تعویض و تعمیر شیر پرکن پکیج

ثبت درخواست "سرویس و تعمیر پکیج"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
تعویض و تعمیر شیر پرکن پکیج

تعویض و تعمیر شیر پرکن پکیج از رایج‌ترین اقدامات هنگام سرویس و تعمیر پکیج است. حتما برای شما هم پیش آمده است که فشار آب گرم کاهش پیدا کرده باشد. از آنجایی که شیر پرکن پکیج وظیفه تنظیم فشار را دارد؛ در واقع علت اصلی تعویض شیر پرکن پکیج، مشاهده افت فشار آب است.

تعمیر شیر پرکن و تست این قطعه از سری اقداماتی است که در سرویس و تعمیر پکیج آریستون، بررسی وضعیت ساختاری و  تعمیر پکیج بوتان و  عیب یابی پکیج گلدیران و دیگر برندها انجام می‌شود. حال برای اطلاع از نحوه تعویض شیر پرکن پکیج، خرید شیر پرکن پکیج، انواع شیر پرکن پکیج، قیمت شیر پرکن پکیج ایران رادیاتور، قیمت شیر پرکن پکیج بوتان و دیگر برندهای موجود در بازار در ادامه همراه مجله خدمت از ما باشید.

شیر پرکن پکیج چیست؟

شیر پرکن پکیج وظیفه تنظیم فشار در پکیج را دارد و با کم و زیاد کردن آب داخل مدار سیستم گرمایش، تنظیم فشار پکیج را انجام می‌دهد. شیر پرکن پکیج، بین مسیر آب سرد ورودی به پکیج و مدار اصلی آن در قسمت زیر دستگاه پکیج قرار داشته و تست آن اقدامی است که در سرویس پکیج بوتان و دیگر مدل‌ها صورت می‌گیرد. بهتر است بگوییم که بدون استفاده از شیر پرکن پکیج نمی‌توان مشکل افت فشار داخل پکیج را رفع کرد. بنابراین این قطعه از جمله اجزای مهم در انواع پکیج دیواری محسوب می‌شود.

 

تعمیر شیر پرکن پکیج

 

دلایل خرابی شیر پرکن پکیج چیست؟

حال در حین استفاده از سیستم گرمایشی پکیج ممکن است شیر پرکن بنا بر دلایل زیر معیوب شود.

اگر این دلایل برای شیر پرکن رخ دهد،در این حالت شیر پرکن دیگر نمیتواند مواد اضافی موجود در آب را مسدود کند؛ زیرا رسوبات و املاح موجود در آب سبب خورده شدن لاستیک دور شیر یا همان مغزی آن شده و در نتیجه شیر به خوبی بسته نمی‌شود.

همچنین علاوه بر این مشکل همانطور که ذکر کردیم، فشار آب به شدت افت پیدا می‌کند و در نهایت با افت آب درون مدار، کارای موتور پکیج به شدت پایین می‌آید. در این شرایط  هزینه سرویس پکیج ایران رادیاتور و دیگر برندها با دیر اقدام کردن برای رفع این ایرادات بیشتر شده و  بهتر است با دیدن کوچک ترین علائم این مشکل را برطرف کنید. 

 

چه زمانی باید به تعمیر شیر پرکن پکیج بپردازیم؟

همانطور که خواندید، افت فشار آب درون مدار، باعث پایین آمدن کارایی پکیج می‌شود؛ پس در اولین فرصت بعد از مشاهده افت فشار آب، برای تعمیر شیر پرکن پکیج دست به کار شوید؛ اغلب اوقات به می‌توان با تنظیم شیر پرکن و تعمیر لاستیک دور آن می‌توان شیر پرکن پکیج را به راحتی تعمیر کرد.

حال در بعضی اوقات به دلیل رسوب شدید مواد به لایه های شیر پرکن و معیوب و فرسوده شدن آن، نیاز به تعویض شیر پرکن پکیج و اقداماتی مثل  رسوب گیر پکیج حس می‌شود.مواردی مثل  تفاوت پکیج و آبگرمکن را در هنگام خرید تجهیزات و تعویض آن‌ها در این حالت در نظر داشته باشید. 


 

علائم خراب بودن شیر پرکن پکیج

علت روشن نشدن پکیج بوتان و همین طور  علت کم شدن فشار آب گرم در آبگرمکن دیواری و پکیج گاها با معیوب و مسدود شدن مسیر شیر پرکن تشخیص داده می‌شود. قبل از قرار دادن این مشکل در لیست  معایب پکیج بهتر است با نشانه‌ها و علائم خرابی این قطعه آشنا شویم. 

 • اولین علائم خراب بودن شیر پرکن پکیج: افت فشار در پکیج
 • دومین علائم خراب بودن شیر پرکن پکیج: بروز نشتی در محل شیر پرکن
 • سومین علائم خراب بودن شیر پرکن پکیج: بالا رفتن فشار در مدار بسته در حالت خاموشی دستگاه و باز بودن شیر آب سرد ورودی( علت بالا رفتن فشار پکیج)

 

روش تست شیر پرکن پکیج

قبل از اینکه به تعویض شیر پرکن پکیج و نقش آن در طرز کار پکیج بپردازید؛ پیشنهاد میکنیم، ابتدا شیر پرکن را تست کنید. تست شیر پرکن پکیج،می‌توان به این صورت انجام داد؛ که اگر شیر پرکن خراب باشد، بدون باز کردن آن باز هم فشار در پکیج بالا می‌رود، در واقع فشار دستگاه در حالت خرابی شیر پرکن به صورت خود به خود بالا می‌رود.

در این حالت به دلیل اینکه مغزی شیر پرکن با رسوبات مسدود شده است، شیر به خوبی بسته نمی‌شود و چنانچه آب سرد ورودی باز باشد، دستگاه دائما در حال آبگیری است که سبب بالا رفتن فشار در دستگاه می‌شود. ولی اگر علت خرابی شیر پرکن به دلیل نشتی در آن باشد فشار پکیج دائما در حال افت کردن است.

 

تعویض شیر پرکن پکیج

 

نحوه تعویض شیر پرکن پکیج

قبل از اینکه با نحوه تعویض شیر پرکن پکیج ایران رادیاتور، تعویض شیر پرکن بوتان و دیگر برندها آشنا شوید، بهتر است بدانید که می‌توانید در صورت امکان به سراغ تعمیر شیر پرکن پکیج بروید. برای مثال زمانی که شیر پرکن پکیج ایران رادیاتور مدل m24ff خود را باز کردید و متوجه شدید که مغزی آن سالم است و تنها رسوب در آن ایجاد شده است، به راحتی می‌توانید با شستن مغزی شیر رسوبات را پاک کنید و یا حتی در صورت لزوم مغزی را عوض کنید و دوباره از همان شیر پرکن استفاده نمایید. پس حتما نیاز به تعویض شیر پرکن پکیج نیست.

حال اگر علائم دیگری را مشاهده کردید، باید هر چه زودتر برای تعویض شیر پرکن پکیج اقدام کنید. پس با هم به سراغ مراحل تعویض شیر پرکن پکیج می‌رویم.

 1. مرحله اول تعویض شیر پرکن پکیج: ابتدا باید پکیج را خاموش کرده و آب دستگاه را کاملا تخلیه کنید. برای این منظور باید مسیر آب سرد ورودی به دستگاه را با استفاده از بستن شیر آب سرد ورودی ببندید و شیر پرکن پکیج را در حالت باز قرار دهیم.
 2. مرحله دوم تعویض شیر پرکن پکیج: با باز کردن شیر تخلیه پکیج مدت زمانی را به دستگاه فرصت می دهیم تا کلیه آب موجود در منبع انبساط و مدار های ورودی و گرمایش به صورت کلی تخلیه شوند.
 3. مرحله سوم تعویض شیر پرکن پکیج: با استفاده از آچار مناسب با سایز شیر پرکن اقدام به باز کردن شیر پرکن قبلی کنید و شیر جدید را در محل دوباره ببندید.

در نهایت  رسوب زدایی آبگرمکن دیواری و پکیج علاوه بر جلوگیری از مصرف گاز پکیج در حالت غیر عادی به کاهش هزینه تعمیرات شیر پر کن پکیج و دیگر تجهیزات وابسته کمک می‌کند. بنابراین برایدر دسترس داشتن بهترین پکیج با امکانات تکمیلی و همراستا با راهنمای خرید پکیج سرویس و تعمیر دوره‌ای این دستگاه را جدی بگیرید. 


قیمت شیر پرکن پکیج چقدر است؟

قیمت شیر پرکن پکیج به عواملی همچون نوع، سایز و مدل پکیج شما بستگی دارد، به طور مثال قیمت شیر پرکن پکیج بوتان با قیمت شیر پرکن پکیج ایران رادیاتور متفاوت است. حتی قیمت شیر پرکن پکیج ایران رادیاتور سایز کوچک و دستی با اتوماتیک آن متفاوت است. همچنین قیمت شیر پرکن پکیج بوتان مدل اوپتیما با قیمت شیر پرکن پکیج بوتان کالداونزیا نیز هم متفاوت است.

 

انواع شیر پرکن پکیج موجود در بازار:

 • شیر پرکن پکیج ایران رادیاتور
 • شیر پرکن پکیج بوتان
 • شیر پرکن پکیج گلدیران
 • شیر پرکن پکیج آریستون
 • شیر پرکن پکیج ایمرگاس
 • شیر پرکن پکیج آریستون میکروتک
 • شیر پرکن پکیج بوتان کالداونزیا
 • شیر پرکن پکیج بوش رزوه ای
 • شیر پرکن پکیج بوش اورینگی
 • شیر پرکن پکیج بوتان مدل اوپتیما
 • شیر پرکن اتما پکیج دیواری ایران رادیاتور
 • شیر پرکن پکیج ایمرگاس مینی

 

کلام آخر با شما عزیزان

تا اینجا شما با نحوه تعویض شیر پرکن پکیج، علائم تعمیر شیر پرکن، دلایل خرابی شیر پرکن؛ قیمت شیر پرکن پکیج و ... آشنا شدید؛ حال در صورتی که با علائمی چون افت فشار پکیج، نشتی در محل شیر پرکن و بالا رفتن فشار در مدار بسته در حالت خاموشی دستگاه و باز بودن شیر آب سرد ورودی مواجه شدید صد درصد شیر پرکن خراب شده است و باید آن را تعمیر و یا تعویض کنید. در صورتی که به تعویض و تعمیر شیر پرکن پکیج نیاز داشته باشید، می‌توانید بهترین متخصصین تعمیر پکیج در شهر خودتان را در "خدمت از ما" پیدا کنید.

سرویس و تعمیر پکیج
برای سرویس سرویس و تعمیر پکیج از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading