قیمت لوله کشی ساختمان در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه لوله کشی ساختمان" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (اجرت کار)
 • 150,000 تومان
 • 200,000 تومان
 • 300,000 تومان
 • 1,500,000 تومان

شما در کدام شهر به لوله کشی ساختمان نیاز دارید؟

لوله کشی ساختمان را به متخصصش بسپار

لوله کشی ساختمان و لوله کشی آب یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر بناست. اجرای صحیح ترفندهای لوله کشی و استفاده درست از اتصالات، نه تنها تاثیر زیادی در نتیجه نهایی دارد، بلکه قیمت لوله کشی ساختمان را نیز کاهش می‌دهد؛ به همین دلیل انتخاب یک متخصص و لوله کش ماهر یکی از مهمترین مراحل اجرای این خدمات است.

لیست قیمت لوله کشی ساختمان سال 1401

لیست خدمات نرخ خدمات (به روز رسانی سال 1401)
لوله کشی آب توکار 5 لایه (بدون کنده کاری) - متری متری 6000 تومان
لوله کشی آب توکار تک لایه (بدون کنده کاری) - متری متری 12000 تومان
لوله کشی آب توکار تک لایه (همراه با کنده کاری) - متری متری 25000 تومان
نصب کامل شیرآلات 800.000 تا 1.500.000 تومان
قیمت لوله کشی پلی اتیلن - متری جوشی 20.000 تومان

 

قیمت خدمات لوله کشی بر اساس نرخنامه لوله کشی ساختمان 1401 مشخص می‌شود، اما دانستن اجرت دقیق لوله کشی ساختمان، فقط پس از بررسی حضوری و کامل توسط متخصص به شما اعلام می‌شود. اما شما می توانید قبل از استخدام متخصص، با ثبت رایگان درخواست خود در «خدمت از ما»  قیمت لوله کشی ساختمان را دریافت کنید.

 

لوله کشی ساختمان شامل چه خدماتی است؟

تمام متخصصین فعال در "خدمت از ما" موارد و خدماتی را که در زیر شرح داده ایم ازائه می‌کنند:

 • طراحی دقیق لوله کشی در ساختمانهای نوساز
 • لوله کشی آب سرد و گرم در ساختمان
 • تعمیرات لوله کشی توکار و روکار آب
 • عیب یابی و رفع نشتی لوله 
 • تعویض و تعمیر لوله های بی کیفیت شامل لوله‌های روکار و توکار
 • رفع نم سرویس بهداشتی و حمام و پیدا کردن علت آن
 • اجرای لوله کشی گاز ساختمان
 • اجرا و تعمیر لوله کشی فاضلاب در ساختمان
 • تشخیص ترکیدگی لوله

 

لوله کشی ساختمان

 

قیمت لوله کشی ساختمان 1401

همان‌طور که در مقدمه اشاره کردیم، متخصصان تاسیسات پس از بررسی دقیق ساختمان شما قیمت لوله کشی آب ساختمان را تعیین می‌کنند. شما می‌توانید از طریق ثبت درخواست در «خدمت از ما» به رایگان قیمت لوله کشی ساختمان را دریافت کنید.

اگر نرخنامه لوله کشی ساختمان 1401 را دیده باشید، متوجه می‌شوید که قیمت لوله کشی به عوامل متفاوتی بستگی دارد، به همین خاطر، به صورت کلی نمی‌توان یک مبلغ واحد را اعلام کرد. به طور کلی قیمت لوله کشی ساختمان به دو صورت تعیین می‌شود، یکی به صورت جزئی (متری) و به صورت کلی ( هر واحد آپارتمان)، که در ادامه تفاوت این دو را بیان می کنیم.

 

نرخ لوله کشی ساختمان به صورت جزئی

منظور ازقیمت لوله کشی به صورت جزئی یا متری این است که، این هزینه شامل خرید وسایل، اتصالات و لوله نمی‌شود و فقط دستمزد لوله کش بر حسب متر بابت کاری که انجام می دهد، پرداخت می‌شود. در این روش، قیمت ها بر اساس نرخنامه لوله کشی ساختمان 1401 که از طرف اتحادیه تعیین شده است، مشخص می شود، به همین دلیل نسبت به روش های دیگر، حدود هزینه پیشنهادی دقیق تر است.

اما در نظر داشته باشید، که هزینه متری لوله کشی در این روش هم، به نوع روش اجرا (توکار و روکار)، جنس لوله های مصرفی (پلاستیکی، 5 لایه و...) بستگی دارد.

 

قیمت لوله کشی آب و ساختمان

 

قیمت لوله کشی ساختمان به صورت کلی

در این روش تعیین دستمزد لوله کش، هزینه خدمات بر اساس متراژ آپارتمان و به صورت هر واحد ساختمانی تعیین می‌شود؛ این روش به خصوص برای لوله کشی ساختمانهای نوساز بسیار خوب است.

به این صورت که، هزینه کلی لوله کشی به متراژ هر واحد، نوع روش لوله کشی، تعداد آپارتمان ها و جنس لوله های مصرفی بین طرفین به صورت تقریبی مشخص می‌شود. قیمت به صورت تقریبی تعیین می‌شود، چرا که در حین انجام کار، ممکن است برای بخش هایی نیاز به کارهای جانبی باشد.

 

عوامل موثر بر قیمت لوله کشی آب ساختمان

در صورت آشنایی با فاکتورهای موثر بر نرخ اتحادیه لوله کشی ساختمان 1401 می‌توانیم دید بهتری از هزینه این خدمات داشته باشیم، در ادامه عوامل موثر بر قیمت لوله کشی ساختمان را بررسی می‌‌کنیم.

 

تاثیر متراژ فضا بر قیمت لوله کشی ساختمان

یکی از ابتدایی‌ترین عوامل موثر بر قیمت لوله کشی آب که در نرخنامه اتحادیه لوله کشی هم آمده است، متراژ فضای مدنظر شماست. هرچه فضایی که باید لوله کشی در آن انجام شود بزرگتر باشد، قیمت لوله کشی ساختمان افزایش پیدا می‌کند.

طبق نرخ اتحادیه لوله کشی، مبلغ تعیین شده برای فضاهای زیر 50 متر از فضاهای بالای 50 متر کمتر است. توجه داشته باشید که افزایش تعداد طبقات نیز هزینه را افزایش می‌دهد.

 

قیمت لوله کشی ساختمان

 

تاثیر نوع لوله و اتصالات بر هزینه لوله کشی ساختمان

گذشته از متراژ که نقش تعیین‌کننده‌ای در حجم کار لوله کش و میزان لوله و اتصالات مورد نیاز دارد، جنس لوله نیز در نرخنامه لوله کشی ساختمان 1401 به عنوان یک فاکتور مهم در محاسبه قیمت نهایی پروژه ذکر شده است. انواع لوله‌هایی که می‌توان برای لوله کشی آب استفاده کرد عبارت‌اند از:

 • لوله چدنی برای لوله کشی فاضلاب
 • لوله سبز یا پلی اتیلن برای شوفاژ
 • لوله پی وی سی و پلاستیکی
 • لوله گالوانیزه فولادی یا آهنی
 • لوله چند لایه یا سوپرپایپ

به طور کلی، بسته به نوع و همچنین سایز لوله مدنظر، قیمت لوله کشی ساختمان کاهش و یا افزایش خواهد داشت. اتصالاتی که در روند کار نیز به کار می‌روند، با توجه به کیفیتی که دارند، روی هزینه نهایی موثر هستند. از جمله این اتصالات می‌توانیم به مغزی‌ها، سه‌راهی و چهارراهی‌ها، زانویی‌ها، واشر و ... اشاره کنیم.

 

تاثیر خدمات جانبی

مورد دیگری که با بررسی نرخنامه اتحادیه لوله کشی متوجه می‌شویم، تاثیر خدمات جانبی برای قیمت لوله کشی آب ساختمان است. منظور از خدمات جانبی مواردی مانند لوله کشی برای انواع آبگرمکن، نصب شیرآلات، نصب توالت و فلاش تانک، نصب روشویی و ... است.

 

اجرت لوله کش ساختمان

آخرین موردی که به فاکتور قیمت لوله کشی ساختمان شما اضافه می‌شود، دستمزد لوله کش آب است. متراژ فضا که مستقیما بر حجم کار لوله کش تاثیر می‌گذارد، مهمترین عامل در محاسبه اجرت لوله کشی آب است. بسته به خود فرد، بازبینی حضوری ساختمان نیز می‌تواند مشمول هزینه بشود یا نشود.

 

قیمت لوله کشی آب ساختمان

 

اهمیت کیفیت اجرای لوله کشی ساختمان

نمی‌توان هیچ ساختمانی را بدون لوله کشی تصور کرد. از اهمیت آن گذشته، اگر لوله کشی ساختمان کیفیت لازم را نداشته باشد، هربار باید بخشی از سازه را تخریب کرد تا بتوان مشکل را برطرف کرد.

مثلا در صورت بی‌توجهی به انتخاب نوع لوله برای اجرای لوله کشی آب، احتمال وقوع ترکیدگی بسیار افزایش می‌‎یابد. این موضوع در لوله کشی صنعتی که ممکن است موادی خاص در لوله جریان داشته باشد، اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. اگر احیانا می‌بینید که قیمت پیشنهادی اعلام شده برای لوله کشی ساختمان، بیش از حد کم بود، پیش از پذیرش از کیفیت لوله‌های مورد استفاده مطمئن شوید.

 

انواع لوله کشی آب بر اساس مکان نصب

برای لوله کشی دو روش کلی وجود دارد، توکار و روکار که در ادامه به بررسی هر کدام می‌پردازیم. لازم به ذکر است که در نرخنامه اتحادیه لوله کشی، این دو روش نرخ‌های متفاوتی دارند، اما از آنجا که منظور از قیمت لوله کشی ساختمان‌های مسکونی غالبا همان لوله کشی توکار است، زیاد به آن اشاره نمی‌شود.

 

معایب لوله کشی ساختمان

 

لوله کشی توکار

در این روش، همانطور که از اسمش مشخص است، لوله‌ها زیر خاک کشیده می‌شوند. برای این کار از قبل یک نقشه طراحی شده، و لوله کش مطابق آن پیش می‌رود. مزیت مهم این نوع لوله کشی، مشخص نبودن لوله‌هاست.

 

لوله کشی روکار

در این روش لوله‌ها و اجزای دیگر، درون دیوارها نیستند و روی آنها با نظمی معین کشیده می‌شوند. این روش به اندازه روش قبل تمیر نیست، اما برای حفظ زیبایی، پس از پایان کار لوله‌ها را داکت کشی می‌کنند. لوله کشی روکار معمولا با لوله‌های پنج لایه و پلیمری انجام شده، و مزایای قابل توجهی دارد؛ از جمله:

 • دسترسی آسان به سیستم لوله کشی
 • عدم ایجاد مشکل افت فشار آب در ساختمان
 • مقرون به صرفه بودن قیمت لوله کشی روکا ساختمان نسبت به توکار
 • عدم نیاز به تخریب ساختمان در صورت وجود نشتی یا تعمیرات لوله کشی

 

مزایای لوله کشی روکار ساختمان

 

مزایای دریافت خدمات لوله کشی ساختمان از «خدمت از ما»

توضیحاتی که تا اینجا درباره لوله کشی آب ذکر کردیم، برای لوله کشی‌های دیگر نیز صدق می‌کند. برای این کار، همواره باید سراغ یک لوله کش ماهر بود تا با خیالی آسوده بتوان از خدمات  او بهره برد.

به عنوان مثال، به کارگیری ترفندهای لوله کشی ساختمان خود عاملی است برای تضمین فشار آب مطلوب در تمام بخش‌ها و طبقات ساختمان‌های مسکونی و غیره. حتی کاهش مصرف آب نیز از امتیازات استخدام لوله کش ماهر است. از مزایای ثبت سفارش در "خدمت از ما" می‌توان :

 • تجربه و مهارت بالای لوله کش‌ها
 • منصفانه بودن هزینه لوله کشی
 • امکان دریافت هزینه خدمات پیش از نهایی کردن ثبت سفارش
 •  پیگیری تیم پشتیبانی "خدمت از ما" از نحوه خدمات متخصصین
 • امکان بررسی میزان تخصص، امتیاز و نظرات کاربران قبلی در پروفایل هر متخصص
 • امکان دربافت خدمات در هر زمان از شبانه روز و در تمام روزهای هفته

 

نحوه انتخاب لوله کش از بازار آنلاین "خدمت از ما"

در صورتی که به دنبال بهترین لوله کش برای کارهای ساختمانی خود هستید، کافی‌ست مراحل زیر را طی کنید و درخواست خود را برای متخصصان خوش‌نام فعال در «خدمت از ما» بفرستید:

 1. روی دکمه ثبت سفارش در همین صفحه کلیک کنید.
 2. بعد از انتخاب شهر به چندین سوال کوتاه پیرامون نوع خدمات مورد نیازتان با دقت پاسخ دهید.
 3. بعد از آن زمان مورد نظر خودتان را برای حضور متخصص در محل مشخص کنید.
 4. پس از چند دقیقه، 5 لوله کش فعال در شهر شما، قیمت پیشنهادی خود را بر اساس سوالاتی که پاسخ دادید، ارسال می‌کنند.
 5. حالا به پروفایل هر متخصص رفته و میزان تخصص، دانش، نمونه کار، امتیاز و نظرات کاربران قبلی را مطالعه کنید.
 6. در مرحله آخر با مقایسه اطلاعات پروفایل و قمت های پیشنهادی، بهترین فرد را برای لوله کشی ساختمان خود انتخاب کنید.
 7. به یاد داشته باشید که؛ پس از پایان پروژه، لوله کش باید برای خدمات انجام شده فاکتوری با جزئیات کامل به شما ارائه دهد، تا در صورت پیش آمدن هر موردی، شما با سهولت بیشتری بتوانید موضوع را پیگیری کنید.

 

نرخنامه تاسیسات ۱۴۰۰

 

نکات مهم پیرامون لوله کشی آب ساختمان

قبل از هر چیز، باید مطمئن شد که لوله کشی به صورت استاندارد انجام شده، و تا مدت‌ها مشکلی ایجاد نخواهد شد. مواردی که در ادامه ملاحظه می‌کنید، پیش از آنکه ترفندهای لوله کشی ساختمان باشند، اصول مهمی هستند که بسیاری از لوله‌کش‌ها به آنها توجه نمی‌کنند.

رعایت این استانداردها مزایای پنهان و آشکار بسیاری دارد، از جمله کاهش قیمت لوله کشی ساختمان. این موارد عبارت‌اند از:

 • هر گونه جسم خارجی مانند آجر یا شیرآلات را روی لوله‌های ساختمان سوار نکنید. بی‌توجهی به این امر در بلندمدت موجب خم شدن لوله‌ها و در نهایت شکستن آنها خواهد شد.
 • در صورت چکه کردن آب از شیرآلات ابتدا آن‌ها را سفت کنید. در صورتی که چکه کردن آب تمام نشد، به دور رزوه شیر چسب تفلون بچسبانید و یکبار دیگر تست کنید. در صورت نیاز، می‌توانید برای تعمیر و نصب شیرآلات در «خدمت از ما» درخواست دهید.
 • برای لوله بازکنی می‌توانید از ترکیب بی‌نظیر سرکه و جوش شیرین بهره ببرید.
 • در صورت در دسترس نبودن چسب، به صورت موقت می‌توانید از نوار تفلون بهره ببرید.
 • در صورتی که لوله مدنظرتان بیش از حدی در جای خودش محکم نمی‌شود، پیشنهاد می‌کنیم آن را کمی حرارت دهید و پس از فرایند را تکرار کنید. این مورد برای لوله‌هایی که از جنس پلاستیک هستند یا لوله کشی گاز ساختمان مفید نیست، و احتمال خسارت وجود دارد.

 

نکاتی درباره اصول اجرایی لوله کشی آب

 • لوله کشی باید در مسیرهای کاملا مستقیم با زوایای 90 درجه انجام شده، و نباید خیلی عمیق یا سطحی باشد.
 • لوله کش باید دهانه‌ لوله‌هایی که اتمام لوله کشی آنها به هر دلیل به آینده موکول شده است را با درپوش ببندد.
 • مالک ساختمان کسی است که وظیفه پرداخت قیمت لوله کشی ساختمان و لوله کشی به کنتور را به عهده دارد.
 • لوله‌های آب سرد و یا گرم نباید از مکان‌هایی که امکان انجماد دارند نصب شوند. همچنین، لوله‌ها نباید در مسیر خود از مکان‌هایی مانند داخل دودکش، کانال هوا، اتاق تابلو برق یا چاه آسانسور عبور کنند.
 • درصورت لوله کشی در فضای باز باید روی لوله‌ها یک عابق مناسب اعمال شود. توجه داشته باشید که این مورد می‌تواند بر قیمت لوله کشی ساختمان تاثیر بگذارد.
 • گرفتن انشعاب از لوله اصلی آب شهر، نصب کنتور و چنین مواردی به عهده سازمان آب است. کنتور معمولا جایی نصب می‌شود که مامور آب به راحتی به آن دسترسی داشته باشند.
 • پیش از انجام لوله کشی آب، نقشه ‌لوله کشی آپارتمان باید توسط پیمانکار و دستگاه نظارت بازبینی شود، تا مسیرهای تعیین شده برای خطوط لوله کشی آب و فاضلاب نهایی شوند.

 

اجرت لوله کشی آب

 

قوانین لوله کشی ساختمان که باید به آن توجه کنید

در ادامه قوانین لوله کشی ساختمان را با هم بررسی می‌کنیم. در صورت رعایت این قوانین، دیگر موردی مانند طراحی مجدد مسیر و پرداخت مجدد موارد نرخنامه لوله کشی ساختمان 1401 برای شما پیش نخواهد آمد.

 • فوم لوله را در برابر نور مستقیم خورشید قرار ندهید.
 • پس از جای‌گذاری لوله در محل خود در لوله کشی، بر روی آن را با ملات بپوشانید.
 • به جنس لوله‌ای که می‌خواهید از آن در لوله کشی استفاده کنید، توجه داشته باشید. به عنوان مثال لوله‌های نیوپایپ نباید در معرض نور خورشید قرار بگیرند. همچنین، این لوله‌ها نباید مستقیما به آبگرمکن وصل شود. شما باید ابندا یک لوله فلزی را به آبگرمکن؛ و بعد نیوپایپ را به آن وصل کنید.
 • در لوله کشی ساختمان، لوله‌هایی که در کف قرار می‌گیرند حتما باید مسیری افقی، و لوله‌هایی که دیوار قرار می‌گیرند حتما باید مسیری عمودی را طی کنند.
 • لوله‌ها در فصول سرد سال باید عایق‌بندی شوند. در صورت بی‌توجهی لوله کش به این موضوع در روند لوله کشی، احتمال یخ زدن و ترکیدگی لوله‌های آب افزایش یافته و به تشخیص ترکیدگی لوله نیازمند خواهید شد. البته لوله‌های آب گرم نیز به پوششی مناسب نیاز دارند.

 

لوله کشی صنعتی

لوله کشی صنعتی از حساس‌ترین خدمات لوله کشی ا‎ست و نکات و استانداردهای فراوانی دارد، که غافل شدن از هر یک از آنها می‌تواند خسارات هنگفتی به بار بیاورد. دو مورد حیاتی که در لوله کشی صنعتی باید به آن‌ها توجه شود عبارت هستند از:

 • نوع فعالیت واحد صنعتی، و استفاده از لوله‌های مناسب برای آن واحد صنعتی 
 • توجه به استانداردهایی که واحد صنعتی باید از آنها پیروی کند و اثرگذاری این استاندارها بر لوله کشی صنعتی

 

سخن پایانی

امیدواریم که تا اینجا با خدمات، هزینه و عوامل موثر بر قیمت لوله کشی ساختمان آشنا شده باشید. هرگاه به خدمات لوله کشی ساختمان و یا تعمیرات آن نیاز پیدا کردید، یا صرفا می‌خواستید از قیمت لوله کشی در شهرتان مطلع شوید، می‌توانید روی کمک «خدمت از ما» حساب کنید.

شما در هر جای ایران که باشید، با ثبت درخواست رایگان، می توانید با چند کلیک ساده،  به بهترین لوله کش تهران، شیراز، مشهد و سایر شهرهای دیگر به صورت آنلاین متصل شوید و پس از دریافت قیمت های پیشنهادی، بهترین متخصص را در شهر خود پیدا کنید.

امتیاز دهید

4.16 امتیاز از 294 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
لوله کشی ساختمان

نظرات

بابک مولوی
بابک مولوی
4.7
180 خدمت موفق
لوله کشی ساختمان
فرزام فرونی

سلام به دوستان عزیز که دنبال کار لوله کشی هستند، من خواستم نظرمو به اشتراک بگذارم از آقای مولوی ،ایشون بسیار فنی و کار بلد ،صادق و فوق العاده منصف هستند و کاری که همه به من قیمت داده بودن ۶ میلیون ایشون با ۲ میلیون انجام دادن و حدود ۹ ساعت منزل ما بودن به جای ۳-۴ ساعت تعیین شده. بسیار بسیار راضی هستم و حتما توصیه میکنم، ممنون از برنامه خوب خدمت از ما که با ایشون آشنا شدیم.

بهنام مهدی زاده
بهنام مهدی زاده
4.9
14 خدمت موفق
لوله کشی ساختمان
فراز زنجانی

بسیار عالی متخصص حلال خور با دقت سریع تمیز قیمت منصفانه و بدون سود اضافه برای خرید جنس کلا همه چیز تمام

سید حسین علمدار
سید حسین علمدار
5.0
3 خدمت موفق
لوله کشی ساختمان
علی بخشی

باسلام خدمت ازما آقای علمدار فردی خوش اخلاق بودند وکار رو به بهترین شکل انجام دادند

در این شهرها می توانید سفارش لوله کشی ساختمان را ثبت کنید:

 • لوله کشی ساختمان تهران
 • لوله کشی ساختمان کرج
 • لوله کشی ساختمان اصفهان
 • لوله کشی ساختمان مشهد
 • لوله کشی ساختمان شیراز
 • لوله کشی ساختمان تبریز
 • لوله کشی ساختمان اهواز
 • لوله کشی ساختمان آمل
 • لوله کشی ساختمان ورامین
 • لوله کشی ساختمان ارومیه
 • لوله کشی ساختمان یزد
 • لوله کشی ساختمان نسیم شهر
 • لوله کشی ساختمان بندرعباس
 • لوله کشی ساختمان لواسان
 • لوله کشی ساختمان اندیشه
 • لوله کشی ساختمان هشتگرد
 • لوله کشی ساختمان ماهدشت
 • لوله کشی ساختمان شهر قدس
 • لوله کشی ساختمان زاهدان
 • لوله کشی ساختمان نظرآباد
 • لوله کشی ساختمان قزوین
 • لوله کشی ساختمان گرگان
 • لوله کشی ساختمان اراک
 • لوله کشی ساختمان گلبهار
 • لوله کشی ساختمان فردیس
 • لوله کشی ساختمان رباط کریم
 • لوله کشی ساختمان وحیدیه
 • لوله کشی ساختمان محمدشهر
 • لوله کشی ساختمان پاکدشت
 • لوله کشی ساختمان خاوران شرقی
 • لوله کشی ساختمان شهریار
 • لوله کشی ساختمان بومهن
 • لوله کشی ساختمان چهارباغ
 • لوله کشی ساختمان رشت
 • لوله کشی ساختمان باغستان
 • لوله کشی ساختمان خرم آباد
 • لوله کشی ساختمان همدان
 • لوله کشی ساختمان کرمانشاه
 • لوله کشی ساختمان مشکین دشت
 • لوله کشی ساختمان ساری
 • لوله کشی ساختمان پرند
 • لوله کشی ساختمان کرمان
 • لوله کشی ساختمان ملارد
 • لوله کشی ساختمان ری
 • لوله کشی ساختمان قائم شهر
 • لوله کشی ساختمان شاهین شهر
 • لوله کشی ساختمان رودهن
 • لوله کشی ساختمان کمال شهر
 • لوله کشی ساختمان زنجان
 • لوله کشی ساختمان اسلامشهر
 • لوله کشی ساختمان اردبیل
 • لوله کشی ساختمان قم
 • لوله کشی ساختمان قرچک
 • لوله کشی ساختمان دماوند
 • لوله کشی ساختمان پردیس

مجله "خدمت از ما"

محلی برای حل چالش های روزمره
مشاهده مجله
مجله خدمت از ما
loading