نحوه تمیز کردن کاغذ دیواری

ثبت درخواست " نظافت منزل "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
نحوه تمیز کردن کاغذ دیواری

شستشوی کاغذ دیواری برای از بین بردن آلودگی و لکه‌های ایجاد شده بر سطح این دیوارپوش به مرور زمان صورت می‌گیرد. تمیز کردن کاغذ دیواری با روش‌ها و مواد ضد عفونی کننده یک روش موثر در نگهداری کاغذ دیواری بوده و در تمیزی و زیبایی محیط تاثیر بسزایی دارد.

نحوه تمیز کردن کاغذ دیواری تا حد زیادی با نوع و جنس این دیوار پوش وابسته است. در هنگام انتخاب ماده شوینده و تمیز کننده‌های خانگی برای شستشوی کاغذ دیواری به این نکته باید توجه ویژه‌ای شود. روش‌های زیادی برای تمیز کردن کاغذ دیواری غیر قابل شستشو و همین طور کاغذدیواری‌هایی با این قابلیت وجود دارد.

 

 

 

در هنگام اقدام به تمیز کردن کاغذ دیواری با محلول شستشوی کاغذ دیواری یا دستگاه شستشوی کاغذ دیواری توجه به جنس و نوع کاغذ دیواری و میزان حساسیت این دیوار پوش از اهمیت بالایی برخوردار است. در این مقاله از مجله خدمت از ما سعی داریم با معرفی چند ماده شوینده مناسب و روش‌های تمیز کردن کاغذ دیواری شما را با این روش نگهداری از انواع کاغذ دیواری آشنا کنیم.

 

تميز كردن كاغذ ديواري غير قابل شستشو

 

تاثیر شستشوی کاغذ دیواری بر فضای منزل

مهم ترین نکات در هنگام شستشوی کاغذ دیواری پس از توجه به جنس و نوع آن، ماهیت لکه و نوع آلودگی ایجاد شده بر سطح این دیوارپوش است. شستشوی کاغذ دیواری با اوصول تعیین شده و رعایت نکات در هنگام تمیز کردن کاغذ دیواری علاوه بر نگهداری صحیح از آن در زیبایی و تمیزی منزل تاثیر مستقیم دارد.

زمانی که از یک نوع کاغذ دیواری برای تغییر دکوراسیون و طراحی داخلی قسمت‌های مختلف منزل استفاده می‌کنید، مانند هر دیوارپوش دیگری باید به نحوه تمیز کردن آن و همین طور نگهداری از کاغذ دیواری توجه داشته باشید.

 

تاثیر شستشوی کاغذ دیواری بر فضای منزل

 

تاثیر تمیز کردن کاغذ دیواری و شستشوی کاغذ دیواری از لکه‌ها آلودگی ایجاد شده در جلوگیری از فرسودگی این کاغذ دیواری و همین طور ایجاد حساسیت و آلودگی در سطح محیط بسیار زیاد می‌باشد.

 

شرکت شستشوی کاغذ دیواری

 

نحوه تمیز کردن کاغذ دیواری

نحوه تمیز کردن کاغذ دیواری با دو روش پاک کردن لکه‌ها و ذرات با ماهیت متفاوت و همین طور رفع آلودگی و گرد و غبار از سطح کاغذ دیواری تقسیم بندی می‌شود که هر کدام روش و راه حل مخصوص به خود را دارند. در این بخش روش‌های تمیز کردن کاغذ دیواری را وابسته به نوع آلودگی‌های ایجاد شده آموزش می‌دهیم.

 

نحوه تمیز کردن کاغذ دیواری

 

تمیز کردن کاغذ دیواری قابل شستشو با کاغذ دیواری غیر قابل شستشو در نحوه استفاده از مواد شوینده و همین طور نوع لکه بری تفاوت دارند. برای تمیز کردن کاغذ دیواری غیر قابل شستشو بهترین کار از بین بردن لکه‌ها و آلودگی با ابزاری مثل گوش پاک کن از سطح آن و سپس پاک کردن به روش مناسب است.

 

تمیز کردن کاغذ دیواری غیر قابل شستشو

 

شستشوی سطحی کاغذ دیواری 

برای از بین بردن آلودگی‌های سطحی مثل گرد و غبار، کشیده شدن مداد بر سطح دیوار و مواردی از این قبیل متناسب با جنس کاغذ دیواری به روش ذیل عمل می‌کنیم.

 

 • در ابتدا جنس و نوع کاغذ دیواری (قابل شستشو و غیر قابل شستشو) را بشناشید.
 • از ماده و لوازم شوینده مناسب با جنس کاغذ دیواری برای پاک کردن سطح کاغذ دیواری استفاده کنید.بعنوان مثال از موادی که باعث ساییدگی و پخش رنگ می‌شوند در کاغذ دیواری‌هایی مثل وینیل استفاده نکنید.
 • برای دیوارپوش‌های حساس در هنگام شسشتوی کاغذ دیواری یک اسفنج نمناک را انتخاب کنید.
 • در هنگام انتخاب شوینده‌ها ابتدا مقداری از آن را بر سطح کاغذ دیواری امتحان کرده سپس تمیز کردن را شروع کنید.
 • در هنگام تمیز کردن کاغذ دیواری در این حالت از شوینده زیادی استفاده نکنید زیرا این مواد منجر به چسبیدن خاک بر سطح دیوار می‌شود.
 • از دستمال‌های تنظیف برای پاک کردن سطح کاغذ دیواری استفاده نکنید.
 • کاغذ دیواری را پس از شستشوی حتما با یک دستمال مناسب خشک کنید تا آلودگی‌ها بطور کامل از سطح آن پاک شوند.

 

شستشوی کاغذ دیواری از مواد آلوده کننده سطحی

 

در مواقعی مانند مواجهه با ذرات گرد و غبار استفاده از جاروبرقی و تجهیزات مخصوص آن برای پاک کردن کاغذ دیواری یک روش پیشگیرانه مناسب است. برای جلوگیری از تبدیل شدن گرد و غبار به آلودگی و همین طور سیاه و کدر شدن کاغذ دیواری گرد گیری و تمیز کردن مداوم دیوار نیز تاثیر بسزایی دارد.

 

لکه بری و پاک کردن کاغذ دیواری 

در برخی مواقع با ایجاد لکه‌هایی مثل شمع، چسب و همین طور ماهیت‌های دیگر مواد بر سطح انواع کاغذ دیواری مواجه می‌شوید. این لکه‌ها علاوه بر اینکه به مرور زمان بر جنس کاغذ دیواری تاثیر منفی دارند، به ظاهر آن نیز چهره‌ای نامطلوب می‌بخشند. در این قسمت از مطلب شستشوی کاغذ دیواری به رفع این لکه‌ها و از بین بردن آثار آنها از سطح کاغذ دیواری در قالب نکات آموزشی زیر می‌پردازیم.

 

لکه بری و پاک کردن کاغذ دیواری

 

تمیز کردن کاغذ دیواری از لکه مداد شمعی

برای رفع لکه مداد شمعی ابتدا با یک کاردک به آرامی مدا شمعی را از سطح کاغذ دیواری بتراشید. روی اثر لکه یک دستمال توالت گذاشته و با اتو روی آن بگذارید تا لکه نرم شده و روی دستمال بیافتد. در صورتی که کاغذ دیواری قابل شستشو باشد می‌توانید مواد شوینده مخصوص باجنس کاغذ دیواری استفاده کنید.

 

تمیز کردن کاغذ دیواری از لکه مداد شمعی

 

تمیز کردن اثر انگشت از سطح کاغذ دیواری

یک پاک کننده صمغی را بر روی جای اثر انگشت بر کاغذ دیواری بکشید. این پاک کن اثر چربی ایجاد شده بر سطح آن را پاک می‌کند. اگر جنس کاغذ دیواری از پارچه وینیل بوده از آب و صابون برای پاک کردن و شستشوی کاغذ دیواری استفاده کنید.

 

تمیز کردن اثر انگشت از سطح کاغذ دیواری

 

گلوتن موجود درنان نیز در جذب این مدل لکه بر سطح کاغذ دیواری یک ایده مناسب است. با قراردادن یک تکه نان بر سطح لکه این آلودگی را از بین ببرید.

 

تمیز کردن لکه چربی از سطح کاغذ دیواری

برای ازبین بردن لکه چربی همانند لکه مداد شمعی عمل می‌کنیم. همین طور می‌توانید مقداری پودر تالک را روی دستمال ریخته و به مدت 10 دقیقه روی لکه قرار داده و سپس با یک برس به نرمی لکه چربی را از روی کاغذ دیواری پاک کنید.

 

تمیز کردن لکه چربی از سطح کاغذ دیواری

 

پاک کردن لکه نوشیدنی از کاغذ دیواری

برای شسشتوی کاغذ دیواری در این حالت از محلول‌های شوینده مانند صابون و پر اکسید استفاده کنید. همین ماده سدیم پر کربنات را به مدت 4 تا 6 دقیقه بر روی لکه قرار داده و سپس سطح کاغذ دیواری را پاک کنید. این ماده در بی رنگ کردن لکه تاثیر مثبتی دارد.

 

پاک کردن لکه نوشیدنی از کاغذ دیواری

 

چند ماده شوینده مناسب برای تمیز کردن کاغذ دیواری

امروزه محصولات و مواد شوینده مناسب برای شستشوی کاغذ دیواری با جنس و نوع مختلف تولید شده و قابل استفاده می‌باشد. در این میان می‌توان به مواردی مثل محلول شستشوی کاغذ دیواری، اسپری مخصوص کاغذ دیواری و دیگر مواد شوینده کاغذ دیواری اشاره داشت.

 

چند ماده شوینده مناسب برای تمیز کردن کاغذ دیواری

 

این مواد هر کدام از ترکیبات سازگار با انواع کاغذ دیواری تشکیل شده اند که قبل از استفاده از آنها باید حتما به دستورالعمل‌های ارائه شده توجه ویژه داشت.

 

باید‌ها و نباید‌های شستشوی کاغذ دیواری

در این بخش به یک سری نکات مهم که توجه به آنها در هنگام تمیز کردن کاغذ دیواری برای جلوگیری از آسیب به سطح این نوع دیوار پوش ضرورت دارد، اشاره خواهیم داشت.

 • لکه‌های ایجاد شده بر سطح کاغذ دیواری را قبل از پایدار شدن آنها پاک کنید.
 • گرد گیری مداوم و پاک کردن خاک از سطح کاغذ دیواری علاوه بر جلوگیری از سیاه و کدر شدن آن پروسه تمیز کردن کاغذ دیواری را راحت تر می‌کند.

 

باید‌ها و نباید‌های شستشوی کاغذ دیواری

 

 • برای پاک کردن کاغذ دیواری‌های قابل شسشتو و غیر قابل شستشو با نکات مهم درباره جنس آنها توجه داشته باشید.
 • برای کاغذ دیواری‌هایی با مقاومت کمتر تنها ازآب گرم برای تمیز کردن استفاده کنید.
 • خشک کردن کاغذ دیواری را در اتمام کار تمیز کردن فراموش نکنید.
 • در هنگام استفاده از مواد شوینده جنس کاغذ دیواری را مورد توجه قرار دهید.

4.5 امتیاز از 1232 رای


نظافت منزل
برای سرویس نظافت منزل از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین