تفاوت آبگرمکن آیونایز و پیلوت دار

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
تفاوت آبگرمکن آیونایز و پیلوت دار

تفاوت آبگرمکن آیونایز و پیلوت دار و همین طور تفاوت آبگرمکن شمعک دار و بدون شمعک یکی از موارد مهم در خرید انواع آبگرمکن متناسب با نیاز افراد می‌باشد. تفاوت آبگرمکن آیونایز و پیلوت دار در قالب نکاتی مثل آیونایز فن دار چیست. بهترین آبگرمکن دیواری با ویژگی‌هایی مثل گرم کردن درست آب و جریان کافی آن در لوله‌ها همراه است. 

طریقه عملکرد آبگرمکن آیونایز بدون شمعک b3218i، آبگرمکن دیواری بوتان بدون شمعک b3215i، معایب ابگرمکن بدون شمعک و مشاهده تفاوت آبگرمکن شمعک دار و بدون شمعک قابل بررسی می‌باشد. تا حد زیادی می‌توان به دست آوردن اطلاعات در زمینه تفاوت آبگرمکن آیونایز و پیلوت دار و تفاوت آبگرمکن شمعک دار و بدون شمعک همانند تفاوت پکیج و آبگرمکن را به عنوان یک راهنمای خرید در این مدل آبگرمکن‌ها برای برند‌های مختلف در نظر گرفت.

ساختار و تجهیزات تشکیل دهنده و همین طور مزایا و معایب مدل‌های آیونایز و پیلوت دار و همین طور شمعک دار و بدون شمعک انواع آبگرمکن بیشترین سهم بررسی تفاوت در این دو مدل را به خود اختصاص داده است. در این مطلب با بررسی نکات و محور‌های مختلف تفاوت آبگرمکن آیونایز و پیلوت دار و همین طور تفاوت آبگرمکن شمعک دار و بدون شمعک با شما همراه خواهیم بود.

 

آبگرمکن آیونایز بدون شمعک b3218i

 

تفاوت آبگرمکن آیونایز و پیلوت دار

اصلی ترین تفاوت آبگرمکن آیونایز و پیلوت دار را می‌توان در طراحی شمعک این دو مدل آبگرمکن دانست. این امر به گونه ای است که در آبگرمکن‌های پیلوت دار شمعک بطور دائمی روشن است. اما در سبک آبگرمکن‌های آیونایز قطعه شمعک حذف و به جای آن سیستم جرقه زن هوشمند برای روشن کردن آبگرمکن تعبیه شده است. این امر نشان می‌دهد بررسی وضعیت  پیچ تنظیم شمعک آبگرمکن مخزنی در مدل‌های مختلف در روند عملکرد آن تاثیر بسزایی دارد. 

این قابلیت در سیستم آبگرمکن‌های آیونایز حدودا 17 درصد از مصرف انرژی گاز را کاهش داده است. علاوه بر این مورد ویژگی دیرتر رسوب گرفتن لوله‌های  ورودی و خروجی آبگرمکن دیواری و مبدل آبگرمکن در مدل آیونایز از دیگر نکات تفاوت آبگرمکن آیونایز و پیلوت دار می‌باشد. به همین دلیل در بیشتر مواقع آبگرمکن‌های آیونایز را با عنوان آبگرمکن دیواری بدون رسوب معرفی می‌کنند. بنابراین مشکلات پیش آمده در اثر  رسوب گیری پکیج و آبگرمکن در این مدل کمتر بوده و رسوب زدایی آبگرمکن دیواری را سهولت می‌بخشد. 

 

آبگرمکن دیواری بوتان بدون شمعک b3215i

 

یکی از راه‌های شناخت تفاوت دو مدل آبگرمکن مشاهده ویژگی‌ها طراحی انجام شده در هنگام ساخت آنهاست. همانند دیگر مدل‌های آبگرمکن بررسی مواردی مثل  علت انفجاری روشن شدن آبگرمکن دیواری بوتان، علت روشن نشدن آبگرمکن دیواری و در نهایت علت روشن نشدن مشعل آبگرمکن مخزنی گازی در سرویس و تعمیر این نوع آبگرمکن امری ضروری است.

بنابراین در این بخش به معرفی جداگانه ساختار آبگرمکن‌های آیونایز و پیلوت دار در راستای بررسی تفاوت آبگرمکن آیونایز و پیلوت دار و تفاوت آبگرمکن شمعک دار و بدون شمعک برای داشتن اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌پردازیم.

 

 آبگرمکن آیونایز از چه ساختاری برخوردار است؟

همانطور که در ابتدای مطلب تفاوت آبگرمکن آیونایز و پیلوت دار اشاره شد، ساختار آبگرمکن آیونایز به دلیل حذف قطعه شمعک دائمی به نوع جرقه‌ای معروف است. طراحی آبگرمکن آیونایز با هدف کاهش مصرف انرژی در حالت آماده باش صورت گرفته است. در واقع آبگرمکن در حالت عادی خاموش بوده و تنها زمان باز کردن آب گرم با ارسال یک دستور به برد تعبیه شده در سیستم آبگرمکن آیونایز فرمان روشن شدن آن صادر می‌شود.

 

تفاوت آبگرمکن شمعک دار و بدون شمعک

 

امروزه سیستم آبگرمکن‌های آیونایز پیشرفته ترین سبک آبگرمکن را به خود اختصاص داده‌اند. قابلیت نصب در فضاهای محدود آبگرمکن‌های آیونایز از بارزترین ویژگی‌های این سبک می‌باشد. در این قسمت به بخشی از طراحی آیونایز اشاره خواهیم داشت. 

آیونایز فن دار چیست

این سبک آبگرمکن آیونایز که مجهز به فن تخلیه محصولات احتراق می باشند، به آیونایز فن دار معروف هستند. در هنگام خرید آبگرمکن برای منازل آپارتمانی فاقد تهویه مناسب برای خروج دود و محصولات احتراق این سبک آبگرمکن به افراد پیشنهاد می‌شود. در واقع تفاوت آبگرمکن آیونایز و پیلوت دار را در این مورد نیز می‌توان مزیت استفاده از آبگرمکن دیواری آیونایز بدون انجام تغییرات در ساختمان، با اطمنیان از خروج ایمن محصولات احتراق از محل نصب دستگاه به خارج ساختمان نامید.

 

آیونایز فن دار چیست

 

آبگرمکن پیلوت دار چه مشخصاتی دارد؟

برعکس آبگرمکن آیونایز، طراحی آبگرمکن‌های پیلوت دار به همراه شمعک دائمی و به سبک آبگرمکن‌های قدیمی به صورت دائما روشن می‌باشد. لازمه روشن و فعال شدن آبگرمکن پیلوت دار روشن بودن همیشگی شمعک حداقل در زمان روشن بودن آبگرمکن بوده که همین امر مصرف انرژی گاز را افزایش می‌دهد.بنابراین  روشن كردن آبگرمكن ديواري بوتان در مدل پیلوت دار باید بر اساس دستورالعمل ارائه شده به دقت انجام شود. 

با باز شدن آب مصرفی روشن شدن شمعک منجر به گرم شدن و جریان آب گرم مورد نیاز می‌شود. آبگرمکن پیلوت دار انرژی مصرفی خود را برای روشن شدن از محیط اطراف تامین کرده بنابراین باید از دودکشی مطمئن برای خروج محصول احتراق به بیرون برخوردار باشد.

 

آبگرمکن پیلوت دار چه مشخصاتی دارد؟

 

تفاوت آبگرمکن شمعک دار و بدون شمعک

علاوه بر بهینه سازی مصرف انرژی و پیشرفته بودن آبگرمکن آیونایز نسبت به آبگرمکن پیلوت دار می‌توان به چند نکته دیگر در خصوص تفاوت آبگرمکن آیونایز و پیلوت دار که اصولا با عنوان تفاوت آبگرمکن شمعک دار و بدون شمعک نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد، بصورت زیر اشاره داشت:

 

تفاوت آبگرمکن شمعک دار و بدون شمعک

 

  • رسوب گیری لوله‌های آبگرمکن آیونایز به نسبت آبگرمکن‌های پیلوت دار کمتر بوده بنابراین هزینه رسوب گیری و رفع مشکلات گرفتگی لوله‌ها در آبگرمکن‌های آیونایز به طرز ویژه‌ای کاهش یافته است. نصب فیلتر رسوب گیر آبگرمکن دیواری در این مدل آبگرمکن‌ها نیز یکی از ضروری ترین موارد در تهیه آب گرم به شمار می‌آید. 
  • آبگرمکن‌های آیونایز به نسبت آبگرمکن‌های پیلوت دار که در محیط‌هایی با فشار کم آب عملکرد خوبی ندارند،انتخاب مناسب تری بوده زیر این سبک آبگرمکن با فشار کم آب هم به راحتی کار می‌کند.
  • طول عمر استفاده آبگرمکن‌های آیونایز به نسبت آبگرمکن‌های پیلوت دار بیشتر بوده به انتخاب بیشتر این سبک آبگرمکن کمک ویژه‌ای کرده است.
  • تفاوت تفاوت آبگرمکن شمعک دار و بدون شمعک یا همان پیلوت دار و آیونایز به تجهیزات ساخته شده آنها مثل اندازه و ابعاد  رگلاتور بستگی دارد. در واقع این تفاوت در شیر مغناطیسی آبگرمکن پیلوت دار و آیونایز بوده به این شکل که رگلاتور آبگرمکن با شمعک نسبت به بدون شمعک عمیق تر بوده و در آبگرمکن آیونایز عملکرد این شیر بصورت برقی است.
  • برای فعال کردن شیرمغناطیسی در آبگرمکن پیلوت دار قطعه‌ای بنام میله تحریک نعبیه شده است که با توجه به اعمال طراحی پیشرفته در آبگرمکن آیونایز یا بدون شمعک این قطعه لازم نیست.
  • در مقابل در آبگرمکن آیونایز با بدون شمعک اهرم تحریک میکروسوئیچ برای زمان باز شدن این آبگرمکن قرار داده شده است که در آبگرمکن شمعک دار وجود ندارد.
  • یکی دیگر از تفاوت‌های اصلی آبگرمکن شمعک دار و بدون شمعک تعبیه برد برد کنترل برای ایجاد جرقه و باز شدن مسیر گاز و روشن شدن مشعل در آبگرمکن آیونایز است که در نوع پیلوت دار دیده نمی‌شود. علاوه بر این انتهای بخش توخالی مغزی شیر در آبگرمکن پیلوت دار برای فعال کردن شیر مغناطیسی باز بوده که در نوع آیونایز این قسمت بسته است.

4.5 امتیاز از 2648 رای


سرویس و تعمیر آبگرمکن
برای سرویس سرویس و تعمیر آبگرمکن از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین