شیر اطمینان پکیج دیواری

ثبت درخواست "سرویس و تعمیر پکیج"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
شیر اطمینان پکیج دیواری

در این مطلب به بررسی شیر اطمینان پکیج می‌پردازیم و تعمیر شیر اطمینان پکیج را به شما خواهیم گفت. شیر اطمینان پکیج همان طور که از اسم آن پیداست قطعه ای است جهت بالا نرفتن و تنظیم فشار پکیج وجود دارد. این قطعه جهت کاهش آسیب های احتمالی به پکیج در اثر بالا رفتن فشار بار پکیج است. معمولا قطعات پکیج تا 3/5 بار تحمل فشار را دارند و فشار بیش از این مقدار آسیب‌هایی را به قطعات پکیج وارد می‌کند.

عملکرد شیر اطمینان پکیج 

علت بالا رفتن فشار پکیج می تواند بر اثر افزایش دمای آب یا بودن آب بیش از اندازه در پکیج باشد که شیر اطمینان وظیفه کاهش فشار را بر عهده دارد. شیر اطمینان پکیج از یک دیافراگم و یک فنر تشکیل شده است. فنر موجود در شیر اطمینان فشاری برابر با 2/5 بار را می تواند تحمل کند.

اگر فشار بیستر از 5/2 بار شود باعث می شود که فنر جمع شود و دیافراگم لاستیکی میر شیر اطمینان را باز کند و آب اضافی را بیرون بریزد، این کار سبب متعادل شدن فشار و کاهش فشار در پکیج شما می شود. علت گرم نشدن آب پکیج در برخی مواقع با ایراد در این قطعه و عملکرد نامطلوب آن در پکیج تاثیر مستقیم دارد. 

 

انواع شیر اطمینان پکیج دیواری

شیر اطمینان پکیج دیواری معمولا در دو نوع شیر اطمینان حساس در برابر فشار و دما و شیر اطمینان در برابر فشار در بازار موجود می باشد. در قدیم از شیر اطمینان برنجی در پکیج ها استفاده می شد، به طور کلی میتوان گفت در سیستم های مدار بسته حرارتی از شیر اطمینان استفاده می شود. اما امروزه از نوع پلاستیکی آن استفاده می شود.

در هنگام تهیه این قطعه با فاکتورهای تفاوت پکیج و آبگرمکن و همین طور موارد بیان شده در راهنمای خرید پکیج توجه ویژه داشته باشید. رفع مشکلات پیش آمده در اثر فرسودگی شیر اطمینان در مصرف گاز پکیج و بهینه سازی مصرف انرژی تاثیر مستقیم دارد. 

 

شیر اطمینان پکیج دیواری

 

علامت خرابی شیر اطمینان پکیج

باید توجه داشته باشید که اگر شیر اطمینان پکیج شما خراب باشد آلارم و چراغ خاصی را نشان نمی دهید، در ادامه درباره علامت های خرابی آن به شما اطلاعاتی خواهیم دارد. اگر شیر اطمینان پکیج شما دچار خرابی و مشکل شود علامتی را نشان خواهد داد، با دیدن این علامت ها شما باید اقدام به تعمیر یا تعویض شیر اطمینان پکیج دیواری خود کنید.

مهمترین علامت در خرابی شیر اطمینان پکیج افزایش بیش از حد فشار پکیج است، در این حالت عقربه فشار سنج عدد 2 را دائما نشان می دهد. این علائم با کنترل انجام شده بر روی برد پکیج بوتان و دیگر برندها صورت گرفته و اصولا با یک کد خطا قابل تشخیص است. 

علامت بعدی که معمولا در زمان خرابی شیر اطمینان مشاهده می شود نشتی آب از شیر اطمینان است. همان طور که گفته شد هر چه فشار در پکیج شما بیشتر شود نشتی آب نیز اتفاق خواهد افتاد.با نصب فیلتر رسوب گیر آبگرمکن دیواری و پکیج تا حد زیادی در بروز مشکلاتی مثل رسوب گیری مسیر لوله‌های منتهی به این قطعه جلوگیری کنید.

 

تعمیر شیر اطمینان پکیج

با مشاهده علامت‌های خرابی شیر اطمینان شما باید اقدام به تعمیر آن کنید. برای این کار باید شیر اطمینان را باز کنید و در دستگاه دیسکلر قرار دهید تا آن را شستشو دهد. این کار برای این منظور انجام می شود که رسوبات و آشغال هایی که در شیر اطمینان جمع شده است شسته شوند و شیر شما تمیز شود.

رسوب زدایی آبگرمکن دیواری و همین طور نصب رسوب گیر پکیج اقداماتی پیشگیرانه برای جلوگیری از خراب شدن قطعه شیر اطمینان است. معمولا با شستشوی شیر اطمینان مشکل نشتی حل می‌شود، اما اگر با شستشو این مشکل حل نشد شما باید اقدام به تعویض این قطعه کنید.

توجه داشته باشید در صورت دیدن نشتی آب از شیر اطمینان می‌توانید قبل از هر کاری یک بار درجه پلاستیکی شیر اطمینان را بچرخانید تا آب اضافه که در اثر رسوب در بین دیافراگم جمع شده است خارج شود.این قطعه در پکیج همانند دیافراگم آبگرمکن دیواری بوتان و دیگر برندها در عملکرد شیر اطمینان تاثیر بسزایی دارد. 

 

تعمیر شیر اطمینان پکیج

 

تعویض شیر اطمینان پکیج

همان طور که گفته شد اگر با شستشو مشکل شیر اطمینان شما حل نشد جهت جلوگیری از تاثیر منفی این ایراد در طرز کار پکیج باید اقدام به تعویض آن کنید.

  1. برای انجام تعویض در ابتدا باید آب دستگاه را به وسیله رادیاتور آب تخلیه کنید تا فشار پکیج شما روی  صفر بیاید و سیستم از آب خالی شود.
  2. در مرحله بعد شیر ورودی آب پکیج را ببندید و شیر پرکن پکیج را باز کنید. سپس یکی از آب گرم های سرویس بهداشتی، حمام یا آشپزخانه که از سطح پکیج پایین تر است را باز کنید تا عقریه فشار روی عدد صفر بیاید.(تعویض شیر پرکن پکیج)
  3. در مرحله بعد باید شیر اطمینان خراب و قدیمی را خارج کنید و شیر اطمینان جدید را جایگزین آن کنید. در این مرحله باید به نحوه درآوردن و جادان شیر اطمینان جدید و قدیمی توجه کنید تا بتوانید درست آن را جا بیاندازید.

توجه کافی به ایرادات بوجود آورنده‌ی معایب پکیج تا حد زیادی در عملکرد این وسیله پرکاربرد تاثیر دارد. بنابراین حتی انتخاب بهترین پکیج و نصب و راه اندازی آن در ساختمان نیز باید با اقداماتی مثل سرویس و تعمیر به موقع قطعات جهت نگهداری این وسیله همراه باشد. 

سخن پایانی

در این مطلب سعی کردیم درباره شیر اطمینان پکیج، تعمیر شیر اطمینان پکیج و تعویض شیر اطمینان پکیج دیواری مطالبی را به شما آموزش دادیم. چنان چه شما در شیر اطمینان یا قطعات دیگر پکیج و عملکرد پکیج دچار مشکل شود، می‌توانید در بازار آنلاین خدمت از ما ثبت سفارش دهید و از بهترین متخصصان تعمیرات پکیج منطقه خود کمک بخواهید.

شما می‌توانید پروفایل هر کدام از تکنسین ها را بخوانید و همچنین نظرات کاربران را درباره پروژه‌های قبلی آن‌ها ببینید و در نهایت بهترین انتخاب را داشته باشید. از دیگر مزیت ثبت سفارش در "خدمت از ما" به این موضوع می توان اشاره کرد که شما به رایگان می‌توانید از تعمیرکاران پکیج دیواری استعلام قیمت بگیرید.

سرویس و تعمیر پکیج
برای سرویس سرویس و تعمیر پکیج از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading