روش‌های بازسازی شومینه قدیمی

ثبت درخواست " سرویس و تعمیر شومینه "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
روش‌های بازسازی شومینه قدیمی

بازسازی شومینه برای تغییر دکوراسیون پذیرایی منزل و همین طور در هنگام بازسازی بخش‌های مختلف ساختمان کاربرد دارد. بازسازی شومینه قدیمی با اقداماتی مثل رنگ کردن شومینه صورت گرفته و در طراحی داخلی ساختمان نقش بسزایی دارد. ایده بازسازی شومینه قدیمی برای افرادی که مدت‌هاست به دلیل شکل ناهماهنگ این وسیله با دیگر بخش‌های منزل از آن استفاده‌ای ندارند، بسیار کاربردی است.

بازسازی شومینه قدیمی با روش‌هایی مثل تبدیل شومینه قدیمی به مدرن، تزیین شومینه با تغییرات ساختاری و تغییر رنگ شومینه صورت می‌گیرد. بازسازی شومینه بعنوان یک المان جای گرفته در پذیرایی در تغییر چهره نشیمن و همین طور هماهنگی آن با دیگر بخش‌های اتاق بسیار تاثیر گذار است.

 

 

برای بازسازی شومینه قدیمی انجام یک سری مراحل و همین طور رعایت یک سری اصول و روش‌ها بسیار کاربردی می‌باشد. در این مقاله از مجله خدمت از ما با مشاهده روش‌های کاربردی بازسازی شومینه قدیمی و چند ایده برای انجام این کار با شما همراه خواهیم بود.

 

تبدیل شومینه قدیمی به مدرن

 

اهمیت بازسازی شومینه در دکوراسیون پذیرایی

بازسازی شومینه قدیمی با روش‌های مختلف می‌تواند تا حد زیادی خواسته‌های شما برای داشتن یک مدل خاص از شومینه در فضای منزل با هزینه کمتر را بر آورده کند. برای ساخت و طراحی شومینه از متریال و طرح‌های مختلفی استفاده می‌شود که هر کدام در شکل ظاهری آن تاثیر زیادی دارند. با گذشت زمان ممکن است مدل شومینه از نظر شما قدیمی شده و به فکر تعویض آن باشید.

 

اهمیت بازسازی شومینه در دکوراسیون پذیرایی

 

با استفاده از طرح‌های مختلف، متریال جدید در ساختار دکوراسیون‌های امروزی می‌توانید با روش‌های همچون رنگ کردن و تبدیل طرح قدیمی به جدید بازسازی شومینه را انجام دهید.

 

بازسازی شومینه کنج

 

امروزه ایده‌های خلاقانه زیادی برای بازسازی شومینه قدیمی در منزل وجود داشته که به راحتی می‌توانید بهترین و هماهنگ ترین طرح را برای شومینه با دکوراسیون پذیرایی انتخاب کنید.

 

اقدامات موثر بازسازی شومینه قدیمی

قبل از شروع فرآیند بازسازی شومینه قدیمی که بخشی از اقدامات موثر در هنگام تغییر دکوراسیون و بازسازی ساختمان به شمار می‌آید، طی کردن این مراحل بسیار اثر گذار است.

 

برای بازسازی شومینه ابتدا آن را تمیز کنید.

سطح شومینه را با مواد مناسبی و سازگاری مثل اسکراب، الکل یا مواد شوینده مختلف پاک کنید. متناسب با جنس شومینه قدیمی که می‌تواند برنجی یا فلزی باشد از پاک کننده‌های خانگی مثل لیمو و نمک و براق کننده فلزات استفاده کنید.

 

تمیز کردن شومینه قبل از شروع بازسازی شومینه

 

ایده مدنظرتان را برای بازسازی شومینه پیاده سازی کنید.

برای بازسازی شومینه قدیمی طرح و ایده مدنظرتان را با استفاده از مصالح گوناگون اعمال کنید. در این بین می‌توان به طرح‌های جدید و هماهنگ با دکوراسیون داخلی امروزی مثل آجرهای تزیینی، کاشی رنگی، رنگ آمیزی مخصوص و استفاده از سنگ در طراحی شومینه جدید برای این کار اشاره داشت.

 

پیاده سازی طرح بازسازی شومینه قدیمی

 

روش‌های بازسازی شومینه در ساختمان

برای بازسازی شومینه روش‌های زیادی و متنوعی وجود دارد که با توجه به سلیقه افراد، هماهنگی آن با دکوراسیون پذیرایی و در نهایت جنس شومینه بهترین راهکار در نظر گرفته می‌شود. در این بخش روش‌های نوینی از تغییر سبک و بازسازی شومینه قدیمی را معرفی می‌کنیم.

 

روش‌های بازسازی شومینه در ساختمان

 

بازسازی شومینه با تغییر رنگ شومینه

رنگ پریدگی و کم رنگ شدن شومینه‌های طرح کاشی به مرور حالت ناخوشایندی را در فضا ایجاد می‌کند. با تغییر رنگ شومینه در این سبک با حفظ عناصر اصلی به کار رفته در ساخت آن به راحتی می‌توانید در ظاهر شومینه تنوع و زیبایی ایجاد کنید.

 

بازسازی شومینه با تغییر رنگ شومینه

 

بازسازی شومینه قدیمی چوبی نیز با این روش امکان پذیر است. برای انجام آن ابتدا رنگ اولیه و پس از خشک شدن سطح چوب رنگ دوم را بزنید.

 

تبدیل شومینه قدیمی به مدرن

برای بازسازی شومینه قدیمی یک روش کاربردی تغییر ساختار و تجهیزات سازنده آن با مصالح جدید برای اعمال یک طرح مدرن بر این وسیله گرمایشی است. استفاده از انواع سنگ‌ها، کاشی ها و اجرای طرح‌های خاص بر روی شومینه قدیمی سبک و ظاهری مدرن به آن بخشیده و با محیط هماهنگ می‌شود.

 

تبدیل شومینه قدیمی به مدرن

 

چند ایده کاربردی بازسازی شومینه

همانطور که در بخش‌های قبلی اشاره شد با ترمیم و بازسازی شومینه قدیمی با روش‌های مختلفی قابل انجام است. در این بخش با معرفی و مشاهده چند نمونه بازسازی شومینه در فضای منزل شما را در انتخاب یک سبک جدید برای شومینه قدیمی تان همراهی می‌کنیم.

 

انواع سنگ مرمر در بازسازی شومینه

سنگ مرمر از جمله سنگ‌های تزئینی با رنگ‌های متنوعی بوده که استفاده از آن در هر قسمت از منزل چشمگیری و جذابیت خاص خود را دارد.

 

ایده سنگ مرمر در بازسازی شومینه

 

اگر به دنبال یک طرح خاص ویژه برای شومینه قدیمی گوشه پذیرایی‌تان هستید و یا پس از تغییر دکوراسیون کف و اطراف پذیرایی به دنبال یک تغییر هماهنگ برای شومینه می‌باشید. بهترین انتخاب استفاده از سنگ مرمر سیاه و دیگر رنگ‌ها برای بازسازی شومینه قدیمی است.

 

تزئین شومینه سه گوش با کاشی براق

اگر چه دل کندن از طرح چوب و آجری شومینه که حالتی نوستالژی با خود دارد برای شما سخت است، اما سبک‌های مدرن مثل کاربرد انواع سنگ و کاشی براق در بازسازی قدیمی شومینه در دسته ایده‌های مدرن برای تغییر دکوراسیون پذیرایی به شمار می‌آید.

 

تزئین شومینه سه گوش با کاشی براق

 

با تزیین دیواره اطراف شومینه با انواع کاشی براق در رنگ‌های مختلف حالتی خاص و زیبا به فضای نشیمن ببخشید.از این ایده در تلفیق سبک دکوراسیون مدرن با سنتی بسیار استفاده می‌شود. 

 

تغییر کاربری شومینه و استفاده تزیینی از آن

استفاده از شومینه قدیمی به عنوان یک بخش از دکوراسیون اتاق برای نگهداری انواع لوازم تزیینی و کتاب یک ایده خاص و جدید در بازسازی شومینه قدیمی به شمار می‌آید. اگر از این وسیله بعنوان سیستم گرمایشی استفاده‌ای ندارید این ایده می‌تواند در تاثیر آن بر زیبایی فضا نقش داشته باشد.

 

تغییر کاربری شومینه

 

ساخت تاقچه در بالای شومینه

برای بازسازی شومینه قدیمی می‌توانید به ساخت یک تاقچه متصل به بالای شومینه و سپس زدن یک رنگ خاص فکر کنید. با انجام این کار می‌توانید از این فضا برای قرار دادن لوازم تزیینی سازگار با فضای نشمین استفاده کنید.

 

ساخت تاقچه در بالای شومینه

 

طرح آجر در بازسازی شومینه

استفاده از آجر برای بازسازی شومینه در تغییر دکوراسیون نشیمن و ایجاد یک فضای رنگ گرفته و خاص در آن نقش بسزایی دارد. در هنگام استفاده از این طرح، برای مبلمان و دیگر بخش‌های نشمین رنگی خنثی انتخاب کنید. این کار هارمونی خاصی در فضای پذیرایی ایجاد می‌کند.

 

طرح آجر در بازسازی شومینه

 

طرح‌های مدرن دو طرفه در بازسازی شومینه

در هنگام بازسازی ساختمان از محل قرارگیری شومینه می‌توانید به عنوان یک جداکننده فضا استفاده کنید. در این حالت لازم است برای بازسازی شومینه قدیمی از طرح دو طرفه که بیشتر در سبک‌های دکوراسیون مدرن دیده می‌شود، استفاده کنید.

 

طرح‌های مدرن دو طرفه در بازسازی شومینه

 

طرح‌ها و ایده‌های جذاب زیادی مثل استفاده از کاشی رنگی، رنگ آمیزی شومینه با رنگ متضاد با محیط و همین طور کاربرد مصالحی مثل سیمان برای بازسازی شومینه قدیمی وجود دارد. هر کدام از این ایده‌ها وابسته به سلیقه، دکوراسیون منزل و سبک شومینه قابل اجرا می‌باشند.

4.5 امتیاز از 1228 رای


سرویس و تعمیر شومینه
برای سرویس سرویس و تعمیر شومینه از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین