موثرترین روش تمیز کردن کفش جیر

ثبت درخواست "رفوگری لباس"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
موثرترین روش تمیز کردن کفش جیر

تمیز کردن کفش جیر یکی از کارهایی است که در صورت استفاده از انواع کفش جیر لازم است به خوبی آن را یاد بگیرید؛ تا بتوانید به سرعت و در هر زمان که متوجه کثیف شدن آن به وسیله مواد دیگر شدید به آسانی به از بین بردن لکه آب روی کفش جیر بپردازید.

اگر شما جزء افرادی هستید که با وجود علاقه زیاد به استفاده از انواع کفش‌های جیر، تنها به دلیل کثیف شدن سریع آن‌ها از خرید و استفاده این مدل کفش‌ها اجتناب می‌کنید؛ لازم است به شما بگوییم که تمیز کردن کفش جیر چندان کار سختی نیست و شما می‌توانید تنها با چند ترفند و با استفاده از مواد ساده‌ای که در هر خانه‌ای موجود است به سادگی آن را مثل روز اول تمیز و زیبا در آوردید. 

پس توصیه ما به شما این است که این مطلب از مجله اینترنتی "خدمت از ما" را جهت آشنایی با ساده‌ترین روش تمیز کردن کفش جیر از دست ندهید.

10 روش تمیز کردن کفش جیر در کمترین زمان

تمیز کردن کفش جیر اصلاً کار سختی نیست، اما همانطور که می‌دانید این جنس کفش به عنوان شاخه‌ای از انواع کفش‌های چرمی می‌باشد که لازم است در تمیز کردن آن‌ها حساسیت و دقت بالایی به خرج داد تا هیچ گونه آسیبی به کفش وارد نشود. شما می‌توانید تنها با یک برس، مقداری پاک کننده مخصوص، آب و چند ماده ساده که در هر خانه‌ای موجود می‌باشد، به آسانی در منزل تمامی لکه‌های موجود بر روی کفش خود را از بین ببرید. 

 

آماده‌سازی کفش و برس

در اولین مرحله از تمیز کردن کفش جیر بهتر است از خشک شدن کامل لکه و همینطور کفش خود اطمینان حاصل کنید. چرا که اکثر لکه‌ها پس از خشک شدن بسیار راحت‌تر تمیز می‌شوند. ممکن است شما بتوانید با مسواک یا پارچه نرمی به از بین بردن لکه آب روی کفش جیر خود نیز بپردازید. اما توصیه ما به شما استفاده از برس مخصوص می‌باشد، تا علاوه بر افزایش ظرافت کار شما، احتمال رسیدن هرگونه آسیبی به کفش به حداقل برسد.

 

نحوه کشیدن برس

به یاد داشته باشید که برای برس کشیدن بر روی کفش جیر به دلیل بافت خاص آن، لازم است برس را تنها در یک جهت حرکت دهید و از عقب جلو کردن آن جلوگیری کنید. شما می‌توانید برای تمیزتر و نوتر ماندن کفش خود به صورت هفتگی و یا پس از هر بار استفاده برس را به آرامی بر روی آن بکشید تا تمامی آلودگی‌های سطحی به سرعت از روی آن پاک شوند.

در صورتی که بافت کفش شما در اثر واکس زدن یا آلودگی‌های بیشتر در هم فشرده شده‌اند، شما می‌توانید تنها چند بار برس را در جهت رفت و برگشتی بکشید تا فشردگی ایجاد شده را از بین ببرید. 

 

موثرترین روش تمیز کردن کفش جیر

 

 استفاده از لکه بر

توصیه می‌شود زمانی از لکه بر استفاده کنید که با روش‌های پیشین نتوانسته باشید به خوبی به تمیز کردن کفش جیر خود پرداخته باشید. لکه برهای مخصوص کفش جیر را شما می‌توانید تهیه کنید و با مالیدن مقدار کمی از آن بر روی لکه، شاهد از بین رفتن آن در کمترین زمان شوید.

 

استفاده از اسپری

 امروزه اسپری‌های براق کننده مخصوص کفش جیر در بازار موجود می‌باشند که شما می‌توانید برای براق کردن کفش خود از آن‌ها استفاده کنید. خصوصاً زمانی که پس از تمیز کردن هنوز مقداری خاک بر روی کفش شما باقی مانده؛ در این صورت استفاده از اسپری می‌تواند به کفش شما براقیتی مانند روز اول هدیه دهد.

جهت استفاده از این وسیله لازم است آن را به فاصله ۱۵ سانتی متری بر روی کفش خود اسپری کنید و تا پس از اطمینان از خشک شدن آن بر روی کفش، از پوشیدن آن خودداری کنید.

 

استفاده از مایع ظرفشویی

 اگر به دنبال یک روش تمیز کردن کفش جیر آسان و در دسترس هستیدT استفاده از مایع ظرفشویی حتماً برای شما مناسب خواهد بود. برای استفاده از این راهکار برای از بین بردن لکه‌ها تنها کافی است پس از خشک کردن تمامی لکه‌ها به وسیله یک تکه دستمال کاغذی تمیز، محلول آب و مایع ظرفشویی خود را به آرامی بر روی لکه بمالید تا شاهد کف کردن و از بین رفتن تدریجی آن‌ها بشوید. 

فراموش نکنید که پس از تمیز شدن لکه، لازم است به وسیله برس مخصوص یا یک مسواکی نرم به آرامی آن را برس بکشید تا خواب بافت‌ها در یک جهت قرار داده شوند.

 

 استفاده از الکل

 از آنجایی که الکل حلال بسیاری از مواد است، استفاده از آن جهت تمیز کردن کفش جیر خصوصاً اگر لکه رنگ بر روی آن ریخته باشد، می‌تواند بسیار هوشمندانه باشد. برای آن تنها کافی است پنبه آغشته به الکل را روی لکه رنگ‌ کفش ضربه بزنید تا شاهد انتقال رنگ به آن باشید. فراموش نکنید که در این روش لازم است شما به طور دائم پنبه خود را عوض کنید تا از انتقال رنگ آن به سایر قسمت‌های کفش جلوگیری شود.

 

 استفاده از سرکه

سرکه نیز به عنوان یک ماده طبیعی می‌تواند در از بین بردن بسیاری از لکه‌های موجود بر روی کفش جیر کاربردی باشد. برای استفاده از سرکه توصیه ما به شما به کار بردن سرکه سفید می‌باشد. هنگام استفاده از سرکه نیز همانند الکل شما به یک تکه پنبه یا دستمال کاغذی نیاز دارید؛ که پس از آغشته کردن آن به سرکه، به صورت ضربه‌ای لکه‌های موجود را از بین ببرید.

 

استفاده از سیم ظرفشویی

 استفاده از سیم ظرفشویی را ما زمانی جهت تمیز کردن کفش جیر به شما پیشنهاد می‌کنیم که شما پس از مدتی متوجه لکه‌های خشک شده بر روی کفش خود شده باشید و از طرفی سایر روش‌های گفته شده نتوانند پاسخگو باشند. در آن صورت سیم ظرفشویی را به آرامی بر روی لکه بکشید.

 

استفاده از آرد ذرت 

یک روش تمیز کردن کفش جیر به هنگامی که لکه‌های ریخته شده بر روی کفش روغنی باشند، استفاده از آرد ذرت می‌باشد. برای تمیز کردن لکه روغن و چربی کفش جیر، توصیه می‌شود که چربی اضافه لکه را ابتدا به وسیله یک دستمال کاغذی خشک بگیرید و سپس آرد را بر روی آن بپاشید.

پیشنهاد می‌شود که برای تاثیرگذاری بیشتر، آن را به مدت یک شبانه روز بر روی کفش رها کنید و پس از گذشت  آن، آرد را به وسیله جاروبرقی از روی کفش پاک کنید.

 

 قرار دادن در فریزر

ممکن است بارها شما شاهد چسبیدن آدامس بر روی کفش جیر خود شده باشید. برای جدا کردن آن بهتر است به مدت چند ساعت کفش خود را درون فریزر قرار دهید، تا آدامس سفت شود و برای جدا کردن مناسب باشد. پس از جدا کردن تکه‌های سفت و سخت آدامس می‌توانید به وسیله کشیدن برس، لکه باقی مانده از روی آن را نیز به خوبی تمیز نمایید. 

 

از بین بردن لکه آب روی کفش جیر

 

 از بین بردن لکه آب روی کفش جیر

 یکی از بیشترین آلودگی‌هایی که ممکن است برای کفش‌های جیر پیش بیایند، لکه‌های آب پدیدار شده بر روی آن می‌باشد؛ که ممکن است بر اثر باران یا راه رفتن درون چاله‌های آب ایجاد شده باشد. در آن صورت نیز شما می‌توانید به آسانی و با تی مراحل زیر تمامی لکه‌ها را پاک کرده و کفش خود را مثل روز اول کنید.

  1. پس از تهیه برس مخصوص، آن را به آرامی بر روی سطح بیرونی کفش جیر خود بکشید تا به خوبی مرطوب شود.

  2. در صورتی که قطره‌های آب هنوز هم بر روی کفش شما هستند، می‌توانید با استفاده از کاغذ خشک و یا یک اسفنج به آرامی آب اضافی کفش خود را بگیرید.

  3. در مرحله بعد کفش را در مکانی قرار دهید تا بتواند به طور کامل رطوبت خود را تبخیر کند و خشک شود.

  4. در آخرین مرحله جهت از بین بردن لکه آب روی کفش جیر، لازم است شما را با برس مخصوص در یک جهت کفش جیر خود را برس کنید تا بافت‌های آن به صورت مرتب درآیند.

جمع بندی

 همانطور که در مطالب گذشته نیز خواندید تمیز کردن کفش جیر اصلاً کار سختی نیست. اما برای آن‌ها لازم است نکاتی را جهت حفظ سلامتی کفش خود رعایت کنید و سپس به سادگی به از بین بردن لکه آب روی کفش جیر یا حتی لکه آدامس و گل را بپردازید. امیدوارم که مطالب گفته شده بتواند شما را در روش تمیز کردن کفش جیر کمک کرده باشد. در غیر این صورت شما می‌توانید هر سوالی را که دارید با متخصصین مجرب  بازار آنلاین "خدمت از ما" در میان بگذارید و درخواست خود را در وب سایت یا اپلیکیشن آن ثبت کنید.

رفوگری لباس
برای سرویس رفوگری لباس از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading