آشنایی با سیفون و شناور توالت فرنگی و نحوه تنظیم آن‌ها

ثبت درخواست "نصب توالت فرنگی"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
آشنایی با سیفون و شناور توالت فرنگی و نحوه تنظیم آن‌ها

همان‌طور که می‌دانید سیفون و شناور توالت فرنگی در تخلیه نقش مهمی دارد به همین می‌خواهیم به طور کامل در این مقاله به این موضوع بپردازیم که شناور توالت فرنگی چه کار انجام می‌دهد؟ و برای تنظیم شناور توالت فرنگی چکار باید کرد؟ پس تا آخر این مقاله آموزشی همراه ما باشید تا با انواع شناور توالت فرنگی، طرز کار سیفون توالت فرنگی،دلایل خرابی سیفون توالت فرنگی و ضرورت تخلیه مطلع شوید.

شناور توالت فرنگی چه کار انجام می‌دهد؟

زمانی که شما از توالت فرنگی استفاده کردید، دکمه سیفون را فشار می‌دهید و یا بند تخلیه را می‌کشید. در این زمان، دریچه خروجی آب به سمت توالت باز می‌شود. آبی که در داخل مخزن قرار دارد به سرعت زیاد وارد کاسه توالت شده و مواد دفعی را آب فشار، عبور می‌دهد. لذا همان گونه که متوجه شدید، سرعت و مقدار آب ورودی در کاسه توالت فرنگی بسیار مهم و بر روی تخلیه و گیر کردن آن موثر است. حال که مخزن خارج شد باید مجددا فرآیند آبگیری انجام گیرد تا دوباره بتوان بعد از استفاده از توالت فرنگی فلاش تانک را به کار برد.

 

چرا شناور توالت فرنگی نقش مهمی دارد؟

شناور توالت فرنگی که در داخل مخرن آن سیفون وجود دارد، نقش مهمی را در تخلیه توالت فرنگی ایفا می‌کند. شاید این به نظر ساده بیاید که شناور یه قطعه کوچک و ساده بوده و عملکرد خاصی ندارد اما لازم است بدانید که اگر تنظیم شناور توالت فرنگی کمی دچار اختلال شده، بر روی آبگیری مخزن سیفون و تخلیه توالت تاثیر خواهد گذاشت. توجه داشته باشید که تنظیم نادرست شناور توالت فرنگی باعث عدم تخلیه توالت فرنگی مناسب می‌شود. پس در هنگان نصب و تنظیم سیفون از کمک یک سرویسکار با تجربه بهره بگیرید.

 

تنظیم آب مخزن سیفون توسط شناور توالت فرنگی

در داخل هر مخزن، یک شناور وجود دارد که مشخص کننده میزان آب ورودی در داخل تانک است. آب از شیر ورودی وارد تانک شده و همزمان با ورود آب، شناور به سمت بالا حرکت می‌کند. این حرکت منجر می‌شود که به آرامی دریچه ورودی آب بسته شود. وقتی دریچه کاملا بسته شد، ورود آب قطع می‌شود. حال در صورت عدم تنظیم شناور توالت فرنگی ورود آب تا جایی ادامه پیدا می‌کند که مخزن سرریز شود. در این صورت حجم زیادی از آب هر رفته و حتی ممکن است بر روی شما بریزد.

 

مطالب مرتبط با شناور توالت فرنگی

 • شیر شناور توالت فرنگی
 • طریقه تنظیم شناور توالت فرنگی
 • تنظیم شناور توالت فرنگی مروارید
 • شیر شناور توالت فرنگی ورودی آب از کف
 • قیمت فلوتر توالت فرنگی
 • قیمت شیر شناور توالت فرنگی
 • تنظیم توالت فرنگی دو زمانه
 • خرابی سیستم تخلیه توالت فرنگی

 

معرفی انواع شناور توالت فرنگی

در زمان خراب شدن و نیاز به تعویض و یا تنظیم شناور توالت فرنگی باید در ابتدا بدانیم که نوع شناور موجود در داخل آن از کدام موارد بوده و سپس مشابه آن را خریداری نمایید. چندین مدل شناور توالت فرنگی وجود دارد که عبارتند از:

 

 • سوپاپ پیستونی

این نوع شناور توالت فرنگی بسیار قدیمی است که قبلا از آلیاژهایی همانند برنجی، مسی و ... ساخته می‌شد ولی اکنون پلاستیکی است. البته در مخزن‌ها جدید از شناورهای جدیدتر استفاده می‌شود.

 

 • سوپاپ دیافراگمی

این نوع شناور توالت فرنگی که شبیه به یک توپ پلاستیکی است، به دلیل این که در زمان خراب شدن، به سختی تعمیر می‌شود لذا زیاد در سیفون توالت به کار نمی‌رود.

 

 • سوپاپ‌های بدون شناور

جالب است بدانید که در برخی از مخزن‌های آب، از شناور استفاده نمی‌شود بلکه سوپاپ بدون شناور را به کار می‌برند که تنظیم سطح آب توسط یک صفحه دیافراگمی انجام می‌گیرد.

 

 • سوپاپ شناور

رایج ترین انواع شناورها که به دلیل راحتی در تعویض و تنظیم آن و همچنین طول عمر زیاد، به وفور در مخزن‌ها استفاده می‌شود، همین سوپاپ‌های شناور است. اگر قصد نصب سیفون و شناور توالت فرنگی دارید پیشنهاد می‌کنیم اگر دانشی در این زمینه ندارید کار خرید و انتخاب شناور را به یک سرویسکاری مجرب بسپارید.

 

مشکلات رایج در شناور توالت فرنگی

همان گونه که متوجه شدید، کوچکترین نقصی که در شناور توالت فرنگی رخ بدهد باعث عدم تنظیم سطح آب شده و می‌تواند خسارت‌های سنگینی را به دنبال داشته باشد. اگر ملاحظه کردید که سطح آب داخل مخزن تنظیم نبوده و یا خروج و ورود آب به تانک دچار مشکل است، ممکن است عیوب زیر در شناور توالت فرنگی رخ داده باشد:

 

 • عدم تطابق اندازه شناور توالت فرنگی با تانک

با توجه به این که برای تانک‌هایی با حجم‌های مختلف باید از شناور مناسب استفاده نمود، لذا اگر شناور توالت فرنگی برای مخزن شما بزرگ باشد، نمی‌تواند همزمان با ورود آب به خوبی جابجا شود در نتیجه این احتمال وجود دارد که دهانه ورود و خروجی آب را مسدود نماید. در این زمان است که هم آبگیری تانک دیر انجام شده و هم تخلیه مخزن به درستی صورت نمی‌گیرد.


 • خراب شدن اهرم توالت فرنگی

شناور به کمک یک اهرم، به حجم ورود آب در داخل تان پاسخ می‌دهد. حال در صورتی که این اهرم خراب شده و تنظیمات اولیه خود را از دست داده باشد، شناور توالت فرنگی نمی‌تواند به خوبی عمل نماید. در این شرایط آب ممکن است به حدی وارد مخزن شود که سرازیر شده و قابل کنترل نباشد.


 • ورود آب به داخل شناور توالت فرنگی

برای این که شناور بتواند سطح آب ورودی به داخل تانک را کنترل کند، باید و خالی باشد تا سبک بودن آن منجر به قرار گرفتن بر روی سطح آب شده و بتواند باز و بسته بودن دریچه ورودی آب را کنترل کند. اما اگر شناور به هر دلیل سوراخ شد، آب وارد آن شده و سنگی می‌شود. در این زمان در کف مخزن ساکن خواهد شد. در چنین مواردی تنظیم سطح آب به خوبی انجام نمی‌گیرد.


 

نکات مهم در مورد تنظیم شناور توالت فرنگی:

اگر ملاحظه می‌کنید که ورود آب به داخل تانک قطع نشده و ادامه دارد، سریعا شیر ورودی آب را بسته و با باز کردن درب مخزن، وضعیت شناور توالت فرنگی را کنترل کنید:

 • اگر متوجه شدید که اهرم شناور خراب شده و یا از محل خود خارج شده است ابتدا این اهرم ار تنظیم کرده و سپس شیر ورودی آب را باز کنید. در این زمان اگر مشکل تنها از اهرم بوده باشد، آب سرریز نیم شود.
 • اما ممکن است عیب از شناور توالت فرنگی باشد. در این زمان باید آن را با یک شناور سالم تعویض کنید. دقت داشته باشید که برای این کار از شناورهای مناسب با اندازه مخزن و از جنس خوب استفاده کنید تا طولانی عمر باشد.
 • فراموش نکنید که گاهی دریچه ورودی و خروجی آب مشکل دارد و ذهن شما را گمراه میرکند. این اشتباه بارها رخ داده و افراد شناور توالت فرنگی را تعویض می‌کنند. اگر با این کار باز هم آب به خوبی از مخزن خارج و و یا وارد نشد، شک نکنی که دریچه‌ها عیب دارند و باید وضعیت آن را بررسی نموده و مشکل را رفع کنید.
نصب توالت فرنگی
برای سرویس نصب توالت فرنگی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading