قیمت قیرگونی در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه قیرگونی" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (اجرت کار)
در حال بروز رسانی قیمت ...

شما در کدام شهر به قیرگونی نیاز دارید؟

قیرگونی را به متخصصش بسپار

قیرگون همواره یکی از روش‌­های محبوب برای عایق­کاری منازل و جلوگیری از نفوذ رطوبت به آن بوده است. قیرگونی در واقع از رایج‌ترین روش­‌های عایق­کاریست که بعد از نصب ایزوگام به کار گرفته می‌شود. هرچند قیرگونی استخر و قیرگونی پشت بام رواج زیادی دارد، اما این کار به دلیل کیفیت و ضخامت قیرگونی، بیشتر برای عایق کردن سرویس­‌های بهداشتی استفاده می‌شود.

اگر شما نیز قصد قیرگونی ساختمان خود را دارید و به دنبال انواع خدمات قیرگونی در شهر خود هستید، می‌­توانید درخواست خود را به رایگان در "خدمت از ما" ثبت کنید. بهترین متخصصین قیرگونی به شما قیمت می‌­دهند، و شما می‌­توانید مناسب­‌ترین خدمات را با توجه به نظرات کاربران و پروفایل قیرگونی کار انتخاب کنید.

 

قیمت قیرگونی

 

 

قیمت قیرگونی چگونه تعیین می‌­شود؟

در مرحله اول، قیمت قیرگونی به روش انجام قیرگونی و در واقع ضخامت قیرگونی (یک، دو یا سه لایه) بستگی دارد؛ برای مثال قیمت قیرگونی دولا از هزینه قیرگونی ساختمان یک لایه بیشتر است. در ادامه، محلی که قرار است قیرگونی ساختمان انجام شود، از جمله قیرگونی استخر، قیرگونی سرویس بهداشتی، قیرگونی پشت بام و...، روی قیمت قیرگونی تاثیر می­‌گذارد. در نهایت، مواردی مانند قیمت گونی قیرگونی، کیفیت قیر و... نیز قیمت نهایی قیرگونی ساختمان را تحت تاثیر قرار می­‌دهند.

 

عوامل موثر بر قیمت قیرگونی به­طور خلاصه عبارت­‌اند از:

 • مساحت سطحی که قیرگونی می‌شود
 • محل انجام قیرگونی
 • روش انجام قیرگونی
 • شرایط آب و هوایی
 • اجرت قیرگونی کار

 

مزایای استفاده از قیرگونی چیست؟

در عایق‌کاری به روش قیرگونی، لایه‌ای از گونی در بین لایه‌های قیر قرار می‌گیرد و موجب انسجام و پایداری محصول نهایی می‌شود. درصورتی که از یک قیرگونی کار حرفه‌ای برای قیرگونی استخر، قیرگونی سرویس بهداشتی، یا قیرگونی پشت بام کمک بگیرید، می­‌توانید از اجرای راحت و سریع، مصالح و مواد باکیفیت و قابل دسترس، مناسب بودن برای فضاهای کوچک، و مناسب­تر بودن هزینه تمام شده نسبت به قیمت ایزوگام بهره ببرید.

استفاده از اپلیکیشن "خدمت از ما" برخورداری از این مزایا توسط بهترین متخصصان قیرگونی کار در محل شما را تضمین می­‌کند. برای ثبت درخواست خدمات موردنظرتان در زمینه قیرگونی ساختمان و انتخاب بهترین قیرگونی کار با به­روزترین وسایل قیرگونی، تنها چند کلیک فاصله است.

 

قیرگونی پی ساختمان

 

نکات اجرایی قیرگونی

تنها داشتن وسایل قیرگونی یک فرد را مناسب انجام پروژه­های حرفه­ای نمی‌­کند. علاوه بر وسایل قیرگونی، داشتن مهارت و توجه به نکات ریز نیز هنگام کار بسیار مهم است. برخی از مهمترین نکات قیرگونی ساختمان را در ادامه بررسی می‌­کنیم. توجه کنید که انجام قیرگونی باید توسط افراد مجرب با وسایل قیرگونی انجام شود. در صورتی که تا به حال این کار را انجام نداده‌اید، از انجام قیرگونی ساختمان به صورت شخصی بپرهیزید.

 1. سطح زیرین قیرگونی استخر، قیرگونی سرویس بهداشتی، قیرگونی پشت بام و... حتما باید سیمان کاری شود. درجه سیمان بکار رفته باید به حدی باشد که با حرکت روی سیمان سایش پیدا نکند. همچنین، اگر بعد از سیمان­کاری به دلیل نشست خاک زیرین سطح سیمان ترک خورد، باید با مخلوط دوغاب و سیمان سفید پر شده و بعد از خشک شدن، قیرگونی ساختمان انجام شود.
 2. بهتر است قیرگونی ساختمان در شرایط جوی نامناسب (به دلیل سرد شدن فوری قیر و مرطوب شدن سطح به علت بارندگی) انجام نشود. درصورت بی­توجهی به این نکته، حباب­هايی زير لایههای قیرگونی تشكيل میشود كه با گرم و سرد شدن هوا، حركات جزئی اجزای ساختمان، و يا وارد شدن ضربه به سطوح عايق، ممكن است دچار پارگی شود و صدمه ببیند.
 3. قیر نرم اولین لایه تشکیل­دهنده قیرگونی بعد از سیمان است که نباید بیشتر از 180 درجه سانتی­گراد حرارت ببیند؛ زیرا مواد مطلوب قیر از بین میرود. پس از حرارت، با استفاده از ماله مخصوص یک لایه قیر نرم به طور یکنواخت بر روی سطوح افقی پخش می‌­شود تا تمام روزنههای سطح را کاملا پر کند.
 4. در مراحل ابتدایی اجرای قیرگونی نباید از قیر سفت استفاده کرد (همانطور که در بند قبل اشاره شد). حداقل میزان قیر برای اندود کردن یک متر مربع گونی ۲۵۰۰ گرم است که مقدار آن باید رعایت شود.
 5. استاندارد هم‌پوشانی (روی هم رفتگی) گونی به اندازه 10 سانتی‌متر باید رعایت شود. از محکم کردن قیرگونی توسط میخ نیز باید خودداری شود.
 6. حداقل ضخامت قیرگونی با استفاده از وسایل قیرگونی برای سقف سرویس‌های بهداشتی باید ۳۰ سانتی‌متر باشد.
 7. بهتر است پس از پایان عایق کاری نیز از لایه نازکی ملات سیمان به عنوان محافظ کمک گرفته شود.
 8. قیرهای جامد را تا هنگامی که گرم و روانند، باید استفاده کرد.

 

وسایل قیرگونی

 

وسایل قیرگونی

برای انجام قیرگونی حداقل 2 نفر لازم است: یک نفر کارگر برای گرم کردن و حمل قیر و یک نفر استاد قیرگونی کار جهت پهن کردن قیر. البته زمانی ­که قیرگونی ساختمان در ارتفاع انجام می‌شود، لازم است یک کارگر دیگر برای بالا کشیدن قیر حضور داشته باشد. اجرای قیرگونی توسط افراد قیرگونی کار بسته به محل که در سطوح بزرگ یا کوچک انجام شود، و در ارتفاع باشد یا نه، توسط یک فرد یا یک تیم اجرایی انجام می­‌شود. اصلی‌­ترین وسایل قیرگونی نیز عبارت‌­اند از:

 • مشعل جهت داغ کردن قیر
 • تیغ موکت بری
 • پاروی چوبی
 • دستکش
 • کاردک
 • عینک

 

نحوه انتخاب بهترین متخصص قیرگونی

قیرگونی نیز مانند هر روش دیگری برای عایق­کاری، از مزایا و معایب مختلفی برخوردار است. اما از آنجا که مزایای آن بیشتر است، افراد زیادی تصمیم به اجرای قیرگونی می‌گیرند. درصورتی که قصد استفاده از خدمات قیرگونی ساختمان شامل قیرگونی سرویس بهداشتی، قیرگونی استخر، ترمیم و تعویض قیرگونی کهنه پشت بام‌­ها (لکه گیری و رفع نم قیرگونی کهنه)، زیرسازی پشت بام­‌ها جهت اجرای قیرگونی و... را دارید، درخواست خود را در «خدمت از ما» به رایگان و بدون پرداخت هزینه ثبت کنید.

پس از ثبت درخواست، از بهترین متخصصان قیرگونی کار در شهر خود قیمت بگیرید؛ پروفایل آنها را بررسی کنید؛ نظرات کاربران را در مورد پروژه­های قبلی آنها بخوانید، و نهایتا بهترین متخصص را برای قیرگونی ساختمان خود انتخاب کنید.

4.5 امتیاز از 1496 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
قیرگونی

نظرات

حیدر ترکاشوند
حیدر ترکاشوند
5.0 (از 10 نظر)
7 خدمت موفق
قیرگونی
سجاد جلالی پور

با سلام خدمت دوستان و آشنایان محترمی که برنامه خدمت از ما را نصب کردند چنانچه هر کار قير گونی و ایزوگام داشتید من به اطمینان خاطر و خیالی راحت آقای حیدر ترکاشوند را به شما پیشنهاد میکنم چرا در اسرع وقت حضور یافتن و با قیمتی مناسب و کاری خوب و با حوصله و دقیق کار بنده را انجام دادند و در پایان ابندی هم کردیم و مشکلی نداشت به شما نیز پیشنهاد میکنم.

بهمن سلیمی
بهمن سلیمی
5.0 (از 40 نظر)
46 خدمت موفق
قیرگونی
ایمان شاعری

بنده از ایشون راضیم خصوصیاتی که یک کاسب خوب باید داشته باشه ایشون داره، خوش قول، منصف ، باتجربه ، با کیفیت خوش برخورد ، ممنون جناب سلیمی

مجتبی رحیمی
مجتبی رحیمی
5.0 (از 20 نظر)
19 خدمت موفق
قیرگونی
انوش خارابیان

با سلام ، آقای رحیمی استادکار بسیار حرفه ای ، دلسوز ، خوش اخلاق هستند ، کار ما قیر و گونی باغچه حیاط بود که به بهترین صورت انجام شد . آرزوی برکت برای ایشان

در این شهرها می توانید سفارش قیرگونی را ثبت کنید:

مجله "خدمت از ما"

محلی برای حل چالش های روزمره
مشاهده مجله
مجله "خدمت از ما"