تعمیر آبگرمکن برقی، به همراه روش تعمیر ترموستات آبگرمکن برقی

ثبت درخواست "سرویس و تعمیر آبگرمکن"
تعمیر آبگرمکن برقی، به همراه روش تعمیر ترموستات آبگرمکن برقی

آبگرمکن برقی، با توجه به دارا بودن قطعاتی مانند برد، سیم کشی‌های داخلی برق، المنت و ... دارای پیچیدگی بیشتری نسبت به آبگرمکن‌های گازی معمول است. به همین دلیل، تعمیر آبگرمکن برقی دارای پیچیدگی‌های بیشتری است. چه تعمیر ترموستات آبگرمکن یا هر قطعه دیگری.  

از جمله مشکلات رایج در آبگرمکن‌های برقی، می‌شود به روشن نشدن آن، گرم نشدن مخزن آب، صدای نامشخص از آبگرمکن و ... اشاره کرد. در این مقاله، به 5 مشکل رایج به همراه راه حل، پرداخته شده است. 

شما می‌توانید درخواست تعمیر آبگرمکن برقی خودتان را در خدمت از ما، ثبت کنید. این مورد را در نظر داشته باشید اقداماتی مانند تبدیل آبگرمکن برقی به گازی، بررسی نقشه کشی آبگرمکن برقی، تعمیر ترموستات آبگرمکن برقی و ... حتما باید توسط یک تعمیرکار با چندین سال سابقه انجام شود. 

 

تعمیر آبگرمکن برقی (Electric water heater repair)

 

در هنگام تعویض آبگرمکن برقی به گازی، به مزایای آبگرمکن برقی که در ادامه آمده است، توجه لازم را داشته باشید:

  • عدم نیاز به دودکش
  • عدم نیاز به لوله کشی گاز
  • امنیت بیشتر (به علت عدم استفاده از گاز)
  • تمیزی هوا (اکسیژن و رطوبت محیط را از بین نمی‌برد)
  • عیب یابی ساده تر آبگرمکن برقی نسبت به آبگرمکن گازی
  • ابعاد کوچکتر آبگرمکن‌های برقی نسبت به آبگرمکن‌های گازی

 

 

عیب یابی آبگرمکن برقی

همان طور که بالاتر بیان شد، در این مقاله 5 مشکل رایج آبگرمکن برقی به همراه راه‌حل‌های آن برای شما آورده شده است.

 

1. آبگرمکن برقی روشن نمی‌شود.

راه حل: اگر آبگرمکن برقی شما اصلا روشن نمی‌شود، اول فیوز مدار و سیم‌های متصل به آن را چک کنید. با استفاده از ولت متر جریان ورودی را بررسی کنید تا از بودن یا نبودن جریان مطمئن شوید. تست المنت آبگرمکن برقی

 

2. آب داخل مخزن سرد است.

راه حل: اگر آب داخل مخزن آبگرمکن سرد است ممکن است مشکل از ترموستات آبگرمکن برقی یا المنت حرارتی باشد. می‌توانید جریان المنت حرارتی را بررسی کنید، اگر جریانی در المنت حرارتی وجود نداشت به احتمال زیاد مشکل از ترموستات می‌باشد.

 

3. آبگرمکن صداهای نامشخص تولید می‌کند.

راه حل: آبگرمکن برقی ممکن است صداهای عجیبی تولید کند. این صداها به خاطر سرد و گرم شدن آب است که باعث انقباض و انبساط در مخزن می‌شود. هم چنین در صورت وارد شدن هوا به لوله‌های آب ممکن است از آبگرمکن صداهایی شنیده شود. شیرهای آب را برای نشتی و حباب بررسی کنید، ترموستات را طور تنظیم کنید که مطمئن شوید آب نمی‌جوشد.

 

تعمیر ترموستات آبگرمکن برقی

 

4. خارج شدن زنگ زدگی همراه با آب گرم

راه حل: اگر با بازشدن شیر آب زنگ زدگی از آن خارج شد، مشکل می‌تواند از زنگ زدن لوله‌ها باشد (که با تعویض لوله کشی درست می‌شود) یا از آب باشد. اگر مشکل از آب بود حتما از فیلتر تصفیه آب در خط اصلی آب ورودی استفاده کنید تا دیگر این مشکل را نبینید.

 

5. آبگرمکن برقی بوی بد می‌دهد.

راه حل: اگر آب گرم یا آبگرمکن برقی بوی بد و عجیبی شبیه به تخم مرغ فاسد می‌دهد، احتمالا مشکل از آب لوله کشی می‌باشد و در آب لوله کشی مقداری گوگرد است. برای رفع این مشکل باید دستگاه تصفیه آب در لوله اصلی ساختمان نصب کنید.

 

تعمیر عیب یابی آبگرمکن برقی، به صورت تخصصی

شما می‌توانید درخواست تعمیر آبگرمکن برقی یا گازی خودتان را در خدمت از ما ثبت کنید. به رایگان از 3 تا 5 متخصص قیمت بگیرید و با مشاهده سوابق و نظرات مشتریان قبلی آن‌ها، بهترین فرد را انتخاب کنید.  

سرویس و تعمیر آبگرمکن
برای سرویس سرویس و تعمیر آبگرمکن از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading