قیمت نظافت راه پله و مشاعات در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه نظافت راه پله و مشاعات" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (کل کار)
 • 350,000 تومان
 • 400,000 تومان
 • 500,000 تومان
 • 600,000 تومان
(به روز رسانی در اردیبهشت 1403)

شما در کدام شهر به نظافت راه پله و مشاعات نیاز دارید؟

نظافت راه پله و مشاعات را به متخصصش بسپار

نظافت راه پله، مشاعات و پارکینگ از چندنظر هنگام نظافت ساختمان و آپارتمان اهمیت دارد: یکی اینکه رفت‌وآمد در این فضاها بسیار بالاست؛ و دیگری اینکه هر فرد برای ورود به ساختمان شما باید از این فضاها بگذرد. بنابراین، عدم توجه به نظافت راه پله و نظافت مشاعات، هم آلوگی را پخش می‌کند، و هم خاطره نامطلوبی از نظم و پاکیزگی ساختمان شما در ذهن دیگران می‌گذارد.

معمولا افرادی که به نظافت راه پله و نظافت مشاعات نیاز دارند؛ هنگام ثبت درخواست نظافت خود، نظافتچی آقا را به نظافتچی خانم ترجیح می‌دهند. در صورت نیاز به کارگر برای نظافت راه پله و مشاعات، «خدمت از ما» بهترین نیروهای نظافت را که پس از چند مرحله گزینش شده‌اند و مورد تایید هستند برای شما می‌فرستد.

جهت کسب اطلاعات درباره قیمت نظافت راه پله، خدمات نظافت ساختمان و سایر مباحث پیرامون نظافت مشاعات و پارکینگ، با ما همراه باشید.

 

قیمت نظافت راه پله و مشاعات با نظافتچی خانم و آقا 1403

(خدمات بر اساس ساعت) - اردیبهشت 1403 هزینه خدمات با نظافتچی خانم هزینه خدمات با نظافتچی آقا
4 ساعت نظافت  400.000 تا 600.000 تومان  400.000 تا 500.000 تومان
5 ساعت نظافت  500.000 تا 800.000 تومان  500.000 تا 600.000 تومان
6 ساعت نظافت  600.000 تا 900.000 تومان  600.000 تا 780.000 تومان
7 ساعت نظافت  700.000 تا 1.000.000 تومان  700.000 تا 850.000 تومان
8 ساعت نظافت  800.000 تا 1.200.000 تومان  800.000 تا 950.000 تومان
هزینه هر ساعت اضافه کاری  100.000 تا 150.000 تومان  100.000 تا 150.000 تومان

 


 

قیمت نظافت راه پله و پارکینگ در سال 1403 چگونه محاسبه می‌شود؟

قیمت نظافت راه پله و پارکینگ به عوامل زیر بستگی دارد:

 • زمان مورد نیاز کل کار
 • ساعت انتخابی
 • تعداد طبقات ساختمان
 • تعداد طبقات پارکینگ
 • نظافت یا عدم نظافت پشت بام
 • نیاز به شستشوی حیاط
 • گردگیری یا عدم گردگیری ذیوارها
 • کارهای اضافه مثل انتقال نخاله بعد از بازسازی یا تمیزکاری بعد از نقاشی

 

نظافت راه پله و نرده ها

 

در صورتی که نظافتچی ساختمان و قیمت نظافت راه پله پیشنهادی مورد تایید باشد، سفارش نظافت راه پله با موفقیت ثبت شده و نظافتچی برای انجام نظافت راه پله و مشاعات فرستاده می‌شود. در تعرفه نظافت راه پله این موضوع را نیز در ذهن داشته باشید که به صورت معمول، استخدام نظافتچی خانم برای نظافت ساختمان هزینه بیشتری برای شما در پی خواهد داشت.

 

ترتیب مراحل نظافت راه پله و مشاعات

توجه به ترتیب و مراحل نظافت مشاعات ساختمان و نظافت راه پله است که تفاوت یک نظافتچی ساختمان متخصص را با سایر افراد مشخص می‌کند. در حالت استاندارد، کار نظافت راه پله و مشاعات با جارو زدن پله از بالا به پائین، جارو زدن حیاط و پارکینگ و در آخر جمع کردن زباله‌ها و قرار دادن آنها در سطل است.

در ادامه مراحل کامل و جزء به جزء نظافت ساختمان را ملاحظه می‌کنید:

 1. گفتیم که کار نظافت راه پله با جارو زدن پله‌ها از بالا به پایین آغاز می‌شود، تا کلیه زباله‌های بزرگ کاملا از مسیر حذف شوند.
 2. در ادامه، نرده‌ها، شیشه‌ها و کلید پریزها با لوازم مناسب پاکیزه می‌شوند.
 3. سپس، درب آسانسور، اتاقک و کلیدهای آن کاملا تمیز می‌شوند.
 4. در مرحله آخر نظافت ساختمان (البته نظافت فضای داخلی آن)، راه پله‌ها کاملا شسته و طی کشی می‌شوند. چنانچه تمایل داشته باشید، نظافت پشت بام نیز در همین مرحله انجام می‌شود.
 5. پس از نظافت راه پله نیز نظافتچی ساختمان به سراغ پارکینگ، درب ورودی و آیفون خواهد رفت.

 

نظافت راه پله و نظافت مشاعات شامل چه خدماتی می‌شود؟

خدمات متفاوتی ذیل تمیز کردن راه پله، حیاط و بخش‌های مشاع ساختمان ارائه می‌شود. از جمله:

 • شستن محوطه ورودی آپارتمان یا ساختمان
 • تمیز کردن لابی ساختمان
 • نظافت درب‌های ورودی
 • تمیز کردن آیفون تصویری یا صوتی ساختمان
 • نظافت کابین آسانسور و درب‌های آن در طبقات ساختمان
 • نظافت پارکینگ و حیاط هنگام نظافت ساختمان
 • تمیز کردن سالن اجتماعات
 • نظافت راهرو و محوطه
 • نظافت راه پله و تمیز کردن نرده‌ها
 • تمیز کردن شیشه‌ها و کلید پریزها

 

توجه داشته باشید که اگر نیاز دارید در سرویس نظافت راه پله و نظافت مشاعات کارهای بیشتری توسط نظافتچی انجام شود، به‌عنوان مثال اگر ساختمان نوساز یا تازه بازسازی شده دارید که نظافتچی باید نخاله‌های ساختمانی را به بیرون منتقل کند یا به تمیز‌کاری‌های بعد از نقاشی و نظافت ساختمان احتیاج دارید، هنگام ثبت سفارش سرویس نظافت راه پله و مشاعات در قسمت توضیحات موارد لازم را بیان کنید، تا بر اساس نیاز شما بهترین کارگر برای نظافت راه پله و نظافت مشاعات شما فرستاده شود.

 

نظافت راه پله و راهروها

توجه داشته باشید که نظافت راه پله‌ها را از طبقات بالا به سمت پایین انجام دهید چراکه اگر ابتدا پله‌ی پایین را تمیز کنید و بعد به سمت بالا روید آلودگی به پله‌ی پایین منتقل شده و شما ناچار خواهید بود دوباره آن را تمیز کنید.

ابتدا زباله‌های بزرگ را جمع آوری کنید سپس با استفاده از یک شوینده ی مناسب که برای بافت راه پله‌ها مناسب باشد (موجب خوردگی نشود) پله‌ها را بشویید. قسمت‌های گوشه و کنار را با استفاده از فرچه‌های دستی تمیز کنید.دقت کنید که پس از شستن پله‌ها از دستمال تمیز برای خشک کردن استفاده کنید تا آب ردی از خود برجای نگذارد.

 

نظافت نرده های راه پله

در نظافت راه پله، برای نظافت و تمیز کردن نرده های راه پله ابتدا باید داخل یک سطل، مواد شوینده مناسب را با آب ترکیب کنید. سپس، یک تکه پارچه را بردارید و از بالای راه پله به سمت پایین شروع به تمیز کردن نرده‌ها کنید. در نظافت راه پله، گوشه و کنج نرده‌ها باید با دقت و مهارت کافی تمیز شود.

 

نظافتچی ساختمان

 

نظافت آسانسورها

آسانسورها جزء بخش هایی است که تمییزی و کثیفی آن ها بسیار زود دیده میشود. از طرفی به خاطر جنس کابین و درب ها باید مراقب بود که تمیز کردن بیش از حد و استفاده از مواد شوینده نامناسب باعث خرابی و خسارت نشود.

 

نظافت پارکینگ

پارکینگ به دلیل عبور ماشین ها، کثیف ترین قسمت هر ساختمان است. تمیز کردن پارکینگ با توجه به وجود آلودگی های متفاوت نیاز به توجه بیشتر به مواد پاک کننده دارد. بطور کلی نظافت پارکینگ شامل مراحل زیر است:

 • تخلیه ی کامل پارکینگ از وسایل نقلیه
 • جارو کردن و جمع آوری هر گونه زباله از کف و سطل ها
 • پاک کردن لکه های روغن موتور از کف
 • تمیز کردن دوده از دیواره ها
 • شستن کامل کف پارکینگ با مواد شوینده ی مناسب با مصالح کف
 • جمع آوری آب ها و خشک کردن کف

 

نظافت مشاعات

 

نظافت شیشه ساختمان ها از بیرون

در ساختمان ها، نظافت شیشه ها از بیرون جزء خدمات عادی نظافت ساختمان نیست. به این دلیل که تمیز کردن شیشه ها در ساختمان ها (از طبقه 2 به بالاتر) نیاز به تجهیزات و موارد ایمنی بسیار دارد. برای این منظور بهتر است از خدمات نماشویی استفاده کنید.

 

نظافت مجتمع های مسکونی

برای نظافت مشاعات در مجتمع های مسکونی بزرگ، لازمست تا هیئت مدیره مجتمع با یک شرکت نظافتی قراردادی تنظیم کنند و براساس تعداد بلوک ها و طبقات و همچنین متراژ فضای مشاع، تعداد نیروی لازم مشخص شود و کار نظافت مشاعات ساختمان در روزهای مقرر به انجام برسد.

 

مواد شوینده برای نظافت راه پله و پارکینگ

نوع مواد شوینده، نقش مهمی را در نتیجه نظافت پارکینگ و نظافت راه پله دارد. برای مثال، این مواد باید با مصالح استفاده شده در راه پله، کابین آسانسور یا نقاط دیگر سازگار باشند، تا ظاهر آنها را تحت تاثیر قرار نداده و آسیبی به آنها نزند. مثلا برای نظافت راه پله ساختمان نباید از شوینده‌های اسیدی و جوهرنمک استفاده شود، چون باعث خوردگی سنگ‌های ساختمانی خواهد شد، و شما را متحمل هزینه سابیدن سنگ راه پله خواهد کرد.

پیشنهاد ما این است که برای انتخاب و تهیه مواد شوینده نظافت راه پله و پارکینگ از نظافتچی ساختمان مشورت بگیرید؛ و با تهیه مواد شوینده را به عهده او بگذارید. نظافتچی‌های منزل تجربه زیادی در نظافت راه پله انواع ساختمان‌‌های مسکونی، اداری، تجاری و ... دارند؛ و لوازم و مواد کار خود را به خوبی می‌شناسند.

 

نحوه ثبت سفارش نظافت راه پله و نظافت مشاعات

«خدمت از ما» نظافت راه پله و مشاعات و پارکینگ را برای ساختمان‌های اداری، تجاری و مسکونی و ... توسط نظافتچی‌های مورد اعتماد شرکت‌های نظافت ساختمان ارائه می‌دهد. نظافتچی ساختمان را کاملا متناسب با نظر و درخواست خودتان انتخاب کنید.

با ثبت درخواست رایگان برای نظافت راه پله دیگر نیازی به جست‌وجو برای یافتن نیروهای نظافت کاری و وظیفه‌شناس نیست. درخواست خود را ثبت کنید، قیمت محاسبه‌شده و نرخ نظافت راه پله را دریافت کنید، و از میان برترین شرکت‌ها، متعهدترین نیروی نظافت راه پله را درخواست کنید.

ما تمام سعی خود را کرده‌ایم تا بهترین افراد در وبسایت و اپلیکیشن «خدمت از ما» فعالیت کنند؛ انتخاب نهایی با شماست.

 

در صورت نارضایتی از نظافتچی ساختمان چه باید کرد؟

نکته‌ای که می‌تواند باعث تردید در استخدام نظافتچی ساختمان شود، آشنا نبودن با کیفیت کار اوست. خوشبختانه با امکاناتی که اپلیکیشن «خدمت از ما» در اختیار شما می‌گذارد، می‌توانید از کیفیت کار متخصصان نظافت ساختمان و نظافت راه پله، پیش از استخدام آنها، مطلع شوید.

شما می‌توانید سوابق و مجوزهای هر کدام از شرکت‌های نظافت ساختمان که در این پلتفرم فعال هستند را در پروفایل‌های تخصصی آنها ببینید. علاوه بر اینها، نظرها و امتیازات افرادی که پیش‌تر از خدمات آنها استفاده کرده‌اند، به شما در انتخاب بهترین نظافتچی ساختمان و شرکت نظافت ساختمان کمک خواهد کرد.

با تمام این اوصاف، در صورت نارضایتی از عملکرد نظافتچی ساختمان تا یک ساعت پس از شروع کار می‌توانید درخواست نظافتچی جدید برای انجام نظافت راه پله دهید.

 

نظافت راه پله و پارکینگ با نظافتچی آقا بهتر است یا نظافتچی خانم؟

نیروهای نظافتچی خانم معمولا برای انجام امور نظافت مرتبط با فضای داخلی خانه درخواست می‌شوند. نظافتچی آقا بیشتر برای نظافت ساختمان یا قسمت‌هایی مثل نظافت راه پله و نظافت راهرو، نظافت پارکینگ که ممکن است نیاز به جابجایی اجسام سنگین تر داشته باشد، تقاضا می‌شود. بیشتر درخواست‌ها برای نظافت راه پله و مشاعات، توسط نظافتچی آقا انجام می‌شود.

شما با توجه به درخواستی که دارید، می‌توانید انتخاب کنید که نظافتچی خانم به محل شما اعزام شود، یا نظافتچی آقا.

 

تهیه لوازم و مواد شوینده برای نظافت ساختمان به عهده کیست؟

یکی از نکات مهم در بحث نظافت ساختمان و سایر بخش‌های آن مانند نظافت راه پله و مشاعات، تهیه لوازم و مواد لازم برای تمیز کردن بخش‌های مختلف است. تهیه وسایل لازم و مواد شوینده برای نظافت راه پله و مشاعات مانند سایر خدمات نظافتی، به عهده مشتری است.

 البته برخی از شرکت‌های نظافت ساختمان، خدمات خود را به همراه لوازم و مواد لازم ارائه می‌دهند. در این میان، تعدادی مبلغی را به هزینه نظافت راه پله در پایان کار اضافه می‌کنند؛ و تعدادی نیز آن را رایگان ارائه می‌دهند.

در صورتی که فرد یا شرکت مدنظر شما این گزینه را نداشت، و خود شما نیز مواد شوینده مانند تاید، وایتکس، سفیدکننده، جرم‌گیر، دامستوس و ... را در دسترس نداشتید، می‌توانید هنگام ثبت درخواست‌تان برای نظافت ساختمان به این موضوع اشاره کنید.

 

نظافت پله ساختمان

 

هنگام نظافت مشاعات به این نکات توجه کنید

شما می‌توانید یک چک لیست برای نظافت ساختمان خود تهیه کنید، تا هم نظافتچی ساختمان کاملا بداند شما از او چه توقعی دارید، و هم شما بتوانید روند نظافت راه پله و پارکینگ را کنترل کنید. می‌توانید چک لیست‌تان را با افزودن این موارد آغاز کنید:

 • نظافت راه پله از درب پشت بام تا درب پاركينگ
 • شستن درب ورودی ساختمان و درب پاركينگ
 • نظافت پارکینگ و حیاط
 • تميز كردن و ضدعفونی كردن نرده‌ها
 • پاك كردن كليد و پريزهای داخل پاگردها
 • پاک کردن کلیه درب‌های درون راه پله
 • نظافت داخل کابین آسانسور (در صورت داشتن آسانسور)

 

نظافت راه پله تهران و سایر شهرها

مانند سایر سرویس‌ها، شما می‌توانید خدمت نظافت راه پله تهران را در «خدمت از ما» درخواست دهید؛ و با مقایسه متخصصین نظافت راه پله تهران، بهترین نظافتچی یا شرکت خدماتی نظافت راه پله تهران را برگزینید و از خدمات نظافت راه پله تهران بهره ببرید.

علاوه بر موارد ذکر شده، در صورتی که بخواهید خانه خود را نیز تمیز کنید، پیشنهاد می‌کنیم در کنار درخواست تمیز کردن راه پله، خدمت نظافت منزل نیز درخواست کنید. اگر هم می خواهید راه پله ساختمان محل کارتان را به نظافتچی بسپارید، پیشنهاد میکنیم در کنارش خدمات نظافت شرکت را هم امتحان کنید. شما برای نظافت راه پله در کرج، اصفهان، شیراز و هر شهری که باشید، می توانید از  خدمات "خدمت از ما" استفاده کنید و قیمت نظافت راه پله را در شهر خودتان جویا شوید.

4.6 امتیاز از 2068 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
نظافت راه پله و مشاعات

نظرات

بهشت افرین صداقت
بهشت افرین صداقت
5.0 (از 81 نظر)
310 خدمت موفق
نظافت راه پله و مشاعات
بنفشه آریاراد

بسیار با دقت و تمیز کار کردند. فامیلشون آقای صادقی بود. همه جاها را مرتب و تمیز تحویل دادند. خدا قوت بهشون

امیر عبدالخانی
امیر عبدالخانی
5.0 (از 17 نظر)
54 خدمت موفق
نظافت راه پله و مشاعات
محمد رضا مظاهری

با سلام آقای عبدالخانی برای نظافت ساختمان تشریف آوردن کارشان رو خیلی خوب و دلسوزانه انجام دادن و انسان بسيار مودب و با اخلاقی هستند ‌

مهدی اشرفی
مهدی اشرفی
5.0 (از 109 نظر)
187 خدمت موفق
نظافت راه پله و مشاعات
عباس جعفری

آقای اشرفی .بسیار مودب و چشم پاک و کارو مرتب وتمیز انجام دادن.درکل ازشون راضی بودم و پیشنهادشون میکنم

در این شهرها می توانید سفارش نظافت راه پله و مشاعات را ثبت کنید:

 • نظافت راه پله و مشاعات تهران
 • نظافت راه پله و مشاعات کرج
 • نظافت راه پله و مشاعات اصفهان
 • نظافت راه پله و مشاعات مشهد
 • نظافت راه پله و مشاعات شیراز
 • نظافت راه پله و مشاعات تبریز
 • نظافت راه پله و مشاعات اهواز
 • نظافت راه پله و مشاعات لواسان
 • نظافت راه پله و مشاعات ورامین
 • نظافت راه پله و مشاعات شهریار
 • نظافت راه پله و مشاعات وحیدیه
 • نظافت راه پله و مشاعات پرند
 • نظافت راه پله و مشاعات بومهن
 • نظافت راه پله و مشاعات پردیس
 • نظافت راه پله و مشاعات قرچک
 • نظافت راه پله و مشاعات قم
 • نظافت راه پله و مشاعات محمدشهر
 • نظافت راه پله و مشاعات چهارباغ
 • نظافت راه پله و مشاعات فردیس
 • نظافت راه پله و مشاعات مشکین دشت
 • نظافت راه پله و مشاعات کرمان
 • نظافت راه پله و مشاعات ری
 • نظافت راه پله و مشاعات اسلامشهر
 • نظافت راه پله و مشاعات اندیشه
 • نظافت راه پله و مشاعات شهر قدس
 • نظافت راه پله و مشاعات شهر گلستان
 • نظافت راه پله و مشاعات نسیم شهر
 • نظافت راه پله و مشاعات هشتگرد
 • نظافت راه پله و مشاعات ملارد
 • نظافت راه پله و مشاعات رباط کریم
 • نظافت راه پله و مشاعات پاکدشت
 • نظافت راه پله و مشاعات رشت
 • نظافت راه پله و مشاعات ساری
 • نظافت راه پله و مشاعات ارومیه
 • نظافت راه پله و مشاعات شاهین شهر
 • نظافت راه پله و مشاعات دماوند
 • نظافت راه پله و مشاعات رودهن