قیمت قالیشویی در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه قالیشویی" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (هر متر مربع)
 • 8,000 تومان
 • 8,500 تومان
 • 12,000 تومان
 • 15,000 تومان

شما در کدام شهر به قالیشویی نیاز دارید؟

قالیشویی را به متخصصش بسپار

قالیشویی یعنی شستشوی قلب خانه ایرانی. تا چندوقت پیش، قالیشویی و شستشوی قالی حوالی نوروز نه یک کار طاقت‌فرسا، که یک فعالیت جمعی و مفرح بود. اما با گذشت زمان و تغییر سبک زندگی، قالیشویی آنلاین و قالیشویی اینترنتی به سرعت محبوب شد و جای قالیشویی در منزل را گرفت. قالیشویی تهران از سایر شهرها زودتر به این محبوبیت رسید.

خدمات قالیشویی انلاین در "خدمت از ما"، به دلیل مناسب بودن تعرفه شستشوی فرش، سریع انجام شدن شستشوی قالی، امکان پیدا کردن نزدیک‌ترین و بهترین قالی شویی، صرفه‌جویی در آب، استفاده از مواد شوینده قالیشویی مرغوب و ... انتخاب اول افراد برای شست و شوی قالی است. با "خدمت از ما" همراه باشید، تا به شما بگوییم چطور بهترین تجربه را از قالی شویی اینترنتی داشته باشید.

 

قالیشویی

 

چرا باید خدمات قالیشویی را به متخصص سپرد؟

شستشوی قالی، مانند هر خدمت دیگری در بازار آنلایت "خدمت از ما"، بهینه‌سازی شده‌ مطابق با سبک زندگی امروزی ماست. مهمترین دلایلی که حتی سخت‌گیرترین افراد را به استفاده از خدمات قالیشویی انلاین و متخصصان شستشوی قالی ترغیب می‌کند، عبارتند از:

 

امکان قالیشویی در محل (قالیشویی سیار)

قالیشویی سیار، قالیشویی در منزل یا همان قالیشویی در محل، آسایش شما را به حداکثر می‌رساند. شستشوی فرش شما با نهایت ظرافت و کیفیت انجام می‌شود، آن هم بدون کوچکترین نیاز به جابجایی فرش‌ها. از این نظر، قالیشویی در محل حتی از خدمات قالیشویی شبانه روزی یا قالیشویی با تحویل فوری هم بهتر است. در این دسته از خدمات، متخصص با دستگاه بخارشو قسمت‌هایی از فرش و یا تمام فرش شما را تمیز می‌کند.

البته قالیشویی در محل همیشه بهترین گزینه نیست؛ مثلا گاهی فرش شما به یکسری تعمیرات نیاز دارد، یا اینکه اصلا ترجیح می‌دهید دست و پایتان خلوت باشد و شست و شوی فرش در محل مخصوص انجام شود. در هرحالت؛ اگر به دنبال یک قالیشویی خوب باشید که خدمات قالیشویی در محل یا قالیشویی تحویل فوری را در شهرتان ارائه دهد، ما به شما کمک می‌کنیم تا آنها را پیدا کنید.

 

شستشوی قالی بدون آسیب و خسارت

بهترین قالیشویی‌ها کار شستشوی فرش و خشک کردن آن را با دستگاه‌های مخصوص انجام می‌دهند. این دستگاه‌ها ضمن تمیز کردن فرش‌ها و قالی‌ها مانند روز اول، هیچگونه آسیبی به آن نمی‌رسانند و نم آنها را هم کاملا می‌گیرند. اگر این شرایط از طرف شرکت رعایت نشود، باید منتظر اتفاقات ناخوشایندی مانند پارگی فرش، چروک بودن، بوی نامطبوع، نم داشتن و ... بود.

 

استفاده از بهترین مواد شوینده برای فرش

همان‌قدر که استفاده از دستگاه‌های مدرن و قابل اعتماد برای شستن فرش لازم است، استفاده از بهترین مواد شوینده برای فرش مرغوب هم به همان اندازه مهم است. مواد شوینده قالیشویی باید استاندارد و مجاز باشند، و به بافت فرش (از حساس‌ترین بافت‌ها گرفته تا مقاوم‌ترین آنها) و رنگ‌های آن آسیب نزنند. استفاده کردن یا نکردن از مواد شوینده ضدقارچ و آنتی باکتریال هم معیار دیگری است که یک قالیشویی خوب آن را رعایت می‌کند.

 

مناسب نبودن شستشوی قالی به روش سنتی

برخلاف بهترین قالیشویی‌ها که برای شستن و خشک کردن از دستگاه استفاده می‌کنند، در شستشوی قالی به روش سنتی آب‌وهوا نقش خشک‌کن را ایفا می‌کند. بنابراین، شرایط جوی تاثیر به‌سزایی روی فرایند خشک شدن فرش و زمان تحویل می‌گذارد. زیرا برخلاف خدمات قالیشویی مدرن، فرش‌ها در گرم‌خانه یا خشک‌کن خشک نمی‌شوند. این مسئله قالیشویی تحویل فوری را تقریبا غیرممکن کرده، و احتمال آلودگی فرش را هم بالا می‌برد.

علاوه بر این، در روش سنتی عوامل انسانی مانند خستگی، تجربه کم و ... می‌تواند در کیفیت نهایی کار تاثیر منفی بگذارد. بالا بودن احتمال آسیب دیدن و پاره شدن فرش‌ها هنگام قالی شویی به دلیل کشیدن و جابه‌جا کردن را هم نباید از یاد برد.

 

قالی شویی

 

قیمت اتحادیه قالیشویی؛ نرخ اتحادیه قالیشویی 1400 چقدر است؟

آخرین تعرفه شستشوی فرش از طرف اتحادیه قالیشویی، اوایل زمستان اعلام شده است. تعرفه قالیشویی در این فصل همراه درصدی افزایش را تجربه می‌کند، که ناشی از افزایش درخواست برای قالیشویی تهران و شهرهای دیگر در ماه‌های پایانی سال است.

باید توجه داشت که قیمت اتحادیه قالیشویی با توجه به نرخ تورم، و به صورت حداقل نرخ (پایه) تصویب شده است. در تعرفه قالیشویی، قیمت شست و شوی فرش نه بر اساس تعداد، بلکه بر اساس متر مربع اعلام می‌شود. بدین ترتیب، قیمت شستشوی فرش اعلام‌شده از طرف شرکت‌های خدمات قالیشویی "ممکن است" تفاوت‌هایی با قیمت مصوب قالیشویی داشته باشد.

البته این مسئله هم در قیمت فرش شویی طبیعی است. در ادامه فاکتورهایی که می‌تواند قیمت اتحادیه قالیشویی را بیشتر کند بررسی می‌کنیم، تا شما هم از دلیل وجود اختلاف‌های احتمالی بین قیمت شستن فرش در قالیشویی و نرخ اتحادیه قالیشویی 1400 مطلع باشید.

 

قیمت قالیشویی

 

قیمت قالیشویی آنلاین چگونه تعیین می‌شود؟

گفتیم که پایه قیمت شست و شوی فرش، نرخ مصوب قالیشویی و قیمت اتحادیه قالیشویی است. در بازار آنلاین "خدمت از ما" نیز هزینه قالیشویی همین گونه است. شفافیت در روند قیمت‌گذاری و اطلاع از قیمت قالیشویی پیش از دریافت خدمات آن، یکی از امکانات بی‌نظیری است که ما به شما ارائه می‌دهیم.

در روند ثبت سفارش خدمات قالیشویی اینترنتی، شما می‌توانید قیمت پیشنهادی هر یک از شرکت‌ها را یک‌جا مشاهده و با هم مقایسه کنید. به این ترتیب، هم از میانگین قیمت قالیشویی در بازار مطلع می‌شوید، و هم می‌توانید ارزانترین قالیشویی را پیدا کنید. با ذکر این نکته، به بررسی فاکتورهای موثر در قیمت قالیشویی آنلاین می‌پردازیم:

 

تاثیر متراژ بر قیمت قالیشویی

پیش‌تر توضیح دادیم که پایه قیمت اتحادیه قالیشویی بر اساس متراژ (متر مربع) و ابعاد فرش‌ها و قالی‌هاست. بنابراین وقتی بپرسید هزینه شستشوی فرش چقدر است؟ پیش از هر چیزی، از شما درباره متراژ فرش‌تان سوال می‌کنند. مشخصا هرچه ابعاد فرش شما بیشتر باشد، قیمت فرش شویی و قیمت قالیشویی هم بالاتر می‌رود.

 

تاثیر نوع فرش بر قیمت شستشوی فرش

جنس فرش و نوع آن هم یک عامل ‌تعیین کننده در هزینه شستن فرش است، که در نرخ اتحادیه قالیشویی هم به آن اشاره شده است. فرش‌های ابریشم، فرش‌های گل ابریشم، انواع فرش‌های نفیس، فرش دستباف و ... از جمله فرش‌هایی هستند که نرخ مصوب قالیشویی و قیمت قالیشویی برای آنها بیشتر از فرش ماشینی است.

شرکت‌های قالیشویی اینترنتی برای شستن فرش‌هایی که بافت ریزتر و متراکم‌تری دارند، زمان بیشتری می‌گذارند و مهارت بیشتری به خرج می‌دهند. شستشوی این فرش‌ها، به‌گونه‌ای که نه به بافت آنها آسیبی برسد، و نه رنگ‌هایشان تغییر کند، فرآیند خاصی دارد. به همین دلیل، هزینه قالیشویی برای آنها بالاتر است.

 

تاثیر نحوه شستشو بر هزینه قالیشویی

در قیمت مصوب قالیشویی از طرف اتحادیه، دو نوع نرخ برای قیمت قالیشویی آنلاین اعلام شده است: یکی قیمت قالیشویی معمولی، و دیگری قیمت قالیشویی درجه یک. لکه بری و یا رنگ برداری فرش، از جمله خدماتی است که در اعلاشویی ارائه می‌شود، و قیمت شستشوی قالی را کمی افزایش می‌دهد.

در این میان، روش شستشو و تجهیزات به‌کار رفته نیز می‌تواند در قیمت شست و شوی فرش تأثیر بگذارد؛ یعنی شستشوی فرش به‌صورت نیمه اتوماتیک و یا تمام اتوماتیک.

 

تفاوت قیمت قالیشویی در محل

در بعضی موارد، قیمت قالیشویی در محل و قالیشویی در منزل بیشتر از شستشوی آن در خود شرکت است. البته شرکت‌هایی هم هستند که تفاوتی برای هزینه شستشوی فرش در این حالت قائل نمی‌شوند. شما می‌توانید از خدمات قالیشویی در محل تنها برای شستن موکت یا فرش‌های نصب‌شده راه پله استفاده کنید، و نه برای فرش‌های معمولی که در منزل‌تان پهن کرده‌اید.

 

تاثیر حمل‌ونقل بر قیمت فرش شویی

حمل‌ونقل یک عامل فرعی است که در محاسبه قیمت قالیشویی اینترنتی تاثیر دارد. با این حال، حتی در لیست نرخ اتحادیه قالیشویی و نرخ مصوب قالیشویی هم به آن اشاره شده است. البته در این حالت هم شرکت‌هایی هستند که این مورد در قیمت شستشوی قالی را محاسبه نمی‌کنند. بنابراین، حتما در این مورد از شرکت مدنظرتان سوال کنید تا مطمئن شوید.

 

تاثیر بسته‌بندی بر تعرفه قالیشویی

هزینه بسته‌بندی و کاور هم یک مورد فرعی دیگر است که می‌توان اثر آن را در قیمت مصوب قالیشویی دید. هزینه بسته‌بندی هم مانند قیمت قالیشویی بر اساس متر مربع محاسبه می‌شود. هزینه اینکار کاملا قابل حذف است، زیرا به درخواست مشتری بستگی دارد.

 

تعرفه قالیشویی برای انواع موکت

از آنجا که کار شستشوی موکت هم توسط شرکت‌های قالیشویی انجام شده، و درباره هزینه آن در نرخ مصوب قالیشویی صحبت شد، درباره آن نیز توضیحاتی داریم. در وهله اول، قیمت شستشوی موکت هم مانند قیمت قالیشویی، بر اساس متراژ مشخص می‌شود. مهمترین عاملی که می‌تواند روی قیمت این خدمت تاثیر بگذارد، پرزدار و یا گل‌برجسته بودن موکت است. اما در حالت کلی، قیمت شستشوی موکت کمتر از قیمت قالیشویی است.

 

نرخ اتحادیه قالیشویی

 

خدمات قالیشویی شامل چیست؟

حالا که اطلاعات جامعی از نحوه محاسبه قیمت قالیشویی آنلاین دارید و فاکتورهای موثر بر قیمت قالیشویی را می‌دانید، خوب است با سایر خدماتی که این شرکت‌ها ارائه می‌دهند نیز آشنا باشید. بدین ترتیب، بهتر می‌توانید برای رسیدن سال نو برنامه‌ریزی کرده و از خدماتی که نیاز دارید، استفاده کنید.

 • ترمیم ریشه و شیرازه: بخش مهمی از زیبایی فرش‌ها به خاطر ریشه‌های آن است. اما در اثر گذشت زمان یا شستشوی اشتباه، ریشه‌ها می‌پوسند یا پاره می‌شوند. ترمیم ریشه و شیرازه این مشکل را رفع می‌کند. فراموش نکنید که هزینه این خدمت به قیمت قالیشویی اضافه می‌شود.
 • اعلاشویی: اعلاشویی یا همان رنگ برداری و لکه گیری که از آن در بخش هزینه قالیشویی صحبت کردیم، مشکلات ناشی از لکه‌دار شدن فرش بر اثر عوامل خارجی، تغییر و مهاجرت رنگ به نواحی مجاور (که ممکن است هنگام شستشو و تماس با مایعات رخ دهد) را رفع می‌کند. همان‌طور که گفتیم، قیمت شست و شوی فرش در این حالت از حالت عادی بیشتر است.
 • پرداخت و موگیری: در طی این کار سطح پرزهای فرش صاف می‌شود؛ موهای اضافی روی فرش از بین می‌رود؛ و نقش و نگار آن بهتر نمایان می‌شود. هزینه پرداخت و موگیری نیز جدا از قیمت قالیشویی محاسبه می‌شود.
 • ترمیم فرش و رفوگری: رفوگری فرش یک خدمت تخصصی در هر قالیشویی آنلاین است. ترمیم فرش برای رفع بیدخوردگی، پارگی، پوسیدگی، ساییدگی و سوراخ شدن در فرش‌های دستی ارائه می‌شود.
 • سایر خدمات: همه یا برخی از خدمات شستشوی موکت، شستشوی پرده، پشتی، ملافه، شستشوی خوشخواب و مبلمان نیز توسط قالیشویی اینترنتی به صورت قالیشویی در محل یا در کارگاه انجام می‌شود.

 

هزینه قالشویی در محل قالی شویی در منزل

 

ویژگی‌های بهترین قالیشویی چیست؟

برای اینکه مطمئن شوید نزدیکترین قالیشویی که پیدا کرده‌اید، بهترین قالیشویی و یا یک قالیشویی خوب است، باید به معیارهای زیر توجه کنید:

 • یک قالیشویی خوب جواز کسب از اتحادیه قالیشویان دارد و متخصصان ماهر و باتجربه را به کار می‌گیرد.
 • بهترین قالیشویی‌ها از دستگاه‌های پیشرفته و بهترین مواد شوینده برای فرش و شستشوی آن استفاده می‌کند.
 • بهترین قالیشویی‌ها ارائه فاکتور به مشتریان را فراموش نمی‌کنند؛ و قیمت شستشوی فرش را با توجه به نرخ اتحادیه قالیشویی محاسبه می‌کنند.
 • یک قالیشویی خوب حتما علاوه بر شستشوی قالی و فرش، خدمات دیگری مانند قالیشویی در منزل، قالیشویی تحویل فوری شستشوی موکت، لکه‌گیری، ترمیم ریشه و ... را نیز انجام می‌دهد.

و در آخر، بهترین قالیشویی در ارائه خدمات منصف، صادق و قابل اعتماد است. اما چطور می‌توانیم بفهمیم نزدیکترین قالیشویی به من یک قالیشویی مجاز است و این ویژگی‌ها را دارد یا خیر؟ در ادامه به این سوال پاسخ می‌دهیم.

 

کارخانه قالیشویی

 

نحوه انتخاب بهترین متخصص قالیشویی و فرش شویی

با "خدمت از ما" به بهترین متخصصان شستشوی فرش و شستشوی قالی در شهرتان دسترسی دارید. شما درخواست‌تان را در اپلیکیشن "خدمت از ما" ثبت می‌کنید؛ درخواست بلافاصله برای بهترین و نزدیکترین قالیشویی‌ها به شما ارسال می‌شود. آنها برایتان پیشنهاد قیمت قالیشویی ارسال می‌کنند و منتظر پاسخ می‌مانند. نهایتا شما بهترین یا ارزانترین قالیشویی را برای شستشوی قالی، فرش، موکت و ... انتخاب می‌کنید.

برای اینکه مطمئن شوید شرکتی که انتخاب کرده‌اید بهترین قالیشویی است (با توجه به معیارهایی که گفتیم)، کافیست به پروفایل حرفه‌ای هر متخصص در اپلیکیشن ما رجوع کنید. سوابق و پروژه‌های گذشته شرکت‌ها را بررسی کنید. علاوه بر آن، می‌توانید امتیازات و نظرات مشتریانی که پیش‌تر از خدمات آنها استفاده کرده‌اند نیز بررسی کنید، و مطمئن شوید یک قالیشویی خوب را انتخاب کرده‌اید. در واقع اپلیکیشن "خدمت از ما" کاری می‌کند تا متخصصان را کاملاً بشناسید.

اگر هم از قیمت اتحادیه قالیشویی و قیمت شستشوی فرش اطلاع ندارید، باز هم جای نگرانی نیست. اپلیکیشن "خدمت از ما" اینکار را هم برای شما ساده کرده است. گفتیم که پس از ثبت درخواست، متخصصان قیمت پیشنهادی خود را اعلام می‌کنند. بنابراین، شما هم از میانگین قیمت قالیشویی در بازار مطلع می‌شوید، و هم می‌توانید مناسب‌ترین پیشنهاد و یک قالیشویی ارزان قیمت را انتخاب کنید.

 

فرش شویی موکت شویی

 

امیدواریم مطالبی که درباره عوامل مؤثر بر قیمت قالیشویی و ویژگی های خدمات قالی شویی آنلاین گفته شد، به شما در انتخاب بهترین قالیشویی در شهرتان کمک کند. گفتنی است، در حال حاضر در بیش از 10 شهر خدمات قالیشویی وفرش شویی آنلاین توسط بهترین شرکت ها و کارخانه قالیشویی در "خدمت از ما" ارائه می‌شود. منتظر ثبت سفارش‌تان برای قالی شویی، شستشوی فرش و موکت شویی هستیم!

امتیاز دهید

4.33 امتیاز از 346 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
قالیشویی

نظرات

قالیشویی
قالیشویی
4.5
38 خدمت موفق
قالیشویی
مجید کردستانی

سلام و روز بخیر خیلی با نظم، تا حد زیادی به موقع و با کیفیت قابل قبول کار انجام صد.

محمد علی پایسته
محمد علی پایسته
5.0
کمتر از 3 خدمت موفق
قالیشویی
ایمان پایسته

من هر سال فرشامو میدم به همین قالیشویی خیای راضیم تمیز میشوره و اتمینان کامل بهش دارم قیمتشم مناسبه

دفتر خدمات قالیشویی
دفتر خدمات قالیشویی
4.4
41 خدمت موفق
قالیشویی
سیما بازیار

کیفیت شستشو معمولی بود و یک روز دیر تحویل دادند. قیمت مناسب. خدمات قابل قبول بود.

در این شهرها می توانید سفارش قالیشویی را ثبت کنید:

loading