قیمت نصب توالت فرنگی در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه نصب توالت فرنگی" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (کل کار)
 • 300,000 تومان
 • 360,000 تومان
 • 400,000 تومان
 • 500,000 تومان
(به روز رسانی در اردیبهشت 1403)

شما در کدام شهر به نصب توالت فرنگی نیاز دارید؟

نصب توالت فرنگی را به متخصصش بسپار

در سال‌های نه چندان دور، نصب توالت فرنگی رایج نبود، اما امروزه مردم می‌دانند که دستشویی ایرانی علی‌رغم مزایای زیادی که دارد به زانو و پاها آسیب جدی وارد می‌کند به همین دلیل امروزه نصب دستشویی فرنگی در خانه‌ها بسیار رواج پیدا کرده است. اگر شما هم تصمیم به انجام این کار را دارید، باید از هزینه نصب توالت فرنگی کاملا آگاه باشید.

در این مقاله قصد داریم تا به‌طور کلی در خصوص اجرت نصب توالت فرنگی و همچنین مراحل کلی نصب آن صحبت کنیم و در انتها شما را با نحوه ثبت سفارش در خدمت از ما آشنا کنیم، بعلاوه شما می‌توانید در کنار ثبت این درخواست برای نصب فلاش تانک نیز اقدام کنید.

 

 

نصب توالت فرنگی را به یک نصاب دهیم یا خودمان آن را نصب کنیم؟

اگر شخص فنی و دست به آچاری باشید به راحتی می‌توانید تا نصب توالت فرنگی را خودتان انجام دهید، اما به یاد داشته باشید، هرگونه سهل انگاری و بی توجهی نسبت به نحوه اصولی نصب دستشویی فرنگی باعث نشتی آب و در نتیجه نم کشیدن سقف واحد پایین یا دیوارهای خانه را دارد. در ادامه به‌طور مختصر در خصوص نحوه نصب توالت فرنگی توضیح داده شده است.

قبل از هر توضیحی باید بدانید که یکی از نکات مهم در هنگام نصب دستشویی فرنگی، فاصله بین لوله کشی فاضلاب و دیواری است که توالت فرنگی در کنار آن نصب خواهد شد. حداقل فاصله بین لوله فاضلاب و دیوار برای نصب دستشویی فرنگی باید 25 تا 30 سانتی‌متر باشد.

 

نصب توالت فرنگی

 

هزینه نصب توالت فرنگی به چه صورت است؟

به‌طور کلی نمی‌توان برای نصب دستشویی فرنگی قیمت ثابت و مشخصی اعلام کرد، در واقع عوامل مختلفی روی هزینه نصب توالت فرنگی موثر هستند که همین موارد هزینه نهایی را برای هر فرد متفاوت می‌کند.

همانطور که در نمودار بالای صفحه هم مشاهده می کنید قیمت نصب دستشویی فرنگی در کمترین حالت 150.000 تومان و در بیشترین حالت 1.000.000 تومان می‌باشد، اما بازه متوسط و معمول اجرت نصب آن مبلغی بین 200.000 تا 300.000 تومان می‌باشد.

این مورد را در نظر بگیرید که بازار آنلاین "خدمت از ما" شرایطی را فراهم آورده است که شما در کمترین زمان ممکن می‌توانید با توجه به شرایط و نوع درخواستتان از 5 متخصص قیمت خدمات را دریافت کنید. کافی است وارد پروسه ثبت سفارش رایگان شوید

 

عوامل موثر بر اجرت نصب توالت فرنگی

حالا برای اینکه قیمت خدمات بهتر برایتان روشن شود و بدانید چه مواردی در این پروسه در نظر گرفته می شود عوامل زیر را که روی قیمت نهایی خدمات موثر است بخوانید:

 

نوع توالت فرنگی و برند سازنده آن

یکی از مهمترین عوامل تاثیرگذار بر هزینه نصب توالت فرنگی، نوع توالت فرنگی است. قیمت نصب دستشویی فرنگی زمینی با وال‌هنگ (دیواری) متفاوت است. برند سازنده توالت فرنگی نیز یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار بر قیمت تمام شده نصب توالت است، هرچه توالت فرنگی شما قیمت بیشتری داشته باشد، هزینه‌ تهیه و نصب آن نیز بیشتر خواهد شد.

از جمله مهمترین و محبوب‌ترین برندهای سازنده توالت فرنگی ایرانی و خارجی می‌توان به چینی کرد، مینا، انیکس، مروارید، پارس سام و .. اشاره کرد.

 

نحوه و روش نصب توالت فرنگی

شیوه نصب توالت فرنگی یکی دیگر از موارد موثر بر قیمت نصب آن است، نصاب با توجه به روشی که برای نصب دستشویی اتخاذ می‌کند؛ قیمت خود را مشخص می‌کند. از جمله مهمترین روش ها در نصب توالت می‌توان به نصب توکار، نصب با پیچ، نصب بدون پیچ، نصب دیواری، نصب زمینی و .. اشاره کرد. در برخی از موارد اشخاص به دنبال تبدیل توالت ایرانی به فرنگی هستند که اجرت انجام این کار به نسبت روش‌های معمول نصب توالت فرنگی بیشتر خواهد بود.

 

هزینه نصب توالت فرنگی

 

تجهیزات مورد نیاز برای نصب توالت فرنگی

همان‌طور که در بالا اشاره شد، برای نصب توالت فرنگی به تجهیزات زیادی مانند چسب آکواریوم، حلقه‌های مومی، درزگیر و .. نیاز است. متخصص‌های نصب ماهر از تجهیزات ماهر استفاده می‌کنند تا دیرتر خراب شوند. هرچه تجهیزات استفاده شده در هنگام نصب بیشتر و با کیفیت‌تر باشند، هزینه نصب توالت فرنگی بیشتر خواهد شد.

 

مهارت و کیفیت کار نصاب توالت فرنگی

یکی از عوامل مهم در تعیین قیمت کارهای فنی، مهارت استادکار است. البته به یاد داشته باشید که هر شخصی که هزینه بیشتری برای نصب از شما دریافت می‌کند، لزوما کار را بهتر انجام نمی‌دهد. اما این یک واقعیت است که اجرت نصب توالت فرنگی برای افراد ماهر و متخصص بیشتر است.

 

نصب سایر تجهیزات

احتمالا در مراحل نصب دستشویی فرنگی نیاز به نصب شیرآلات و تجهیزات دیگر نیز وجود دارد به یاد داشته باشید که هزینه نصب شیرآلات جدا از هزینه نصب توالت است.

 

هزینه سرویس و تعمیر توالت فرنگی

در برخی از مواقع مدتی بعد از نصب، نیاز دارید تا توالت فرنگی خود را تعمیر کنید، هزینه تعمیر توالت فرنگی مانند نصب آن متفاوت است و قیمت ثابتی ندارد. از جمله مهمترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت تعمیر توالت فرنگی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 

رفع گرفتگی توالت فرنگی

بسته به عمق و نوع گرفتگی توالت فرنگی، روش‌های رفع انسداد آن نیز متفاوت خواهد بود. از جمله روش‌های رایج برای رفع گرفتگی توالت فرنگی می‌توان به رفع گرفتگی به روش دستی و با استفاده از فنر، استفاده از پمپ برای باز کردن لوله‌ها و استفاده از دستگاه تراکم هوا برای رفع انسداد. بسته به روشی که تعمیرکار برای رفع انسداد لوله‌ها از آن استفاده می‌کند، هزینه‌ها نیز متفاوت خواهد بود.

 

گیر کردن اشیا و رسوبات در توالت فرنگی

در برخی از مواقع مشاهده می‌شود که به دلیل وجود یک شی خارجی یا رسوبات مجرای تخلیه توالت فرنگی به‌طور کامل بسته می‌شود. رفع این انسدادها معمولا کار سختی است و تعمیرکار را با مشکل روبه‌رو می‌کند. بسته به زحمت و مدت زمانیکه تعمیرکار مشغول خارج کردن رسوبات و شی خارجی است، قیمت تعمیر توالت فرنگی نیز متفاوت خواهد بود.

 

نوع توالت فرنگی

نوع توالت فرنگی همان‌طور که در هزینه نصب توالت فرنگی تاثیرگذار است، در هزینه تعمیر و نگهداری آن نیز نقش مهمی دارد. بست به نوع توالت فرنگی دیواری یا زمینی، هزینه‌های تعمیر آن نیز متفاوت خواهد بود.

 

میزان خرابی

گاهی اوقات برای تعمیر توالت فرنگی شما فقط یک درزگیری لازم است، گاهی اوقات نیاز است تا تمام توالت فرنگی شما باز شود و نصف قطعات آن عوض شود. نوع و تعداد قطعات خراب شده توالت فرنگی نقش مهمی در تعیین قیمت تعمیرات آن دارد.

شاید بد نباشد در ادامه با مراحل مختلف نصب دستشویی فرنگی آشنا شوید:

 

اجرت نصب توالت فرنگی

 

نصب توالت فرنگی

زمان مورد نیاز برای نصب توالت فرنگی بسته به مهارت شما دارد، اگر در کارهای فنی مهارت ندارید به احتمال زیاد یک روز درگیر آن خواهید بود.

 

اولین مرحله، نصب بوگیر ژله‌ای و پیج

امروزه استفاده از بوگیرهای ژله‌ای در هنگام نصب توالت فرنگی بسیار رایج شده است. بوگیرها در دو مدل بدون پیچ و با پیچ طراحی شده‌اند. بهتر است بدانید که قیمت بوگیرهای پیچ‌دار به نسبت مدل بدون پیج آن بسیار گران‌تر است. کار اصلی این بوگیرها جلوگیری از ایجاد بودی است. در هنگام نصب مطمئن شوید که این بوگیر به درستی و محکم در جای خود قرار گرفته است.

 

دومین مرحله، نصب کاسه توالت فرنگی

در این مرحله شما باید کاسه توالت را روی حلقه مومی شکل قرار دهید و آن را کمی فشار دهید تا خوب در جای خود محکم شود. بعد از این کار باید پیچ‌ها را در جای خود قرار دهید. در هنگام نصب توالت فرنگی باید به نکات زیر توجه داشته باشید:

 1. در هنگام نصب توالت فرنگی به هیچ عنوان به سراغ بست‌های پلاستیکی نروید، چرا که در طول زمان و استفاده شما کاسه کمی تکان می‌خورد و جابه‌جا می‌شود.
 2. پیج‌ها را زیاد سفت نکنید که بریده شوند.
 3. حواستان باشد که در هنگام سفت کردن پیج‌ها به بدنه چینی توالت فرنگی آسیب وارد نشود.
 4. در هنگام قرار دادن توالت فرنگی در جای خود حتما آن را تراز کنید. معمولا کف سرویس‌های بهداشتی به سمت سیفون دارای شیب است که این موضوع سبب تکان خورد کاسه توالت و عدم تخلیه مناسب آن می‌شود. اگر در ساختمان شما هم این مشکل وجود دارد، می‌توانید از مواد مختلف مانند چوب، سکه و .. برای تراز کردن توالت فرنگی خود استفاده کنید.

 

سومین مرحله، نصب مخزن سیفون، شیلنگ و نشیمنگاه

بعد از تراز و محکم کردن توالت فرنگی در جای خود، باید به سراغ بستن پیچ و مهره‌های مخزن بروید. بعد از نصب مخزن باید به سراغ نصب شیلنگ رابط بروید. برای نصب شیلنگ رابط باید یک سر شیلنگ را به مخزن و سر دیگر آن را به لوله ورودی آب وصل کنید. بعد از اتمام این مراحل باید به سراغ نصب نشیمنگاه توالت فرنگی بروید، بهترین جنس برای نشیمنگاه توالت فرنگی پلاستیک است. با استفاده از پیچ و مهره نشیمنگاه توالت فرنگی را ببندید، بهتر است نشیمنگاه را از نوع آرام بند انتخاب کنید.

 

آخرین مرحله، درزگیری و چک کردن توالت

اکنون توالت فرنگی شما نصب و آماده استفاده است. قبل از استفاده بهتر است با استفاده از چسب آکواریوم فضای خالی بین توالت فرنگی و سرامیک‌ها را بپوشانید و از جمع شدن آلودگی‌ها در این منطقه جلوگیری کنید. اکنون فلکه آب را باز کنید و تمامی اتصالات را چک کنید تا از سلامت آن‌ها اطلاع کسب کنید.

اگر شخصی فنی نیستید، ریسک نصب و دردسرهای بعد از نصب را به جان نخرید و این کار را به افراد ماهر در این زمینه واگذار کنید. اگرچه با واگذار کردن این کار به یک نصاب، باید هزینه‌ای هم پرداخت کنید، اما خیال‌تان از نحوه نصب راحت خواهد بود. برای اطلاع از قیمت نصب توالت فرنگی و عوامل تاثیرگذار بر با ما همراه باشید.

 

نصب توالت فرنگی در تهران و دیگر شهرهای ایران

متخصص‌های خدمت از ما در تهران و 44 شهر دیگر مشغول فعالیت هستند و شما به راحتی و با ثبت درخواستمی توانید بهترین نصاب را در تهران و دیگر شهر ها پیدا کنید، آن هم فقط با ثبت سفارش رایگان در سایت یا اپلیکیشن "خدمت از ما".

بعد از ثبت درخواست با متخصص‌های این زمینه لینک خواهید شد و علاوه بر دریافت قیمت، می‌توانید از آن‌ها در خصوص تجهیزات مورد نیاز برای نصب و .. سوال بپرسید و در این زمینه هم به اطلاعات مفیدی دست پیدا کنید.

برای ثبت درخواست در وب‌سایت یا اپلیکیشن "خدمت از ما" ابتدا باید ثبت نام کنید. شما با صرف تنها 4 دقیقه می‌توانید، ثبت نام خود را کامل و درخواست نصب توالت فرنگی را ثبت کنید. بعد از گذشت 30 دقیقه، چندین نصاب به شما قیمت پیشنهادی برای نصب را اعلام می‌کنند.

حال شما می‌توانید به سراغ پروفایل این تعمیرکارها بروید و سوابق کاری آن‌ها را بررسی و در نهایت بهترین شخص را انتخاب کنید.

 

سخن پایانی

در این مقاله در خصوص نحوه و هزینه نصب توالت فرنگی به‌طور کامل صحبت شد. اگر آدم فنی هستید و این توانایی را در خود می‌بینید که می‌توانید بدون هیچ مشکلی توالت فرنگی را نصب کنید، این کار را انجام دهید. در غیر اینصورت به شما پیشنهاد می‌کنیم که نصب هر گونه توالت فرنگی (دیواری، روکار و ..) را به افراد ماهر و مجرب بسپارید.

کافی است تا در گوگل نحوه نصب دستشویی فرنگی را سرچ کنید، هزاران فیلم و مقاله برای شما بالا خواهد آمد، شما با مشاهده این حجم از مطالب احتمالا فکر می‌کنید که کار راحتی است و شما برای نصب به هیچ دردسری نخواهید افتاد، اما نصب توالت فرنگی به هیچ عنوان کار پیش پا افتاده‌ای نیست و ممکن است شما را با هزینه‌های بعدی زیادی روبه‌رو کند. پس حتما این کار را به متخصص‌های ماهر واگذار کنید.

4.5 امتیاز از 1733 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
نصب توالت فرنگی

نظرات

یوسف لطفی پور
یوسف لطفی پور
4.0 (از 16 نظر)
14 خدمت موفق
نصب توالت فرنگی
محمدجعفر اکبری

بااینکه حدود ساعت 12 شب بود ولی ایشان خیلی سریع آمدند و با دقت وحوصله کارشان را انجام دادند.ازشما وایشان متشکرم

علی رشیدی
علی رشیدی
5.0 (از 7 نظر)
7 خدمت موفق
نصب توالت فرنگی
شهریار امیری

آقای رشیدی بسیار با اخلاق ، وقت شناس و پیگیر کار جهت رفع مشکل هستند. پیشنهاد میکنم حتما از خدمات ایشان استفاده شود

رحمت اله مقامی فر
رحمت اله مقامی فر
5.0 (از 10 نظر)
6 خدمت موفق
نصب توالت فرنگی
امیر قنبری

حضور به موقع وکارشون روبسیار عالی وبه نحواحسن انجام دادندوانسانی بسیارشریف خوش اخلاق ومنصف می باشند و به این خاطرازایشون قدردانی میکنم

در این شهرها می توانید سفارش نصب توالت فرنگی را ثبت کنید:

 • نصب توالت فرنگی تهران
 • نصب توالت فرنگی کرج
 • نصب توالت فرنگی اصفهان
 • نصب توالت فرنگی مشهد
 • نصب توالت فرنگی شیراز
 • نصب توالت فرنگی تبریز
 • نصب توالت فرنگی اهواز
 • نصب توالت فرنگی رودهن
 • نصب توالت فرنگی ورامین
 • نصب توالت فرنگی شهریار
 • نصب توالت فرنگی پرند
 • نصب توالت فرنگی بومهن
 • نصب توالت فرنگی پردیس
 • نصب توالت فرنگی قرچک
 • نصب توالت فرنگی قم
 • نصب توالت فرنگی محمدشهر
 • نصب توالت فرنگی ماهدشت
 • نصب توالت فرنگی کمال شهر
 • نصب توالت فرنگی نظرآباد
 • نصب توالت فرنگی فردیس
 • نصب توالت فرنگی کرمان
 • نصب توالت فرنگی ری
 • نصب توالت فرنگی اسلامشهر
 • نصب توالت فرنگی اندیشه
 • نصب توالت فرنگی شهر قدس
 • نصب توالت فرنگی نسیم شهر
 • نصب توالت فرنگی هشتگرد
 • نصب توالت فرنگی ملارد
 • نصب توالت فرنگی رباط کریم
 • نصب توالت فرنگی پاکدشت
 • نصب توالت فرنگی اراک
 • نصب توالت فرنگی رشت
 • نصب توالت فرنگی ساری
 • نصب توالت فرنگی ارومیه
 • نصب توالت فرنگی شاهین شهر
 • نصب توالت فرنگی دماوند