علت روشن نشدن پکیج

ثبت درخواست "سرویس و تعمیر پکیج"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
علت روشن نشدن پکیج

یکی از متداول ترین سوالات در ارتباط با پکیج، علت روشن نشدن پکیج و روشن نشدن شمعک آن می باشد؛ احتمالا برای شما نیز پیش آمده که دستگاه پکیج خانه‌تان بدون دلیل و خود به خود روشن نشود و دلیل آن را ندانید؛ به همین دلیل اکثر افراد به دنبال پیدا کردن دلایل و رسیدن به علت روشن نشدن پکیج بوتان، ایران رادیاتور، گلدیران، بیتا و سایر برندها هستند.

فرقی ندارد که به دنبال علت روشن نشدن مشعل پکیج ایران رادیاتور یا بوتان باشید، در هر صورت اگر سرگرم مطالعه دفترچه دستگاه شدید و پاسخ مناسبی پیدا نکردید، در این محتوا با ما همراه باشید، زیرا که قصد داریم به تمام سوالات احتمالی شما در رابطه با علت روشن نشدن پکیج بوتان، علت روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور و سایر مدل های دیگر پاسخ دهیم.

تعمیر و سرویس پکیج بوتان و دیگر برندها از سری موارد مهم در روند نگهداری این دستگاه پس از گذراندن پروسه نصب پکیج است. با اجرای تشخیص صحیح خطای پکیج و رفع تخصصی آن امکان استفاده مطلوب و بهینه سازی انرژی در ساختمان ایجاد می‌شود.

 

علت روشن نشدن پکیج‌ها با هم فرق دارد؟

علت روشن نشدن پکیج گلدیران و علت روشن نشدن پکیج بوتان و یا پکیج ایران رادیاتور می‌تواند متفاوت باشد. سازندگان دستگاه این علت‌ها را به صورت جزئی در دفترچه راهنمای خرید پکیج و راه اندازی آن قید نمی‌کنند.

اکنون بسیاری از این دلایل تخصصی هستند و شما نیازمند کمک یک تعمیرکار پکیج مجرب که به تعمیر تمامی برندهای پکیج تسلط دارد، هستید تا مشکل را برطرف نمایید. گاهی این مشکل با یک هواگیری پکیج درست می‌شود و گاهی تعمیر پکیج به صورت تخصصی نیاز دارد. اما در ادامه مواردی که می تواند به پیدا کردن علت روشن نشدن پکیج کمک کند، پرداخته ایم.

 

(مطلب مرتبط: علت خاموش شدن پکیج)و (راهنمای خرید پکیج)

 

هزینه رفع علت روشن نشدن پکیج

اگر در مورد هزینه‌ها و اجرت تعمیرکار پکیج دغدغه دارید، بهتر است بدانید بازار آنلاین "خدمت از ما" این فرصت را فراهم کره است که شما می‌توانید تنها با ثبت درخواست خود در کوتاه‌ترین زمان از مجرب‌ترین متخصصان قیمت پیشنهادی را دریافت کنید. این نکته را فراموش نکنید که نرخ‌های پیشنهاد شده به شما بر اساس معیارهای مشخصی و منطبق بر معیارهای تصویب شده در اتحادیه خواهد بود،

شما با سپردن کار به متخصصان مجرب دیگر نیازی نیست نگران خرید قطعات و تصویه آن‌ها باشید، چرا که متخصصان حرفه‌ای با کیفیت‌ترین قطعات را جهت برطرف کردن مشکل روشن نشدن پکیج، برای دستگاه شما خریداری می‌کنند و آن‌ها را با فاکتور به شما ارائه خواهند داد. پس دیگر نگران هزینه‌ها نباشید و قبل از درخواست نهایی برای اعزام تعمیرکار، قیمت‌های پیشنهادی هریک از آنان را مشاهده و با هم مقایسه کنید.

 

رایج ترین علت روشن نشدن پکیج بوتان چیست؟

 علت روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور، بوتان و... می تواند دلایل زیادی داشته باشد، که باید به درستی عیب یابی شود و پس از تشخیص علت روشن نشدن پکیج به برطرف کردن آن از راه درست پرداخت؛ در ادامه به بررسی این موارد می پردازیم.

اما یکی از رایج ترین دلایل روشن نشدن پکیج، افت فشار آب، برق، گاز است. زمانی که با مشکل روشن نشدن پکیج روبرو شدید، بهترین کار در مرحله اول چک کردن فشار آب، برق و گاز می باشد؛ باید بررسی کنید و ببینید که فشار این سه مورد تنظیم است یا نه، زیرا پکیج برای کار کردن به طور مستقیم با این موارد در ارتباط می‌باشد.

برای پیدا کردن علت روشن نشدن پکیج بهتر است در ایتدا، فشار آب خانه را از طریق شیرها، برق خانه و خصوصا فیوزهای مرتبط با دستگاه پکیج را از طریق جعبه فیوز و فشار گاز خانه را از طریق شیرهای گاز بررسی کنید.

 

علت روشن نشدن پکیج بوتان

 

اگر بعد از بررسی موارد بالا متوجه علت روشن نشدن پکیج نشدید، در مرحله بعد باید به بررسی دستگاه خود بپردازید و تمامی لوله و شوفاژهایی که به دستگاه متصل است را بررسی و مواردی را که در ادامه بیان می کنیم، بررسی کنید.

در ارتباط با علت روشن نشدن پکیج بوتان و ایران رادیاتور، باید توجه داشته باشید که هنگامی که هر یک از این دستگاه ها دچار مشکل می شود، خطاها به صورت کدهایی در دستگاه نشان داده می شود که با مراجعه به دفترچه دستگاه، می توانید به راحتی مشکل را عیب یابی کنید.

اگر پکیج شما نمایشگر اعلام خطا ندارد، باید حتما برای تعمیر پکیج بوتان و سایر برندها خود به دفترچه راهنمای دستگاه مراجعه کنید یا از متخصصی مجرب برای عیب یابی دستگاه خود کمک بگیرید. در ادامه مقاله به برسی مهم‌ترین علت های روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور و سایر برندها خواهیم پرداخت.

 

بررسی علت روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور، بوتان و دیگر برندها

یکی از ایراداتی که در حین راه اندازی و استفاده از پکیج بوتان و دیگر برندهای پکیج ممکن است با آن مواجه شوید، روشن نشدن آن است. در ادامه به بررسی تخصصی‌تر علت‌های روشن نشدن پکیج پرداخته‌ایم. پس هر یک از دلایل را بخوانید و آگاه شوید.

 

آب کافی در مدار و لوله‌های پکیج وجود ندارد.

اصلی‌ترین علت روشن نشدن پکیج، افت فشار آب دستگاه است. همه‌ی پکیج‌ها به صورت پیش‌فرض مجهز به یک سیستم خاموش کردن خودکار هستند و یکی از مواردی که موجب فعال شدن این سیستم می‌شود، کمبود فشار است. بنابراین تشخیص و پکیج در این شرایط وضعیت را برای روشن کردن پکیج بهبود می‌بخشد.

برای بررسی میزان فشار آب در مخزن، باید از عقربه ای که زیر پکیج است استفاده کرد که میزان درست این عدد بین 1و 2 می باشد ، زمانی که این عقربه عددی کمتر از 0.5 باشد باعث روشن نشدن پکیج می‌شود. اگر به کمک شیر فشار آب، میزان فشار آب افزایش پیدا نکرد، باید کار را به یک تعمیر کار پکیج بسپارید.


 

لوله‌ها و شوفاژهای ساختمان را هوا گرفته است.

هوا گرفتن پکیج به عنوان رایج‌ترین علت روشن نشدن پکیج شناخته می‌شود. چرا که این امکان وجود دارد که مقدار هوای موجود در لوله‌ها و شوفاژهای شما بیش از حد مجاز باشد و در آن صورت امکان انتقال آب گرم از پکیج به شوفاژها برای دستگاه مقدور نخواهد بود. در این شرایط، شما شاهد خاموش شدن پکیج به صورت خودکار خواهید بود و پس از آن با ریست کردن پکیج و تنظیم فشار آب مخزن هم مشکل حل نمی‌شود.

پس نسبت به هواگیری پکیج و دیگر برندها اقدام کنید، اگر مشکل بازهم باقی ماند، احتمالا پمپ دستگاه دچار ایراد شده است و به جای آب، هوا را به لوله‌های پکیج پمپاژ می‌کند. اینجا باید کار را به یک متخصص بسپارید، رفع عیوب پمپ پکیج برای شما امکان‌پذیر نیست.


 

رسوب لوله ها، علت روشن نشدن پکیج بوتان

آب اکثر مناطق ایران سختی زیادی ندارد اما برای اطمینان معمولا یک دستگاه سختی‌گیر یا رسوب گیر پکیج در مدار لوله‌ها نصب می‌شود. اگر پکیج شما سختی‌گیر آب ندارد و بیشتر از 1 سال است که از پکیج استفاده می‌کنید، ممکن است پکیج یا جایی از مدار آب آن دچار گرفتگی ناشی از رسوبات شده باشد.

در این شرایط اقداماتی مثل تعویض فیلتر رسوب گیر پکیج یا عملی مشابه گرفتن سختی آب در مسیر پکیج در عملکرد دستگاه تاثیر بسزایی دارد. برای رسوب‌زدایی از لوله‌های پکیج باید درخواست خود را در فرم سفارش ثبت کنید.


 

الکترود تشخیص شعله پکیج خوب کار نمی‌کند.

دستگاه برای آنکه بفهمد مصرف گاز پکیج به صورت صحیح در حال انجام بوده و سوخت کافی برای روشن شدن شعله تامین است، از یک الکترود استفاده می‌کند؛ اگر این الکترود دچار مشکل شود یا فاصله‌ی الکترود با شعله‌ی آتش در اثر گرما زیاد شده باشد، پکیج به صورت خودکار خاموش می‌شود و دیگر روشن نمی‌شود.

با یک انبر دست کمی الکترود را به آرامی به شعله نزدیک کنید، اگر مشکل حل نشد، یا الکترود کلا خراب شده است و یا مشکل از آن نیست. (پیشنهاد مطالعه پیچ تنظیم شمعک آبگرمکن مخزنی)

علت روشن نشدن پکیج برخی مواقع تحت تاثیر بروز ایراد در روند عملکرد این قطعات است. بنابراین با در نظر گرفتن ویژگی‌های هر پکیج، نسبت به رفع مشکل روشن ماندن شعله پکیج اقدام کنید. 


 

خرابی دودکش، علت روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور

رعایت فاصله‌ی استاندارد از سقف یا مانع بالای پکیج در حین نصب دودکش پکیج بسیار اهمیت دارد، اگر فاصله مناسبی نباشد این امکان وجود دارد که دودکش دستگاه به درستی قادر به تخلیه دود نباشد و پس از مدتی با گرم شدن ناشی از تجمع دود و تغییر شکل آن، دود دستگاه به شکل صحیح خارج نشود.

این نکته را به خاطر داشته باشید که اکثر پکیج‌ها مجهز به سنسورهایی هستند که در صورت تجمع دود، دستگاه را فورا خاموش می‌کنند. چنانچه پس از آن شما دستگاه را مجددا روشن کنید، پس از مدتی کار کردن شاهد خواهید بود که دوباره به صورت خودکار خاموش می‌شود.


 

پکیج بیش از حد گرم می‌کند.

بنا به دلایل بسیاری ممکن است پکیج بیش از اندازه گرم شود، در این حالت دستگاه به صورت خودکار خاموش می‌شود و در پکیج‌های دیجیتالی معمولا بوق ممتد یا منقطعی برای چند ثانیه از دستگاه شنیده خواهد شد و پیغام خطای مرتبطی نیز بر نمایشگر ظاهر می‌شود. گرم شدن پکیج همانند یافتن علت یکسره روشن ماندن پکیج نیاز به تخصص کافی دارد. 

دلایل بوجود آورنده این مشکل ممکن است در روند کلی دستگاه اختلال ایجاد کند بنابراین برای رفع این قبیل معایب پکیج باید با افراد متخصص و آگاه به کد خطاهای پکیج در ارتباط باشید. 


مطلب پیشنهادی: (معایب پکیج دیواری)

 

برد پکیج دچار مشکل شده است

چنان چه همه‌ی حالت‌های فوق را بررسی کردید و علت روشن نشدن پکیج را نیافتید و دستگاه پکیج شما همچنان کار نمی‌کند، احتمال دارد سیستم مرکزی و برد پکیج بوتان و دیگر برندها دچار ایراد شده باشد که اتفاقا مشکل رایجی در میان برندهای مختلف پکیج در بازار کشور است. در این حالت حتما باید مشکل را به یک متخصص و تعمیرکار پکیج بسپارید.

 

علت روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور

 

علت روشن شدن چراغ قرمز پکیج

هنگام روشن نشدن پکبج ایران رادیاتور، چراغ قرمز پکیج روشن می‌شود. گاهی با ریست کردن پکیج و راه اندازی مجدد دستگاه برطرف می‌شود. اما اگر چراغ بعد از ریست شدن، روشن ماند؛ باید آن را با یک تعمیرکار در میان بگذارید و برای تعمیر پکیج خود اقدام کرد تا علت روشن شدن چراغ قرمز پکیج را بررسی کند.

برای جلوگیری از بالا رفتن هزینه سرویس پکیج ایران رادیاتور تا جایی که امکان دارد با افراد متخصص در زمینه راه اندازی پکیج و آشنا به طرز کار پکیج برای رفع این قبیل ایرادات در ارتباط باشید.

 

علت روشن نشدن شمعک پکیج چیست؟

علت روشن نشدن شمعک پکیج غیر از وجود مشکل در سیستم جرقه‌زنی و گاز ورودی به پکیج، می‌تواند از خراب شدن خود شمعک نیز باشد. ابتدا یکی از شیرهای آب گرم خانه را باز کنید، سپس با استفاده از یک فندک بلند سعی کنید شعله‌ی پکیج را به صورت دستی روشن کنید، اگر پکیج روشن شد و بدون مشکل به کار خود ادامه داد، پس باید شمعک دستگاه توسط یک تعمیرکار پکیج تعویض شود. (معایب ابگرمکن بدون شمعک)

 

پکیج شما همچنان روشن نمی‌شود؟

حتی بهترین پکیج و نمونه‌های بسیار پیشرفته نیز تحت تاثیر نصب غیر اصولی یا موارد بیان شده ممکن است با مشکل روشن نشدن مواجه باشند. اگر همچنان پکیج شما ارور می‌دهد، درست کار نمی‌کند و علت روشن نشدن پکیج نامشخص است، باید مشکل را به کمک یک تعمیرکار پکیج مجرب برطرف کنید؛ زیرا تعمیر و تعویض قطعات پکیج به دلیل حساسیت بالای این دستگاه و نیز خطرات کار با آن، به افراد عادی توصیه نمی‌شود.


خدمات ما در زمینه تعمیر پکیج چیست؟

اگر دقت کرده باشید، هنگام توضیحات برندهای مختلف پکیج را تفکیک نکرده‌ایم. تعمیرکاران ما با همه‌ی برندهای موجود در بازار از جمله ایران رادیاتور، بوتان، گلدیران، ایساتیس، تاچی، اریستون و ... آشنایی کافی دارند و شما در هنگام رزرو اینترنتی (رایگان)، با مشخص کردن برند پکیج خود، تعمیرکار متخصص آن برند از سوی ما برای انجام سرویس در محل حاضر می‌شود.

 

در این محتوا سعی شد که علت روشن نشدن پکیج بوتان، ایران رادیاتور و سایر برندهای دیگر را بررسی و شرح دهیم تا در صورت بروز با چنین مشکلی، بتوانید عیب یابی مناسبی را انجام دهید. اگر فردی فنی نیستید و با پکیج و ساختار آن آشنایی ندارید، بهتر است که عیب یابی و تعمیر پکیج را به یک فرد کاربلد بسپارید.

سرویس و تعمیر پکیج
برای سرویس سرویس و تعمیر پکیج از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading