قیمت نصب ایزوگام در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه نصب ایزوگام" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (هر متر مربع)
 • 40,000 تومان
 • 85,000 تومان
 • 100,000 تومان
 • 120,000 تومان
(به روز رسانی در اردیبهشت 1403)

شما در کدام شهر به نصب ایزوگام نیاز دارید؟

نصب ایزوگام را به متخصصش بسپار

قیمت نصب ایزوگام رابطه مستقیمی با شرکت تولیدکننده رول‌ها، مساحت سطح، زیرسازی، شیب‌بندی و ... بستگی دارد. در جدول زیر می‌توانید هزینه پرتقاضاترین خدمات این حوزه را ببینید:

 

قیمت نصب ایزوگام و قیرگونی

نوع خدمات قیمت خدمات (بروزرسانی خرداد 1403)
قیمت نصب ایزوگام (متر مربع)  20.000 تا 50.000 تومان
هزینه قیرگونی یک لایه  25.000 تا 50.000 تومان
هزینه قیرگونی دو لایه 35.000 تا 70.000 تومان
هزینه لکه گیری برای اجرا 1.000.000 تا 3.000.000 تومان

 

برای برآورد دقیق‌تر هزینه همین حالا روی «استعلام قیمت» بزنید و با پاسخ به چندسوال کوتاه از متخصصان شهرتان رایگان قیمت بگیرید، و بهترینِ آنها را استخدام کنید.

اگر هم پیش از اینکار مایل‌اید با عوامل موثر بر هزینه نصب ایزوگام، نحوه استخدام متخصص از طریق «خدمت از ما»، لیست خدمات ارائه‌شده و ... بهتر آشنا شوید، بخش‌های بعد را ببینید.

قیمت نصب ایزوگام چطور محاسبه می‌شود؟

برای محاسبه و پرداخت هزینه به متخصص، 3 روش بالقوه وجود دارد:

 

متری

اگر متراژ و در واقع مساحت کار از حد خاصی بیشتر باشد (که عرف آن 50 متر مربع است)، هزینه نصب ایزوگام به صورت متری حساب می‌شود. البته شرکت‌ها و متخصص‌هایی هم هستند که برای متراژهای 10 تا 50 متر مبلغ دیگری را در نظر می‌گیرند، که کمی از پروژه‌های 50+ متر مربع بالاتر است.

 

چکی

اگر مساحت کار از حد خاصی کمتر باشد (که عرف آن 10 متر مربع است)، دیگر هزینه به صورت متری حساب نمی‌شود. در این حالت، هزینه به صورت روزمزد و کلی به مشتری اعلام می‌شود.

 

دستمزدی

معمولا وقتی گفته می‌شود "قیمت نصب ایزوگام چقدر است؟" منظور اجرت نصاب و هزینه مواد و مصالح روی هم است است. اما اگر مصالح لازم را خودتان تامین می‌کنید (ایزوگام، قرگونی و ...)، متخصص تنها دستمزد نصب ایزوگام را از شما خواهد گرفت.

 

هزینه نصب ایزوگام

 

هزینه نصب ایزوگام به چه عواملی بستگی دارد؟

نصب ایزوگام به نظر سرویس سرراستی می‌آید، اما واقعیت آن است که هزینه تمام‌شده نصب آن از فاکتورهای متعددی تاثیر می‌پذیرد. از جمله:

 

نوع و برند ایزوگام

ایزوگام‌های موجود در بازار با توجه به مواد تشکیل‌دهنده‌شان به دو گروه پلیمری BPP و دمیده BOP، و با توجه به تعداد لایه‌هایشان به گروه نوع تک‌لایه و دو‌لایه (تک‌لایه شامل پلی‌استر دوخته با ضخامت کمتر و انعطاف بیشتر، و دولایه شامل تیشو و پلی‌استر است با ضخامت و استحکام بیشتر) تقسیم، و برای مناطق معتدل، گرمسیر و سردسیر تولید می‌شوند.

تفاوت قیمتی که بین رول‌های مختلف می‌بینید، که نهایتا روی قیمت نصب ایزوگام هم تاثیر می‌گذارد، به خاطر چنین مواردی است:

 • درصد قیر مصرف‌شده و وزن کل در هر رول ایزوگام
 • وزن خود ایزوگام
 • ضخامت نهایی ایزوگام پس از عبور از زیر غلطک‌های خط تولید کارخانه
 • نوع و کیفیتِ تیشو و یا پلی‌استر استفاده‌شده در ایزوگام
 • درجه 1 یا 2 بودنِ پوشش آلومینیوم یا روکش فویل (ایزوگامِ بدون پوشش آلومینیومی هم هست که بیشتر برای عایق‌کاری حمام‌ها و سرویس‌های بهداشتی کاربرد دارد)
 • طرح‌دار یا طرح‌دار نبودن (مدل‌های طرح‌دار معمولا برای حفاظت از دیوارها و استخرها در برابر نم و رطوبت اجرا می‌شوند)
 • و نهایتا برند ایزوگام شامل پشم شیشه ایران، سراپوش دلیجان، مرجان دلیجان، ناب دلیجان، آریا شرق دلیجان، بام‌پوشان دلیجان، سپهرگستر دلیجان، مرواریدگستر دلیجان و ...

توجه: برای تهیه ایزوگام باکیفیت، مطمئن شوید که برند آن خوش‌نام است و نشان استاندارد دارد؛ ابعاد و وزن رول‌ها استاندارد باشد، یعنی وزن 40 کیلوگرم و طول و عرض 10 متر؛ کد ثبتی داشته باشد و مواد اولیه مرغوبی داشته باشد. البته برای درک مورد آخر شاید به مشاوره تخصصی احتیاج داشته باشید.

 

متراژ کار و همپوشانی‌ها

مشخصا مساحت و اصطلاحا متراژ کار تاثیر مهمی روی قیمت نصب ایزوگام روی دیوار و پشت بام دارد. اما محاسبه‌ی میزان ایزوگام لازم به سادگیِ به دست آوردن مساحت سطح مدنظر نیست.

به دلیل آن که تکه‌کاری‌های دور کانال کولر، دیوارهای اطراف ساختمان، لبه‌های کار و بالاروی‌های آن، داکت‌های لوله‌کشی و ... هم مصالح و انرژی می‌برند. به همین خاطر استادکارها معمولا متراژ فضا را با حداقل درصدی از آن (مثلا 20%) جمع کرده، و سپس در اجرت نصب ایزوگام به علاوه قیمت محصول ضرب می‌کند.

 

قیمت اجرای ایزوگام

 

زیرسازی و شیب‌بندی

زیرسازی و شیب‌بندی از مهمترین مراحل نصب ایزوگام است که در واقع کارکرد صحیح این عایق را تضمین می‌کند.

زیرسازی و شیب بندی سقف باید به گونه‌ای انجام شود که یک شیب ملایم داشته باشد، و آب موجود روی سطح را به سمت خروجی هدایت کند. در غیر این صورت، آب باران روی ایزوگام جمع شده و به مرور منجر به ترک برداشتن و حتی سوراخ شدن آن می‌شود.

زیرسازی و شیب‌بندی (در صورت لزوم) هم از دوجهت هزینه نصب ایزوگام را بالا می‌برد: اجرت خود نصاب و تهیه مصالح لازم مانند چسب ایزوگام. توجه داشته باشید که این موضوع صرفا به پشت بام محدود نمی‌شود، مثلا کف سرویس‌های بهداشتی هم باید شیب‌بندی شوند.

کندن ایزوگام‌های قدیمی برای زیرسازیِ از ابتدا به صورت اصولی هم می‌تواند از جمله مراحل اینکار باشد (امکان اجرای رول‌ها روی ایزوگام قبلی هم وجود دارد) .

 

حمل‌ونقل

بسته به سیاست مجموعه‌ای که با آن همکاری می‌کنید، ممکن است چیزی تحت عنوان "هزینه حمل‌ونقل" هم به فاکتور شما اضافه شود. منظور هزینه انتقال رول‌های ایزوگام، کپسول‌ها و سایر وسایل و موارد مورد نیاز است.

در این صورت، دور بودن محل کار از متخصص و تعداد ماشین‌های لازم برای انتقال وسایل و مصالح (اگر وسعت کار بالا باشد)، بیشترین تاثیر را روی هزینه حمل و نقل و در نتیجه دستمزد نصب ایزوگام خواهد داشت.

 

سایر هزینه‌ها

مشابه حمل‌ونقل و رفت‌وآمد، موارد زیر هم بسته به سیاست می‌تواند قیمت ایزوگام با نصب را افزایش دهد:

 • بازدید و مشاوره
 • تمیز و مرتب کردن پشت بام
 • باز و بسته کردن کولر(ها)

 

قیمت نصب ایزوگام روی دیوار

 

قیمت نصب ایزوگام روی دیوار با روی پشت بام تفاوتی دارد؟

بله. در واقع یکی دیگر از فاکتورهای تاثیرگذار بر هزینه نهایی، محل نصب ایزوگام است. نصب ایزوگام روی  دیوار به زیرسازی تخصصی احتیاج دارد، اگر ارتفاع دیوار از حد خاصی بیشتر باشد باید داربست اجرا شود (که چالش‌ها و البته خطرات خود را دارد) و ...

همه این موارد روی هم قیمت نصب ایزوگام روی دیوار را بالا می‌برد. البته چون گاهی لازم نیست ایزوگام بخش‌های عمودی استحکام و ضخامت رول‌های مربوط به پشت بام را داشته باشد، هزینه تهیه خود ایزوگام را می‌توان تا حدی کاهش داد.

نهایتا قیمت نصب ایزوگام روی دیوار، کم یا زیاد، ترجیحا نباید کارفرما را از انجام اینکار منصرف کند.  ایزوگام‌کاری دیوار برای دیوارهایی که در معرض باران، رطوبت و نور مستقیم خورشید هستند بسیار پیشنهاد می‌شود. اجرای ایزوگام روی دیوار به عنوان یک عایق حرارتی هم عمل کرده و به صرفه‌جویی در انرژی کمک می‌کند.


 

استعلام رایگان دستمزد نصب ایزوگام

با ثبت سفارش‌تان در اپلیکیشن «خدمت از ما» یا همین‌جا در وبسایت و پاسخ به چند سوال می‌توانید حدود هزینه نصب ایزوگام را از چندنصاب در عرض چنددقیقه استعلام کنید؛ بدون پرداخت هزینه یا اینکه لازم باشد فردی را استخدام کنید.

روی دکمه «استعلام قیمت» بزنید، شهرتان را انتخاب کنید و مشخص کنید که ...

 1. به چه خدمتی احتیاج دارید؟ اجرای ایزوگام، قیرگونی، لکه‌گیری یا ایزولاسون؟
 2. عایق مدنظر شما قرار است کجا اجرا شود؟ روی پشت بام، سرویس بهداشتی و حمام، استخر یا ...؟
 3. متراژ سطح به طور حدودی چقدر است؟
 4. آیا تمایل دارید خودِ نصاب ایزوگام را تهیه کند؟
 5. می‌خواهید متخصص در چه تاریخ و ساعتی به محل مراجعه کند؟

ما محله‌تان را هم می‌پرسیم تا درخواست‌تان را برای نزدیک‌ترین متخصصان ارسال کنیم. برای برآورد دقیق‌تر قیمت نصب ایزوگام روی دیوار یا سطوح دیگر می‌توانید توضیحاتی را در قالب عکس و یا متن هم ضمیمه سفارش‌تان کنید. پس از نهایی شدن سفارش و ثبت آن، چند متخصص درخواست شما را بررسی و قیمت پیشنهادی‌شان را ارسال می‌کنند.

پس از مقایسه قیمت‌ها می‌توانید فرد دلخواه را استخدام کنید. اما ما پیشنهاد می‌کنیم ابتدا به پروفایل متخصصانی که نظرتان را جلب کرده‌اند در «خدمت از ما» سر بزنید. آن‌جا می‌توانید درباره پیشینه و مهارت‌های هریک اطلاعات بیشتری به دست آورید؛ و از همه مهم‌تر، نظر افرادی که قبلا با آنها همکاری کرده‌اند را ببینید.

 

دستمزد نصب ایزوگام

 

خدماتی که در این زمینه در دسترس شماست

تا اینجا قیمت اجرای ایزوگام و عوامل تعیین‌کننده آن را با جزئیات بررسی کردیم، و گفتیم چگونه می‌توانید همین حالا به روزترین قیمت‌ها را از چندنصاب در شهرتان استعلام کنید. اینجا قصد داریم خدمات ارائه‌شده توسط هزاران متخصص فعال در این بازار آنلاین را کوتاه مرور کنیم.

از جمله محبوب‌ترین خدمات قابل سفارش این حوزه می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • اجرای انواع ایزوگام روی پشت بام، دیوار، حمام و سرویس‌های بهداشتی، استخر، فونداسیون یا پی ساختمان و ...
 • اجرای ایزوگام روی انواع سطوح با زیرسازی مناسب مانند آسفالت، سیمان، موزائیک، ایزوگام قدیمی و ...
 • لکه‌گیری و تعمیرات برای رفع ایرادات ایزوگام
 • قیرگونی یک‌لایه و دولایه
 • عایق‌کاری ایزوله (ایزولاسیون) ساختمان

 

بهترین زمان برای اجرای ایزوگام چه موقع است؟

معمولا گفته می‌شود که در فصل گرم برای اینکار اقدام کنید، چون خبری از بارندگی و دماهای پایین نیست (که در نتیجه‌ی آن نصاب باید با دمای بیشتری کار کند تا قیر ذوب شود). علاوه بر آن، وقتی هوا گرم باشد قیر و ایزوگام بهتر ذوب شده و به سطح می‌چسبند.

در فصول سرد کار نصاب از یک‌جهت دیگر هم چالش‌برانگیزتر می‌شود. وقتی هوا سرد باشد، متخصص باید از مواد نرم‌کننده هم استفاده کند تا رول‌ها هنگام نصب دچار ترک‌خوردگی نشوند. این شرایط تا آنجا می‌تواند جلو برود که قیمت ایزوگام با نصب را هم تحت تاثیر قرار دهد.

البته نصب در تابستان هم می‌تواند نکات نه‌چندان مثبت خود را داشته باشد. برای مثال، هنگام نگهداری رول‌ها به صورت عمودی در انبار در تابستان، ممکن است لبه آنها کمی دچار خرابی شود. نهایتا علاوه بر شرایط آب‌وهوا، نحوه اجرای ایزوگام توسط نصاب، شرایط و دمای نوشته شده روی رول‌ها هم بر تعیین بهترین زمان برای نصب تاثیر می‌گذارد.

 

اجرت نصب ایزوگام

 

چرا «خدمت از ما» را انتخاب کنید؟

به عنوان عضو اتحادیه کشوری کسب‌وکارهای مجازی و انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی، ما همواره در حال بهبود خدمات‌مان هستیم و امکانات ویژه‌ای را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهیم، برای نمونه:

 • دسترسی فوری به بهترین متخصص‌ها؛ افرادی که احراز هویت شده‌اند و سوابق آنها موجود است. ما هم نزدیک‌ترین و قابل اعتمادترین‌شان را (با توجه به امتیاز و موقعیت‌شان) به شما معرفی می‌کنیم.
 • ثبت سفارش و استعلام قیمت به صورت رایگان؛ امکان توضیح دقیق هم به شما اجازه می‌دهد تا دقیق‌ترین برآورد را از هزینه نصب ایزوگام داشته باشید.
 • امکان دریافت خدمات در هرساعت از شبانه‌روز؛ در تمامی روزهای هفته، حتی ایام تعطیل به متخصص‌ها برای استعلام قیمت و اجرای پروژه دسترسی دارید.
 • تعیین زمان حضور متخصص توسط شما؛ زمان و مکان حضور متخصص در محل برای بازدید و انجام کار را شما مشخص می‌کنید.
 • امکان بررسی مدارک، مجوزها و سوابق کاری هر متخصص؛ به علاوه میزان رضایت مشتریانی که پیش‌تر از خدمات آنها استفاده کرده‌اند.
 • پشتیبانی حرفه‌ای؛ در صورت بروز مشکل، تیم پشتیبانی «خدمت از ما» به سرعت موضوع را پیگیری خواهد کرد.

 

دسترسی به متخصصان نصب ایزوگام در بیش از 25 شهر

امیدواریم با مطالعه این راهنما پاسخ سوالات‌تان درباره خدمات این حوزه، اجرت نصب ایزوگام و فاکتورهای موثر بر آن، نحوه استعلام هزینه و ثبت درخواست در «خدمت از ما» را گرفته باشید.

تا این لحظه، این خدمات در بیش از 25 شهر از جمله تهران، تبریز، رشت، اصفهان، مشهد، همدان، شیراز، اهواز و ... ارائه می‌شود. لیست کامل شهرهای تحت پوشش را می‌توانید در پایین صفحه ببینید. این لیست همواره در حال به روز رسانی است و شهرهای جدیدی به آن اضافه می‌شود.

سفارش‌تان را رایگان در اپ یا وب‌سایت ثبت کنید؛ مبالغ پیشنهادی برای قیمت اجرای ایزوگام را ببینید؛ سوابق هر فرد را بررسی کنید؛ امتیازات و نظرات ثبت‌شده برای آنها را بسنجید و با بهترین گزینه ارتباط بگیرید. اینجا فاصله شما با متخصصان هرحوزه تنها چندکلیک است.

4.5 امتیاز از 2053 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
نصب ایزوگام

نظرات

بهروز عباسی
بهروز عباسی
5.0 (از 124 نظر)
226 خدمت موفق
نصب ایزوگام
عباس بهرامیان

یکی از بهترین و کار آزمودترین استار کارهایی بودن که در انجام قیرگونی و ایزوگام بسیار باتجربه و کار بلد بودن خیلی از ایشون مننونم

مصطفی جمشیدی
مصطفی جمشیدی
5.0 (از 61 نظر)
77 خدمت موفق
نصب ایزوگام
مهدی محدثی

حضور به موقع ، کیفیت انجام کار عالی و بسیار با حوصله و با دقت کار رو انجام دادن ، با تشکر از آقای جمشیدی

رضا مردانی
رضا مردانی
5.0 (از 51 نظر)
50 خدمت موفق
نصب ایزوگام
مهرى نورى

بسیار عالی بودن خیلیبا حوصله کار انجام دادن حتی بیشتر از ‌کاری که مربوط به کار خودشون بود و بسیار تایم گذاشتن و از،نظر قیمتی هم کاملا منصف بودن امیدوارم همیشه پر کار باشن

در این شهرها می توانید سفارش نصب ایزوگام را ثبت کنید: