علت گرم نشدن آب آبگرمکن دیواری

ثبت درخواست "سرویس و تعمیر آبگرمکن"
علت گرم نشدن آب آبگرمکن دیواری

بررسی علت روشن نشدن آبگرمکن دیواری

علت گرم نشدن آب آبگرمکن دیواری، می‌تواند موارد زیادی باشد. ما در‌این مقاله چندین مورد از علت گرم نشدن آب آبگرمکن دیواری را برای شما شرح داده‌ایم. تمامی مشکلات آبگرمکن شما، توسط تعمیرکاران متخصص ما برطرف خواهد شد. اگر برایتان سوال است که  علت کم شدن فشار آب گرم در آبگرمکن دیواری چیست؟

برخی از متداول ترین سوالات آبگرمکن دیواری

 • کم بودن شعله آبگرمکن
 • علت کم بودن فشار آب گرم
 • علت گرم نشدن آب آبگرمکن مخزنی
 • علت روشن نشدن آبگرمکن دیواری
 • علت کم بودن شعله آبگرمکن دیواری
 • علت سرد و گرم شدن آب آبگرمکن دیواری
 • علت کم بودن شعله آبگرمکن دیواری بوتان
 • علت سرد و گرم شدن آب آبگرمکن دیواری بوتان
 • علت کم شدن فشار آب گرم در آبگرمکن دیواری
 • علت کم شدن فشار آب گرم در آبگرمکن دیواری
 • علت سرد و گرم شدن آب آبگرمکن دیواری بوتان

 

رفع علت گرم نشدن آب آبگرمکن دیواری

در ابتدای صبح یا بعد از یک روز پر مشغله کاری، یکی از چیزهایی که ما را سر حال می‌کند، یک دوش آب گرم است. اما گرم نشدن آب از چالش‌هایی است که هر کس می‌تواند با آن روبرو شود. در این مواقع به فکر تعمیرکار پکیج یا آبگرمکن می‌افتیم. اما بد نیست خودمان بتوانیم تا حدی با نحوه کار آبگرمکن دیواری آشنا شویم و بتوانیم عیوب کوچک آن را برطرف نماییم.3 علت اصلی گرم نشدن آب آبگرمکن دیواری چیست؟

در ادامه به شرح علت‌های گرم نشدن آب آبگرمکن، علت کم بودن شعله آبگرمکن دیواری و علت کم شدن فشار آب گرم در آبگرمکن دیواری پرداخته‌ایم. برای آگاهی بیشتر در ادامه همراه باشید.

[مطلب پیشنهادی: نظافت منزل]

[مطلب پیشنهادی: نظافت منزل تهران]

 

 علت کم بودن شعله آبگرمکن دیواری بوتان

 

گرم نشدن آب آبگرمکن دیواری می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد:

1. یکی از این موارد رسوب گرفتن مبدل مصرفي است که باعث بروز اين مشكل شود. بيشتر سردوش حمام رسوب می‌گيرد و باعث اين مشكل می‌شود، كه شما با رسوب ‌زدایی می‌توانيد اين مشكل را حل نمایید. همچنین رسوب گرفتن خود آبگرمکن دیواری می‌تواند یکی از دلایل آن باشد.

به راحتی نیمی از مشکلات آبگرمکن‌های دیواری که این روزه در بسیاری از منازل استفاده می‌شود ناشی از رسوب گرفتن و جمع شدن رسوبات در این نوع از آب گرمکن‌هاست. این مورد به صورت طبیعی و با توجه به آب مصرفی در ایران به صورت طبیعی اتفاق می‌افتد، و هرچند مدت یکبار بسته به آبگرمکن و آب مصرفی شما احتیاج به رسوب زدایی دارید.

 

علت سرد و گرم شدن آب آبگرمکن دیواری بوتان


2. روشن نشدن شمعک یا خاموش شدن آن هم می‌تواند علت گرم نشدن آب آبگرمکن دیواری باشد. خاموش شدن خود به خود شمعک آبگرمکن نیز ممکن است به دلیل افت فشار گاز اتفاق بیفتد که با تنظیم صحیح پیچ شمعک، برطرف خواهد شد. همچنین خرابی ترموکوپل، شل بودن مهره ترموکوپل و خراب بودن شیر مغناطیسی نیز موجب خاموش شدن شمعک می‌شوند.

از طرفی بسته بودن شیر پروانه‌ای و گرفتگی صافی شمعک و مجرای نازل شمعک نیز می‌توانند باعث روشن نشدن شمعک شوند. یا اینکه شمعک روشن می‌شود ولی مشعل روشن نمی‌شود یا دیر روشن می‌شود، در این‌جا باید شیر احتراق آهسته کنترل و تنظیم گردد. از دیگر دلایل روشن نشدن مشعل می‌شود به پاره شدن یا خراب شدن واشر دیافراگم اشاره کرد.3. اشكال در لوله‌كشي ساختمان هم می‌تواند علت گرم نشدن آب آبگرمکن دیواری باشد كه برطرف كردن آن به مهارت لوله‌ كشی و ابزار آن نياز دارد. دودكش‌های غيراستاندارد نيز مي‌توانند آب گرم را از شما بگيرند. یک دودکش استاندارد ویژگی‌هایی دارد که می‌توانید آن را از یک متخصص بپرسید.

3.80 امتیاز از 1927 رای

سرویس و تعمیر آبگرمکن

برای سرویس سرویس و تعمیر آبگرمکن از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با سرویس و تعمیر آبگرمکن

مطالب مرتبط با گرمایشی

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading