شما در کدام شهر به کفسابی نیاز دارید؟

کفسابی را به متخصصش بسپار

کفسابی یکی از خدمات نوین در "خدمت از ما" است که شاید کمتر کسی در مورد آن اطلاعاتی داشته باشد. خدمات کفسابی یا ساب زنی تنها به سنگسابی ختم نمی‌شود. زیرا عده‌ای تصور می‌کنند کفسابی ساختمان و سنگ سابی تنها مربوط به براق کردن سنگ و درخشان کردن سنگ است. اما کف سابی همانطور که از اسمش مشخص است به معنای ساب زدن سنگ و تمیز کردن کف که هرکسی نمی‌تواند به خوبی از عهده آن برآید. توصیه می‌کنیم اگر قصد کفسابی دارید، آن را به متخصصین بسپارید. 

شما می‌توانید از طریق فرم ثبت سفارش خدمات کفسابی ساختمان را درخواست دهید و بهترین شرکت‌های کفسابی و افراد متخصص در این حوزه را پیدا کنید و قیمت‌های پیشنهادی هر یک از کف ساب ها را به طور رایگان مشاهده کنید.

با وجود این‌که مدت زیادی از رایج شدن کفسابی در ایران نمی‌گذرد، مواردی مانند کفسابی در تهران، کفسابی کرج، کفسابی ساختمان، کفسابی ونماشویی، کفسابی سرامیک، کف سابی سنگ در اصفهان، کفسابی بتن نیز مورد توجه کاربران بوده است.

 

خدمات کفسابی

 

کفسابی چیست؟

 کفسابی یعنی برداشتن ۲ الی ۵ میلی‌متر از روی سنگ برای براق کردن سنگ، زدودن آلودگی و لکه است. کفسابی و ساب زنی برای انواع کف‌ها انجام می‌شود و محدودیتی ندارد. در کفسابی ساختمان، فرد کف ساب از دستگاه کفسابی برای تمیز کردن و براق کردن انواع کف استفاده می‌کند. 


 

خدمات کفسابی شامل چه مواردی می‌شود؟

 • کفسابی انواع سنگ از جمله: سنگسابی گرانیت، کفسابی موزاییک، کفسابی دهبید، کفسابی مرمر، سنگسابی تراورتن
 • کفسابی کف حیاط منازل و کفسابی پارکینگ، کفسابی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی
 • کفسابی راه پله‌ها، تراس، حیاط خلوت، اماکن دولتی و خصوصی، کفسابی و سنگسابی محیط دانشگاه، مراکز تجاری
 • کفسابی رستوران، کفسابی و سنگ سابی تالار و باغ رستوران، کفسابی و سنگ سابی هتل، مراکز مختلف پذیرایی و گردشگری
 • کفسابی و سنگ سابی با مواد نانو و پولیش و نانو بر روی سنگ برای براقیت و شفافیت فوق العاده
 • پر کردن درز سنگ کف با استفاده از رزین و چسب بتن بعد از کفسابی و سنگ سابی
 • شیشه‌ای کردن سنگ به گونه‌ای که تصویر اجسام در کف دیده شود
 • براق نمودن سنگ با استفاده از دستگاه کف ساب
 • کفسابی بتن برای اپوکسی و پارکت، کفسابی سرامیک و کاشی

 

کف ساب

 

 

قیمت کفسابی چگونه تعیین می‌شود؟

قیمت کفسابی به چهار عامل بستگی دارد که در ادامه به شرح هر کدام از عوامل تاثیرگذار بر قیمت کفسابی پرداخته شده است. ولی قبل از آن بهتر است بگوییم که قیمت کفسابی "خدمت از ما" روی آن نظارت دارد و کاملا مطابق با نرخ اتحادیه است. تمامی قیمت کفسابی به طور شفاف قبل از اجرای کف سابی مشخص می‌شود و حتی یک ریال پس از اتمام کفسابی اضافه از شما درخواست نمی شود.

اولین عامل موثر بر قیمت کفسابی: متراژ پروژه کفسابی

مهم‌ترین عاملی که قیمت کفسابی را مشخص می‌کند متراژ کف ساختمان است؛ که کفساب قبل از اجرای کف سابی باید محل کف را بررسی کند و با استفاده از تجربه خود و نرخ مشخص در اتحادیه قیمت کفسابی را تعیین کند.


دومین عامل موثر بر قیمت کفسابی: جنس سنگفرش

 جنس سنگ مصرفی اهمیت بسیار زیادی در تعرفه و قیمت کفسابی دارد. قبل از اجرای کفسابی، کفساب باید سنگ کف را بررسی کند. برای مثال سنگ گرانیت برای کفسابی و سنگسابی نیاز به زمان و کار بیشتری نسبت به سنگ موزاییک (موزائیک)دارد پس قیمت کفسابی افزایش می‌یابد.


سومین عامل موثر بر قیمت کفسابی: میزان پستی و بلندی و کثیفی کف

از جمله مواردی که در قیمت کفسابی یا همان هزینه سنگسابی تاثیر دارد میزان پستی و بلندی و کثیفی سنگ است که کفساب بعد از حضور در محل و مشاهده سنگ و در نظر گرفتن میزان حجم کار و در نظر گرفتن موارد دیگری که ذکر کردیم قیمت کفسابی را تعیین می کند.


چهارمین عامل موثر بر قیمت کفسابی: نوع دستگاه کفساب

برای تعیین قیمت کفسابی حتما نیاز به حضور کفساب در محل است تا تشخیص داده شود که برای اجرای کفسابی به چه دستگاهی نیاز است.

اگر می‌خواهید از هزینه کفسابی مطلع شوید پس همین حالا به رایگان قیمت بگیرید و سپس در صورت تمایل سفارش خود را نهایی کنید.


 

کفسابی ساختمان با دستگاه کفسابی چقدر طول می‌کشد؟

مدت زمان اجرای کفسابی و سنگسابی به متراژ کف بستگی دارد. به طور معمول یک نفر با یک دستگاه کفسابی می‌تواند روزانه 50 تا 60 متر کف ساختمان را ساب بزند که البته این مقدار متراژ در شرایط خاص قابل تغییر است. پس قبل از اینکه از مدت زمان اتمام کفسابی مطلع شوید به شرکت خدماتی نظافتی و یا شرکت کفسابی متراژ کف را اطلاع دهید. 

 

کفسابی ساختمان

 

کفسابی و سنگسابی چه موقع نیاز هست انجام شود؟

زمان کفسابی به شرایط زیادی بستگی دارد؛ که در ادامه به هر یک از شرایطی که باعث می‌شود به کفسابی ساختمان پرداخته شود اشاره شده است. پس اگر شما هم یکی از شرایط کفسابی زیر را دارید پس دست بجنبانید و خدمات کفسابی و سنگسابی که در بین عموم به ساب زدن کف، ساب زدن کف، ساب زنی، کف سابی سنگ و ... متداول است را سفارش دهید.

 

به طور کلی در این شرایط باید به کفسابی ساختمان پرداخته شود:

 • که سنگ‌ها کدر و مات شده باشند.
 • بر روی سنگ‌ها خللی رخ داده باشد.
 • درز سنگ‌ها باز شدن شده باشد.
 • روی سنگ‌ها پستی و بلندی ایجاد شده باشد و ناهموار باشد.
 • سنگ‌ها در اثر مواد شیمیای سیاه شده باشد.
 • بخش‌هایی از سنگ شکسته شده باشد.
 • سنگ‌ها با شستشوی معمولی تمیز نشود.
 • بر روی سنگ خط و خش ایجاد شده باشد.

 

انواع کفسابی

بعد از درخواست مشتری، کف ساب باید مشتری را از انواع کفسابی‌ها آشنا کند و بعد از انتخاب نوع کفسابی و تایید کف ساب نوع اجرایی کفسابی مشخص می‌شود.

 • کفسابی معمولی
 • کفسابی ایتالیایی
 •  کفسابی درجه یک و حرفه‌ای
 • کفسابی نانوساب

 

چرا نباید برای براق شدن کف ساختمان از مواد شیمیایی استفاده کرد؟

همانطور که خواندید و یا اطلاع دارید، بعضی از صاحب خانه ها برای تمیز کردن سنگ و یا به اصطلاح براق کردن کف ساختمان به جای کفسابی با دستگاه مجهز، از مواد شیمیایی و اسیدی استفاده می‌کنند و فکر می‌کنند که می‌توان به راحتی کف ساختمان را شفاف و درخشنده کرد. ولی در واقعیت این کار باعث رسوب کردن مواد شیمیایی داخل سنگ می شود که علاوه بر اسیب به سنگ، رنگ آن را مات و کدر نشان می‌دهد. پس استفاده از مواد شوینده اسیدی برای شستشوی سنگ‌ها مناسب نیست.

در واقع بهترین کار برای براق کردن سنگ‌ها و کفپوش‌ها انجام کفسابی و سنگسابی است. اگر می‌خواهید کف ساختمان مثل آینه شفاف شود از سنگسابی ایتالیایی استفاده کنید. ولی یک نکته را فراموش نکنید که در صورت انجام پی در پی سنگسابی چون دو یا سه میلی متر از سطح کفپوش تراشیده می شود؛ ممکن است به مرور سنگ سابیده شود و نازک شود.

 

کفسابی و سنگسابی

 

رایج‌ترین دلایل برای کفسابی و سنگسابی

1. عدم هم تراز بودن سنگ یا کف ساختمان

وقتی که کفسابی برای کف های ناهموار لازم می‌شود؛ کفساب با دستگاه سنگسابی یا همان دستگاه کف ساب (موتور سه فاز) اقدام به ساییدن می‌کند. تا جایی که سنگها یا موزاییک‌های کف ساختمان هم تراز شوند. بعد از کفسابی و هموار کردن سنگ های کف ساختمان، با مواد بتونه بندهای سنگ و درزهای سنگ را می‌گیرد. بعد از درزگیری ساب سنگ کف با استفاده از پدهای مخصوص شروع به درخشان کردن سنگ یا سرامیک می‌کند.

2. ریخته شدن مصالح ساختمانی روی کف (وقتی که با روش معمولی پاک نمی‌شود)

وقتی که کفسابی برای از بین بردن مصالح ساختمانی لازم می‌شود، کفساب (ساب سنگ کف، ساب زن سنگ کف) با استفاده از موتور مخصوص کفسابی (دستگاه کف ساب) اینقدر می‌سایند؛ تا مواد ریخته شده روی کف ساختمان کاملا تمیز شوند. بعد از ساب زدن سنگ و کفسابی، کف ساختمان با مواد بتونه بندهای سنگ و درزهای سنگ را می‌گیرند. 

3.آسیب سطحی به کف ساختمان (قسمتی از سنگ های ساختمان پریده باشد)

کفساب پس از بررسی کف و سنگ های آسیب دیده؛ و توجه به میزان آسیب کف به ساییدن کف مشغول می‌شود. اگر آسیب کم باشد. با ساییدن ساده مشکل برطرف می‌شود؛ ولی اگر آسیب زیاد باشد، با از ساییدن پ، بامواد بتونه شکاف بعضی از سنگ ها را پر می‌کند. همچنین در اکثر مواقع دیده می‌شود که بین سنگ‌ها فضای خالی دیده می‌شود که این مشکل با کفسابی و بندکشی رفع و باعث یک دست شدن کف زمین می‌شود.

کفسابی برای ساختمان‌هایی که تازه تاسیس است باعث برطرف شدن تمامی ناهمواری‌ها می‌شود. "خدمت از ما" با معرفی از نیروی متخصص (کف ساب های مجرب) و با استفاده از مجهزترین دستگاه کف سابی؛ فرایند کفسابی ساختمان را به نحو احسنت انجام می‌دهند.

 

درزگیری کف ساختمان بعد از کفسابی

در درزگیری سنگ های کف ساختمان به وسیله چسب بتن و سیمان، فضاهای خالی بین سنگ‌ها پر می‌شود و باعث ماندگاری بیشتر سنگ شده و از لق زدن آن جلوگیری می‌کند. درزگیری کف ساختمان عموما بعد از سنگ سابی (کف سابی سنگ) انجام می‌شود. در درزگیری کف ساختمان ایراد‌های کف سنگ رفع می‌شود و دیگر هیچ گونه درز شکاف جرم و … روی سنگ‌ها باقی نمی‌ماند. در واقع اگر سنگسابی (کفسابی، ساب زدن سنگ) انجام نشود؛ به مرور زمان آب از میان این درزها رد شده و به عمق سنگ ها نفوذ می‌کنند و پس از مدتی سنگ از بین می‌روند به همین دلیل است که گفته می‌شود که سنگسابی یا همان کفسابی سنگ باعث دوام بیشتر سنگ ها می شود.

 

آشنایی با دستگاه کفسابی و سنگسابی

به طور کلی دستگاه ساب زنی سنگ به چهاردسته تقسیم می شوند:

دستگاه ساب پله

متاسفانه بعضی از کف ساب ها برای ساب زنی پله از دستگاه سه فاز کفسابی استفاده میکنند. ولی برای ساب زدن راه پله دستگاه ویژه ای وجود دارد. لازم به ذکر است که دستگاه کفسابی مخصوص پله همان دستگاه تک فاز است اما در ابعاد و کارایی کوچیکتر.

دستگاه ساب زنی دستی

دستگاه ساب زنی دستی، مخصوص ساب زدن کنار دیواره ها و چهارچوب و همچنین برای ساب زدن دیوارهای سنگی و دیوار های تزئینی مورد استفاده قرار میگیرد.تک تک کف ساب هایی که به شما معرفی میشوند از تمامی دستگاه ها به جای خود استفاده می کنند. فقط باید قبل از ساب زنی ویژگی کف را بررسی کنند.

 

بهترین کفسابی در تهران و دیگر شهرها

همانند دیگر خدمات "خدمت از ما" خدمات کفسابی در تهران، کفسابی شیراز، کفسابی کرج و دیگر شهرهای ایران توسط متخصصان کفسابی و سنگسابی در شهر خودتان ارائه می‌شود. شما می‌توانید با مشاهده پروفایل شرکت‌های کفسابی ساختمان و نظرات مشتریان قبلی مناسب‌ترین شخص را برای خدمات کفسابی انتخاب کنید.