیج ایران رادیاتور می‌پردازیم. برای رفع دلیل صدای ناهنجار پکیج ایران رادیاتور ابتدا باید تشخیص دهید که علت صدای تق تق پکیج ایران رادیاتور از کدام قسمت پکیج است.

سپس توصیه می‌کنیم نکات بالا را مطالعه کرده و بعد در صورت نیاز برای حل علت صدای بلند پکیج ایران رادیاتور و عیب یابی دقیق پکیج ایران رادیاتور حتما از یک تکنسین تعمیر پکیج کمک بگیرید تا از بالا رفتن هزینه سرویس پکیج ایران رادیاتور به دلیل عدم تشخیص به موقع خطاها جلوگیری کنید.


 

علت صدای زوزه پکیج دیواری بوتان

یکی از مشکلات رایج در پکیج دیواری بوتان، صدا دادن آن است. حتما توصیه می‌کنیم که ابتدا نکات بالا و راهنمای خرید پکیج را به درستی مطالعه کرده و در ادامه نکات زیر می‌تواند برای تشخیص علت زوزه کشیدن پکیج بوتان و علت سوت کشیدن پکیج بوتان برای شما مفید باشد. ابتدا قبل از انجام هر گونه تعمیر و سرویس بهتر است به دفترچه راهنمای پکیج رجوع کنید و مشخصات فنی و جدول عیب یابی دستگاه را مطالعه کنید، زیرا در تشخیص درست مشکل پکیج شما و عیب یابی آن کمک شایانی خواهد کرد.

پس از روشن كردن پکیج چراغ سبز روی صفحه نمایش دستگاه به معنای روشن بودن پکیج می‌باشد و روشن بودن چراغ قرمز نمایانگر وجود عیب و ایراد در دستگاه است، در صورت روشن شدن چراغ قرمز، کلید راه اندازی مجدد را فشار دهید. اگر همچنان چراغ قرمز روشن باقی ماند برای عیب یابی حتما از یک متخصص حرفه ای کمک بگیرید.

هنگام قطع شدن دستگاه، برای پیگیری علت روشن نشدن پکیج بوتان دودکش و مسیر آن را بررسی کنید که دچار گرفتگی نشده باشد و در صورت نیاز دودکش را تعویض کنید و حتما از دودکش مناسب و اصل استفاده کنید.

کلام پایانی

در یک جمع‌بندی، عوامل متعددی می‌تواند در علت صدا دادن پکیج تاثیرگذار باشد. توجه کنید که یک متخصص حرفه‌ای و کاربلد در بررسی دقیق مشکل و تشخیص دلیل صدا دادن پکیج عامل مهمی است. اگر همچنان پاسخ سوال چرا پکیج صدا می‌دهد را نیافتید یا برای رفع آن به کم نیاز دارید، بهتر است حتما از یک تکنسین تعمیر و سرویس پکیج با سابقه کمک بگیرید تا به بهترین نحوه به رفع مشکلات پکیج شما بپردازد.

سرویس و تعمیر پکیج
برای سرویس سرویس و تعمیر پکیج از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading