قیمت قالیشویی در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه قالیشویی" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (هر متر مربع)
 • 10,000 تومان
 • 10,500 تومان
 • 14,000 تومان
 • 15,000 تومان

شما در کدام شهر به قالیشویی نیاز دارید؟

قالیشویی را به متخصصش بسپار

قیمت قالیشویی سال 1400 که شامل، شستن فرش دستباف، ماشینی و شستن انواع موکت‌ها می‌شود از طرف اتحادیه قالیشویی تعیین شده است. نرخ قالیشویی در تهران و سایر شهرهای دیگر، با نزدیک شدن به عید و نیاز افراد به خانه تکانی افزایش می‌یابد. تا چندوقت پیش، قالیشویی و شستن فرش حوالی نوروز، نه یک کار طاقت‌فرسا، که یک فعالیت جمعی و مفرح بود.

اما با تغییر سبک زندگی، قالیشویی آنلاین و اینترنتی جای خود را در زندگی ایرانیان باز کرد، به همین دلیل در ادامه شما را با عوامل موثر بر قیمت قالیشویی ، نحوه دسترسی آسان به بهترین شرکت‌های خدمات قالیشویی آنلاین در تهران و سایر شهرها و همچنین راحت‌رین راه دریافت نرخ قالیشویی با توجه به خدمات مورد نیازتان آشنا می‌کنیم.

خدمات قالیشویی انلاین در "خدمت از ما"، به دلیل مناسب بودن قیمت شستشوی فرش، سریع انجام شدن شستشوی قالی، امکان پیدا کردن نزدیک‌ترین و بهترین قالی شویی، صرفه‌جویی در آب، استفاده از مواد شوینده قالیشویی مرغوب و ... انتخاب اول افراد برای شست و شوی قالی است. با "خدمت از ما" همراه باشید، تا به شما بگوییم چطور بهترین تجربه را از قالی شویی اینترنتی داشته باشید.

 

قیمت قالیشویی

 

 

قیمت قالیشویی طبق نرخ اتحادیه قالیشویی 1400 چقدر است؟

آخرین تعرفه شستشوی فرش و قیمت قالیشویی سال 1400 از طرف اتحادیه قالیشویی، اوایل زمستان اعلام شده است. تعرفه قالیشویی در این فصل همواره درصدی افزایش را تجربه می‌کند، که ناشی از افزایش درخواست برای قالیشویی تهران و شهرهای دیگر در ماه‌های پایانی سال و همچنین افزایش قیمت سایر خدمات دیگر است.

باید توجه داشت که نرخ اتحادیه قالیشویی 1400 با توجه به نرخ تورم، و به صورت حداقل نرخ (پایه) تصویب شده است. درنرخ اتحادیه قالیشویی، قیمت شستن فرش نه بر اساس تعداد، بلکه بر اساس متر مربع اعلام می‌شود.

به همین دلیل ممکن است، قیمت شستشوی فرش اعلام‌شده از طرف شرکت‌های خدمات قالیشویی، تفاوت‌هایی با نرخ قالیشوشی 1400 داشته باشد. البته این مسئله هم در قیمت فرش شویی طبیعی است.

 

روند دریافت قیمت قالیشویی آنلاین چگونه است؟

گفتیم که پایه قیمت شست و شوی فرش، قیمت و نرخ اتحادیه قالیشویی 1400 است. در بازار آنلاین "خدمت از ما" نیز هزینه قالیشویی همین گونه است. شفافیت در روند قیمت‌گذاری و اطلاع از نرخ قالیشویی در تهران و سایر شهرهای دیگر، پیش از دریافت خدمات آن، یکی از امکانات بی‌نظیری است که ما به شما ارائه می‌دهیم.

همین حالا، برای دانستن حداقل و حداکثر قیمت قالیشویی، می‌توانید به صورت آنلاین به نمودار بالای همین صفحه مراجعه کنید. اما در صورت تمایل برای دانستن قیمت دقیق خدمات مورد نیازتان، به طور مثال دانستن دقیق قیمت شستن فرش 12 متری، کافی است با گوشی خود، یک ثبت سفارش رایگان انجام دهید.

در روند ثبت سفارش خدمات قالیشویی اینترنتی، شما می‌توانید قیمت پیشنهادی هر یک از شرکت‌ها را یک‌جا مشاهده و با هم مقایسه کنید. به این ترتیب، هم از میانگین قیمت قالیشویی در بازار مطلع می‌شوید، و هم می‌توانید ارزانترین قالیشویی را پیدا کنید. با ذکر این نکته، به بررسی فاکتورهای موثر در قیمت قالیشویی آنلاین می‌پردازیم.

 

نرخ قالیشویی 1400

 

عوامل موثر بر نرخ قالیشویی در تهران و سایر شهرها

در ادامه فاکتورهایی که می‌تواند قیمت اتحادیه قالیشویی را بیشتر کند بررسی می‌کنیم، تا شما هم از دلیل وجود اختلاف‌های احتمالی بین قیمت شستن فرش 12 متری، از طرف شرکتهای قالیشویی و نرخ اتحادیه قالیشویی 1400 مطلع شوید.

 

تاثیر متراژ بر قیمت قالیشویی 1400

پیش‌تر توضیح دادیم که پایه قیمت اتحادیه قالیشویی 1400 بر اساس متراژ (متر مربع) و ابعاد فرش‌ها و قالی‌هاست. بنابراین وقتی بپرسید هزینه شستشوی فرش چقدر است؟ پیش از هر چیزی، از شما درباره متراژ فرش‌تان سوال می‌کنند. مشخصا هرچه ابعاد فرش شما بیشتر باشد، میزان مواد شوینده مصرفی و زمان شستن فرش هم بیشتر می‌شود و درنتیجه، قیمت فرش شویی و قیمت قالیشویی هم بالاتر می‌رود.

به طور کلی قیمت قالیشویی، بر اساس متر مربع از طرف اتحادیه مشخص می‌شود. مثلا شما برای قیمت شستشوی فرش 12 متری کافی است پس از دریافت قیمت به متر مربع، هزینه را در 12 ضرب کنید.

 

تاثیر نوع فرش بر قیمت شستشوی فرش

جنس فرش و نوع آن هم یک عامل ‌تعیین کننده در قیمت شستن فرش است، که در نرخ اتحادیه قالیشویی 1400 هم به آن اشاره شده است. فرش‌های ابریشم، فرش‌های گل ابریشم، انواع فرش‌های نفیس، فرش دستباف و ... از جمله فرش‌هایی هستند که نرخ قالیشویی و قیمت قالیشویی برای آنها بیشتر از فرش ماشینی است، زیرا متراکم‌تر هستند و شستن این مدل از فرش‌ها دشوارتر است.

شرکت‌های قالیشویی اینترنتی برای شستن فرش‌هایی که بافت ریزتر و متراکم‌تری دارند، زمان بیشتری می‌گذارند و مهارت بیشتری به خرج می‌دهند. شستشوی این فرش‌ها، به‌گونه‌ای که نه به بافت آنها آسیبی برسد، و نه رنگ‌هایشان تغییر کند، فرآیند خاصی دارد. به همین دلیل، هزینه قالیشویی برای آنها بالاتر است.

 

قیمت قالیشویی بر اساس نوع شوینده مصرفی

نوع و کیفیت مواد شوینده‌ای که در شستشوی فرش و قالی استفاده می‌شود، در هر شرکت متفاوت است، هر چه کیفیت مواد مصرفی بیشتر باشد، نحوه شستشوی فرش بهتر و آسیب کمتری به آن وارد می‌شود. کاملا طبیعی است که شوینده با کیفیت‌تر قیمت بیشتری هم داشته باشد. پس در نظر داشته باشید که نوع شوینده مصرفی یکی از عامل‌های موثر بر قیمت قالیشویی 1400 می‌باشد.

 

تاثیر نحوه شستشو بر هزینه قالیشویی

یکی از عوامل مهم و موثر بر قیمت قالیشویی سال 1400، نوع و نحوه شستن فرش می‌باشد. به طور کلی سه نوع روش شستشوی فرش به صورت دستی، اتوماتیک و نیمه اتوماتیک مرسوم می‌باشد. که ممکن است شرکت های قالیشویی، از هر سه روش و یا از هرکدام از این روشها یه تنهایی، برای ارائه خدمات استفاده کنند. به همین دلیل ممکن است هنگام استعلام تعرفه قیمت قالیشویی از شرکت های مختلف، هزینه های متفاوتی دریافت کنید.

قالیشویی های قدیم، هنوز هم از روش شستشوی فرش و قالی به صورت دستی و توسط نیروی انسانی استفاده می‌کنند. در نظر داشته باشید که نرخ انحادیه قالبشویی 1400 برای شستشو دستی بیشتر از شستشوی فرش با دستگاه قالیشویی است. 

 

نرخ قالیشویی در تهران

 

تاثیر قیمت اعلاشویی فرش

در قیمت مصوب قالیشویی از طرف اتحادیه، دو نوع نرخ برای قیمت قالیشویی آنلاین اعلام شده است؛ یکی قیمت قالیشویی معمولی، و دیگری قیمت قالیشویی درجه یک یا اعلاشویی است. لکه بری و یا رنگ برداری فرش، از جمله خدماتی است که در اعلاشویی ارائه می‌شود، و قیمت شستشوی قالی را کمی افزایش می‌دهد.

در این میان، روش شستشو و تجهیزات به‌کار رفته نیز می‌تواند در قیمت شست و شوی فرش تأثیر بگذارد. شما با ثبت سفارش در سایت "خدمت از ما" و پاسخ به سوالات اولیه، در کمتر از چند دقیقه، قیمت قالیشویی را مطابق با نوع درخواست خود دریافت می‌کنید.

 

تفاوت قیمت قالیشویی در محل

در بعضی موارد، قیمت قالیشویی در محل و قالیشویی در منزل بیشتر از شستشوی آن در خود شرکت است، زیرا که متخصصین در محل مورد نظر شما، کار شستشوی فرش را انجام می‌دهند. البته شرکت‌هایی هم هستند که تفاوتی برای هزینه شستشوی فرش در این حالت قائل نمی‌شوند.

شما می‌توانید از خدمات قالیشویی در محل تنها برای شستن موکت یا فرش‌های نصب‌شده راه پله استفاده کنید، و نه برای فرش‌های معمولی که در منزل‌تان پهن کرده‌اید.

(محتوای مرتبط : شستشوی فرش در خانه)

 

تاثیر حمل‌ونقل بر نرخ قالیشویی 1400

حمل‌ونقل یک عامل فرعی است که در محاسبه قیمت قالیشویی اینترنتی تاثیر دارد. با این حال، حتی در لیست نرخ اتحادیه قالیشویی 1400 و نرخ مصوب قالیشویی هم به آن اشاره شده است. البته در این حالت هم شرکت‌هایی هستند که این مورد در قیمت شستشوی قالی را محاسبه نمی‌کنند. بنابراین، حتما در این مورد از شرکت مدنظرتان سوال کنید تا مطمئن شوید.

 

تاثیر بسته‌بندی بر تعرفه قالیشویی 1400

هزینه بسته‌بندی و کاور هم یک مورد فرعی دیگر است که می‌توان اثر آن را در قیمت قالیشویی مشاهده کرد. هزینه بسته‌بندی هم مانند قیمت قالیشویی بر اساس متر مربع محاسبه می‌شود. هزینه اینکار کاملا قابل حذف است، زیرا به درخواست مشتری انجام می‌شود.

 

تعرفه قالیشویی برای انواع موکت

از آنجا که کار شستشوی موکت هم توسط شرکت‌های قالیشویی انجام شده، و درباره هزینه آن در نرخ مصوب قالیشویی صحبت شد، درباره آن نیز توضیحاتی داریم. در وهله اول، قیمت شستشوی موکت هم مانند قیمت قالیشویی، بر اساس متراژ مشخص می‌شود. مهمترین عاملی که می‌تواند روی قیمت این خدمت تاثیر بگذارد، پرزدار و یا گل‌برجسته بودن موکت است؛ اما در حالت کلی، قیمت شستشوی موکت کمتر از قیمت قالیشویی می‌باشد.

 

نرخ اتحادیه قالیشویی 1400

 

نرخ قالیشویی در تهران به چه صورت است؟

شما می توانید برای دسترسی به بهترین  نرخ قالیشویی در تهران، به راحتی با ثبت درخواست و مشخص کردن شهر خود، از چندین شرکت قالیشویی، به رایگان قیمت بگیرید و به بهترین شرکت برای انجام خدمات شستشوی فرش دسترسی داشته باشید. تمامی موارد موثر بر قیمت قالیشویی که در بالا بررسی کردیم هم روی نرخ قالیشویی تهران موثر است. پس با در نظر گرفتن این موارد، اقدام به ثبت سفارش کنید.

بازار آنلاین "خدمت از ما" برای تمامی بخش‌های تهران خدمات ارائه می‌دهد، شما به راحتی می توانید نرخ قالیشویی در شرق، غرب، شمال و جنوب تهران را از متخصصین دریافت کنید و نزدیکترین شرکت را برای قالیشویی تهران انتخاب کنید.

 

چرا باید خدمات قالیشویی را به متخصص سپرد؟

شستشوی قالی، مانند هر خدمت دیگری در بازار آنلاین "خدمت از ما"، بهینه‌سازی شده‌ مطابق با سبک زندگی امروزی ماست. مهمترین دلایلی که حتی سخت‌گیرترین افراد را به استفاده از خدمات قالیشویی انلاین و متخصصان شستشوی قالی ترغیب می‌کند، عبارتند از:

 

امکان قالیشویی در محل (قالیشویی سیار)

قالیشویی سیار، قالیشویی در منزل یا همان قالیشویی در محل، یکی از مهمترین و محبوب‌ترین خدمات قالیشویی است که آسایش شما را به حداکثر می‌رساند. شستشوی فرش شما با نهایت ظرافت و کیفیت انجام می‌شود، آن هم بدون کوچکترین نیاز به جابجایی فرش‌ها. از این نظر، قالیشویی در محل حتی از خدمات قالیشویی شبانه روزی یا قالیشویی با تحویل فوری هم بهتر است.

در این دسته از خدمات، متخصص با دستگاه بخارشو قسمت‌هایی از فرش و یا تمام فرش شما را با بهترین مواد شوینده و به صورت اصولی تمیز می‌کنند. 

البته قالیشویی در محل همیشه بهترین گزینه نیست؛ مثلا گاهی فرش شما به یکسری تعمیرات نیاز دارد، یا اینکه اصلا ترجیح می‌دهید دست و پایتان خلوت باشد و شست و شوی فرش در محل مخصوص انجام شود. در هرحالت؛ اگر به دنبال یک قالیشویی خوب باشید که خدمات قالیشویی در محل یا قالیشویی تحویل فوری را در شهرتان ارائه دهد، ما به شما کمک می‌کنیم تا آنها را پیدا کنید.

 

نرخ قالیشویی در محل

 

شستشوی قالی بدون آسیب و خسارت

بهترین قالیشویی‌ها کار شستشوی فرش و خشک کردن آن را با دستگاه‌های مخصوص انجام می‌دهند. این دستگاه‌ها ضمن تمیز کردن فرش‌ها و قالی‌ها مانند روز اول، هیچگونه آسیبی به آن نمی‌رسانند و نم آنها را هم کاملا می‌گیرند. اگر این شرایط از طرف شرکت رعایت نشود، باید منتظر اتفاقات ناخوشایندی مانند پارگی فرش، چروک بودن، بوی نامطبوع، نم داشتن و ... بود.

 

استفاده از بهترین مواد شوینده برای فرش

همان‌قدر که استفاده از دستگاه‌های مدرن و قابل اعتماد برای شستن فرش لازم است، استفاده از بهترین مواد شوینده برای فرش مرغوب هم به همان اندازه مهم است. مواد شوینده قالیشویی باید استاندارد و مجاز باشند و به بافت فرش (از حساس‌ترین بافت‌ها گرفته تا مقاوم‌ترین آنها) و رنگ‌های آن آسیب نزنند. استفاده کردن یا نکردن از مواد شوینده ضدقارچ و آنتی باکتریال هم معیار دیگری است که یک قالیشویی خوب آن را رعایت می‌کند.

 

مناسب نبودن شستشوی قالی به روش سنتی

برخلاف بهترین قالیشویی‌ها که برای شستن و خشک کردن از دستگاه استفاده می‌کنند، در شستشوی قالی به روش سنتی آب‌وهوا نقش خشک‌کن را ایفا می‌کند. بنابراین، شرایط جوی تاثیر به‌سزایی روی فرایند خشک شدن فرش و زمان تحویل می‌گذارد. زیرا برخلاف خدمات قالیشویی مدرن، فرش‌ها در گرم‌خانه یا خشک‌کن خشک نمی‌شوند. این مسئله قالیشویی تحویل فوری را تقریبا غیرممکن کرده، و احتمال آلودگی فرش را هم بالا می‌برد.

علاوه بر این، در روش سنتی عوامل انسانی مانند خستگی، تجربه کم و ... می‌تواند در کیفیت نهایی کار تاثیر منفی بگذارد. بالا بودن احتمال آسیب دیدن و پاره شدن فرش‌ها هنگام قالی شویی به دلیل کشیدن و جابه‌جا کردن را هم نباید از یاد برد.

 

قالی شویی

 

خدمات قالیشویی شامل چیست؟

حالا که اطلاعات جامعی از نحوه محاسبه قیمت قالیشویی آنلاین دارید و فاکتورهای موثر بر قیمت قالیشویی را می‌دانید، خوب است با سایر خدماتی که این شرکت‌ها ارائه می‌دهند نیز آشنا باشید. بدین ترتیب، بهتر می‌توانید برای رسیدن سال نو برنامه‌ریزی کرده و از خدماتی که نیاز دارید، استفاده کنید.

 • ترمیم ریشه و شیرازه: بخش مهمی از زیبایی فرش‌ها به خاطر ریشه‌های آن است. اما در اثر گذشت زمان یا شستشوی اشتباه، ریشه‌ها می‌پوسند یا پاره می‌شوند. ترمیم ریشه و شیرازه این مشکل را رفع می‌کند و جزء خدماتی است که شرکت‌های قالیشویی ارائه می‌دهند. فراموش نکنید که هزینه این خدمت به قیمت قالیشویی اضافه می‌شود.
 • اعلاشویی: اعلاشویی یا همان رنگ برداری و لکه گیری که از آن در بخش هزینه قالیشویی صحبت کردیم، مشکلات ناشی از لکه‌دار شدن فرش بر اثر عوامل خارجی، تغییر و مهاجرت رنگ به نواحی مجاور (که ممکن است هنگام شستشو و تماس با مایعات رخ دهد) را رفع می‌کند. همان‌طور که گفتیم، قیمت شست و شوی فرش در این حالت از حالت عادی بیشتر است.
 • پرداخت و موگیری: در طی این کار سطح پرزهای فرش صاف می‌شود؛ موهای اضافی روی فرش از بین می‌رود؛ و نقش و نگار آن بهتر نمایان می‌شود. هزینه پرداخت و موگیری نیز جدا از قیمت قالیشویی محاسبه می‌شود.
 • ترمیم فرش و رفوگری: رفوگری فرش یک خدمت تخصصی در هر قالیشویی آنلاین است. ترمیم فرش برای رفع بیدخوردگی، پارگی، پوسیدگی، ساییدگی و سوراخ شدن در فرش‌های دستی ارائه می‌شود.
 • سایر خدمات: همه یا برخی از خدمات شستشوی موکت، شستشوی پرده، پشتی، ملافه، شستشوی خوشخواب و مبلمان نیز توسط قالیشویی اینترنتی به صورت قالیشویی در محل یا در کارگاه انجام می‌شود.

 

هزینه قالشویی در محل قالی شویی در منزل

 

ویژگی‌های بهترین قالیشویی چیست؟

برای اینکه مطمئن شوید نزدیکترین قالیشویی که پیدا کرده‌اید، بهترین قالیشویی و یا یک قالیشویی خوب است، باید به معیارهای زیر توجه کنید:

 • یک قالیشویی خوب جواز کسب از اتحادیه قالیشویان دارد و متخصصان ماهر و باتجربه را به کار می‌گیرد.
 • بهترین قالیشویی‌ها از دستگاه‌های پیشرفته و بهترین مواد شوینده برای فرش و شستشوی آن استفاده می‌کند.
 • بهترین قالیشویی‌ها ارائه فاکتور به مشتریان را فراموش نمی‌کنند؛ و قیمت شستشوی فرش را با توجه به نرخ اتحادیه قالیشویی 1400محاسبه می‌کنند.
 • یک قالیشویی خوب حتما علاوه بر شستشوی قالی و فرش، خدمات دیگری مانند قالیشویی در منزل، قالیشویی تحویل فوری شستشوی موکت، لکه‌گیری، ترمیم ریشه و ... را نیز انجام می‌دهد.

و در آخر، بهترین قالیشویی در ارائه خدمات منصف، صادق و قابل اعتماد است. اما چطور می‌توانیم بفهمیم نزدیکترین قالیشویی به من یک قالیشویی مجاز است و این ویژگی‌ها را دارد یا خیر؟ در ادامه به این سوال پاسخ می‌دهیم.

 

قیمت شستشوی فرش

 

نحوه انتخاب بهترین متخصص قالیشویی و فرش شویی

با "خدمت از ما" یه راحتی، به بهترین متخصصان شستشوی فرش و شستشوی قالی در شهرتان دسترسی خواهید داشت. کافی است که در سایت یا اپلیکیشن "خدمت از ما" ثبت سفارش کنید. درخواست بلافاصله برای بهترین و نزدیکترین قالیشویی‌ها به شما، ارسال می‌شود. آنها برایتان پیشنهاد قیمت قالیشویی را ارسال می‌کنند.

برای اینکه مطمئن شوید شرکتی که انتخاب کرده‌اید بهترین قالیشویی است (با توجه به معیارهایی که گفتیم)، کافیست به پروفایل حرفه‌ای هر متخصص رجوع کنید، سوابق و پروژه‌های گذشته شرکت‌ها را بررسی کنید. علاوه بر آن، می‌توانید امتیازات و نظرات مشتریانی که پیش‌تر از خدمات آنها استفاده کرده‌اند نیز بررسی کنید و نهایتا بهترین یا ارزانترین قالیشویی را برای شستشوی قالی، فرش، موکت و ... انتخاب می‌کنید. در واقع اپلیکیشن "خدمت از ما" کاری می‌کند تا متخصصان را کاملاً بشناسید.

اگر هم از قیمت اتحادیه قالیشویی 1400 و قیمت شستشوی فرش اطلاع ندارید، باز هم جای نگرانی نیست. اپلیکیشن "خدمت از ما" اینکار را هم برای شما ساده کرده است. گفتیم که پس از ثبت درخواست، متخصصان قیمت پیشنهادی خود را اعلام می‌کنند. بنابراین، شما هم از میانگین قیمت قالیشویی در بازار مطلع می‌شوید، و هم می‌توانید مناسب‌ترین پیشنهاد و یک قالیشویی ارزان قیمت را انتخاب کنید.

 

هزینه قالیشویی

 

امیدواریم مطالبی که درباره عوامل مؤثر بر قیمت قالیشویی و ویژگی های خدمات قالی شویی آنلاین گفته شد، به شما در انتخاب بهترین قالیشویی در شهرتان کمک کند. گفتنی است، در حال حاضر در بیش از 10 شهر خدمات قالیشویی وفرش شویی آنلاین توسط بهترین شرکت ها و کارخانه قالیشویی در "خدمت از ما" ارائه می‌شود. شما به راحتی می‌توانید نرخ قالیشویی در تهران و سایر شهرهای دیگر را از متخصصین "خدمت از ما" دریافت کنید. 

امتیاز دهید

4.82 امتیاز از 459 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
قالیشویی

نظرات

سیدزاهد امانی
سیدزاهد امانی
4.4
62 خدمت موفق
قالیشویی
محمد سلیمی

بدون گرفتن هزینه اضافی و محترمانه و عالی مرتب انجام شد.

رضا کوهساری
رضا کوهساری
4.3
80 خدمت موفق
قالیشویی
علی هروی

شخص خوش قول، خوش اخلاق و منصفی هستن و کار رو به نحو درست انجام دادن. از این قالیشویی و آقای کوهساری رضایت کامل دارم.

پیملن امیرزاده
پیملن امیرزاده
5.0
6 خدمت موفق
قالیشویی
سپهر سیف

بسيار ممنونم . كاملا منظم و با شخصيت كيفيت كار رو كه نگم ديگه من آقا پيمان رو به همه پيشنهاد ميكنم

در این شهرها می توانید سفارش قالیشویی را ثبت کنید:

loading