سرویس و تعمیر آبگرمکن

رسوب زدایی آبگرمکن دیواری

رسوب زدایی آبگرمکن دیواری

رسوب زدایی آبگرمکن دیواری را به دست حرفه ای ها بسپارید

رسوب زدایی آبگرمکن دیواری را به خاطر پراهمیت بودنش باید حتما توسط یک سرویسکار حرفه ای انجام شود . به طور مثال بعضی افراد در اینترنت به دنبال فیلم رسوب زدایی آبگرمکن دیواری و یا آموزش تصویری رسوب زدایی آبگرمکن دیواری می گردند. که باید بگوییم که متاسفانه  آموزش جرم گیری آبگرمکن دیواری و یا همان ، آموزش رسوب گیری آبگرمکن دیواری بوتان و هر برند  دیگری  تا تجربه کافی نداشته باشید  و همچنین استفاده از اسید رسوب زدایی آبگرمکن دیواری هیچ فایده ای ندارد.   پیشنهاد می کنیم با مناسبترین قیمت رسوب زدایی آبگرمکن دیواری این خدمات را از سرویسکاران خدمت از ما بخواهید و یا اگر تجربه دارید محتوا آموزش تصویری جرم گیری آبگرمکن دیواری را در این سایت به طور کامل بخوانید.

 


چرا باید به صورت دوره ای به رسوب زدایی آبگرمکن دیواری بپردازیم؟

همان طور که تا به حال مشاهده کرده اید، درون کتری ها دیواره ای از رسوب های موجود در آب تشکیل می شود و همانگونه که رسوب ها روی دیواره کتری و سماور را می پوشاند، در داخل لوله های مبدل گرمایی آبگرمکن های دیواری نیز رسوب می کنند و باعث کاهش قطر لوله و کم شدن مقدار انتقال حرارت از شعله به آب می گردد. یکی دیگر از عواملی که باعث گرفتگی لوله مبدل گرمایی می باشد، به صورت نقطه ای گرم شدن بالای شمعک است که وجود شعله شمعک در زیر لوله مبدل گرمایی باعث می شود در این نقطه گرفتگی بیشتر باشد در بعضی مواقع این گرفتگی به حدی زیاد می باشد که دیگر با هیچ گونه مواد رسوب گیری قابل حل نبوده و مجبور به برش محل شده و گرفتگی را برطرف می نماییم و دوباره لوله را جوش کاری می کنیم. در نتیجه آبگرمکن نمی تواند به مقدار کافی آب گرم تولید کند و مصرف کننده از کمبود آب گرم ناراضی می باشد در حالی که به مقدار كافی گاز مصرف می شود و گرما تولید می گردد که این خود باعث اتلاف انرژی گرمایی شده و به جداره بیرونی مبدل گرمایی آسیب وارد می کند و با توجه به گرم شدن رسوب های داخل لوله باعث ایجاد صدا می شود.

 


تذکر: اگر در یک ساختمان قدیمی مجبور به تعویض لوله های ساختمان که از نوع فلزی می باشند شده باشید مشاهده می کنید که لوله آب گرم بیشتر از لوله آب سرد رسوب گرفته استو علت این امر بالا بودن دمای آب عبوری از داخل لوله می باشد.

در زمان استفاده نکردن از آب گرم چون شمعک دائم روشن است، آب موجود در بالای آن گرم شده و دمای آن به بالای 65 درجه سانتی گراد می رسد و باعث ایجاد رسوب به صورت نقطه ای می گردد. در دستگاه های جدید به خاطر رفع این مشکل و صرفه جویی در مصرف انرژی شمعک حذف شده است.

وسایل لازم برای رسوب زدایی آبگرمکن دیواری

برای برطرف کردن رسوب های داخل مبدل گرمایی از اسید کلریدریک یا جوهرنمک رقیق ( 20 %) استفاده می شود.

 

جرم گیری آبگرمکن دیواری در خانه

 

رسوب زدایی آبگرمکن دیواری به روش ثقلی

مبدل گرمایی را از محل خود خارج نموده و قبل از هر چیز نسبت به تخلیه آب موجود در آن اقدام می نمایند که نحوه انجام آن بدین صورت است که يک طرف مبدل را در محل تخلیه آب قرار داده و از طرف دیگر توسط فشار هوا (دمیدن یا فوت کردن)  آب مبدل را تخلیه می کنند.

به یک طرف لوله مبدل شيلنگ لاستیکی و به طرف دیگر لوله پلاستیکی نوع PP را متصل می کنند. لوله پلاستیکی باید از سطح مبدل گرمایی دارای ارتفاع مناسبی (حدود یک متر) باشد که در بالای این لوله یک قیف قرار می گیرد. مبدل گرمایی را در تشت پلاستیکی بزرگ که درون آن به مقدار کافی آب باشد قرار می دهند تا چنانچه محلول رسوب گیری سرریز کند یا پاششی داشته باشد تغییر رنگ روی مبدل گرمایی ایجاد نشود. اگر در فصل سرما باشد بهتر است آب موجود گرم باشد تا رسوب گیری زودتر انجام شود.

مقداری اسید از طریق قیف در مبدل می ریزیم تا از طرف دیگر مبدل درون ظرف دیگری بریزد. وجود کف به همراه اسید خروجی از ظرف دیگر بیان گر حل شدن رسوب درون
مبدل در اسید است برای رسوب زدایی کامل اسید درون ظرف دوم را دوباره از طریق قیف در مبدل می ریزیم و این عمل را چندین بار تکرار می کنیم تا محلول خروجی از مبدل بدون کف باشد. نکته قابل توجه اینکه در لحظه اول که اسید وارد مبدل می شود به دلیل واکنش شیمیایی پاشش شدیدی از بالای قیف ایجاد می شود که در صورت عدم توجه باعث ایجاد خسارت می شود. دقت داشته باشید به محض ریختن اسید داخل قیف کف ظرف را روی قیف قرار دهید که پاششی ایجاد نشود و بعد از این که تمام اسید را داخل مبدل ریختیم چندین بار این عمل را تکرار می کنیم تا کاملاً تمام رسوب داخل مبدل گرفته شود و هیچ گونه کفی اسید نداشته باشد. در مرحله اول که اسید وارد مبدل می شود خروجی مبدل به صورت کف می باشد و هر چند بار که اسید دور بخورد این کف کم می شود و وقتی که کاملاً جرم مبدل گرفته شود دیگر هیچ گونه کف همراه اسید خارج نمی شود. پس از پایان کار ظرف اسید را کنار گذاشته و آب خالص درون قیف بریزید تا مبدل کاملاً شسته شود.

 


رسوب زدایی آبگرمکن دیواری به روش پمپی

در این روش پمپ اسیدشویی را در ظرف اسید قرار می دهیم و خروجی پمپ را به یک طرف مبدل گرمایی وصل نموده و طرف دیگر مبدل گرمایی با استفاده از شیلنگ لاستیکی به ظرف ارتباط می دهیم. پس از چند دقیقه کار کرد پمپ تمام جرم داخل مبدل گرمایی گرفته می شود. پس از پایان کار در ظرف مربوطه آب تمیز ریخته و مبدل را با آب شست وشو می دهیم و در محل خود نصب می نماییم لازم به ذکراست که بعضی از سرویسکاران در بازارکار از پمپ آب کولر نیز استفاده می کنند که در این روش مشکلی وجود دارد که بخار اسید باعث خرابی زودرس شافت پمپ کولر شده و نهایتاً باعث خرابی پمپ کولر می شود و مقرون به صرفه نمی باشد.

2.71 امتیاز از 12 رای

سرویس و تعمیر آبگرمکن

سرویس و تعمیر آبگرمکن

ثبت رایگان سفارش

مطالب مرتبط

رسوب زدایی آبگرمکن دیواری

رسوب زدایی آبگرمکن دیواری

رسوب زدایی آبگرمکن دیواری را به دست حرفه ای ها بسپارید رسوب زدایی آبگرمکن دیواری را به خاطر پراهم...
loading