بهترین ایزوگام برای پشت بام و مشخصات ایزوگام خوب

ثبت درخواست " نصب ایزوگام "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
بهترین ایزوگام برای پشت بام و مشخصات ایزوگام خوب

انتخاب بهترین نوع ایزوگام برای پشت بام، سقف و دیوارها از اهمیت زیادی برخوردار است، چرا که نم و رطوبتی که از فضای بیرون خانه، دیوارها و پشت بام به داخل خانه نفوذ می کند، باعث عدم استحکام و پایین آمدن عمر ساختمان می شود و اگر عمر ساختمان برای شما اهمیت دارد باید با استفاده از یک ایزوگام خوب و مرغوب، عایق بندی مناسبی را برای منزل خود ایجاد کنید.

درست است که از ایزوگام در بخش‌های داخلی خانه مثل سرویس بهداشتی هم استفاده می‌شود، اما کیفیت جنس و نصب آن در پشت بام و سقف ساختمان‌های اداری، تجاری و مسکونی به مراتب بیشتر است. هنگام خرید و اجرای ایزوگام، اکثر افراد به دنبال این سوال هستند که، یک ایزوگام خوب چه خصوصیاتی باید داشته باشد و چگونه باید بهترین ایزوگام برای سقف را تشخیص داد.

ما در این محتوا، می خواهیم خصوصیات بهترین ایزوگام برای پشت بام و سقف و راه های تشخیص ایزوگام خوب را برایتان شرح دهیم تا با یک خرید خوب، با آرامش در منزل خود زندگی کنید. 

اهمیت انتخاب بهترین ایزوگام برای پشت بام

شاید مهمترین بخش عایق کاری ساختمان‌ها، انتخاب بهترین ایزوگام باشد. در نظر بگیرید اگر شما، بهترین نصاب را برای نصب ایزوگام استخدام کنید و او کار خود را به بهترین شکل انجام دهد اما از ایزوگام خوب و مرغوب استفاده نکنید، بعد از اولین باران یا برف، شاهد نتایج آن هستید. 

تمامی مشکلات بعد از اولین باران قابل مشاهده است، در صورت استفاده از ایزوگام بی کیفیت و وجود یک سوراخ یا ترک ریز در سطح ایزوگام، دوباره شاهد نفوذ آب در سقف و پشت بام هستید و این مشکل باعث بوجود آمدن هزینه های اضافی بر هزینه اولیه می‌شود. پس بهتر است از همان ابتدا، هزینه بیشتری جهت خرید یک ایزوگام خوب کنید.

بهترین ایزوگام برای سقف و پشت بام ایزوگام دولایه با روکش فویل آلومینیوم است. شناخته شده ترین برند این نوع ایزوگام، هیرمان است که نوع درجه 1 ایزوگام دولایه پلی استر و تیشو دارای نخ را تولید میکند.

 

بهترین ایزوگام برای پشت بام

 

ایزوگام خوب چه خصوصیاتی باید داشته باشد

برای انتخاب بهترین ایزوگام برای پشت بام و سقف، قبل از هر چیز باید میزان بودجه خود و کاربرد آن را بررسی کنید و مناسب ترین ایزوگام برای کار خود را انتخاب کنید. در ادامه به بررسی مشخصاتی که یک ایزوگام خوب باید داشته باشد می‌پردازیم.

 • یک ایزوگام خوب باید قدرت کششی بالایی داشته باشد و با هر قدرت کششی پاره نشود.
 • ایزوگام با کیفیت، نباید در اثر تا شدن، بشکند؛ پس بهتر است پیش از خرید ایزوگام این مورد را امتحان کنید.
 • از مهمترین مشخصات ایزوگام خوب، داشتن علامت استاندارد و تاریخ تولید است.
 • بهترین ایزوگام، باید تا دمای منفی پنج درجه سانتی گراد، در برابر سرما مقاوم باشد.
 • ایزوگام خوب باید تا دمای 120 درجه سانتی گراد، در برابر گرما مقاوم باشد.
 • نقطه اشتعال یک ایزوگام خوب باید 250 درجه سانتی گراد باشد.
 • ایزوگام خوب در مقابل گاز ها و اسیدهای شیمیایی مقاوم است.
 • یکی دیگر از خصوصیات ایزوگام خوب، داشتن روکش آلمینیومی است که ساختمان را در مقابل اشعه و نور آفتاب محافظت می‌کند.

در بالا ویژگی‌های مهمی که یک ایزوگام باید داشته باشد را بررسی کردیم، شما هنگام خرید لازم است که تمامی این موارد را بررسی کنید و از فروشنده جویا شوید. شما عزیزان باید به این نکته مهم توجه داشته باشید که ایزوگام های با قیمت پایین، معمولا غیر استاندارد بوده و کیفیت بالایی ندارند.

 

بهترین ایزوگام برای سقف

 

در ادامه به بررسی کامل‌تری از سایر ویژگی‌های یک ایزوگام خوب می‌پردازیم. ایزوگام ها از نظر کیفیت به سه دسته زیر تقسیم می شوند:

 • ایزوگام ممتاز
 • ایزوگام درجه یک
 • ایزوگام درجه دو

 

مواد اولیه برای ایزوگام خوب

به طور کلی مواد تشکیل دهنده ایزوگام قیر، پشم شیشه نسوز، مواد پلیمری و فویل آلمینیومی است. یک ایزوگام خوب، ایزوگامی است که از مواد پلیمیری با کیفیت و حدود 60-70 درصد قیر خالص تشکیل شده باشد. علاوه بر آن دارای روکش آلمینیومی هم باشد. در بعضی از ایزوگام ها برای مناسب تر شدن قیمت از این روکش استفاده نمی‌شود.

 

طول و عرض یک ایزوگام خوب

هنگام خرید و انتخاب بهترین ایزوگام برای پشت بام، لازم است که به استاندارد بودن طول و عرض آن توجه کنید. یک ایزوگام خوب و استاندارد، دارای طول 10 متر و عرض 1 متر می‌باشد. بنابراین هنگام خرید حتما به استاندارد بودن طول و عرض اسزوگام توجه کنید.

 

ضخامت بهترین ایزوگام چقدر است؟

ضخامت استاندارد برای یک ایزوگام با کیفیت جهت سقف و پشت بام 4 میلی متر است. اما گاهی اوقات برای شرایط خاصی ممکن است شما نیاز به ضخامت بیشتری داشته باشید، در چنین مواقعی شما می توانید ایزوگام با ضخامت مورد نظر خود را سفارش دهیدف اما بهتر است که از ضخامت کمتر از 4 میلی متر استفاده نکنید.

 

مشخصات ایزوگام خوب

 

مشخصات ایزوگام خوب از نظر وزن

وزن استاندارد برای یک رول ایزوگام باید بین 40 تا 42 کیلوگرم باشد و بهتر است، وزن ایزوگام انتخابی از این میزان کمتر نباشد. گاهی اوقات بعضی از شرکت ها برای افزایش وزن ایزوگام از پودرهای مخصوصی استفاده می‌کنند که تشخیص ان کمی دشوار است. 

 

طول عمر یک ایزوگام  خوب چقدر است؟

یک ایزوگام خوب، به طور معمول 10 سال را به خوبی کار می کند. اما در حالت کلی چندین مورد در افزایش طول عمر آن تاثیر دارد. مثلا ایزوگام هایی که درصد بیشتری قیر در آنها استفاده شده است، کیفیت بالاتری دارند. نحوه و کیفیت نصب ایزوگام، دومین نکته مهم در افزایش طول عمر آن است و در آخر شرایط آب و هوایی هم در زودتر یا دیرتر خراب شدن ایزوگام موثر است.

 

راه های تشخیص بهترین ایزوگام برای سقف و پشت بام

علاوه بر ویژگی هایی که در بالا بیان شد، شما از طریق سه روش زیر می توانید کفیت بهترین ایزوگام برای سقف و پشت بام را تشخیص دهید.

 • تشخیص براساس جنس ایزوگام: هنگام خرید ایزوگام، با دست قسمت خارجی ایزوگام را لمس کنید. ایزوگامی خوب است که بعد از لمس آن، هیچ ذره و سیاهی به دستانتان نچسبیده باشد.
 • تشخیص بر اساس بوی ایزوگام: موقع خرید ایزوگام را بو کنید، اگر بوی آن خیلی شدید و شبیه گازوئیل بود، این ایزوگام از کیفیت خوبی برخوردار نیست.
 • تشخیص بر اساس قدرت کشش: برای این کار یک آزمایش انجام دهید، یک تکه کوچک از ایزوگام را در فریزر بگذارید و بعد از یکی دو ساعت، سعی کنید آن را خم کنید. اگر هنگاک خک کردن، ایزوگام دچار شکستگی یا حتی ترک شد، کیفیت آن خوب نیست، زیرا که در برابر سرمای شدید هم همین واکنش را نشان می‌دهد.

 

بهترین نوع ایزوگام برای پشت بام

 

بهترین زمان برای اجرای ایزوگام چه زمانی است؟

برای ایزوگام کردن ساختمان هر زمانی مناسب نیست. بهترین زمانی که متخصصین ما پیشنهاد می کنند فصل تابستان به خصوص شهریور ماه می باشد، زیرا در این فصل پشت بام به راحتی خشک و گرم است و پس از تمیز کردن گرد و غبار و چربی ها از سطح پشت بام می توانیم اقدام به نصب عایق رطوبتی مناسب نماییم.

 

شرکت های معتبر تولید ایزوگام

شرکت های زیادی اقدام به تولید ایزوگام می کنند که شما باید پیش از خرید، با آنها آشنایی داشته باشید تا از شرکتهایی که ایزوگام نامرغوب و ارزان می فروشند، خرید نکنید. شرکتهایی نظیر ایزوگام دلیجان، ایزوگام بام گستر، ایزوگام سامان دلیجان، ایزوگام سراپوش، ایزوگام غرب گستر، ایزوگام بام پوش، ایزوگام بام گام عایق، ایزوگام پشم شیشه ایران، ایزوگام شرق، ایزوگام حامی شرق، ایزوگام الوند آسیا، شرکت هایی هستند که بهترین و مرغوب ترین ایزوگام را تولید کرده و به بازار عرضه می کنند.

البته شما می توانید در صورت عدم شناخت کافی نسبت به انواع ایزوگام با ما تماس گرفته و خدمات اجرای ایزوگام منزل خود را به متخصصین فعال در "خدمت از ما" بسپارید.

در این محتوا تلاش کردیم که شما را با خصوصیات بهترین ایزوگام برای پشت بام، سقف و دیوارها آشنا کنیم، با خواندن مطالب بالا و در نظر گرفتن تمامی نکات، می توانید به راحتی یک ایزوگام خوب را تشخیص و خریداری کنید.

لازم به یادآوری است که زمانی شما از ایزوگام انتخابی، بهترین استفاده را می‌کنید که مراحل نصب آن به طور کامل و به درستی انجام شده باشد. پس انتخاب یک نصاب خوب را فراموش نکنید.

4.5 امتیاز از 1743 رای


نصب ایزوگام
برای سرویس نصب ایزوگام از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین