تعمیر فلوتر توالت فرنگی

ثبت درخواست " نصب توالت فرنگی "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
تعمیر فلوتر توالت فرنگی

تعمیر فلوتر توالت فرنگی و یا تعویض فلوتر توالت فرنگی زمانی نیاز میشود که توالت فرنگی، به درستی آب را جمع نمی‌کند و یا توالت فرنگی دچار نشتی آب شده باشد. حال در مجله خدمت از ما برای رفع این مشکل، مقاله ای تحت عنوان تعمیر فلوتر توالت فرنگی و تعویض فلوتر توالت فرنگی گردآوری کرده ایم تا اگر خودتان در این زمینه دانشی دارید؛ بتوانید به راحتی به تعمیر و تعویض فلوتر توالت فرنگی بپردازید.

گاها مواردی مثل خرابی سیفون توالت فرنگی و تجهیزات وابسته به آن مثل شناور توالت فرنگی در حین استفاده نمونه‌های مختلف این سبک توالت می‌تواند دلیل بروز و مشاهده این قبیل ایرادات باشد. 

فلوتر توالت فرنگی چیست؟

یکی از مهم‌ترین قطعات سیستم توالت فرنگی فلوتر است. فلوتر توالت فرنگی که وظیفه انتقال آب و تخلیه تانک ذخیره آب توالت سیستم فرنگی را بر عهده دارد. انواع فلوتر توالت فرنگی از جنس های ایرانی، چینی و اروپایی هستند که در بازار یافت می‌شود.

 

چه زمانی به تعمیر فلوتر توالت فرنگی نیاز پیدا می‌شود؟

شایان ذکر است که باید در انتخاب برند و خرید فلوتر توالت فرنگی دقت زیادی خرج دهیم؛ چرا که اجناس بی‌اصالت و بی‌کیفیت را ممکن است به جای کیفیت کارآمد به ما بدهند و هزینه ما پس از چند هفته از میان برود. حال بهتر است بگوییم اگر در عملکرد فلوتر توالت فرنگی به درستی انجام نشود و موجب درست تخلیه نشدن آب شود؛ در این زمان است که باید اقدام به تعمیر فلوتر توالت فرنگی و یا تعویض آن نمایید.

البته ممکن است مشکلاتی نظیر، سرریز شدن آب توالت، هدر رفتن آب و ... که پیش می‌آید ناشی از این باشد که تنظیم فلوتر توالت فرنگی به درستی انجام نشده باشد. در این صورت می‌توانید برای تنظیم فلوتر توالت فرنگی از یک تعمیرکار ماهر کمک بگیرید.

 

تعمیر فلوتر توالت فرنگی

 

مشکلات و تعمیرات فلوتر توالت فرنگی

در ادامه می‌توانید علت 5 مشکل رایج در فلوتر توالت فرنگی را مشاهده کنید.

 

درست بسته نشدن فلوتر، اولین مشکل رایج و تعمیر فلوتر توالت فرنگی

اولین مشکل رایج در فلوتر توالت فرنگی، درست بسته نشدن آن است. در واقع در توضیح بهتر باید بگوییم که محل خروج آب از داخل تانک به طور دقیق به صورت عمود بر کف مخزن است و اگر فلوتر کج بسته شود، فشار وارد شده به آن، به خوبی به شیر توالت فرنگی منتقل نمی‌شود و در نتیجه آن، شیر درست بسته نخواهد شد. برای رفع این مشکل باید به تنظیم فلوتر توالت فرنگی پرداخته شود. 


 

رگلاژ نبودن فلوتر، دومین مشکل رایج و تعمیر فلوتر توالت فرنگی

جالب است بدانید، در برخی فلوتر ها امکان تغییر طول فلوتر توالت فرنگی وجود دارد. با اضافه کردن طول اهرم می‌توان به قدرت توپی برای غلبه بیشتر به فشار آب ورودی افزود. به این ترتیب جلوی نشت آب هنگام بسته بودن فلوتر را می‌توان گرفت.


 

خراب شدن توپی، سومین دلیل تعمیر و تعویض فلوتر توالت فرنگی

سومین دلیل تعویض فلوتر توالت فرنگی، خراب شدن توپی فلوتر است. در واقع فلوتر جسمی تو خالی و سبک است که روی آب قرار می‌گیرد و به همین دلیل می‌تواند روی آب به راحتی حرکت کند. اما اگر فلوتر توالت فرنگی، به هر دلیل سوراخ شود و آب به داخل آن ورود کند، به دلیل سنگین شدن به کف مخزن می‌رود و دیگر قادر به انجام درست عملکرد خود نخواهد بود.

در واقع زمانی که توپی فلوتر توالت فرنگی سوراخ شود آنگاه آب به درون آن وارد می‌شود؛ در این زمان فلوتر نمی‌تواند روی آب قرار بگیرد و عملکرد آن مختل می‌شود. در این شرایط باید اقدام به تعویض یا تعمیر فلوتر توالت فرنگی نمایید. برای تعمیر فلوتر توالت فرنگی باید محلی که بر روی توپی فلوتر سوراخ شده را پیدا کنید و به وسیله سرنگ آب درون توپی را خارج نمایید و با چسب پی‌وی‌سی، آن را ترمیم کنید.

اگر برای تعمیر فلوتر توالت فرنگی، تعویض و تنظیم آن نیاز به کمک یک تعمیرکار ماهر دارید، بهترین متخصصین را در "خدمت از ما" بیابید.


 

مطابق نبودن اندازه فلوتر و مخزن، چهارمین دلیل تعمیر و تعویض فلوتر توالت فرنگی

 فلوتر باید با مخزن مورد نظر مطابقت داشته باشد. این یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که در مورد فلوتر توالت فرنگی وجود دارد. پس توجه کنید که هنگام خرید فلوتر توالت فرنگی، سایز مناسبی را انتخاب کنید. زیرا در غیر این صورت فلوتر توالت فرنگی نمی‌‌تواند به خوبی در مخزن جابجا شود و به موقع جلوی ورود و خروج آب را بگیرد و آبگیری تانک نیز به درستی انجام نمی‌شود. در چنین شرایطی باید با تعویض فلوتر توالت فرنگی، اندازه متناسب با تانک را در آن نصب کنید.

اگر احساس می‌کنید؛ خودتان برای خرید توالت فرنگی آگاهی کامل ندارید؛ می‌توانید این کار به دوش تعمیرکاران بگذارید. البته در بیشتر مواقع خرید فلوتر توالت فرنگی وظیفه تعمیرکار است.

 


خراب شدن اهرم توالت فرنگی، پنجمین دلیل تعمیر و تعویض فلوتر توالت فرنگی

قبل از اینکه به سراغ علت پنجم تعویض فلوتر توالت فرنگی بپردازیم لازم است بدانید که، حجم ورودی آب در داخل تانک فقط به وسیله فلوتر و اهرم آن کنترل می‌شود. زمانی که این اهرم توالت فرنگی کار خود را به درستی انجام ندهد، نمی‌تواند به تنظیم فلوتر توالت فرنگی کمک کند و در این شرایط آب بیشتر از حد نیاز وارد تانک می‌شود و ممکن است از تانک به بیرون سرازیر شود. و آب هدر رود. اگر با تعمیر فلوتر توالت فرنگی و تعمیر اهرم توالت فرنگی مشکل برطرف نشد، اهرم را تعویض کنید. 

 

تعویض فلوتر توالت فرنگی

 

نحوه تعویض فلوتر توالت فرنگی

برای تعویض فلوتر توالت فرنگی ابتدا همانند قبل آب ورودی را به کل قطع کنید و آب درون مخزن توالت فرنگی را نیز تخلیه کنید.


  1. اولین مرحله در تعویض فلوتر توالت فرنگی، جدا کردن تانک است. برای شل کردن پیچ اتصال باید به وسیله آچار شیر زیر تانک را کمی باز کنید و به وسیله دست آن را از مخزن جدا کنید. در این مرحله از تعویض فلوتر توالت فرنگی، دقت داشته باشید که آب زیادی از زیر مخزن خارج می‌شود. با استفاده از آچار قفل مربوط به شیر فلوتر را باز کنید و آن را بیرون بکشید.
  2. در مرحله بعد، ارتفاع لوله را اندازه بگیرید و برای نصب فلوتر جدید و میله جدید همه مجموعه‌ها را دقیقاً در سایز و ارتفاعی همانند قبل آماده کنید و با توجه به مدل دستگاه، طبق دستورالعملی که برای آن قید شده است، فلوتر و میله جدید را بر سر جای خود نصب کنید.
  3. دقت داشته باشید که، شیر مربوط به فلوتر دقیقاً در زیر مخزن قرار گرفته است. برای نصب شیر باید آن را در محل قرار دهید و با دست قفل روی آن را بچرخانید و سپس با آچار مهره را کمی سفت کنید.
  4. در انتهای کار تعویض فلوتر توالت فرنگی، آب را دوباره وصل کنید و طبق مدل دستگاه و دستورالعمل قید شده برای آن دریچه فلوتر را تنظیم کنید و بررسی کنید که سطح آب حتماً کمی پایین‌تر از بالای لوله سرریز قرار بگیرد.

انواع فلوتر توالت فرنگی

در بیشتر توالت فرنگی های استانداد، فلوتر را می‌توان به صورت لوله‌ای افقی قرار گرفته در یک طرف مخزن پیدا کرد. این قطعه میزان سطح آب توالت فرنگی را از طریق باز و بسته کردن شیر شناور یا آبگیری کنترل می‌کند. فلوتر ممکن است به دو شکل توپی دار و یا سوپاپ دار یا همان آسانسوری باشد.

 

سخن پایانی

تا اینجا شما با نحوه تعمیر فلوتر توالت فرنگی، تعویض فلوتر توالت فرنگی، دلایل تعمیر فلوتر و انواع فلوتر توالت فرنگی آشنا شده اید؛ حال اگر برای تعمیر و تعویض فلوتر توالت فرنگی، تنظیم فلوتر توالت فرنگی، خرید فلوتر توالت فرنگی، تعمیر فلاش تانک توالت فرنگی، تنظیم شناور توالت فرنگی مروارید، تعمیر سیفون توالت، تنظیم توالت فرنگی دو زمانه و ... به کمک یک تعمیرکار نیاز دارید، روی تکنسین های ما حساب کنید.

4.5 امتیاز از 1316 رای


نصب توالت فرنگی
برای سرویس نصب توالت فرنگی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین