روش های تمیز کردن سرامیک کف

ثبت درخواست "کفسابی"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
روش های تمیز کردن سرامیک کف

روش های تمیز کردن سرامیک کف

در این مطلب با برخی از بهترین روش های تمیز کردن سرامیک کف یا اصطلاح رایج آن یعنی کفسابی برای براق و سالم نگه داشتن سرامیک‌ها آشنا می‌شویم، کاشی‌های سرامیکی مزایای زیادی دارند زیرا تمیز کردن آن‌ها بسیار آسان است و برای آشپزخانه و حمام بهترین گزینه‌اند.تمیز کردن کف پس از بازسازی ساختمان و توجه به این امر که چگونه رنگ اسپری را پاک کنیم تا لکه‌های آن بر سرامیک کف باقی نماند از سری موارد پر اهمیت در تمیز کردن سرامیک است.

همانند روش‌های رایج پاکسازی دیوار مثل پاك كردن دوده از ديوار گچی یا کاربرد اسپری پاک کننده دیوار برای محو لکه‌های نشسته بر سطح آن، راه‌های زیادی برای تمیز کردن کاشی‌های سرامیکی وجود دارد، که در ادامه ترفندهایی برای تمیز کردن سرامیک دستشویی، پاک کردن گچ از روی سرامیک، پاک کردن رنگ از روی سرامیک و روش پاک کردن سیمان از روی سرامیک را به شما آموزش می‌دهیم.

بهترين راه و وسيله تميز كردن سراميك خونه چيه؟

متاسفانه سرامیک‌ها به دلیل استفاده طولانی و در معرض مواد مختلف بودن پس از مدتی به سختی قابل لکه برداری هستند، در نتیجه دانستن شیوه صحیح تمیز کردن سرامیک‌ مهم است، در اینجا با یک تمیز کننده فوق العاده برای تمیز کردن سرامیک و کاشی و درزهای بین آن‌ها آشنا می‌شوید و می‌توانید برای برق انداختن سرامیک کف سالن، آشپزخانه، دستشویی و حمام مشابه تمیز کردن دیوار از نوع گچ و دیگر مصالح ساختمانی از آن استفاده نمایید.( لکه چایی روی دیوار گچی)

بهتر است برای براق و سالم نگه داشتن سرامیک‌‌ها به طور منظم آن‌ها را تمیز نمایید و حداقل یک بار در طول هفته آن‌ها را جارو کرده و پاک کنید تا از تجمع لکه و جرم روی آن‌ها جلوگیری شود و همچنین از یک برس با موهای ریز نرم استفاده کنید تا بر روی سطح سرامیک‌ها خط نیفتد.در واقع نظافت و تمیزکاری سرامیک امری مشابه از بین بردن بوی بد فرش و استفاده از شامپو فرش و دیگر پاک کننده‌ها برای رفع لکه از سطح این کفپوش است. 

برای تميز كردن سراميك اشپزخانه از لکه‌های سختی که به سادگی محو نمی‌شوند، از بخارشو استفاده کنید، بخارشو مانند جاروبرقی عمل می‌کند. کافی است مخزن آن را پُر کنید و سپس دستگاه را روشن کنید و روی جاهایی که می‌خواهید تمیز شود بکشید و یا از محلول‌های مناسب که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شوید، استفاده کنید.

از جمله مواد محبوب دیگری که برای برق انداختن سرامیک استفاده می‌شود می‌توان جوش شیرین را نام برد. مقداری جوش شیرین را در آب مخلوط کرده و آن را روی سطح لکه دار بپاشید(ریختن جوش شیرین در مایع ظرفشویی). البته در نظر داشته باشید که مقدار کمی آب بکار ببرید تا غلظت و در نتیجه عملکرد جوش شیرین بهتر شود اجازه دهید مخلوط برای چند ساعت روی سرامیک‌ها بماند.

سپس با دستمال یا انواع تی سرامیک‌ها را محکم بشویید و در نهایت باقی مانده مخلوط را با یک اسفنج خیس شده در آب گرم پاک کنید و اجازه دهید تا کاشی‌ها خشک شوند.از این لکه بر قوی برای سفید کردن نقره و به عنوان پاک کننده قوی سنگ توالت نیز استفاده می‌شود.

 

برخی از دغدغه‌ها برای تمیز کردن سرامیک کف:

 • روش پاك كردن سيمان از روي سراميك
 • بهترين راه و وسيله تميز كردن سراميك خونه چيه؟
 • تميز كردن سراميك دستشويي
 • پاك كردن گچ از روي سراميك
 • پاك كردن رنگ از روي سراميك
 • برق انداختن سرامیک کف سالن
 • نحوه شستن کاور پلاستیکی وسایل برقی
 • تمیزکردن سرامیک دستشویی
 • تميز كردن سراميك با جوش شيرين
 • چگونه لکه روغن از روی کابینت پاک کنیم

 

آموزش برق انداختن سرامیک کف

روش های تمیز کردن سرامیک کف روش پاك كردن سيمان از روي سراميك چطور گچ را از روی سرامیک تمیز کنیم بهترین تی برای سرامیک براق کننده سرامیک مات

 

بهترین روش پاك كردن سيمان از روي سراميك

پاک کردن گچ و سیمان از روی کاشی و سرامیک معمولا پس از بازسازی یا تعمیرات خانه، یکی از بزرگترین دردسر‌هاست، در بیشتر مواقع از بین بردن سیمان از روی سنگ و موزاییک و سرامیک احتیاج به کفسابی سنگ ندارد. برای شروع ابتدا با تیغه‌های دسته دار یا کاردک‌های مخصوص این کار تا جای ممکن سیمان روی سرامیک را بتراشید و به پاک کردن این مواد سیمانی بپردازید، اگر لکه‌های سیمان کوچک باشد می‌توانید مقداری سرکه سفید را به اندازه‌ای که کل لکه را بپوشاند.

روی محدوده‌ی سیمانی بریزید اجازه دهید یک تا دو ساعت سرکه بر روی سیمان روی سرامیک بماند، سیمان که شروع به شل شدن کرد، با استفاده از اسکاچ یا یک فرچه روی ناحیه بکشید تا سیمان پاک شود. اگر هنوز هم اثری از سیمان روی سرامیک‌ها وجود داشت، می‌توانید دوباره تکرار کنید. حال می‌توانید سرامیک را با استفاده از آب و صابون بشویید تا اثر اسیدی سرکه و بوی آن از بین برود.

از بین بردن رسوب ضخیم کتری و همین طور از بین بردن لکه سیاه روی استیل از دیگر موارد استفاده از محلول رقیق شده سرکه با آب برای لکه بری است. 

 

پاك كردن گچ از روي سراميك

پاك كردن گچ از روي سراميك بسیار کار راحتی است زیرا گچ به راحتی با آب ترکیب می‌شود و خیلی زود آثار باقی مانده از آن از بین می‌رود اما اگر برای پاک کردن گچ از روی سرامیک دچار مشکل شدید از روش زیر استفاده کنید. درون یک سطل آب داغ مقداری مواد شوینده بریزید،

سپس با استفاده از یک تکه پارچه یا ابر بر روی لکه‌ها بکشید و ۵ دقیقه زمان دهید تا گچ خیس بخورد بعد با استفاده از فرچه یا برس روی سرامیک را بسابید و گچ‌های باقی مانده را بردارید. حالا کافی است با یک حوله سطح را خشک کنید اگر لکه‌ی گچ همچنان پابرجا باقی ماند، می‌توانید مدت زمان بیشتری آن را بخیسانید و این مراحل را دوباره تکرار کنید.

 

تمیز کردن سرامیک کف

پاك كردن گچ از روي سراميك تميز كردن سراميك دستشويي بهترين راه و وسيله تميز كردن سراميك خونه چيه؟ پاك كردن گچ از روي سراميك برق انداختن سرامیک کف سالن

 

ترفندهای به کار رفته در خدمات آنلاین نظافت را می‌توان برای پاک کردن انواع لکه‌های به جای مانده در روی سرامیک پس از بازسازی ساختمان به کار برد. پاک کردن رد به جای مانده از لکه بر قوی شیشه بر روی سرامیک پس از تمیز کاری ساختمان و دیگر مواد مشابه نیز از یک اصول خاص پیروی می‌کند. 

 

پاك كردن رنگ از روي سراميك

معمولا سخت ترین مرحله‌ی نقاشی دیوارها و سقف ریختن رنگ روی زمین و پاك كردن رنگ از روي سراميك هاست که بهتر است برای راحتی کار، کف ساختمان را قبل از نقاشی نایلون بکشید. در صورتی که رنگ روغنی روی سرامیک ریخت ابتدا می‌توانید با یک کاردک روی سرامیک بکشید، اگر لكه ایجاد شده كاملا خشك شده است. 

قبل از اینكه این اقدامات را انجام دهید ابتدا لكه را تا جایی كه امكان دارد با یك شی نوك نیز یا سوهان ناخن بتراشید و از سطح جدا كنید تا رنگ پاک شود. در صورتی که هنوز آثار رنگ روی سرامیک‌ها باقی مانده کافیست یک تینر فوری ده هزار خریداری کنید و بعد تینر را روی سرامیک بریزید تا رنگ کاملا پاک شود. یک نکته مهم اینکه هنگام استفاده از تینر حتما از دستکش استفاده کنید.

اگر احساس می‌کنید که برای بازسازی یا تغییر دکوراسیون منزل خود به کمک احتیاج دارید توصیه می‌کنیم حتما به شرکت‌های خدمات آنلاین سر بزنید و کارها ی خود را به یک متخصص حرفه‌ای و کاردان بسپارید.

کفسابی
برای سرویس کفسابی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading