فرش شویی

ثبت درخواست "قالیشویی"
فرش شویی

فرش شویی

فرش شویی یکی از خدماتی است که چندین سال در "خدمت از ما" به مشتریان ارائه می‌شود و برای ارائه خدمات فرش شویی پس از درخواست شما در مجموعه با بهترین قالیشویی تهران از نظر مردم به شما قیمت فرش شویی را می‌دهیم. کارخانه قالیشویی و یا فرش شویی در محل برای شما در دسترس است و شما می‌توانید خودتان انتخاب کنید که از کارخانه قالیشویی خدمات بگیرید و یا فرش شویی در محل. قیمت شستشویی فرش ماشینی در محل بیشتر از کارخانه قالیشویی است. ولی اگر شما فرش خود را به کارخانه قالیشویی بدهید میانگین 48 ساعت بعد فرش شما را تحویلتان می‌دهند.

غبارگیری در فرش شویی

یکی از کارهای نادرستی که برخی از افراد مرتکب می‌شوند این است که برای فرش شویی در مرحله غبارگیری و جهت تمیز کردن بر روی زمین می‌کوبند! به هیچ وجه این کار را انجام ندهید. امروزه معمولا از جاروبرقی برای تمیز کردن فرش استفاده می‌شود، به همین دلیل گرد و غبار چشمگیری در درون فرش باقی نمی‌ماند نیازی به انجام غبارگیری فرش احساس نمی‌شود؛ البته قبل از فرش شویی باید به این نکته توجه داشت که فرش یا قالی رنگ پس ندهد!

بعضی از فرش‌ها، رنگ پس می‌دهند. توصیه می‌کنیم برای اینکه بدانید آیا فرش شما هنگام فرش شویی رنگ پس می‌دهد یا نه! این کار را انجام دهید: یک دستمال سفید رنگ تمیز را در ابتدا با آب نیمه گرم خیس کرده و به قسمت‌هایی از پرز فرش یا قالی مورد نظرتان بکشید یا حتی می‌توانید پرز فرش را برای زمانی کوتاه(چندین ثانیه) درون دستمال نگه دارید. چنانچه با این کار دستمال رنگی شد، پس فرش مورد نظر شما رنگ پس می‌دهد .

 

فرش شویی یا همان شستشوی فرش

در فرش شویی با دست، رعایت نکات زیر اهمیت ویژه‌ای دارد:

 • استفاده از زمین سخت، سیمانی، موزاییک یا زمین شیب دار بهتر است.
 • از آب گرم در شستشوی فرش دستبافت یا ماشینی استفاده نمی‌شود.
 • فرشی را که رنگ پس می‌دهد، پس از شستشو با برس پلاستیکی و آبگیری، لوله نکنید و هرگز داخل لوله آب نگیرید.
 • وقتی فرش یک ساعت روی زمین به صورت پهن شده ماند، مابقی رطوبت خود را از دست می‌دهد و آماده پهن کردن می‌شود.
 • فرش دستبافت را از قبل خیس نکنید، به خصوص فرش‌هایی که رنگ پس می‌دهند. در این صورت قسمت‌های روشن فرش نیز رنگی می‌شود.
 • برای فرش‌های ماشینی و دستبافت هم که رنگ پس نمی‌دهند، روش شستشو به همین صورت است. اگر هنگام پهن کردن فرش دوباره روی آن آب بگیرید، ریشه‌های آن حتما زرد خواهد شد.
 • در شستشوی فرش از مواد قلیایی نباید استفاده شود. از شوینده‌های خنثی استفاده شود(مانند پودر دستی که باید قبل از استفاده در آب حل شود، شامپوی فرش، مایع ظرفشویی یا پودر صابون حل شده برای فرش‌هایی که چربی روی آنها ریخته شده است.

 

فرش شویی در خانه یا کارخانه؟

قیمت شستشوی فرش قالیشویی ادیب کارخانه قالیشویی قالیشویی شربت اوغلی نی نی سایت قاليشويي شربت اوغلي قيمت نرخ اتحادیه قالیشویی 98

 

استفاده از شامپو فرش

 • ابتدا پیش از شامپو زدن فرش یا قالی، حتما روی فرش را جارو برقی زده و گرد و غبار آن را پاک نمایید.
 • سپس دو فنجان شامپو فرش را در یک لیتر آب ریخته و آن را به خوبی هم بزنید تا خوب و کامل کف کند.
 • کف حاصل از محلول بالا را با استفاده از یک اسفنج یا تور جمع آوری کرده و بر روی فرش مورد نظر بمالید.
 • بهتر است کار خود را از قسمت بالای فرش آغاز نمایید تا بر روی قسمت‌هایی که کف شامپو مالیده‌اید، به هیچ وجه راه نروید.

 

قیمت فرش شویی چقدر است؟

قیمت قالیشویی نوین قالیشویی آنلاین قیمت شستشوی فرش قالیشویی ادیب بهترین قالیشویی تهران از نظر مردم قیمت شستشوی فرش ماشینی

نکته مهم فرش شویی: توجه داشته باشید چنانچه به جای استفاده از کف شامپو، از آب آن استفاده کنید، فرش یا قالی شما علاوه بر اینکه تمیز نخواهد شد بلکه چسبنده و لوچ شده و حتی دیرتر نیز خشک خواهد شد. زیرا در این شرایط، رطوبت به ابتدای ریشه‌های فرش یا قالی نفوذ کرده و شاید همانطور که می‌دانید، ریشه‌های تار و پود فرش در محیط مرطوب می‌پوسند! پس اگر این اتفاق چندین بار تکرار شود، می‌تواند به مرور زمان فرش یا قالی شما را بپوساند. بهتر است بدانید کف شامپوی فرش می‌تواند کثیفی و آلودگی‌های روی پرزهای فرش را در خود حل نماید.نباید در این مدت، بر روی فرش راه بروید.

3.50 امتیاز از 9 رای

قالیشویی

برای سرویس قالیشویی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با قالیشویی

شستشوی فرش در منزل
فرش شویی

مطالب مرتبط با قالیشویی

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading