قیمت کفسابی در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه کفسابی" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (هر متر مربع)
 • 5,000 تومان
 • 10,000 تومان
 • 15,000 تومان
 • 20,000 تومان

شما در کدام شهر به کفسابی نیاز دارید؟

کفسابی را به متخصصش بسپار

کفسابی در «خدمت از ما» شامل تمامی عملیات کف سابی، سنگسابی و نماشویی در تهران و شهرستان‌ها می‌شود. در صورتی که به انجام کف سابی نیار دارید، درخواست خود را در سایت و یا اپلیکیشن «خدمت از ما» ثبت نمایید. کفسابی یکی از خدمات ارائه شده در این بازار آنلاین است که شاید کمتر کسی درباره‌اش اطلاعات جامعی داشته باشد

خدمات کفسابی یا ساب زنی تنها به سنگسابی ختم نمی‌شود؛ زیرا عده‌ای تصور می‌کنند کفسابی ساختمان و سنگ سابی تنها مربوط به براق کردن سنگ و درخشان کردن سنگ است. اما جالب است بدانید کفسابی همان‌طور که از اسمش مشخص است، به معنای ساب زدن سنگ و تمیز کردن کف است که تنها از عهده متخصص و لوازم خاص برمی‌آید. اگر قصد کفسابی برای نظافت شرکت یا نظافت منزل دارید، آن را به متخصصان بسپارید.

با ما همراه باشید تا ضمن کسب اطلاعات جامع درباره کف سابی، از قیمت کفسابی در بازار نیز مطلع شوید.

 

کفسابی ساختمان

 

شما می‌توانید از طریق فرم ثبت سفارش خدمات کفسابی ساختمان را درخواست دهید، و بهترین شرکت‌های کفسابی و افراد متخصص کف ساب را پیدا کنید. قیمت‌ کفسابی هر یک از کف ساب‌ها را به‌طور رایگان مشاهده نمایید. با وجود این‌که مدت زیادی از رایج شدن کفسابی در ایران نمی‌گذرد، مواردی مانند کفسابی در تهران، کفسابی کرج، کفسابی ساختمان، کفسابی و نماشویی، کفسابی سرامیک، کف سابی سنگ در اصفهان، کفسابی بتن نیز به شدت مورد توجه کاربران است.

 

کف سابی ساختمان

 

 

کفسابی چیست؟

اولین سوال این است که کفسابی چیست؟ کف سابی چه کاربردی دارد؟ در چه مواردی بهتر است از کفساب کمک بگیریم؟ چرا نیاز به کفسابی داریم؟ و سوالات مشابه دیگر.

کفسابی فرآیندی است که شامل برداشتن ۲ الی ۵ میلی‌متر از روی سنگ برای براق کردن سنگ، زدودن آلودگی و لکه می‌شود. کفسابی و ساب زنی برای انواع کف‌ها انجام می‌شود و محدودیتی ندارد. در کفسابی ساختمان، فردی که جهت کف سابی اعزام می‌شود، از دستگاه کفسابی برای تمیز کردن و براق کردن انواع کف استفاده می‌کند. عواملی زیادی در قیمت کفسابی اثرگذار هستند.

در ادامه عوامل موثر در قیمت کفسابی را مورد بررسی قرار می‌دهیم. اما پیش از آن، مروری می‌کنیم بر خدمات ارائه شده در پلتفرم «خدمت از ما» برای کف سابی.

 

خدمات کفسابی شامل چه مواردی می‌شود؟

 • کفسابی برای براق کردن سنگ (که با دستگاه کفسابی انجام می‌شود)
 • کف سابی برای بتن، اپوکسی، پارکت، و همچنین کفسابی سرامیک و کاشی
 • ساب زنی به منظور شیشه‌ای کردن سنگ به گونه‌ای که تصویر اجسام در آن منعکس شود
 • کفسابی کف حیاط منازل و نظافت راه پله‌، کف سابی تراس، حیاط خلوت، پارکینگ و لابی‌ها
 • کفسابی و سنگسابی با مواد نانو و پولیش و نانو روی سنگ برای براقیت و شفافیت فوق العاده
 • کف سابی جهت پر کردن درز سنگ کف با استفاده از رزین و چسب بتن بعد از کفسابی و سنگ سابی
 • کف سابی انواع سنگ از جمله سنگسابی گرانیت، کفسابی موزاییک، کف سابی دهید، کفسابی مرمر، سنگسابی تراورتن
 • ساب زنی کف رستوران، کفسابی و سنگ سابی تالار و باغ رستوران، کف سابی و سنگ سابی هتل و سایر مراکز پذیرایی و گردشگری
 • کفسابی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی؛ کف سابی اماکن دولتی و خصوصی، کف سابی و سنگسابی محیط دانشگاه، مراکز تجاری

 

قیمت کفسابی

 

عوامل موثر در قیمت کفسابی چیست؟

قیمت کفسابی به چهار عامل مهم بستگی دارد. در ادامه هر کدام از این عوامل تاثیرگذار بر قیمت کفسابی را مفصا توضیح داده‌ایم. ولی قبل از آن بهتر است بگوییم که قیمت کفسابی اعلام‌شده توسط متخصصان فعال کف سابی در «خدمت از ما» کاملا مطابق با نرخ اتحادیه است. تمامی قیمت کفسابی به‌طور شفاف قبل از اجرای کف سابی مشخص و به مشتری اعلام شده، و حتی یک ریال پس از اتمام کف سابی اضافه بر قیمت کفسابی از شما درخواست نمی‌شود.

 

 

هزینه کفسابی

 

اولین عامل موثر بر قیمت کفسابی: متراژ پروژه کف سابی

اولین عامل موثر بر قیمت کفسابی را می‌توان متراژ پروژه کفسابی دانست. دلیل ابنکه مهم‌ترین عاملی که قیمت کفسابی را مشخص می‌کند متراژ کف ساختمان است نیازی به توضیح ندارد. این مسئله باعث افزایش زمان کار و مواد مورد استفاده (مثلا پولیش) شده و قیمت کفسابی افزایش پیدا می‌کند.

کفساب قبل از اجرای کف سابی باید محل کف را بررسی کرده یا آن را از شما بپرسد، و با تجربه خود و نرخ مشخص در اتحادیه قیمت کفسابی را تعیین کند.

 

دومین عامل موثر بر قیمت کفسابی: جنس سنگفرش

دومین عامل موثر بر قیمت کفسابی را می‌توان جنس سنگفرش دانست. جنس سنگ مصرفی اهمیت بسیار زیادی در تعرفه و قیمت کفسابی دارد. قبل از اجرای کف سابی، کفساب باید سنگ کف را بررسی کند. برای مثال سنگ گرانیت برای کفسابی و سنگسابی به زمان و کار بیشتری نسبت به سنگ موزاییک (موزائیک) نیاز دارد. در نتیجه، قیمت کفسابی افزایش می‌یابد.

 

سومین عامل موثر بر قیمت کفسابی: میزان پستی و بلندی و آلودگی

سومین عامل موثر در قیمت کفسابی میزان پستی و بلندی و همچنین کثیفی کف است. از جمله مواردی که در قیمت کفسابی یا همان هزینه سنگسابی تاثیر دارد، میزان پستی و بلندی و کثیفی سنگ است. کفساب بعد از حضور در محل و مشاهده سنگ و در نظر گرفتن میزان حجم کار و در نظر گرفتن موارد دیگری که ذکر کردیم، قیمت کفسابی را تعیین می‌کند.

 

کفسابی گرانیت

 

چهارمین عامل موثر بر قیمت کفسابی: نوع دستگاه کفساب

اما یکی دیگر از عوامل موثر در قیمت کفسابی نوع دستگاه کفساب است. برای تعیین قیمت کفسابی حتما نیاز به حضور کفساب در محل است تا تشخیص داده شود که برای اجرای کفسابی به چه دستگاهی نیاز است.

اگر می‌خواهید از هزینه کفسابی مطلع شوید، همین حالا به رایگان قیمت کفسابی را از متخصصان در یافت کنید، و در صورت تمایل سفارش خود برای کف سابی را نهایی کنید.

 

کفسابی ساختمان با دستگاه کفسابی چقدر طول می‌کشد؟

مدت زمان اجرای کفسابی و سنگ سابی به متراژ کف بستگی دارد. به طور معمول یک نفر با یک دستگاه کفسابی می‌تواند روزانه 50 تا 60 متر کف ساختمان را ساب بزند. البته این متراژ برای کف سابی در شرایط خاص قابل تغییر است. برای از اینکه از مدت زمان دقیق اتمام کفسابی مطلع شوید، می‌توانید متراژ کف را به شرکت خدماتی نظافتی و یا شرکت کف سابی اطلاع دهید.

 

کف سابی سنگ گرانیت

 

کفسابی و سنگسابی چه موقع نیاز است؟

زمان نیاز به کفسابی به شرایط زیادی بستگی دارد. در ادامه به هریک از شرایطی که باعث می‌شود به کفسابی ساختمان احتیاج پیدا کنید، اشاره شده است. اگر شما هم یکی از شرایط کف سابی را دارید، خدمات کفسابی و سنگسابی که در بین عموم به ساب زدن کف، ساب زنی کف، کف سابی سنگ و ... متداول است را سفارش دهید.

 

به‌طور کلی در این شرایط باید به کفسابی ساختمان پرداخته شود:

 • درز سنگ‌ها باز شدن شده باشد.
 • سنگ‌ها کدر و یا مات شده باشند.
 • بر روی سنگ‌ها خللی رخ داده باشد.
 • بخش‌هایی از سنگ شکسته شده باشد.
 • بر روی سنگ خط و خش ایجاد شده باشد.
 • سنگ‌ها با شستشوی معمولی تمیز نشود.
 • سنگ‌ها در اثر مواد شیمیایی سیاه شده باشد.
 • روی سنگ‌ها پستی و بلندی ایجاد شده و ناهموار باشد.

 

کفسابی بتن

 

انواع کفسابی و سنگسابی

بعد از درخواست مشتری، فرد کف ساب باید مشتری را از انواع کفسابی‌ها آشنا کند و بعد از انتخاب نوع کفسابی و تایید کف ساب، نوع اجرایی کفسابی مشخص می‌شود. در ادامه انواع کف سابی را می‌بینید:

 • کفسابی معمولی
 • کفسابی ایتالیایی
 • کف سابی نانوساب
 • کفسابی درجه یک و حرفه‌ای

همان‌طور که گفتیم، هر کدام از این خدمات و دستگاه‌ها قیمت کفسابی مخصوص به خود را دارد.

 

چرا نباید برای براق شدن کف ساختمان از مواد شیمیایی استفاده کرد؟

متاسفانه برخی افراد برای تمیز کردن سنگ و یا به اصطلاح براق کردن کف ساختمان به جای کفسابی با دستگاه مخصوص، از مواد شیمیایی و اسیدی استفاده کرده، و تصور می‌کنند که می‌توان بدون کفسابی کف ساختمان را شفاف و درخشنده کرده. ولی در واقعیت این کار باعث رسوب مواد شیمیایی داخل سنگ می‌شود. این موضوع علاوه بر آسیب به سنگ، رنگ آن را کدر می‌کند. بنابراین، استفاده از مواد شوینده اسیدی برای شستشوی سنگ‌ها به جای کف سابی اصلا توصیه نمی‌شود.

در واقع بهترین کار برای براق کردن سنگ‌ها و کفپوش‌ها انجام کفسابی و سنگسابی است. اگر می‌خواهید کف ساختمان مانند آینه شفاف شود، از سنگسابی ایتالیایی استفاده کنید. ولی یک نکته را فراموش نکنید که در صورت انجام پی در پی سنگسابی چون دو یا سه میلی‌متر از سطح کفپوش تراشیده می‌شود، ممکن است سنگ به مرور ساییده و نازک شود.

 

کفسابی ایتالیایی

 

رایج‌ترین دلایل برای کفسابی و سنگسابی

در این قسمت به برخی از دلایل نیاز به کفسابی ساختمان اشاره شده است. با بررسی دلایل نیاز به کف سابی می‌توانید میزان نیاز خود به کفسابی را مورد بررسی قرار دهید.

 

تراز نبودن سنگ یا کف ساختمان

وقتی که کفسابی برای کف‌های ناهموار لازم می‌شود، کفساب با دستگاه سنگسابی یا همان دستگاه کف ساب (موتور سه فاز) اقدام به ساییدن می‌کند، تا جایی که سنگ‌ها یا موزاییک‌های کف ساختمان هم‌تراز شوند. بعد از کفسابی و هموار کردن سنگ‌های کف ساختمان، با مواد بتونه بندها و درزهای سنگ را می‌گیرد. بعد از درزگیری سنگ سابی کف، کف ساب با استفاده از پدهای مخصوص شروع به درخشان کردن سنگ یا سرامیک می‌کند.

 

ریختن مصالح ساختمانی روی کف

زمانی که کف سابی برای از بین بردن مصالح ساختمانی لازم می‌شود، کفساب (ساب سنگ کف، ساب زن سنگ کف) با استفاده از موتور مخصوص کفسابی (دستگاه کف ساب) تا جایی کف را می‌ساید تا مواد ریخته‌شده روی کف ساختمان کاملا تمیز شوند. بعد از ساب زدن سنگ و کفسابی کف ساختمان، بندهای سنگ و درزهای سنگ با مواد بتونه پر می‌شود.

 

ساب زدن کف

 

کف سابی به دلیل آسیب سطحی به کف

کفساب پس از بررسی کف و سنگ‌های آسیب دیده، و توجه به میزان آسیب کف به کف سابی مشغول می‌شود. اگر آسیب کم باشد، با ساییدن ساده مشکل برطرف می‌شود؛ ولی اگر آسیب زیاد باشد، ساییدن با مواد بتونه شکاف بعضی از سنگ‌ها را پر می‌کند. همچنین در اکثر مواقع بین سنگ‌ها فضای خالی دیده می‌شود، که این مشکل با کفسابی و بندکشی رفع شده و کف زمین را کاملا یکدست می‌کند.

کفسابی برای ساختمان‌هایی که تازه تاسیس است باعث برطرف شدن تمامی ناهمواری‌ها می‌شود. «خدمت از ما» نیروهای متخصص و کف ساب‌های مجربی را که از مدرن‌ترین دستگاه کف سابی استفاده می‌کنند را به شما معرفی می‌کند. چنین افرادی می‌توانند فرایند کفسابی ساختمان را به نحو احسن انجام دهند.

 

درزگیری کف ساختمان بعد از کفسابی

در درزگیری سنگ‌های کف ساختمان با چسب بتن و سیمان، فضاهای خالی بین سنگ‌ها پر می‌شود. انجام اینکار پس از کف سابی موجب ماندگاری بیشتر سنگ شده، و از لق زدن آن جلوگیری می‌کند. درزگیری کف ساختمان عموما بعد از سنگ سابی یا همان کف سابی سنگ انجام می‌شود.

در درزگیری کف ساختمان ایراد‌های کف سنگ رفع شده، و هیچگونه درز، شکاف، جرم و ... روی سنگ‌ها باقی نمی‌ماند. در واقع اگر سنگسابی یا ساب زدن سنگ و کفسابی انجام نشود؛ به مرور زمان آب از میان این درزها رد شده، به عمق سنگ‌‌ها نفوذ می‌کند، و پس از مدتی سنگ از بین می‌رود. به همین دلیل است که می‌گویند سنگسابی یا همان کفسابی سنگ باعث دوام بیشتر سنگ‌ها می‌شود.

 

شرکت کفسابی و سنگ سابی

 

آشنایی با دستگاه کفسابی و سنگسابی

به‌طور کلی دستگاه ساب زنی سنگ به سه دسته تقسیم می‌شوند:

 • دستگاه کفسابی دستی یا hand-held
 • دستگاه کفسابی walk-behind
 • دستگاه کفسابی ride-on

این دستگاه های ساب زنی کف، در نحوه ی کار، کاربرد و میزان برق مصرفی (سه فاز و تک فاز) با هم تفاوت دارند. نوع سوم بیشتر در هتل ها، مراکز تجاری بزرگ و مکان های صنعتی استفاده می شود.

 

دستگاه ساب پله

متاسفانه بعضی از کف ساب‌ها برای ساب زنی پله از دستگاه سه فاز کفسابی استفاده می‌کنند. ولی برای ساب زدن راه پله دستگاه ویژه‌ای وجود دارد. لازم به ذکر است که دستگاه کفسابی مخصوص پله همان دستگاه تک فاز است؛ اما در ابعاد و کارایی کوچیکتر.

 

دستگاه ساب زنی دستی

دستگاه ساب زنی دستی برای ساب زدن کنار دیواره‌ها، چارچوب و همچنین برای ساب زدن دیوارهای سنگی و دیوارهای تزئینی مورد استفاده قرار می‌گیرد. تک تک کف ساب‌هایی که در اپلیکیشن برای کف سابی به شما معرفی می‌شوند، از تمامی دستگاه‌های کف سابی در شرایط مناسب استفاده می‌کنند؛ تنها باید قبل از ساب زنی ویژگی کف را بررسی کنند.

 

بهترین کفسابی در تهران و دیگر شهرها

همانند دیگر خدمات «خدمت از ما»، خدمات کفسابی در تهران، کفسابی شیراز، کف سابی کرج و دیگر شهرهای ایران توسط متخصصان کفسابی و سنگسابی در شهر خودتان ارائه می‌شود. شما می‌توانید قیمت کفسابی را از متخصصان دریافت کنید، و با مشاهده پروفایل شرکت‌های کفسابی ساختمان و نظرات مشتریان قبلی، مناسب‌ترین شخص را برای خدمات کفسابی انتخاب کنید.

امتیاز دهید

4.62 امتیاز از 115 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
کفسابی

نظرات

محمدامین اسدی فرد
محمدامین اسدی فرد
4.9
19 خدمت موفق
کفسابی
احسان خوئینی ها

باسلام،از کار ایشان کمال رضایت رادارم.بسیار با اخلاق و وقت شناس هستند.

محمدامین اسدی فرد
محمدامین اسدی فرد
4.9
19 خدمت موفق
کفسابی
بهروز عبدی

سلام از نظر وقت حضور در پای کار خوب برخورد و رفتار هم خوب کار انجام گرفته هم خوب و قابل توجه

رضا محمدیان
رضا محمدیان
5.0
3 خدمت موفق
کفسابی
مهدی محمدی

کار ایشان بسیار با کیفیت و با دقت و حوصله انجام شد. کاملا راضی هستم

در این شهرها می توانید سفارش کفسابی را ثبت کنید:

loading