علت خاموش شدن پکیج چیست؟

ثبت درخواست "سرویس و تعمیر پکیج"
علت خاموش شدن پکیج چیست؟

به راستی علت خاموش شدن پکیج چیست؟

آیا می‌دانید علت جوش آوردن پکیج یا علت خاموش شدن پکیج چیست؟ اگر در خانه از پکیج دیواری استفاده می‌کنید، احتمالا حداقل یک بار با مشکل خاموش شدن پکیج و یا خاموش و روشن شدن پکیج روبه‌رو شده‌اید.

امروزه پکیج دیواری یکی از اعضای ثابت در خانه‌ها و به‌ویژه آپارتمان‌هاست. به‌واسطه پکیج دیواری‌ست که می‌توانیم بدون نیاز به موتورخانه‌های پر سروصدا و پر هزینه از آب گرم استفاده کنیم.

به دلیل محبوبیت پکیج‌های دیواری، خدمات تعمیر آن‌ها متقاضی بالایی دارد. رفع علت جوش آوردن پکیج و علت خاموش شدن پکیج یکی از مشکلات رایجی است اغلب با آن روبه‌رو می‌شویم.

در این مقاله به بررسی مهم‌ترین علت خاموش شدن پکیج دیواری می‌پردازیم. امیدواریم که پس از خواندن این مطلب پاسخ سوالات خود مانند: علت خاموش شدن پکیج بوتان، علت خاموش شدن پکیج ایساتیس، علت خاموش شدن پکیج فرولی، علت خاموش شدن پکیج گلدیران، علت خاموش شدن پکیج تاچی، علت خاموش شدن پکیج مگاترم و... را بگیرید.

علت خاموش شدن پکیج دیواری

در ادامه به رایج‌ترین مشکلاتی که می‌توانند علت خاموش شدن پکیج باشند، صحبت می‌کنیم.

 

1. نبود آب کافی در مدار گرمایش

یکی از علل خاموش شدن پکیج دیواری نبودن آب کافی در مدار گرمایش است. این مسئله می‌تواند دلایل مختلفی از جمله نشتی یا ایراد در منبع انبساط پکیج باشد.

پکیج‌های دیواری حداقل میزان آب را اندازه‌گیری می‌کنند و اگر مقدار آب کمتر از آن باشد، روشن نخواهند شد. توجه کنید که اگر پکیج شما روشن و خاموش می‌شود، علت خاموش شدن پکیج این نیست.


 

2. هوا گرفتن مدار گرمایش

شاید علت خاموش شدن پکیج شما وجود هوا در مدار گرمایش نیز باشد. این مسئله دلایل متفاوتی دارد و درنتیجه‌ی آن، پمپ پکیج به جای آب گاهی هوا را وارد مدار کند.

در این شرایط پکیج دیواری به دلیل عدم وجود آب کافی در مدار گرمایش خاموش خواهد شد. وجود هوا در مدار گرمایش باعث بالا رفتن فشار پکیج نیز می‌شود. هواگیری پکیج به منظور رفع علت خاموش شدن پکیج از خدماتی‌ست که متخصصان برای رفع این مشکل برای شما انجام خواهند داد.


 

3. انسداد و گرفتگی مدار گرمایش

به‌طور کلی هرگونه اختلال در حرکت آب در مدار گرمایش (مانند نبود آب کافی در مدار گرمایش و هوا گرفتن آن) می‌تواند علت خاموش شدن پکیج دیواری باشد.

درنتیجه، علت خاموش شدن پکیج شما ممکن است وجود گرفتگی در لوله‌ها نیز باشد. یکی از مهم‌ترین دلایل گرفتگی وجود رسوب است که یک سرویس‌کار متخصص (پس از تشخیص دلیل) با نصب سختی‌گیر می‌تواند این مشکل را به‌ راحتی برای شما حل کند.


 

4. خراب شدن پمپ پکیج می تواند علت خاموش شدن پکیج باشد

یکی دیگر از علل خاموش شدن پکیج دیواری می‌تواند خرابی پمپ سیرکولاتور آن باشد. توجه داشته باشید که معمولا این پمپ‌ها به یکباره از کار نمی‌افتند، بلکه ابتدا ضعیف شده و پس از مدتی می‌سوزند.

اگر پمپ سوخته باشد پکیج اصلا روشن نمی‌شود (در این حالت مدار گرمایش کاملا سرد است)؛ اما در صورت ضعیف شدن آن، پکیج خاموش و روشن می‌شود.

 

علت خاموش شدن پکیج گلدیران و  خاموش روشن شدن پکیج چیست؟

 

5. جوش آوردن پکیج و علت جوش آوردن پکیج

علت خاموش شدن پکیج و همچنین علت خاموش و روشن شدن پکیج را در بالا رفتن دمای آب در مدار گرمایش و جوش آوردن آن نیز جستجو کرد. وقتی که دمای آب پایین باید و به حد مناسبی برسد، پکیج دوباره روشن خواهد شد.

علت جوش آوردن پکیج می‌تواند خرابی کلید NTC، تنظیم نبودن شعله، خرابی کلید تنظیم دما، گرفتگی مسیر آب و... باشد.

اما علت جوش آوردن پکیج چیست؟ علت جوش آوردن پکیج را می‌توان در رسوب گرفتن مبدل ثانویه، گرفتگی مبدل اصلی و صحیح کار نکردن پمپ پکیج اطمینان جستجو کرد. بروز مشکلات در قطعات درونی میکروسوئیچ نیز می‌تواند علت جوش آوردن پکیج باشد.


 

6. فشار کم گاز در پکیج

بدون گاز در پکیج دیواری نه شعله‌ای در کار خواهد بود و نه گرمایی. درصورتی که فشار گاز ضعیف باشد، یا شعله ضعیف خواهد بود، یا پکیج روشن و خاموش خواهد شد.

برای تنظیم میزان فشار گاز ورودی در پکیج می‌توانید از متخصصان این حوزه کمک بگیرید. توجه داشته باشید که در مواردی علت خاموش شدن پکیج دیواری وجود اشکال در فشار گاز ساختمان و شیر گاز نیز می‌تواند باشد.


 

7. تخلیه نشدن دود پکیج

دفع نشدن دود به‌خوبی نیز می‌تواند علت خاموش شدن پکیج و یا خاموش و روشن شدن پکیج باشد. امروزه با بالا رفتن امنیت پکیج‌های فعلی، درصورتی که دود به خوبی تخلیه نشود، دیگر خطری ساکنین خانواده را تهدید نمی‌کند، چراکه پکیج خود را خاموش خواهد کرد.

علت خاموش شدن پکیج در این حالت می‌تواند دلایل مختلفی از جمله عدم نصب صحیح دودکش، عدم رعایت ارتفاع درست دودکش و یا حتی سوختن فن پکیج داشته باشد.

البته پکیج به جز تخلیه کارآمد دود باید قادر باشد هوای ورودی خود را نیز به‌گونه‌ای موثر دریافت کند تا خاموش و روشن نشود.


 

8. خراب شدن الکترود یون پکیج

علت خاموش شدن پکیج شما خرابی الکترود یون نیز می‌تواند باشد. وظیفه این قطعه تشخیص شعله است. در صورت وجود ایراد، شعله تشخیص داده نخواهد شد و پکیج روشن نمی‌شود.

در این حالت سرویس‌کار برای رفع مشکل علت خاموش شدن پکیج، الکترود پکیج دیواری شما را تعویض، و یا فاصله آن را تنظیم خوهد کرد.

 

 

هیچکدام از موارد بالا علت خاموش شدن پکیج شما نیست؟

اگر هیچکدام از موارد گفته شده علت خاموش شدن پکیج شما نباشد، احتمالا مشکل از برد پکیج دیواری است. ممکن است دقت برد کمتر شده باشد و دیگر (برای مثال) قادر به تشخیص شعله نباشد و پکیج خاموش شود.

با توجه به پیچیدگی و حساسیت این قطعه، بهترین کار کمک گرفتن از متخصصان خبره می‌باشد.

با ثبت سفارش و خدماتی که احتیاج دارید در اپلیکیشن و وب‌سایت "خدمت از ما" می‌توانید از کمک متخصصان در تمام موارد گفته شده، رفع علت خاموش شدن پکیج، علت جوش آوردن پکیج و... استفاده کنید.

 

علت خاموش شدن پکیج در برندهای متفاوت، یکسان است؟

خیر. علت خاموش شدن پکیج و رفع مشکل آن در تمامی برندها یکسان نیست.

برای همین تعمیرکار پکیج شما باید تجربه و توانایی تعمیر برند پکیج شما را داشته باشد. مثلا علت خاموش شدن پکیج بوتان با علت خاموش شدن پکیج ایران رادیاتور یا سایر برندها مثل علت خاموش شدن پکیج گلدیران، علت خاموش شدن پکیج مرکوری، علت خاموش شدن پکیج فرولی، علت خاموش شدن پکیج ایمرگاس، علت خاموش شدن پکیج اخگر و ... نمی تواند یکسان باشد.

یا حتی در یک برند نیز علت خاموش شدن پکیج در مدل‌های مختلف آن متفاوت است. 
 

سرویس و تعمیر پکیج
برای سرویس سرویس و تعمیر پکیج از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading