علت روشن ماندن فن پکیج بوتان، ایران رادیاتور و ...

ثبت درخواست "سرویس و تعمیر پکیج"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
علت روشن ماندن فن پکیج بوتان، ایران رادیاتور و ...

علت روشن ماندن فن پکیج یا همان علت یکسره روشن ماندن پکیج از مواردی است که ممکن است نیازی به کمک یک تعمیرکار ماهر نداشته باشد. در کنار علت روشن نشدن فن پکیج، علت روشن ماندن شعله پکیج (علت خاموش نشدن پکیج) و دیگر موارد علت ارور دادن پکیج، علت روشن ماندن فن پکیج نیز می‌تواند افراد را نگران کند.

پس از بررسی علت روشن نشدن پکیج بوتان و دیگر برندها تشخیص صحیح علت روشن ماندن بی وقفه پکیج امری است که باید به آن توجه داشت.اما در بیشتر موارد، علت روشن ماندن فن پکیج ایران رادیاتور، بوتان و سایر برندها نشان‌دهنده مشکل جدی در این دستگاه نیست. در این مطلب دلایل علت یکسره روشن ماندن پکیج را به طور کامل توضیح خواهیم داد.

 

علت خاموش نشدن پکیج

خیلی از افراد از سرویسکاران می پرسند که آیا پکیج باید همیشه روشن باشد؟ قبل از پاسخ به این سوال باید 2 نکته مشخص شود. اول اینکه خاموش نشدن پکیج در زمستان مد نظر شماست یا در تابستان. یعنی مهم است که پکیج علاوه بر گرم کردن آب مصرفی، در سیستم گرمایشی خانه هم در حال فعالیت است.

در فصل زمستان، پکیج وظیفه دارد تا آب گرم را، توسط پمپ، به سمت رادیاتورها بفرستد و محیط خانه را گرم کند. در نتیجه پمپ همواره در حال کار کردن است و شعله پکیج هم تا زمانی که آب به دمای تنظیم شده برسد (و همینطور فن)، روشن می ماند. اما در تابستان، تنها وقتی که یکی از شیرهای آب گرم را باز کنید، پکیج روشن می شود.

 

علت خاموش نشدن پکیج در حالت زمستانی

 

دومین نکته اینکه وقتی از علت روشن ماندن پکیج صحبت می کنیم، روشن ماندن یا خاموش نشدن چه قطعه یا قسمتی از پکیج منظور است. اینکه پمپ پکیج یکسره کار می کند یا اینکه فن یا شعله پکیج روشن می ماند. در قسمت های بعدی به دلایل مربوط به فن پکیج را مفصلا شرح خواهیم داد.

 

نکته مهم در مورد علت روشن ماندن فن پکیج

پس از روشن کردن مدل‌های مختلف پکیج بررسی وضعیت آن، در نگهداری طولانی مدت این دستگاه تاثیر بسزایی دارد. پیش از اینکه برای رفع علت روشن ماندن فن پکیج بوتان یا ایران رادیاتور نسبت به تعمیر و سرویس پکیج بوتان و دیگر برندها اقدام کنید، ابتدا بررسی کنید که آیا یکسره روشن ماندن پکیج در کارکرد آن اختلالی ایجاد کرده است؟ آیا پکیج همچنان خانه و آب مصرفی را به خوبی گرم می‌کند؟ مصرف گاز پکیج در حالت نرمال قرار دارد؟

اگر اختلالی در روند و طرز کار پکیج نمی‌بینید و آب گرم هم دارید، به احتمال بالا علت روشن ماندن فن پکیج ناشی از عیبی جدی نیست. توجه داشته باشید که با آمدن فصل سرما، پمپ پکیج به عنوان مهم‌ترین قسمت این دستگاه یکسره کار می‌کند. با به کار افتادن پمپ، فن نیز روشن شده و یکسره کار خواهد کرد.

این فرآیند علت روشن ماندن فن پکیج ایران رادیاتور (هزینه سرویس پکیج ایران رادیاتور) و باقی برندها را توضیح می‌دهد. بنابراین، تنها زمانی باید به طور جدی به دنبال علت یکسره روشن ماندن پکیج باشید که متوجه مشکلی در کارکرد آن شوید.

 

علت روشن ماندن فن پکیج

 

علت یکسره روشن ماندن پکیج

یافتن  علت یکسره روشن ماندن پکیج به دلیل تاثیر مستقیم بر روند عملکرد آن با شرایط متفاوتی همراه است. اما در این شرایط اگر عملکرد دستگاه دچار مشکل شده باشد، آب گرم نباشد، و یا با ارور دادن پکیج روبرو شویم، آنگاه باید بررسی کنیم که علت روشن ماندن فن پکیج چیست؟ در ادامه علت یکسره روشن ماندن پکیج را نام برده‌ایم:

 

1. خراب بودن الکترود جرقه‌زن

وجود عیب در الکترود جرقه زن پکیج می‌تواند علت روشن ماندن فن پکیج ایران رادیاتور یا بوتان باشد. برای رفع ایراد الکترود جرقه‌زن باید ابتدا ولتاژ جریان برق را اندازه گرفت. زیرا پکیج در ولتاژ‌های پایین روشن نمی‌شود. بررسی راهنمای خرید پکیج و همین طور توجه به نوع پکیج در تعویض قطعات اصلی در روند تعمیر پکیج بوتان و دیگر برندها امری ضروری است. 

 

2. وجود مشکل در یون الکترود

اگر فن پکیج یکسره کار می‌کند و روشن مانده است؛ اما جرقه‌زن جرقه نمی‌زند، باید به سراغ یون جرقه‌زن بروید. اکسید شدن و ترک خوردن یون باعث نقص در الکترود جرقه‌زن می‌شود. برای رفع علت روشن ماندن فن پکیج بوتان و سایر برندها در این حالت باید این قطعه را سریع تعویض کنید.

 

3. گرفته بودن دودکش

حتما می‌دانید که دودکش نقش مهمی در پکیج‌های خانگی دارد. در صورتی که دودکش گرفته باشد، پکیج حتی با یکسره کار کردن فن نیز روشن نمی‌شود. گاهی اوقات لانه پرندگان دودکش را مسدود کرده و مانع از عبور دود از مسیر آن می‌شود. همچنین، به کار بردن فلنج نامناسب برای دودکش نیز می‌تواند تعادل در مکش و دهش فن را از بین برده و باعث ایجاد اختلال در سوئیچ هوا و نهایتا عملکرد جرقه‌زن شود.

 

علت یکسره روشن ماندن پکیج

 

در چنین شرایطی دودکش نمی‌تواند تخلیه دود را به درستی انجام دهد و دود به سمت بیرون هدایت نمی‌شود. همین اتفاق موجب می‌شود سنسور پکیج فعال شود. در این حالت برای ایمنی بیشتر باید از فلنج و دودکش استاندارد استفاده کرد، و نصب پکیج را به افراد ماهر در این زمینه بسپاریم. وضعیت سوئیچ هوا را نیز در این شرایط برای علت روشن ماندن فن پکیج بررسی، و از درستی کارکرد آن اطمینان حاصل کنید.

 

4. خراب بودن فن

اگر علت روشن ماندن فن پکیج ایران رادیاتور یا بوتان شما موارد بالا نباشد، باید خود فن را بررسی کنید. گیر کردن کنتاکت رله فن و یا خرابی برد پکیج بوتان و دیگر برندها می‌تواند در عملکرد این قطعه اختلال ایجاد کند.

 

5. خرابی برد یا پرشر

خرابی برد دستگاه و پرشر سوئیچ هوا هم می‌تواند علت روشن نشدن فن پکیج شما باشد. جدول عیب یابی انواع پکیج و همین طور بررسی مزایا و معایب پکیج نصب شده در ساختمان در یافتن دلایل بروز این مشکلات تاثیر بسزایی دارد. برای رفع علت یکسره روشن ماندن پکیج در این حالت بهتر است در اولین فرصت با یک متخصص تماس بگیرید.

 

علت روشن نشدن فن پکیج

تست فن پکیج یکی از اولین اقدام‌هایی است که برای رفع علت روشن ماندن فن پکیج انجام می‌شود. البته در بیشتر مواقع علت روشن نشدن فن پکیج به دلایلی به غیر از سوختن آن مربوط می‌شود. در صورت مشاهده عدم کارکرد فن، باید یک به یک به بررسی این دلایل پرداخت بپردازید و در نهایت تست فن پکیج را انجام داد. علت روشن نشدن فن پکیج می‌تواند یکی از موارد زیر باشد:

  • سوختن رله فن برد الکترونیک پکیج
  • گیر کردن پروانه فن

 

علت روشن ماندن فن پکیج بوتان

 

تست فن پکیج

هنگامی که شعله پکیج روشن می‌شود، فن دود و گاز ایجاد شده از این احتراق را از دستگاه خارج می‌کند و هوای لازم را از طریق مکش به داخل دستگاه می‌آورد. فن پکیج برای بیرون بردن دوده و آوردن هوای تازه از برق استفاده می‌کند. پکیج‌های فن‌دار نیز برای انجام این پروسه به دودکش دوجداره نیاز دارند.

اگر فن پکیج از کار بیافتد، به دستگاه اجازه روشن شدن نمی‌دهد. به یاد داشته باشید فن از برق 220 ولت تغذیه کرده و این انرژی از طریق برد به آن می‌رسد. اگر این انرژی به فن نرسد باید ایراد را در رله جستجو کنیم، اما اگر برق 220 ولت به فن برسد و باز هم کار نکند، این یعنی فن مشکل پیدا کرده است. به دلیل اینکه فن پکیج با برق 220 ولت کار می‌کند، روش تجربی و عملی برای تست فن پکیج این است که سیم‌های فن را به صورت مستقیم به برق شهر وصل کنید تا از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید.

یک راه دیگر برای تست فن پکیج، گوش دادن به صدای آن است. گاهی اوقات فن خراب شده، با انرژی کمتر و صدای بیشتری کار می‌کند، زیرا توان کافی برای ورود هوا و خروج دوده را ندارد. در این حالت برای تست خرابی فن به آوومتر نیاز داریم. باید آوومتر را روی حالت بیزر قرار داد و دو سر اتصال را به آن متصل کرد. اگر فن پکیج سالم باشد، بعد از روشن شدن دستگاه اتصال برقرار شده و صدای بیزر شنیده می‌شود.

سخن پایانی در علت روشن ماندن فن پکیج

امیدواریم علت یکسره روشن ماندن پکیج و علت روشن ماندن فن پکیج ایران رادیاتور یا بوتان شما مسئله مهمی نباشد. همانطور که گفته شد، علت خاموش نشدن پکیج در زمستان، لزوم هدایت مداوم آب گرم به سمت رادیاتورهاست. اما در تابستان زمانی که آب گرم باز نیست نباید، شعله، فن یا پمپ، روشن بماند.

اگر با استفاده از نکات بالا نتوانستید علت روشن ماندن فن پکیج را رفع کنید، می‌توانید از متخصصین «خدمت از ما» کمک بگیرید. علاوه بر رفع علت یکسره شدن فن پکیج بوتان و سایر برندها، می‌توانید برای برطرف کردن علت روشن ماندن شعله پکیج، علت روشن ماندن پمپ پکیج و... نیز از آنها کمک بگیرید.

سرویس و تعمیر پکیج
برای سرویس سرویس و تعمیر پکیج از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading