قیمت لوله کشی گاز در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه لوله کشی گاز" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت
در حال بروز رسانی قیمت ...

شما در کدام شهر به لوله کشی گاز نیاز دارید؟

لوله کشی گاز را به متخصصش بسپار

لوله کشی گاز، یکی از خدمات تاسیساتی است که هر ساختمان نوسازی نیاز به انجام آن دارد؛ البته لوله کشی گاز تنها به لوله کشی گاز خانگی محدود نمی‌شود و شامل مواردی همچون لوله کشی گاز روکار، لوله کشی گاز صنعتی و ... نیز هست. به هنگام انتخاب لوله کش گاز، باید به حتما مجوزهای فرد لوله کش را بررسی کنید تا در صورت تکمیل بودن مدارک تخصصی او در زمینه لوله‌کشی گاز، از او درخواست ارائه خدمات کنید. با ما در این نوشته همراه شوید تا علاوه بر شرح خدمات ذیل لوله کشی گاز، به موارد دیگری از جمله قیمت متری لوله کشی گاز، نرخ لوله کشی گاز سال 99، لوله کشی گاز خانگی با لوله پلاستیکی، لوله کشی گاز با لوله سفید و ... در تهران و سایر شهرها بپردازیم. 

 

لوله کشی گاز  لوله کشی گاز در تهران

 

 

 لوله کشی گاز (لوله‌کشی گاز)

لوله کشی گاز ساختمان همانند دیگر خدمات لوله کشی گاز است. متناسب با نوع ساختمان شما، لوله کشی گاز ساختمان به شکل متفاوتی صورت می‌پذیرد و از پروتکل‌های متفاوتی پیروی می‌کند. به عنوان مثال لوله کشی گاز مراکز صنعتی با لوله کشی گاز خانگی متفاوت است. همان طور که گفته شد لوله کشی گاز، یکی از حساس‌ترین خدماتی است که باید توسط لوله کش گاز مجرب و متخصص در امر لوله کشی ارائه شود.

در صورت هرگونه سهل انگاری در لوله کشی گاز (لوله کشی گاز خانگی، لوله کشی گاز ساختمان، لوله کشی گاز توکار و نمونه‌های دیگر لوله کشی) شاهد وقایع بسیار نامطلوبی خواهیم بود. در چنین مواردی بهره از فردی مجرب و توانا بسیار مهم است. البته در لوله کشی گاز ساختمان‌های نوساز، شاهد آن هستیم که فردی بر امر لوله کشی گاز نظارت دارد؛ و این امر می‌تواند خیال شما را آسوده‌تر کند. لوله کشی گاز را به متخصص آن بسپارید.

 

لوله کشی گاز خانگی

یکی از پردرخواست‌ترین خدمات در امر لوله کشی گاز، لوله کشی گاز خانگی است. در لوله کشی گاز خانگی شاهد حالات متفاوتی هستیم. از جمله آن‌های می‌توان به لوله کشی گاز توکار یا لوله کشی گاز روکار اشاره کرد که برای هر یک، موارد ایمنی متفاوتی درنظر گرفته می‌شود و پروتکل‌های متفاوتی باید اجرا شود.

 

قیمت متری لوله کشی گاز

قیمت متری لوله کشی گاز، متناسب با آنچه مناسب محیط شما است، متفاوت است. به عنوان مثال در اکثر موارد برای لوله گازی صنعتی و خانگی، از لوله‌های فلزی استفاده می‌شود؛ در صورتی که می‌توان برای لوله کشی‌های داخل خانه از لوله‌های پلاستیکی بهره برد. از سوی دیگر، عاملی مانند کیفیت لوله (فلزی یا پلاستیکی)، بر قیمت متری لوله کشی گاز، خدمات لازم و خرده کاری‌ها در حین لوله کشی اثرگذار خواهد بود و می‌تواند عاملی در راستای کاهش یا افزایش قیمت متری لوله کشی گاز شود. 

 

قیمت متری لوله کشی گاز خانگی

قیمت لوله کشی گاز خانگی (نرخ لوله کشی گاز خانگی در سال 99 و تعرفه لوله کشی گاز در سال 99) به عوامل متفاوتی بستگی دارد. ما در ادامه برای شما عزیزان این عوامل را شرح داده‌ایم. این نکته را باید در نظر داشته باشیم، که قیمت متری لوله کشی گاز خانگی ثابت نیست و عوامل متفاوتی بر روی تعیین آن اثر می‌گذارند.

 

قیمت متری لوله کشی گاز خانگی قیمت لوله کشی گاز

 

انواع لوله کشی گاز مؤثر در قیمت لوله‌کشی گاز

متناسب با آنچه مدنظر دارید و همچنین محدودیت‌های محیط شما برای انجام روش‌های متفاوت لوله کشی، امکان ارائه لوله کشی گاز توکار یا لوله کشی گاز روکار پلاستیکی توسط متخصص و براساس تشخیص لوله کش گاز وجود دارد. طبیعی است که این دو روش سختی‌های خاص خود را دارند و قیمت لوله کشی گاز در هریک از این دو حالت متفاوت است. 

 

نوع لوله در لوله کشی گاز

همان‌طور که می‌دانیم لوله‌هایی که برای لوله کشی گاز مورد استفاده قرار می‌گیرد، انوع متفاوتی دارد. شما متناسب با نیازتان می‌توانید نوع متفاوتی از لوله را انتخاب کنید که در نهایت بر قیمت متری لوله کشی گاز اثر می‌گذارد.

 

پس از ثبت درخواست در "خدمت از ما" متخصصین لوله کشی گاز در تهران و سایر شهرها، قیمت‌ لوله کشی گاز را به شما اعلام می‌کنند. دقت کنید که تعرفه خدمات لوله کشی گاز در شهرهای مختلف ممکن است متفاوت باشد.

 

لوله کشی گاز توکار بهتر است یا روکار

لوله کشی گاز توکار بهتر است یا لوله کشی گاز روکار پرسشی است که باید متناسب با شرایطی که در محل دارید، به آن پاسخ داده شود. ما پیشنهاد می‌کنیم در چنین مواردی، از یک متخصص لوله کشی گاز بهره ببرید تا به شما بهترین توصیه را جهت لوله کشی گاز داشته باشد.

به صورت کلی، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم لوله کشی گاز خودتان را به صورت روکار انجام بدهید. این امر موجب دسترسی آسان‌تر، به لوله‌های گاز می‌شود و همچنین از لحاظ ایمنی، با سرعت بیشتری می‌توانید به رفع مشکلات پیش آمده لوله‌های گاز بپردازید. اما بسیاری افراد جهت مشخص نشدن لوله کشی گاز، لوله کشی گاز توکار را ترجیح می دهند.

 

لوله کشی گاز توکار

یکی از انواع لوله کشی گاز، لوله کشی گاز توکار است. در لوله کشی گاز توکار، لوله‌های گاز در داخل ساختار ساختمان قرار می‌گیرند و همچنین قابل مشاهده نیستند. در کنار لوله کشی گاز توکار، لوله کشی گاز روکار را شاهد هستیم. در لوله کشی گاز روکار برخلاف لوله کشی گاز توکار، لوله‌های گاز در داخل ساختار ساختمان قرار نمی‌گیرند.

بهترین نوع لوله گاز برای لوله کشی گاز توکار باید متناسب با محلی که قرار بر آن است در آن لوله کشی گاز صورت بپذیرد، توسط متخصص لوله کشی گاز انجام شود. همچنین بهره از بهترین نوع لوله گاز، بر قیمت متری لوله کشی گاز اثر می‌گذارد.

 

الزامات لوله کشی گاز

لوله کشی گاز باید به شکلی صورت پذیرد که کمترین میزان لوله در طول مسیر استفاده شود؛ و همچنین لوله در محل‌هایی قرار بگیرد که احتمال خوردگی آن کاهش بیابد.

بخش‌های مشترک لوله کشی گاز واحدها، نباید از داخل ملک خصوص رد شود. از سویی دگیر لوله کشی گاز خانگی یا به صورت کلی لوله کشی گاز ساختمان، باید به صورتی انجام شود که سازه ساختمان آسیبی نبیند.

 

لوله کشی گاز خانگی با لوله پلاستیکی  لوله کشی گاز توکار قیمت تفکیک کنتور گاز در سال 99

 

انتخاب قطر لوله گاز برای لوله کشی گاز

  • مهم‌ترین مورد در انتخاب لوله مناسب برای لوله کشی گاز ساختمان، برآورد حداکثر مصرف ساختمان در زمان‌های پیک مصرف مانند زمستان است.
  • انتخاب قطر مناسب برای لوله کشی گاز، بر اساس حداکثر افت فشار مجاز، حداکثر مقدار گاز مصرفی مورد نیاز، طول لوله کشی گاز و چگالی گاز محاسبه می‌شود.
  • این مورد را در نظر داشته باشید که اگر فشار گاز بین رگولاتور و وسایل گاز سوز، بیش از 12.7 میلی متر ستون آب است، باید در قطر لوله گاز ساختمان تجدید نظر صورت گیرد.
  • در صورت انتخاب لوله گازی با قطر نامناسب در هنگام لوله گشی گاز، مثلا لوله کشی گاز خانگی، در مقاطعی که مصرف گاز در ساختمان افزایش می‌یابد، شاهد افت فشار گاز یا قطعی گاز خواهید بود.

 

محل نصب کنتور در لوله کشی گاز خانگی

کنتور گاز باید در نزدیک‌ترین نقطه به در ورودی ساختمان و در ملک مشترک نصب شود. همچنین باید توجه شود که کنتورها(در صورت وجود چندین کنتور) در محلی نصب شوند که جریان هوا به صورت آزاد در گردش هست. در صورت مقدور نبودن چنین موردی، می‌توان کنتور را در پاگرد پله‌ها قرار داد.

یکی از مهم‌ترین نکات در نصب کنتور، نزدیک نبودن سیم برق به کنتور گاز است. فاصله استاندارد مشخص شده، حداقل 10 سانتی‌متر است. همچنین توجه داشته باشید که کنتور برق با کنتور گاز حداقل باید 50 سانتی‌متر فاصله داشته باشد.

 

سخن پایانی لوله کشی گاز

امیدواریم این مقاله پیرامون لوله کشی گاز و نحوه تعیین قیمت متری لوله‌کشی گاز برای شما مفید واقع شود. شما می‌توانید در کمتر از 4 دقیقه در "خدمت از ما" درخواست لوله کشی گاز خود را ثبت کنید؛ و در کمتر از 30 دقیقه، از چندین متخصص به رایگان هزینه تخمینی لوله‌کشی گاز دریافت کنید. صرفه جویی در زمان دریافت خدمات لوله کشی گاز در تهران یا شهرهای مشابه یکی از شاخص ترین مزیت‌های دریافت خدمات آنلاین در این حوزه است.

امتیاز دهید

4.52 امتیاز از 292 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
لوله کشی گاز

نظرات

الو پایپینگ
الو پایپینگ
4.8
کمتر از 3 خدمت موفق
لوله کشی گاز
علی صفری

خیلی سریع کارم انجام شد - و از شخصی که مراجعه کرد خیلی راضی هستم

Behrouz Rezaaei
Behrouz Rezaaei
4.6
21 خدمت موفق
لوله کشی گاز
سیروس حق پناه

سلام نحوه وکارکرد آقای رضایی بسیار عالی بود و من واقعا راضی هستم.

شرکت گازاوران صالح
شرکت گازاوران صالح
5
3 خدمت موفق
لوله کشی گاز
محمد امیری

باسلام از برنامه خوبه خدمات از ما کارش بسیار تمیز بود به موقعه اومد سریع تمام کرد من راضی بودم انشاالله موفق باشه

loading