علت کم شدن فشار آب گرم یا شعله آبگرمکن، سرد و گرم شدن آب، گرم نشدن آب

ثبت درخواست "سرویس و تعمیر آبگرمکن"
علت کم شدن فشار آب گرم یا شعله آبگرمکن، سرد و گرم شدن آب، گرم نشدن آب

علت‌های متفاوتی منجر به رایج‌ترین مشکلات در آبگرمکن‌های دیواری یا ایستاده می‌شود. از جمله این مشکلات کم شدن فشار آب گرم، کم شدن شعله آبگرمکن، سرد و گرم شدن آب، گرم نشدن آبگرمکن، سرد شدن آب و ... است.پس از انتخاب  بهترین آبگرمکن دیواری و ایستاده نحوه نصب و راه اندازی آن از اهمیت بالایی برخوردار است. 

در این مقاله از مجله خدمت از ما، به علت‌های هر یک از مشکلات بیان شده، خواهیم پرداخت. مانند علت کم شدن فشار آب گرم در آبگرمکن دیواری، علت کم بودن شعله آبگرمکن دیواری بوتان، علت سرد و گرم شدن آب آبگرمکن دیواری و ... . در هنگام مشاهده این ایرادات بهترین اقدام  تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان و دیگر مدل‌های آبگرمکن برای جلوگیری از آسیب‌های احتمالی دیگر است. 

 

 

عوامل بوجود آورنده‌ی تفاوت پکیج و آبگرمکن را در هنگام بررسی علت گرم نشدن آب در انواع آبگرمکن در نظر داشته باشید. در صورتی که پس از دریافت هر یک از خدمات تاسیسات، تمایل به دریافت خدماتی نظافتی داشتید، درخواست نظافت منزل و نظافت منزل تهران خودتان را می‌توانید در خدمت از ما، ثبت کنید.

 

علت کم شدن فشار آب گرم در آبگرمکن دیواری

معمولا علت اصلی کم بودن فشار خروجی آب گرم، رسوب گرفتی در آبگرمکن دیواری یا ایستاده است. در صورتی که قصد دارید در خانه اقدام به این کار کنید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله رسوب زدایی آبگرمکن دیواری را مطالعه کنید.

نصب فیلتر رسوب گیر آبگرمکن دیواری از جمله اقداماتی بوده که در بروز مشکل رسوب گیری پکیج و آبگرمکن دیواری تاثیر بسزایی دارد.پیش از اقدام به رسوب گیری، حتما فشار شیر آب سرد ورودی را بررسی کنید. گاهی شیر ورودی دچار رسوب می‌شود و عامل کاهش فشار آب گرم است.

 

علت کم بودن شعله آبگرمکن دیواری بوتان

 

علت کم بودن شعله آبگرمکن دیواری

پس از علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری کم بودن شعله و عدم دسترسی به آب گرم مطلوب را می‌توان از اصلی ترین ایرادات مشاهده شده در این نوع مبدل‌های حرارتی دانست. آبگرمکن از ترکیب هوا و گاز ورودی، برای ایجاد انرژی لازم برای افزایش دمای آب استفاده می‌کند.

در صورتی که هر یک از قطعات مرتبط به سوخته شدن گاز مانند دهانه نازل یا شیپور، به درستی عمل نکند؛ منجر به کم شدن شعله آبگرمکن می‌شود. بنابراین بررسی وضعیت قطعاتی مثل  پرشر سوئیچ هوا می‌تواند در رفع این ایراد تاثیرگذار باشد. 

با توجه به پیچیدگی فرایند تنظیم فشار شعله، پیشنهاد می‌کنیم از یک سرویسکار حرفه‌ای درخواست این کار را کنید؛ در غیر این صورت، می‌توانید مراحل زیر را انجام دهید:

 1. آبگرمکن را خاموش کنید و بگذارید دمای آن، پایین بیاید.
 2. قاب آبگرمکن را بردارید.
 3. پیچ‌های که مشعل آبگرمکن را به رگولاتور متصل می‌کنند را باز کنید.
 4. برای شستشوی مشعل و نازل، آب گرم و مقدار بسیار جزئی ریکا یا هر ماده شوینده دیگری به آب اضافه کنید.
 5. در صورتی که واشر رگولاتور دچار خرابی است، آن را تعویض کنید؛ و در غیر این صورت، با ماده‌ای مانند گریس، آن را چرب کنید.
 6. اقدام به بستن مجدد مشعل کنید.

علت سرد و گرم شدن آب آبگرمکن دیواری

سرد و گرم شدن آب خروجی، احتمالا به سه دلیل زیر است:

 • کم بودن شعله آبگرمکن دیواری یا ایستاده، که بالاتر راه رفع آن را به صورت کامل بیان کردیم.
 • گرم نشدن آب داخل مخزن آبگرمکن
 • فشار نامناسب آب ورودی یا آب خروجی آبگرمکن

فرقی ندارد برند آبگرمکن شما بوتان است یا ایران رادیاتور. مواردی که بیان کردیم، علت اصلی سرد و گرم شدن آب، در اکثر مدل‌های رایج در بازار است. معمولا پس رسوب گیری و تمیز کردن مشعل، این مشکل برطرف می‌شود.

 

پیچ تنظیم شعله آبگرمکن دیواری بوتان

 

علت گرم نشدن آب آبگرمکن مخزنی و دیواری

در حالت کلی یکی از بارزترین معایب ابگرمکن بدون شمعک و دیگر مدل‌های آبگرمکن گرم نشدن آب به اندازه کافی است. رعایت پروسه روشن كردن آبگرمكن ديواري بوتان و دیگر مدل‌ها در عدم مواجهه با این مشکل تاثیر بسزایی دارد. اما در حالت کلی سه عامل اصلی، منجر به گرم نشدن آب آبگرمکن دیواری یا مخزنی می‌شود؛ که عبارت هستند از:

 • رسوب گرفتی مبدل مصرفی
 • روشن نشدن شمعک یا خاموش شدن آن : در صورت مشاهده این مورد، باید اقدام به بررسی ترموکوپل، سفت بودن مهره آن و بررسی سلامت شیر مغناطیسی کنید. همچنین بسته بودن شیر پروانه‌ای و یا گرفتگی صافی شمعک و مجرای نازل شمعک، عامل دیگر روشن نشدن شمعک است.  علت روشن نشدن آبگرمکن دیواری در این مورد می‌تواند در رفع مشکل کم بودن شعله آبگرمکن تاثیرگذار باشد. 
 • خاموش شدن خود به خود شمعک: دلیل رخ دادن این مورد، تناوب فشار گاز شهری در محل سکونت شما یا عدم توجه به وضعیت پیچ تنظیم شمعک آبگرمکن مخزنی است.
 • علت روشن نشدن مشعل آبگرمکن مخزنی گازی بوتان یا ایران رادیاتور: بررسی و تنظیم شیر احتراق و همچنین بررسی واشر  دیافراگم آبگرمکن دیواری بوتان و دیگر مدل‌ها. 
 • لوله کشی غیر اصولی لوله‌های ساختمان و وضعیت نامطلوب  ورودی و خروجی آبگرمکن دیواری
 • نصب دودکش آبگرمکن بصورت غیر اصولی

 

سخن پایانی

در این نوشته سعی کردیم علت مشکلاتی نظیر

 • کم شدن فشار آب گرم در آبگرمکن دیواری
 • کم بودن شعله آبگرمکن دیواری بوتان
 • سرد و گرم شدن آب آبگرمکن دیواری بوتان
 • گرم نشدن آب آبگرمکن مخزنی
 • و ...

را برای شما به صورت کامل شرح دهیم. خدمت از ما، برای شما بستری فراهم کرده است که بتوانید درخواست تعمیر و سرویس آبگرمکن خودتان را ثبت کند و از 5 متخصص به رایگان قیمت بگیرید.

سرویس و تعمیر آبگرمکن
برای سرویس سرویس و تعمیر آبگرمکن از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading