قیمت قالیشویی در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه قالیشویی" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (هر متر مربع)
 • 30,000 تومان
 • 35,000 تومان
 • 40,000 تومان
 • 50,000 تومان
(به روز رسانی در اردیبهشت 1403)

شما در کدام شهر به قالیشویی نیاز دارید؟

قالیشویی را به متخصصش بسپار

قالیشویی، آنهم برای ما ایرانی‌ها، تا مدت‌ها فقط یک مرحله از تمیزکاری خانه نبود. تا همین چندوقت پیش حتی کسی کاری به قیمت قالیشویی و نرخ آن نداشت! نزدیک به نوروز بساط شستن فرش در حیاط‌ها به راه می‌افتاد و در حین خنده و تفریح اعضای خانواده، قالی‌ها هم تمیز می‌شدند.

اما حالا با مهاجرت از خانه‌های دلباز به آپارتمان‌ها، از بعدازظهرهای دلچسب با زمان آزاد به روزهای پرمشغله‌ و البته از مصرف بالای آب به رفتارهای مسئولانه‌تر، قیمت قالیشویی و پیدا کردن شرکت‌های مجاز و باسابقه نزدیک به محله‌مان اتفاقا مهم شده است.

اگر مایل‌اید حدود قیمت شستشوی فرش را رایگان استعلام کنید و کارتان را به یک مجموعه قابل اعتماد بسپارید، کافی‌ست روی "استعلام قیمت" بزنید. اما اگر ابتدا می‌خواهید ببینید هزینه اینکار چطور حساب می‌شود یا این شرکت‌ها چه خدمات دیگری را ارائه می‌دهند، چنددقیقه‌ای را با «خدمت از ما» همراه باشید.

 

قیمت قالیشویی و سایر خدمات آن

خدمات ماشینی دستباف
قیمت شستن فرش 12 متری 400.000 تا 750.000 تومان 1.000.000 تا 2.000.000 تومان
قیمت شستن فرش 9 متری 250.000 تا 650.000 تومان 800.000 تا 1.500.000 تومان
قیمت شستن فرش 6 متری 150.000 تا 500.000 تومان 500.000 تا 800.000 تومان

 

نوع خدمات قیمت خدمات (بروزرسانی خرداد 1403)
قیمت شستشوی فرش ماشینی (متر مربع) 30.000 تا 55.000 تومان
قیمت شستشوی فرش دستباف (متر مربع) 85.000 تا 150.000 تومان
قیمت اعلاشویی فرش ماشینی (متر مربع)  40.000 تا 65.000 تومان
هزینه اعلاشویی فرش دستباف (متر مربع) 100.000 تا 300.000 تومان
شستشوی فرش گل ابریشم دستباف (متر مربع) 120.000 تا 150.000 تومان
قیمت شستشوی موکت معمولی (متر مربع) 21.000 تا 25.000 تومان
شستشوی موکت پرزدار و گل برجسته (متر مربع) 27.000 تا 35.000 تومان
شستشوی فرش‌های کهنه و عتیقه شروع از متری 150.000
قیمت لکه برداری (متر مربع) 40.000 تا 60.000 تومان
هزینه بسته بندی و کاور (دونه‌ای) 10.000 تا 40.000 تومان
هزینه ایاب و ذهاب 85.000 تا 150.000 تومان


 

قیمت قالیشویی چقدر است؟

انتهای هرسال، اتحادیه نرخ قالیشویی سال جدید را با توجه به تورم، هزینه مواد اولیه و نوع خدمات مشخص می‌کند. این نرخ در واقع پایه قیمت خدمات را برای هر متر مربع مشخص می‌کند. نهایتا، بعضی هزینه‌ها بازه دارند و بعضی هم یک مبلغ مشخص. همان‌طور که در جدول بالا دیدید.

طبق اصول و قوانین، هرمجموعه‌ای که هزینه‌ای بیشتر از مبالغ نرخ اتحادیه را اعلام و دریافت کند، به نوعی متخلف است. البته احتمال اینکه در بازار رقم‌های مختلفی را برای مثلا قیمت شستن فرش 12 متری ببینید کاملا هم صفر نیست. چون بازار واقعی این صحبت‌ها را خوب درک نمی‌کند.

مثلا قیمت مواد شوینده، هزینه تعمیرات و نگهداری تجهیزات و ... ثابت نمی‌ماند. البته هزینه‌ها همیشه بالاتر از نرخنامه نیستند. گاهی اوقات یک شرکت یا سایت قالی شویی قیمت‌ها و شرایط استثنائی‌ای را (به دلایل گوناگون) اعلام می‌کند که لزوما نشانه پایین بودن کیفیت خدمات‌اش نیست.

ما به شما کمک می‌کنیم تا اینکه ببینید بهترین شرکت‌های فعال در شهرتان، چه مبلغی را برای شستشوی انواع فرش دریافت می‌کنند، در بخش بعد روش استعلام رایگان هزینه مختص قالی‌های خودتان را توضیح داده‌ایم.

 

قیمت قالیشویی

 

استعلام رایگان قیمت شستن فرش 12 متری در «خدمت از ما»

برای اینکه قیمت شستشوی فرش ماشینی یا دستی‌تان را به دست آورید، احتیاجی به جمع‌وتفریق نرخ‌های گوناگونی که در اینترنت می‌بینید نیست! «خدمت از ما» به شما کمک می‌کند تا در عرض چنددقیقه آخرین قیمت قالیشویی تهران، کرج، مشهد، شیراز و ... را از چندشرکت مجاز و معتبر در شهرتان استعلام کنید.

فرض کنیم می‌خواهید ببینید قیمت شستن فرش 12 متری‌تان چقدر می‌شود. برای اینکه بتوانیم دقیق‌ترین هزینه را اعلام و بهترین شرکت‌ها را به شما معرفی کنیم، چندمرحله کوتاه را طی می‌کنیم:

 1. پس از انتخاب شهر، باید نوع فرش‌تان را مشخص کنید. آیا فرش شما ماشینی است، دستباف معمولی است، نفیس است، تابلو فرش است یا ... همچنین، قرار است چندتخته فرش شسته شود؟
 2. در ادامه بایستی حدود متراژ فرش(هایی) که باید شسته شوند را مشخص کنید. همچنین، از شما خواهیم پرسید آیا فرش به رفوگری هم احتیاج دارد یا خیر (نگران نباشید، گزینه "نمی‌دانم" هم موجود است).
 3. در مرحله بعد تاریخ و زمان اعزام نیروها برای تحویل گرفتن فرش‌ها را مشخص می‌کنید. در کنار آن، محله هم مشخص می‌شود تا نزدیک‌ترین مجموعه‌ها را به شما معرفی کنیم.
 4. اینجا، البته اگر مایل باشید، می‌توانید توضیحاتی را در قالب عکس و فایل صوتی آپلود کنید تا متخصص‌ها جزئیات پروژه را بهتر درک کنند، و قیمت شستن فرش 12 متری را به شکلی دقیق‌تر شما اعلام کنند.

تنها چنددقیقه طول می‌کشد تا برترین شرکت‌های نزدیک به شما سفارش‌تان را ببینند، و مبلغ پیشنهادی‌شان را برای شما ارسال کنند. این یک فرصت عالی برای اطلاع از میانگین نرخ قالیشویی در بازار و پیدا کردن شرکتی با قیمت مناسب است.

 

قیمت شستن فرش 12 متری

 

قیمت شستشوی فرش ماشینی/دستباف به چه عواملی بستگی دارد؟

مبالغی که شرکت‌ها به شما اعلام می‌کنند، با توجه به توضیحاتی که در اختیار آنها قرار می‌دهید و طبق عواملی از پیش تعیین‌شده مشخص می‌شوند. برای اینکه درک بهتری از نحوه محاسبه این هزینه‌ها داشته باشید، اینجا این فاکتورها را مرور می‌کنیم.

اینها مهمترین فاکتورهایی هستند که روی نرخ قالیشویی تاثیر می‌گذارند:

 

اندازه و تعداد فرش(ها)

این عامل واضح و مبرهن به توضیح احتیاج ندارد. صرف نظر از اینکه چه خدماتی مدنظرتان است (از شستشوی ساده بگیرید تا ترمیم و تعمیر)، هرچه فرش‌تان بزرگ‌تر باشد، باید مبلغ بیشتری را بپردازید؛ هرچه تعداد تخته‌ها بیشتر باشد هم همین‌طور.

 

جنس و نوع فرش

برای بسیاری از ما، فرش‌ها نهایتا به دو دسته ماشینی و دستی تقسیم می‌شوند؛ اما فرش داریم تا فرش! و دقیقا به خاطر همین موضوع، قیمت قالیشویی داریم تا قیمت قالیشویی! بعضی فرش‌ها را می‌توان با خیال راحت به دستگاه‌های خودکار سپرد، اما بعضی فرش‌ها ناز دارند و باید نازشان را کشید.

بعضی فرش‌ها را با مواد شوینده و روش‌های رایج نمی‌توان تمیز کرد، و به زمان، دقت و تخصص بیشتری نیاز دارند. به همین ترتیب برای مثال، قیمت شستن فرش 12 متری از هزینه شستن فرش دستباف با همین اندازه کمتر است؛ و قیمت شستشوی فرش دستباف هم کمتر از هزینه شستن فرش ابریشمی‌ست.

شستشوی فرش ماشینی مدرن و گل ابریشم هم نرخ خاص خود را دارد، و هزینه آن معمولا حدود دو برابر هزینه شستن فرش‌های ماشینی معمولی است.

 

روش شستشو

از جنس فرش‌ها که بگذریم، مراکز فعال در این زمینه قالی‌ها را به چندشکل می‌توانند بشویند: شستشوی معمولی (به صورت اتوماتیک و نیمه اتوماتیک؛ روش سنتی تقریبا منسوخ شده است و توصیه هم نمی‌شود) و اعلاشویی. اخیرا نانوشویی هم انجام می‌شود.

همان‌طور که از اسم آن می‌توان حدس زد، هزینه اعلاشویی از همه بالاتر است؛ حتی در نرخ قالیشویی مصوب هم رقم مجزایی برای آن ذکر شده. شستشو با شامپوهای صنعتی، لکه‌بری، رنگ‌برداری و رفوگری از خدمات تخصصی‌ای هستند که در سرویس اعلاشویی ارائه می‌شوند، و قیمت شستن فرش 12 متری را حدودا چندبرابر می‌کنند.

در بخش‌های بعد روش‌های شستشو و خدمات اعلاشویی (و اینکه چه موقع استفاده از آن توصیه می‌شود) را دقیق‌تر بررسی خواهیم کرد.

 

نوع مواد شوینده

شرکت‌های قالیشویی هم می‌تواند سراغ شوینده‌های ارزان قیمت با کیفیت نه‌چندان بالا بروند که احتمالا آسیب زدن‌شان به فرش‌ها اصلا کم نیست؛ هم می‌توانند از شوینده‌هایی استفاده کنند که کوچکترین آسیبی به بافت قالی‌های زیبای مشتریان‌شان نمی‌زند، و آلودگی‌ها را به بهترین شکل برطرف می‌کند.

اینکه یک شرکت خوب کدام‌یک از این دو گزینه را انتخاب می‌کند، مشخص است. اما باید توجه کنیم که این موضوع نمی‌تواند هیچ تاثیری روی قیمت شستن فرش 12 متری ماشینی یا دستباف نگذارد. یکی از ساده‌ترین مثال‌ها سناریوهای لکه بری است. این پروسه تخصصی و حساس، به شوینده‌های ویژه‌ای احتیاج دارد که قیمت متفاوتی دارند.

به همین خاطر، دفعه بعد که رقم بالا یا نسبتا بالایی برای نرخ قالیشویی دیدید، شاید یکی از دلایلش همین باشد.

 

تعمیرات فرش

شاید شما فقط قصد شستشوی فرش‌تان را نداشته باشید. شاید مایل باشید ترمیم‌ها و تعمیراتی هم روی آن انجام شود تا مانند روز اول شود. شرکت‌های باسابقه و حرفه‌ایِ این حوزه قطعا چنین خدماتی را هم برای انواع قالی‌ها ارائه می‌دهند.

این خدمات ترمیمی-تعمیریِ ظریف و تخصصی که تاثیرشان را روی قیمت شستشوی فرش نشان می‌دهند را در بخش‌های بعد معرفی کرده‌ایم.

 

سیاست‌های شرکت قالیشویی

بسته به سیاست‌های بازاریابی که شرکت‌ها در پیش می‌گیرند، ممکن است هزینه‌ها تغییر کنند. مثلا برخی مجموعه‌ها هزینه حمل و نقل را در نرخ قالیشویی و فاکتور نهایی لحاظ می‌کنند؛ برخی هزینه متفاوتی را برای ارائه سرویس در محل یا در کارگاه قائل نمی‌شوند؛ برخی بسته‌بندی و کاور را رایگان انجام می‌دهند و ...

همچنین، برخی شرکت‌ها ممکن است به خاطر رونق کسب‌وکارشان تخفیف‌های ویژه‌ای داشته باشند که نباید با عدم کیفیت کار آنها اشتباه گرفته شود. البته پیش از آنکه از پایین بودن قیمت شستشوی فرش شرکت یا شرکت‌هایی نتیجه خاصی بگیریم بد نیست نظرات و تجربه‌های مشتریان پیشین آنها را بررسی کنیم؛ کاری که در اپلیکیشن و وب‌سایت «خدمت از ما» به راحتی می‌توانید انجام دهید.

 

قیمت شستشوی فرش

 

قیمت قالیشویی در محل کمتر است یا بیشتر؟

آیا برای شستشوی فرش در منزل باید هزینه بیشتری بپردازیم؟ اصلا آیا شرکت‌ها خدمات خود را در محل ارائه می‌دهند؟ اینها سوالات بسیار خوبی هستند که در این بخش بررسی‌شان می‌کنیم.

باید بگوییم که ممکن است برخی مجموعه‌ها چنین خدماتی را در منزل ارائه ندهند. آنها با کمال میل در محل حاضر می‌شوند، فرش(ها) را جمع می‌کنند، به کارگاه می‌برند، می‌شویند، به خانه‌تان بر می‌گردانند و حتی سر جای‌شان پهن می‌کنند، و بعضا هیچ هزینه‌ای هم برای این حمل و نقل و جابه‌جایی نمی‌گیرند، اما در محل سرویسی ندارند.

اما اگر مجموعه‌ای شستشوی فرش در منزل را تقبل کند (که تعدادشان هم کم نیست)، مثلا قیمت شستن فرش 12 متری چقدر خواهد بود؟ برای پاسخ به این سوال مجددا از نرخ اتحادیه کمک می‌گیریم. به طور کلی معمولا قیمت شستشوی فرش در منزل (چه ماشینی و چه دستباف) از هزینه تمام‌شده در کارگاه بیشتر است و اکثرا به صورات توافقی مشخص می‌شود؛ چون چالش کار را بیشتر می‌کند.

مثلا شستشوی موکت در محل کاملا رایج است (بدون نرخ متفاوت). اما حساسیت‌ها و پیچیدگی‌های قالی شویی به همراه خدمات مکمل آن را نمی‌توان نادیده گرفت.

 

نرخ قالیشویی

 

نرخ قالیشویی با شستشوی موکت چه تفاوتی دارد؟

هزینه موکت شویی هم در نرخ اتحادیه ذکر شده است. این هزینه‌ها تقریبا از همان فاکتورهایی تاثیر می‌پذیرند که قیمت شستشوی فرش را تغییر می‌دهند (مثل جنس، نیاز یا عدم نیاز به خشک‌شویی و ...)، البته با چندتفاوت جزئی:

 • متراژ موکت: بحث اندازه موکت با ابعاد فرش‌ها کمی فرق دارد. طبق چیزی که در آخرین نرخنامه آمده است، دو قیمت برای شستشوی هر متر مربع موکت داریم: متراژهای بیشتر از 50 متر و متراژهای کمتر از 50 متر. هزینه‌ی معقول حالت اول، در حالت دوم چندبرابر می‌شود. البته برخی شرکت‌ها هم اساسا نرخ را به صورت متری اعلام می‌کنند، و متراژ کلی موکت‌ها را ملاک قرار نمی‌دهند.
 • وضعیت موکت: اصولا موکت‌ها جدا از زمین نیستند و حتما باید در محل شسته شوند (مثلا موکت راه‌پله‌ها را در نظر بگیرید). اما اگر احیانا موکت شما از زمین جداست، می‌توانید انتظار شنیدن مبالغ مناسب‌تری را داشته باشید.

موکت‌ها نیازهای خاص فرش‌ها را ندارند، مثلا اعلاشویی یا رفو برایشان انجام نمی‌شود و مدل‌های ظریف دستباف و ... هم ندارند. به خاطر همین هزینه‌های شستشوی موکت اساسا از قیمت قالیشویی مناسب‌تر، سرراست‌تر و کم‌تبصره‌تر است.

 

قیمت موکت شویی

 

چطور می‌توانیم یک قالیشویی ارزان را تجربه کنیم؟

همان‌طور که گفتیم و دیدیم، سیستم استعلام رایگان نرخ قالیشویی در «خدمت از ما» به شما اجازه می‌دهد شرکت‌هایی با نازل‌ترین قیمت‌ها را پیدا کنید. و برای اینکه مطمئن شوید این هزینه پایین به قیمت کیفیت خدمات‌شان تمام نمی‌شود، می‌توانید به بخش نظرات و امتیازات‌شان مراجعه کنید تا ببینید باقی همشهری‌هایتان از همکاری با آنها چه تجربه‌ای داشته‌اند.

اگر همچنان مایل‌اید ارقام قیمت قالیشویی را اقتصادی‌تر کنید، یکی-دو پیشنهاد برایتان داریم:

 • از مجموعه‌هایی با کارخانه مکانیزه کمک بگیرید: برخلاف روش‌های سنتی، شستشوی فرش و قالی با دستگاه‌های مکانیزه سریع‌تر و بهینه‌تر بدون نیاز به نیروی انسانی انجام می‌شود. این موضوع که هزینه‌های مجموعه را کاهش می‌دهد، نهایتا قیمت شستشوی فرش را پایین می‌آورد و به نفع شما هم می‌شود.
 • اعلاشویی نکنید: گفتیم که فرش‌ها یا به صورت عادی شسته می‌شوند، یا به شکل درجه یک و اعلاشویی. حالت اول کم‌هزینه‌تر است، اما تنها در شرایطی توصیه می‌شود که فرش‌های (ماشینی) شما به اعلاشویی احتیاج نداشته باشد. وگرنه استفاده مدام از خدمات شستشوی عادی به نفع فرش‌های زیبای شما نخواهد بود.

شرایط نیاز به اعلاشویی فرش‌ها را در بخش‌های بعد توضیح داده‌ایم.

 

قالیشویی قیمت مناسب

 

خدمات قالیشویی شامل چیست؟

قیمت شستن فرش 12 متری، موکت‌ها و عوامل موثر بر آنها را مفصل بررسی کردیم، حالا قصد داریم ببینم قالی شویی های مجاز دقیقا چه سرویس‌هایی را به مشتریان خود ارائه می‌دهند:

 

شستشو و خشک‌شویی انواع فرش و قالی

شستشوی و خشک‌شویی فرش‌های:

 • ماشینی
 • دستباف
 • گلیم فرش
 • گل ابریشم
 • جاجیم
 • اکریلیک
 • پلی‌استر
 • شگی
 • کناره
 • قالیچه و ...

از جمله سرویس‌هایی است که مجموعه‌های فعال در این زمینه به صورت سیار یا در کارخانه با رعایت کلیه اصول انجام می‌دهد. برای مثال، فرش اکریلیک را نمی‌شود به صورت ساده با آب و تاید شست. این فرش‌ها تاروپود ابریشمی دارند و باید با مواد و شامپوی صنعتی اعلاشویی شوند تا الیاف آنها از بین نرود و ریشه‌های‌شان زرد نشود.

در قالیشویی سیار، نیروها با دستگاه بخارشوی صنعتی تمام گرد و غبار، جرم‎ها و لکه‌ها را از روی فرش پاک می‌کنند. دقت داشته باشید که در صورت شستشوی سیار در محل، درصد اندکی از رطوبت در فرش می‌ماند. به همین خاطر باید دو-سه ساعتی صبر کنید تا فرش‌ها کاملا خشک و دوباره قابل استفاده شوند.

 

نانوشویی فرش

اعمال مواد نانو روس فرش در واقع پس از شستشوی آن انجام شده، و به شدت برای فرش‌های دستباف توصیه می‌شود. این سرویس مبلغی را به قیمت شستن فرش 12 متری اضافه می‌کند، اما مزایای عمومی چشمگیری دارد، مثلا:

 • باع درخشش فرش می‌شود.
 • بوی بد قالی‌ها را از بین می‌برد.
 • از بیدخوردگی آن در درازمدت جلوگیری می‌کند.
 • تا حد مناسبی فرش‌ها را در برابر نفوذ آلودگی‌ها مقاوم می‌کند.

 

قالیشویی در محل

 

تعمیر و ترمیم فرش‌ها و قالی‌ها

هنگام بررسی قیمت قالیشویی به تاثیر تعمیرها و ترمیم‌ها اشاره کردیم، منظورمان چنین خدماتی بود:

 

اعلاشویی فرش

اعلاشویی که تا اینجا چندبار به آن اشاره کردیم و از تاثیرش بر هزینه قیمت شستن فرش 12 متری و باقی مدل‌ها گفتیم، از خدمات رایج اینحوزه است. اصولا اعلاشویی یعنی شستن فرش و قالی با بالاترین کیفیت ممکن با مواد شوینده مخصوص و مرغوب.

در روند اعلاشویی آثار اتفاقاتی مانند لکه‌دار شدن فرش بر اثر عوامل خارجی، تغییر و مهاجرت رنگ به نواحی مجاور (که ممکن است هنگام شست‌وشو و تماس با مایعات رخ دهد) و ... از طرق رنگ‌برداری و لکه‌گیری به صورت عمقی پاک و کاملا محو می‌شوند.

 

چه موقع به اعلاشویی نیاز داریم؟

تاثیری که اعلاشویی روی قیمت قالیشویی می‌گذارد، به هیچ عنوان نباید شما را از استفاده از این سرویس تخصصی منصرف کند. مخصوصا در شرایط زیر:

 • اگر بیشتر از یک‌سال است که فرش(ها) شسته نشده است.
 • اگر فرشی که می‌خواهید شسته شود، دستباف یا ابریشمی است.
 • اگر فرش‌ها جایی به کار می‌روند که رفت و آمد یا اصطلاحا پاخور زیادی دارد.
 • اگر عمر فرش(ها) بالای سه سال است. چون تار و پود فرش‌ها به مرور زمان ضعیف می‌شوند، و احتمال دارد شستشوی عادی برای آنها خشن و آسیب‌زا باشد.
 • اگر به دوام، زیبایی و پاکیزگی فرش‌هایتان اهمیت زیادی می‌دهید.

 

ترمیم و رفوگری

در ترمیم و رفوگری فرش هرگونه بیدخوردگی، پارگی، پوسیدگی، ساییدگی و سوراخ‌شدگی به خوبی برطرف می‌شود. اینطور بگوییم، اگر فرشی با ارزش مادی و معنوی دارید که دچار آسیب‌شده است، اصلا از آن قطع امید نکنید.

 

ترمیم ریشه و شیرازه

فرش بدون ریشه طاس است. این خدمات باعث می‌شوند تا فرش هیچگاه زیبایی اصیل خود را از دست ندهد. ریشه‌ها ممکن است در اثر شستشوی اشتباه یا گذشت زمان بپوسند و پاره شوند؛ با ترمیم ریشه و شیرازه می‌توان مشکل را رفع کرد.

 

پرداخت و موگیری

بهترین قالیشویی‌ها پرداخت و موگیری را هم انجام می‌دهند. در حین این کار پرزهای فرش صاف شده، موهای اضافی روی آن از بین رفته و نقش و نگار آن بهتر و شفاف‌تر به نظر می‌رسد.

 

موکت‌شویی و سایر خدمات

در کنار خدمات شناخته‌شده‌ای که درباره‌شان صحبت کردیم، این شرکت‌ها سرویس‌های دیگری هم دارند، از جمله:

 

قالیشویی آنلاین

 

روند کار در یک کارخانه قالیشویی مدرن و اتوماتیک چگونه است؟

اگر هنوز با ما همراه هستید، احتمالا فراتر از فرضا قیمت شستن فرش 12 متری، درباره روند آن هم سوالاتی دارید. به طور خلاصه، در یک مجموعه مدرن و اتوماتیک چنین مراحلی برای شستشوی قالی‌های طی می‌شود:

 

بررسی و کارشناسی

هنگام استعلام قیمت قالیشویی و بعدا ثبت سفارش در «خدمت از ما»، شما اطلاعات لازم درباره فرش‌ها و وضعیت‌شان را تا حد مناسبی در اختیار متخصص‌ها قرار دادید. با این وجود، زمانی که نیروها به محل شما مراجعه می‌کنند، یکبار دیگر قالی‌ها را کارشناسی خواهند کرد.

پس از بررسی فرش(ها) آنها شما را در جریان خدماتی که احتیاج دارید و هزینه دقیق قرار خواهند داد. یعنی اتفاق کلیدی‌ای که در این مرحله می‌افتد، تشخیص جنس فرش به طور دقیق و روش و مواد مناسب برای شستشوی آن است.

 

تحویل فرش و انتقال به کارخانه

وقتی دقیقا مشخص شد که باید چه کارهایی انجام شود، نیروها فرش‌ها را با ارائه فاکتور از شما تحویل می‌گیرند و به کارخانه حمل می‌کنند. مهمترین اطلاعاتی که در این فاکتور درج می‌شود عبارت هستند از تعداد و نوع فرش‌ها، نوع شستشو و تعهدات مربوط به دریافت و تحویل قالی‌ها.

 

خاک‌گیری و تثبیت رنگ (و رنگ‌برداری)

پس از انتقال فرش‌ها به کارخانه، ابتدا تمام گرد و غبار آنها گرفته می‌شود. اگر فرش دستباف باشد، حتما تثبیت رنگ هم برای آن انجام می‌شود، تا رنگ‌های زیبای آن هنگام شستشو با هم قاطی نشوند.

همچنین، اگر این اتفاق قبل افتاده باشد، متخصص‌ها با مواد و روش‌های خاص کار رنگ‌برداری را هم انجام خواهند داد. تثبیت رنگ و رنگ‌برداری اما برای فرش‌های ماشینی ضروری نیست.

 

لکه‌برداری تخصصی

پس از حذف گرد و خاک، لکه‌های خاص (لکه چربی، جوهر یا ...) برطرف می‌شوند. این مرحله هم با توجه به جنس فرش و شوینده مناسب انجام می‌شود.

 

خدمات فرش شویی

 

قالیشویی با شوینده مناسب

در حالت کلی، روش شستشو به دو دسته دستی و ماشینی تقسیم می‌شود. اما همان‌طور که گفتیم دیگر کمتر مجموعه‌ای به صورت دستی (تماما توسط نیروی انسانی) اینکار را انجام می‌دهد، چون از همه‌نظر پرهزینه است و برای فرش‌ها نامطلوب. شستشوی ماشینی هم به دو روش می‌تواند انجام شود:

 • نیمه اتوماتیک: در این روش نیروها با از تجهیزات اتوماتیک شستشو و آبگیری را انجام می‌دهند. یعنی هنوز هم نیروی انسانی در روند کار دخالت دارد.
 • اتوماتیک: در این روش اما تمام مراحل شستشو توسط تجهیزات اتوماتیک انجام می‌شود، و نیروی انسانی تنها بر آن نظارت دارد. این روش قیمت قالیشویی را بسیار متعادل می‌کند، اما نتیجه‌اش از هرنظر عالی‌ست.

 

آبگیری و خشک کردن

پس از شستشو و لکه‌گیری، نوبت به مرحله حساسِ آبگیری می‌رسد. برای اینکار، فرش‌ها به صورت لوله‌شده در دستگاه‌های مخصوص با سرعت بالا چرخانده می‌شوند تا آب موجود بین تار و پودشان کاملا کشیده شود. اگر ردهای زردی پس از شستشو روی فرش ببینید، یعنی قالی خوب آبگیری نشده است.

پس از آن هم تخته فرش‌ها به دستگاه‌های خشک‌کن و گرم‌خانه‌ها منتقل می‌شوند، تا اندک رطوبتی که در آنها باقی مانده است خشک شود.

 

تحویل فرش به مشتری

پس از شستشو و خشک شدن فرش‌ها، نیروها فرش‌ها را جمع و بسته‌بندی می‌کنند. مشتری فرش‌های خود را در زمان توافق‌شده به همراه فاکتور تحویل می‌گیرد.

 

برای شستشوی فرش در خانه هم کم‌وبیش باید چنین مراحلی را طی کرد: ابتدا باید از رنگ ندادن فرش مطمئن شد (محصولات تراکم پایین مانند فرش‌های 500 شانه بیشترین خطر رنگ‌دهی را در صورت شستشوی غیر اصولی دارند)؛ بعد با جاروبرقی با مکش بالا گرد و غبار تارها و پودها را گرفت تا فرش بعد از شستشو چرک‌تاب به نظر نرسد.

در آخر هم باید محلولی ولرم از آب و شامپو فرش تهیه کرد (آب بسیار داغ به بافت فرش آسیب می‌زند، آب سرد هم پاک‌کنندگی را کاهش می‌دهد) و فرش را با آن محلول و یک برس نرم شست. حتی برای لکه‌های چسب و مواد مشابه هم نباید از برس‌های زبر استفاده کرد.

 

اعلاشویی فرش

 

چطور بهترین قالیشویی را از بین شرکت‌های مجاز پیدا کنیم؟

همان‌طور که متوجه شدید، توجه به قیمت قالیشویی نمی‌تواند معیار دقیقی برای انتخاب بهترین شرکت در شهرتان باشد. تعداد مجموعه‌های فعال در این زمینه هم که کم نیست، پس چطور باید بهترین گزینه را پیدا کرد و با آنها ارتباط گرفت؟

برای تشخیص مجموعه‌های کاردرست از آنهایی که در حد متوسط فعالیت می‌کنند، به این نکات توجه کنید:

 • اولین نکته این است که حتما مطمئن شوید شرکت مدنظرتان جواز کسب از اتحادیه قالیشوها را دارد.
 • یک شرکت خوب باید به روز باشد؛ و خدمات خود را با استفاده از دستگاه‌های اتوماتیک (و حداقل نیمه‌اتوماتیک) ارائه کند. شرکت‌هایی که از روش‌های دستی و منسوخ استفاده می‌کنند را فراموش کنید و سراغ آنهایی بروید که به صورت مکانیزه کار می‌کنند.
 • صرف نظر از نرخ و قیمت قالیشویی، یک مجموعه حتما باید به مشتریان خود فاکتور ارائه کند، آن هم با بیشترین شفافیت و جزئیات!
 • گستردگی خدمات ارائه‌شده توسط یک مجموعه نیز نشانه خوبی است. یک مجموعه خوب سعی می‌کند همه نیازهای مرتبط با زمینه فعالیت خود (از شستشوی فرش در منزل گرفته تا تحویل فوری، شستشوی موکت، لکه‌گیری، ترمیم ریشه و ...) را البته با حفظ کیفیت ارائه کند.
 • ارائه گارانتی برای عدم آسیب به فرش‌ها هم دلگرمی مشتری را بیشتر می‌کند.

و در آخر اینکه مشتریان آن شرکت هم راضی باشند! اینکه چطور متوجه این موضوع شویم را کمی پایین‌تر توضیح داده‌ایم.

 

چرا به «خدمت از ما» اعتماد کنید؟

«خدمت از ما» بازار بزرگ آنلاین برای دریافت گستره متنوعی از سرویس‌هاست. به عنوان یکی از اعضای اتحادیه کشوری کسب‌وکارهای مجازی و انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی، ما همواره در حال بهبود خدمات‌مان هستیم و مزایای منحصر به فردی را به کاربران خود پیشنهاد می‌دهیم، برای نمونه:

 • اینجا به برترین شرکت‌های فرش‌شویی در شهرتان دسترسی مستقیم دارید. مجموعه‌هایی که اطلاعات‌شان موجود است؛ و ما هم و نزدیک‌ترین و بهترینِ آنها را (با توجه به امتیازات‌شان) به شما معرفی می‌کنیم.
 • روند ثبت سفارش و استعلام قیمت کاملا رایگان است. امکان ارائه توضیحات دقیق (بدون نیاز به برقراری تماس) هم به شما اجازه می‌دهد دقیق‌ترین برآورد را از قیمت شستشوی فرش‌هایتان داشته باشد.
 • زمان و مکان حضور نیروها برای مراجعه به محل و بردن فرش‌ها توسط خود شما مشخص می‌شود، و قالی شویی مدنظر از آن تبعیت می‌کند.
 • امکان بررسی دقیق سوابق و مجوزهای هر شرکت وجود دارد؛ به همراه درصد رضایت مشتریانی که پیش‌تر از خدمات آنها استفاده کرده‌اند.
 • در صورت بروز هرگونه مشکل تیم پشتیبانی «خدمت از ما» آماده پیگیری و رسیدگی به موضوع است.

 

قیمت قالی شویی در تهران

 

بهترین قالیشویی آنلاین در تهران و شهر شما اینجاست!

امیدواریم به سوالات شما درباره قیمت شستشوی فرش و خدمات این حوزه پاسخ داده باشیم؛ و حالا بتوانید فرش‌هایتان را با خیال راحت به یک مجموعه قابل اعتماد بسپارید. روند استعلام رایگان قیمت شستن فرش 12 متری (که بالاتر توضیح دادیم) خاطرتان است؟ پس از بررسی قیمت‌ها می‌توانید یکی از شرکت‌ها را انتخاب کنید و مستقیما با آن ارتباط بگیرید.

اما برای اطمینان کیفیت کارشان می‌توانید ابتدا سری به پروفایل آنها در «خدمت از ما» بزنید و جواز و سوابق‌شان را از نظر بگذرانید. همچنین، می‌توانید نظرات و امتیازات ثبت‌شده مشتریان پیشین را ببینید تا با حداکثر اطمینان یکی را انتخاب کنید.

این شرکت‌ها یا همچنان به صورت سنتی خدمات‌شان را ارائه می‌دهند، یا در فضای وب هم فعال‌اند (از طریق وب‌سایت اختصاصی یا شبکه‌های اجتماعی)؛ اصطلاحا یک قالیشویی آنلاین هستند و خدمات‌شان را به این شکل هم ارائه می‌دهند. لیست شهرهایی که این خدمات در آنها ارائه می‌شود در پایین صفحه موجود است.

4.5 امتیاز از 2048 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
قالیشویی

نظرات

قالیشویی پردیس تک
قالیشویی پردیس تک
5.0 (از 13 نظر)
19 خدمت موفق
قالیشویی
حسین شاه کرم

عالی ، کارشون بهترین بود.هم زمان مجبور شدم تو یک ماه به 3 تا قالیشویی کار بدم و ایشون واقعا بهترین بود از هر نظر.

سید هادی امانی
سید هادی امانی
5.0 (از 53 نظر)
88 خدمت موفق
قالیشویی
زهرا قاسمی

کیفیت نجام کار حضور به موقع قیمت منصفانه تحویل دو روزه و نحوه ی برخوردشون عالی بود ممنون خسته نباشید 👌👌👌

سید هادی امانی
سید هادی امانی
5.0 (از 53 نظر)
88 خدمت موفق
قالیشویی
عبدالله نفیسی

خیلی خیلی ممنونم از آقای امانی خیلی محترم خیلی آنتایم بودن منصف خوش اخلاق برخورد عالی منطقی هر چقدر بگم واقعا کمه خدایش کارشون حرف نداره درود بر شرفتون اصلا باورم نمی شد فرش هام انقدر تمیز و سرحال شده فرش هام جون گرفتن خیلی تمیز شدن بازم ممنونم

در این شهرها می توانید سفارش قالیشویی را ثبت کنید: