قیمت نظافت منزل در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه نظافت منزل" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (ساعتی)
 • 30,000 تومان
 • 35,000 تومان
 • 45,000 تومان
 • 50,000 تومان

شما در کدام شهر به نظافت منزل نیاز دارید؟

نظافت منزل را به متخصصش بسپار

نظافت منزل در فرهنگ ما ایرانی‌ها اهمیت ویژه‌ای دارد. به همین دلیل درخواست نظافتچی منزل (نظافتچی آقا یا نظافتچی خانم) برای سرویس نظافت منزل یا نظافت ساختمان از شرکت خدماتی نظافتی به شدت زیاد است.

شما برای نظافت خانه خود چه برنامه‌ای دارید؟ چند مدت یکبار نظافت منزل را انجام می‌دهید؟ آیا به علت مشغله زیاد، کارهای خود را به نظافتچی منزل می‌سپارید؟ کار با نظافتچی خانم برایتان راحت‌تر است یا نظافتچی آقا؟ 

توجه کنید در شرکت های نظافتی، تعرفه نظافت منزل متفاوت است و معمولا هزینه نظافت منزل توسط خانم بیشتر از نیروی آقا است. پس از ثبت سفارش شما در بازار "خدمت از ما" به صورت رایگان از چند شرکت خدماتی منزل چند پیشنهاد قیمت دریافت می‌کنید و پس از آن می‌توانید نظافتچی منزل را از بین شرکت های خدماتی نظافتی معتبر انتخاب کنید. اگر شما هم به دنبال کارگر نظافت منزل خوب و مورد اطمینان هستید بهتر است ادامه متن را مطالعه کنید.

 

نظافت منزل فوری در تهران

 

 

نظافت منزل شامل چه مواردی می‌شود؟

نظافت منزل شامل مواردی مثل نظافت منزل، نظافت ساختمان، نظافت راه پله، دیوارشویی، خدمات نظافت داخل خانه مثل نظافت آشپزخانه، سالن پذیرایی، نظافت سرویس بهداشتی، اتاق خواب و ... است. توجه کنید موارد مورد نیاز خود را به دقت انتخاب کنید یا در قسمت مربوط به توضیحات وارد کنید تا بهترین و مناسب‌ترین نظافتچی منزل مرتبط با نیاز شما برایتان ارسال شود.

 

عده‌ای باور دارند نظافتچی منزل مانند خودمان دلسوز نیست و خانه را آن‌طور که دوست داریم تمیز نمی‌کند. در واقع تعرفه نظافت منزل هر چقدر هم که هست، اتلاف پول است. در مقابل، گروهی قرار دارند که نظر دیگری درمورد استفاده از خدمات نظافت منزل و خانه دارند. خانم‌هایی که چند فرزند دارند و یا شاغل هستند، یا آقایان مجردی که وقت رسیدگی به تمیز کردن منزل را ندارند در این گروه قرار می‌گیرند. به عقیده آن‌ها استخدام نظافتچی منزل برای 3 تا 4 ساعت، زمان طلایی را برایشان حفظ و ذخیره می‌کند. 

 

تعرفه نظافت منزل به چه صورت محاسبه می‌شود؟

حتماً شما هم دوست دارید بدانید که نظافت منزل ساعتی چقدره؟ یا اینکه آیا برای نظافت خانه توسط خانم باید مبلغ بیشتری پرداخت؟ اگر درخواست نظافت منزل فوری داشته باشم، هزینه آن افزایش می یابد؟

تعرفه نظافت منزل بر اساس نظافتچی منزل که انتخاب می‌کنید، ساعت مورد نیاز و خدمات اضافه‌ای که درخواست می‌کنید متفاوت است. به عنوان مثال معمولاً تعرفه نظافت منزل توسط خانم بیشتر از نظافتچی آقا است.

پس از ثبت درخواست، چند پیشنهاد قیمت به صورت رایگان برایتان ارسال می‌شود و در صورتی‌که نظافتچی منزل و قیمت پیشنهادی مورد تاییدتان باشد، می‌توانید سفارش نظافت خانه خود را در «خدمت از ما» ثبت کنید تا نظافتچی منزل انتخاب شده برای شما فرستاده شود.

 

هزینه رفت و آمد نظافتچی منزل به عهده چه کسی است؟

هزینه رفت و آمد، بر عهده خود نظافتچی منزل است. اما در صورتی که کار نظافتچی بعد از ساعت 20 به اتمام برسد، هزینه برگشت کارگر نظافت منزل بر عهده مشتری می‌شود.

 

تعرفه نظافت منزل

 

نحوه ثبت سفارش سرویس نظافت خانه در "خدمت از ما"

برای درخواست سرویس نظافت منزل می‌توانید از طریق فرم درخواست خدمات نظافت منزل اقدام کنید. پس از پاسخ به چند سوال، برای شما چند پیشنهاد قیمت به صورت رایگان ارسال می‌شود.

در صورتی که نظافتچی منزل و قیمت مورد تاییدتان باشد می‌توانید سفارش نظافت منزل خود را ثبت کنید. زمان درخواست نظافتچی منزل و ارسال نظافتچی جدید باید حداقل 2 ساعت قبل‌تر از زمان مورد نظر شما باشد.

 

تهیه مواد و وسایل لازم برای نظافت منزل را چه کسی باید انجام دهد؟

با توجه به این‌که همراه آوردن تمام وسایل مورد نیاز برای نظافت منزل فوری دشوار است، به همین دلیل نظافتچی منزل هیچ یک از لوازم و مواد لازم برای انجام نظافت خانه را همراه ندارد. پس باید تمام وسایل مورد نیاز را خودتان آماده کنید و یا اگر نمی‌توانید تهیه کنید، با نظافتچی منزل هماهنگ کنید تا مواد مورد نیاز برای نظافت منزل را با فاکتور تهیه کند.

البته پیشنهاد ما این است که قبل از تهیه وسایل و مواد شوینده با نظافتچی منزل مشورت بگیرید که چه شوینده‌ای باید تهیه شود.

 

نظافتچی منزل خانم

 

در صورت راضی نبودن از عملکرد نظافتچی منزل چه اقدامی باید انجام داد؟

در صورتی که از انجام کار نظافتچی منزل ناراضی هستید، می‌توانید با پشتیبانی "خدمت از ما" تماس بگیرید و درخواست یا شکایت خود را عنوان کنید. تیم پشتیبانی ما هر روز از ساعت 8 الی 17 پاسخگوی شما هستند و شکایت و مشکلات شما بررسی و پیگیری می‌شود.

 

چگونه نظافت منزل را انجام دهیم تا خانه‌ای همیشه تمیز داشته باشیم؟

برای تمیز نگه داشتن خانه بهتر است هنگام نظافت منزل از نظم خاصی پیروی کنید یا از نظافتچی منزل بخواهید این اصول را رعایت کند. زمان نظافت منزل برای مرتب کردن بخش‌های مختلف خانه برنامه ریزی کنید و از بالاترین نقطه در خانه کارتان را شروع کنید و به ترتیب به پایین‌ترین آن برسید تا نظافت منزل تمام شود.

فراموش نکنید که باید هر قسمت را به طور کامل مرتب کنید و تمیزکاری را نیمه‌کاره رها نکنید. به این ترتیب مطمئن می‌شوید که نظافت خانه توسط خودتان یا نظافتچی منزل به درستی انجام شده و هیچ فضایی در خانه وجود ندارد که آلودگی‌ها در آن، جا خوش کرده باشد.

 

نظافت خانه و آپارتمان

 

نظافت منزل توسط خانم یا نظافتچی خانم

اگر شما هم در نظافت آپارتمان یا منزل وسواس دارید یا به دنبال نظافتچی منزل بادقت هستید، انتخاب نظافتچی خانم گزینه مناسبتری برایتان است. تجربه چندین ساله ما در ارسال نظافتچی منزل و پیگیری سفارشات مشخص کرده که بیشتر مشتری‌ها از دقت و رعایت ظرافت کاری در نظافت منزل توسط خانم نسبت به نظافتچی آقا راضی تر هستند. اما این یک قاعده کلی نیست.

 

تقویم 12 ماهه برای نظافت منزل

برخی از کدبانوهای ایرانی یک جدول برنامه ریزی نظافت خانه دارند که طبق آن در هر ماه از سال، کارهای نظافت و تمیز کردن خانه را انجام می دهند.

 

جدول برنامه ریزی نظافت خانه
فروردین سال نو شده است و به تازگی از نظافت منزل و خانه تکانی عید راحت شده‌اید. اما برای سال آینده نیازمندی‌های خانه را به صورت یک فهرست در آورید و در طول سال شروع به تکمیل آن کنید.
اردیبهشت

در این ماه هوا روشن تر و روزها طولانی تر است. بنابراین زمان خوبی برای رسیدگی به پنجره‌هاست. پس در برنامه نظافت منزل کلی این ماه پنجره‌ها فراموش نشود که برای این کار می‌توانید نظافتچی منزل خود را نظافتچی آقا انتخاب کنید.

خرداد

در برنامه نظافت منزل این ماه مناطقی را که روی آن‌ها به سرعت گرد و غبار می‌نشیند، شناسایی کنید. جاهایی مانند لامپ‌ها، پرده‌ها، قفسه‌ها، قاب‌ها، تابلوها و جاهایی که ممکن است در گردگیری نادیده بگیرید.

تیر

حالا که بچه‌ها در تعطیلات تابستانی به سر می‌برند در برنامه نظافت منزل، دسته بندی و ساماندهی لباس‌ها و اسباب بازی‌های آن‌ها قرار دهید.

مرداد

فضای بیرونی خانه را تمیز کنید. مثلا پارکینگ را سر و سامان دهید و نظافت کنید، جدول و راه فاضلاب را تمیز کنید و در باغچه گل بکارید.

شهریور

حالا که تقریبا نیمی از سال را پشت سر گذاشته‌ایم برای داشتن یک خانه تمیز و از بین بردن گرد و خاک، در برنامه نظافت منزل از بین بردن گرد و خاک نشسته بر مبل‌ها، تشک‌ها و کوسن به وسیله بخارشور قرار دهید.

مهر

پس از گذشت فصل تابستان و گشت‌و‌گذارهای تابستانی، کف پوش‌ها و فرش‌ها حسابی کثیف و خاکی شده‌اند و نیازمند یک نظافت درست و حسابی هستند پس در نظافت منزل این ماه از آن‍ها غافل نشوید.

آبان

با طولانی‌تر شدن شب‌ها، بهتر است که پرده همه اتاق‌ها را بشویید تا در پاییز و زمستان تمیز باشند و در خانه احساس راحتی کنید. نظافت منزل این ما شسشتوی پرده است.

آذر

اگر فقط می‌خواهید نقاشی کنید یا تعمیرات انجام دهید، مراقب تغییر دکوراسیون منزل باشید.

دی

در نظافت منزل این ماه فضای زیر تخت، مبل، کمد و کابینت را هدف قرار دهید.
بهمن برای داشتن یک خانه تمیز در سال نو، لوازم آشپزخانه خود را برای عید نوروز آماده کنید. به یاد داشته باشید که علاوه بر تمیز کردن سطوح آشپزخانه، یخچال و فریزر، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی و اجاق گاز هم باید کاملا تمیز شود.
اسفند در این ماه زمان نظافت منزل کلی و خانه تکانی عید است.

 

نظافت منزل فوری در چه شهرهایی ارائه می‌شود؟

علاوه بر فعال بودن شهر تهران در «خدمت از ما»، دیگر شهرهای فعال عبارت هستند از:

 

نظافتچی منزل باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

 • نظافتچی خانه باید باتجربه و مسلط به کار خود باشد.
 • نظافتچی منزل باید خوش برخورد و مودب باشد.
 • نظافتچی منزل باید آراسته و تمیز باشد.
 •  نظافتچی خانه باید امانتدار باشد.
 • نظافتچی منزل باید بسیار بادقت و مسئولیت پذیر باشد.
 • نظافتچی منزل در هنگام نظافت منزل باید کم صحبت باشد.
 • نظافتچی منزل باید با مواد شوینده و نحوه صحیح استفاده از آن‌ها آگاه باشد.
 • نظافتچی منزل هنگام نظافت منزل باید به صحبت‌های صاحب خانه گوش دهد.

 

اپلیکیشن نظافت منزل خدمت از ما

یکی از سریع‌ترین راه‌های درخواست خدمات نظافت منزل، نصب اپلیکیشن نظافت منزل است. با نصب اپلیکیشن نظافت منزل، به راحتی و در عرض چند دقیقه می‌توانید درخواست نظافت منزل خود را با شرکت‌های خدمات نظافتی، به اشتراک بگذاریم و نظافتچی خانم یا آقای مدنظرتان را برگزینید.

 

استفاده از خدمات نظافت خانه مناسب چه افرادی است؟

همانطور که می‌دانید بسیاری از افراد به دلیل مشغله‌های کاری فراوان فرصت کمتری برای نظافت آپارتمان و نظافت منزل خود دارند و ترجیح می‌دهند که کار نظافت منزل را به دست یک نظافتچی کاربلد بسپارند.

 • اگر که رسیدگی به نظافت داخل منزل در برنامه روزانه شما اختلال پیش می‌آورد.
 • اگر شاغل هستید و فرصت رسیدگی به نظافت منزل را پیدا نمی‌کنید.
 • اگر که به دلیل افزایش سن و پایین آمدن قوای جسمی کارهای سنگین خانه را نمی‌توانید به‌ تنهایی انجام دهید.
 • اگر که دارای مشکلات جسمی و بیماری هستید و از رسیدگی به نظافت منزل ناتوان هستید.
 • اگر شما فردی مجرد هستید و مهارت لازم برای انجام نظافت منزل را ندارید.
 • اگر فرزند کوچکی دارید و وقت کمتری برای رسیدگی نظافت منزل دارید.
 • اگر مهمان دارید و برای انجام کارها به کمک یک نظافتی منزل دارید.
 • اگر وقت و انرژی دارید ولی ترجیح می‌دهید که با سپردن کارهای نظافت منزل بیشتر به استراحت و ... بپردازید.
 • اگر دم عید است و کارهایتان روی هم انباشته شده است.

 

شرکت خدماتی نظافتی

 

 

نقاطی که در آن میکروب وجود دارد و در هنگام نظافت منزل از دید شما پنهان می‌ماند:

 • نظافت ریموت کنترل
 • نظافت جاسوئیچی
 • نظافت پریز و دوشاخه‌ها
 • نظافت گوشی تلفن همراه و ثابت
 • نظافت جامسواکی
 • نظافت سطل‌های زباله
 • نظافت دستگیره سیفون
 • تمیز کردن دستگیره‌های در ورودی

 

انتخاب بهترین نظافتچی منزل

در بازار آنلاین "خدمت از ما" نظافت منزل توسط نظافتچی منزل مورد اعتماد شرکت های خدماتی نظافتی ارائه می‌شود. پس از این‌که سفارش خود را با جزییات ثبت کردید، شرکت‌های معتبر در شهر خودتان را می‌توانید مشاهده کنید. این امکان در "خدمت از ما" فراهم است که نظرات مشتریان قبلی را مشاهده کنید و بابت نیروهای اعزامی اطمینان خاطر داشته باشید.

اگر در هر مرحله از ثبت درخواست نظافت خانه و یا انجام کار نظافت توسط کارگر دچار مشکل شدید، با پشتیبانی تماس بگیرید. نیروهای پشتیبانی ما در روزها و ساعات کاری در طول هفته آماده پاسخگویی به شما هستند. البته برای نظافت منزل فوری و درخواست نیروی نظافت چی، در تمام ساعات و روزها می توانید اقدام کنید.

امتیاز دهید

4.43 امتیاز از 1692 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
نظافت منزل

نظرات

مهرداد شهنی میدانی
مهرداد شهنی میدانی
5.0
3 خدمت موفق
نظافت منزل
مهدی پیربگلو

از هر نظر که فکرش را بکنیم عالی بود 'صبح اول وقت ، بسیار سریع و تمیز بود ، از کیفیت کارش بسیار راضی هستم ، در مراجعه بعدی حتما او را انتخاب خواهم کرد ، دستش درد نکنه ، ازش خیلی ممنونم.

علی جلیلی
علی جلیلی
4.9
34 خدمت موفق
نظافت منزل
بیتا پرگالی

با سلام . کارشون فوق العاده دقیق و تمیز بود . سپاسگزارم

شرکت خدماتی ونظافتی طاهاسلامت آویژه
شرکت خدماتی ونظافتی طاهاسلامت آویژه
3.5
198 خدمت موفق
نظافت منزل
سجاد نقوی

من دو نفر برای تمیز کاری دفتر اداری درخواست داده بودم. هر دو خیلی خوب و بدون وقت تلف کردن کار کردند مخصوصا آقای علی طراقیه.

در این شهرها می توانید سفارش نظافت منزل را ثبت کنید:

loading