نحوه سیمانکاری روی ایزوگام

ثبت درخواست " نصب ایزوگام "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
نحوه سیمانکاری روی ایزوگام

سیمانکاری روی ایزوگام برای افزایش دوام و آسیب ندیدن آن انجام می‌شود. اینکار با کاشی و موزائیک هم ممکن است، که در حمام‌ها و سرویس‌های بهداشتی انجام می‌شود. اما برای پشت بام و دیوارها، سیمان از نظر کاربرد، هزینه و حتی زیبایی‌شناسی توجیه بیشتری دارد. سیمان کاری روی ایزوگام استخر، حوضچه‌ها یا معابر آبگیر هم رایج است، و نقش ایزولاسیون را برای آنها ایفا می‌کند.

با ما همراه باشید تا نحوه اجرای سیمان روی ایزوگام در نقاط مختلف، به همراه نکته‌های طلاییِ آن را بررسی کنیم؛ و ببینیم اصلا چه متریال‌هایی به عنوان پوشش روی ایزوگام پیشنهاد می‌شود، و کدام بهترین است؟ 

نحوه سیمانکاری روی ایزوگام

اینکار دو مرحله بیشتر ندارد، زیرسازی و سیمان‌کاری؛ اما نکات آن‌ها کم نیست:

 

1. بررسی ایزوگام و زیرسازی

اول کار بایستی سطح ایزوگام را ارزیابی کنید تا ببینید آیا تحمل سیمان (یا هر پوشش دیگری) را دارد؟ می‌توان روی آن سیمانکاری انجام داد؟ یا خیر. ایزوگام باید از مواد مرغوب تهیه شده، و اصطلاحا باکیفیت باشد. مقاومت کلی و تحمل دمای آن هم باید بالا باشد. همچنین اگر ترک، بادکردگی، پارگی و یا ... می‌بینید، توصیه می‌شود پیش از سیمانکاری روی ایزوگام آن را لکه‌گیری یا تعویض کرد.

توجه: معمولا در نقاطی که قرار است پوششی روی ایزوگام اجرا شود، رول‌های بدون پوشش آلومینیومی و تک‌لایه استفاده می‌شود. اگر هنوز سطح ایزوگام تهیه و نصب نشده است، سراغ این مدل‌ها بروید تا علاوه بر چسبندگی بیشتر، هزینه را هم کاهش دهید.

اگر سطح شرایط مطلوب را نداشته باشد، ابتدا باید با پرایمر ایزوگام سطح را زیرسازی کنید و مقاومت آن را به حد مناسب برسانید. پرایمر مایعی است که از قیر و پودرهای معدنی تشکیل شده. این ماده سطح ایزوگام را یکنواخت می‌کند، مقاومت‌اش را افزایش می‌دهد، و آن را برای سیمان‌کاری آماده می‌کند.

 

2. اجرای سیمان

سیمان به گونه‌ای است که پس از خشک شدن روی ایزوگام جابه‌جا می‌شود. به همین خاطر باید از توری پلیمری (یا حداقل توری مرغی با اندازه معمولی) استفاده کنید تا پایداری سیمان حفظ شود، و چسبندگی و یکنواختی‌اش بالا برود. توری‌ها باید به شکل یکنواخت روی سطح کار پهن شده، و بعد سیمان روی آن اجرا شود.

نکته مهم در این مرحله از سیمانکاری روی ایزوگام، توجه به شیب‌بندی کف است.

 

نحوه سیمانکاری روی ایزوگام

 

سیمانکاری روی ایزوگام دیوار

سیمانکاری روی ایزوگام دیوار بیشتر برای مناطق مرطوب با بارش زیاد توصیه می‌شود. اصول و مراحل مهم اینکار هم مانند قبل است، هرچند که (به خاطر زوایه 90 درجه سطح کار) کمی چالش‌برانگیزتر می‌شود. توجه داشته باشید که اجرای ایزوگام روی دیوار نیز از انجام اینکار روی سطح پیچیده‌تر است و نکات بیشتری دارد.


 

سیمان کاری روی ایزوگام استخر

بالاتر گفتیم که با سیمان کاری روی ایزوگام استخر، ایزولاسیون انجام می‌شود. خوب است بدانید که بهترین ایزوگام برای استخر مدل پلیمری است. این مدل شاید از نمونه‌های دمیده گران‌تر باشد، اما طول عمر و دوام شگفت‌انگیزی دارد (15 تا 20 سال).

ایزوگام به تنهایی عایق مناسبی برای استخر نیست و در هرحالت باید بعد از اجرای سیمان، از پوشش دیگری روی آن استفاده شود که بیشتر افراد سراغ کاشی و موزاییک مخصوص استخر می‌روند. برخی ایزوگام طرح‌دار را برای استخرها توصیه می‌کنند که ظاهر زیباتری دارند، تا دیگر نیازی به کاشی‌کاری نباشد. اما به دلایل زیر، اساس ایزوگام بدون پوشش اضافی برای استخر توصیه نمی‌شود:

  • ایزوگام بیشتر برای عایق‌کاری نقاطی کاربرد دارد که مدام در معرض آب جاری و پرفشار نیستند. ماده اولیه ایزوگام هم پلیمر بر پایه قیر است که برای آب‌بندی مکان‌هایی که مدام با آب در تماس هستند، مناسب نیست.
  • ایزوگام فاقد نفوذپذیری هوا و بخار است، اما فشار آب استخر منفی‌ست. ایزوگام برای چنین شرایطی چسبندگی و انعطاف لازم را ندارد، و در آینده نزدیک کنده می‌شود.

 

بهترین پوشش روی ایزوگام پشت بام

 

بهترین پوشش روی ایزوگام پشت بام

ایزوگام به تنهایی عایق و پوششی شایسته برای پشت بام است. مطمئن‌ایم شما هم بام‌های زیادی را دیده‌اید که تنها ایزوگام شده و پوشش دیگری روی آنها اجرا نشده است.

با این وجود، یکسری عوامل همچنان می‌توانند دوام ایزوگام را پایین بیاورند، از جمله تردد بسیار زیاد، اشیاء فلزی و تیز، جمع شدن آب روی آن به دلایل مختلف و اجرای روف گاردن. برای افزایش دوام، یک پوشش روی ایزوگام اجرا می‌شود، که می‌تواند یکی از اینها باشد:

  • آسفالت
  • سیمان
  • کاشی/سرامیک
  • رنگ

اینکه بهترین پوشش روی ایزوگام پشت بام کدام است، به وضعیت پروژه شما و انتظارات‌تان بستگی دارد؛ هرچند معمولا نصب کاشی، رنگ‌آمیزی و به ویژه سیمانکاری روی ایزوگام پشت بام گزینه‌های رایج‌تری هستند. برخلاف استخرها، اینجا می‌توان به صورت جدی به "ایزوگام‌های طرح‌دار" فکر کرد.

پیشنهاد می‌کنیم حتما از یک متخصص مشاوره بگیرید تا ببینید چه پوششی برای ایزوگام بام شما بهتر است.


 

نصب کاشی و سرامیک روی ایزوگام

برای نصب کاشی و سرامیک روی ایزوگام هم ابتدا باید روی آن را سیمان کرد، که بالاتر مراحل و نکات‌اش را توضیح دادیم. منتها در این حالت یک لایه نازک از سیمان کفایت می‌کند.

اگر فضا به قدری کم باشد که نتوان از سیمان با ضخامت کم استفاده کرد، چسب‌های پلیمری توصیه می‌شوند که ضخامت‌شان معمولل کمتر از یک میلی‌متر است. چندمورد دیگر هم هستند که باید به آنها دقت داشت؛ مثلا هنگام انتقال کاشی‌ها به پشت بام و حتی نصب آنها باید مراقب بار اضافی (و آسیبی که می‌تواند وارد کند) بود.

 

سیمان کاری روی ایزوگام استخر

 

قصد اجرای پوشش روی ایزوگام را دارید؟

امیدواریم حالا با مراحل و نکات سیمانکاری روی ایزوگام، و دیگر پوشش‌های بالقوه برای این عایق بهتر آشنا شده باشید. اگر به دنبال متخصصی برای معرفی و اجرای بهترین پوشش روی ایزوگام پشت بام، دیوار و ... هستید، ما آماده کمک به شما هستیم.

کافی‌ست به چندسوال کوتاه پاسخ دهید تا ما خلاصه‌ای از پروژه‌تان را برای چندمتخصص ارسال کنیم. آنها هم با بررسی درخواست مبلغ پیشنهادی‌شان را می‌فرستند تا قیمت‌ها را با هم مقایسه کنید. برای سنجش دقیق‌تر هر ایزوگام‌کار نیز می‌توانید به پروفایل‌اش سر بزنید، و سوابق و درصد رضایت مشتریان قبلی را بررسی کنید.

تا این لحظه این خدمات در بیش از 25 شهر از طریق «خدمت از ما» ارائه می‌شود، تا بتوانید با دیدی جامع از هزینه خدمات و کیفیت کار متخصصان پروژه‌تان را به بهترین‌ها از میان ده‌ها، صدها و حتی هزاران گزینه فعال بسپارید.

4.5 امتیاز از 1243 رای


نصب ایزوگام
برای سرویس نصب ایزوگام از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین