شما در کدام شهر به لوله کشی گاز نیاز دارید؟

لوله کشی گاز را به متخصصش بسپار

لوله کشی گاز یکی از حساس‌ترین خدماتی است که توسط متخصص حرفه ای ارائه می‌شود. در لوله کشي گاز باید به موارد متفاوتی توجه شود. از جمله آن‌ها می‌توان به برگزیدن لوله با قطر مناسب, جنس لوله و موارد مشابه اشاره کرد، که هر کدام به شکل متفاوتی بر قیمت متری لوله کشی گاز (نرخ لوله کشی گاز سال 98) اثر می‌گذارند.

لوله کشی گاز خانگی یکی دیگر از خدماتی است که توسط مجموعه "خدمت از ما" ارائه می شود. شما می توانید درخواست خود را در سایت و یا اپلیکیشن "خدمت ا زما" ثبت نمایید و با خیالی آسوده گازکشی ساختمان خود را به دست متخصصین با تجربه "خدمت از ما" بسپارید. بعد از اتمام کار لوله کشی ساختمان شما می‌توانید از کارشناسی ارسالی فاکتور لوله کشی گاز خود را دریافت نمایید. 

 

لوله کشی گاز

 

 

لوله کشي گاز

لوله کشی گاز ساختمان همانند دیگر خدمات لوله کشی گاز است. متناسب با نوع ساختمان شما عزیزان, لوله کشی گاز ساختمان به شکل متفاوتی صورت می‌پذیرد و از پروتکل‌های متفاوتی پیروی می کند. به عنوان مثال لوله کشی گاز برای مراکز صنعتی با لوله کشی گاز خانگی متفاوت است. همان طور که گفته شد لوله کشی گاز، یکی از حساس‌ترین خدماتی است که باید توسط لوله کش گاز مجرب و متخصص در امر لوله کشی ارائه شود.

در صورت هرگونه سهل انگاری در لوله کشی گاز (لوله کشی گاز خانگی، لوله کشی گاز ساختمان، لوله کشی گاز توکار و نمونه های دیگر لوله کشی) شاهد وقایع بسیار نامطلوبی خواهیم بود. در چنین مواردی بهره از فردی مجرب و توانا بسیار مهم است. البته در لوله کشی ساختمان‌های نوساز، شاهد آن هستیم که فردی بر امر لوله کشی گاز نظارت دارد؛ و این امر می‌تواند خیال شما را آسوده‌تر کند.
 

لوله کشی گاز خانگی

یکی از پردرخواست‌ترین خدمات در امر لوله کشي گاز، لوله کشی گاز خانگی است. در لوله کشی گاز خانگی شاهد حالات متفاوتی هستیم. از جمله آن‌های می‌توان به لوله کشی گاز توکار یا لوله کشی گاز روکار اشاره کرد که برای هر یک، موارد ایمنی متفاوتی درنظر گرفته می‌شود و پروتکل‌های متفاوتی باید اجرا شود.


 

قیمت متری لوله کشی گاز خانگی

قیمت لوله کشی گاز خانگی (نرخ لوله کشی گاز خانگی در سال 97 و 98) به عوامل متفاوتی بستگی دارد. ما در ادامه برای شما عزیزان این عوامل را شرح داده‌ایم. این نکته را باید در نظر داشته باشیم، که قیمت متری لوله کشی گاز خانگی ثابت نیست و عوامل متفاوتی بر روی آن اثر می‌گذارند.

 

لوله کشی گاز خانگی

 

نوع لوله کشي گاز مدنظر شما

با توجه به نیاز شما و البته مقدور بودن محل مدنظرتان، لوله کشی گاز می‌تواند به صورت لوله کشی گاز توکار و یا لوله کشی گاز روکار با لوله پلاستیکی صورت بپذیرد که بر قیمت متری لوله کشی گاز اثر می‌گذارد.

 

نوع لوله‌ای که برای لوله کشي گاز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

همان‌طور که می‌دانیم لوله‌هایی که برای لوله کشی گاز مورد استفاده قرار می‌گیرد، انوع متفاوتی دارد. شما عزیزان متناسب با نیازتان می‌توانید نوع متفاوتی از لوله را انتخاب کنید که در نهایت بر قیمت متری لوله کشی گاز اثر می‌گذارد.


 

چرا برای لوله کشی گاز "خدمت از ما" را انتخاب کنم؟

شاید برای شما عزیزان سوال باشد که "خدمت از ما" چه مزیتی دارد؟ که برای دریافت خدمات لوله کشی گاز از "خدمت ا زما" استفاده کنیم. در اینجا به برخی مزایای "خدمت از ما" اشاره می‌کنیم:

 

✔️ اعزام سریع متخصص ✔️ قیمت مناسب و شفاف
✔️ همراه داشتن تجهیزات کامل ✔️ عیب یابی دقیق و حرفه‌ای
✔️ارائه فاکتور پس از اجرای صحیح کار ✔️ پیگیری مداوم توسط تیم پشتیبانی

 

لوله کشی گاز توکار بهتر است یا روکار

لوله کشی گاز توکار بهتر است یا روکار پرسشی است که باید متناسب با شرایطی که در محل دارید، به آن پاسخ بدهید. ما پیشنهاد می‌کنیم در چنین مواردی، از یک متخصص لوله کشي گاز بهره ببرید تا به شما عزیزان بتواند بهترین توصیه را داشته باشد.

به صورت کلی، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم لوله کشی گاز خودتان را به صورت روکار انجام بدهید. این امر موجب دسترسی آسان‌تر، به لوله‌های گاز می‌شود و همچنین از لحاظ ایمنی، با سرعت بیشتری می‌توانید به رفع مشکلات پیش آمده لوله‌های گاز بپردازید.

 

لوله کشی گاز توکار

یکی از انواع لوله کشی گاز، لوله کشی گاز توکار است. در لوله کشی گاز توکار، لوله‌های گاز در داخل ساختار ساختمان قرار می‌گیرند و همچنین قابل مشاهده نیستند. در کنار لوله کشی گاز توکار، لوله کشی گاز روکار را شاهد هستیم. در لوله کشی گاز روکار برخلاف لوله کشی گاز توکار، لوله‌های گاز در داخل ساختار ساختمان قرار نمی‌گیرند.

بهترین نوع لوله گاز برای لوله کشی گاز توکار باید متناسب با محلی که قرار بر آن است در آن لوله کشی گاز صورت بپذیرد، توسط متخصص انجام شود. همچنین بهره از بهترین نوع لوله گاز، بر قیمت متری لوله کشی گاز اثر می‌گذارد.


 

الزامات لوله کشی گاز

لوله کشی گاز باید به شکلی صورت پذیرد که کمترین میزان لوله در طول مسیر استفاده شود؛ و همچنین لوله در محل‌هایی قرار بگیرد که احتمال خوردگی آن کاهش بیابد.

بخش‌های مشترک لوله کشي گاز واحدها، نباید از داخل ملک خصوص رد شود. از سویی دگیر لوله کشی گاز خانگی یا به صورت کلی لوله کشی گاز ساختمان، باید به صورتی انجام شود که سازه ساختمان آسیبی نبیند.

 

لوله کشی گاز توکار بهتر است یا روکار

 

انتخاب قطر لوله گاز برای لوله کشی گاز

مهم‌ترین مورد در انتخاب لوله مناسب برای لوله کشی گاز ساختمان, برآورد حداکثر مصرف ساختمان در زمان‌های پیک مصرف مانند زمستان است.

در صورت انتخاب لوله گازی با قطر نامناسب در هنگام لوله گشی گاز، مثلا لوله کشی گاز خانگی، در مقاطعی که مصرف گاز در ساختمان افزایش می‌یابد، شاهد افت فشار گاز یا قطعی گاز خواهید بود.

این مورد را در نظر داشته باشید که اگر فشار گاز بین رگولاتور و وسایل گاز سوز، بیش از 12.7 میلی متر ستون آب است، باید در قطر لوله گاز ساختمان تجدید نظر صورت گیرد.

انتخاب قطر مناسب برای لوله کشی گاز، بر اساس حداکثر افت فشار مجاز، حداکثر مقدار گاز مصرفی مورد نیاز، طول لوله کشي گاز و چگالی گاز محاسبه می‌شود.

 

محل نصب کنتور در لوله کشی گاز خانگی

کنتور گاز باید در نزدیک‌ترین نقطه به در ورودی ساختمان و در ملک مشترک نصب شود. همچنین باید توجه شود که کنتورها (در صورت وجود چندین کنتور) در محلی نصب شوند که جریان هوا به صورت آزاد در گردش هست. در صورت مقدور نبودن چنین موردی، می‌توان کنتور را در پاگرد پله‌ها قرار داد.

یکی از مهم‌ترین نکات در نصب کنتور، نزدیک نبودن سیم برق به کنتور است. فاصله استاندارد مشخص شده, حداقل 10 سانتی‌متر است. همچنین توجه داشته باشید که کنتور برق با کنتور گاز حداقل باید 50 سانتی‌متر فاصله داشته باشد.