انواع روش تبدیل توالت ایرانی به فرنگی

ثبت درخواست "نصب توالت فرنگی"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
انواع روش تبدیل توالت ایرانی به فرنگی

اگر قصد تبدیل توالت ایرانی به فرنگی و یا برعکس آن، نصب توالت فرنگی روی توالت ایرانی را دارید، بهتر است قبل از هر چیز با انواع روشهای تبدیل این دو آشنا شوید. از آنجایی که توالت فرنگی یکی از رایج ترین نوع توالت در کشورهای دیگر است و ما ایرانی‌ها از توالت سنتی و در واقع ایرانی استفاده می‌کنیم، با بالا رفتن سن و آسیب دیدن ستون فقرات ناچاریم که از توالت فرنگی استفاده کنیم. 

در خانه هایی که فضای کافی برای نصب توالت فرنگی دارند، به راحتی می توانند، فضایی مجزا برای آن در نظر بگیرند، اما در آپارتمان ها که جا کمتر است مجبور به  نصب توالت فرنگی روی توالت ایرانی هستند. در این محتوا ما می خواهیم به انواع روش های تبدیل توالت فرنگی به ایرانی از جمله، تبدیل توالت ایرانی به فرنگی با تخریب، بدون تخریب و... بر عکس آن بپردازیم.

همانند دیگر تجهیزات وابسته به سرویس بهداشتی نصب توالت فرنگی از اصول خاصی در  روند لوله کشی فاضلاب توالت و اتصال تجهیزات به یکدیگر برخوردار بوده که باید توسط افراد متخصص در تاسیسات ساختمانی انجام شود.

 

اقدامات قبل از تبدیل توالت ایرانی به فرنگی

قبل از اجرای مراحل نصب توالت فرنگی روی توالت ایرانی، باید به یک سری پارامتر و نکات توجه کنید و در انتخاب روش تبدیل توالت ایرانی به فرنگی در نظر بگیرید؛ از جمله، مساحت مفید فضایی که دارید، توجه به سیستم لوله کشی موجود، امکانات توالت جدید و هرینه ای که برای انجام این کار در نظر گرفته اید.

بعد از در نظر گرفتن تمامی این موارد، حالا نوبت انتخاب روش تبدیل توالت ایرانی به فرنگی است. در ادامه به بررسی انواع روش های آن که در زیر شرح داده شده است می‌پردازیم. البته بد نیست قبل از انجام این کار با مشکلات رایج توالت فرنگی مثل  سیفون توالت فرنگی آشنا شوید، این مورد را می توانید در محتوای مربوطه بخوانید.

  • تبدیل توالت ایرانی به فرنگی با استفاده از توالت‌های آماده
  •  تبدیل توالت ایرانی به فرنگی با تخریب
  • تبدیل توالت ایرانی به فرنگی بدون تخریب
  • استفاده از توالت فرنگی تاشو

گاهی اوقات افراد به دلایلی می خواهند برعکس این کار یعنی، نصب توالت فرنگی روی توالت ایرانی را انجام دهند، که ما در این محتوا به بررسی این مورد هم پرداخته ایم.

 

فواید تبدیل توالت ایرانی به فرنگی

 

تبدیل توالت ایرانی به فرنگی با استفاده از توالت‌های آماده

اگر طرفدار تبدیل توالت ایرانی به فرنگی بدون تخریب هستید، می‌توانید توالت فرنگی سیار تهیه کنید. با پیشرفت علم، تبدیل توالت ایرانی به توالت فرنگی خیلی سال است که حل شده است. شما به راحتی می‌توانید از لوازم پزشکی‌ها یک توالت فرنگی سیار خریداری کنید و آن را بر روی توالت ایرانی خود قرار دهید و استفاد نمایید. یکی از مزیت‌های این روش این است که نیازی به تخریب ندارد.

توالت فرنگی سیار را می‌توانید از فروشگاه‌های اینترنتی نیز تهیه کنید، پس در صورتی که توالت فرنگی را به صورت موقتی نیاز داشتید می‌توانید با هزینه کمتری، توالت فرنگی سیار را خریداری کنید، استفاده نمایید و سپس آن را بردارید.

 

نصب توالت فرنگی روی توالت ایرانی با تخریب

در این نوع روش نصب توالت فرنگی روی توالت ایرانی، باید برای توالت فرنگی لوله کشی جداگانه انجام شود، که می‌توان گفت این روش یکی از بهترین روش‌هاست، البته پرهزینه‌تر ولی اساسی‌تر است. این روش خود به دو صورت انجام می‌گیرد.

  • روش اول این است که بخشی از کف دستشویی برداشته می‌شود تا به لوله‌های فاضلاب برسیم؛ سپس از فاضلاب یک انشعاب میگیریم و به توالت فرنگی خود وصل می‌کنیم. بعد از آن، توالت فرنگی خود را در جای مناسب قرار می‌دهیم و با مصالح سطح آن را پر و یک دست می‌کنیم.
  • در روش دوم نیازی به این همه تخریب و برداشتن بخشی از سرامیک و کف نیست، ابتدا روی توالت ایرانی با مصالح، کاملا پر می‌کنیم و فقط یک لوله خروجی از توالت فرنگی به لوله فاضلاب می‌دهیم. خوبی این روش این است که نیازی به تخریب زیادی نیست و هزینه آن کمتر از روش قبل است.

 

انواع روش نصب توالت فرنگی روی توالت ایرانی

 

تبدیل توالت ایرانی به فرنگی بدون تخریب

در این روش نیازی به تخریب نیست و روی توالت ایرانی را با یک سطح پوشانده و تنها کاری که باید انجام دهید گذاشتن لوله فاضلاب توالت فرنگی در راه خروجی و فاضلاب توالت ایرانی است. بعد از آن می‌توان به راحتی از توالت استفاده نمود.

تبدیل توالت فرنگی  به ایرانی بدون تخریب، هزینه بسیار کمتری دارد و مختص افرادیست که در خانه‌های اجاره‌ای زندگی می‌کنند یا افرادی که  از دستشویی فرنگی، به صورت دائم استفاده نمی‌کنند.

 

استفاده از توالت فرنگی تاشو

این روش شبیه به روش اول است با این تفاوت که در این نوع، توالت فرنگی به دیوار وصل می‌شود و هر زمان که به آن نیاز شد آن را باز می‌کنید و شما می‌توانید هم توالت ایرانی را داشته باشید و هم فرنگی.

 

نصب توالت فرنگی روی توالت ایرانی

 

هزینه تبدیل توالت ایرانی به فرنگی چقدر است؟

اگر بخواهید توالت فرنگی سیار تهیه کنید، حدود هزینه برای تهیه آن 300 تا 600 هزار تومان خواهد بود، اما به صورت کلی هزینه تبدیل توالت ایرانی به فرنگی با تخریب، متناسب با هزینه تخریب، حمل نخاله، عایقکاری و کف سازی، لوله کشی، دستمزد نصب توالت فرنگی و شیرآلات تعیین می‌شود. در "خدمت از ما" به بهترین متخصصین نصب توالت فرنگی دارید و می‌توانید به رایگان از آن‌ها قیمت بگیرید.

معایب تبدیل توالت ایرانی به فرنگی چیست؟

  • اگر توالت فرنگی را بدون تخریب نصب کنید، امکان انتشار آلودگی در محیط دستشویی وجود دارد، زیرا نحوه لوله کشی توالت فرنگی با لوله کشی توالت ایرانی تفاوت دارند و اگر لوله کشی تغییر نکند، به رشد آلودگی‌‌هایی نظیر مشکلات قارچی و ویروسی و انگل کمک می‌کند.
  • اگر هنگام تبدیل توالت ایرانی به فرنگی، لوله کشی تغییر می‌کند، امکان نشتی در آینده خواهد بود. اگر لوله‌ها دچار نشتی شوند، با گرفتگی لوله همراه خواهد بود. زیرا نشتی و گرفتگی موجب پر شدن چاه توالت ایرانی می‌شود.
  • اشغال فضای سرویس بهداشتی؛ اگر فضای سرویس بهداشتی کم است ممکن است پس از تبدیل توالت ایرانی به فرنگی، موجب سلب آسایش شود. قبل از تبدیل توالت ایرانی به فرنگی حتما ابعاد را در نظر داشته باشید.

با توجه به معایب تبدیل توالت ایرانی به فرنگی که در بالا بیان شد، اگر قصد نصب توالت فرنگی روی توالت ایرانی را دارید، بهتر است کل ساختار و لوله کشی را تغییر دهید. در نظر داشته باشید، که هنگام تبدیل توالت ایرانی به فرنگی، برای استفاده دائم از توالت فرنگی بهترین روش برای افرادی که مالک خانه هستند، کشیدن لوله کشی به‌صورت مجزا برای توالت فرنگی در کنار توالت ایرانی می‌باشد.

اگر در منازل اجاره‌ای هستید استفاده از روش توالت فرنگی قابل حمل بهترین راه است، اما دیگر روش‌ها از طرف مهندسین و متخصصین توصیه نمی‌شود.

 

معایب تبدیل توالت ایرانی به فرنگی

 

تبدیل توالت فرنگی به ایرانی

در مطالب بالا، ما به سوال انواع روش های تبدیل توالت ایرانی به فرنگی چیست، پاسخ دادیم، اما گاهی اوقات قضیه برعکس می شود و افراد تصمیم به  تبدیل توالت فرنگی به ایرانی دارند. در چنین مواقعی، شما دو روش کلی برای انجام این کار دارید که در زیر به شرح آنها می پردازیم.

 

تبدیل توالت فرنگی به ایرانی با تخریب

در این روش اول توالت فرنگی را از زمین جدا کرده و بعد کف زمین را به اندازه توالت ایرانی و سیفون آن گود می کنید و بعد از بررسی لوله کشی و سیفون، سنگ توالت را نصب می کنید. این روش مناسب جاهایی است که فضای گود کردن زمین محیا است.

 

تبدیل توالت فرنگی به ایرانی بدون تخریب

زمانی که نمی توان کف زمین را گود کرد و شرایط انجام این کار را ندارید، می‌توانید از این روش استفاده کنید، به این صورت که کف توالت را به اندازه یک پله بالا می‌آورید تا فضای لازم برای جا دادن سبفون و سنگ توالت باشد.

 

تبدیل توالت ایرانی به توالت فرنگی در چه شهرهایی متداول است؟

شما می توانید به راحتی، از طریق سایت یا اپلیکیشن خدمت از ما، به متخصصین با تجربه برای تبدیل توالت ایرانی به فرنگی یا برعکس آن، متصل شوید و با ثبت سفارش رایگان، حدود قیمت را از متخصصین نصب توالت فرنگی، دریافت کنید. شما می توانید از طریق سایت "خدمت از ما"بهترین تعمیرکار برای تبدیل توالت ایرانی به فرنگی در مشهد، شیراز، کرج، اصفهان و سایر شهرهای دیگر را در کوتاهترین زمان پیدا کنید.

 

در این محتوا سعی کردیم که تمامی روش های نصب و تبدیل توالت ایرانی به فرنگی و همچنین تبدیل توالت فرنگی به ایرانی را شرح دهیم و شما را با  معایب آن آشنا کنیم، تا با توجه به فضای و بودجه مد نظرتان بهترین انتخاب را داشته باشید. همچنین شما می توانید برای  نصب توالت فرنگی روی توالت ایرانی، از متخصصین "خدمت از ما" کمک بگیرید. 

نصب توالت فرنگی
برای سرویس نصب توالت فرنگی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading