قیمت لوله کشی ساختمان در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه لوله کشی ساختمان" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (اجرت کار)
 • 150,000 تومان
 • 200,000 تومان
 • 300,000 تومان
 • 1,500,000 تومان

شما در کدام شهر به لوله کشی ساختمان نیاز دارید؟

لوله کشی ساختمان را به متخصصش بسپار

لوله کشی ساختمان و لوله کشی آب یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر بناست. اجرای صحیح ترفندهای لوله کشی ساختمان و استفاده درست از اتصالات لوله کشی آب، نه تنها منافاتی با قوانین لوله کشی ندارد، بلکه قیمت لوله کشی ساختمان را نیز کاهش می‌دهد؛ همچنین شما می‌توانید با استخدام لوله کش آب و لوله کش ساختمان مجرب، از جدیدترین سیستم لوله کشی که به شدت چشمگیر هستند، بهره‌مند شوید.

قیمت لوله کشی آب و ساختمان بر اساس نرخنامه لوله کشی ساختمان 1401 مشخص می‌شود، اما دانستن اجرت دقیق لوله کشی آب و ساختمان، فقط پس از بررسی حضوری کامل توسط متخصص به شما اعلام می‌شود. اما شما می توانید قبل از استخدام لوله کش، با ثبت رایگان درخواست خود در «خدمت از ما» مبلغ تخمینی قیمت لوله کشی ساختمان دریافت کنید.

با ما همراه شوید تا علاوه بر دانستن عوامل موثر بر قیمت لوله کشی آب ساختمان، که برگرفته از نرخنامه تاسیسات 1401 است، با دیگر جوانب این خدمت مانند، انواع خدمات لوله کشی، قیمت لوله کشی ساختمان، جدیدترین سیستم‌ها و ترفندهای لوله کشی ساختمان و ... آشنا شوید.

جدول قیمت لوله کشی ساختمان 1401

لیست خدمات هزینه خدمات (به روز رسانی سال 1401)
لوله کشی آب توکار 5 لایه (بدون کنده کاری) - متری متری 6000 تومان
لوله کشی آب توکار تک لایه (بدون کنده کاری) - متری متری 12000 تومان
لوله کشی آب توکار تک لایه (همراه با کنده کاری) - متری متری 25000 تومان
نصب کامل شیرآلات 800.000 تا 1.500.000 تومان
قیمت لوله کشی پلی اتیلن - متری جوشی 20.000 تومان

 

 

قیمت لوله کشی ساختمان 1401

همان‌طور که در مقدمه اشاره کردیم، متخصصان تاسیسات پس از بررسی دقیق ساختمان شما قیمت لوله کشی آب ساختمان را تعیین می‌کنند. شما می‌توانید از طریق ثبت درخواست در «خدمت از ما» به رایگان قیمت لوله کشی ساختمان را دریافت کنید.

اگر نرخنامه لوله کشی ساختمان 1401 را دیده باشید، متوجه می‌شوید که قیمت لوله کشی به عوامل متفاوتی بستگی دارد، به همین خاطر، به صورت کلی نمی‌توان یک مبلغ واحد را اعلام کرد. به طور کلی قیمت لوله کشی ساختمان به دو صورت تعیین می‌شود، یکی به صورت جزئی (متری) و به صورت کلی ( هر واحد آپارتمان)، که در ادامه تفاوت این دو را بیان می کنیم.

 

نرخنامه لوله کشی ساختمان 1400

 

نرخنامه لوله کشی ساختمان 1401 به صورت جزئی

منظور ازقیمت لوله کشی به صورت جزئی یا متری این است که، این هزینه شامل خرید وسایل، اتصالات و لوله نمی‌شود و فقط دستمزد لوله کش بر حسب متر بابت کاری که انجام می دهد، پرداخت می‌شود. در این روش، قیمت ها بر اساس نرخنامه لوله کشی ساختمان 1401 که از طرف اتحادیه تعیین شده است، مشخص می شود، به همین دلیل نسبت به روش های دیگر، حدود هزینه پیشنهادی دقیق تر است.

اما در نظر داشته باشید، که هزینه متری لوله کشی در این روش هم، به نوع روش اجرا (توکار و روکار)، جنس لوله های مصرفی (پلاستیکی، 5 لایه و...) بستگی دارد.

 

عوامل موثر بر قیمت لوله کشی آب و ساختمان

 

قیمت لوله کشی ساختمان به صورت کلی

در این روش تعیین دستمزد لوله کش، هزینه لوله کشی آب ساختمان بر اساس متراژ آپارتمان و به صورت هر واحد ساختمانی تعیین می‌شودف این روش به خصوص برای لوله کشی ساختمانهای نوساز بسیار خوب است.

که هزینه کلی لوله کشی ساختمان به متراژ هر واحد، نوع روش لوله کشی، تعداد آپارتمان ها و جنس لوله های مصرفی، بین طرفین به صورت تقریبی مشخص می‌شود. قیمت به صورت تقریبی تعیین می‌شود، چرا که در حین انجام کار، ممکن است برای یخش هایی نیاز به کارهای جانبی باشد.

 

 

عوامل موثر بر قیمت لوله کشی آب ساختمان

در صورت آشنایی با فاکتورهای ذکرشده در نرخ اتحادیه لوله کشی ساختمان 1401 می‌توانیم دید بهتری از هزینه این خدمات داشته باشیم، در ادامه عوامل موثر بر قیمت لوله کشی ساختمان که در نرخنامه لوله کشی ساختمان 1401 نیز به آنها اشاره شده است را بررسی می‌‌کنیم.

 

تاثیر متراژ فضا بر قیمت لوله کشی ساختمان

یکی از ابتدایی‌ترین عوامل موثر بر قیمت لوله کشی آب که در نرخنامه لوله کشی ساختمان 1401 آمده است، متراژ فضای مدنظر شماست. هرچه فضایی که باید لوله کشی در آن انجام شود بزرگتر باشد، قیمت لوله کشی ساختمان افزایش پیدا می‌کند.

طبق نرخ اتحادیه لوله کشی ساختمان 1401، مبلغ تعیین شده به عنوان قیمت لوله کشی ساختمان برای فضاهای زیر 50 متر از فضاهای بالای 50 متر کمتر است. توجه داشته باشید که افزایش تعداد طبقات نیز هزینه را افزایش می‌دهد.

 

قیمت لوله کشی ساختمان

 

تاثیر نوع لوله و اتصالات بر هزینه لوله کشی ساختمان

گذشته از متراژ که نقش تعیین‌کننده‌ای در حجم کار لوله کش و میزان لوله و اتصالات مورد نیاز دارد، جنس لوله نیز در نرخنامه لوله کشی ساختمان 1401 به عنوان یک فاکتور مهم در محاسبه قیمت نهایی پروژه ذکر شده است. انواع لوله‌هایی که می‌توان برای لوله کشی آب استفاده کرد عبارت‌اند از:

 • لوله چدنی برای لوله کشی فاضلاب
 • لوله سبز یا پلی اتیلن برای شوفاژ
 • لوله پی وی سی و پلاستیکی
 • لوله گالوانیزه فولادی یا آهنی
 • لوله چند لایه یا سوپرپایپ

طبق نرخ اتحادیه لوله کشی ساختمان 1401، بسته به نوع و همچنین سایز لوله مدنظر، قیمت لوله کشی ساختمان کاهش و یا افزایش خواهد داشت. اتصالاتی که در روند کار نیز به کار می‌روند، با توجه به کیفیتی که دارند، روی هزینه نهایی موثر هستند. از جمله این اتصالات می‌توانیم به مغزی‌ها، سه‌راهی و چهارراهی‌ها، زانویی‌ها، واشر و ... اشاره کنیم.

 

تاثیر خدمات جانبی

مورد دیگری که با بررسی نرخنامه لوله کشی ساختمان 1401 متوجه می‌شویم، تاثیر خدمات جانبی برای قیمت لوله کشی آب ساختمان است. منظور از خدمات جانبی مواردی مانند لوله کشی برای انواع آبگرمکن، نصب شیرآلات، نصب توالت و فلاش تانک، نصب روشویی و ... است.

 

اجرت لوله کش آب

آخرین موردی که به فاکتور قیمت لوله کشی ساختمان شما اضافه می‌شود، اجرت لوله کش آب است. متراژ فضا که مستقیما بر حجم کار لوله کش تاثیر می‌گذارد، مهمتری عامل در محاسبه اجرت لوله کش آب است. بسته به خود فرد، بازبینی حضوری ساختمان نیز می‌تواند مشمول هزینه بشود یا نشود.

 

قیمت لوله کشی آب ساختمان

 

اهمیت کیفیت لوله کشی ساختمان

نمی‌توان هیچ ساختمانی را بدون لوله کشی تصور کرد. از اهمیت آن گذشته، اگر لوله کشی ساختمان کیفیت لازم را نداشته باشد، هربار باید بخشی از سازه را تخریب کرد تا بتوان مشکل را برطرف کرد.

مثلا در صورت بی‌توجهی به انتخاب نوع لوله برای لوله کشی ساختمان، احتمال وقوع ترکیدگی بسیار افزایش می‌‎یابد. این موضوع در لوله کشی صنعتی که ممکن است موادی خاص در لوله جریان داشته باشد، اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. اگر احیانا قیمت لوله کشی ساختمان اعلام شده به شما بیش از حد کم بود، پیش از پذیرش از کیفیت لوله‌های مورد استفاده مطمئن شوید.

 

خدمات لوله کشی آب ساختمان

طبق درخواست‌های ثبت شده در «خدمت از ما»، اینها محبوب‌ترین خدمات حوزه لوله کشی هستند و توسط متخصصین "خدمت از ما" اجرا می‌شوند.

 • لوله کشی آب سرد و گرم
 • تشخیص ترکیدگی لوله
 • لوله کشی فاضلاب ساختمان
 • تاسیسات لوله کشی گاز ساختمان
 • تاسیسات لوله کشی آب ساختمان
 • تعمیرات لوله کشی آب و گاز ساختمان

 

انواع لوله کشی آب بر اساس مکان نصب

برای لوله کشی دو روش کلی وجود دارد، توکار و روکار که در ادامه بررسی‌شان کردیم. لازم به ذکر است که در نرخنامه لوله کشی ساختمان 1401 این دو روش نرخ‌های متفاوتی دارند، اما از آنجا که منظور از قیمت لوله کشی ساختمان‌های مسکونی غالبا همان لوله کشی توکار است، زیاد به آن اشاره نمی‌شود.

 

معایب لوله کشی آب توکار

 

روش توکار

در این روش، همانطور که از اسمش مشخص است، لوله‌ها زیر خاک کشیده می‌شوند. برای این کار از قبل یک نقشه طراحی شده، و لوله کش مطابق آن پیش می‌رود. مزیت مهم این نوع لوله کشی، مشخص نبودن لوله‌هاست.

 

روش  روکار

در این روش لوله‌ها و اجزای دیگر، درون دیوارها نیستند و روی آنها با نظمی معین کشیده می‌شوند. این روش به اندازه روش قبل تمیر نیست، اما برای حفظ زیبایی، پس از پایان کار لوله‌ها را داکت کشی می‌کنند. لوله کشی روکار معمولا با لوله‌های پنج لایه و پلیمری انجام شده، و مزایای قابل توجهی دارد؛ از جمله:

 • دسترسی آسان به سیستم لوله کشی
 • عدم ایجاد مشکل افت فشار آب در ساختمان
 • مناسب‌تر بودن قیمت لوله کشی ساختمان روکار نسبت به توکار
 • عدم نیاز به تخریب ساختمان در صورت وجود نشتی یا تعمیرات لوله کشی

 

نرخ اتحادیه لوله کشی ساختمان 1400

 

مزایای ثبت سفارش لوله کشی در «خدمت از ما»

توضیحاتی که تا اینجا درباره لوله کشی آب ذکر کردیم، برای لوله کشی‌های دیگر نیز صدق می‌کند. برای لوله کشی همواره باید سراغ یک لوله کش ماهر رفت تا با خیالی آسوده بتوان از خدمت لوله کشی او بهره برد.

به عنوان مثال، به کارگیری ترفندهای لوله کشی ساختمان خود عاملی است برای تضمین فشار آب مطلوب در تمام بخش‌ها و طبقات ساختمان‌های مسکونی و غیره. حتی کاهش مصرف آب نیز از امتیازات استخدام لوله کش ماهر است.

از مزایای ثبت سفارش در "خدمت از ما" می‌توان به تجربه و مهارت بالای لوله کش‌ها، انصاف در هزینه لوله کشی و پیگیری و پشتیبانی کار لوله کش‌ها اشاره کرد.

 

نحوه انتخاب لوله کش و ثبت درخواست لوله کشی

در صورتی که تمایل به استعلام رایگان قیمت لوله کشی ساختمان دارید، و به دنبال بهترین لوله کش برای کارهای ساختمانی خود هستید، کافی‌ست درخواست خود را برای متخصصان خوش‌نام فعال در «خدمت از ما» ثبت کنید.

اگر قصدتان برای دریافت خدمات این حوزه جدی است، خوب است موارد زیر را در ذهن داشته باشید:

 •  تعمیرات لوله کشی صنعتی و ساختمان، توسط لوله کش و دانش و مهارت او در اجرای لوله کشی ساختمان ممکن می‌شود.
 • لوله کش علاوه بر قوانین لوله کشی، باید بر مواردی مانند لوله مناسب برای لوله کشی هر محل، ترفندهای کاهش طول مسیر لوله کشی، افزایش پایداری فشار آب و ... مسلط باشد.
 • پس از پایان پروژه، لوله کش باید برای خدمات انجام شده فاکتوری با جزئیات کامل به شما ارائه دهد، تا در صورت پیش آمدن هر موردی، شما با سهولت بیشتری بتوانید موضوع را پیگیری کنید.

 

نرخنامه تاسیسات ۱۴۰۰

 

ترفندهای لوله کشی آب ساختمان

قبل از اجرای ترفندهای لوله کشی ساختمان، باید مطمئن شد که لوله کشی به صورت استاندارد انجام شده، و تا مدت‌ها مشکلی ایجاد نخواهد شد. مواردی که در ادامه ملاحظه می‌کنید، پیش از آنکه ترفندهای لوله کشی ساختمان باشند، اصول مهمی هستند که بسیاری از لوله‌کش‌ها به آنها توجه نمی‌کنند.

رعایت این استانداردها مزایای پنهان و آشکار بسیاری دارد، از جمله کاهش قیمت لوله کشی ساختمان. این موارد عبارت‌اند از:

 • هر گونه جسم خارجی مانند آجر یا شیرآلات را روی لوله‌های ساختمان سوار نکنید. بی‌توجهی به این امر در بلندمدت موجب خم شدن لوله‌ها و در نهایت شکستن آنها خواهد شد.
 • در صورت چکه کردن آب از شیرآلات ابتدا آن‌ها را سفت کنید. در صورتی که چکه کردن آب تمام نشد، به دور رزوه شیر چسب تفلون بچسبانید و یکبار دیگر تست کنید. در صورت نیاز، می‌توانید برای تعمیر و نصب شیرآلات در «خدمت از ما» درخواست دهید.
 • برای لوله بازکنی می‌توانید از ترکیب بی‌نظیر سرکه و جوش شیرین بهره ببرید.
 • در صورت در دسترس نبودن چسب، به صورت موقت می‌توانید از نوار تفلون بهره ببرید.
 • در صورتی که لوله مدنظرتان بیش از حدی در جای خودش محکم نمی‌شود، پیشنهاد می‌کنیم آن را کمی حرارت دهید و پس از فرایند را تکرار کنید. این مورد برای لوله‌هایی که از جنس پلاستیک هستند یا لوله کشی گاز ساختمان مفید نیست، و احتمال خسارت وجود دارد.

 

نکاتی درباره اصول اجرایی لوله کشی آب

 • لوله کشی باید در مسیرهای کاملا مستقیم با زوایای 90 درجه انجام شده، و نباید خیلی عمیق یا سطحی باشد.
 • لوله کش باید دهانه‌ لوله‌هایی که اتمام لوله کشی آنها به هر دلیل به آینده موکول شده است را با درپوش ببندد.
 • مالک ساختمان کسی است که وظیفه پرداخت قیمت لوله کشی ساختمان و لوله کشی به کنتور را به عهده دارد.
 • لوله‌های آب سرد و یا گرم نباید از مکان‌هایی که امکان انجماد دارند نصب شوند. همچنین، لوله‌ها نباید در مسیر خود از مکان‌هایی مانند داخل دودکش، کانال هوا، اتاق تابلو برق یا چاه آسانسور عبور کنند.
 • درصورت لوله کشی در فضای باز باید روی لوله‌ها یک عابق مناسب اعمال شود. توجه داشته باشید که این مورد می‌تواند بر قیمت لوله کشی ساختمان تاثیر بگذارد.
 • گرفتن انشعاب از لوله اصلی آب شهر، نصب کنتور و چنین مواردی به عهده سازمان آب است. کنتور معمولا جایی نصب می‌شود که مامور آب به راحتی به آن دسترسی داشته باشند.
 • پیش از انجام لوله کشی آب و فاضلاب، نقشه ‌لوله کشی آپارتمان باید توسط پیمانکار و دستگاه نظارت بازبینی شود، تا مسیرهای تعیین شده برای خطوط لوله کشی آب و فاضلاب نهایی شوند.

 

اجرت لوله کشی آب

 

قوانین لوله کشی ساختمان که باید به آن توجه کنید

در ادامه شاهد قوانین لوله کشی ساختمان هستید. در صورت رعایت این قوانین، دیگر موردی مانند طراحی مجدد مسیر و پرداخت مجدد موارد نرخنامه لوله کشی ساختمان 1401 برای شما پیش نخواهد آمد.

 • فوم لوله را در برابر نور مستقیم خورشید قرار ندهید.
 • پس از جای‌گذاری لوله در محل خود در لوله کشی، بر روی آن را با ملات بپوشانید.
 • به جنس لوله‌ای که می‌خواهید از آن در لوله کشی ساختمان استفاده کنید، توجه داشته باشید. به عنوان مثال لوله‌های نیوپایپ نباید در معرض نور خورشید قرار بگیرند. همچنین، این لوله‌ها نباید مستقیما به آبگرمکن وصل شود. شما باید ابندا یک لوله فلزی را به آبگرمکن؛ و بعد نیوپایپ را به آن وصل کنید.
 • در لوله کشی ساختمان، لوله‌هایی که در کف قرار می‌گیرند حتما باید مسیری افقی، و لوله‌هایی که دیوار قرار می‌گیرند حتما باید مسیری عمودی را طی کنند.
 • لوله‌ها در فصول سرد سال باید عایق‌بندی شوند. در صورت بی‌توجهی لوله کش به این موضوع در روند لوله کشی، احتمال یخ زدن و ترکیدگی لوله‌های آب افزایش یافته و به تشخیص ترکیدگی لوله نیازمند خواهید شد. البته لوله‌های آب گرم نیز به پوششی مناسب نیاز دارند.

 

لوله کشی صنعتی

لوله کشی صنعتی از حساس‌ترین خدمات لوله کشی ا‎ست و نکات و استانداردهای فراوانی دارد، که غافل شدن از هر یک از آنها می‌تواند خسارات هنگفتی به بار بیاورد. دو مورد حیاتی که در لوله کشی صنعتی باید به آن‌ها توجه شود عبارت هستند از:

 • نوع فعالیت واحد صنعتی، و استفاده از لوله‌های مناسب برای آن واحد صنعتی 
 • توجه به استانداردهایی که واحد صنعتی باید از آنها پیروی کند و اثرگذاری این استاندارها بر لوله کشی صنعتی

 

سخن پایانی

امیدواریم این نوشته که شرحی بر عوامل موثر بر نرخنامه لوله کشی ساختمان 1401، قیمت لوله کشی ساختمان، ترفندها و قوانین آن، وظایف لوله کش آب و ... بود، برایتان مفید واقع شود. هرگاه به خدمات لوله کشی آب ساختمان و یا تعمیرات آن نیاز پیدا کردید، یا صرفا می‌خواستید از قیمت لوله کشی آب در شهرتان مطلع شوید، می‌توانید روی کمک «خدمت از ما» حساب کنید.

شما در هر جای ایران که باشید، با ثبت درخواست رایگان، می توانید با چند کلیک ساده،  به بهترین لوله کش تهران، شیراز، مشهد و سایر شهرهای دیگر به صورت آنلاین متصل شوید و پس از دریافت قیمت های پیشنهادی، بهترین متخصص را در شهر خود پیدا کنید.

امتیاز دهید

4.37 امتیاز از 285 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
لوله کشی ساختمان

نظرات

وحید شاملو
وحید شاملو
5.0
18 خدمت موفق
لوله کشی ساختمان
رضا خاکسا

وقت شناس و منظم با سلیقه کار انجام دادن ممنونم از شما که این امکان رو فراهم کردین.

امین شفیعی
امین شفیعی
4.4
37 خدمت موفق
لوله کشی ساختمان
مريم ايزدي

كيفيت انجام كار و نحوه برخورد عالي وقت شناسي خيلي خوب

فرود کوشکی
فرود کوشکی
5.0
48 خدمت موفق
لوله کشی ساختمان
محمد تنده

ایشان فردی موادب بودند و بسیار سخت کوش که کار ما رو مطابق قولی که داده بودند سر وقت انجام داده و تحویل بنده دادند.

در این شهرها می توانید سفارش لوله کشی ساختمان را ثبت کنید:

 • لوله کشی ساختمان تهران
 • لوله کشی ساختمان کرج
 • لوله کشی ساختمان اصفهان
 • لوله کشی ساختمان مشهد
 • لوله کشی ساختمان شیراز
 • لوله کشی ساختمان تبریز
 • لوله کشی ساختمان اهواز
 • لوله کشی ساختمان محمدشهر
 • لوله کشی ساختمان اراک
 • لوله کشی ساختمان شهریار
 • لوله کشی ساختمان رباط کریم
 • لوله کشی ساختمان رشت
 • لوله کشی ساختمان پاکدشت
 • لوله کشی ساختمان همدان
 • لوله کشی ساختمان بومهن
 • لوله کشی ساختمان ساری
 • لوله کشی ساختمان پرند
 • لوله کشی ساختمان کرمانشاه
 • لوله کشی ساختمان ملارد
 • لوله کشی ساختمان ری
 • لوله کشی ساختمان کرمان
 • لوله کشی ساختمان رودهن
 • لوله کشی ساختمان قائم شهر
 • لوله کشی ساختمان شاهین شهر
 • لوله کشی ساختمان اسلامشهر
 • لوله کشی ساختمان کمال شهر
 • لوله کشی ساختمان زنجان
 • لوله کشی ساختمان قرچک
 • لوله کشی ساختمان اردبیل
 • لوله کشی ساختمان قم
 • لوله کشی ساختمان پردیس
 • لوله کشی ساختمان دماوند
 • لوله کشی ساختمان ارومیه
 • لوله کشی ساختمان آمل
 • لوله کشی ساختمان ورامین
 • لوله کشی ساختمان بندرعباس
 • لوله کشی ساختمان یزد
 • لوله کشی ساختمان نسیم شهر
 • لوله کشی ساختمان هشتگرد
 • لوله کشی ساختمان لواسان
 • لوله کشی ساختمان اندیشه
 • لوله کشی ساختمان شهر قدس
 • لوله کشی ساختمان ماهدشت
 • لوله کشی ساختمان قزوین
 • لوله کشی ساختمان گرگان
 • لوله کشی ساختمان نظرآباد
 • لوله کشی ساختمان فردیس
 • لوله کشی ساختمان زاهدان
 • لوله کشی ساختمان گلبهار
loading