علت روشن نشدن پکیج

ثبت درخواست "سرویس و تعمیر پکیج "
علت روشن نشدن پکیج

آیا شما هم به دنبال علت روشن نشدن پکیج هستید؟

علت روشن نشدن پکیج بوتان چیست؟ علت روشن نشدن شمعک پکیج چه می‌تواند باشد؟ چگونه می‌توان از علت روشن نشدن مشعل پکیج بوتان مطلع شد؟ احتمالا برای شما نیز پیش آمده که دستگاه پکیج خانه‌تان بدون دلیل و خود به خود روشن نشود و شما هم به دنبال علت روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور یا علت روشن نشدن پکیج ایساتیس بگردید و سرگرم مطالعه دفترچه دستگاه شوید و پاسخ مناسبی پیدا نکنید! پس در ادامه همراه ما باشید تا در مورد علت روشن نشدن پکیج و راه حل‌های آن بیشتر بدانید.


علت روشن نشدن پکیج‌ها با هم فرق دارد؟

علت روشن نشدن پکیج گلدیران و علت روشن نشدن پکیج بوتان یا هر پکیج دیگری می‌تواند متفاوت باشد. سازندگان دستگاه این علت‌ها را به صورت جزئی در دفترچه راهنمای دستگاه قید نمی‌کنند. اکنون بسیاری از این دلایل تخصصی هستند و شما نیازمند کمک یک تعمیرکار پکیج مجرب هستید تا مشکل را برطرف نمایید. گاهی این مشکل با یک هواگیری پکیج درست می‌شود و گاهی تعمیر پکیج به صورت تخصصی نیاز دارد.

 

[مطلب مرتبط: علت خاموش شدن پکیج]علت روشن نشدن پکیج چیست؟

پکیج دستگاهی است که با سه سیستم برق، گاز و آب سروکار دارد و طبیعتا مشکل در هر یک از این سیستم‌ها می‌تواند علت روشن نشدن پکیج باشد که اغلب علت روشن شدن چراغ قرمز پکیج است. قبل از آنکه به دستگاه خود مشکوک شوید، ابتدا وضعیت فشار آب خانه را از طریق شیرها، برق خانه و خصوصا فیوزهای مرتبط با دستگاه پکیج را از طریق جعبه فیوز و فشار گاز خانه را از طریق شیرهای گاز بررسی کنید. چنانچه مشکل خاصی وجود نداشت، پس مطمئنا مشکل از خود دستگاه یا سیستم لوله و شوفاژهای متصل به آن است. برای پی بردن به علت روشن نشدن پکیج در مرحله اول به خطاهایی که دستگاه نشان می‌دهد توجه کنید. اگر پکیج شما نمایشگر اعلام خطا ندارد، باید حتما برای تعمیر پکیج خود اقدام کنید. در ادامه مقاله علت‌ها را به صورت تخصصی تر بررسی می‌کنیم.

 

علت روشن نشدن شمعک پکیج بوتان

 

علت روشن شدن چراغ قرمز پکیج

هنگامی که روشن شدن پکیج با مشکلی مواجه شود، چراغ قرمز پکیج روشن می‌شود. گاهی با ریست کردن و راه اندازی مجدد دستگاه برطرف می‌شود. اما اگر چراغ بعد از ریست شدن، روشن ماند؛ باید آن را با یک تعمیرکار در میان بگذارید و برای تعمیر پکیج خود اقدام کرد تا علت روشن شدن چراغ قرمز پکیج را بررسی کند.هزینه عیب یابی علت روشن نشدن پکیج

اگر در مورد هزینه‌ها و اجرت تعمیرکار پکیج دغدغه دارید، باید بگوییم که ما بر اساس معیارهای مشخصی که منطبق بر معیارهای اتحادیه است، رقم شفاف‌تری نسبت به تعمیرگاه‌های پکیج به شما اعلام می‌کنیم. همچنین در صورت خرید قطعات جدید برای برطرف کردن مشکل روشن نشدن پکیج، فاکتور ارائه می‌دهیم. پس نگران هزینه‌ها نباشید و قبل از درخواست نهایی برای اعزام تعمیرکار، قیمت‌های پیشنهادی هریک از آنان را مشاهده و با هم مقایسه کنید.بررسی تخصصی علت روشن نشدن پکیج

در ادامه به بررسی تخصصی‌تری علت‌های روشن نشدن پکیج پرداخته‌ایم. پس هر یک از دلایل را بخوانید و آگاه شوید.


1. آب کافی در مدار و لوله‌های پکیج وجود ندارد.

اصلی‌ترین علت روشن نشدن پکیج، افت فشار آب دستگاه است. همه‌ی پکیج‌ها به صورت پیش‌فرض مجهز به یک سیستم خاموش کردن خودکار هستند و یکی از مواردی که موجب فعال شدن این سیستم می‌شود، کمبود فشار است. از طریق نشان‌گر عقربه‌ای که معمولا زیر پکیج قرار دارد، میزان فشار آب مخزن را چک کنید. چنانچه این مقدار کنتر از 0.5 باشد، دستگاه روشن نمی‌شود. این نشانگر باید عددی بین 1 و 2 باشد. از طریق شیر فشار آب کنار این نشان‌گر می‌توانید فشار مخزن را افزایش دهید، چنانچه با این کار فشار مخزن افزایش پیدا نکرد و یا پس از افزایش دوباره کاهش یافت، باید با کار را به یک تعمیر کار پکیج بسپارید.2. لوله‌ها و شوفاژهای ساختمان را هوا گرفته است.

دیگر علت روشن نشدن پکیج، هوا گرفتن پکیج است. ممکن است مقدار هوای موجود در لوله‌ها و شوفاژهای شما آنقدر زیاد شده باشد که امکان انتقال آب گرم از پکیج به شوفاژها برای دستگاه مقدور نباشد. در این حالت، پکیج به صورت خودکار خاموش می‌شود و با ریست کردن پکیج و تنظیم فشار آب مخزن هم مشکل حل نمی‌شود. پس همه‌ی شوفاژها را هواگیری نمایید، اگر مشکل بازهم باقی بود، احتمالا پمپ دستگاه دچار ایراد شده است و به جای آب، هوا را به لوله‌های پکیج پمپاژ می‌کند. اینجا باید کار را به یک متخصص بسپارید، رفع عیوب پمپ پکیج برای شما امکان‌پذیر نیست.3. لوله‌های پکیج و شوفاژها رسوب گرفته است.

آب اکثر مناطق ایران سختی زیادی ندارد اما برای اطمینان معمولا یک دستگاه سختی‌گیر در مدار لوله‌ها نصب می‌شود. اگر پکیج شما سختی‌گیر آب ندارد و بیشتر از 1 سال است که از پکیج استفاده می‌کنید، ممکن است پکیج یا جایی از مدار آب آن دچار گرفتگی ناشی از رسوبات شده باشد. برای رسوب‌زدایی باید درخواست خود را در فرم سفارش ثبت کنید.


 

4. الکترود تشخیص شعله پکیج خوب کار نمی‌کند.

پکیج برای آنکه بفهمد گاز ورودی به دستگاه به صورت صحیح در حال سوختن است، از یک الکترود استفاده می‌کند. اگر این الکترود دچار مشکل شود یا فاصله‌ی الکترود با شعله‌ی آتش در اثر گرما زیاد شده باشد، پکیج به صورت خودکار خاموش می‌شود و پس دیگر روشن نمی‌شود. با یک انبر دست کمی الکترود را به آرامی به شعله نزدیک کنید، اگر مشکل حل نشد، یا الکترود کلا خراب شده است و یا مشکل از آن نیست.5. دودکش پکیج به درستی کار نمی‌کند.

اگر فاصله‌ی استاندارد از سقف یا مانع بالای پکیج را رعایت نکرده باشید، ممکن است دودکش دستگاه به درستی قادر به تخلیه دود نباشد و پس از مدتی با گرم شدن ناشی از تجمع دود و تغییر شکل آن، دود دستگاه به درستی خارج نشود. پکیج‌ها مجهز به سنسورهایی هستند که در صورت تجمع دود، دستگاه را فورا خاموش می‌کنند و چنانچه دستگاه را روشن کنید، پس از مدتی کار کردن دوباره به صورت خودکار خاموش می‌شوند.6. پکیج بیش از حد گرم می‌کند.

بنا به دلایل بسیاری ممکن است پکیج بیش از اندازه گرم شود، در این حالت دستگاه به صورت خودکار خاموش می‌شود و در پکیج‌های دیجیتالی معمولا بوق ممتد یا منقطعی برای چند ثانیه از دستگاه شنیده خواهد شد و پیغام خطای مرتبطی نیز بر نمایشگر ظاهر می‌شود. گرم شدن پکیج یک مشکل پیچیده است و دلایل متعددی می‌تواند داشته باشد، پس بهتر است آن را به متخصص بسپارید.7. برد پکیج دچار مشکل شده است.

چنان چه همه‌ی حالت‌های فوق را بررسی کردید و علت روشن نشدن پکیج را نیافتید و دستگاه پکیج شما همچنان کار نمی‌کند، احتمال دارد سیستم مرکزی و برد دستگاه دچار ایراد شده باشد که اتفاقا مشکل رایجی در میان برندهای مختلف پکیج در بازار کشور است. در این حالت حتما باید مشکل را به یک متخصص و تعمیرکار پکیج بسپارید.

 

علت روشن نشدن مشعل پکیج


علت روشن نشدن شمعک پکیج چیست؟

علت روشن نشدن شمعک پکیج غیر از وجود مشکل در سیستم جرقه‌زنی و گاز ورودی به پکیج، می‌تواند از خراب شدن خود شمعک نیز باشد. ابتدا یکی از شیرهای آب گرم خانه را باز کنید، سپس با استفاده از یک فندک بلند سعی کنید شعله‌ی پکیج را به صورت دستی روشن کنید، اگر پکیج روشن شد و بدون مشکل به کار خود ادامه داد، پس باید شمعک دستگاه توسط یک تعمیرکار پکیج تعویض شود.


پکیج شما همچنان روشن نمی‌شود؟

اگر همچنان پکیج شما ارور می‌دهد، درست کار نمی‌کند و علت روشن نشدن پکیج نامشخص است، باید مشکل را به کمک یک تعمیرکار پکیج مجرب برطرف کنید؛ زیرا تعمیر و تعویض قطعات پکیج به دلیل حساسیت بالای این دستگاه و نیز خطرات کار با آن، به افراد عادی توصیه نمی‌شود.خدمات ما در زمینه تعمیر پکیج

اگر دقت کرده باشید، هنگام توضیحات برندهای مختلف پکیج را تفکیک نکرده‌ایم. تعمیرکاران ما با همه‌ی برندهای موجود در بازار ازجمله ایران رادیاتور، بوتان، گلدیران، ایساتیس، تاچی، مرکوری، اریستون و ... آشنایی کافی دارند و شما در هنگام رزرو اینترنتی (رایگان)، با مشخص کردن برند پکیج خود، تعمیرکار متخصص آن برند از سوی ما برای انجام سرویس در محل حاضر می‌شود.

  •  عیب یابی علت روشن نشدن پکیج ایساتیس
  •  عیب یابی علت روشن نشدن پکیج گلدیران
  •  رفع روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور
  • تعمیر پکیج ایران رادیاتور
  •  رسوب زدایی آبگرمکن دیواری
  •  رفع علت گرم نشدن آب آبگرمکن دیواری
  •  رفع علت روشن نشدن پکیج بوتان
  •  هواگیری پکیج ایران رادیاتور، بوتان، ایساتیس
  •  نصب پکیج ایران رادیاتور، بوتان

4.17 امتیاز از 295 رای

سرویس و تعمیر پکیج

برای سرویس سرویس و تعمیر پکیج از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با سرویس و تعمیر پکیج

مطالب مرتبط با گرمایشی

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading