قیمت لوله کشی پکیج و شوفاژ در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه لوله کشی پکیج و شوفاژ" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (اجرت کار)
در حال بروز رسانی قیمت ...

شما در کدام شهر به لوله کشی پکیج و شوفاژ نیاز دارید؟

لوله کشی پکیج و شوفاژ را به متخصصش بسپار

لوله کشی پکیج اگر به درستی و با متریال مناسب انجام نشود، مهمترین مزایای این سیستم‌های گرمایشی جدید و بهینه را بی‌اثر می‌کند. برای پیدا کردن چنین متخصص‌هایی برای لوله کشی پکیج، می‌توانید روی «خدمت از ما» حساب کنید.

برای شروع کافی‌ست دکمه «ثبت رایگان سفارش» را لمس کنید؛ از چند لوله‌کش هزینه بگیرید و بهترین را استخدام کنید. برای اطلاعات بیشتر درباره خدمات و شهرهای تحت پوشش، عوامل موثر بر هزینه لوله کشی پکیج و نحوه ثبت سفارش، بخش‌های بعد را ببینید.

 

 

لوله کشی پکیج و شوفاژ شامل چه خدماتی می‌شود؟

متخصصانی که در این بازار آنلاین خدمات فعال هستند، کلیه روش‌های لوله کشی با انواع متریال را برای مشتری‌ها انجام می‌دهند، از جمله:

 • طراحی نقشه لوله کشی پکیج
 • لوله کشی به روش انشعابی و کلکتوری
 • لوله کشی به روش روکار و توکار
 • انشعاب‌گیری از لوله کشی‌های روکار
 • لوله کشی به صورت تک لوله، دو لوله، مختلط، با برگشت مستقیم و با برگشت معکوس
 • بازسازی لوله کشی شوفاژ و تعویض لوله‌های فرسوده با لوله‌های مدرن (مثلا لوله سبز و پنج‌لایه)
 • داکت لوله کشی
 • تعمیرات لوله کشی
 • و ...

 

شهرهای تحت پوشش کدام‌اند؟

تا این لحظه این خدمات در حدود 50 شهر در سراسر کشور ارائه می‌شوند، از جمله تهران، کرج، اصفهان، مشهد، شیراز، تبریز، اهواز و ... لیست کامل این شهرها را (که همواره در حال به روز رسانی و کامل‌تر شدن است) می‌توانید در پایین صفحه ببینید.

 

چرا «خدمت از ما» را انتخاب کنید؟

به عنوان عضو اتحادیه کشوری کسب‌وکارهای مجازی و انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی، ما همواره در حال بهبود خدمات‌مان هستیم و امکانات ویژه‌ای را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهیم، برای نمونه:

 • دسترسی مستقیم به متخصص‌های برتر شهرتان؛ افرادی که احراز هویت شده‌اند و سوابق‌شان موجود است. ما هم نزدیک‌ترین و قابل اعتمادترین افراد را (با توجه به امتیازات و موقعیت‌شان) به شما معرفی می‌کنیم.
 • رایگان بودنِ روند ثبت سفارش و استعلام قیمت؛ امکان توضیح دقیق پروژه (بدون نیاز به برقراری تماس) به شما اجازه می‌دهد دقیق‌ترین برآورد را از هزینه لوله کشی پکیج داشته باشید.
 • تعیین زمان اعزام لوله کش توسط شما؛ علاوه بر انتخاب فرد مدنظر، زمان و مکان دریافت خدمات را هم شما مشخص می‌کنید.
 • امکان بررسی دقیق سوابق و مدارک هرمتخصص؛ به همراه میزان رضایت مشتریانی که پیش‌تر آنها را استخدام کرده‌اند.
 • پشتیبانی حرفه‌ای: در صورت بروز مشکل، تیم پشتیبانی «خدمت از ما» به سرعت موضوع را پیگیری خواهد کرد.

 

لوله کشی پکیج و شوفاژ

 

هزینه لوله کشی پکیج به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه پکیج و شوفاژ با توجه به چنین فاکتورهایی محاسبه و به مشتری اعلام می‌شود:

 • طول لوله کشی: طبیعتا هرچه مساحت فضا بزرگ‌تر باشد، متراژ کار زیادتر شده و هزینه تمام‌شده هم بیشتر می‌شود.
 • تعداد رادیاتورها: هرچه تعداد رادیاتورها بیشتر باشد، هم به لوله‌ها و اتصالات بیشتری نیاز است؛ هم اجرت لوله‌کش به دلیل افزایش متراژ بیشتر می‌شود.
 • نوع لوله‌ها و اتصالات: بسته به جنس و نوع لوله‌ها و اتصالات‌شان (زانویی، مغزی، بوشن‌ها، فلنج، واشر و ...)، قیمت لوله کشی پکیج هم تغییر می‌کند. بین گزینه‌های موجود برای اینکار، گران‌ترین و بهترین گزینه بدون شک لوله پنچ‌لایه است.
 • عایق‌کاری: اگر به واسطه جنس لوله‌ها عایق‌کاری آنها ضروری باشد، مبلغی به هزینه نهایی افزوده خواهد شد.
 • روش لوله کشی: از بین روش‌ها و سیستم‌هایی که برای کشیدن لوله‌ها وجود دارد، دوحالت تاثیر مهمی روی هزینه پکیج و شوفاژ می‌گذارند:
  • روکار یا توکار بودن لوله کشی؛ روش توکار تمیزتر و زیباتر است، اما به دلیل نیاز به تخریب، کنده‌کاری و نهایتا نوسازی محل هزینه بیشتری دارد.
  • انشعابی یا کلکتوری بودن لوله کشی؛ در روش کلکتوری، به دلیل طول بیشتر لوله مصرفی برای شوفاژ، هزینه کلکتور و تجهیزات مربوطه، قیمت بالاتر است.

اما در نهایت، هزینه لوله کشی پکیج از لوله کشی موتورخانه کمتر می‌شود. چون طول لوله کشی آن به مراتب کمتر است.

نکته: هزینه نصب پکیج به طور جداگانه محاسبه می‌شود.

 

استعلام رایگان قیمت لوله کشی پکیج و شوفاژ

همان‌طور که دیدید روش‌ها و متریال گوناگونی برای اینکار وجود دارد. از طرف دیگر، متراژ هر واحد و نیازمندی‌های آن با واحدهای دیگر متفاوت است. در «خدمت از ما» می‌توانید حدود قیمت لوله کشی پکیج برای منزل یا محل کارتان را به راحتی برآورد کنید.

کافیست روی «ثبت سفارش رایگان» بزنید، شهرتان را انتخاب کنید و سپس ...

 1. نوع خدمات‌تان را از بین "لوله کشی"، "داکت لوله کشی" و "تعمیرات" انتخاب کنید. اگر فکر می‌کنید توضیح دیگری لازم است، آن را هم می‌توانید درج کنید.
 2. در مرحله بعد تاریخ و زمان حضور لوله کشی در محل را انتخاب می‌کنید. در کنار آن، محله هم مشخص می‌شود تا نزدیک‌ترین افراد واجد شرایط معرفی شوند.
 3. اینجا، اگر مایل باشید، می‌توانید توضیحاتی را در قالب عکس و فایل صوتی آپلود کنید تا نصاب‌ها بتوانند هزینه لوله کشی پکیج را دقیق‌تر اعلام کنند.

در عرض چنددقیقه، 5 متخصص درخواست شما را بررسی و قیمت پیشنهادی‌شان ارسال می‌کنند. یادآوری می‌کنیم که برای استعلام هزینه احتیاجی به پرداخت هزینه و حتی نهایی کردن سفارش‌تان نیست؛ با خیال راحت قیمت بگیرید.

 

لوله کشی پکیج رادیاتور

 

کاهش هزینه لوله کشی پکیج

یکی از مهارت‌های مورد نیاز برای یک متخصص این است که نقشه را طوری طراحی کند که هزینه نهایی لوله کشی پکیج را به طور قابل توجه‌ای کاهش دهد.

توصیه متخصصان این است که، لوله کشی باید به گونه‌ای طراحی و اجرا شود که کوتاه ترین مسیر با کمترین پیچ و خم برای رسیدن آب گرم به صورت یکنواخت به تمام رادیاتورها را داشته باشیم. مرحله بعد، توجه به لوله کشی مسیر رفت و برگشت است. توجه کنید انشعاب برگشت باید به دایره نزدیک رادیاتور و انشعاب رفت به دایره دیگر اتصال یابد. طراحی درست و بهینه یک متخصص کاربلد به کاهش هزینه ها کمک می کند.

 

لوله کشی پکیج به چه روش‌هایی انجام می‌شود؟

هنگام بررسی خدمات و هزینه لوله کشی پکیج اشاره‌هایی به این روش‌ها داشتیم. اینجا قصد داریم به طور کوتاه هریک از این روش‌ها، شرایط کاربرد و مهمترین ویژگی‌هایشان را بررسی کنیم.

لوله کشی برای پکیج‌ها در دو مرحله انجام می‌شود: لوله کشی آب و لوله کشی گاز. همچنین، روش اینکار کاملا به نحوه لوله کشی ساختمان بستگی دارد. در ادامه بیشتر توضیح می‌دهیم.

 

لوله کشی پکیج انشعابی

اگر لوله کشی آب ساختمان به صورت انشعابی باشد، لوله‌های پکیج هم باید به همین شکل کشیده شوند. این روش به دو صورت در واحدها قابل اجراست:

 • روکار: در این روش، لوله آب سرد تا پکیج به صورت روکار کشیده می‌شود. این روش ساده و کم‌هزینه‌تر است، و احتیاجی به تخریب هم ندارد. به همین خاطر بیشتر برای پروژه‌های ارتقای سیستم گرمایشی توصیه می‌شود. لوله‌های فلزی، پلیمری و پنج‌لایه برای این روش مناسب‌اند.
 • توکار: اینجا لوله آب سرد (که از رایزر اصلی ساختمان منشعب می‌شود) از زیر سطوحی مثل دیوارها به پکیج رسانده می‌شود. برای کاهش قیمت لوله کشی پکیج و هزینه‌های ناشی از تخریب، این روش بیشتر برای ساختمان‌های در حال ساخت یا بازسازی توصیه می‌شود.

 

لوله کشی پکیج کلکتوری

وقتی لوله کشی ساختمان کلکتوری باشد، لوله پکیج‌ها هم باید از آن تبعیت کند. در این روش، پکیج کلکتور مخصوص به خود را دارد که انشعاب رایزر اصلی به آن می‌رسد، و لوله برگشتی از کلکتور به پکیج وصل می‌شود. لوله‌های پلیمری یا پنج‌لایه تنها گزینه‌های مناسب برای این روش هستند.

لوله کشی کلکتوری تنها در ساختمان‌های در حال ساخت یا بازسازی اجراپذیر است و چندمزیت مهم دارد، از جمله:

 • کنترل یکسان جریان آب
 • کنترل فشار آب
 • افزایش بازدهی و عمر پکیج
 • جلوگیری از سر و صدا
 • کاهش رسوبات و ترکیدگی لوله‌ها

اگر امکان انجام این روش وجود داشته باشد، متخصص حتما آن را توصیه می‌کند. چون این بهترین انتخاب برای لوله کشی پکیج است؛ هرچند که هزینه پکیج و شوفاژ را تا حدی افزایش می‌دهد.

 

هزینه لوله کشی پکیج

 

لوله کشی پکیج رادیاتور با چه سیستم‌هایی انجام می‌شود؟

از نظر رفت و برگشت آب به پکیج، لوله کشی را با چندسیستم می‌توان انجام داد:

 

لوله کشی تک لوله‌ای

در این روش، کار رساندن آب گرم به رادیاتورها از پکیج، و برگرداندن آب سرد به منبع را یک لوله انجام می‌دهد. لوله کشی تک لوله‌ای برای روش توکار (در سقف یا کف زمین) عالی است، و هزینه لوله کشی پکیج را کاهش می‌دهد.

البته ملاحظاتی هم وجود دارد؛ مثلا این روش برای فضاهای بزرگ یا رادیاتورهای متعدد بهترین انتخاب نیست.

 

لوله کشی دو لوله‌ای با برگشت مستقیم

همان‌طور که حدس می‌زنید، این سیستم‌های برای رساندن آب گرم به رادیاتورها از پکیج از یک لوله، و برای برگرداندن آب سرد به منبع از یک لوله دیگر استفاده می‌کنند. لوله کشی پکیج به این روش برای واحدهای کوچک بسیار مناسب است، و طراحی و اجرای به نسبت راحتی هم دارد.

 

لوله کشی با برگشت معکوس

تفاوت سیستم این لوله کشی با روش برگشت مستقیم این است که آخرین رادیاتور به اولین لوله برگشت وصل می‌شود. این روش محبوب برای واحدهایی با متراژ متوسط تا نهایتا بزرگ کارایی بسیار خوبی دارد.

از مهم‌ترین مزایای لوله کشی پکیج با برگشت معکوس می‌توانیم به بهینه بودن، تامین گرمایش لازم و توزیع مطلوب آن اشاره کنیم.

 

لوله کشی مختلط

این روش در واقع ترکیبی از دو روش قبلی بوده، و در سقف یا کف زمین قابل اجراست. در لوله کشی مختلط بسته به صلاح‌دید متخصص، بخش‌هایی از لوله‎های برگشت به صورت مستقیم، و بخش‌هایی با سیستم معکوس اجرا می‌شوند.

بنابراین لوله‌گذاری کاملا با روش‌های قبل متفاوت است و مختلط انجام می‌شود. مجموع طول لوله‌های رفت و برگشت هم در لوله کشی پکیج به این روش برابر نیست.

 

قیمت لوله کشی پکیج

 

لوله کشی شوفاژ با چه لوله‌هایی انجام می‌شود؟

در حال حاضر، اکثر پروژه‌ها با لوله‌های پلیمری و پنج‌لایه انجام می‌شوند. لوله‌های فلزی هم یک گزینه دیگر برای اینکار هستند، اما به دلیل مشکلاتی مانند زنگ‌زدگی و خوردگی، افزایش احتمال رسوب و وزن بالای خود لوله‌ها کمتر توصیه می‌شوند.

 

لوله کشی با لوله پلیمری

لوله کشی شوفاژ با لوله سبز یا سفید پلیمری مزایای زیادی دارد، از جمله وزن کم، انعطاف‌پذیری بالا، نصب آسان، عدم رسوب و زنگ‌زدگی. این لوله‌ها برای تعویض لوله کشی هم کاربرد زیادی دارند.

این لوله‌ها مشکلاتی هم دارند، از جمله سوراخ شدن در برخوزد با اجسام تیز، تحمل کم در برابر دما (و در نتیجه انبساط طولی و عرضی به دلیل دماهای بالا) و مقاومت کم در عبور اکسیژن از سطح لوله به خارج از آن.

 

لوله کشی با لوله پنج لایه

این نمونه‌ها شاید هزینه لوله کشی پکیج را بالا ببرند، اما از لحاظ عملکرد فوق‌العاده هستند. نصب آسان، کاهش اتصالات مورد نیاز، انعطاف‌پذیری بالا، مقاومت بالا در برابر حرارت و دفرمه نشدن، عدم رسوب‌پذیری، زنگ‌زدگی و پوسیدگی از جمله نکات مثبت لوله‌های پنج لایه است.

 

هزینه پکیج و شوفاژ

 

با «خدمت از ما» بهترین لوله کش پکیج را پیدا کنید

امیدواریم با مطالعه این راهنما پاسخ سوالات‌تان درباره خدمات این حوزه و گزینه‌هایی که برای اینکار دارید، قیمت لوله کشی پکیج و نحوه ثبت درخواست در «خدمت از ما» را گرفته باشید.

سفارش‌تان را رایگان در اپ یا وب‌سایت ما ثبت کنید؛ مبالغ پیشنهادی متخصصان را ببینید و آنها را با یکدیگر مقایسه کنید؛ سوابق هرمتخصص را بررسی کنید؛ امتیازات و نظرات ثبت‌شده برای آنها را بسنجید و با بهترین گزینه ارتباط بگیرید.

4.5 امتیاز از 1732 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
لوله کشی پکیج و شوفاژ

نظرات

عبداله آقاجانی
عبداله آقاجانی
5.0 (از 26 نظر)
28 خدمت موفق
لوله کشی پکیج و شوفاژ
مسعود پورعلی

با سلام. انصافا در بین قشر تاسیساتی و لوله کش جماعت که بد قول و بسیار دندان گرد هستند، ایشان بسیار انسان شریف با وجدان، خوش قول و از همه مهمتر بسیار قانع و اجرتی بسیار بسیار عادلانه را طلب می‌کندند. درود بر شرف ات آقای آقاجانی.

یوسف طالبی
یوسف طالبی
5.0 (از 260 نظر)
285 خدمت موفق
لوله کشی پکیج و شوفاژ
امیر مسعودی راد

بسیار وقت شناس و دقیق، با اینکه کار بیشتری انجام دادن با همون مبلغ اولیه که مشخص کرده بودن کار های اضافه رو انجام دادن. تشکر آقای طالبی عزیز

محمد رضا فتح خانی
محمد رضا فتح خانی
5.0 (از 13 نظر)
13 خدمت موفق
لوله کشی پکیج و شوفاژ
پارسا رستمی

با سلام ایشون از نمایندگی مجاز پکیج تشریف آوردن ولوله کشی و نصب پکیج و رادیاتورها خیلی تمیز و با دقت انجام دادن ضمنا پکیج رو هم نصب رایگان و با گارانتی انجام دادن ممنون از برنامه خدمت از ما

در این شهرها می توانید سفارش لوله کشی پکیج و شوفاژ را ثبت کنید:

 • لوله کشی پکیج و شوفاژ تهران
 • لوله کشی پکیج و شوفاژ کرج
 • لوله کشی پکیج و شوفاژ اصفهان
 • لوله کشی پکیج و شوفاژ مشهد
 • لوله کشی پکیج و شوفاژ شیراز
 • لوله کشی پکیج و شوفاژ تبریز
 • لوله کشی پکیج و شوفاژ اهواز
 • لوله کشی پکیج و شوفاژ ارومیه
 • لوله کشی پکیج و شوفاژ کرمانشاه
 • لوله کشی پکیج و شوفاژ شاهین شهر
 • لوله کشی پکیج و شوفاژ زاهدان
 • لوله کشی پکیج و شوفاژ همدان
 • لوله کشی پکیج و شوفاژ زنجان
 • لوله کشی پکیج و شوفاژ یزد
 • لوله کشی پکیج و شوفاژ دماوند
 • لوله کشی پکیج و شوفاژ ورامین
 • لوله کشی پکیج و شوفاژ شهریار
 • لوله کشی پکیج و شوفاژ پرند
 • لوله کشی پکیج و شوفاژ پردیس
 • لوله کشی پکیج و شوفاژ قرچک
 • لوله کشی پکیج و شوفاژ اردبیل
 • لوله کشی پکیج و شوفاژ قم
 • لوله کشی پکیج و شوفاژ قزوین
 • لوله کشی پکیج و شوفاژ گرگان
 • لوله کشی پکیج و شوفاژ محمدشهر
 • لوله کشی پکیج و شوفاژ ماهدشت
 • لوله کشی پکیج و شوفاژ نظرآباد
 • لوله کشی پکیج و شوفاژ فردیس
 • لوله کشی پکیج و شوفاژ کرمان
 • لوله کشی پکیج و شوفاژ ری
 • لوله کشی پکیج و شوفاژ اسلامشهر
 • لوله کشی پکیج و شوفاژ اندیشه
 • لوله کشی پکیج و شوفاژ شهر قدس
 • لوله کشی پکیج و شوفاژ هشتگرد
 • لوله کشی پکیج و شوفاژ ملارد
 • لوله کشی پکیج و شوفاژ رباط کریم
 • لوله کشی پکیج و شوفاژ پاکدشت
 • لوله کشی پکیج و شوفاژ اراک
 • لوله کشی پکیج و شوفاژ رشت
 • لوله کشی پکیج و شوفاژ آمل
 • لوله کشی پکیج و شوفاژ ساری
 • لوله کشی پکیج و شوفاژ قائم شهر
 • لوله کشی پکیج و شوفاژ نوشهر