قیمت عایق کاری ساختمان در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه عایق کاری ساختمان" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (اجرت کار)
در حال بروز رسانی قیمت ...

شما در کدام شهر به عایق کاری ساختمان نیاز دارید؟

عایق کاری ساختمان را به متخصصش بسپار

امروزه عایق کاری ساختمان مانند نصب عایق حرارتی و عایق رطوبتی برای کاهش اتلاف منابع حرارتی و جلوگیری از نفوذ رطوبت به سطوح مختلف ساختمان، لوله‌ها، کانال‌ها و مخازن در ساختمان انجام می‌شود. عایق کاری به طور کلی و به هر شکلی باعث افزایش طول عمر ساختمان می‌شود. عایق کاری ساختمان زمانی درست است که توسط یک متخصص عایق کاری انجام شود. در بازار آنلاین "خدمت از ما" به بهترین عایق کاران برای عایق حرارتی و عایق رطوبتی در شهر خودتان دسترسی دارید. از برترین عایق کاران به رایگان قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

در ادامه، با ما همراه شوید تا با مزایا عایق کاری، آشنا شوید. 

 

عایق کاری ساختمان

 

قیمت "عایق کاری ساختمان" چگونه تعیین می‌شود؟

قیمت عایق کاری ساختمان در بازار خدمات ساختمانی به شرایط و عوامل متفاوتی از جمله محل عایق کاری، نوع عایق (عایق حرارتی، عایق رطوبت)، متراژ کار و ... بستگی دارد. به هر میزان که این شرایط تغییر کند، هزینه عایق کاری متناسب با این عوامل متغیر خواهد بود.

داشتن یک ساختمان ایمن با طول عمر بالا ارزش هزینه برای عایق کاری آن را دارد. با یک هزینه مناسب برای عایق کاری، موجب کاهش هزینه‌های نگهداری و ترمیم مجدد عایق کاری در سال‌های بعد خواهید شد و همچنین مواردی همچون کاهش رطوبت، کاهش تبادل دما با محیط بیرون و ... را تجربه خواهید کرد. 


 

عوامل موثر بر هزینه عایق کاری ساختمان

هزینه عایق کاری ساختمان متناسب با مواد عایق کاری و نحوه انجام عایق کاری ساختمان است؛ در ادامه با عوامل موثر بر هزینه عایق کاری ساختمان بیش‌تر آشنا شوید.

 

نوع عایق ساختمان

همان طور که می دانید عایق کاری ساختمان انواع متفاوتی دارد. متناسب با این که چه نوع عایق مناسب محیط و شرایط مدنظر شما است (عایق حرارتی، عایق رطوبتی، عایق صوتی و ...)؛ هزینه عایق کاری نیز متغیر است. در ادامه با انواع عایق‌های ساختمانی آشنا می‌شوید.

 

عایق حرارتی

 

نصب عایق حرارتی

عایق حرارتی یکی از ملزومات ساختمان است. با پیشرفت تکنولوژی و لزوم احداث ساختمان‌های سبک‌‌تر برای مصرف بهینه منابع، لازم شد تا ضخامت جداره‌ها به حداقل کاهش یابد؛ بنابراین سازندگان برای کاهش تلفات حرارتی و کاهش هزینه ایجاد گرما و سرما، با قرار دادن عایق حرارتی در پوسته ساختمان‌ها ضریب هدایت حرارتی مجموعه را به میزان قابل توجهی پایین آورده اند.

انتقال حرارت از جداره‌های خارجی ساختمان، مهمترین عامل اتلاف یا کسب حرارت در ساختمان‌های معمولی است؛ که با عایق بندی حرارتی جلوی این تلفات گرفته می شود.

 

انواع عایق حرارتی

 • عایق‌های انباشتنی: این عایق به دو شکل الیافی یا دانه مرکب در بازار موجود است. که عایق الیافی از جنس پشم شیشه، پشم سنگ و ... است. 

 • عایق پتویی: این نوع عایق ها برای عایق کاری لوله ها و مخازن کاربرد فراوانی دارد که جنس این عایق از پشم سنگ، پشم شیشه، پشم سرباره، پشم چوب و پشم حیوانات در ضخامت‌های متفاوت تا ۱۰۰ میلی‌متر و به عرض‌های مختلفی بریده می‌شوند.

 • عایق‌های قطعه‌ای: عایق قطعه ای از نظر مصالح مشابه عایق‌های پتویی هستند تنها تفاوت آنها در طول و اندازه ی آنهاست. همچنین برخی از آنها پوشش کاغذی دارند که در دو لبه به صورت نوار را قطعات میپوشانند.

 • عایق‌های کفی تزریقی در جا: این نوع عایق از رزین‌های پلیمری ساخته می‌شوند و از دو جز تشکیل شده‌اند که بعد از اختلال کف تولید می‌کنند و پس از مدتی در جایی که فضای مورد نظر را پرکرده‌اند سخت می‌شوند.

 • عایق‌های پاشیدنی: این نوع عایق از مصالح ریزدانه با مواد دیگری ساخته می شود و حالت چسبندگی ایجاد می کند. این مواد چسبنده به تناسب کاربری آن انتخاب می شوند و در نقاطی از ساختمان پاشیده می‌شود.

 

عایق رطوبتی

 

نصب عایق رطوبتی

رطوبت و نم خود یک عامل مهم برای از بین رفتن ساختمان و کاهش طول عمر مفید آن است و عایق رطوبتی هم به منظور عدم نفوذ رطوبت و نم به بخش‌های متفاوت ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. عایق رطوبتی به لایه پیش ساخته ای گفته می شود که به شکل رول در طول، عرض و ضخامت مورد نیاز هر کاری و با پوشش های فلزی و ساده ای ساخته می شود. عایق رطوبتی به دو نوع قیرگونی و ایزوگام تقسیم می شود.

 

انواع عایق ها در نصب عایق رطوبتی ساختمان

 • عایق قیر و گونی: این روش یک روش کاملا سنتی و قدیمی برا محافظت از ساختمان در برابر نم و رطوبت بوده است مزایای آن از جمله مقاومت در برابر مواد شیمیایی و...است که در برابر بزرگ ترین عیب آن یعنی خطرناک بودن آن نسبت به سایر عایق ها این مزایا ناچیز هستند. 
 • عایق "ایزوگام": عایق رطوبتی پیش ساخته وزن سبک و قابلیت انعطاف پذیری بالایی دارد. این عایق ها به علت اینکه در ساخت آنها لایه ای از پلی استر استفاده شده مقاومت بالایی در برابر انبساط و انقباض دارند. عایق های پیش ساخته پوسیده و شکسته نمی شوند. 
 • عایق رطوبتی مایع : این عایق رطوبتی به صورت مایع بوده و با یک قلم یا اسپری برروی سطح اجرا می شوند از مهم ترین مزیت این عایق رطوبتی قابلیت رنگ پذیری و عدم اشتعال آن است.
 • عایق رطوبتی پلیمری پاششی: این عایق از نوعی مواد پلیمری ساخته شده است. اجرای عایق پلیمری نیازی به حرارت ندارد و با پخش کردن یا پاشش آن بر روی سطوح اجرا می شود. از مزایای این عایق این است که می توان گوشه و کنار کنج ها را به صورت یکنواخت پوشش داد.
 • عایق آرت فلکس: عایق آرت فلکس یکی از جدیدترین عایق ها به عنوان عایق رطوبتی است این عایق به دلیل خاصیت انعطاف پذیری آن نام آرت فلکس گرفته و این عایق برای عایق کاری سرویس بهداشتی، حمام و استخر مناسب ترین نوع عایق رطوبتی است.

 

شرکت عایق کاری

 

عایق کاری نمای ساختمان

یکی دیگر از عایق‌های مهم برای ساختمان عایق نمای ساختمان است. نمای ساختمان اولین و بیشترین تماس را با اشعه های خورشید و برف و باران و ... را دارد؛ و بیشترین آسیب را در ساختمان در برابر این شرایط جوی و محیطی متحمل نمای ساختمان می‌شود. پس استفاده از عایق مناسب برای نمای ساختمان یک کاری ضروری است. عایق حرارتی و عایق رطوبتی مهمترین نوع عایق کاری لازم در نمای ساختمان هستند و مواد به کار رفته در این عایق کاری معمولا از دو نوع عایق پلیمری و عایق معدنی است.

 

عایق کاری دیوار

عایق کاری دیوار یکی از مهم ترین و پرکاربردترین عایق کاری ساختمان است. عایق کاری دیوار باید به صورتی باشد که تمام حفره ها و شیارها را بپوشاند.

 

 

خدمات عایق کاری ساختمان در "خدمت از ما" 

 • نصب ایزوگام
 • عایق کاری لوله ها
 • عایق بندی کف ساختمان
 • نصب عایق در دیوارها
 • عایق کاری نمای ساختمان 
 • آب بندی هر نوع استخر و منبع آب
 • بندکشی و آب بندی لای درز کاشی‌ها
 • آب بندی سقف‌های شیروانی و ایرانیتی
 • عایق کاری سرویس بهداشتی و آشپزخانه
 • آب بندی و محافظت پاشنه درب‌های چوبی
 •  آب بندی و نفوذ ناپذیر نمودن شکاف ها و ترکها
 • عایق کاری کف و بدنه ورق‌های گالوانیزه و فلزی

 

ارزانترین عایق حرارتی

 

مزایای عایق کاری ساختمان

از جمله مزیت‌های عایق کاری، می‌توان به:

 • عایق حرارتی و عایق رطوبت طول عمر مفید ساختمان را افزایش می دهد.
 • عایق حرارتی باعث می‌شود که در زمستان خانه ها گرم و در تابستان خنک باشند.
 • کاهش مصرف انرژی به ویژه انرژی گرمایی در ساختمان و در نتیجه کاهش هزینه است.
 • محافظ خوبی برای گوش‌ها به دلیل عدم ورود صداهای ناهنجار و مزاحم بیرون از ساختمان است.

 

محل انجام عایق کاری ساختمان

یکی از عوامل تاثیرگذار در قیمت عایق کاری، محل نصب عایق حرارتی یا عایق رطوبتی است. عایق کاری ساختمان با توجه به عوامل آسیب زا و محیط زندگی می توانند در دیوار، سقف و پشت بام و کف نصب شوند؛ و هدف از عایق کاری ساختمان در دیوار معمولا هر سه عایق حرارتی، رطوبتی و صوتی است و در سقف و پشت بام و کف معمولاً رطوبتی است.


 

چگونه بهترین انتخاب را برای عایق کاری ساختمان داشته باشیم؟

همانطور که از مطالعه مطالب متوجه شدید عایق کاری ساختمان یکی از مهم ترین بخش ها در ساختمان سازی است؛ که باعث افزایش طول عمر مفید ساختمان می‌شود. اما مهم‌ترین مسئله در بحث عایق کاری، نحوه صحیح عایق کاری است که باید توسط یک عایق کار متخصص انجام شود. پس کار عایق کاری را به متخصصش بسپارید.

اگر برای ساختمان خود قصد نصب عایق حرارتی و عایق رطوبت یا هر نوع دیگری دارید، پس خیلی راحت در بازار آنلاین "خدمت از ما" سفارش خود را ثبت کنید. سپس بعد از مشاهده پروفایل هر یک از متخصصان، اطلاعات، قیمت‌های پیشنهادی و مقایسه آن‌ها می‌توانید بهترین فرد را انتخاب کنید.

4.5 امتیاز از 1743 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
عایق کاری ساختمان

نظرات

رامین شیخکانلوی میلان
رامین شیخکانلوی میلان
5.0
2 خدمت موفق
عایق کاری ساختمان
احد کارزار

از کیفیت انجام کار و حضور بموقع و رفتار خیلی خوب و رعایت انصاف عالی بودند . حتما پیشنهاد میکنم ایشان را

ایزوگام فصیحی
ایزوگام فصیحی
5.0 (از 94 نظر)
113 خدمت موفق
عایق کاری ساختمان
خسرو شاهینی

بسیار انسان منصف، خوش قول و خوش برخورد، واقعا توی این زمونه انسان خوش قول و منصف کم هست خدا بهشون خیر بده من بسیار راضی بودم🙏🙏🙏

ابوالفضل نجفی
ابوالفضل نجفی
5.0 (از 47 نظر)
56 خدمت موفق
عایق کاری ساختمان
مهدی دشتی

تشکر می کنم از زحمات آقای نجفی عزیز، بسیار خوش اخلاق، خوش برخورد و منصف و کاربلد بودن و کار رو در نهایت کیفیت و دقت به اتمام رسوندن

در این شهرها می توانید سفارش عایق کاری ساختمان را ثبت کنید: