قیمت لوله کشی گاز در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه لوله کشی گاز" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (اجرت کار)
  • 200,000 تومان
  • 250,000 تومان
  • 400,000 تومان
  • 500,000 تومان

شما در کدام شهر به لوله کشی گاز نیاز دارید؟

لوله کشی گاز را به متخصصش بسپار

لوله کشی گاز ساختمان یکی از خدمات تاسیساتی است که هر ساختمان نوسازی به انجام آن نیاز دارد. البته لوله کشی گاز تنها به لوله کشی گاز خانگی محدود نشده، و شامل مواردی همچون لوله کشی گاز روکار، لوله کشی گاز صنعتی و ... نیز می‌شود. هنگام انتخاب لوله کش گاز، حتما مجوزهای فرد لوله کش را بررسی کنید تا در صورت کامل بودن مدارک تخصصی او در زمینه لوله‌کشی گاز، از او خدمات مربوطه را درخواست کنید.

با ما در این نوشته همراه شوید تا علاوه بر شرح خدمات ذیل لوله کشی گاز، به موارد دیگری از جمله قیمت متری لوله کشی گاز 1400، عوامل موثر بر قیمت لوله کشی گاز سال، لوله کشی گاز خانگی با لوله پلاستیکی، لوله سفید و ... در تهران و سایر شهرها آشنا شوید.

 

لوله کشی گاز  لوله کشی گاز در تهران

 

 

لوله کشی گاز

لوله کشی گاز ساختمان مانند دیگر خدمات لوله کشی گاز است. متناسب با نوع ساختمان شما، لوله کشی گاز ساختمان به شکل متفاوتی انجام شده و از پروتکل‌های متفاوتی پیروی می‌کند. به عنوان مثال لوله کشی گاز مراکز صنعتی با لوله کشی گاز خانگی با لوله پلاستیکی متفاوت است. همان طور که گفته شد، لوله کشی گاز یکی از حساس‌ترین خدمات تاسیساتی است که باید توسط لوله کش گاز مجرب و متخصص ارائه شود.

در صورت هرگونه سهل‌انگاری در لوله کشی گاز (از لوله کشی گاز خانگی با لوله پلاستیکی گرفته تا لوله کشی گاز ساختمان توکار و ...) شاهد وقایع ناگواری خواهیم بود. در چنین مواردی کمک گرفتن از فردی مجرب و توانا بسیار مهم است. البته در لوله کشی گاز ساختمان‌های نوساز شاهد آن هستیم که فردی بر امر لوله کشی گاز نظارت دارد؛ این امر می‌تواند خیال شما را آسوده‌تر کند. پس لوله کشی گاز را به متخصص آن بسپارید.

 

لوله کشی گاز خانگی

یکی از پردرخواست‌ترین خدمات در امر لوله کشی گاز، لوله کشی گاز خانگی (مخصوصا لوله کشی گاز خانگی با لوله پلاستیکی) است. در لوله کشی گاز خانگی شاهد حالات متفاوتی هستیم. از جمله آن‌های می‌توان به لوله کشی گاز توکار یا لوله کشی گاز روکار اشاره کرد. برای هریک از این روش‌ها موارد ایمنی متفاوتی درنظر گرفته شده، و پروتکل‌های متفاوتی باید اجرا شود.

 

قیمت متری لوله کشی گاز سال 1400

قیمت لوله کشی گاز سال 1400 متناسب با آنچه مناسب محیط شماست، متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال در اکثر موارد برای لوله کشی گاز خانگی و صنعتی از لوله‌های فلزی استفاده می‌شود؛ در صورتی که می‌توان برای لوله کشی‌های داخل خانه از لوله‌های پلاستیکی بهره برد.

از سوی دیگر، عاملی مانند کیفیت لوله (فلزی یا پلاستیکی) بر قیمت متری لوله کشی گاز سال 1400، خدمات لازم و خرده کاری‌ها در حین لوله کشی اثرگذار خواهد بود و می‌تواند عاملی در راستای کاهش یا افزایش قیمت متری لوله کشی گاز سال 1400 شود.

 

قیمت متری لوله کشی گاز 1400

 

عوامل موثر بر قیمت لوله کشی گاز سال 1400

تعرفه و قیمت لوله کشی گاز سال 1400 که کلیه خدمات این حوزه از لوله کشی گاز خانگی تا صنعتی را شامل می‌شود، به عوامل متفاوتی بستگی دارد. ما در ادامه برای این عوامل را شرح داده‌ایم. این نکته را در نظر داشته باشید که قیمت لوله کشی گاز سال 1400 ثابت نیست و عوامل متفاوتی روی محاسبه آن اثر می‌گذارند.

 

تاثیر روش لوله کشی در قیمت لوله کشی گاز

اولین نکته موثر بر قیمت لوله کشی گاز سال 1400، روش انجام آن است. متناسب با آنچه مدنظر دارید، و همچنین محدودیت‌های محیط برای اجرای لوله کشی، امکان ارائه لوله کشی گاز توکار یا لوله کشی گاز روکار پلاستیکی توسط متخصص و بر اساس تشخیص لوله کش گاز وجود دارد.

طبیعی است که این دو روش مزایا، معایب و چالش‌های خاص خود را دارند و قیمت متری لوله کشی گاز 1400 برای هریک از این دو روش متفاوت است. 

 

تاثیر جنس لوله بر قیمت لوله کشی گاز

عامل مهم دیگری که خود شما نیز از تاثیر آن بر قیمت لوله کشی گاز سال 1400 اطلاع دارید، نوع لوله مدنظر برای لوله کشی گاز خانگی است.

همان‌طور که می‌دانیم لوله‌هایی که برای لوله کشی گاز مورد استفاده قرار می‌گیرد، انوع متفاوتی دارد. شما متناسب با نیازتان می‌توانید نوع متفاوتی از لوله را انتخاب کنید که در نهایت بر قیمت لوله کشی گاز اثر می‌گذارد.

 

تاثیر متراژ کار بر قیمت لوله کشی گاز

متراژ و وسعت کار یکی دیگر از عوامل مهم در تعیین قیمت لوله کشی گاز سال 1400 است؛ تا جایی که بسیاری از افراد قیمت خدمات این حوزه را به صورت "قیمت متری لوله کشی گاز 1400" جستجو می‌کنند. مشخصا هرچه متراژ لوله کشی گاز خانگی با لوله پلاستیکی یا فلزش بیشتر باشد، قیمت تمام‌شده لوله کشی گاز برای شما بیشتر خواهد بود.

پس از ثبت درخواست در «خدمت از ما» متخصصان لوله کشی گاز در تهران و سایر شهرها، قیمت لوله کشی گاز سال 1400را به شما اعلام می‌کنند. دقت کنید که تعرفه خدمات لوله کشی گاز در شهرهای مختلف ممکن است متفاوت باشد.

همچنین درخواست دیگر خدماتی همچون لوله کشی آب، لوله کشی پکیج، لوله کشی فاضلاب و ... را نیز می‌توانید در خدمت از ما ثبت کنید، و از متخصصان هریک به رایگان قیمت بگیرید.

 

لوله کشی گاز ساختمان توکار و روکار

 

لوله کشی گاز ساختمان توکار بهتر است یا روکار؟

لوله کشی گاز ساختمان توکار بهتر است یا لوله کشی گاز روکار؟ پاسخ این پرسش متناسب با شرایطی که در محل دارید، مشخص خواهد شد. ما پیشنهاد می‌کنیم در چنین مواردی از یک متخصص لوله کشی گاز کمک بگیرید تا از بهترین توصیه‌ها جهت لوله کشی گاز بهره‌مند شوید.

به صورت کلی، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم لوله کشی گاز ساختمان را به صورت روکار انجام بدهید. این امر موجب دسترسی آسان‌تر به لوله‌های گاز شده، و همچنین از لحاظ ایمنی با سرعت بیشتری می‌توانید به رفع مشکلات لوله‌های گاز در صورت بروز بپردازید. اما بسیاری افراد جهت مشخص نشدن لوله کشی گاز، لوله کشی گاز توکار را ترجیح می‌دهند.

 

لوله کشی گاز توکار

یکی از انواع لوله کشی گاز، لوله کشی گاز توکار است. در لوله کشی گاز توکار، لوله‌های گاز در داخل ساختار ساختمان قرار می‌گیرند و قابل مشاهده نیستند. در کنار لوله کشی گاز توکار، لوله کشی گاز روکار را شاهد هستیم. در لوله کشی گاز روکار برخلاف لوله کشی گاز توکار، لوله‌های گاز در داخل ساختار ساختمان قرار نمی‌گیرند.

بهترین نوع لوله گاز برای لوله کشی گاز توکار، متناسب با محلی که قرار است در آن لوله کشی گاز انجام شود و توسط متخصص لوله کشی گاز مشخص می‌شود. البته از بهترین نوع لوله گاز، بر قیمت متری لوله کشی گاز 1400 هم اثر می‌گذارد.

 

الزامات لوله کشی گاز

لوله کشی گاز باید طوری انجام شود که کمترین میزان لوله در طول مسیر استفاده شود. همچنین، لوله در محل‌هایی قرار بگیرد که احتمال خوردگی آن کاهش بیابد. این کار علاوه بر حرفه‌ای بودن، قیمت متری لوله کشی گاز را نیز کاهش می‌دهد.

بخش‌های مشترک لوله کشی گاز واحدهای ساختمان، نباید از داخل ملک خصوصی رد شود. از طرف دیگر، لوله کشی گاز خانگی یا به صورت کلی لوله کشی گاز ساختمان، باید به صورتی انجام شود که سازه ساختمان آسیبی نبیند.

لوله کشی گاز خانگی با لوله پلاستیکی

 

انتخاب قطر لوله گاز برای لوله کشی گاز

  • مهم‌ترین مورد در انتخاب لوله مناسب برای لوله کشی گاز ساختمان، برآورد حداکثر مصرف ساختمان در زمان‌های پیک مصرف مانند زمستان است.
  • قطر مناسب برای لوله کشی گاز، بر اساس حداکثر افت فشار مجاز، حداکثر مقدار گاز مصرفی مورد نیاز، طول لوله کشی گاز و چگالی گاز محاسبه می‌شود.
  • این مورد را در نظر داشته باشید که اگر فشار گاز بین رگولاتور و وسایل گاز سوز، بیش از 12.7 میلی‌متر ستون آب است، باید در قطر لوله گاز ساختمان تجدیدنظر شود.
  • در صورت انتخاب لوله گازی با قطر نامناسب در هنگام لوله گشی گاز، مثلا لوله کشی گاز خانگی، در مقاطعی که مصرف گاز در ساختمان افزایش می‌یابد، شاهد افت فشار گاز یا قطعی گاز خواهید بود. 

 

محل نصب کنتور در لوله کشی گاز خانگی

در روند لوله کشی گاز، کنتور گاز باید در نزدیک‌ترین نقطه به در ورودی ساختمان و در ملک مشترک نصب شود. همچنین باید توجه شود که کنتورها (در صورت وجود چندین کنتور) در محلی نصب شوند که جریان هوا به صورت آزاد در گردش هست. در صورت مقدور نبودن چنین موردی، می‌توان کنتور لوله کشی گاز را در پاگرد پله‌ها قرار داد.

یکی از مهم‌ترین نکات در نصب کنتور، نزدیک نبودن سیم برق به کنتور گاز است. فاصله استاندارد مشخص شده حداقل 10 سانتی‌متر است. همچنین توجه داشته باشید که کنتور برق با کنتور گاز حداقل باید 50 سانتی‌متر فاصله داش ته باشد.

 

ثبت سفارش لوله کشی گاز ساختمان

امیدواریم این مقاله پیرامون لوله کشی گاز و نحوه تعیین قیمت متری لوله کشی گاز سال 1400 برای شما مفید واقع شده باشد. شما می‌توانید در کمتر از 4 دقیقه در «خدمت از ما» درخواست لوله کشی گاز خود را ثبت کنید؛ و در کمتر از 30 دقیقه از چندین متخصص به رایگان هزینه تخمینی لوله‌کشی گاز دریافت کنید.

صرفه جویی در زمان دریافت خدمات لوله کشی گاز در تهران و شهرهای دیگر، و همچنین دریافت قیمت لوله کشی گاز سال 1400 از شاخص ترین مزیت‌های دریافت خدمات آنلاین در این حوزه است.

امتیاز دهید

4.53 امتیاز از 294 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
لوله کشی گاز

نظرات

شرکت گازاوران صالح
شرکت گازاوران صالح
5.0
5 خدمت موفق
لوله کشی گاز
محسن خلیلی

سلام کار درست و متعهد و خوش قول انجام کار طبق اصول مهندسی و در اسرع وقت

محسن حقی
محسن حقی
5.0
6 خدمت موفق
لوله کشی گاز
محمدحسن داداشی

سر موقع زود تر از اتیشنشانی امد کارو تمیز بی نقص انجام داد مناسب گرفت دبه هم نکرد اخلاقشم درجه یک خوش تیپم هست

بابک اسماعیل لو
بابک اسماعیل لو
4.8
15 خدمت موفق
لوله کشی گاز
احسان دریایی

بسیار مسلط به کار ، دقیق و منظم در کل بسیار راضی هستم

در این شهرها می توانید سفارش لوله کشی گاز را ثبت کنید:

loading