چرا پکیج خاموش میشود؟

ثبت درخواست "سرویس و تعمیر پکیج"
چرا پکیج خاموش میشود؟

اگر در خانه از پکیج دیواری استفاده می‌کنید، احتمالا حداقل یک بار با مشکل خاموش شدن پکیج و یا خاموش و روشن شدن پکیج روبه‌رو شده‌اید. آیا می‌دانید علت جوش آوردن پکیج یا علت خاموش شدن پکیج چیست؟ یا اینکه چرا پکیج خاموش میشود وقتی که روی حالت زمستانه باشد درصورتیکه در حالت تابستانی کار می‌کند؟

استفاده از پکیج دیواری کمک کرده تا بدون نیاز به موتورخانه‌های پر سروصدا و پر هزینه از آب گرم استفاده کنیم. با ما همراه شوید تا به بررسی مهم‌ترین علت خاموش شدن پکیج دیواری بپردازیم. در این جا علت خاموش شدن پکیج بوتان، بیتا، ایران رادیاتور و سایر برندها در دو حالت زمستانه و تابستانه بیان خواهد شد.

 

دلایل خاموش شدن پکیج دیواری

به دلیل محبوبیت پکیج‌های دیواری، خدمات تعمیر آن‌ها متقاضی بالایی دارد. رفع علت جوش آوردن پکیج و علت خاموش شدن پکیج یکی از پردرخواست ترین خدمات مشتریان از تعمیرکاران است.

عیب یابی پکیج گلدیران و برندهای پر کاربرد این مبدل حرارتی در تشخیص خطا، رفع سریع آن در نتیجه بالا رفتن عمر استفاده این دستگاه تاثیر بسزایی دارد. یافتن دلیل خاموش شدن ناگهانی پکیج همانند علت یکسره روشن ماندن پکیج یا مواردی مثل علت روشن نشدن آبگرمکن دیواری از اهمیت بالایی برخوردار است.

عمر استفاده از انواع آبگرمکن دیواری و پکیج با سرویس به موقع و تشخیص صحیح خطا و علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری یا دیگر مواردی مثل علت انفجاری روشن شدن آبگرمکن دیواری بوتان افزوده شده و بهینه سازی انرژی را به همراه دارد. در ادامه به رایج‌ترین مشکلاتی که می‌توانند علت خاموش شدن پکیج باشند، صحبت می‌کنیم. فرقی ندارد که شما به دنبال  علت خاموش شدن پکیج بوتان هستید یا سایر برندها، در هر دو حالت مطالب زیر به شما کمک خواهند کرد.

 

1. نبود آب کافی در مدار گرمایش

یکی از علل خاموش شدن پکیج دیواری نبودن آب کافی در مدار گرمایش است. این مسئله می‌تواند دلایل مختلفی از جمله نشتی یا ایراد در منبع انبساط پکیج باشد. موارد دیگری مثل اختلال در  مصرف گاز پکیج و یا ایراداتی در تنظیمات این وسیله نیز می‌توانند در بروز این مشکل تاثیر گذار باشند. 

پکیج‌های دیواری حداقل میزان آب را اندازه‌گیری می‌کنند و اگر مقدار آب کمتر از آن باشد، روشن نخواهند شد. توجه کنید که اگر پکیج شما روشن و خاموش می‌شود، علت روشن نشدن پکیج بوتان و برندهای دیگر تنها این مورد نیست.

در حالت کلی یافتن دلایل خاموش شدن پکیج یا ایراداتی مثل علت روشن نشدن مشعل آبگرمکن مخزنی گازی و انواع پکیج را باید در کوتاهترین زمان ممکن و زیر نظر افراد متخصص تشخیص و قبل از مشاهده دیگر معایب پکیج در روند عملکرد آن برطرف کنید. 


 

2. هوا گرفتن مدار گرمایش

شاید علت خاموش شدن پکیج شما وجود هوا در مدار گرمایش نیز باشد. این مسئله دلایل متفاوتی دارد و درنتیجه‌ی آن، پمپ پکیج به جای آب گاهی هوا را وارد مدار کند.در این شرایط پکیج دیواری به دلیل عدم وجود آب کافی در مدار گرمایش خاموش خواهد شد. وجود هوا در مدار گرمایش را می‌توان علت بالا رفتن فشار پکیج نیز دانست.

هواگیری پکیج به منظور رفع علت خاموش شدن پکیج از خدماتی‌ست که متخصصان برای رفع این مشکل برای شما انجام خواهند داد. (برای مطالعه بیشتر هواگیری آبگرمکن دیواری بوتان)


 

3. انسداد و گرفتگی مدار گرمایش

به‌طور کلی هرگونه اختلال در حرکت آب در مدار گرمایش (مانند نبود آب کافی در مدار گرمایش و هوا گرفتن آن و ایراد در عملکرد پرشر سوئیچ هوا) می‌تواند دلیل خاموش شدن پکیج دیواری باشد.

درنتیجه، علت خاموش شدن پکیج شما ممکن است وجود گرفتگی در لوله‌ها نیز باشد. یکی از مهم‌ترین دلایل گرفتگی وجود رسوب است که یک سرویس‌کار متخصص (پس از تشخیص دلیل) با نصب فیلتر رسوب گیر آبگرمکن دیواری و سختی گیر پکیج می‌تواند این مشکل را به‌ راحتی برای شما حل کند.


 

4. خراب شدن پمپ پکیج می تواند علت خاموش شدن پکیج باشد

یکی دیگر از علل خاموش شدن پکیج دیواری می‌تواند خرابی پمپ سیرکولاتور آن باشد. توجه داشته باشید که معمولا این پمپ‌ها به یکباره از کار نمی‌افتند، بلکه ابتدا ضعیف شده و پس از مدتی می‌سوزند. اگر پس از چند ثانیه روشن ماندن، پکیج خاموش میشود، اصطلاحاً پمپ جام کرده است و با یک سرویس ساده مشکلش رفع خواهد شد.

اگر پمپ سوخته باشد پکیج اصلا روشن نمی‌شود (در این حالت مدار گرمایش کاملا سرد است)؛ اما در صورت ضعیف شدن آن، پکیج خاموش و روشن می‌شود.

 

علت خاموش شدن پکیج گلدیران و  خاموش روشن شدن پکیج چیست؟

 

5. جوش آوردن پکیج و علت جوش آوردن پکیج

علت خاموش شدن پکیج و همچنین علت خاموش و روشن شدن پکیج را در بالا رفتن دمای آب در مدار گرمایش و جوش آوردن آن نیز جستجو کرد. وقتی که دمای آب پایین باید و به حد مناسبی برسد، پکیج دوباره روشن خواهد شد.

علت جوش آوردن پکیج می‌تواند خرابی کلید NTC، تنظیم نبودن شعله، خرابی کلید تنظیم دما، گرفتگی مسیر آب و... باشد.

اما علت جوش آوردن پکیج چیست؟ علت جوش آوردن پکیج را می‌توان در رسوب گرفتن مبدل ثانویه، گرفتگی مبدل اصلی و صحیح کار نکردن پمپ پکیج اطمینان جستجو کرد. بروز مشکلات در قطعات درونی میکروسوئیچ نیز می‌تواند علت جوش آوردن پکیج باشد. برای رفع این مشکل می‌توان نسبت به نصب رسوب گیر پکیج اقدام کرد. (همانند رسوب زدایی آبگرمکن دیواری)


 

6. فشار کم گاز در پکیج

شرط وجود شعله و گرما در پکیج میزان گاز می‌باشد. بدون گاز در پکیج دیواری نه شعله‌ای در کار خواهد بود و نه گرمایی. درصورتی که فشار گاز ضعیف باشد، یا شعله ضعیف خواهد بود، یا پکیج روشن و خاموش خواهد شد.

برای تنظیم فشار پکیج برای گاز ورودی به این دستگاه می‌توانید از متخصصان این حوزه کمک بگیرید. توجه داشته باشید که در مواردی علت خاموش شدن پکیج دیواری وجود اشکال در فشار گاز ساختمان و شیر گاز نیز می‌تواند باشد.


 

7. تخلیه نشدن دود پکیج

دفع نشدن دود به‌خوبی نیز می‌تواند علت خاموش شدن پکیج و یا خاموش و روشن شدن پکیج باشد. امروزه با بالا رفتن امنیت پکیج‌های فعلی، درصورتی که دود به خوبی تخلیه نشود، دیگر خطری ساکنین خانواده را تهدید نمی‌کند، چراکه پکیج خود را خاموش خواهد کرد.

علت خاموش شدن پکیج در این حالت می‌تواند دلایل مختلفی از جمله عدم نصب صحیح دودکش، عدم رعایت ارتفاع درست دودکش و یا حتی سوختن فن پکیج داشته باشد.

البته پکیج به جز تخلیه کارآمد دود باید قادر باشد هوای ورودی خود را نیز به‌گونه‌ای موثر دریافت کند تا خاموش و روشن نشود. در هنگام انجام این اقدامات توجه کافی به طرز کار پکیج و همین طور فاکتورهای تفاوت پکیج و آبگرمکن دیواری امری ضروری و مهم است. 


 

8. خراب شدن الکترود یون پکیج

خرابی الکترود یون پکیج نیز می‌تواند علت خاموش شدن این دستگاه در منزل شما باشد. وظیفه این قطعه تشخیص شعله (مشابه پیچ تنظیم شمعک آبگرمکن مخزنی) است. در صورت وجود ایراد، شعله تشخیص داده نخواهد شد و پکیج روشن نمی‌شود.

در این حالت سرویس‌کار برای رفع مشکل خاموش شدن پکیج، الکترود پکیج دیواری شما را تعویض، و یا فاصله آن را تنظیم خوهد کرد.


 

هیچکدام از موارد بالا علت خاموش شدن پکیج شما نیست؟

اگر هیچکدام از موارد گفته شده علت خاموش شدن پکیج شما نباشد، احتمالا مشکل از برد پکیج بوتان و دیگر برندها است. ممکن است دقت برد کمتر شده باشد و دیگر (برای مثال) قادر به تشخیص شعله نباشد و پکیج خاموش شود.

با توجه به پیچیدگی و حساسیت این قطعه، بهترین کار کمک گرفتن از متخصصان خبره می‌باشد.

با ثبت سفارش و خدماتی که احتیاج دارید در اپلیکیشن و وب‌سایت "خدمت از ما" می‌توانید از کمک متخصصان در تمام موارد گفته شده، رفع علت خاموش شدن پکیج، علت جوش آوردن پکیج و... استفاده کنید.

آیا علت خاموش شدن پکیج در برندهای متفاوت، یکسان است؟

خیر. علت خاموش شدن پکیج و رفع مشکل آن در تمامی برندها یکسان نیست، یا حتی در یک برند نیز علت خاموش شدن پکیج در مدل‌های مختلف آن متفاوت است. همانطور که روشن كردن آبگرمكن ديواري بوتان با دیگر برندها یا راه اندازی پکیج گلدیران و تنظیمات مخفی پکیج تاچی با نمونه‌های دیگر تفاوت داشته رفع خطاهای آن‌ها نیز در شرایط تخصصی صورت می‌گیرد. برای دریافت خدمات سرویس پکیج بوتان و دیگر برندها بهترین کار دریافت خدمات از شرکت‌های وابسته به آن‌ها و مراکز نمایندگی تعمیر پکیج بوتان و دیگر برندهاست.

برای همین تعمیرکار پکیج شما باید تجربه و توانایی تعمیر برند پکیج شما را داشته باشد. مثلا علت خاموش شدن پکیج بوتان در حالت زمستانه، با علت خاموش شدن پکیج ایران رادیاتور(هزینه سرویس پکیج ایران رادیاتور) یا سایر برندها مثل علت خاموش شدن پکیج گلدیران، علت خاموش شدن پکیج مرکوری، علت خاموش شدن پکیج فرولی، علت خاموش شدن پکیج ایمرگاس، علت خاموش شدن پکیج اخگر و ... نمی تواند یکسان باشد.

سرویس و تعمیر پکیج
برای سرویس سرویس و تعمیر پکیج از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading