راهنمای تعویض، تنظیم و تخلیه توالت فرنگی

ثبت درخواست " نصب توالت فرنگی "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
راهنمای تعویض، تنظیم و تخلیه توالت فرنگی

بیشترین سطح درخواست درباره توالت فرنگی مربوط به تنظیم توالت فرنگی، تخلیه توالت فرنگی و همچنین تعویض توالت فرنگی می باشد. با توجه به این که امروزه نصب توالت فرنگی بعنوان تجهیزات تکمیلی در سرویس بهداشتی بیشتر منازل و ساختمان‌ها اجرا شده، لازم است که نکات مهم در رسیدگی به این سرویس بهداشتی به منظور تمیز ماندن و عدم بروز مشکل را بدانیم.

در این مقاله به سه محور اصلی شامل تخلیه توالت فرنگی، تعویض توالت فرنگی و همچنین تنظیم توالت فرنگی خواهیم پرداخت. در واقع این مقاله را به عنوان راهنمای تعویض، تنظیم و تخلیه توالت فرنگی بدانید.

راهنمای تعویض، تنظیم و تخلیه توالت فرنگی

در هنگام تعویض، تنظیم و تخلیه توالت فرنگی به ترتیب مراحل زیر انجام می‌شود:

 

 • نحوه تنظیم توالت فرنگی:

تنظیم توالت فرنگی هم باید در مرحله نصب آن انجام گیرد و هم در زمان نصب سیفون توالت فرنگی اهمیت دارد. همان گونه که در مقالات قبلی سایت بیان کردیم، زمانی که نصب توالت فرنگی پایان یافت شما باید مطمئن شوید که توالت بر روی سطح صاف قرار گرفته است.

اگه سطح داخلی توالت فرنگی را مشاهده کنید، کمی آب بر روی آن ایستاده تا مانع از پخش شدن بو در فضا شود. حال در صورتی که محل نصب، ناصاف باشد این سطح آب تنظیم نبوده و شما بعد از مدتی متوجه می‌شوید که بوی توالت فرنگی در محیط باقی می‌ماند. لذا کافی است در صورت تراز نبودن سطح سرامیک‌ها، از چند سکه برای این منظور استفاده کرده و تنظیم توالت فرنگی را انجام دهید. بنابراین برای تنظیم توالت فرنگی می‌توانید ازچند سکه کمک بگیرید.

 

 • نحوه تنظیم توالت فرنگی در مرحله نصب سیفون:

مسئله بعدی در تنظیم توالت فرنگی در مورد تنظیم سیفون است. بعد از هر بار استفاده از توالت فرنگی باید دکمه سیفون را فشار دهید تا آب با فشار وارد کاسه توالت شده و مواد را با سرعت خارج کند. لذا این مسئله اهمیت دارد که سیفون تنظیم باشد تا بتواند به خوبی عمل نماید.

 در داخل هر سیفون، یک شناور وجود دارد که تعیین کننده سطح آب است. حال در صورتی که شناور توالت فرنگی دچار مشکل شود، یا منجر به عدم کار کردن سیفون شده و یا این که جریان آب قطع نمی‌شود. تنظیم نبودن سیفون که منجر به نقص در تنظیم توالت فرنگی خواهد شد می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد.

 

آموزش نحوه تعویض توالت فرنگی، تنظیم توالت فرنگی و همچنین تخلیه توالت فرنگی

 

 • دلایل تنظیم نبودن سیفون توالت فرنگی

به سراغ شناور بروید. برای مثال اگر شناور از سطح استاندارد خود پایین‌تر باشد، جریان آب متوقف نخواهد شد. در چنین حالتی شما مشاهده می‌کنید که مدام آب از لبه دوری کاسه توالت فرنگی ریزش کرده و قطع نمی‌شود.

ممکن است شدت جریان ورودی آب در سیفون زیاد باشد. پس باید به سراغ شیر آب ورودی رفته و کمی آن را ببندید.

یکی از مهمترین عللی که منجر به عدم تنظیم توالت فرنگی و درست کار نکردن سیفون می‌شود، خراب شدن دریچه تخلیه آب است. اگر این دریچه درست باز نشده و یا به موقع بسته نشود، می‌تواند چنین مشکلی را به دنبال داشته باشد. اگر برای نصب سیفوت توالت فرنگی و مشکلات آن به دنبال سرویسکار با مهارت بالا هستید پس روی "خدمت از ما" حساب کنید.

 

نحوه تعویض توالت فرنگی

 ممکن است که شما تصمیم به تعویض توالت فرنگی داشته باشید. در ابتدا لازم است بدانید که به چند دلیل می توان این کار را انجام داد:

 • تعویض توالت فرنگی در هنگام خراب شدن توالت فرنگی
 • کاهش میزان مصرف آب زیرا توالت فرنگی‌های قدیمی، میزان مصرف آب بالایی داشتند که امروزه این مشکلی بهبود یافته است.
 • با توجه به این که توالت فرنگی‌های امروزی این امکان را فراهم می‌کنند که تنظیم ارتفاع را انجام دهید لذا ممکن است که شما به دنبال چنین مدل‌هایی بوده و تصمیم به تعویض توالت فرنگی داشته باشید.

 

به هر حال تفاوتی نمی‌کند که شما به چه دلیل قصد تعویض توالت فرنگی را دارید، برای این منظور باید مراحل زیر را انجام دهید:

 1. ابتدا شما باید والو شیر آب ورودی را ببندید تا در زمانی که توالت فرنگی را باز می‌کنید، آب خارج نشود. در ادامه، شلنگ را باز کرده و به منظور این که آب باقی مانده خارج شود، یکبار فلش تانک را بزنید.
 2. اکنون به سراغ باز کردن توالت فرنگی بروید. پیچ‌های اطراف سنگ توالت را با دقت باز کنید. در پایان نصب توالت فرنگی باید دور تا دور سنگ را با چسب، عایق کنید. حال برای باز کردن توالت فرنگی قدیمی، کمی آن را به جلو و عقب تکان دهید تا این چسب‌ها شل شده و بتوانید توالت فرنگی را بردارید.
 3. در مرحله بعدی تعویض توالت فرنگی باید واشر آب بندی که در محل نصب توالت فرنگی و در دهانه لوله فاضلاب وجود داشته است را باز کنید.
 4.  اکنون زمان این فرا رسیده است که توالت فرنگی جدید را نصب کنید. ابتدا یک واشر جدید را در دهانه فاضلاب قرار داده و محکم فشار دهید. برای آموزش نصب توالت فرنگی و نکات مهم آن روی لینک مذکور کلیک کنید.

 

راهنمای تعویض توالت فرنگی، تنظیم توالت فرنگی و تخلیه توالت فرنگی

 

نحوه تخلیه توالت فرنگی:

ممکن است علی رغم کارکرد درست سیفون و نصب استاندارد توالت فرنگی باز هم با مشکل گرفتگی آن مواجه شده و اکنون نیاز به تخلیه توالت فرنگی است که چند روش برای این منظور وجود دارد:

 • استفاده از پمپ جهت تخلیه توالت فرنگی:

ساده ترین کار این است که از یک پمپ دستی استفاده کنید. ابتدا کاسه توالت فرنگی را پر از آب کرده و اکنون شروع به زدن پمپ کنید. این کار را تا زمان تخلیه توالت فرنگی ادامه دهید. استفاده از پمپ دستی برای زمانی مناسب است که گرفتگی توالت فرنگی شدید نیست.

 • استفاده از دستگاه تراکم هوا به منظور تخلیه توالت فرنگی:

روش دیگر جهت تخلیه توالت فرنگی این است که از دستگاه تراکم هوا استفاده کنید. این دستگاه ابتدا هوا را با فشار درون خود حبس می‌کند و زمانی که تخلیه هوا انجام می‌شود، آب با فشار وارد توالت فرنگی شده و تمامی موادی که منجر به گرفتگی آن شده است را به سمت جلو حرکت می‌دهد.

 • فنر زنی برای تخلیه توالت فرنگی:

در صورتی که گرفتگی توالت شدید بوده و با پمپ دستی رفع نشود، باید به سراغ فنر زنی بروید که خوشبختانه افراد متخصص در این زمینه می‌توانند به شما کمک کنند. با فنر زنی می‌توانید کلیه مواد موجود در لوله های خروجی را حذف کنید. این روش تاثیر گذاری بیشتر داشته و حتی کمک می‌کند تا در صورتی که جسمی در لوله های و داخل توالت فرنگی گیر کرده است، خارج شود. لذا توصیه ما این است که اگر با پمپ دستی نتوانستید تخلیه توالت فرنگی را انجام دهید، حتما به سراغ فنر زنی بروید زیرا تضمین کننده کار بوده و اطمینی بیشتری خواهید داشت که مجددا این مشکل بروز نمی‌کند.

 


سخن آخر درباره تعویض توالت فرنگی، تخلیه توالت فرنگی و تنظیم توالت فرنگی

برای تعویض، تخلیه و تنظیم توالت فرنگی باید دانش بالا و تجربه زیادی داشته باشید پس بی‌گدار آب به هم نزنید. خدمت از ما همره شماست برای تعویض توالت فرنگی، تنظیم توالت فرنگی و همچنین تخلیه توالت فرنگی. بنابراین به راحتی درخواست خود را ازطریق سایت و یا اپلیکیشن خدمت از ما ثبت نمایید. 

4.5 امتیاز از 3451 رای


نصب توالت فرنگی
برای سرویس نصب توالت فرنگی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین