قیمت لوله کشی فاضلاب در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه لوله کشی فاضلاب" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (اجرت کار)
در حال بروز رسانی قیمت ...

شما در کدام شهر به لوله کشی فاضلاب نیاز دارید؟

لوله کشی فاضلاب را به متخصصش بسپار

لوله کشی فاضلاب در میان سایر خدمات تاسیساتی، معمولا به چشم نمی‌آید. با این حال لوله کشی فاضلاب نقش مهمی در آسایش ما دارد، و در روند لوله کشی ساختمان باید به‌درستی انجام شود.

در صورت بی‌توجهی به نکات و استانداردهای اینکار از جمله نوع و شیب لوله‌ها، استفاده نکردن از سیفون و ...، باید منتظر پیامدهایی مانند سرعت پایین حرکت فاضلاب در لوله یا انتشار بوی نامطبوع در ساختمان بود.

لوله کشی فاضلاب خود به دو دسته لوله کشی فاضلاب از کف و لوله کشی فاضلاب از سقف تقسیم می‌شود. با ثبت رایگان درخواست در اپلیکیشن یا وب سایت «خدمت از ما»، می‌توانید به متخصصان این حوزه در شهرتان مستقیماً دسترسی داشته باشید.

با ما همراه شوید تا علاوه بر عوامل موثر بر قیمت لوله کشی فاضلاب و اجرت لوله کش فاضلاب شهری، موارد دیگری از جمله لوله کشی فاضلاب توالت، طراحی لوله کشی فاضلاب ساختمان و سایر نکات آن را بررسی کنیم.

 

هزینه لوله کشی فاضلاب شهری

 

 

هدف از لوله کشی فاضلاب ساختمان

پیش از بررسی قیمت لوله کشی فاضلاب و عوامل موثر بر هزینه لوله کشی فاضلاب شهری، قصد داریم کمی درباره اهمیت این خدمات صحبت کنیم. همان‌طور که می‌دانید، هدف اصلی لوله كشی فاضلاب ساختمان توزيع آب تصفيه‌شده جهت آشاميدن، مصارف بهداشتی و همچنین خارج كردن فاضلاب حاصل از آن است.

در واقع طراحی لوله کشی فاضلاب و اجرای آن بهینه‌ترین و بهداشتی‌ترین روش برای اینکار است. اینکار به‌صورت تئوری سرراست و ساده به نظر می‌رسد، اما اگر صفر تا صد لوله کشی فاضلاب به صورت اصولی انجام نشود، هم باید انتظار خسارات مالی را داشت، و هم افت بهداشت محل زندگی و انتشار بیماری را.

به همین دلیل، چنین پروژه‌هایی را باید از ابتدا و طراحی نقشه لوله کشی فاضلاب آپارتمان تا اجرا به متخصصان قابل اعتماد سپرد. هرچند استانداردهای طراحی لوله کشی فاضلاب و پیاده‌سازی آن در کشورهای مختلف با یکدیگر تفاوت‌هایی جزئی دارد، اما نهایتا این اصول در خدمت اجرای صحیح و بهینه سیستم‌ فاضلاب است.

 

لوله کشی فاضلاب ساختمان

 

قیمت لوله کشی فاضلاب شهری

قیمت لوله کشی فاضلاب به عوامل متفاوت بستگی دارد. برای نمونه، نوع تاسیسات لوله کشی فاضلاب در هزینه نهایی پروژه تاثیرگذار است. البته عوامل دیگری هم هزینه لوله کشی فاضلاب شهری را افزایش می‌دهند، که در ادامه آنها را دقیق‌تر بررسی می‌کنیم.

برای تخمین قیمت لوله کشی فاضلاب بدون بررسی نرخ‌نامه‌ها و انجام محاسبات، می‌توانید از قابلیت استعلام رایگان قیمت خدمات در اپ/وبسایت ما استفاده کنید. برای اینکار کافیست درخواست خود را با جزئیات لازم ثبت کنید، و در عرض چند دقیقه مبالغ پیشنهادی متخصصان برای هزینه لوله کشی فاضلاب شهری را دریافت کنید.

پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت تخمین به دقیق‌ترین شکل، از لوله کش فاضلاب بخواهید تا از محل بازدید کند. بسیاری از متخصصان اینکار را به صورت رایگان انجام می‌دهند. در ادامه عوامل موثر بر قیمت لوله کشی فاضلاب ساختمان را توضیح داده‌ایم تا دید بهتری از قیمت‌گذاری این خدمات داشته باشید.

 

عوامل موثر بر هزینه لوله کشی فاضلاب شهری

چه به دنبال خدمات لوله کشی فاضلاب سرویس بهداشتی باشید یا لوله کشی فاضلاب حیاط و یا حتی کل ساختمان، یکسری عوامل به‌طور ثابت در تعیین هزینه نهایی موثر هستند. عواملی از جمله:

 • متراژ لوله کشی
 • کاربری ساختمان و تعداد طبقات
 • میزان مصالح لازم برای لوله کشی ساختمان و کیفیت آنها
 • نوع لوله استفاده شده برای لوله کشی فاضلاب (پلیکا، چدنی، پوشفیت)
 • نوع اتصالات لوله کشی (پوش فیت یا جوشکاری) و لوله‌های ونت بکار رفته برای تهویه هوا
 • روش لوله کشی فاضلاب ساختمان (که ساختار ساختمان محدودیت‌های آن را تعیین می‌کند)

در نهایت، اجرت و دستمزد لوله کش فاضلاب نیز بر تعرفه و هزینه لوله کشی فاضلاب شهری تاثیر می‌گذارد.

 

قیمت لوله کشی فاضلاب

 

طراحی لوله کشی فاضلاب توالت، حیاط و ...

در ادامه برخی از مهمترین نکات طراحی لوله کشی فاضلاب ساختمان را مرور می‌کنیم. یادآوری می‌کنیم که بهترین روش برای انجام اینکار، کشیدن لوله‌ها از سقف است. هرچند هزینه لوله کشی فاضلاب شهری در این روش نسبت به لوله کشی فاضلاب سنتی (لوله کشی فاضلاب از کف) بیشتر است، اما به دلیل کاهش فشار وارده به لوله در سقف، در بلندمدت شاهد کاهش هزینه‌های جانبی لوله کشی فاضلاب ساختمان و خود بنا خواهید بود.

 • طراحی لوله کشی فاضلاب و پیاده‌سازی آن باید با استفاده از اتصالات ۴۵ انجام شود. خود لوله‌ها نیز باید با بست‌های مخصوص در محل مناسب محکم شوند. در صورت لوله کشی فاضلاب ساختمان با لوله پلیکا نیز باید از چسب قوی مخصوص پلیکا استفاده شود.
 • در روند لوله کشی فاضلاب توالت و سایر بخش‌های ساختمان، حالت ایده‌آل لوله کشی به صورت مستقیم و عبور ندادن آنها از زیر ساختمان است. اگر چاره‌ای جز عبور دادن لوله‌های فاضلاب از زیر ساختمان نباشد، باید آن‌ها را با بتن پوشاند.
 • پیش از اتصال لوله قائم فاضلاب به لوله افقی آن، باید دریچه بازدید فاضلاب نصب شود. نصب این دریچه در انتهای لوله‌های افقی فاضلاب نیز در محلی قابل دسترس لازم است.
 • در لوله کشی فاضلاب توالت سیفون‌ها حتما باید تراز، بدون شیب و دارای هواکش باشند. رعایت این نکات مانع از انتشار بوی نامطبوع در فضا می‌شود.
 • سایز رایزر خروجی فاضلاب باید با میزان خروجی تناسب داشته باشد. در راستای این نکته، رایزر لوله کشی فاضلاب آشپزخانه هرگز نباید با رایزر سرویس بهداشتی مشترک باشد.
 • باید در زمان ساخت‌وساز به این نکته توجه داشت که مصالح مختلف به لوله‌های فاضلاب (و سایر لوله‌‌کشی‌ها) آسیب نزنند. وجود ترک و شکستگی هم مواردی هستند که هنگام انجام لوله کشی حتما باید آن را بررسی کرد.
 • نور مستقیم خورشید می‌تواند به لوله­‌های فاضلاب از جنس پلیمر باعث آسیب بزند. بنابراین هنگام لوله کشی فاضلاب و ساختمان‌سازی باید آنها را عایق کرد. این موضوع شاید هزینه لوله کشی فاضلاب شهری را کمی افزایش دهد، اما یک مرحله ضروری است.
 • اعمال وزن اضافی روی لوله­‌های سیستم لوله­ كشی فاضلاب توالت و حمام تحت هیچ شرایطی مجاز نیست. بنابراین باید از تحمیل وزن شیرآلات، شیرهای اصلی و فرعی واحدها، كلكتورها و ... روی لوله­‌ها پرهیز کرد.
 • اگر نقشه لوله کشی فاضلاب آپارتمان برای اجرا در سقف طراحی شده باشد، هنگام ورود لوله به سرویس بهداشتی، محل برخورد دو دیوار باید به عنوان مسیر عمودی در نظر گرفته شود. زیرا نصب وسایل گوناگون روی دیوار می‌تواند به لوله فاضلاب آسیب برساند.

 

لوله کشی فاضلاب توالت و آشپزخانه

 

نکات مهم پس از لوله کشی فاضلاب ساختمان

اگر لوله کشی فاضلاب در فصول سرد انجام شود، باید احتمال ترکیدگی یا یخ‌زدگی لوله‌ها را در نظر داشت. بنابراین، کارشناس باید پس از اجرای سیستم و تست آن، آب تمام سیستم را تخلیه کنند. او برای اینکار از آب نمک استفاده می‌کند تا اگر آب در قسمتی از سیستم ماند، امکان یخ‌زدگی آن به کمترین حالت برسد.

اما در حالت کلی و پس از اجرای لوله کشی فاضلاب ساختمان نیز باید آن را برای عدم وجود نشتی تست کرد. کارشناس اینکار را با آب (رایج‌ترین روش)، هوای فشرده یا دود انجام می‌دهد. مراحل این آزمایش به صورت زیر است:

 1. ابتدا تمام دهانه‌های باز با استفاده از توپی لوله فاضلاب بسته می‌شود.
 2. آب وارد لوله‌های فاضلاب می‌شود تا زمانی که کاملا از آب پر شوند.
 3. کارشناس محل اتصالات را با دقت بررسی می‌کند، و در صورت وجود نشتی آن را رفع می‌کند.
 4. آزمایش مجددا تکرار می‌شود تا کارشناس از عدم وجود نشتی کاملا اطمینان حاصل کند.

اگر ساختمان مرتفع باشد، این آزمایش در چند مرحله و برای هر طبقه به صورت جداگانه انجام می‌شود؛ چون فشار ستون آب آزمایشی در طبقات پایین زیاد خواهد بود. این مراحل مبلغی به هزینه لوله کشی فاضلاب شهری اضافه نمی‌کنند.

 

طراحی نقشه لوله کشی فاضلاب آپارتمان

 

نحوه ثبت سفارش لوله کشی فاضلاب ساختمان چگونه است؟

برای دریافت سرویس لوله کشی فاضلاب ساختمان در شهرهای مختلف، از جمله لوله کشی فاضلاب مشهد، می‌توانید از طریق وبسایت یا اپلیکیشن «خدمت از ما» درخواست خود را ثبت کنید. پس از ثبت سفارش، متخصصان فعال در این بازار آنلاین خدمات، برای شما پیشنهاد هزینه لوله کشی فاضلاب شهری را ارسال می‌کنند.

پس از دریافت هزینه لوله کشی فاضلاب شهری می‌توانید به پروفایل هریک از کارشناسان مراجعه کنید، و از میزان تخصص و مهارت هرکدام مطلع شوید. البته پس از دریافت تخمین هزینه لوله کشی فاضلاب شهری می‌توانید مستقیما نیز یکی از افراد را استخدام کنید. شما می توانید تعمیرات لوله کشی فاضلاب تهران، اصفهان و سایر شهرهای دیگر را به راحتی از سایت "خدمت از ما" دریافت کنید.

امکان درج نظر و امتیاز هم در «خدمت از ما» وجود دارد. بنابراین، شما می‌توانید از نظرات و امتیازات مشتریان قبلی متخصصان مطلع شوید؛ و در انتخاب بهترین فرد برای صفر تا صد لوله کشی فاضلاب از آنها کمک بگیرید.

4.5 امتیاز از 2055 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
لوله کشی فاضلاب

نظرات

حسین کوشکی
حسین کوشکی
5.0 (از 88 نظر)
119 خدمت موفق
لوله کشی فاضلاب
احمد قاسمی

با سلام همه مواردی که یک متخصص خوب دارد ایشان هم دارد بموقع آمد کار خوب تحویل داد و نهایتا با ضمانت عملکرد خودش رفت.انشاالله که خیر است.

اسماعیل یادگاری
اسماعیل یادگاری
4.0 (از 61 نظر)
98 خدمت موفق
لوله کشی فاضلاب
علی دوستی

از نظر برخورد و خوش قولی و انجام کار به ایشون امتیاز عالی میدم ولی از نظر هزینه ی خرید لوازم گرونتر از بازار حساب کردن به نظرم پشتیبانی باید فعالین خدمت از ما رو موظف به ارائه فاکتور خرید به مشتری بکنه ...

شاهپور قدمی
شاهپور قدمی
5.0 (از 71 نظر)
83 خدمت موفق
لوله کشی فاضلاب
مجید میرزایی

وقت بخیر ایشون و همکار بسیار عزیز ایشون آقای جهان بسیار کاربلد کار درست و متخصص واقعا متخصص که با نگاه به کار بدون استفاده از هیچ ابزاری تشخیص دادن که ایراد کار کجاست.کار رو شکافتن رفع عیب انجام دادن و خودشون گچکاری کردن خودشون ایزوگام کردن خودشون نظافت کردن واقعا حلالش باشه دستمزدی که گرفتن که انصافا هم اجرتشون بابت زحمتی که کشیدن خیلی عادلانه بود خیلی خوشحالم که با ایشون کار کردم که حتماً این همکاری ادامه دار خواهد بود.

در این شهرها می توانید سفارش لوله کشی فاضلاب را ثبت کنید: