قیمت ایزوگام در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه ایزوگام" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (به ازای هر مترمربع)
 • 10,000 تومان
 • 20,000 تومان
 • 40,000 تومان

شما در کدام شهر به ایزوگام نیاز دارید؟

ایزوگام را به متخصصش بسپار

یکی از رایج‌ترین عملیات ساختمانی نصب ایزوگام است. در واقع وجود یک عایق رطوبتی یا همان ایزوگام برای هر ساختمانی ضروری است. به طوری که هر ساختمان سازی، نصب ایزوگام را یکی از مهم‌ترین بخش‌های عملیاتی خود می‌داند. اکنون اگر برای نصب ایزوگام به دنبال یک شرکت معتبر هستید؛ پس روی ما حساب کنید و درخواست نصب ایزوگام را همین حالا ثبت کنید.

 

نصب ایزوگام (به انگلیسی: Waterproofing installation)

 

 

قیمت نصب ایزوگام در "خدمت از ما" چقدر است؟

اگر می‌خواهید از قیمت نصب ایزوگام مطلع شوید پس همین حالا قیمت بگیرید. ما امکانی را فراهم کرده‌ایم تا بتوانید قبل از درخواست نهایی برای نصب ایزوگام، هزینه‌هایی را که هر یک از متخصصان پیشنهاد می‌دهند، به رایگان مشاهده و یک جا با هم مقایسه کنید. این را هم بدانید که قیمت نصب ایزوگام که هر یک از آنان پیشنهاد می‌دهند، از سوی کارشناسان ایزوگام کاری نظارت می‌شود.

 

قیمت نصب ایزوگام به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت نصب ایزوگام هم مانند خدمات دیگر به یک سری عوامل بستگی دارد و متخصصان "خدمت از ما" طبق همین عوامل، اطلاعات و خواسته مشتریان، قیمتی را برای نصب ایزوگام پیشنهاد می‌دهند. حال باید بگوییم که آنان برای محاسبه قیمت نصب ایزوگام به عواملی مانند متراژ کار، کیفیت و نوع ایزوگام، محل نصب ایزوگام، میزان ساعت مورد نیاز، خدمات جانبی، تعداد نیروی مورد نیاز و ... توجه می‌کنند.

 

ایزوگام بهتر است یا قیرگونی؟

ایزوگام نام بازرگانی عایق ضد آب برای پوشش بام‌ها، استخر‌ها و دیوار‌ها است. ایزوگام از لایه‌های مختلفی شامل تیشو و قیرهای طبیعی و صنعتی تهیه می‌شود و به عنوان یک عایق با دوام شناخته شده است. قابل ذکر است قیمت نصب ایزوگام نیز در مقایسه با روش‌های دیگر نسبتا ارزان و قابل قبول است. در گذشته، برای عایق‌بندی رطوبتی بیشتر از قیرگونی بهره می‌بردند. ولی اکنون به دلیل سرعت، سهولت و دقت در نصب و عمر طولانی تر آن نسبت به روش‌هاي قدیمی‌تر و همین طور حفظ محیط زیست کاربرد بیشتری دارد.

 

ایزوگام

 

مهم‌ترین خصوصیات یک نصاب ایزوگام حرفه‌ای

از آنجایی که اگر نصب ایزوگام به درستی انجام نشود،  ممکن است دردسرها و خسارت‌های زیادی را موجب شود پس باید کار را به حرفه ای‌ترین نصاب ایزوگام سپرد تا کار باکیفیت ارائه گردد. حال سوال اینجاست که یک نصاب ایزوگام خوب چه ویژگی‌هایی را باید داشته باشد؟

 

ما برای شما بعضی از مشخصات یک نصاب ایزوگام خوب را در زیر آورده‌ایم:

 • داشتن سرعت عمل و دقت بالا 
 • داشتن مهارت، دانش و تجربه
 • آشنایی کامل با انواع طریقه نصب ایزوگام روی پشت بام و مکان‌های دیگر
 • شناخت و استفاده از مصالح با کیفیت
 • تمیز کردن محل بعد از نصب ایزوگام
 • اتمام کار ایزوگام کاری در زمان تعیین شده

 

نحوه ثبت سفارش خدمات نصب ایزوگام در کمترین زمان

اگر برای ساختمان خود قصد نصب ایزوگام دارید، پس خیلی راحت در بازار آنلاین "خدمت از ما" خدمات ایزوگام را درخواست دهید. با سفارش شما از طریق فرم و یا اپلیکیشن، بدون دردسر به چندین متخصص برای نصب ایزوگام دسترسی پیدا می‌کنید. بعد از مشاهده پروفایل هر یک از نصابان ایزوگام، اطلاعات، قیمت‌های پیشنهادی و مقایسه آنان می‌توانید درخواست خود را با یکی از آنان نهایی کنید.

 

 چگونه مرغوب بودن یک ایزوگام را تشخیص دهیم؟

برای تشخیص مرغوب بودن و یا نبودن ایزوگام به نکات زیادی باید توجه کرد که ما سعی کرده‌ایم مهم‌ترین و ملموس‌ترین مشخصات را در زیر برای شما بیاوریم تا بتوانید به سادگی کیفیت ایزوگام را مورد بررسی قرار دهید. پس برای آشنایی بیشتر با نشانه‌های ایزوگام نامرغوب با ما همراه باشید.

 • ایزوگام‌ها به دلیل استفاده از پودرهای معدنی باعث می‌شوند بوی گازوئیل صنعتی و یا مازوت در آن احساس شود اما در ایزوگام‌های نامرغوب بوی نامطبوعی ناشی از مواد بی‌کیفیت استفاده شده در آن احساس می‌شود.
 • یکی از راحت‌ترین راه‌ها برای تشخیص مرغوب بودن و یا نبودن ایزوگام لمس ایزوگام می‌باشد. اگر هنگام لمس ایزوگام لایه‌ای سیاه رنگ به دست منتقل شود آن ایزوگام مرغوب نبوده زیرا عدم انتقال رنگ نشان دهنده این است که مواد پلیمری و قیر استفاده شده در ایزوگام مرغوب هستند.
 • از آنجایی که ایزوگام عایق رطوبتی مقاوم است؛ پس در صورت کشش و تا شدن نباید به سادگی بشکند. حتما از مرغوب بودن ایزوگام مطمئن شوید زیرا ایزوگام نامرغوب عمر و استحکام ساختمان را کاهش می‌دهد.

 

قیمت نصب ایزوگام

 

انواع ایزوگام بر اساس نوع لایه‌های به کار رفته:

 • ایزوگام تک لایه: این نوع ایزوگام شامل پلی استر دوخته است و نسبت به نوع دو لایه ظریف تر و قابلیت انعطاف بیشتری دارد.
 • ایزوگام دو لایه: شامل تیشو و پلی استر است که ضخیم تر از نوع تک لایه بوده و دارای استحکام بیشتری است.

ایزوگام بر اساس پوشش آلومینیمی روی آن به دو دسته تقسیم می‌شود:

 • ایزوگام با روکش آلومینیم: این نوع ایزوگام در جاهایی که در تابش نور مستقیم آفتاب است کاربرد زیادی دارد.
 • ایزوگام بدون روکش آلومینیم: این نوع ایزوگام بیشتر جهت عایق کاری سرویس‌های بهداشتی، حمام و ... به کار می‌رود.

 

 

قواعد اساسی در دستورالعمل نصب ایزوگام:

توجه به منطقه سکونت و شرایط آب و هوایی:

در انتخاب ایزوگام مهم است که از افراد متخصص در این زمینه مشورت بگیرید تا یک ایزوگام خوب مناسب با آب و هوای محل سکونت به شما پیشنهاد شود.

 

توجه به سطح زیر کار:

قبل از شروع نصب ایزوگام دقت شود سطح زیر کار تا حد ممکن صاف، تمیز و خشک باشد. این موضوع باعث چسبندگی بهتر و دوام بیشتر ایزوگام می‌شود.


همپوشانی مناسب تکه‌های ایزوگام:

سطح همپوشانی تکه‌های مجاور ایزوگام نباید کمتر از 10 سانت باشد. همچنین پس از اجرای کامل عملیات نصب ایزوگام بهتر است مناطق همپوشانی مجددا حرارت داده شده و محکم شوند. البته در صورتی که از نصاب ایزوگام ماهری مانند نصابان "خدمت از ما" کمک گرفته شود نیازی به نگرانی برای اجرای این نکات نیست زیرا نصابان ما با توجه به تجربه ای که در این زمینه دارند باکیفیت‌ترین خدمات را ارائه می‌دهند.

 

توجه بیشتر به آب رو‌ها:

سعی شود در محل آب رو‌ها بیش از یک لایه (معمولا دولایه) عایق نصب شود.

 

لکه گیری:

برای لکه گیری ایزوگام می‌بایست ابتدا ترک‌های موجود را به کمک مشعل داغ کرده تا پر بشود سپس ایزوگام را به اندازه مورد نیاز برش داده و توسط حرارت زیاد روی سطح چسبانده شود البته جاهایی که هوا دارند باید ابتدا هوا را خالی کرده سپس ایزوگام شود.

 

نصب ایزوگام روی اسفالت:

ایزوگام را می‌توان روی اسفالت یا ایزوگام‌های قبلی نصب کرد به شرطی که ایزوگام یا آسفالت باعث صدمه به ایزوگام جدید در کوتاه مدت یا دراز مدت نشود اما لازم است در این زمینه با نصاب مشورت کاملی داشته باشید. اجرای ایزوگام روی آسفالت ممکن است وزن اضافی ایجاد کند و بهتر است آسفالت قبل از نصب ایزوگام از سطح جدا شود.

 

ایزوگام زانوی کانال کولر:

بعضا مشاهده شده که کانال کولرها باعث ایجاد نشتی آب در ساختمان‌ها بوده است. برای پیشگیری از این موضوع بهتر است زانوی کانال‌های کولر هم ایزوگام و عایق بندی شود.

طریقه نصب ایزوگام روی پشت بام

 • نحوه نصب ایزوگام روی پشت بام به این شکل است که ابتدا باید سطح پشت بام به وسیله جارو و شستشو نظافت شود.
 • در صورتیکه که شکاف‎‌ها بزرگتر از یک سانتیمتر باشند با خمیر ماستیک و یا سیمان پر شوند.
 • کار باید پس از خشک شدن کامل خمیر انجام شود.
 • اندازه گیری سطح باید از محل ناودان شروع شود.
 • زیر هر کدام از منابع آبی مثل چیلر یا کولر، تک لایه‌های دو متری نصب شود.
 • لایه اصلی را باز و مقابل ناودان شروع یه نصب می‌نماییم.
 • 5 متری از دو طرف جمع کرده و از نقطه وسط شروع به نصب شود.
 • توجه کنید که قسمتی که باید با مشعل گرم شود با نایلون کاملا پوشیده شده است. اگر نایلون رول‌ها ضخیم باشد باید کنده شود و اگر نازک باشد باید با حرارت بیش از حد باعث سوختن شود.
 •  پس از حرارت دادن و تنظیم عایق در محل مورد نظر باید از نقطه وسط عرض آن با فشار پا یا دست، لایه را به دو طرف هدایت و صاف کرد.
 • جوشکاری و همپوشانی‌های عایق نصب شده آخرین مرحله است که باید با دقت فراوان با شعله کم مشعل و به کمک کمچه انجام شود.

 

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم برای شما شرحی بر انواع ایزوگام، نحوه انتخاب بهترین نصاب ایزوگام، قیمت نصب ایزوگام و ... بدهیم. با ثبت رایگان درخواست نصب ایزوگام خود در خدمت زا ما، به رایگان از متخصصین قیمت بگیرید و با بررسی سوابق آن‌ها، بهترین نصاب را انتخاب کنید.  

امتیاز دهید

4.94 امتیاز از 145 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
ایزوگام

نظرات

اسماعیل چثیری
اسماعیل چثیری
4.8
49 خدمت موفق
ایزوگام
ماندانا لیاقت

کارشون ورفتار شون عالی بود ومن ایشان را از هر نظر تایید می کنم کاملا راضی بودم

محمد محسنی
محمد محسنی
4.5
8 خدمت موفق
ایزوگام
رامین احمدی

بسیار کار بلد و منصف بود خدایش من که راضیم خدا هم ازش راضی باشد

رضا چگینی
رضا چگینی
4.1
7 خدمت موفق
ایزوگام
بهرام زرین

خوش قول .خوش برخورد. قیمت مندسب.از کارش راضی هستم. با وجود اینکه قیمت بالا رفته بود بعد از ده روزبا همان قیمت پیش فاکتور داده شده کار را انجام داد.خدا خیرش بده. ممنون

loading