قیمت لوله کشی آب و ساختمان در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه لوله کشی آب و ساختمان" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (اجرت کار)
 • 100,000 تومان
 • 150,000 تومان
 • 300,000 تومان
 • 500,000 تومان

شما در کدام شهر به لوله کشی آب و ساختمان نیاز دارید؟

لوله کشی آب و ساختمان را به متخصصش بسپار

لوله کشی ساختمان و لوله کشی آب حقیقتا مهم‌ترین بخش هر بناست. اجرای صحیح ترفندهای لوله کشی ساختمان و اتصالات لوله کشی آب نه تنها منافاتی با قوانین لوله کشی ندارد، بلکه قیمت لوله کشی ساختمان را نیز کاهش می‌دهد. همچنین در صورت استخدام لوله کش آب و لوله کش ساختمان مجرب، می‌توانید از جدیدترین سیستم لوله کشی ساختمان که به شدت چشمگیر هستند، بهره‌مند شوید.

قیمت لوله کشی آب و قیمت لوله کشی ساختمان به صورت دقیق، تنها پس از بررسی حضوری کامل توسط متخصص به شما اعلام می‌شود. در غیر این صورت، قیمت پیشنهادی متخصصین لوله کشی که پس از ثبت رایگان درخواست خود در «خدمت از ما» دریافت می‌کنید، مبلغ تخمینی قیمت لوله کشی ساختمان است.

با ما همراه شوید تا علاوه بر لوله کشی آب و لوله کشی ساختمان، به دیگر جوانب این خدمت تاسیسات مانند قوانین لوله کشی، قیمت لوله کشی ساختمان و آب، جدیدترین سیستم‌ها و ترفندهای لوله کشی ساختمان و ... بپردازیم.

 

نرخنامه لوله کشی ساختمان 1400

 

 

قیمت لوله کشی آب و قیمت لوله کشی ساختمان

همان‌طور که در مقدمه اشاره کردیم، متخصصان تاسیسات پس از بررسی دقیق ساختمان شما قیمت لوله کشی آب و لوله کشی ساختمان را تعیین می‌کنند. شما می‌توانید از طریق ثبت درخواست در «خدمت از ما» به رایگان قیمت لوله کشی ساختمان را دریافت کنید.

اگر نرخنامه لوله کشی ساختمان 1400 را دیده باشید، متوجه می‌شوید که قیمت لوله کشی آب و ساختمان به عوامل متفاوتی بستگی دارد. به همبین خاطر، به صورت کلی برای قیمت لوله کشی آب یک مبلغ واحد را اعلام کرد. با این حال، در صورت آشنایی با فاکتورهای ذکرشده در نرخ اتحادیه لوله کشی ساختمان 1400 می‌توانیم دید بهتری از هزینه این خدمات داشته باشیم. برای این منظور بخش بعدی را مطالعه کنید.

 

عوامل اثرگذار بر قیمت لوله کشی آب و ساختمان

در ادامه برای عوامل اثرگذار بر قیمت لوله کشی ساختمان که در نرخنامه لوله کشی ساختمان 1400 نیز به آنها اشاره شده است را بررسی کرده‌ایم:

 

تاثیر متراژ فضا بر قیمت لوله کشی ساختمان

یکی از ابتدایی‌ترین عوامل موثر بر قیمت لوله کشی آب که در نرخنامه لوله کشی ساختمان 1400 آمده است، متراژ فضای مدنظر شماست. هرچه فضایی که باید لوله کشی در آن انجام شود بزرگتر باشد، قیمت لوله کشی ساختمان افزایش پیدا می‌کند.

طبق نرخ اتحادیه لوله کشی ساختمان 1400، مبلغ تعیین شده به عنوان قیمت لوله کشی ساختمان برای فضاهای زیر 50 متر از فضاهای بالای 50 متر کمتر است. توجه داشته باشید که افزایش تعداد طبقات نیز هزینه را افزایش می‌دهد.

 

تاثیر نوع لوله و اتصالات بر هزینه لوله کشی ساختمان

گذشته از متراژ که نقش تعیین‌کننده‌ای در حجم کار لوله کش و میزان لوله و اتصالات مورد نیاز دارد، جنس لوله نیز در نرخنامه لوله کشی ساختمان 1400 به عنوان یک فاکتور مهم در محاسبه قیمت نهایی پروژه ذکر شده است. انواع لوله‌هایی که می‌توان برای لوله کشی آب استفاده کرد عبارت‌اند از:

 • لوله چدنی برای لوله کشی فاضلاب
 • لوله سبز یا پلی اتیلن برای شوفاژ
 • لوله پی وی سی و پلاستیکی
 • لوله گالوانیزه فولادی یا آهنی
 • لوله چند لایه یا سوپرپایپ

طبق نرخ اتحادیه لوله کشی ساختمان 1400، بسته به نوع و همچنین سایز لوله مدنظر، قیمت لوله کشی ساختمان کاهش و با افزایش خواهد داشت. اتصالاتی که در روند کار نیز به کار می‌روند، با توجه به کیفیتی که دارند، روی هزینه نهایی موثر هستند. از جمله این اتصالات می‌توانیم به مغزی‌ها، سه‌راهی و چهارراهی‌ها، زانویی‌ها، واشر و ... اشاره کنیم.

 

تاثیر خدمات جانبی بر قیمت لوله کشی ساختمان

مورد دیگری که با بررسی نرخنامه لوله کشی ساختمان 1400 متوجه می‌شویم، تاثیر خدمات جانبی برای قیمت لوله کشی ساختمان است. منظور از خدمات جانبی مواردی مانند لوله کشی برای انواع آبگرمکن، نصب شیرآلات، نصب توالت و فلاش تانک، نصب روشویی و ... است.

 

اجرت لوله کش آب

آخرین موردی که به فاکتور قیمت لوله کشی ساختمان شما اضافه می‌شود، اجرت لوله کش آب است. متراژ فضا که مستقیما بر حجم کار لوله کش تاثیر می‌گذارد، مهمتری عامل در محاسبه اجرت لوله کش آب است. بسته به خود فرد، بازبینی حضوری ساختمان نیز می‌تواند مشمول هزینه بشود یا نشود.

 

قیمت لوله کشی ساختمان و قیمت لوله کشی آب

 

اهمیت لوله کشی آب و ساختمان

نمی‌توان هیچ ساختمانی را بدون لوله کشی آب تصور کرد. از اهمیت آن گذشته، اگر لوله کشی ساختمان و اصولا لوله کشی کیفیت لازم را نداشته باشد، هربار باید بخشی از سازه را تخریب کرد تا بتوان مشکل را برطرف کرد.

مثلا در صورت بی‌توجهی به انتخاب نوع لوله برای لوله کشی صنعتی یا لوله کشی ساختمان، احتمال وقوع ترکیدگی بسیار افزایش می‎یابد. این موضوع در لوله کشی صنعتی که ممکن است موادی خاص در لوله جریان داشته باشد، اهمیت پیدا می‌کند. اگر احیانا قیمت لوله کشی ساختمان اعلام شده به شما بیش از حد کم بود، پیش از پذیرش از کیفیت لوله‌های مورد استفاده مطمئن شوید.

 

خدمات لوله کشی آب و ساختمان

طبق درخواست‌های ثبت شده در «خدمت از ما»، اینها محبوب‌ترین خدمات حوزه لوله کشی هستند:

 • لوله کشی آب سرد و گرم
 • تشخیص ترکیدگی لوله
 • لوله کشی فاضلاب ساختمان
 • تاسیسات لوله کشی گاز ساختمان
 • تاسیسات لوله کشی آب ساختمان
 • تعمیرات لوله کشی آب و گاز ساختمان

 

انواع لوله کشی آب بر اساس مکان نصب

برای لوله کشی دو روش کلی وجود دارد، توکار و روکار که در ادامه بررسی‌شان کردیم. لازم به ذکر است که در نرخنامه لوله کشی ساختمان 1400 این دو روش نرخ‌های متفاوتی دارند، اما از آنجا که منظور از قیمت لوله کشی ساختمان‌های مسکونی غالبا همان لوله کشی توکار است، زیاد به آن اشاره نمی‌شود.

 

لوله کشی آب توکار

در لوله کشی آب توکار، لوله‌ها زیر خاک کشیده می‌شوند. برای این کار از قبل یک نقشه طراحی شده، و لوله کش مطابق آن پیش می‌رود. مزیت مهم این نوع لوله کشی آب، مشخص نبودن لوله‌هاست.

 

لوله کشی آب روکار

در این روش لوله‌ها و اجزای درون دیوارها نیستند و روی آنها با نظمی معین کشیده می‌شوند. این روش به اندازه روش قبل تمیر نیست، اما برای حفظ زیبایی پس از پایان کار لوله‌ها را داکت کشی می‌کنند. لوله کشی روکار معمولا با لوله‌های پنج لایه و پلیمری انجام شده، و مزایای قابل توجهی دارد؛ از جمله:

 • دسترسی آسان به سیستم لوله کشی
 • عدم ایجاد مشکل افت فشار آب در ساختمان
 • مناسب‌تر بودن قیمت لوله کشی ساختمان روکار نسبت به توکار
 • عدم نیاز به تخریب ساختمان در صورت وجود نشتی یا تعمیرات لوله کشی

 

نرخ اتحادیه لوله کشی ساختمان 1400

 

مزایای ثبت سفارش لوله کشی در «خدمت از ما»

توضیحاتی که تا اینجا درباره لوله کشی آب ذکر کردیم، برای لوله کشی‌های دیگر نیز صدق می‌کند. برای لوله کشی همواره باید سراغ یک لوله کش ماهر رفت تا با خیالی آسوده بتوان از خدمت لوله کشی او بهره برد.

به عنوان مثال، به کارگیری ترفندهای لوله کشی ساختمان خود عاملی است برای تضمین فشار آب مطلوب در تمام بخش‌ها و طبقات ساختمان‌های مسکونی و غیره. حتی کاهش مصرف آب نیز از امتیازات استخدام لوله کش ماهر است.

 

نحوه انتخاب لوله کش و ثبت درخواست لوله کشی

در صورتی که تمایل به استعلام رایگان قیمت لوله کشی ساختمان دارید، یا می‌خواهید برای دریافت خدمات لوله کشی ساختمان و استخدام لوله کش درخواست‌تان را ثبت کنید، کافی‌ست درخواست خود را برای متخصصان خوش‌نام فعال در «خدمت از ما» ثبت کنید.

اگر قصدتان برای دریافت خدمات این حوزه جدی است، خوب است موارد زیر را در ذهن داشته باشید:

 • لوله کشی آب، تعمیرات لوله کشی ساختمان و همچنین لوله کشی صنعتی، توسط لوله کش و دانش و مهارت او در اجرای لوله کشی ساختمان ممکن می‌شود.
 • لوله کش علاوه بر قوانین لوله کشی، باید بر مواردی مانند لوله مناسب برای لوله کشی هر محل، ترفندهای کاهش طول مسیر لوله کشی، افزایش پایداری فشار آب و ... مسلط باشد.
 • پس از پایان پروژه لوله کش باید برای خدمات انجام شده فاکتوری با جزئیات کامل به شما ارائه دهد، تا در صورت پیش آمدن هر موردی، شما با سهولت بیشتری بتوانید موضوع را پیگیری کنید.

 

ترفندهای لوله کشی ساختمان و اجرت لوله کشی

 

ترفندهای لوله کشی ساختمان

قبل از اجرای ترفندهای لوله کشی ساختمان، باید مطمئن شد که لوله کشی به صورت استاندارد انجام شده، و تا مدت‌ها مشکلی ایجاد نخواهد شد. مواردی که در ادامه ملاحظه می‌کنید، پیش از آنکه ترفندهای لوله کشی ساختمان باشند، اصول مهمی هستند که بسیاری از لوله‌کش‌ها در لوله کشی ساختمان به آنها توجه نمی‌کنند.

رعایت این استانداردها مزایای پنهان و آشکار بسیاری دارد، از جمله کاهش قیمت لوله کشی ساختمان. این موارد عبارت‌اند از:

 • هر گونه جسم خارجی مانند آجر یا شیرآلات را روی لوله‌های ساختمان سوار نکنید. بی‌توجهی به این امر در بلندمدت موجب خم شدن لوله‌ها و در نهایت شکستن آنها خواهد شد.
 • در صورت چکه کردن آب از شیرآلات ابتدا آن‌ها را سفت کنید. در صورتی که چکه کردن آب تمام نشد، به دور رزوه شیر چسب تفلون بچسبانید و یکبار دیگر تست کنید. در صورت نیاز، می‌توانید برای تعمیر و نصب شیرآلات در «خدمت از ما» درخواست دهید.
 • برای لوله بازکنی می‌توانید از ترکیب بی‌نظیر سرکه و جوش شیرین بهره ببرید.
 • در صورت در دسترس نبودن چسب، به صورت موقت می‌توانید از نوار تفلون بهره ببرید.
 • در صورتی که لوله مدنظرتان بیش از حدی در جای خودش محکم نمی‌شود، پیشنهاد می‌کنیم آن را کمی حرارت دهید و پس از فرایند را تکرار کنید. این مورد برای لوله‌هایی که از جنس پلاستیک هستند یا لوله کشی گاز ساختمان مفید نیست، و احتمال خسارت وجود دارد.

 

نکاتی درباره اصول اجرایی لوله کشی آب

 • لوله کشی باید در مسیرهای کاملا مستقیم با زوایای 90 درجه انجام شده، و نباید خیلی عمیق یا سطحی باشد.
 • لوله کش باید دهانه‌ لوله‌هایی که اتمام لوله کشی آنها به هر دلیل به آینده موکول شده است را با درپوش ببندد.
 • مالک ساختمان کسی است که وظیفه پرداخت قیمت لوله کشی ساختمان و لوله کشی به کنتور را به عهده دارد.
 • لوله‌های آب سرد و یا گرم نباید از مکان‌هایی که امکان انجماد دارند نصب شوند. همچنین، لوله‌ها نباید در مسیر خود از مکان‌هایی مانند داخل دودکش، کانال هوا، اتاق تابلو برق یا چاه آسانسور عبور کنند.
 • درصورت لوله کشی در فضای باز باید روی لوله‌ها یک عابق مناسب اعمال شود. توجه داشته باشید که این مورد می‌تواند بر قیمت لوله کشی ساختمان تاثیر بگذارد.
 • گرفتن انشعاب از لوله اصلی آب شهر، نصب کنتور و چنین مواردی به عهده سازمان آب است. کنتور معمولا جایی نصب می‌شود که مامور آب به راحتی به آن دسترسی داشته باشند.
 • پیش از انجام لوله کشی آب و فاضلاب، نقشه ‌لوله کشی آپارتمان باید توسط پیمانکار و دستگاه نظارت بازبینی شود، تا مسیرهای تعیین شده برای خطوط لوله کشی آب و فاضلاب نهایی شوند.

 

دستمزد لوله کشی اب

 

قوانین لوله کشی ساختمان که باید به آن توجه کنید

در ادامه شاهد قوانین لوله کشی ساختمان هستید. در صورت رعایت این قوانین، دیگر موردی مانند طراحی مجدد مسیر و پرداخت مجدد موارد نرخنامه لوله کشی ساختمان 1400 برای شما پیش نخواهد آمد.

 • فوم لوله را در برابر نور مستقیم خورشید قرار ندهید.
 • پس از جای‌گذاری لوله در محل خود در لوله کشی، بر روی آن را با ملات بپوشانید.
 • به جنس لوله‌ای که می‌خواهید از آن در لوله کشی ساختمان استفاده کنید، توجه داشته باشید. به عنوان مثال لوله‌های نیوپایپ نباید در معرض نور خورشید قرار بگیرند. همچنین، این لوله‌ها نباید مستقیما به آبگرمکن وصل شود. شما باید ابندا یک لوله فلزی را به آبگرمکن؛ و بعد نیوپایپ را به آن وصل کنید.
 • در لوله کشی ساختمان، لوله‌هایی که در کف قرار می‌گیرند حتما باید مسیری افقی، و لوله‌هایی که دیوار قرار می‌گیرند حتما باید مسیری عمودی را طی کنند.
 • لوله‌ها در فصول سرد سال باید عایق‌بندی شوند. در صورت بی‌توجهی لوله کش به این موضوع در روند لوله کشی، احتمال یخ زدن و ترکیدگی لوله‌های آب افزایش یافته و به تشخیص ترکیدگی لوله نیازمند خواهید شد. البته لوله‌های آب گرم نیز به پوششی مناسب نیاز دارند.

 

لوله کشی صنعتی

لوله کشی صنعتی از حساس‌ترین خدمات لوله کشی ا‎ست. لوله کشی صنعتی نکات و استانداردهای فراوانی دارد، که غافل شدن از هر یک از آنها می‌تواند خسارات هنگفتی به بار بیاورد. دو مورد حیاتی که در لوله کشی صنعتی باید به آن‌ها توجه شود عبارت هستند از:

 • نوع فعالیت واحد صنعتی، و استفاده از لوله‌های مناسب برای آن واحد صنعتی در لوله کشی صنعتی
 • توجه به استانداردهایی که واحد صنعتی باید از آنها پیروی کند و اثرگذاری این استاندارها بر لوله کشی صنعتی

 

سخن پایانی

امیدواریم این نوشته که شرحی بر عوامل ذکر شده در نرخنامه لوله کشی ساختمان 1400، قیمت لوله کشی ساختمان، ترفندها و قوانین آن، وظایف لوله کش آب، آموزش اتصالات لوله کشی آب و ... بود، برایتان مفید واقع شود.

هرگاه به خدمات لوله کشی آب و یا تعمیرات آن نیاز پیدا کردید، یا صرفا می‌خواستید از قیمت لوله کشی آب در شهرتان مطلع شوید، می‌توانید روی کمک «خدمت از ما» حساب کنید.

امتیاز دهید

4.35 امتیاز از 221 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
لوله کشی آب و ساختمان

نظرات

حمید سعیدی
حمید سعیدی
4.8
20 خدمت موفق
لوله کشی آب و ساختمان
مجید بخشی

کارش درسته خوش اخلاق به موقعه کارو انجام دادحرفه ای

سیدمهدی سیدی میانکلی
سیدمهدی سیدی میانکلی
5.0
65 خدمت موفق
لوله کشی آب و ساختمان
حسین صادقی

بسیار سروقت اومدن -بسیار با حوصله-بسیار دقیق_بسیار تمیز-بسیار مجهز .هرآنچه که میخواستم با کمترین هزینه انجام دادن خوش اخلاااااق

محمد رهبری
محمد رهبری
4.8
6 خدمت موفق
لوله کشی آب و ساختمان
سعید محرر

خیلی ممنون از آقای رهبری بسیار خوشاخلاق متعهد منصف وقت شناس من کاملا راضی بودم

در این شهرها می توانید سفارش لوله کشی آب و ساختمان را ثبت کنید:

 • لوله کشی آب و ساختمان تهران
 • لوله کشی آب و ساختمان کرج
 • لوله کشی آب و ساختمان اصفهان
 • لوله کشی آب و ساختمان مشهد
 • لوله کشی آب و ساختمان شیراز
 • لوله کشی آب و ساختمان تبریز
 • لوله کشی آب و ساختمان اهواز
 • لوله کشی آب و ساختمان پرند
 • لوله کشی آب و ساختمان پاکدشت
 • لوله کشی آب و ساختمان ساری
 • لوله کشی آب و ساختمان ری
 • لوله کشی آب و ساختمان کرمانشاه
 • لوله کشی آب و ساختمان ملارد
 • لوله کشی آب و ساختمان قائم شهر
 • لوله کشی آب و ساختمان کرمان
 • لوله کشی آب و ساختمان رودهن
 • لوله کشی آب و ساختمان کمال شهر
 • لوله کشی آب و ساختمان شاهین شهر
 • لوله کشی آب و ساختمان اسلامشهر
 • لوله کشی آب و ساختمان زنجان
 • لوله کشی آب و ساختمان قرچک
 • لوله کشی آب و ساختمان قم
 • لوله کشی آب و ساختمان پردیس
 • لوله کشی آب و ساختمان ارومیه
 • لوله کشی آب و ساختمان بندرعباس
 • لوله کشی آب و ساختمان ورامین
 • لوله کشی آب و ساختمان هشتگرد
 • لوله کشی آب و ساختمان اندیشه
 • لوله کشی آب و ساختمان شهر قدس
 • لوله کشی آب و ساختمان گرگان
 • لوله کشی آب و ساختمان قزوین
 • لوله کشی آب و ساختمان فردیس
 • لوله کشی آب و ساختمان محمدشهر
 • لوله کشی آب و ساختمان زاهدان
 • لوله کشی آب و ساختمان شهریار
 • لوله کشی آب و ساختمان اراک
 • لوله کشی آب و ساختمان رشت
 • لوله کشی آب و ساختمان رباط کریم
 • لوله کشی آب و ساختمان همدان
loading