قیرگونی بهتر است یا ایزوگام؟

ثبت درخواست " قیرگونی "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
قیرگونی بهتر است یا ایزوگام؟

از گذشته تا به امروز با وجود پیشرفت های زیادی که در صنعت عایق کاری به وجود آمده است هنوز هم بسیاری از افراد از قیر گونی به عنوان عایق های رطوبتی برای پشت بام ها و کف سرویس های بهداشتی و حمام استفاده می کنند. حال سوال اینجاست آیا قیر گیونی با وجود صرفه ی اقتصادی که دارد می تواند به خوبی ساختمان را در برابر نفوذ آب عایق نماید. در این مقاله با مقایسه ایزوگام و قیرگونی به آن می پردازیم که استفاده از قیرگونی بهتر است یا ایزوگام.

چرا حتما باید از ایزوگام مرغوب استفاده کرد؟

امروزه بسیاری از مردم همچنان دل خوشی نسبت به ایزوگام ندارند، شاید دلیل آن استفاده از ایزوگام های نامرغوب باشد. ولی با استفاده از جنس مرغوب می توانید مشکل را حل کنید، زیرا ایزوگام به خاطر خصوصیاتش می بایستی زیر سنگ و موزاییک قرار گیرد و چنانچه دچار مشکل شود شما مجبور هستید تمامی کف را کنده و مجددا ایزوگام کنید و علاوه بر هزینه ایزوگام هزینه های دیگری نیز متقبل خواهید شد.

 

قیرگونی بهتر است یا ایزوگام؟

قیر و فرآورده های آن (ایزوگام) بدلیل عدم جذب و عبور آب از خود، برای عایق کاری رطوبتی در ساختمان استفاده می شوند. اگرچه قیر گونی بعد از کاهگل سابقه نسبتا طولانی دارد ولی امروزه براساس عملکرد قیر گونی و وجود موادی مانند ایزوگام و ماستیک های آب بندی و با توجه به عدم وجود اختلاف هزینه مستقیم مابین این دو، اقبال عمومی با بکارگیری ایزوگام قرار گرفته است. در زیر چند مقایسه کوتاه برای اینکه متوجه شوید که قیرگونی بهتر است یا ایزوگام انجام شده است، را می بینید.

 

ویژگی های ایزوگام و قیرگونی:

 •  ایزوگام سبک تر است و روندگی کمتری دارد.
 • نصب ایزوگام توسط یک مشعل و خمیر پرایمر به سادگی امکان پذیر است اما قیرگونی با مشکلات نصب برخوردار است و راه  تمیزی برای عایق کاری نمی باشد.
 • کارآمدی ایزوگام بستگی به مرغوبیت جنس و تجربه مجری آن دارد.
 • به مرور زمان و با نشت رطوبت لایه گونی در قیرگونی پوسیده می شود، اما در ایزوگام مرغوب چنین اتفاقی نمی افتد.
 •  اجرای ایزوگام ساده تر است و کمتر محیط را کثیف می کند.
 • برای محصولات ایزوگام برندهایی وجود دارند که برای دفاع از نام خود ناگزیر از تحقیق و سرمایه گذاری برای افزایش و حفظ کیفیت هستند، اما برای بشکه های قیر تاکنون برندی وجود نداشته است.
 • عایق پشت بام همواره در معرض تابش نور خورشید می باشد. پس یکی از فاکتورهای مهم در عایق کاری سقف توجه به مقاومت  نوع عایق در برابر نور خورشید می باشد. یکی از مشکلات قیر گونی این است که نمی تواند از خود در برابر نور خورشید مقاومت نماید و نرم می شود ولی ایزوگام مرغوب از مقاومت بالایی در برابر گرما و نور خورشید برخوردار است. پس ایزوگام کاری سقف تا مدت ها از نفوذ آب به ساختمان جلوگیری می کند.
 • قیر نمی تواند از خود در برابر حلال های مختلف مقاومت نماید و در بسیاری از حلال های نفتی حل می شود. این در حالی است که ایزوگام نسبت به حلال های مختلف واکنش کمتری دارد.
 • قیر از دانسیته ی بالایی برخوردار است و در برابر ایزوگام وزن بیشتری دارد.
 • ایزوگام از ضخامت کمتری در برابر قیر برخوردار است اما این یک ملاک خوب در ارتباط با کیفیت عایق نمی باشد. با پیشرفت علم عایق های رطوبتی تولید شده است که به نازکی یک لایه کاغذ می باشند و به صورت رنگ روی سطح را پوشش می دهند و در عین حال مقاومت رطوبتی بیشتری حتی نسبت به ایزوگام دارند. پس بهتر است باور های قدیمی را کنار بگذارید و فقط به صرف ضخامت بیشتر قیرگونی آن را برتر از ایزوگام ندانید.
 • نصب ایزوگام هزینه ی بیشتری به همراه دارد اما تا مدت ها ساختمان را از نشتی، نم و رطوبت محافظت می کند.

 

قیرگونی بهتر است یا ایزوگام؟

 

ایزوگام مرغوب چه ویژگی هایی دارد؟

 • گرانتر است (اما لزوما ایزوگام گران مرغوب نیست) زیرا استفاده از مواد مرغوب ایزوگام (استفاده از ترموبایندینگ بجای تیشو و پلی استر) هزینه ساخت آن را بالاتر می برد.
 • نصب آن کمی سخت تر از ایزوگام های نامرغوب است.
 • در ترکیبات آن قیر معدنی و قیر دمیده (قیر اکسید شده) اضافه نشده است، این مواد فقط ضخامت ایزوگام را افزایش می دهند نه کارایی آن را.
 • ایزوگام مرغوب لزوما ضخیم تر نیست. مرغوبترین ایزوگام های جهان کمتر از ۴ میلیمتر ضخامت دارند.

 

اجرای قیرگونی پشت بام چگونه است؟

اجرای قیرگونی پشت بام پس از اجرای کلیه تاسیسات عبوری از کف‌ها و بام و شیب‌بندی و دورچینی با انجام می‌شود. جهت اجرای قیرگونی پشت بام باید سطح کار، کاملاً خشک باشد به همین دلیل باید از اجرای کار در شرایط بارندگی، اجتناب گردد. در قیرگونی پشت بام ابتدا باید شیب‌بندی پشت بام به یكی از روشهای درست انجام گرفته و شیب‌بندی كاملاً خشك شده باشد. تعداد لایه‌های قیرگونی پشت بام بستگی به نوع پوشش محافظ روی آن و همچنین شرایط جوی و … دارد.

برای اجرا  قیرگونی پشت بام به صورت صحیح باید از افراد متخصص و مجرب در کار استفاده کرد. نیروهای متخصص و با تجربه در شرکت خدمت از ما به صورت کاملا اصولی کار خود را انجام می دهند و هیچ اشکالی در کار باقی نمی گذارند.

با تمامی مطالبی که در بالا اشاره کردیم، متوجه شده اید که قیرگونی بهتر است یا ایزوگام . اگر برای نصب کردن ایزوگام خود به کمک احتیاج دارید با خدمت از ما تماس بگیرید، تا شما را در اسرع وقت راهنمایی کنیم. سایت خدمت از ما پیشرو در ارائه ی خدمات ایزوگام.

4.5 امتیاز از 1743 رای


قیرگونی
برای سرویس قیرگونی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین