قیمت لوله کشی گاز در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه لوله کشی گاز" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (اجرت کار)
 • 200,000 تومان
 • 250,000 تومان
 • 400,000 تومان
 • 500,000 تومان

شما در کدام شهر به لوله کشی گاز نیاز دارید؟

لوله کشی گاز را به متخصصش بسپار

لوله کشی گاز ساختمان یکی از خدمات تاسیساتی است که هر ساختمان نوسازی به انجام آن نیاز دارد. البته لوله کشی گاز تنها به لوله کشی گاز خانگی محدود نشده و شامل مواردی همچون لوله کشی گاز روکار، صنعتی و ... نیز می‌شود.

هنگام انتخاب لوله کش گاز، حتما مجوزهای فرد لوله کش را بررسی کنید تا در صورت کامل بودن مدارک تخصصی او در زمینه لوله‌کشی گاز، از او خدمات مربوطه را درخواست کنید. دسترسی به مناسبترین قیمت لوله کشی گاز و بهترین لوله کش  بر اساس تعرفه لوله کشی گاز 1401 را ، با "خدمت از ما" تجربه کنید.

با ما در این نوشته همراه شوید تا علاوه بر شرح خدمات ذیل لوله کشی گاز، به موارد دیگری از جمله قیمت متری لوله کشی گاز 1401، عوامل موثر بر قیمت لوله کشی گاز ، لوله کشی گاز خانگی با لوله پلاستیکی، لوله سفید و ... در تهران و سایر شهرها آشنا شوید.

 

لوله کشی گاز ساختمان

 

 

لوله کشی گاز

فرآیند لوله کشی گاز ساختمان مانند دیگر خدمات ساختمانی، متناسب با ساختمان شما انجام می‌شود. با توجه به نوع ساختمان شما، لوله کشی گاز ساختمان، به شکل متفاوتی انجام شده و از پروتکل‌های متفاوتی پیروی می‌کند. به عنوان مثال لوله کشی گاز مراکز صنعتی با لوله کشی گاز خانگی با لوله پلاستیکی متفاوت است.

همان طور که گفته شد، لوله کشی گاز یکی از حساس‌ترین خدمات تاسیساتی است که باید توسط لوله کش مجرب و متخصص ارائه شود. در صورت هرگونه سهل‌انگاری در اجرای این خدمات (از لوله کشی گاز خانگی با لوله پلاستیکی گرفته تا لوله کشی گاز ساختمان توکار و ...) شاهد وقایع ناگواری خواهیم بود.

در چنین مواردی کمک گرفتن از فردی مجرب و توانا بسیار مهم است. البته در لوله کشی گاز ساختمان‌های نوساز شاهد آن هستیم که فردی بر امر لوله کشی گاز نظارت دارد؛ این امر می‌تواند خیال شما را آسوده‌تر کند. پس بهتر است که لوله کشی گاز را به متخصص آن بسپارید.

 

لوله کشی گاز خانگی

یکی از پردرخواست‌ترین خدمات در امر لوله کشی گاز، لوله کشی گاز خانگی به خصوص با لوله پلاستیکی است. در لوله کشی گاز خانگی شاهد حالات متفاوتی هستیم. از جمله آن‌های می‌توان به لوله کشی گاز توکار یا روکار اشاره کرد. برای هریک از این روش‌ها موارد ایمنی متفاوتی درنظر گرفته شده، و پروتکل‌های متفاوتی باید اجرا شود.

 

تعرفه و قیمت لوله کشی گاز 1401

قیمت لوله کشی گاز 1401 متناسب با آنچه مناسب محیط شماست، متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال در اکثر موارد برای لوله کشی گاز خانگی و صنعتی از لوله‌های فلزی استفاده می‌شود؛ در صورتی که می‌توان برای لوله کشی‌های داخل خانه از لوله‌های پلاستیکی بهره برد.

از سوی دیگر، عاملی مانند کیفیت لوله (فلزی یا پلاستیکی)، خدمات لازم و خرده کاری‌ها در حین لوله کشی برقیمت و تعرفه لوله کشی گاز 1401 اثرگذار خواهد بود و می‌تواند عاملی در راستای کاهش یا افزایش قیمت متری لوله کشی گاز شود.

علاوه بر عوامل مختلف، که در قیمت لوله کشی گاز ساختمان موثر است و در ادامه به شرح آنها می‌پردازیم، دو مورد کلی برای تعیین هزینه لوله کشی گاز ساختمان در نظر گرفته می‌شود؛ یکی قیمت خرید اجناس و وسایل مورد نیاز برای خرده کاری لوله کشی و دیگری اجرت و دستمزد لوله کشی گاز است.

 

قیمت متری لوله کشی گاز 1400

 

( برای دریافت هزینه لوله کشی ساختمان کلیک کنید )

 

عوامل موثر بر قیمت لوله کشی گاز 1401

تعرفه و قیمت لوله کشی گاز سال 1401 که کلیه خدمات این حوزه از لوله کشی گاز خانگی تا صنعتی را شامل می‌شود، به عوامل متفاوتی بستگی دارد. قیمت و هزینه تمام خدمات لوله کشی گاز در "خدمت از ما"، طبق تعرفه لوله کشی گاز 1401 مشخص و برآورد می‌شود. 

ما در ادامه عوامل موثر بر هزینه لوله کشی ساختمان را شرح داده‌ایم. این نکته را در نظر داشته باشید که قیمت لوله کشی گاز سال 1401 ثابت نیست و عوامل متفاوتی روی محاسبه آن اثر می‌گذارند که در ادامه یه شرح آنها می‌پردازیم.

 

روش لوله کشی در قیمت لوله کشی گاز ساختمان موثر است

اولین نکته موثر بر قیمت لوله کشی گاز سال 1401، روش انجام آن است. متناسب با آنچه مدنظر دارید، و همچنین محدودیت‌های محیط برای اجرای لوله کشی، امکان ارائه لوله کشی گاز توکار یا روکار پلاستیکی توسط متخصص و بر اساس تشخیص لوله کش گاز وجود دارد.

طبیعی است که این دو روش مزایا، معایب و چالش‌های خاص خود را دارند و قیمت متری لوله کشی گاز 1401 برای هریک از این دو روش متفاوت است. 

 

تاثیر جنس لوله بر هزینه لوله کشی گاز

عامل مهم دیگری که خود شما نیز از تاثیر آن بر قیمت لوله کشی گاز 1401 اطلاع دارید، نوع لوله مدنظر برای لوله کشی گاز خانگی است. همان‌طور که می‌دانیم لوله‌هایی که برای لوله کشی گاز مورد استفاده قرار می‌گیرد، انوع متفاوتی دارد.

شما متناسب با نیازتان می‌توانید نوع متفاوتی از لوله را انتخاب کنید، که هر کدام بر حسب جنس و کیفیت هزینه و قیمت متفاوتی دارند و در نهایت بر قیمت لوله کشی گاز ساختمان اثر می‌گذارد.

 

تاثیر متراژ کار بر قیمت لوله کشی گاز ساختمان

متراژ و وسعت کار یکی دیگر از عوامل مهم در تعیین تعرفه لوله کشی گاز 1401 است؛ تا جایی که بسیاری از افراد قیمت خدمات این حوزه را به صورت "قیمت متری لوله کشی گاز 1401" جستجو می‌کنند. مشخصا هرچه متراژ لوله کشی گاز خانگی با لوله پلاستیکی یا فلز بیشتر باشد، قیمت تمام‌شده لوله کشی گاز برای شما بیشتر خواهد بود.

 

قیمت لوله کشی گاز ساختمان

 

نوع پروژه عامل موثر بر دستمزد لوله کشی گاز

یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت لوله کشی گاز، نوع پروژه است، اینکه پروژه برای یک پروژه مسکونی، تجاری و یا صنعتی است. هرچه میزان فضا و ساختمان برای اجرای لوله کشی بیشتر شود، قیمت را بر اساس متری محاسبه می کنند و این قیمت به اندازه لوله بستگی دارد.

پس به طو کلی هرچه میزان فضا بیشتر شود، نیاز به لوله هایی با سایز بزرگ، بیشتر است و هرچه سایز لوله‌ها افزایش پیدا کند، مراحل لوله کشی گاز دشوار تر می‌شود. همین عامل بر اجرت و دستمزد لوله کشی گاز موثر است.

همچنین قیمت و هزینه لوله کشی گاز، برای ساختمان های تجاری و مسکونی چند واحدی متفاوت است و هزینه نهایی بر اساس لوله کشی گاز هر واحد حساب می‌شود.

 

نوع تجهیزات عامل موثر بر قیمت لوله کشی گاز

نوع تجهیزات و اتصالات و کیفیت مصالح مصرفی نیز در قیمت لوله کشی گاز ساختمان بسیار موثر است. نوع شیرهای گازی که استفاده می‌شود، نوع الکترود مصرفی در جوشکاری و صاف و سیقل بودن سطح کار جوشکاری شده و همچنین نحوه عایق کاری و رنگ کردن لوله ها نیز در هزینه و اجرت لوله کشی گاز تاثیرگذار است.

 

قیمت خرده کاری لوله کشی گاز ساختمان

قیمت خرده کاری لوله کشی گاز در حین اجرای خدمات بهتر و دقیق تر مشخص می‌شود، چرا که این خرده کاری‌ها می‌تواند متفاوت باشد. منظور از خرده کاری لوله کشی گاز، لوله کشی های جزئی در بخش های مختلف ساختمان است که با توجه به نوع آن دارای قیمت‌های متفاوتی می‌باشد. از جمله خرده کاری لوله کشی گاز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قیمت و دستمزد لوله کشی گاز برای مسدود کردن با کور کردن یک لوله کشی گاز
 • تغییر مسیر لوله کشی گاز بر اساس نیاز و شرایط
 • انشعاب گیری و لوله کشی بخش های دیگر ساختمان

به دلیل نیاز به دقت و زمان بیشتر برای خرده کاری لوله کشی گاز، اجرت لوله کشی گاز، بیشتر از کار عمده است و از طرفی دیگر به دلیل خطرات احتمالی، بهتر است این کار توسط یک لوله کش حرفه ای انجام شود.

شما به راحتی می‌توانید با ثبت درخواست در «خدمت از ما» به متخصصان لوله کشی گاز تهران و سایر شهرها متصل شده و قیمت لوله کشی گاز سال 1401را دریافت کنید. دقت کنید که تعرفه خدمات لوله کشی گاز در شهرهای مختلف ممکن است متفاوت باشد.

 

لوله کشی گاز ساختمان توکار و روکار

 

لوله کشی گاز ساختمان شامل چه خدماتی است؟

در ادامه به خدماتی که یک لوله کش گاز ساختمان انجام می دهد و همینطور دلایل نیاز شما به این خدمات پرداخته‌ایم.

 • لوله کشی گاز واحدهای ساختمانی جدید که شامل واحد های مسکونی، صنعتی و تجاری می‌شود.
 • نیاز به تعمیرات لوله کشی های گاز و اجرای لوله کشی‌های جدید.
 • عیب یابی و برطرف کردن نشتی‌ گاز و بوی بد آن.
 • نیاز به جابه جایی لوله کشی‌های گاز.
 • انجام انشعاب گیری و نصب لوله های جدید برای تغییر مسیر لوله کشی گاز ساختمان.

همچنین درخواست دیگر خدماتی همچون لوله کشی آب، لوله کشی پکیج، لوله کشی فاضلاب و ... را نیز می‌توانید در خدمت از ما ثبت کنید، و از متخصصان هریک به رایگان قیمت بگیرید.

 

چرا استفاده از خدمات لوله کشی گاز "خدمت از ما"

 • متخصصین "خدمت از ما" مهارت و تجربه‌ بالا در اجرای لوله کشی گاز ساختمان دارند.
 • متخصصین ما تمامی قوانین لوله کشی گاز منازل را به صورت کامل، طبق قوانین نظام مهندسی اجرا می‌کنند.
 • در کوتاهترین زمان می‌توانید با چند کلیلک ساده و ثبت درخواست رایگان، هزینه و قیمت لوله کشی گاز ساختمان را از چندید متخصص دریافت کنید.
 • نحوه اجرای کار توسط تیم پشتیبانی "خدمت از ما" پیگیری می‌شود.
 • شما می‌توانید در کمترین زمان، به بهترین لوله کش گاز در هر شهر که هستید متصل شوید.

 

لوله کشی گاز ساختمان توکار بهتر است یا روکار؟

لوله کشی گاز ساختمان توکار بهتر است یا روکار؟ پاسخ این پرسش متناسب با شرایطی که در محل دارید، مشخص خواهد شد. ما پیشنهاد می‌کنیم در چنین مواردی از یک متخصص لوله کشی گاز کمک بگیرید تا از بهترین توصیه‌ها جهت لوله کشی گاز بهره‌مند شوید.

به صورت کلی، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم لوله کشی گاز ساختمان را به صورت روکار انجام بدهید. این امر موجب دسترسی آسان‌تر به لوله‌های گاز شده و همچنین از لحاظ ایمنی با سرعت بیشتری می‌توانید به رفع مشکلات لوله‌های گاز بپردازید، اما بسیاری افراد جهت مشخص نشدن لوله‌ها، لوله کشی گاز توکار را ترجیح می‌دهند.

 

لوله کشی گاز توکار چیست؟

یکی از انواع لوله کشی گاز، از نوع توکار است. در نوع توکار، لوله‌های گاز در داخل ساختار ساختمان قرار می‌گیرند و قابل مشاهده نیستند. در کنار لوله کشی گاز توکار، لوله کشی روکار را شاهد هستیم. در نوع روکار برخلاف مدل توکار، لوله‌های گاز در داخل ساختار ساختمان قرار نمی‌گیرند.

بهترین نوع لوله گاز برای لوله کشی توکار، متناسب با محلی که قرار است در آن لوله کشی گاز انجام شود، توسط لوله کش مشخص می‌شود. البته از بهترین نوع لوله گاز، بر قیمت متری لوله کشی گاز 1401 هم اثر می‌گذارد.

 

الزامات لوله کشی گاز

لوله کشی گاز باید طوری انجام شود که کمترین میزان لوله در طول مسیر استفاده شود. همچنین، لوله در محل‌هایی قرار بگیرد که احتمال خوردگی آن کاهش بیابد. این کار علاوه بر حرفه‌ای بودن، قیمت متری لوله کشی گاز را نیز کاهش می‌دهد.

بخش‌های مشترک لوله کشی گاز واحدهای ساختمان، نباید از داخل ملک خصوصی رد شود. از طرف دیگر، لوله کشی گاز خانگی یا به صورت کلی لوله کشی گاز ساختمان، باید به صورتی انجام شود که سازه ساختمان آسیبی نبیند. در ادامه دو مورد از نکاتی که باید در اجرای این خدمات رعایت شود را بررسی می‌کنیم.

 

(مطلب پیشنهادی: اقدامات لازم هنگام پیچیدن بوی گاز در خانه)

 

لوله کشی گاز خانگی با لوله پلاستیکی

 

انتخاب مناسب‌ترین قطر لوله گاز برای لوله کشی گاز

 • مهم‌ترین مورد در انتخاب لوله مناسب برای لوله کشی گاز ساختمان، برآورد حداکثر مصرف ساختمان در زمان‌های پیک مصرف مانند زمستان است.
 • قطر مناسب برای لوله کشی گاز، بر اساس حداکثر افت فشار مجاز، حداکثر مقدار گاز مصرفی مورد نیاز، طول لوله کشی گاز و چگالی گاز محاسبه می‌شود.
 • این مورد را در نظر داشته باشید که اگر فشار گاز بین رگولاتور و وسایل گاز سوز، بیش از 12.7 میلی‌متر ستون آب است، باید در قطر لوله گاز ساختمان تجدیدنظر شود.
 • در صورت انتخاب لوله با قطر نامناسب در هنگام لوله کشی گاز خانگی، در مقاطعی که مصرف گاز در ساختمان افزایش می‌یابد، شاهد افت فشار گاز یا قطعی گاز خواهید بود. 

 

محل نصب کنتور در لوله کشی گاز خانگی

در روند لوله کشی گاز، کنتور گاز باید در نزدیک‌ترین نقطه به در ورودی ساختمان و در ملک مشترک نصب شود. همچنین باید توجه شود که کنتورها (در صورت وجود چندین کنتور) در محلی نصب شوند که جریان هوا به صورت آزاد در گردش هست. در صورت مقدور نبودن چنین موردی، می‌توان کنتور لوله کشی گاز را در پاگرد پله‌ها قرار داد.

یکی از مهم‌ترین نکات در نصب کنتور، نزدیک نبودن سیم برق به کنتور گاز است. فاصله استاندارد مشخص شده حداقل 10 سانتی‌متر است. همچنین توجه داشته باشید که کنتور برق با کنتور گاز حداقل باید 50 سانتی‌متر فاصله داش ته باشد.

 

ثبت سفارش لوله کشی گاز ساختمان

امیدواریم این مقاله پیرامون لوله کشی گاز و نحوه تعیین قیمت متری لوله کشی گاز سال 1401 برای شما مفید واقع شده باشد. شما می‌توانید در کمتر از 4 دقیقه در «خدمت از ما» درخواست لوله کشی گاز ساختمان خود را ثبت کنید؛ و در کمتر از 30 دقیقه از چندین متخصص به رایگان هزینه تخمینی لوله‌کشی گاز را دریافت کنید

پس از بررسی پروفایل هر یک از متخصصین و نظرات کاربران قبلی، بهترین لوله کش گاز را انتخاب کنید. صرفه جویی در زمان دریافت خدمات لوله کشی گاز در تهران و شهرهای دیگر، و همچنین دریافت قیمت لوله کشی گاز سال 1401 از شاخص ترین مزیت‌های دریافت خدمات آنلاین در این حوزه است.

امتیاز دهید

4.69 امتیاز از 354 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
لوله کشی گاز

نظرات

مهدی صدری
مهدی صدری
5.0
5 خدمت موفق
لوله کشی گاز
شادی جهانی

کار عالی ، رفتار و کردار و برخورد مناسب بسیار منصف

محمد بابایی
محمد بابایی
5.0
10 خدمت موفق
لوله کشی گاز
مهدی مصری

متخصص. فنی. خوش برخورد. کاربلد. خوش قول ممنون و خدا قوت به ایشون

مجتبی حمیدی
مجتبی حمیدی
5.0
14 خدمت موفق
لوله کشی گاز
رسول محسنی بقاء

سلام. خدمت جناب اقای حمیدی. هم از نظر اخلاقی و کیفیت کار بسیار عالی و عالی بودند. با تشکر

در این شهرها می توانید سفارش لوله کشی گاز را ثبت کنید:

 • لوله کشی گاز تهران
 • لوله کشی گاز کرج
 • لوله کشی گاز اصفهان
 • لوله کشی گاز مشهد
 • لوله کشی گاز شیراز
 • لوله کشی گاز تبریز
 • لوله کشی گاز اهواز
 • لوله کشی گاز لواسان
 • لوله کشی گاز کرمانشاه
 • لوله کشی گاز ملارد
 • لوله کشی گاز کرمان
 • لوله کشی گاز رودهن
 • لوله کشی گاز شاهین شهر
 • لوله کشی گاز اسلامشهر
 • لوله کشی گاز زنجان
 • لوله کشی گاز قرچک
 • لوله کشی گاز قم
 • لوله کشی گاز پردیس
 • لوله کشی گاز ارومیه
 • لوله کشی گاز ورامین
 • لوله کشی گاز هشتگرد
 • لوله کشی گاز اندیشه
 • لوله کشی گاز شهر قدس
 • لوله کشی گاز قزوین
 • لوله کشی گاز فردیس
 • لوله کشی گاز محمدشهر
 • لوله کشی گاز شهریار
 • لوله کشی گاز پرند
 • لوله کشی گاز رشت
 • لوله کشی گاز ری
 • لوله کشی گاز اراک
 • لوله کشی گاز همدان
 • لوله کشی گاز کمال شهر
 • لوله کشی گاز رباط کریم
 • لوله کشی گاز ساری
loading