رسوب زدایی آبگرمکن دیواری

سرویس و تعمیر آبگرمکن
رسوب زدایی آبگرمکن دیواری

رسوب زدایی آبگرمکن دیواری را به دست حرفه‌ای‌ها بسپارید.

رسوب زدایی آبگرمکن دیواری را به خاطر پراهمیت بودنش، باید حتما توسط یک سرویسکار حرفه‌ای انجام شود. به طور مثال بعضی افراد در اینترنت به دنبال فیلم رسوب زدایی آبگرمکن دیواری و یا آموزش تصویری رسوب زدایی آبگرمکن دیواری می‌گردند و رسوب زدایی آبگرمکن دیواری و جرم گیری آبگرمکن دیواری در خانه را انجام می‌دهند. با خواندن یا دیدن آموزش جرم گیری آبگرمکن دیواری و یا همان آموزش رسوب گیری آبگرمکن دیواری بوتان و هر برند دیگری، اگر تجربه کافی در استفاده از اسید رسوب زدایی آبگرمکن دیواری نداشته باشید، ممکن است کار را خراب‌تر کنید و هزینه تعمیرات را هم به هزینه رسوب زدایی آبگرمکن دیواری اضافه کنید. 

پیشنهاد می‌کنیم با مناسب‌ترین قیمت رسوب زدایی آبگرمکن دیواری این خدمات را از سرویسکاران "خدمت از ما" بخواهید و یا اگر تجربه دارید، محتوای آموزش تصویری جرم گیری آبگرمکن دیواری را در "خدمت از ما" به طور کامل بخوانید؛ تا بر تجربیات شما اضافه شود.

 

چرا باید به صورت دوره‌ای به رسوب زدایی آبگرمکن دیواری بپردازیم؟

همان طور که تا به حال مشاهده کرده‌اید، درون کتری‌ها دیواره‌ای از رسوب‌های موجود در آب تشکیل می‌شود و همانگونه که رسوب‌ها روی دیواره کتری و سماور را می‌پوشاند، در داخل لوله‌های مبدل گرمایی آبگرمکن‌های دیواری نیز رسوب می‌کنند و باعث کاهش قطر لوله و کم شدن مقدار انتقال حرارت از شعله به آب می‌گردد. یکی دیگر از عواملی که باعث گرفتگی لوله مبدل گرمایی می‌باشد، به صورت نقطه‌ای گرم شدن بالای شمعک است که وجود شعله شمعک در زیر لوله مبدل گرمایی باعث می‌شود در این نقطه گرفتگی بیشتر باشد.

در بعضی مواقع این گرفتگی به حدی زیاد می‌باشد که دیگر با هیچ گونه مواد رسوب گیری قابل حل نبوده و مجبور به برش محل شده تا گرفتگی را برطرف نماییم و دوباره لوله را جوش کاری می‌کنیم. در نتیجه آبگرمکن نمی‌تواند به مقدار کافی آب گرم تولید کند و مصرف کننده از کمبود آب گرم ناراضی می‌باشد در حالی که به مقدار كافی گاز مصرف می‌شود و گرما تولید می‌گردد که این خود باعث اتلاف انرژی گرمایی شده و به جداره بیرونی مبدل گرمایی آسیب وارد می‌کند و با توجه به گرم شدن رسوب‌های داخل لوله باعث ایجاد صدا می‌شود.

 


تذکر: اگر در یک ساختمان قدیمی مجبور به تعویض لوله‌های ساختمان که از نوع فلزی می‌باشند شده باشید مشاهده می‌کنید که لوله آب گرم بیشتر از لوله آب سرد رسوب گرفته استو علت این امر بالا بودن دمای آب عبوری از داخل لوله می‌باشد.

در زمان استفاده نکردن از آب گرم چون شمعک دائم روشن است، آب موجود در بالای آن گرم شده و دمای آن به بالای 65 درجه سانتی گراد می‌رسد و باعث ایجاد رسوب به صورت نقطه‌ای می‌گردد. در دستگاه‌های جدید به خاطر رفع این مشکل و صرفه جویی در مصرف انرژی شمعک حذف شده است.

 

وسایل لازم برای رسوب زدایی آبگرمکن دیواری

برای سرویس آبگرمکن دیواری و برطرف کردن رسوب‌های داخل مبدل گرمایی از اسید کلریدریک یا جوهرنمک رقیق (20 %) استفاده می‌شود.

 

جرم گیری آبگرمکن دیواری در خانه

 

آموزش رسوب زدایی آبگرمکن دیواری به روش ثقلی

مبدل گرمایی را از محل خود خارج نموده و قبل از هر چیز نسبت به تخلیه آب موجود در آن اقدام می‌نمایند که نحوه انجام آن بدین صورت است که يک طرف مبدل را در محل تخلیه آب قرار داده و از طرف دیگر توسط فشار هوا (دمیدن یا فوت کردن) آب مبدل را تخلیه می‌کنند.

به یک طرف لوله مبدل شيلنگ لاستیکی و به طرف دیگر لوله پلاستیکی نوع PP را متصل می‌کنند. لوله پلاستیکی باید از سطح مبدل گرمایی دارای ارتفاع مناسبی (حدود یک متر) باشد که در بالای این لوله یک قیف قرار می‌گیرد. مبدل گرمایی را در تشت پلاستیکی بزرگ که درون آن به مقدار کافی آب باشد قرار می‌دهند تا چنانچه محلول رسوب گیری سرریز کند یا پاششی داشته باشد تغییر رنگ روی مبدل گرمایی ایجاد نشود. اگر در فصل سرما باشد بهتر است آب موجود گرم باشد تا رسوب گیری زودتر انجام شود.

مقداری اسید از طریق قیف در مبدل می‌ریزیم تا از طرف دیگر مبدل درون ظرف دیگری بریزد. وجود کف به همراه اسید خروجی از ظرف دیگر بیانگر حل شدن رسوب درون مبدل در اسید است برای رسوب زدایی کامل اسید درون ظرف دوم را دوباره از طریق قیف در مبدل می‌ریزیم و این عمل را چندین بار تکرار می‌کنیم تا محلول خروجی از مبدل بدون کف باشد.

 

نکته مهم در جرم گیری آبگرمکن دیواری در خانه:

نکته قابل توجه هنگام جرم گیری آبگرمکن دیواری در خانه، در لحظه اول که اسید وارد مبدل می‌شود به دلیل واکنش شیمیایی پاشش شدیدی از بالای قیف ایجاد می‌شود که در صورت عدم توجه باعث ایجاد خسارت می‌شود. دقت داشته باشید به محض ریختن اسید داخل قیف کف ظرف را روی قیف قرار دهید که پاششی ایجاد نشود و بعد از این که تمام اسید را داخل مبدل ریختیم چندین بار این عمل را تکرار می‌کنیم تا کاملاً تمام رسوب داخل مبدل گرفته شود و هیچ گونه کفی اسید نداشته باشد. در مرحله اول که اسید وارد مبدل می‌شود خروجی مبدل به صورت کف می‌باشد و هر چند بار که اسید دور بخورد این کف کم می‌شود و وقتی که کاملاً جرم مبدل گرفته شود دیگر هیچ گونه کف همراه اسید خارج نمی‌شود. پس از پایان کار ظرف اسید را کنار گذاشته و آب خالص درون قیف بریزید تا مبدل کاملاً شسته شود. 


 

رسوب زدایی آبگرمکن دیواری به روش پمپی

در این روش پمپ اسیدشویی را در ظرف اسید قرار می‌دهیم و خروجی پمپ را به یک طرف مبدل گرمایی وصل نموده و طرف دیگر مبدل گرمایی با استفاده از شیلنگ لاستیکی به ظرف ارتباط می‌دهیم. پس از چند دقیقه کار کرد پمپ تمام جرم داخل مبدل گرمایی گرفته می‌شود. پس از پایان کار در ظرف مربوطه آب تمیز ریخته و مبدل را با آب شست وشو می‌دهیم و در محل خود نصب می‌نماییم لازم به ذکراست که بعضی از سرویسکاران در بازارکار از پمپ آب کولر نیز استفاده می‌کنند که در این روش مشکلی وجود دارد که بخار اسید باعث خرابی زودرس شافت پمپ کولر شده و نهایتاً باعث خرابی پمپ کولر می‌شود و مقرون به صرفه نمی‌باشد.

 

هزینه رسوب زدایی آبگرمکن دیواری

بسیاری از مردم به دلیل عدم اطلاعات کافی در زمینه هزینه رسوب زدایی آبگرمکن دیواری، خودشان را به دردسر می‌اندازند و خطرات استفاده از اسید رسوب زدایی آبگرمکن دیواری را به جان می‌خرند. اما هزینه رسوب زدایی آبگرمکن دیواری در مقایسه با جان باارزش شما بسیار ناچیز است. 

3.51 امتیاز از 68 رای

سرویس و تعمیر آبگرمکن

برای سرویس سرویس و تعمیر آبگرمکن از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با سرویس و تعمیر آبگرمکن

مطالب مرتبط با گرمایشی

تعمیر شوفاژخانه
تعمیر پکیج آریستون

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
banner
loading