همه چیز درباره تمیز کردن سرامیک و شوینده‌های کاربردی

ثبت درخواست " کفسابی "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
همه چیز درباره تمیز کردن سرامیک و شوینده‌های کاربردی

تمیز کردن سرامیک و کاشی‌های خانه، یکی از مراحل نظافت بوده که باید به خوبی طی شود. امروزه از سرامیک در بخش‌های مختلف مانند کف خانه، دیوار و کف آشپزخانه و سرویس بهداشتی و ... استفاده می‌شود. از این رو لازم است تا شما با نحوه تمیز کردن سرامیک آشنایی کاملی داشته باشید.

براق کردن سرامیک کف سالن، می‌تواند تأثیر زیادی در جلوه سالن و تمیزتر به نظر آمدن محیط داشته باشد. از همین رو توصیه می‌کنیم که به این نکته توجه ویژه‌ای داشته باشید. در ادامه با ما همراه باشید تا به صورت کامل این موضوع را موردبررسی قرار دهیم.

فهرست عناوین

مواد شوینده مناسب برای تمیز کردن سرامیک

بدیهی است که برای تمیز کردن سرامیک‌ها، شما به مواد شوینده نیاز دارید تا بتوانید آن‌ها را کاملا تمیز و براق کنید. شوینده‌های مختلف و گوناگونی در این زمینه وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها بهره ببرید. توجه داشته باشید که انتخاب شوینده باید بر اساس نوع و جنس سرامیک باشد، به عنوان مثال سرامیک‌های گرانیت را به هیچ عنوان نباید با شوینده‌های اسیدی تمیز کرد. شوینده‌های موجود برای تمیز کردن سرامیک، در دو دسته کلی قرار می‌گیرند که در این بخش به معرفی آن‌ها می‌پردازیم.

 

شوینده‌های غیر صنعتی

در این دسته از شوینده‌ها، شما می‌توانید از مواد غیر صنعتی مختلف که آسیب کمتری به دنبال دارند استفاده کنید. ترکیبات مختلف و گوناگونی در این دسته جای می‌گیرند که همه آن‌ها توانایی بسیار بالایی در براق کردن سرامیک کف سالن و سایر بخش‌های خانه یا محل کار شما دارند. از ترکیبات موجود در این زمینه می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم که همواره در دسترس هستند و تهیه کردن آن‌ها به سادگی امکان‌پذیر است.

 • لیمو ترش و سرکه با آنزیم‌های قوی
 • جوش شیرین، لکه بر قدرتمند
 • سرکه و لیمو شیرین برای براق کردن
 • ترکیب جوش‌شیرین، سرکه و آمونیاک برای از بین بردن لکه‌های قدیمی

 

شوینده‌های صنعتی

دسته دیگر از مواد شوینده مناسب برای تمیز کردن سرامیک، باید به مدل‌های صنعتی موجود در بازار اشاره کنیم که شما می‌توانید آن‌ها را تهیه کرده و مورداستفاده قرار دهید. توجه داشته باشید که قبل از استفاده یک شوینده برای کل سرامیک‌ها، ابتدا برای قسمت کوچکی آن را امتحان کرده و در صورتی که تغییر رنگ یا آسیبی مشاهده نشد، از آن برای کل سرامیک‌ها استفاده کنید. شوینده‌های مختلف و گوناگونی در این زمینه وجود دارند ه از بین آن‌ها می‌توانیم به وایتکس و انواع لکه برها و ... اشاره کنیم.

 

تمیز کردن گچ و سیمان از روی سرامیک

 

وسایل موردنیاز برای براق کردن سرامیک

برای درست انجام دادن هر کاری و دستیابی به مطلوب‌ترین نتیجه، باید به ابزار و وسایل کاربردی آن، دسترسی داشته باشید. بدیهی است که برای تمیز کردن سرامیک کف منزل و یا تمیز کردن سرامیک حمام و دستشویی نیز شما به لوازم مناسبی احتیاج دارید تا بتوانید این کار را به بهترین نحو ممکن انجام دهید. در این بخش قصد داریم تا لوازم موردنیاز و کاربردی برای این کار را معرفی کنیم.

 • دستکش
 • دستمال پارچه‌ای
 • تی
 • اسفنج
 • دستمال‌کاغذی
 • برس شست‌وشو
 • مسواک برای لکه‌های قدیمی و سخت
 • مواد شوینده مختلف

 

نکات مهم در تمیز کردن سرامیک کف منزل

در کنار مواد شوینده مناسب برای تمیز کردن سرامیک و لوازم موردنیاز در این زمینه، شما باید درباره نکات مهم و مؤثر در این راستا نیز اطلاعات خود را ارتقا دهید تا بتوانید این کار را به بهترین نحو ممکن انجام دهید. در این قسمت چند نمونه از مهم‌ترین نکات موجود در این زمینه را معرفی می‌کنیم تا شما بتوانید بر اساس آن‌ها، به تمیز کردن سرامیک بپردازید بدون اینکه کمترین آسیبی به سرامیک‌ها و یا خودتان برسد. مهم‌ترین نکات در این زمینه به شرح زیر هستند.

 

براق کردن سرامیک با جوش شیرین

 

توجه به دستورالعمل کارخانه

به دستورالعمل کارخانه تولیدکننده سرامیک توجه داشته باشید. میدانیم که امروزه برندهای مختلفی در زمینه تولید کاشی و سرامیک فعالیت می‌کنند و تنوع در بین آن‌ها بسیار گسترده است. برخی از برندها دستورالعمل‌های مخصوص خود را برای تمیز کردن دارند که بهتر است بر اساس آن‌ها پیش بروید.

 

 

استفاده از دستکش

چنانچه از شوینده‌های قوی برای تمیز کردن سرامیک استفاده می‌کنید، بهتر است که در زمان نظافت از دستکش استفاده کنید. در این حالت می‌توانید از پوست خود در برابر آسیب‌های واردشده از مواد شوینده، محافظت کنید.

 

امتحان کردن مواد بر روی یک قسمت کوچک

مواد شوینده را بر روی قسمت کوچکی از سرامیک‌ها که خارج از دید شماست امتحان کنید. در صورتی که شاهد هرگونه تغییر رنگ یا تغییر حالت در آن قسمت بودید، به هیچ عنوان از آن ماده یا ترکیب برای تمیز کردن باقی قسمت‌ها استفاده نکنید.

 

برطرف کردن کامل رطوبت

بعد از تمیز کردن سرامیک‌ها، با استفاده از دستمال تمیز و خشک، رطوبت روی آن‌ها را بگیرید تا سطحشان حالت لغزنده نداشته باشد.

 

مخلوط نکردن شوینده ها با هم

به هیچ عنوان دو یا چند شوینده صنعتی مانند وایتکس و جرم‌گیر و ... را برای تمیز کردن سرامیک با یکدیگر ترکیب نکنید. ترکیب این مواد در محیط‌های بسته، می‌تواند آسیب‌های جبران‌ناپذیری را برای شما به دنبال داشته باشد.

 

تمیز کردن سرامیک خانه نوساز

 

نحوه تمیز کردن سرامیک حمام و دستشویی

بدون شک یکی از ناخوشایندترین بخش‌های نظافت، مربوط به تمیز کردن سرامیک حمام و دستشویی است. از آنجایی که رشد باکتری‌ها در محیط‌های مرطوب شدن بیشتری دارد، شما باید در دوره‌های زمانی کوتاه‌تری اقدام به نظافت و تمیز کردن سرامیک‌های این قسمت‌ها بکنید. در این راستا می‌توانید از مواد شوینده صنعتی مانند انواع جرم‌گیرها و یا وایتکس با غلظت‌های مختلف استفاده کنید. تمیز کردن سرامیک حمام و دستشویی با این مواد، به دلیل بسته بودن فضا می‌تواند آسیب‌هایی را برای سلامتی شما به دنبال داشته باشد. از این رو توصیه می‌کنیم که از مواد و ترکیب‌های مختلف دیگر برای این کار استفاده کنید.

 

استفاده از سرکه سفید

همان‌طور که اشاره کردیم این مکان‌ها در معرض رشد انواع باکتری و کپک قرار دارند، به همین دلیل نظافت آن‌ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. برای تمیز کردن سرامیک دستشویی و حمام، باید مقداری سرکه سفید روی بخش‌های مختلف آن بریزید و سپس چند لحظه به آن زمان بدهید سپس آن‌ها را به صورت کامل آبکشی کنید. توجه داشته باشید که برای سطوح گرانیتی و سنگ‌های طبیعی از سرکه استفاده نکنید.

سرکه با خاصیت اسیدی خود می‌تواند تمام میکروب‌ها را از بین ببرد و یک سطح تمیز و عاری از هرگونه آلودگی برای شما به ارمغان آورد. در صورتی که از شوینده‌های شیمیایی و صنعتی برای این کار استفاده می‌کنید نیز دقیقا مشابه با همین روش باید پیش بروید.

 

براق کردن سرامیک کف سالن

 

نحوه پاک کردن لکه‌های کهنه و سخت از روی سرامیک

برخی از مواقع ممکن است شاهد لکه‌های سخت و قدیمی بر روی سرامیک‌ها باشیم. پاک کردن این لکه‌ها با دشواری‌های خاصی به همراه است. در حالتی که بعد از نظافت و تمیز کردن سرامیک به صورت عادی، باز هم شاهد لکه‌های سخت و قدیمی بر روی سرامیک‌ها بودید، باید از این‌ روش برای از بین بردن آن‌ها استفاده کنید.

 • حدود نیم فنجان سرکه سفید و یا سرکه خصوص نظافت را با حدود 4 لیتر آب گرم ترکیب کنید تا به غلظت مناسبی برسد. با استفاده از این ترکیب به دست‌آمده، سرامیک‌ها را شست‌وشو دهید. در صورتی که سرکه در دسترس نداشتید، می‌توانید از الکل برای این کار استفاده کنید.
 • آب گرم را با مقدار مساوی پودر شست‌وشو مخلوط کرده و از ترکیب حاصل، برای شست‌وشوی سرامیک‌ها استفاده کنید. پودر شست‌وشو یک تمیزکننده مناسب برای سطوح سخت و لکه‌های قدیمی و کهنه محسوب می‌شود که می‌توانید از آن بهره ببرید.
 • در هر دو روش، یک پارچه مناسب در دسترس داشته باشید و آن را بر روی لکه قرار دهید. سپس اجازه دهید تا ترکیب به مدت 5 تا 10 دقیقه بر روی لکه باقی بماند. بعد از برداشتن پارچه، یک فرچه و یا قلم‌موی نرم را به آرامی بدون اینکه خراشی بر روی سرامیک وارد شود، روی لکه بکشید. درنهایت می‌توانید با استفاده از یک پارچه خیش، لکه را به صورت کامل تمیز کنید.

 

روش های پاک کردن لکه از روی سرامیک

 

نحوه تمیز کردن گچ و سیمان از روی سرامیک

یکی از آلودگی‌هایی که معمولا بر روی سرامیک و یا کاشی‌ها وجود دارد، گچ و سیمان است. این لکه‌ها معمولا در روند ساخت ساختمان به وجود آمده‌اند، اما درنهایت شما باید برای تمیز کردن و از بین بردن آن‌ها اقدام کنید. در صورتی که لکه‌های موجود، کوچک و نازک باشند، شما می‌توانید از سرکه سفید و اسفنج برای نظافت آن‌ها استفاده کنید. برای تمیز کردن گچ و سیمان از روی سرامیک با لکه‌های در ابعاد بزرگ، شما به یک شوینده با قدرت به مراتب بیشتر از سرکه نیاز خواهید داشت.

 

پاک کردن لکه بزرگ سیمان

یکی از اقداماتی که برای تمیز کردن سرامیک خانه نوساز باید انجام دهید، از بین بردن لکه‌های مربوط به سیمان است. در صورت وجود لکه‌های بزرگ گچ و سیمان بر روی سرامیک، باید از اسید فسفریک استفاده کنید. در ابتدا با کمک یک کاردک، ناجایی که امکان دارد لکه را از روی سرامیک بتراشید و سپس با استفاده از دستورالعملی که بر روی بسته‌بندی اسید وجود دارد، برای تمیز کردن باقی‌مانده لکه اقدام کنید. درنهایت بعد از تمام شدن نظافت، حتما ناحیه را با استفاده از آب و صابون تمیز کنید تا اثرات اسید به صورت کامل از بین برود.

 

مواد شوینده مناسب برای تمیز کردن سرامیک

 

پاک کردن گچ از روی سرامیک

خاصیت گچ به صورتی است که با آب ترکیب شده و بر همین اساس شما به راحتی می‌توانید آن را از روی سرامیک پاک کنید. در صورتی که در پاک کردن لکه گچ از روی سطح سرامیک با مشکل روبه رو شدید، باید بدانید که مشکل از بافت سرامیک است. در این حالت باید مقداری از مواد شوینده را با یک سطل آب گرم ترکیب کرده و سپس مقداری از کف به وجود آمده را بر روی لکه قرار دهید. بعد از گذشت 5 دقیقه و خیس خوردن گچ، می‌توانید با استفاده از یک برس با زبری متوسط، لکه گچ را به صورت کامل از بین ببرید.

 

استفاده از روش پر اکسید هیدروژن و جوش‌شیرین برای گچ و سیمان

در صورتی که روش‌های قبلی کارساز نبودند، می‌توانید از پر اکسید هیدروژن نیز برای تمیز کردن سرامیک کف منزل یا محل کار خود استفاده کنید. در این روش باید حدود 60 میلی‌لیتر پر اکسید هیدروژن را با 100 گرم جوش‌شیرین ترکیب کنید ا یک خمیر به دست آید. سپس خمیر حاصل شده را بر روی لکه‌ها بمالید و اجازه دهید چند دقیقه بر روی آن‌ها بماند. در آخر با آب گرم سطح را به صورت کامل شست‌وشو دهید تا اثر لکه کاملا از بین برود.

 

نحوه پاک کردن لکه‌های رنگ از روی سرامیک

یکی دیگر از لکه‌هایی که معمولا بر روی سرامیک به وجود آمده و شما باید برای تمیز کردن آن اقدام کنید، رنگ است. در این حالت معمولا شما بسته به نوع رنگ، به حلال خاصی نیاز خواهید داشت. چنانچه رنگ بر روی سرامیک ریخت، فورا برای تمیز کردن آن اقدام کنید، چراکه پاک کردن رنگ خشک شده معمولا سختی‌های مخصوص خود را به همراه دارد. روش‌های مختلفی وجود دارند که بر اساس آن‌ها می‌توانید رنگ‌های خشک شده بر روی سرامیک را پاک کنید.

 

پاک‌کننده خانگی

اولین روش کاربردی در این زمینه استفاده از شوینده‌های خانگی است. در صورتی که رنگ ریخته شده بر پایه آب باشد، می‌توانید از ترکیب آب گرم و مایع تمیزکننده برای پاک کردن لکه استفاده کنید. چنانچه لکه موجود از رنگ‌روغنی باشد، می‌توانید از محلول سرکه داغ و یا الکل‌های صنعتی موجود در این زمینه استفاده کنید. ترکیب سرکه سفید، مایع ظرف‌شویی، آب گرم و جوش‌شیرین نیز انتخاب خوبی برای پاک کردن لکه رنگ‌های روغنی محسوب می‌شود. توجه داشته باشید که به هیچ عنوان برای پاک کردن رنگ‌های آکریلیک از اسکاچ سیمی استفاده نکنید، چراکه باعث آسیب رسیدن به سرامیک خواهد شد.

 

تمیز کردن سرامیک کف منزل

 

استفاده از تینر صنعتی

روش دیگری که معمولا برای پاک کردن لکه رنگ از روی سرامیک مورداستفاده قرار می‌گیرد، استفاده از تینر صنعتی است. رقیق‌کننده صنعتی یا تینر را می‌توانیم از قدرتمندترین گزینه‌ها برای پاک کردن رنگ بدانیم که اثرگذاری فوق‌العاده‌ای دارد. این روش را می‌توانیم به عنوان گران‌ترین و درعین‌حال سریع‌ترین راهکار برای از بین بردن لکه رنگ بدانیم.

 • در ابتدا باید کاشی را با استفاده از پاک‌کننده‌های چندمنظوره به صورت کامل تمیز کنید.
 • در قدم بعدی ابتدا تینر را روی قسمت کوچکی از سرامیک امتحان کنید و در صورت عدم وجود آسیب، از آن برای از بین بردن لکه رنگی بهره ببرید.
 • استفاده از دستکش لاستیکی، ماست و عینک در این زمان الزامی بوده و از بروز آسیب‌های مختلف تا حد زیادی، جلوگیری می‌کند.
 • سپس درنهایت سطح را با استفاده از آب و صابون به خوبی شسته و آن را خشک کنید.

 

مراحل تمیز کردن سرامیک در نظافت هفتگی

بخشی از نظافت هفتگی منزل، مربوط به تمیز کردن سرامیک‌ها می‌شود. درواقع اگر می‌خواهید که همواره سرامیک‌های تمیز و براق داشته باشید و از باقی ماندن لکه‌های سخت بر روی آن‌ها جلوگیری کنید، باید به این بخش از نظافت هفتگی خانه خود، توجه بسیار ویژه‌ای داشته باشید. در این قسمت مراحلی که لازم است در نظافت هفتگی طی کنید را توضیح می‌دهیم.

 • در گام اول باید سرامیک‌ها را جارو کنید تا تمام گرد و غبار و خرده‌های آشغال از روی آن‌ها برداشته شود.
 • در قدم بعدی باید سرامیک‌ها را با استفاده از دستمال یا تی های پارچه‌ای موجود در این زمینه پاک کنید. در این مرحله هیچ نیازی به مواد شوینده ندارید و سرامیک‌های شما صرفا با دستمال و طی به خوبی تمیز و براق خواهند شد.
 • در آخرین قدم باید یک پارچه خشک و تمیز برداشته و سرامیک‌ها را بلافاصله خشک‌کنید. این کار از نشستن گردوغبار و آلودگی‌های جدید بر روی سرامیک‌ها تا حد زیادی جلوگیری می‌کند. همچنین بر این اساس شما می‌توانید خطر لغزیدن بر روی سرامیک‌ها را نیز کاهش دهید.

توجه داشته باشید که هر آلودگی که بر روی سرامیک‌ها بریز، حتی قطره آب، در همان لحظه تمیز کنید تا از انباشته شدن آلودگی‌ها بر روی یکدیگر جلوگیری شود. بر این اساس شما در طول هفته سرامیک‌های تمیز و براق خواهید داشت که می‌توانند جلوه فوق‌العاده‌ای در خانه شما به وجود آورند.

 

تمیز کردن سرامیک

 

کفسابی بهتر است یا تمیز کاری دستی سرامیک

در ابتدا لازم است تا یک تعریف اساسی و کلی برای کفسابی سرامیک ارائه دهیم. کفسابی سرامیک درواقع یک روش برای تمیز و براق کردن سرامیک‌هاست که در آن‌ها معمولا از دستگاه‌های مخصوصی استفاده می‌شود. در روند کفسابی، اقداماتی مانند ترمیم و بازسازی سرامیک‌ها، برطرف کردن درزها و شکستگی‌های موجود و ... نیز انجام می‌شود. بر این اساس می‌توانیم نتیجه بگیریم که ظاهر سرامیک‌ها بعد از فرایند کفسابی تا حد زیادی بهبود پیدا می‌کند.

 

کفسابی یا تمیزکاری دستی

انتخاب بین این دو گزینه برای براق کردن سرامیک کف سالن یا سایر بخش‌های خانه، بر اساس میزان لکه‌ها و آلودگی‌های موجود انجام می‌شود. همان‌طور که اشاره کردیم، کفسابی می‌تواند یک تمیزکاری اصولی انجام داده و آلودگی‌های کهنه و آسیب‌های جزئی موجود روی سرامیک‌ها را از بین ببرد. بر این اساس می‌تواند در شرایط خاصی کاربرد داشته باشد. از طرف مقابل معمولا از تمیزکاری دستی در موقعیت‌های دیگری استفاده می‌شود که کفسابی کاربرد مناسبی نداشته باشد. پس به صورت کلی و واضح نمی‌توانیم به این پرسش، پاسخ دهیم و بسته به شرایط موجود، پاسخ آن متفاوت خواهد بود.

 

هرچند وقت یک بار باید سرامیک را تمیز کرد

به صورت کلی نمی‌توانیم بازه زمانی مشخصی را برای نظافت و تمیز کردن سرامیک‌ها مشخص کنیم، چراکه این موضوع به موارد و عوامل مختلفی وابسته است که باید به آن‌ها توجه داشته باشید. نحوه استفاده شما، تعداد افراد حاضر در خانه، محیط جغرافیای شما و ... از مواردی هستند که می‌توانند بر روی زمان تمیز کردن سرامیک تأثیر بگذارند. در صورتی که تعداد افراد خانواده شما بیشتر باشد، بدیهی است که سرامیک‌ها نیز زودتر کثیف شده و در زمان کوتاه‌تری به نظافت نیاز پیدا می‌کنند.

 

بهترین زمان برای تمیز کردن سرامیک

 

بر همین اساس توصیه می‌کنیم که زمان نظافت را بر اساس نیاز سرامیک‌ها و آلودگی‌ها و لکه‌های موجود بر روی آن‌ها تنظیم کنید. در صورتی که نظافت هفتگی را به خوبی انجام دهید، سرامیک‌ها به تمیز کردن کمتری نیاز پیدا می‌کنند. در بهترین حالت شما می‌توانید هر زمان که چیزی روی سرامیک‌ها می‌ریزد، قبل از خشک و لکه شدن، آن را به صورت کامل تمیز کنید تا هیچ جای لکه‌ای بر روی سرامیک باقی نماند.

 

نکات مهم در تمیز نگه داشتن کاشی و سرامیک

تمیز نگه‌داشتن سرامیک، شما را از نظافت متعدد و کفسابی برای از بین بردن لکه‌های مختلف تا حد زیادی بی‌نیاز می‌کند. از این رو توصیه می‌کنیم که نکات مهم در این زمینه را جدی گرفته و به آن‌ها پایبند باشید. بر اساس این نکات شما می‌توانید برای مدت‌زمان طولانی‌تری سرامیک‌های تمیز داشته باشید و دوره‌های نیاز به نظافت را برای آن‌ها طولانی‌تر خواهید کرد. برخی از مهم‌ترین نکات در این زمینه به شرح زیر هستند.

 

استفاده از پادری

یکی از مؤثرترین راهکارها و روش‌ها در این زمینه، استفاده از پادری است. پادری می‌تواند تا حد زیادی آلودگی‌های موجود در زیر کفش و یا کف پای شما را به خود جذب کرده و از انتقال آن‌ها به سرامیک و فرش‌ها، جلوگیری کنید. از این رو توصیه می‌کنیم که در بخش‌های مختلف خانه مانند درب‌های ورودی، آشپزخانه، درب سرویس بهداشتی و ... استفاده کنید تا آلودگی‌ها از این محیط‌ها وارد سایر بخش‌های خانه نشوند.

 

روش های تمیز کردن سرامیک خانه نوساز

 

تی کشیدن

اگر به دنبال راهکاری برای براق کردن سرامیک کف سالن هستید و می‌خواهید که سرامیک‌ها تمیز باقی بمانند، تی کشیدن را جدی بگیرید. برای این کار شما به هیچ دشواری نیاز نداشته و به سادگی می‌توانید از تی های پارچه‌ای موجود در بازار و مقداری آب گرم استفاده کنید تا سرامیک‌های تمیز و براق داشته باشید.

 

جاروبرقی

در راستای تمیز کردن سرامیک‌ها و تمیز نگه‌داشتن آن‌ها، به اثر جاروبرقی توجه ویژه‌ای داشته باشید. جاروبرقی می‌تواند تمام آلودگی‌ها و گرد و غبار نشسته بر روی سرامیک‌ها را پاک کرده و آن‌ها را تا دوره نظافت بعدی، کاملا تمیز نگه دارد.

 

سخن پایانی

تمیز کردن سرامیک در نظافت خانه و محیط‌های اداری، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و باید توجه ویژه‌ای به آن شود. وجود هرگونه لکه بر روی سرامیک‌ها می‌تواند تأثیر منفی در تمیزی خانه به دنبال داشته باشد، از این رو باید از طریق مواد شوینده مناسب برای تمیز کردن سرامیک، استفاده کرده و تمام آلودگی‌های موجود روی سطح آن‌ها را از بین ببرید. در بخش‌های قبلی تمام نکات و روش‌های موجود برای تمیز کردن سرامیک خانه نوساز مانند براق کردن سرامیک با جوش شیرین و ... را موردبررسی قرار دادیم. با توجه به مطالب ارائه شده در بخش‌های قبلی، شما می‌توانید سرامیک‌های خود را کاملا براق و تمیز نگه دارید.

4.5 امتیاز از 1734 رای


کفسابی
برای سرویس کفسابی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین