سیستم تخلیه توالت فرنگی

ثبت درخواست "نصب توالت فرنگی"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
سیستم تخلیه توالت فرنگی

آشنایی با انواع سیستم تخلیه توالت فرنگی و شناخت بهترین مدل برای نصب توالت فرنگی و همچنین آشنایی با ساختار سیستم توالت فرنگی یکی از مهم ترین مباحث در خصوص خرید توالت فرنگی است. به همین دلیل لازم دانستیم که محتوایی ترتیب دهیم تا شما را با انواع توالت فرنگی، انواع سیستم تخلیه توالت فرنگی، قیمت و حتی دیگر اجزای آن آشنا کنیم. پس اگر قصد انتخاب بهترین مدل توالت فرنگی را دارید مطالعه این پست را از دست ندید.

چرا آشنایی با انواع سیستم تخلیه توالت فرنگی اهمیت دارد؟

همانطور که خواندید، سیستم تخلیه توالت فرنگی و انواع آن یکی از مهمترین نکات در انتخاب توالت فرنگی است؛ چرا که آشنایی با آن اطلاعات کاملی از نحوه عملکرد و البته مصرف آب توالت را به ما می‌دهد. در واقع نحوه تخلیه و سیفون توالت فرنگی دارای حالت ها و مدل های متفاوتی است که تفاوت آنها در نحوه عملکردشان و البته میزان آب مصرفی آن است.

بعضی از انواع سیستم تخلیه توالت فرنگی به صورتی کار می‌کنند که فشار آن زیاد است و آب زیادی مصرف می‌کند و دیگری عملکردی متفاوت دارد و مصرف آب در آن برای تخلیه کم است.

در ادامه بیشتر با انواع سیستم تخلیه توالت فرنگی آشنا خواهید شد.

 

انواع سیستم تخلیه توالت فرنگی

سیستم های تخلیه توالت فرنگی را می‌توانیم در چهار دسته زیر تقسیم بندی کنیم.

  • سیستم تخلیه آبشاری یا ریزشی
  • سیستم تخلیه گردابی
  • سیستم تخلیه واترجت
  • سیستم تخلیه توربوجت

 

در ادامه به صورت مختصر به نحوه عملکرد هر یک از سیستم‌های تخلیه توالت فرنگی می‌پردازیم.

 

شرح انواع سیستم تخلیه توالت فرنگی و مزایای معایب آن ها

توالت فرنگی های موجود در بازار هر کدام از یک نوع سیستم تخلیه استفاده می‌کنند که دارای مزایا و معایب گوناگونی است. این سیستم‌ها هر کدام دارای عملکرد متفاوتی هستند و از آنجایی که مشکل هدر رفت آب توالت فرنگی در بحران آب بسیار مهم است. پس انتخاب یک سیستم تخلیه توالت فرنگی مناسب به صرفه جویی در مصرف آب کمک خواهد نمود.

 

1. سیستم تخلیه ریزشی 

سیستم تخلیه ریزشی یا Wash Down Flushing System، به این شیوه عمل می‌کند که آب را از داخل مخزن به لبه های درونی کاسه توالت فرنگی روانه می‌کند و سپس از سوراخ هایی که که درون کاسه توالت فرنگی تعبیه شده است، به سمت پایین ریزش پیدا می‌شود. در این سیستم تخلیه توالت فرنگی، عمل شستشو از بالا و از لبه‌های فرنگی به سمت پایین انجام می‌شود. تنها عیب این سیستم تخلیه این است که حجم آب مصرفی آن نسبتا بالا است. در این سیستم تخلیه توالت فرنگی بین ۳ تا ۷٫۵ لیتر آب مصرف می‌شود. 

 

سیستم توالت فرنگی ریزشی

 

2. سیستم تخلیه گردابی

در سیستم تخلیه گردانی یا Vortex Flushing System تخلیه آب از داخل مخزن توالت فرنگی به درون بدنه نشیمنگاه توالت هدایت و از آنجا وارد کاسه فرنگی می‌شود و با عمل چرخش گردابی شکل، سیستم تخلیه توالت فرنگی انجام می‌شود. تخلیه این نوع سیستم زمان بیشتری نسبت به سیستم تخلیه ریزشی می‌برد و همچنین حجم آب مصرفی آن زیاد است، ولی میزان صدا ایجاد شده در هنگام تخلیه از سیستم ریزشی کمتر است و از دیگر مزایای آن این است که احتمال گرفتگی توالت فرنگی با دستمال کاغذی و ... خیلی خیلی کم است.

 

سیستم توالت فرنگی گردابی

 

3. سیستم تخلیه واترجت

سیستم تخلیه واترجت یا Water Jet Flushing System از جدیدترین سیستم های تخلیه محسوب می‌شود که از روش شوتینگ استفاده می‌کند. در این نوع سیستم تخلیه توالت فرنگی، علاوه بر دارا بودن سوراخ های سیستم ریزشی، آب از طریق کانالی به شوتینگی که در عمق کاسه قرار داده شده است، به بیرون هدایت و عمل تخلیه با فشار انجام می‌شود. به عبارت دیگر این نوع سیستم تخلیه توالت فرنگی از سیستم تخلیه ریزشی برای شستشوی کاسه توالت فرنگی و از سیستم شوتینگ برای تخلیه کامل توالت فرنگی استفاده می‌کند.

مزیتی که این نوع سیستم تخلیه توالت فرنگی دارد این است که حجم آب مصرفی و زمان مورد نیاز برای تخلیه در این سیستم کمتر از مدل های قبلی است. همچنین صدای کم در هنگام تخلیه از مزیت های دیگر این نوع سیستم محسوب می‌شود. 

 

4. سیستم تخلیه توربوجت

سیستم تخلیه توربوجت یا Turbo Jet Flushing System، نیز همانند سیستم تخلیه واترجت از مکانیزم شوتینگ استفاده می‌کند. تفاوت سیستم تخلیه توربوجت با سیستم تخلیه واترجت در مکانیزیم شستشوی کاسه توالت فرنگی است. همانطور که متوجه شدید در سیستم تخلیه واترجت شستشوی کاسه توالت فرنگی همانند سیستم ریزشی انجام می‌شود. در این نوع سیستم تخلیه توالت فرنگی، علاوه بر سیستم شوتینگی که در کف توالت فرنگی تعبیه شده است در بالای کاسه نیز دو سیستم شوتینگ دیگر قرار داده شده است که باعث می‌شود عمل تخلیه در مدت زمان کمتر و با مصرف آب کمتر در مقایسه با دیگر مدل ها صورت پذیرد. زمان تخلیه در این نوع سیستم کوتاه‌تر حدود ۵ ثانیه است.

 

سیستم توالت فرنگی

 

آکس در توالت فرنگی به چه معناست؟

فاصله مرکز خروجی سیفون تا دیوار پشت محل نصب توالت فرنگی را آکس می‌نامند. یکی از فاکتورهای اساسی در تعیین سرویس بهداشتی خارجی اعتنا به میزان فضای موجود در محل نصب آن و خصوصیات فنی و بعدها سرویس بهداشتی خارجی متبوع برای نصب آکس است که باید بین 21 تا 25 سانتی‌متر باشد.

شوتینگ توالت فرنگی یعنی چه؟

سیستم شوتینگ تخلیه توالت فرنگی یکی از مکانیزم های نسبتاً نوین است که با افزایش سرعت تخلیه کاسه توالت فرنگی، به کاهش مصرف آب کمک می‌کند. شوتینگ در واقع به معنای پرتابی است. به طور مثال در سیستم تخلیه توربوجت از دو شوتینگ یا همان سیستم پرتابی، بهره می‌برند.

نصب توالت فرنگی
برای سرویس نصب توالت فرنگی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading