میله یون پکیج چیست؟ تعمیر میله یون پکیج

ثبت درخواست "سرویس و تعمیر پکیج"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
میله یون پکیج چیست؟ تعمیر میله یون پکیج

میله یون پکیج، که به آن الکترود یون پکیج و میله یونیزاسیون پکیج نیز می‌گویند، یکی از قطعاتیست که کارکرد صحیح پکیج شما به آن وابسته است. به طور خلاصه، میله یون پکیج وظیفه تشخیص شعله را به عهده دارد.

اگر الکترود یون پکیج خراب شود، ایجاد شعله در پکیج به خوبی تشخیص داده نشده، و پکیج خاموش می‌شود. در این شرایط، به تعمیر میله یون در قالب تعمیر پکیج نیاز خواهید داشت. در این مطلب از مجله خدمت از ما قصد داریم میله یون پکیج، قیمت یون و تاثیر آن در طرز کار پکیج را بررسی کنیم، و در ادامه نیز روش تعمیر میله یون پکیج را توضیح دهیم.

 

میله یون پکیج و عملکرد آن در پکیج

در حالت کلی بهره‌مندی از خدمات بهترین پکیج مستلزم توجه کافی به سرویس و تعمیر به موقع این دستگاه با توجه به فاکتورهای تعیین کننده تفاوت پکیج و آبگرمکن است. توجه کافی به وضعیت قطعاتی مثل پرشر سوئیچ هوا و همین طور تعویض سوپاپ بای پس پکیج ایران رادیاتور وسایر برندها و همین طور تجهیزاتی مثل میله یون پکیج از این قاعده مستثنی نیست. میله یونیزاسیون پکیج، شعله پکیج را تشخیص می‌دهد و سوختن آن را کنترل می‌کند تا بدون مشکل انجام شود. این قطعه عملکردی مشابه پیچ تنظیم شمعک آبگرمکن مخزنی دارد.

عباراتی مانند میله یون پکیج گلدیران، میله یون پکیج ایساتیس و... نشان‌دهنده این است که الکترود یون پکیج در تمامی پکیج‌ها از برندهای مختلف به‌کار می‌رود.بنابراین در روند عیب یابی پکیج گلدیران و سایر برندها باید به وضعیت این قطعه توجه داشت. میله یون پکیج گلدیران یا برندهای دیگر، از جنس فولاد تندبر است و شعله را به کمک ولتاژی که بین خود و بدنه مشعل ایجاد می‌شود، تشخیص می‌دهد.

پس از ایجاد شعله، هوای موجود بین میله یون پکیج ایساتیس و مشعل یونیزه می‌شود. مولکول‌های یونیزه شده هوا جذب قطب‌های مخالفی می‌شوند که توسط میله یونیزاسیون پکیج و مشعل ایجاد شده‌اند.برخی مواقع تشخیص علت یکسره روشن ماندن پکیج را می‌توان در اختلال عملکردی این قطعه جستجو کرد.

در ادامه، جریان الکتریسیته‌ای ایجاد می‌شود که سوختن مداوم شعله را تضمین می‌کند.

این جریان الکتریسیته با شدت خاصی داشته باشد (حداقل نیم آمپر)؛ وگرنه میله یون پکیج گلدیران شعله را تشخیص نمی‌دهد و پکیج خاموش خواهد شد.(علت خاموش شدن پکیج) بنابراین، یکی از دلایل تعمیر میله یون پکیج، ارتباط آن با علت روشن نشدن پکیج بوتان و سایر برندهاست. اگر اختلالی در کار الکترود یون پکیج مشاهده می‌کنید، مانند و خاموش شدن پکیج و گرم نشدن آب، باید برای تعمیر میله یون پکیج اقدام کنید.(مطالعه مقاله علت روشن نشدن آبگرمکن دیواری)

 

میله یون پکیج

 

البته پیش از تعویض یا تعمیر میله یون پکیج، باید تست میله یون پکیج را انجام دادکه بخشی از سرویس پکیج بوتان و دیگر مدل‌های پکیج است.امکان بروز این ایراد که گاها از معایب پکیج برشمرده می‌شود، با تعویض قطعه و در نهایت تعمیر پکیج بوتان و سایز برندها قابل رفع است. 

تست میله یون پکیج

برای آشنایی با قطعات مشابه میله یون مطالعه راهنمای خرید پکیج و همین طور ویژگی‌های کاربردی برندهای مختلف این دستگاه بسیار اهمیت دارد.برای تست میله یون پکیج، الکترود یون پکیج به هیچ عنوان نباید از قسمت سرامیکی، و حتی از قسمت اتصال و نوک الکترود به بدنه متصال باشد. البته در برخی موارد هم میزان فاصله میله یونیزاسیون پکیج تنظیم نیست و به تعویض و تعمیر میله یون پکیج احتیاجی نیست.

فاصله میله یون پکیج گلدیران، میله یون پکیج ایساتیس و... از سطح مشعل 10 میلیمتر است. اگر میله یونیزاسیون پکیج و یون جرقه‌زن هر دو در یک میله باشند، فاصله از سطح مشعل باید 3 میلیمتر باشد.

 

تعمیر میله یون پکیج

پیش از تعمیر میله یون پکیج، ابتدا باید صبر کنید تا الکترود یون پکیج کاملا خنک شود. وقتی این قطعه کاملا خنک شد، با یک سنباده همه قسمت‌های میله یون پکیج گلدیران یا میله یون پکیج بوتانرا با دقت تمیز کنید. در بیشتر مواقع، تعمیر میله یون پکیج انجام شده و دیگر نیازی به تعویض و یرداخت قیمت میله یون پکیج نخواهید داشت.

اگر پس از تست میله یون پکیج و تعمیر میله یون پکیج مشکل خاموش شدن پکیج و گرم نشدن آب رفع نشد و همچنان پکیج به شما کد خطا نشان می‌داد (برای مثال کد خطای ۷۰-۸۰ در پکیج ایران رادیاتور یا کد خطای e1 در پکیج بوتان)، باید این قطعه را تعویض کرد. همچنین، می‌توانید از یک متخصص بخواهید تا میله یونیزاسیون پکیج را بررسی کند. در ادامه نشانه‌های نیاز به تعویض میله یونیزاسیون پکیج را بررسی می‌کنیم.

 

الکترود یون پکیج

 

تعویض الکترود یون پکیج

میله یونیزاسیون پکیج هم مانند سایر قطعات پکیج عمر مشخصی دارد. اما چه نشانه‌هایی به ما می‌گویند زمان تعویض و تعمیر میله یون پکیج است؟ در ادامه به مهمترین نشانه‌ها اشاره کرده‌ایم:

  1. اولین نشانه‌ای که به شما می‌گوید میله یون پکیج گلدیران، میله یون پکیج ایساتیس یا... دچار ایراد شده است، یکسره کار کردن فن دستگاه است. در این حالت فن پکیج به‌طور مداوم کار می‌کند، اما دستگاه روشن نمی‌شود. وجود ترک یا اکسیدگی احتمالی در الکترود یون پکیج می‌تواند باعث نقص در عملکرد آن و مانع از روشن شدن دستگاه شود.
  2. شاید مهمترین نکته که نشان می‌دهد باید برای تعمیر میله یون پکیج اقدام کنید، خاموش و روشن شدن مداوم پکیج شماست. عوامل زیادی می‌توانند این مشکل را به وجود بیاورند؛ از جمله نوسان در فشار گاز گرفته (مصرف گاز پکیج) یا کم بودن میزان آب در مدار گرمایش. با این وجود، دلیل اصلی این مشکل معمولا خرابی میله یون پکیج گلدیران و یا برندهای دیگر است.
  3. در حالت کلی، برخی از کدهای خطای پکیج‌های مختلف مربوط به میله یونیزاسیون پکیج هستند. بناراین، در صورتی که با این کدها آشنا باشید، می‌توانید مشکل درست کار نکردن الکترود یون پکیج و عدم تشکیل شعله در دستگاه را متوجه شوید و سریعا برای تعمیر میله یون پکیج اقدام کنید.

دلیل بروز این مشکلات و نیاز به تعویض و تعمیر میله یون پکیج هرچه باشد، توصیه می‌کنیم کار تعمیر و یا تعویض این قطعه را به افراد ماهر و باتجربه در این زمینه بسپارید.

 

تعمیر میله یون پکیج

 

قیمت میله یون پکیج

قیمت میله یون پکیج با توجه به برند پکیجی که از آن استفاده می‌کنید، متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال، قیمت میله یون پکیج گلدیران بیشتر از قیمت سنسور شعله پکیج ایران رادیاتور و همچنین قیمت الکترود جرقه‌زن پکیج است. برای پیدا کردن قیمت میله یون پکیج خود (با توجه به نوسانات بازار) ساده‌ترین راه مراجعه به فروشگاه‌های اینترنتی برای پیدا کردن قیمت الکترود یون پکیج ایساتیس، قیمت میله یون پکیج ایران رادیاتور و... است.

سخن پایانی

امیدواریم این مطلب ایده جامعی را در مورد وظیفه میله یونیزاسیون در پکیج، تست میله یون پکیج و نحوه تعمیر میله یون پکیج به شما داده باشد.با انجام اقدامات لازم برای تعمیر و سرویس پکیج ایران رادیاتور و دیگر برندها در کاهش هزینه سرویس پکیج ایران رادیاتور و سایر برندها تاثیر گذار باشید. 

اگر به میزان لازم با این قطعه و ساختار پکیج آشنا نیستید و نمی‌دانید میله یون پکیج ایران رادیاتور کجاست و یا زمان لازم برای بررسی تنظیم میله یون مشعل و تعمیر و تعویض آن را ندارید، می‌توانید از متخصصان فعال در بازار آنلاین "خدمت از ما" برای تعمیر جرقه‌زن پکیج و تعمیر میله یون پکیج کمک بگیرید. کافیست درخواست‌تان را ثبت کنید؛ قیمت پیشنهادی متخصصان متبحر برای تعمیر میله یون پکیج را بررسی، و در آخر بهترین گزینه را برای تعمیر پکیج خود انتخاب کنید.

سرویس و تعمیر پکیج
برای سرویس سرویس و تعمیر پکیج از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading