قیمت لوله کشی پکیج و شوفاژ در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه لوله کشی پکیج و شوفاژ" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت
در حال بروز رسانی قیمت ...

شما در کدام شهر به لوله کشی پکیج و شوفاژ نیاز دارید؟

لوله کشی پکیج و شوفاژ را به متخصصش بسپار

سهولت استفاده از پکیج دیواری نسبت به موتورخانه، آبگرمکن و بخاری گازی، باعث شده تا لوله کشی پکیج و لوله کشی شوفاژ بسیار پردرخواست شود. مزایای پکیج شامل مصرف کم گاز و برق، بازدهی بالا، سیستم ایمنی بالا و ... است. پکیج دیواری به خاطر اندازه کوچک خود در آشپزخانه یا تراس نصب می‌شود که کاهش هزینه و استقلال واحدهای مسکونی را (در تنظیم دما) به دنبال دارد.

امروزه در کشور تقریبا همه مالکان، چه آنهایی که در حال ساخت هستند و چه آن‌هایی که در حال بازسازی ساختمان هستند، گزینه اول سیستم گرمایشی خود را پکیج شوفاژ دیواری قرار می‌دهند. لوله کشی پکیج و به طبع لوله کشی شوفاژ به همین دلیل پردرخواست است.

 قیمت لوله کشی پکیج شوفاژ به نوع سیستم لوله کشی پکیج بستگی دارد. قیمت لوله کشی پکیج روکار متناسب با نوع سیستم لوله کشی پکیج شوفاژ دیواری و طرز لوله کشی پکیج دیواری است. بنابراین بسته به نوع رادیاتورها، هزینه لوله کشی پکیج متفاوت است. مثلا لوله کشی رادیاتور قرنیزی با لوله کشی شوفاژ روکار متفاوت است و طبیعی است که قیمت لوله کشی پکیج روکار نیز با سایر لوله کشی‌ها متفاوت باشد.

 

لوله کشی پکیج

 

 

لوله کشی پکیج دیواری

برای جلوگیری از اتلاف انرژی و ماندگاری بیشتر تجهیزات، بسیار مهم است که لوله کشی پکیج دیواری طبق اصول و استانداردها انجام شود. لوله کشی پکیج در دو مرحله لوله کشی آب و لوله کشی گاز انجام می‌شود. به عنوان مثال، از مهم‌ترین موارد در لوله کشی پکیج دیواری، انتخاب مسیر عبور لوله‌هاست. در ادامه با ما همراه باشید تا به هر آن چه که در مورد لوله کشی پکیج و شوفاژ نیاز هست، بپردازیم.

 

مراحل لوله کشی پکیج یا لوله کشی شوفاژ

در ادامه برایتان، مراحل لوله کشی پکیج و شوفاژ را بیان کرده‌ایم. این مورد را در نظر داشته باشید که خودتان اقدام به لوله کشی نکنید. انجام این کار نیاز به تخصص و چندین مرتبه انجام دارد. مراحلی که در ادامه برای شما خواهد آمد، صرفا برای آشنایی بیشتر شما با روند لوله کشی شوفاژ و پکیج است. 

  1. در اولین مرحله، لوله کش باید اقدام به تهیه نقشه‌ای از لوله کشی ساختمان کند. در انجام لوله کشی، بسیار مهم است که مسیر مناسب انتخاب شود تا علاوه بر عدم تداخل پیدا لوله‌ها با یکدیگر، نیاز به تخریب چندین محل در خانه نشود. 
  2. پس از بررسی نقشه لوله‌های واحد، محل مناسب برای قرار گرفتن رادیاتورها مشخص می‌شود. با توجه به تعداد پره‌های هر رادیاتور، فضای تحت پوششان مشخص می‌شود؛ و فواصل مناسب میان آن‌ها. 
  3. در آخرین قدم، لوله کش اقدام به تخریب محل‌های مورد نیاز و کشیدن لوله‌های رفت و برگشت می‌کند.

 

قیمت لوله کشی پکیج شوفاژ

 

نکات مهم لوله کشی در محل نصب پکیج

در ادامه نکاتی پیرامون محل نصب پکیج آورده شده است که در زمان لوله کشی پکیج ساختمان، بایستی مورد توجه قرار بگیرد.

 

1. اگر می‌خواهید پکیج را در آشپزخانه نصب کنید:

لوله کش پکیج و شوفاژ باید دقت کند که پکیج نباید بالای اجاق گاز یا هر وسیله گرمایشی دیگر نصب شود. همچنین فواصل باید به‌خوبی رعایت شوند. پکیج حداقل باید 1 متر با دیوار روبروی خود، و حداقل 15 سانتی‌متر از دیوار یا کابینت کنار خود فاصله داشته باشد؛ و فاصله آن با زمین نیز نباید کمتر از 120 سانتی‌متر باشد.

 

2. اگر می‌خواهید پکیج را در کابینت نصب کنید:

اگر می‌خواهید پکیج دیواری را داخل کابینت تعبیه و از مدل دیواری دودکش دار استفاده کنید، در کابینت باید کرکره ای باشد. زیرا پکیج برای سوخت نیاز به اکسیژن دارد و تنها در اینصورت می‌تواند اکسیژن مورد نیازش را تامین کند.

 

3. اگر می‌خواهید پکیج را در تراس نصب کنید:

به منظور افزایش مکش، بهتر است که دستگاه پکیج پایین تر از دریچه دودکش نصب شود. بنابراین فاصله استاندارد کلاهک تعدیل دودکش تا دریچه دودکش باید حداقل 30 سانتی‌متر باشد. برای رعایت این فاصله باید در زمان لوله کشی پکیج، محل قرارگیری لوله آب گرم و سرد و لوله کشی گاز باتوجه 

 

هزینه لوله کشی پکیج

 

نکات مهم پیش از لوله کشی پکیج

هنگام مراجعه متخصص به خانه شما، بد نیست در مورد نکات مهم در لوله کشی پکیج نیز اطلاعاتی داشته باشید تا نظارت موثرتری بر کار لوله کش پکیج داشته باشید. قبل از شروع لوله کشی باید به برخی موارد توجه کرد که در ادامه آنها را آورده‌ایم:

 

انتخاب نوع لوله کشی

نوع سیستم لوله کشی پکیج شوفاژ دیواری یا به زبان ساده‌تر طرز لوله کشی پکیج دیواری (برای مثال نحوه لوله کشی پکیج بوتان) به‌طور کلی به 2 مدل روکار و توکار تقسیم می‌شود. مشخصا نحوه لوله کشی روکار پکیج زیبایی بیشتری دارد و از شلوغ شدن آشپزخانه شما جلوگیری می‌کند. استفاده از لوله‌های 5 لایه در لوله کشی روکار امنیت و کارایی را در بیشترین حد آن نگه می‌دارد. نحوه لوله کشی پکیج با لوله سفید نیز در این روش محبوب است.

 

جنس و طول لوله

مورد دیگر در نکات مهم در لوله کشی پکیج انتخاب لوله با جنس و طول مناسب است. در انتخاب لوله باید به مواردی از جمله قطر، ضخامت، محل نصب پکیج، مساحت واحد، قدرت پمپ پکیج و... دقت زیادی کرد. لوله‌های پلاستیکی نیز به دلیل مقاومت بالای خود بسیار رایج و محبوب هستند.

5. متراژ مناسب لوله: تعداد قابل توجهی از نکات مهم در لوله کشی پکیج مربوط به پیشگیری از فشار مضاعف رو پمپ پکیج می‌شوند. متراژ مناسب لوله‌ها نیز یکی دیگر از این موارد است. اگر در مواردی مجبور به لوله کشی با متراژ بالا می‌شوید، در قسمت رفت یک پمپ کمکی قرار دهید.

 

انتخاب مسیر مناسب

یکی از مهمترین نکات در طرز لوله کشی پکیج دیواری انتخاب مسیر مناسب برای لوله کشی است. بعد از تعیین مسیر درست لوله کشی باید طول مسیرها را مشخص کرد تا لوله‌ها در اندازه و قطر مناسب تهیه شوند. مسیر لوله کشی رادیاتور شوفاژ باید به گونه ای باشد که از زانو و لوله های پرپیچ و خم کمتر استفاده شده باشد. مسیر نامناسب با زانوها و لوله کشی‌های پر پیچ و خم فشار بیشتری به پمپ پکیج وارد و کار آن را سخت‌تر می‌کند. درصورت استفاده از زانو قطر لوله باید 25 و زانو باید 45 درجه باشد تا از مشکلات احتمالی جلوگیری شود.

 

محل رادیاتورها

یکی از نکات اجرایی لوله کشی پکیج و شوفاژ ساختمان، توجه به محل قرار گرفتن رادیاتورهاست. بهتر است آنها را زیر پنجره‌های واحد قرار داد تا کاملا سرمای بیرون را خنثی کنند.

 

نحوه لوله کشی شوفاژ به صورت اصولی 

یکی از مهم ترین موارد ساختمانی، لوله کشی شوفاژ است. به اعتقاد بیشتر متخصصان، بهترین لوله برای شوفاژ، لوله کشی شوفاژ با لوله سبز است. در لوله کشی شوفاژ، لوله‌های استفاده شده حتما باید لوله‌های پلاستیکی باشد، زیرا به دلیل فشار بالای آب و گرمای زیاد ممکن است لوله‌های آهنی دچار زنگ زدگی یا خوردگی شود.

علاوه بر آن نوع شیر رادیاتورهای فولادی به گونه‌ای استفاده شود که روی آن درجه بندی تعبیه شود. چون در صورت نیاز به گرمای کمتر یا بیشتر می‌توان از آن استفاده کرد.

 

لوله کشی شوفاژ با لوله سبز

برای آگاهی از لوله کشی شوفاژ با لوله سبز، نحوه لوله کشی پکیج بوتان، آموزش لوله کشی پکیج pdf، فیلم آموزش لوله کشی پکیج، نحوه لوله کشی پکیج با لوله سفید می‌توانید مطالب مفید را در مجله «خدمت از ما» بیابید.

 

سیستم لوله کشی پکیج شوفاژ دیواری

  • لوله کشی مختلط: در این روش لوله‌ها هم در کف زمین هم در سقف کاذب قرار می‌گیرد.
  • لوله کشی با برگشت مستقیم: این سیستم یک لوله کشی خوب برای منازل و محیط‌های کوچک است.
  • لوله کشی با برگشت معکوس: در بیشتر ساختمان‌های شهری با متراژ متوسط از این سیستم استفاده می‌کنند.

 

قیمت لوله کشی پکیج ساختمان | قیمت لوله کشی روکار شوفاژ

قیمت لوله کشی پکیج ساختمان برای پروژه‌های مختلف متفاوت است. قیمت لوله‌کشی پکیج به عواملی مختلفی از قبیل نوع پکیج، متراژ لوله‌ کشی پکیج، نوع لوله و اتصالات مورداستفاده، نوع لوله کشی پکیج روکار یا لوله کشی پکیج توکار و … بستگی دارد. هزینه‌هایی که برای پروژه‌ها در نظر گرفته می‌شود به صورت شفاف و بر اساس نرخ اتحادیه تعیین می‌شود.

به خاطر داشته باشید اگر به هنگام نصب پکیج، لوله‌ کشی پکیج از مواردی است که اگر در نحوه لوله‌ کشی آن خطایی رخ دهد یا از لوله‌های نامناسب استفاده گردد، علاوه بر بر هم زدن نظم محیط، تأثیرات آن را به‌طور واضح بر عملکرد دستگاه پکیج و سیستم گرمایشی آن می‌بینید. پس به‌کارگیری لوله‌ کش پکیج ماهر و مصالح مناسب، از اهمیت ویژه‌ای در تعیین هزینه لوله‌ کشی پکیج برخوردار است.

 

لوله کشی شوفاژ

 

عوامل موثر بر هزینه لوله کشی شوفاژ و لوله کشی پکیج

هزینه لوله کشی شوفاژ و پکیج متناسب با متراژ و مساحت کار، نوع لوله کشی و عایق کاری بستگی دارد. به عنوان مثال قیمت لوله کشی روکار شوفاژ با لوله کشی توکار شوفاژ متفاوت است. باتوجه به اینکه قیمت‌ها در بازار بسیار نوسان دارد، اگر تمایل دارید لوله کشی شوفاژ و پکیج انجام دهید، باید قیمت لوله شوفاژ را از متخصصین بپرسید.

اگر هنگام لوله کشی شوفاژ نیاز به تعمیرات و کندن باشد، هزینه‌ای را باید به کارگر و دستیار متخصص نیز در نظر داشته باشید.

 

کاهش هزینه لوله کشی پکیج

یکی از مهارت‌های مورد نیاز متخصص لوله کشی پکیج این است که نقشه را طوری طراحی کند که هزینه لوله کشی پکیج را به طور قابل توجه‌ای کاهش دهد.

توصیه متخصصان لوله کشی شوفاژ و لوله کشی پکیج: لوله کشی پکیج، باید به گونه‌ای طراحی و اجرا شود که کوتاه ترین مسیر با کمترین پیچ و خم برای رسیدن آب گرم به صورت یکنواخت به تمام رادیاتورها داشته باشیم. مرحله بعد، توجه به لوله کشی مسیر رفت و برگشت است. توجه کنید انشعاب برگشت باید به دایره نزدیک رادیاتور و انشعاب رفت به دایره دیگر اتصال یابد.

 

توصیه متخصصان در مورد بهترین نوع لوله کشی پکیج

متخصصان لوله کشی پکیج و شوفاژ بر این باورند که بهترین نوع لوله کشی پکیج یا بهترین لوله کشی شوفاژ زمانی انجام می‌گیرد که سیستم گرمایش از کف داشته باشد. در واقع به خاطر جنس پلیمری لوله‌ها (بهترین نوع لوله برای شوفاژ)، آب در لوله‌ها رسوب نمی‌کند در نتیجه آسیبی به پکیج وارد نمی‌شود. 

 

چگونه متخصص لوله کشی پکیج و شوفاژ را انتخاب کنیم؟

اگر می‌خواهید همیشه از سیستم گرمایشی خود مطمئن باشید، لوله کشی پکیج و لوله کشی شوفاژ را از برترین متخصصان تاسیسات و لوله کشی در شهر خودتان درخواست کنید. در نظر داشته باشید متخصص لوله کشی پکیج و شوفاژ باید به لوله کشی ساختمان، لوله کشی فاضلاب و لوله کشی گاز تسلط داشته باشد.

هنگامی که به لوله کشی پکیج یا لوله کشی شوفاژ نیاز داشتید، می‌توانید در بازار آنلاین "خدمت از ما" به رایگان از متخصصان تاسیسات در شهرتان، پیشنهاد قیمت دریافت کنید. همچنین با مشاهده پروفایل متخصصان و نوع تخصص آن‌ها و همچنین نظرات مشتریان قبلی، از کیفیت دریافت خدمات اطمینان حاصل کنید.

 

لوله کشی پکیج و شوفاژ در تهران

همان طور که برای شما در بالاتر گفتیم، در هر شهری از جمله تهران، می‌توانید خدمات مدنظر خودتان را درخواست کنید. در کمتر از 5 دقیقه درخواست لوله کشی پکیج تهران و لوله کشی شوفاژ تهران خودتان را ثبت کنید؛ و از لوله کش‌ها به رایگان قیمت بگیرید. 

در لوله کشی پکیج، متخصص به سختی آب محله شما توجه می‌کند. با توجه به سختی متفاوت آب در نقاط مختلف تهران، در برخی مناطق برای جلوگیری از رسوب گرفتن لوله‌های شوفاژ، از یک فیلتر تصفیه استفاده می‌شود. 

امتیاز دهید

4.06 امتیاز از 152 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
لوله کشی پکیج و شوفاژ

نظرات

سعید جهانشیری
سعید جهانشیری
5.0
10 خدمت موفق
لوله کشی پکیج و شوفاژ
کریم موسوی

کیفیت انجام کار، خوش قولی و قیمت منصفانه واقعا کارشون عالی بود.

آقا مراد آقایی
آقا مراد آقایی
4.1
67 خدمت موفق
لوله کشی پکیج و شوفاژ
محمد اقایی

به موقع آمد واز نظر کار و قیمت خیلی عالی بود ومنصف بود خیلی

حسین جعفریانی
حسین جعفریانی
3.9
48 خدمت موفق
لوله کشی پکیج و شوفاژ
مهدی شفیعی

ازهمه نظرخوب بودن و دقیق چیزی که شما میخواید انجام میدن

در این شهرها می توانید سفارش لوله کشی پکیج و شوفاژ را ثبت کنید:

loading