قیمت آسفالت کاری در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه آسفالت کاری" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (اجرت کار)
در حال بروز رسانی قیمت ...

شما در کدام شهر به آسفالت کاری نیاز دارید؟

آسفالت کاری را به متخصصش بسپار

آسفالت کاری (Asphalt) یکی از کار‌های تخصصی است که توسط یک پیمانکار حرفه‌ای و چندین آسفالت کار انجام می‌شود. کاربرد اصلی آسفالت بیشتر برای ایجاد پوشش روی جاده‌ها است، ولی برای بعضی از محوطه‌های شهری، پارکینگ، پارک، درزگیری پشت بام‌ها و ... هم کارایی دارد. اکنون اگر برای آسفالت کاری به دنبال بهترین شرکت‌ها و پیمانکاران هستید؛ روی ما حساب کنید. شما با ثبت درخواست رایگان برای آسفالت کاری، بدون هیچگونه دردسری به چندین متخصص آسفالت کاری دسترسی پیدا می‌کنید. همچنین در «خدمت از ما» می‌توانید قیمت آسفالت کاری را از متخصصین بپرسید.

 

آسفالت کاری | قیمت آسفالت

 

 

رایج‌ترین کاربرد‌های آسفالت کاری 

هزاران سال است که آسفالت با کاربردهای مختلف مورداستفاده قرار می‌گیرد. کاربرد اصلی آسفالت و آسفالت کاری در ساخت و مرمت جاده‌ها و خیابان‌ها است. لیکن در فضاهای شهری مثل برخی خیابان، پشت‌بام‌ها، پارکینگ‌ها، زمین‌های بازی و ... بسیار محبوب و مقرون‌به‌صرفه است. از کاربردهای دیگر آسفالت کاری می‌توان به تولید محصولات قیری ضد آب مانند پوشش پشت‌بام و یا درزگیری پشت‌بام‌های مسطح اشاره نمود. البته دو عبارت آسفالت و قیر، اغلب به‌جای هم به کار می‌روند که منظور، حالات طبیعی و مصنوعی این ماده است.

 

قیمت آسفالت کاری در "خدمت از ما" چقدر است؟

اگر می‌خواهید از قیمت آسفالت کاری در "خدمت از ما" مطلع شوید، پس همین حالا به رایگان قیمت بگیرید. شما به محض درخواست آسفالت کاری به متخصصانی دسترسی پیدا می‌کنید که هر یک از آنان قیمتی را پیشنهاد می‌دهند که می‌توان به طور کاملا رایگان آن‌ها را مشاهده و با هم مقایسه کرد. همچنین باید ذکر کنیم که تمامی قیمت‌های پیشنهادی از سوی کارشناسان آسفالت کاری نظارت می‌شود. پس خیالتان بابت هزینه‌ها راحت باشد.

 

قیمت آسفالت کاری به چه عواملی بستگی دارد؟

امروزه آسفالت‌ کاری اغلب در زمین‌های بزرگی مانند زمین‌های بازی و پارکینگ‌ها انجام می‌شود و هزینه آسفالت کاری در بازار خدمات آنلاین "خدمت از ما" به‌صورت متر مربع محاسبه می‌شود. حال در ادامه به طور دقیق‌تر با عوامل مؤثر بر قیمت آسفالت و آسفالت کاری آشنا شوید.

مهم‌ترین عامل در تخمین قیمت آسفالت و آسفالت کاری، مساحت فضای موردنظر است. این موضوع علاوه بر میزان آسفالت موردنیاز بر تعداد نیروی کار و ماشین‌آلات مورداستفاده نیز اثر دارد. البته اگر فضا کوچک باشد، نمی‌توان از ماشین‌آلات سنگین استفاده نمود؛ بنابراین باید از ماشین‌های کوچک و یا تعداد نیروی انسانی بالا بهره ببرد.
نوع سطح کار در آسفالت کاری بسیار مهم است و معمولاً فضاهای شیب‌دار و یا دارای پستی بلندی، نسبت به فضاهای مسطح میزان آسفالت بیشتر و ساعت کاری بیشتری را نیز می‌گیرند و بنابراین هزینه نهایی کل پروژه هم بیشتر تمام می‌شود.
انجام مراحل مختلف زیرسازی در هزینه آسفالت کاری بسیار مؤثر است. البته این موضوع در مورد مکان‌هایی که برای اولین بار آسفالت می‌شوند بسیار مشهودتر است. برای این منظور باید شیب سازی، هموارسازی سطح، پاک‌سازی سطح از ریشه‌های درختان، بوته‌ها و سنگ‌ها و... به‌خوبی انجام شود و قاعدتاً هرچقدر میزان ناهمواری‌ها و عوارض بیشتر باشد برای آسفالت‌کار باید زیرسازی و آماده‌سازی بیشتری انجام داد و درنتیجه قیمت آسفالت کاری نیز بالاتر خواهد رفت.

 

چگونه بهترین متخصص برای آسفالت کاری را انتخاب کنیم؟

همانطور که متوجه شدید هنگام درخواست برای آسفالت کاری شما به چندین متخصص همراه با قیمت پیشنهادیشان دسترسی پیدا می‌کنید. حال ممکن است انتخاب یکی از آنان کمی سخت باشد به همین دلیل ما این امکان را فراهم کرده ایم تا با مشاهده اطلاعات، سوابق، پروفایل و حتی نظرات مشتریان قبلی در مورد هریک از متخصصان آسفالت کاری، بتوانید خیلی هوشمندانه یکی از آن‌ها را برگزینید.

 

انواع آسفالت

 

کاربرد انواع مختلف آسفالت در آسفالت کاری

آسفالت گرم رایج‌ترین و قدیمی‌ترین نوع آسفالت است؛ که از ترکیب مواد به‌صورت گرم ساخته می‌شود و اجرای آن به صورتی که مخلوط همچنان باید گرم باشد انجام می‌شود. در تمامی مراحل ساخت و اجرا، قیر باید حرارتی بالا داشته باشد. از آسفالت گرم بیشتر برای روسازی راه استفاده می‌شود. تفاوت انواع آسفالت گرم در میزان درشتی و ریزی دانه‌های مصالح به‌کاررفته، ضخامت اجرا، نسبت قیر با سایر مواد و ... است.
آسفالت سرد همانند آسفالت گرم در دمایی بالا تولید می‌شود اما مخلوط حاصل، در دمای محیط اجرا، مسطح و متراکم می‌شود. این ویژگی آسفالت سرد، امکان انبار کردن و حمل و انتقال آن در فواصل دورتر از محل ترکیب مواد را فراهم می‌کند؛ که برای محیط‌هایی که امکان ترکیب مواد در آن وجود ندارد، امتیاز مهمی محسوب می‌شود. از آسفالت سرد برای درزگیری و لکه‌گیری مسیر و سطوحی که از قبل آسفالت کاری شده‌اند استفاده می‌شود و به علت عدم نیاز به دمای بالای مخلوط در حین اجرا، این نوع آسفالت در دسته مصالح دوستدار محیط‌ زیست قرار می‌گیرد.
آسفالت حفاظتی نوعی از آسفالت است که با ایجاد پوشش سطحی و محافظت از آسفالت کاری در برابر عوامل جوی و فرسایشی عمل می‌کند. اجرای این نوع آسفالت به دلیل ضخامت کم، آسان‌تر از آسفالت سرد و گرم می‌باشد. برای استفاده از آسفالت حفاظتی باید به شرایط آب و هوایی و اقلیمی، میزان تردد و حجم ترافیک و نوع کاربرد آسفالت توجه کرد.

 

ایجاد خرابی در آسفالت‌ کاری به چه عواملی بستگی دارد؟

مهم‌ترین عواملی که باعث خرابی آسفالت‌ کاری درگذر زمان می‌شود عبارت‌اند از: کیفیت نامطلوب آسفالت کاری، شرایط محیطی نامناسب و خراب شدن توسط وسایل متفرقه که غالباً خرابی آسفالت کاری ترکیبی از این سه عامل است. خرابی‌های آسفالت‌کاری به‌صورت مواردی از قبیل ایجاد ترک، چاله، تورم در آسفالت، تجزیه تدریجی روسازی آسفالت کاری، بالا زدگی قیر و ... خودش را نشان می‌دهد. در ضمن وجود تراشه‌ آسفالت قدیمی در آسفالت کاری نیز به دلیل عدم تراکم در تراشه و ورود آب به درزهای بااتصال نامناسب، منجر به کاهش عمر آسفالت تا 50 درصد می‌شود.

 

تعمیرات و ترمیم آسفالت

همانطور که خواندید، عوامل زیادی باعث خراب شدن و آسیب رسیدن به آسفالت می‌شود. به همین دلیل برخی از سفارش‌های آسفالت کاری حالت ترمیمی دارند و بعد از مدتی مثل ۲ یا ۳ سال منجر به لزوم ترک گیری، اصلاح شیب یا جدول گذاری و موارد دیگر می‌شود. اکنون باید بگوییم که چون آسفالت و مصالح با پایه نفتی و عایق هایی مثل قیر و گونی، واکنش‌ها و رفتار متفاوتی در برابر مناطق آب و هوایی مختلف از خود بروز می‌دهد لذا جلوگیری از آسیب دیدن راه آسفالت شده در هر منطقه‌ای راهکار مناسب خودش را می‌طلبد.

 

پیشگیری بهتر از درمان است؛ حتی در آسفالت‌ کاری!

با صرف هزینه اندک و عملیات تعمیر و نگهداری مناسب، می‌توان باعث افزایش طول عمر آسفالت‌ کاری شد. برای این کار باید به جلوگیری از ورود آب به لایه روسازی، توجه ویژه‌ای کرد. همچنین با بستن ترک‌ها با استفاده از درزگیرهای قیری، می‌توان مانع گسترش ترک‌ها و نفوذ آب به سمت زیرساخت آسفالت کاری و نرم شدن آن شد. حفاظت از آسفالت نسبت به تعمیر خرابی آسفالت‌ کاری، هزینه کمتری دارد، ازاین‌رو شما می‌توانید از روسازی به‌عنوان اولویت در عملیات تعمیر و نگهداری و مرمت آسفالت کاری کمک بگیرید.

بهداشت و ایمنی در حین آسفالت کاری را حتماً رعایت کنید

قیر، ماده‌ای است که بایستی آن را حرارت داد تا جهت به‌کارگیری در آسفالت کاری خیابان، پشت‌بام و سایر کاربردهای آن قابل‌استفاده باشد. آژانس بین‌المللی تحقیقات سرطان با بررسی تأثیرات قیر بر سلامتی انسان، اعلام کرد، قیر در دماهای بالا مانند زمان تولید و پخش روکش آسفالتی خیابان، در مقایسه با دماهای پایین‌تر، خطر و احتمال سرطان‌زایی تشعشعاتش افزایش می‌یابد؛ و به همین دلیل هنگام کار با آسفالت و آسفالت کاری باید کلیه موارد ایمنی و بهداشت را رعایت کنید.

بیوآسفالت و مواد جایگزین برای آسفالت کاری 

آسفالت را می‌توان از مواد ضایعاتی و تقطیر جزءبه‌جزء روغن‌موتور کارکرده نیز تولید نمود. اگرچه این روش به لحاظ مسائل مربوط به حفظ محیط‌ زیست مفید است اما استفاده از روغن‌موتور ممکن است منجر به بروز ترک‌هایی در آب‌وهوای سرد شود که این امر باعث افزایش دفعات مرمت و بازسازی آسفالت کاری خواهد شد.

آسفالت را همچنین می‌توان از منابع غیرنفتی و تجدید پذیر مانند شکر، شیره قند، هیدروکربن‌های ذرت و سیب‌زمینی و... نیز تولید نمود ولی متأسفانه این روش‌ها به لحاظ اقتصادی مقرون‌به‌صرفه نیستند. تولید آسفالت با مواد غیرنفتی را می‌توان بارنگ‌های روشن‌تر نیز تولید نمود؛ که با این کار آسفالت حرارت کم‌تری از تابش نور خورشید جذب می‌کند و به‌این‌ترتیب سهم آسفالت کاری در گرمایش شهری کاهش می‌یابد.

4.5 امتیاز از 1744 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
آسفالت کاری

نظرات

حیدر ترکاشوند
حیدر ترکاشوند
5.0 (از 13 نظر)
11 خدمت موفق
آسفالت کاری
فاطمه عزیزی

با تشکر از برنامه خدمت از ما آقای حیدر ترکاشوند کار آسفالت من را انجام دادند .ایشان استاد کاری ماهر و با تجربه با قیمت مناسب و وقت شناس هستند .. ما از ایشان رضایت کامل داریم ..

در این شهرها می توانید سفارش آسفالت کاری را ثبت کنید:

مجله "خدمت از ما"

محلی برای حل چالش های روزمره
مشاهده مجله
مجله "خدمت از ما"