علت روشن شدن انفجاری پکیج و آبگرمکن

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
علت روشن شدن انفجاری پکیج و آبگرمکن

علت روشن شدن انفجاری پکیج و روشن شدن انفجاری آبگرمکن یکی از نکات ایمنی و مهم در هنگام استفاده از انواع آبگرمکن و پکیج دیواری است. علت روشن شدن انفجاری پکیج و روشن شدن انفجاری آبگرمکن با مواردی مثل علت انفجاری روشن شدن آبگرمکن دیواری بوتان، علت صدا دادن پکیج هنگام روشن شدن، دلیل روشن شدن انفجاری آبگرمکن مورد بازبینی قرار می‌گیرند.

یافتن علت روشن شدن انفجاری پکیج و روشن شدن انفجاری آبگرمکن همانند دیگر ایرادات مشاهده شده در انواع آبگرمکن و پکیج مثل روشن شدن خود به خود آبگرمکن دیواری، علت روشن ماندن ابگرمکن دیواری بوتان، علت سوت کشیدن آبگرمکن، علت خاموش نشدن آبگرمکن دیواری بوتان، علت روشن نشدن مشعل آبگرمکن دیواری از اهمیت بالایی برخوردار است.

دریافت نتایج مطلوب از عملکرد  بهترین آبگرمکن دیواری و  بهترین پکیج با ویژگی‌های استاندارد و تایید شده مستلزم رعایت یک سری اصول در هنگام نصب و توجه کافی به سرویس به موقع و تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان و دیگر برند‌ها این وسایل پرکاربرد است. 

همان اندازه که بررسی وضعیت عملکرد کلید حرارتی آبگرمکن بوتان، بررسی برد آبگرمکن دیواری بوتان، برد پکیج بوتان، روشن شدن آبگرمکن با آب سرد و علت دیر روشن شدن آبگرمکن دیواری مهم بوده یافتن علت انفجاری روشن شدن آبگرمکن دیواری بوتان و انفجاری روشن شدن آبگرمکن را می‌توان از نکات مهم ایمنی در استفاده از این لوازم دانست.

 

علت انفجاری روشن شدن آبگرمکن دیواری بوتان

 

علت روشن شدن انفجاری پکیج چیست؟

یکی از مهمترین نکات ایمنی که در هنگام استفاده از انواع پکیج باید به آن توجه داشت، بررسی و یافتن علت روشن شدن انفجاری پکیج است. حتما برای شما هم پیش آمده که فعال شدن پکیج منزل شما با یک صدای انفجاری و ترکیدن همراه باشد. وجود برخی ایرادات و توجه نداشتن به برخی نکات ایمنی در هنگام نصب انواع پکیج برخی مواقع از دلایل اصلی روشن شدن انفجاری پیکج است.

تفاوت پکیج و آبگرمکن و نحوه عملکرد، نصب و تنظیمات این دو مدل وسایل گرمایشی را در بررسی علت روشن شدن انفجاری آن‌ها در نظر داشته باشید. در این قسمت به معرفی برخی دلایل روشن شدن انفجاری پکیج دیواری به شرح ذیل می‌پردازیم:

 

علت صدا دادن پکیج هنگام روشن شدن

 

دلایل اصلی روشن شدن انفجاری پکیج

 • یکی از اصلی ترین دلایل روشن شدن انفجاری پکیج تنظیم نبودن فاصله الکترود جرقه زن و مشعل
 • تنظیم نبودن فشار گاز در انواع پکیج می‌تواند علت روشن شدن انفجاری پکیج باشد.
 • خرابی دودکش و ایراد در نحوه خروج محصولات احتراق در هنگام روشن شدن پکیج
 • ضعیف شدن جرقه به دلیل ضعیف شدن برق شهری، ضعف در ترانس جرقه زن، مشکلات برق و اکسید شدن الکترود جرقه زن نیز در روشن شدن انفجاری پیکج تاثیر دارد.
 • استفاده از گاز شهری به جای گاز مایع و مسدود شدن روزنه‌های مشعل در اطراف جرقه زن می‌تواند علت روشن شدن انفجاری پکیج است.

 

راه‌های جلوگیری از روشن شدن انفجاری پکیج

رعایت نکات ایمنی و دستورالعمل صحیح نصب پکیج دیواری در جلوگیری از روشن شدن انفجاری پکیج تاثیر بسزایی دارد. شاید برخی از شما بروز این اتفاق را در ردیف معایب پکیج قرار دهید اما خوب است بدانید برخی اشتباهات در حین نصب و راه اندازی این دستگاه در بوجود آمدن این مشکل نقش پر رنگی دارد. پس از رعایت دقیق مراحل و نحوه طرز کار پکیج در این قسمت یک سری نکات در خصوص جلوگیری از روشن شدن انفجاری پکیج را مشاهده می‌کنیم.

 

راه‌های جلوگیری از روشن شدن انفجاری پکیج

 

 • محل نصب پکیج دیواری با محفظه احتراق باید در جای مناسب و اوصولی که با هوای آزاد تماس دارد، در نظر گرفته شود. این امر علاوه بر جلوگیری از نشت گازهای سمی در محیط در روشن شدن انفجاری پکیج نیز تاثیر دارد.محیطی امن و مناسب برای  مصرف گاز پکیج در نظر بگیرید. 
 • با باز کردن پنل انواع پکیج دیواری وضعیت سرشعله‌ها، فندک‌ها و لوله‌های مبدل مورد بررسی قرار داده و اگر دچار گرفتگی هستند، آنها را تمیز کنید.
 • پاک کردن روزنه‌های سرشعله‌ها با برس و یا مسواک روزنه‌های سرشعله‌ها را در صورت گرفتگی پاک کنید. از همین روش و با یک برس سیمی و یا ورق سمباده نرم میله‌های جرقه‌زن را کاملا تمیز کنید.
 • برای رفع مشکل روشن شدن انفجاری پکیج مبدل‌های حرارتی که در معرض گرفتن دوده حاصل از سوختن گاز هستند را با احتیاط و به آرامی با یک برس نرم تمیز کنید.
 • پس از انجام این نکات و بستن پنل پکیج برای مشاهده اینکه مشکل روشن شدن انفجاری پکیج برطرف شده یا نه آب گرم را باز و صدای پکیج را بشنوید.

 

دلیل روشن شدن انفجاری آبگرمکن چیست؟

گاهی در هنگام باز کردن آب گرم با مشکل روشن شدن انفجاری آبگرمکن که با صدایی مشابه ترکیدن است؛ مواجه می‌شوید. اصلی‌ترین دلیل این اتفاق در انواع آبگرمکن جمع شدن گاز در محفظه احتراق به دلیل ضعف در جرقه زدن فندک تعبیه شده در آبگرمکن و در نهایت روشن شدن انفجاری آبگرمکن است. معمولا دلیل روشن شدن انفجاری آبگرمکن را می‌توان تنظیم نبودن الکترود، مشعل و یا خرابی شیر برقی دانست.

 

کلید حرارتی آبگرمکن بوتان- برد آبگرمکن دیواری بوتان

 

همانند بررسی  علت روشن نشدن آبگرمکن دیواری دسترسی به دلایل بروز علت روشن نشدن مشعل آبگرمکن مخزنی گازی در روند عملکرد انواع آبگرمکن و پکیج تاثیر بسزایی دارد. نکات دیگری نیز می‌تواند در شنیده شدن صدای انفجار در هنگام فعالیت آبگرمکن در اثر باز کردن آب گرم داست که در این قسمت به این موارد اشاره خواهیم داشت:

 • شیر احتراق آهسته معیوب شده و باید به فکر تعویض این قطعه باشید.
 • فشار مشعل گاز آبگرمکن زیاد بوده و تنظیم نمی‌باشد، در این حالت باید متناسب با ساختار آبگرمکن فشار گاز را تنظیم نمود.
 • بررسی وضعیت  پیچ تنظیم شمعک آبگرمکن مخزنی و دیواری برای جلوگیری از بروز مشکلاتی مثل انفجاری روشن شدن آبگرمکن.
 • افزایش فشار آب یا شل شدن شیر احتراق آهسته که باید اقدام به محکم کردن آن نمایید. در این شرایط  علت کم شدن فشار آب گرم در آبگرمکن دیواری نیز می‌تواند از دلایل بروز این مشکل باشد. 
 • افزایش فضار آب و شل شدن شیر احتراق آهسته از دلایل روشن شدن انفجاری آبگرمکن است که با محکم کردن آن می‌توان این مشکل را رفع نمود.
 • کوتاه بودن شعله پیلوت از دیگر دلایل روشن شدن انفجاری آبگرمکن است.
 • نصب فیلتر رسوب گیر آبگرمکن دیواری برای جلوگیری از ایجاد رسوب در مسیر ورودی و خروجی آبگرمکن دیواری و بروز اختلال در روند روشن شدن و فعالیت این دستگاه.

راهکارهایی برای رفع صدای انفجاری آبگرمکن

پس از بررسی وضعیت پنل و ساختار آبگرمکن که با مواردی مانند نکات ارائه شده در جلوگیری از روشن شدن انفجاری پکیج همراه است، می‌توان با انجام یک تست دفعات روشن شدن انفجاری آبگرمکن را کاهش داد. بررسی وضعیت قطعات مختلف تشکیل دهنده آبگرمکن یک راهکار کاربردی در یافتن منبع علت روشن شدن انفجاری آبگرمکن است.

برای انجام تست روی قطعات آبگرمکن قدیمی بهتر است میکروسوئیچ را تحریک کرده و در مدل‌های جدیدتر با اتصال سیم کنار پایه به پایه وسطی به بررسی فاصله صدای جرقه زدن الکترود و صدای شروع به کار کرد شیر برقی بپردازید. گاها ممکن است تنظیم نبودن الکترود  و تاخیر در روشن شدن شعله علت صدای انفجاری آبگرمکن باشد.

اقداماتی مثل  رسوب زدایی آبگرمکن دیواری و انجام صحیح مراحل  روشن كردن آبگرمكن ديواري بوتان در کاهش بروز انفجاری روشن شدن آبگرمکن در مدل‌های مختلف تاثیر بسزایی دارد. 

 

روشن شدن آبگرمکن با آب سرد - علت دیر روشن شدن آبگرمکن دیواری

 

علاوه بر این نکته نقص در عملکرد شیر گاز و کم بودن مقدار گاز خارج شده میزان مورد نیاز و پخش شدن گاز در اطراف مشعل می‌تواند دلیل روشن شدن انفجاری آبگرمکن باشد. میزان جرقه ضعیف در هنگام خروج گاز از شیر برقی نیز عامل این مشکل می‌باشد.

 

دلایل اصلی صدا دادن آبگرمکن دیواری

علاوه بر نکات بیان شده در خصوص روشن شدن انفجاری پکیج و روشن شدن انفجاری آبگرمکن می‌توان دلیل اصلی مواجهه با این مشکلات را محل نصب نامناسب، اتصالات غیر اصولی، ایجاد رسوب و اختلال در عملکرد آبگرمکن، ایرادات در قطعاتی مثل اورینگ‌ها و سوپاپ‌، وجود هوا در لوله‌های آب و استفاده از رادیاتورهای نامرغوب دانست. تعویض سوپاپ بای پس پکیج ایران رادیاتور و دیگر برند‌ها از جمله اقداماتی بوده که در رفع این مشکل تاثیرگذار است. 

 

دلایل اصلی صدا دادن آبگرمکن دیواری

 

بررسی وضعیت قطعاتی مثل  پرشر سوئیچ هوا از سری اقداماتی بوده که در این شرایط بسیار تاثیرگذار است.بهترین اقدام در صورت مواجهه مداوم با روشن شدن انفجاری پکیج و روشن شدن انفجاری آبگرمکن در درخواست راهنمایی از افراد متخصص در این زمینه است. علاوه بر این موارد بررسی وضعیت  رسوب گیر پکیج نیز در این شرایط می‌تواند تا حدی در بهبود عملکرد آن در هنگام روشن شدن تاثیر داشته باشد. 

4.5 امتیاز از 1323 رای


تعمیر آبگرمکن و سرویس آبگرمکن
برای سرویس تعمیر آبگرمکن و سرویس آبگرمکن از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین