تنظیم فشار پکیج

ثبت درخواست " سرویس و تعمیر پکیج "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
 تنظیم فشار پکیج

تنظیم فشار پکیج از جمله کارهایی است که ممکن است در فصول پاییز و زمستان بخواهید آن را انجام دهید. به هر دلیلی ممکن که است که تنظیمات فشار پکیج شما عوض شود و نیاز به تنظیم مجدد داشته باشید. اگر فشار پکیج از محدوده 1 یا 2 خارج شود، دستگاه پکیج را دچار مشکل می‌کند.

تنظیم فشار پکیج بسیار مهم است، زیرا اگر این فشار کم یا زیاد شود، آسیب‌های جبران ناپذیری به پمپ و قطعات مهم پکیج وارد می‌کند و عملکرد پکیج شما را دچار مشکل کند (مثلا آب گرم نمی‌شود یا رادیاتورها سرد خواهند شد).این اقدامات اصولا در سرویس پکیج بوتان و دیگر برندها بصورت دوره‌ای پوشش داده می‌شود. 

حتی بهترین پکیج از نوع تجهیزات و ساختار در صورت عدم رسیدگی به موقع و سرویس دوره‌ای با مشکلات مواجه شده و نیاز به تعمیر پکیج بوتان و دیگر برندها در آن حس می‌شود. بنابراین در این مقاله از مجله مجله خدمت از ما سعی داریم با بررسی نحوه تنظیم فشار پکیج بوتان و ایران رایاتور اطلاعات مفیدی را در زمینه تعمیر و نگهداری این وسیله با شما به اشتراک بگذاریم. 

منظور از فشار پکیج چیست؟

منظور از فشار پکیچ، افزایش یا افت آب در پکیج است. این افزایش یا کاهش فشار باعث از رایج‌ترین مشکلاتی است که ممکن است برای پکیج دیواری شما پیش آید. فشار مناسب توسط عقربه ای که روی فشارسنج پکیج قرار دارد مشخص می شود. این فشار معموالا روی 1 یا 2 بار توسط تکنسین تنظیم می شود و استاندارد آن باید روی این عدد باشد. برای اطمینان از فشار پکیج شما در فصول سرد باید مرتبا این فشار را چک کنید تا از تنظیمات آن مطمئن شوید.

 

 تنظیم فشار پکیج

 

مشکلاتی مثل رسوب گیری لوله‌های منتهی به پکیج در تنظیم فشار آن تاثیر بسزایی دارند.بنابراین با اقداماتی مثل رسوب زدایی آبگرمکن دیواری و پکیج و همین طور نصب تجهیزاتی همانند رسوب گیر پکیج در مدل‌های مختلف و نصب فیلتر رسوب گیر آبگرمکن دیواری و پکیج در مسیر عبور آب ورودی به این دستگاه برای جریان آب و هوای گرم می‌توان از بروز این مشکل جلوگیری کرد. 

 

تنظیم فشار پکیج بوتان

پکیج بوتان یکی از محبوب ترین و شناختخ شده ترین مارک پکیج های ایرانی است. این پکیج به دلایل مختلف ممکن است فشار آن بالا بیاید و نیاز باشد که آن را به حالت اولیه تغییر دهیم. در کنار داشتن اطلاعات کافی در خصوص طرز کار پکیج و همین طور راهنمای خرید پکیج توجه کافی به نحوه عملکرد و تنظیمات و سرویس این دستگاه در استفاده بهینه و طولانی مدت از آن تاثیر گذار است. در ادامه نحوه نحوه پایین آوردن فشار پکیج بوتان را به شما آموزش خواهیم داد.

 

پایین آوردن فشار پکیج بوتان

برای پایین آوردن فشار پکیج بوتان ابتدا شیر آب ورودی به دستگاه را حتما ببندید. سپس شیر پر کن دستگاه را باز کنید. پس از آن شیر آب گرم حمام، دستشویی یا آشپزخانه خود را باز کنید و بگذارید این آب ها تخلیه شود، هنگامی که آب پکیج تخلیه می شود به فشار پکیج که پایین می آید توجه کنید و هر زمان فشار پکیج استاندارد شد آب گرم و شیر پر کن دستگاه را ببندید و بلافاصله شیر اب ورودی را باز کنید. اگر پکیج شما مشکل اساسی نداشته باشد فشار آن با این روش تنظیم می شود.

 

بالا بردن فشار پکیج بوتان

اگر شما با افت فشار پکیج مواجه شدید باید برای بالا بردن فشار پکیج بوتان در ابتدا باید شیر پر کن را در زیر پکیج پیدا کنید، سپس آن را در خلاف عقربه ساعت بچرخوانید تا باز شود، سپس به صورت متوالی فشار را بررسی کنید تا به حد استاندارد( کمتر از 2) برسد، بعد از آن می توانید شیر پرکن را ببندید. اگر ایراد پیش آمده برطرف نشد احتمالا قطعه آسیب دیده و باید نسبت به تعویض شیر پرکن پکیج اقدام کنید. 

 

تنظیم فشار پکیج ایران رادیاتور

پکیج ایران رادیاتور نیز از برندهای معروف و مشهور پکیج در ایران است. در بسیاری از خانه ها و ساختمان ها از این پکیج استفده می شود. فشار پکیج ایران رادیاتور ممکن به هر دلیلی از تنظیم خارج شود. برای تنظیم فشار پکیج ایران رادیاتور می توانی به طیقه بالا عمل کنید، چرا که مراحل تنظیم کاهش فشار یا افزایش فشار پکیج ایران رادیاتور مانند پکیج بوتان استو بنابراین با همان روش می توانید فشار پکیج ایران رادیاتور را نیز تنظیم کنید.

 

تنظیم فشار پکیج بوتان

 

نکاتی درباره تنظیم فشار پکیج

 • اگر فشار پکیج با روش های بالا تنظیم نشد حتما باید به یک تعمیرکار ماهر تماس بگیرید تا علت را بیابد و آن را تعمیر کند
 • اگر پکیج شما در هنگام استفاده خاموش شود به احتمال خیلی زیاد منبع انبساط پکیج شما خراب است و باید اقدام به تعمیر یا تعویض آن کنید. و همین طور میزان مصرف گاز پکیج را اندازه بگیرید. 
 • اگر پکیج شما بدون دلیل خاموش شود دلایل مختلفی وجود دارد. یکی از رایج ترین دلیل ها افت فشار است که که با تنظیم کردن و بالا بردن فشار پکیج این مشکل برطرف می شود.

 

علت برهم خوردن تنظیمات فشار پکیج چیست؟

بالا رفتن فشار پکیج یا کاهش فشار آن، می‌تواند دلایل متفاوتی داشته باشد.از آنجایی که این امر در علت روشن نشدن پکیج بوتان و دیگر ایرادات پیش آمده در روند عملکرد این دستگاه تاثیر مستقیم داشته بنابراین در ادامه به بررسی دلایل افت و بالا رفتن فشار پکیج اشاره خواهیم داشت. 

 

علت بالا رفتن فشار پکیج چیست؟

قبلا به طور مفصل به علت بالا رفتن فشار پکیج پرداخته‌ایم. در اینجا به صورت مختصر آن را بیان می‌کنیم:

 • رسوب گرفتن مدارها 
 •  گرفتن یکی از مدارهای منبع انبساط
 •  گرفتگی لوله رابط منبع انبساط
 •  خرابی شیر بای پاس
 • خرابی منبع انبساط
 •  ضعیف شدن فنر سوپاپ بای پاس یا رسوب گرفتن دریچه (برای رفع این مشکل اقداماتی مثل تعویض سوپاپ بای پس پکیج ایران رادیاتور و دیگر برندها توصیه می‌شود.)
 •  خرابی کلید حرارتی
 •  خرابی شیر اطمینان پکیج دیواری
 •  خرابی برد پکیج بوتان و ایران رادیاتور و بهم خوردن وضعیت کنترل و تنظیمات دستگاه 
 • خرابی شیر پرکن پکیج دیواری
 •  خرابی پمپ سیرکولاتور یا وجود اشکال در پمپ 
 •  متناسب نبودن منبع انبساط با حجم آب مدار گرمایش
 •  خالی شدن باد منبع انبساط
 • کوتاه بودن ارتفاع شعله 
 •  وجود هوا در مدار

 

اما علت گرم نشدن پکیج و همین طور عدم تنظیم فشار در این دستگاه که گاها آن را از معایب پکیج بر می‌شمرند، همیشه بالا رفتن فشار پکیج نیست در ادامه به علائم و موارد بوجود آورنده افت فشار در این دستگاه اشاره خواهیم داشت. 

 

علت افت فشار پکیج چیست؟

 •  نشتی آب از پکیج و رادیاتور
 •  خرابی شیر پرکن پکیج
 •  هواگرفتن رادیاتور و شوفاژ بررسی وضعیت پرشر سوئیچ هوا
 •  باد نداشتن منبع انبساط

 

در هنگام بررسی این موارد توجه به نکات مهمی مثل تفاوت پکیج و آبگرمکن در حالت ساختاری و تنظیمات از اهمیت بالایی برخوردار است. بنابراین بهتر است برای رفع مشکلات پیش بینی شده در هر کدام از قسمت‌های این دستگاه از افراد متخصص در این زمینه مشورت و راهنمایی بخواهید. 

 

هزینه تنظیم فشار پکیج

هزینه تنظیم فشار پکیج به پارامترهای مختلفی بستگی دارد. گاهی اوقات نیاز به تعمیر یا تعویض قطعه ای از دستگاه می باشد گاهی نیز بدون تعمیرات مشکل حل می شود. شما در بازار آنلاین خدمت از می توانید به رایگان از متخصصین تعمیرات پکیج قبل از انجام کار خود استعلام قیمت بگیرید تا هزینه تقریبی تنظیم فشار پکیج و همین طور هزینه سرویس پکیج ایران رادیاتور و دیگر برندهای این دستگاه را بدانید.

سخن پایانی

در این مطلب به موضوع تنظیم فشار پکیج پرداختیم و روش‌های تنظیم فشار پکیج بوتان و تنظیم فشار پکیج ایران رادیاتور را بررسی کردیم.

چنان چه به هر دلیلی تنظیمات پکیج شما به هم خورد می توانید با ثبت سفارش در اپلیکسن یا سایت خدمت از ما درخواست دهید. در هر منطقه‌ای که هستید درخواست شما ثبت می‌شود و تعمیرکاران فعال در این زمینه به شما معرفی می شود. پس از بررسی پروفایل آن‌ها و خواندن نظرات سایر کاربران درباره پروژه های قبلی آن‌ها می‌توانید، متناسب با کار خود بهترین تعمیرکار پکیج را انتخاب کنید و از او برای کمک در تنظیم فشار پکیج دیواری کمک بخواهید.

4.5 امتیاز از 1238 رای


سرویس و تعمیر پکیج
برای سرویس سرویس و تعمیر پکیج از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین